ng Steenen Beer kan doorgaan' 6Van een partner kikkeren ze op' Boxertjes OS iningl) MER AND POLITIE rapport PLAATSELIJK nieuws SPORT in het kort rv Architect Toorenman wil geld zien van Terneuzen voor 'zijn project' I. Pasen Op zijn Paasbest! The Juke Joints in Sluis Terneuzense college van b en w ziet in claim architect Toorenman geen beletsel examens ZEELAND C3 icipe 6 maanden Commissie voor middenstand en loerisme opheffen' Aannemer Schol mag zich nu toch in buitengebied Zuidzande vestigen Bergse Stichting Vogelzorg zet zich in voor gestresste vogels Scheldorado Sas van Gent op het prograoma. Die wordt IJzendijke W andelweekeinde Bedrijfsvolleybal Terneuzen Paasvoetbal voortgezet onderwijs Hondenwedstrijd in Nieuwdorp ZATERDAG 10 APRIL 1993 IBO en HBO niveau leidt (commerciële sector. Dan ke functie. Onze ervaring [iet grote verschil tussen open voor zowel mannen bellen: 076 - 221944 Vij zijn op werkdagen tot Itiekantoor is wegens uit varen kandidaat met over- i aan een team van ca. 5 |rt de werkzaamheden ter pienst. Tevens onderhoudt lisitie alsmede het plegen I met particulieren en mid- ling: Assurantie A (schade l|d: 30 - 35 jaar. [activiteiten zoekt een han- een organisator met een [rijgt het totaalbeheer over li zowel met het stroomlij- I traject als de inkoop bin- pen. Systeembeheer vormt fcrdeel van deze uitdagende bntwoordelijkheid over het loort tot de mogelijkheid, bij voorkeur autotechniek) de (vracht-) autobranche. A T I E t m 944. ooratorium Onderwijs, |de Hogeschool Het contract-onderwijs prainingscentrurn. projecten en cursussen Irojecten en cursussen pevens (evaluaties,' entie Igekomen cursus- ppresentatieve gels en beheersing naanden. Bij gebleken enging van de bespreekbaar, ling en bedraagt, 3.650,- bruto per maand emen met de heer oon 01608-14021. n CV - voor 26 april a.s. ichten aan Hogeschool en, hoofd Personeel eigen kinderopvang. yanonze verslaggever ferneuzen - Het Terneuzense college van j,enw ziet geen enkel juridisch beletsel 0 de intentie-overeenkomst aan te gaan iet projectontwikkelaar Matser voor de ntwikkeling van Steenen Beer, een ver- jeuwingsproject voor een deel van de jeiTieuzense binnenstad. Wethouder J. van Rooijen zei dat tijdens de vergadering van de raadscommissie VROM als reactie op de brief van architect Toorenman (zie elders op deze pagina). Deze architect claimt de vader te zijn van het plan en wil een honorarium hiervoor. Commissielid A. van Himme (Groen Links) vroeg het vaststellen van de overeenkomst uit te stellen zolang niet duidelijk is wat de eventuele financiële gevolgen van deze claim zijn. „De claim moet juridisch worden getoetst om de nodige zekerheid te bieden." Van Rooijen wilde in eerste instantie hierop niet ingaan omdat de brief alleen aan de gemeente raadsleden is gericht en niet aan het college. „Ik ken eigenlijk geen schrijven. De brief kan dus geen onderdeel zijn van deze discussie." De wethouder legde uit dat de intentie-overeen komst in ieder geval voldoende juridisch is ge toetst. Tevens was het hele voortraject van Steenen Beer, dat uiteindelijk uitmondde in de overeen komst, uitvoerig in de raad geweest. „Dus een pure besluitvorming van uw raad. Inhoudelijk zijn er geen argumenten om hiermee niet door te gaan. Tevens is de architectonische vertaling van het project nooit de opdracht geweest. De schetsen van Kolpron zijn puur een impressie. Er zit geen enkele waarde aan vast omdat er nog geen architect is ingeschakeld. We kunnen daarom niets anders doen dan doorgaan met de besluitvorming." Van Rooijen hield wel een slag om de arm. „We hebben niet voor niets een wa-verzekering. Moch ten er fouten zijn gemaakt die de claim rechtvaar digen, dan kunnen we de zaak bij de verzekering aanmelden. De verzekeringsmaatschappij bepaalt of uiteindelijk tot betaling