De Kombuis kampioen hoofdklasse Rien Westveer geen doemdenker 'Schitterend, alleen de uitslag viel tegen' ZILVEREN SCHOEN Angolse atleten bij Sporting Walcheren Nieuwe voorzitter district Zeeland van de KNWU SPORT ZEELAND B3 verdient 2ÓOO,- U verdient 639S,- Terneuzen licht Ben/De Ridder in slotduel pootje Supercross van MC Hontenisse Carl Sijnesael volgde Feyenoord tot in Moskou TOPSCORERS-KLASSEMENT SPORTNIEUWS KORT 1993 ZATERDAG 10 APRIL 1993 ge kasten. omfort met koelkast, geïntegreerde afzuigkap, ht- en kranslijst, verlichtina eren. Kost eigenlijk 4.995 - ^70 cm lang met koelkast, werkblad, spoelbak, leren. I cm hoge wandkasten en kookplaat, magnetron, ~r: Kost eigenlijk 13.895,- combi-magnetronoven, p, werkblad, spoelbak en hting, metalen laden en lemaal niet in. eiken landhuisstijl, zuigkap. „„onze sportmedewerker ei De Kombuis heeft ;-o0r met 10-2 van IZV te Lnen het kampioenschap de hoofdklasse van het Igionale zaalvoetbal binnen- ihaald. De equipe van coach Jan Fran- ontliep een beslissingduel te- Ben/De Ridder omdat deze g in de slotwedstrijd met 9-6 jn Terneuzen verloor. De iTtugde over deze meevaller was ,(f)l De door Dagblad De Stem Lhikbaar gestelde beker, door Verberkmoes overhan digd, g'n§ voorop mee in de in je Kombuis veelvuldig herhaal de polonaise. De Kombuis wacht !a de feestroes een nacompetitie („een plaats in de tweede divi- ~JZAALV0ETBAL i de overige duels won Racing ■yte met 7-6 van Sporting'88/ j)e Kuyter, klopte Churchill Lions gastheer Bonte Hert 2 met j.2 en was Van der Gucht met 5-3 net iets slagvaardiger dan Vervaet. Bleyenbergh/Vajo- Cambrinus eindigde in 8-6. Kos ter Dey, dat onlangs stopte en dus een plaats in de hoofdklasse voor een team uit de ZVA ca deau deed, degradeert samen met IZV naar de tweede klasse regionaal. In de eerste klasse stond deze week nog een duel op de rol. Groote Slock versloeg hierin Bonte Hert 3 met 7-3. Kampioen Cocq en Maas, dat als tweede eindigde, promoveren naar de hoofdklasse, volgend jaar eerste klasse genoemd. Door de tussen tijdse terugtrekking van Lam bert en Van de Hemel zijn er geen degradanten in deze huidi ge eerste klasse, die volgend sei zoen tweede klasse zal heten. De hoofdklasse wordt een provini- ciale klasse met, zoals het er nu naar uitziet, alleen plaats voor clubs van boven de Westerschel- de. IZV-DE KOMBUIS 2-10 - De Kombuis domineerde en won ge makkelijk van een sportief IZV, dat doelman Adrie Sturm twee keer liet capituleren bij rake inzetten van Arno Wauters en Carlo Picavet. De Kombuis, ge steund door een legertje suppor ters, uitgedost met vlaggen, toe ters en een videocamera waar mee alles werd vastgelegd, had in Dave de Booy de man van de dag. Hij scoorde vijf keer. Sjef Pouwels kwam tot twee doel punten. Job Z wegers, Peter Cambeen en aanvoerder Ed van Bellen maakten het winnende tiental vol. Na het laatste fluit signaal van arbiter Asselman was het nerveus wachten op de uitslag Ben/De Ridder-Terneu- zen. Terneuzen won. De Kom buis dus kampioen. Tevens reden voor een uitbundig feest. BEN/DE RIDDER-TERNEU- ZEN 6-9 - Bij de pauze leidde Ben/De Ridder met 2-1. Deze voorsprong werd tot tien minu ten voor het einde vastgehouden. Aan de meet kwam Ben/De Rid der tekort. Pascal de Ridder (2x), Michel de Ridder (2x), Peter Ver mast (2x), Johnny de Leyser, Robby Vermast en Menno den Dekker tekenden voor de win nende serie. Bert Wilting (2x), Benny van Leeuwen (2x), Moha- med Anbar en Arnold van der Plas scoorden tegen. SPORTING'88/DE RUYTER- RACING WHITE 6-7 - De thuisclub keek steeds tegen een achterstand aan en was niet bij machte op gelijke hoogte te ko men. Voor de Terneuzenaren scoorde Jerry van Toor (3x), Mir- co Tomic en Gerrit Fieret. Ra cing White won door doelpunten van BONTE HERT 2-CHURCHILL LIONS 2-3 - De ploeg van coach Hans Lauret was net iets slag vaardiger dan Bonte Hert 2, dat Benny Langeraert twee keer zag scoren. Marcel Meyer deed het zelfde voor Churchill Lions. Er- win van Steenbergen scoorde eveneens voor deze equipe. VERVAET-VAN DER GUCHT 3-5 - Beide teams snakten naar het einde van de competitie. Het laatste fluitsignaal kwam als een verlossing. Peter de Kort en