wordt overgegaan." B en W van Aar- willen de commissie ^or midden- en kleinbedrijf en loerisme opheffen. In plaats joarvan zou het volgens het col- jge zinvoller zijn om periodiek iverleg te plegen met de mid- iisland. je adviescommissie werd in 1981 opgericht. De laatste jaren s de belangstelling voor de ver keringen van de commissie dusdanig afgenomen, dat B en W ach afvragen of het nog wel aavol is om dé commissie voort te laten bestaan. Ze leggen deze vraag dan ook voor aan het Consultatief Overleg Raadsleden jat op donderdag 15 april verga dert. Het KOR wordt dan tevens gewaagd te adviseren over de aanvangsdatum van de fusie tus sen Aardenburg en Sluis. B en W stellen 1 januari 1995 voor. De vergadering begint om 19.30 uur inliet gemeentehuis. Kan onze verslaggever Oostburg - Aannemersbedrijf Schol-Dierikx mag zich van B en \1 van Oostburg vestigen in het buitengebied bij Zuidzande. Het college komt hiermee terug op lijn eerder ingenomen stand punt. Het verzoek van het bedrijf, om te mogen vestigen in een bestaande loods aan de Molen- werd eind vorig jaar afge- n. De vestiging was in strijd met het bestemmingsplan en B I en W vonden dat een bedrijf in I bet buitengebied niet paste. De commissie planologie was het daar echter niet mee eens. Ze vond het in het belang van de werkgelegenheid in de kern Zuidzandze dat het bedrijf zich toch zou kunnen vestigen. B en IV hebben dat advies nu overge nomen en stellen voor aan de gemeenteraad om medewerking te verlenen. De raad vergadert opdonderdag 15 april. Iu die vergadering wordt ook een voorstel besproken óm 30.000 plden uit te trekken voor een nieuwe strandpost bij Groede. FOTO DE STEM/DICK DE BOER Vier leden van de Stichting Vogelzorg, vlnr Ton Nuijten, Mary de Kok, Simonna en Ad Zagers. BERGEN op Zoom kent sinds 23 februari een Stichting Vogel zorg. Die vangt in twee particu liere steunpunten gestresste en verwaarloosde vogels op. Ad Zagers, een van de initiatiefne mers van de stichting, is zo getroffen door het vogelleed dat hij zijn huis heeft verkocht en in Halsteren een vogelopvangcen trum begint. Van onze verslaggeefster Florence Imandt „DE PAPEGAAIEN die ik nu heb zitten zijn niet agressief, maar hebben gewoon niet kunnen aarden bij hun eigenaren", zegt Zagers. „Ze zijn gestresst. Zo ge stresst dat ze zichzelf helemaal kaalpluk ken. Het zijn intelligente beesten en wor den er nerveus van als ze vaak van eigenaar wisselen." Ad Zagers woont nu samen met zijn vrouw Simonna in de Parallelweg in Bergen op Zoom. In zijn tuintje heeft hij naast zijn vele kanarie- en parkietenver- blijfjes een aantal kooien voor de over spannen papegaaien ingericht. Om alle probleemgevallen op te vangen heeft hij te weinig ruimte. Ton Nuyten, de andere initiatiefnemer van de Stichting Vogelzorg, zit in eenzelf de soort situatie. Beide mannen zijn te vens bestuurslid van vogelvereniging De Gekleurde Edelzanger. In die hoedanig heid werden ze zo vaak door vogeleigena ren gebeld die zich geen raad meer wisten met hun grijze roodstaart of valkparkiet, dat ze besloten een stichting op te rich ten. Een vogelcentrum starten, wordt de volgende stap. Als de vogels bij Zagers en Nuyten bin nenkomen, laten ze eerst een dierenarts komen. „Die moet ze sexen", legt Zagers uit. „Het is bij papegaaien alleen opera tief vast te stellen of het een mannetje of een vrouwtje is. En wil je zé tot rust laten komen, moet je ze een partner geven. Dan hebben ze soms binnen drie maanden hun veren weer terug.- Nuyten voegt toe dat sommige dieren grondig heropgevoed moeten worden. „Er zijn vogels, die gewoon meeëten met de pot van hun eigenaren. Nou, die zijn dus veel te vet. Daar kunnen ze ook in een behoorlijk slechte conditie van geraken. Zeker als ze in een hele kleine kooi zitten. Maar ook kleine vogels, zoals kanaries, lijden vaak aan vetzucht. De bezitters klagen dan dat ze niet fluiten en willen er vanaf. Ook die beestjes nemen wij onder onze hoede." De bedoeling is dat de opgeknapte vogels weer herplaatst worden. De vogels zullen echter eigendom blijven van de Stichting Vogelzorg. De nieuwe eigenaren moeten wel een soort statiegeld betalen. „Wij gaan streng controleren of de dieren goed terecht komen", stelt Nuyten. „De men sen die bij ons een vogel komen halen, moeten ook een verklaring tekenen dat wij de dieren te allen tijde kunnen terug halen. We willen ze het besef bijbrengen dat ze goed voor de vogels moeten zor- gen." De plannen voor het opvangcentrum zijn nog in een pril stadium. Zagers heeft een strook grond van 1400 meter gekocht. Op die grond, eigendom van de gemeente Bergen op Zoom maar liggend binnen de gemeentegrenzen van Halsteren, wil hij ook een nieuwe woning bouwen. Zo hij de vogels dag en nacht in de gaten kan houden. Hoeveel vogels hij straks kan herbergen, is nog niet bekend. „We be ginnen in ieder geval klein", zegt echtge note Simonna Zagers. Belangstellenden kunnen in contact ko men met de Stichting Vogelzorg via telefoon nummers 40567 en 36213. Van onze verslaggever terneuzen - Architect Bert Toorenman uit Hardinxveld- Giessendam heeft een reke ning ingediend bij de ge meente Terneuzen voor zijn aandeel in het Innovatiepro ject Scheldeboulevard. Hij meent recht te hebben op een honorarium omdat hij zegt de geestelijk vader te zijn van het project. Tevens schrijft hij in een brief aan de gemeenteraad dat ande re» zijn plannen (mis)bruiken en oermate verminken dat de ge meente daar geen goede zaak mee dient. „Ik ben daar niet alleen de bedenker van, ik heb het pfan als zodanig ook ontwor pen en dntwikkeld." Onderdeel van het project is het plan Steenen Beer, een vernieu wingsproject voor een deel van de binnenstad. Andere delen zijn .reeds gerealiseerd zoals Scheldo- rado, paviljoen Westkant en en kele Stuvesande-flats. Een eerdere brief van Tooren man werd door burgemeester R. Barbé in die vorm niet geaccep teerd. Vandaar dat hij opnieuw in de pen klom. Barbé zei toen dat er geen zakelijke overeen komst bestaat tussen Toorenman en de gemeente waarop eventue le claims gebaseerd kunnen wor den. Toorenman geeft in de brief aan dat er wel degelijk een overeen komst is met de gemeente. „Op mijn tekeningen betreffende het plan Steenen Beer staat in het colofon onder meer Architect Toorenman en in opdracht van de gemeente Terneuzen. Nooit is er door de gemeente een opmer king gemaakt dat de gemeente Terneuzen mijn opdrachtgever niet zou zijn." De stedebouwkundige visie van Steenen Beer is ontworpen door Kolpron. De gemeente heeft pro jectontwikkelaar Matser in de arm genomen om het project verder uit te voeren. Maar vol gens Toorenman doet het plan van Kolpron ernstig afbreuk aan de bestaande bebouwde omge ving. „De toenmalige wethouder Van Walraven had nogal moeite met het idee, dat door mijn ont werp het bestaande stadhuis zou worden afgeschermd. (Door de bouw van het theater naast het stadhuis, red.) De in mijn plan gekozen theateroplossing resul teerde in een optimale oplossing. In het huidige plan komt daar niets van terecht. Het Kolpron- ontwerp is een kolossaal mon strum." Ook de rol van Westkant BV in het innovatieproject roept bij Toorenman vragen op. Westkant sloot een ontwikkelingsovereen komst met de gemeente. Maar Toorenman schrijft dat hij de ontwikkelingskosten van het project heeft betaald aan West kant en dat dus Toorenman de eigenaar van het plan is. „De overeenkomst is dus op basis van mijn plan gesloten. Westkant kan niet optreden* als eigenaar van het plan." Toorenman is nog steeds verbol gen over deze gang van zaken. „Ik hou'de gemeente Terneuzen, als zij voortgaat met deze proce dure, aansprakelijk voor de hier uit voortvloeiende schade. Ik kan hier geen genoegen mee ne men." Een woordvoerder van de ge meente wilde niet op de zaken ingaan. „Het zal tot een recht zaak komen. Daarom willen wij op deze zaak niet ingaan, omdat anders bepaalde zaken tegen ons gebruikt kunnen worden." De woordvoerder wilde wel kwijt dat de rekening bij de gemeente onbekend is. „Die is bij ons niet binnengekomen." (ADVERTENTIE) Van 135- Voor 2'Püacoa7* Exclusief voor 2-PAASDAG GEOPENDVAN 10.00 -17.00 UUR! Aanbiedingen Exclusief voor Baby Welcome met bijt- vf'i fff vaste kunststof spijlen, Ifjjly verstelbare dubbele j bodem, lade In wit MDF. paufet HET MEEST COMPLETE WARENHUIS VAN NEDERLAND voorrad strekt. Geldig t/m 17 april 1993. Bel voor groHj Baby Magazine: 02977-55555 You Just Keep Smiling, J.F. Mode Zorgt Voor De Rest! Plezierige Paasdagen! Ie Paasdag gesloten. 2e Paasdag in Putte geopend van 10 tot ló uur. JF Mode. Dames, Heren en Kinderkleding. Putte grens. Roosendaal Raadhuisstraat 10. Terneuzen - In de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebroken in het tropisch golfslagbad Scheldorado aan de Churchilllaan in Terneuzen. Vermist wordt een videorecorder. Men was binnengedrongen door het vernielen van een ruit. gehouden on 5. 6 en 7 mei. DE REDOUTE - De door de Stichting Algemeen Bejaar dentehuis te Sas van Gent te houden acties ten bate van uitbreiding van het bejaarden- rehuis De Redoute gingen van start met een bloemenverkoop. De totaalopbrengst hiervan bedroeg 2000 gulden. Als vol gende actie staat een huis- aan-huis verkoop van wafels D EN T - Dorpsbelangen en Toerisme houdt dinsdag 13 april de fractievergadering in het Hofzichtheater. Aanvang 19.00 uur. Aan de orde komt de agenda voor de komende raadsvergadering. Leiden - Rijksuniversiteit. Doctoraal Franse taal- en letterkun de: Jeanette den Toonder, Terneuzen. Oostburg - De vereniging van strandpaviljoenhouders in West-Zeeuws-Vlaanderen houdt, in samenwerking met Sportcentrum Oostburg en de Sportraad van Knokke-Heist, een wandelweekinde op 5 en 6 juni. Op 5 juni zijn de afstanden variabel van 8 tot en met 30 kilometer. Inschrijven tussen 08.00 en 12.00 uur in stand kiosk Tjistestange bij de Bres- kense Promenade. Op 6 juni bedragen de variabele afstan den 12 tot en met 40 kilome ter. Inschrijven in de sporthal te Knokke-Heist. Er wordt zo veel mogelijk gewandeld over strand en duin, onder auspi ciën van de Zeeuwse Wan delsport Bond. Voor de club die de meeste kilometers loopt is er een fraaie wisselbokaal beschikbaar gesteld. Iedere deelnemer ontvangt een stand wandelboekje met gege vens over bezienswaardighe den van de West-Zeeuws- Vlaamse kust. Terneuzen - In de eerste klas se van de Terneuzense be- drijfsvolieybalcompetitie boekte het onderaan de rang lijst staande De Pooter een onverwachte 3-0-zege op Dow 1 met 15-6, 15-13 en 15-8. Deze winst kon voor De Poot- er wel eens het behoud bete kenen in de hoogste klasse. Behalve dat Dow 1 er in het veld weinig van bakte schit terde het ook door afwezig heid toen het ging om het leveren van een scheidsrechter voor de belangrijke wedstrijd Stuntmarkt-Dees 1. Voor Dow 1 wodt het kennelijk tijd dat er een einde aan de comeptitie komtn. In de eerste klasse B liet V&V, dat in een felle slag is gewik keld met PTT/Post en Scharmga 1 voor het kam pioenschap, een steek vallen tegen Neelemans. Zonder Phi lip Verstraeten werd V&V naar een grote 0-3-nederlaag gespeeld (6-15, 6-15, 3-15). Met nog drie speelvonden voor de boeg is er nog niets bekend wat betreft promotie/degrada tie, met uitzondering van VC Notabene, kampioen in de derde klasse A en PSV 1, dat na één seizoen in de eerste klasse B degradeert naar de tweede klasse A. UITSLAGEN Eerste klasse A: Stuntmarkt-Dees 1 0-3 (14-16, 2-15,1-1"5). Eerste klasse B: Zeevla-PTT/Post 1-2 (12-15, 71-5, 13-11). Tweede klasse A: Beldo-De Hoop 2-1 (101-5, 15-10, 7-5), Dees 2-Deltan 1 1-2 (15-3, 8-15, 13-15), ING-Babo 3-0 (15-5, 15-5, 15-5). Tweede klasse B: NHI-PSV 2 1-2 (14-16, 15-13, 9-11), Dow 3-Ge- meente 1 1-2 (15-7, 4-15, 16-17), Philips-Aster 0-3 (6-15, 10-15, 5-15). Derde klasse A: VC Schelde-URS 3-0 (15-2, 15-7, 15-3), Lichtland 3-ABN/Amro 2-1 (15-11, 13-15, 15-6), Scharmga 3-Havensehap 1-2 (11-15,15-9, 4-12). Derde klasse B: Vorowaarts-B&S 2-1 (15-3, 13-15, 15-9), Bliek Vos-Lichtland 4 3-1 (10-15, 15-4, 15-8, 11-6), Deltan 3-Gemeente 2 0-3 (reglementair). STANDEN Eerste klasse A: Dees 1 11-29, Lichtalnd 1 9-23, Stuntmarkt 10-17, Broodje Ben 10-11, De Pooter 10-9, Dow 1 9-8, Licht land 2 9-6. Eerste klasse B: PTT/Post 22-21, Scharmga 1 10-18, V&V 9-16, Neelemans 10-16, Zeevla 10-14, Scharmga 2 9-11, PSV 1 9-4. Tweede klasse A: Deltan 1 10-21, ING 10-19, Dow 2 10-17, Beldo 10-14, Dees 2 10-13, De Hoop 10-11, Eabo 10-9. Tweede klasse B: Gemeente 1 10-18, PSV 2 11-18, Aster 10-17, NHI 11-15, Philips 9-13, Deltan 2 9-12, Dow 3 10-10. Derde klasse A: VC Notabene 9-26, VC Schelde 10-18, Havens- hap 10-18, Scharmga 3 10-16, Lichtland 3 9-15, ABN/Amro 10-10, URS buiten medededïn- gen. Derde klase B: Lichtland 4 9-20, Bliek Vos 9-20, B&S 9-16, Gemeente 2 10-16, Vorowaarts 10-15, VVM 10-12, Deltan 3 10-1. Hulst - Op het Hulster sport park worden dinsdag 13 april de traditionele paasvoetbal- wedstrijden gehouden voor het voortgezet onderwijs. In de catregorieën 12-13- en 14-15-jarigen spelen teams van de Jansenius scholenge meenschap, Het Ravelijn en De Rietvliet tegen elkaar om het kampioenschap van Hulst. Van 09.00 tot 13.00 uur be kampen de jongens elkaar en van 13.30 tot 16.00 uur leveren de meisjes strijd. In totaal wordt aan het paastoernooi deelgenomen door tien jon gens- en negen meisjesteams. Oosteïnderweg 24902977-55555RotUrdam Jan Kwakplaats 20 010-4561299 j D.n Bosch Balkweg 17 073-424108 Van onze correspondent Nieuwdorp - De afdeling Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Politiehonden Vereniging (KNPV) houdt vandaag een wedstrijd voor ongecertificeerde jonge honden die in opleiding zijn voor het certificaat politiehond. De wedstrijden worden gehouden op een terrein aan de Frankrijkweg te Nieuwdorp, dat door borden is aangegeven. Het ochtendprogramma bevat het volgen, afliggen, voedsel weigeren, zoeken en twee terreinoefeningen. Dat programma begint om negen uur. Het middagprogramma bevat het spectaculaire stuntwerk. Een vluchtende en zich verwerende pakwerker dient door de honden staande gebracht te worden. Dat middagprogramma begint twee uur. Van onze verslaggever Sluis - Op tweede paasdag kunnen liefhebbers van bluesrock terecht in Sluis voor een optreden van The Juke Joints. De groep uit Kwadendamme staat al voor het negende jaar op de planken en speelde in binnen- en buitenland op gerenom meerde festivals. De band werd opgericht door zanger/drummer Peter Kempe en gitarist Peter Oudejans, destijds met Rory Gallagher en Stevie Ray Vaughan als hun grote voorbeelden. In 1986 brachten ze hun eerste elpee 'Dancing Shoes' uit, gevolgd door 'Red' in 1988. Twee jaar later kwam 'Live in Brogum', die werd gepromoot op een tour door de Benelux, Frankrijk, Engeland en Duitsland. Landelijk werden grote podia als Paradiso, Tivoli en Noorderligt bespeeld en de groep speelde in het voorprogramma van onder anderen Omar The Howlers en Rod Piazza. Onlangs waren de Juke Joints hoofdact op de Dutch Blues Night in Amsterdam. Naast de oprichters spelen Wouter Izeboud (piano,keyboards), Cas per Berents (bas) en Sonny Boy van de Broek (harmonica, zang) in de band. Het concert in Sluis is in café Boo aan de Nieuwstraat. Het begint om 16.00 uur en de toegang is gratis.

de Stem | 1993 | | pagina 21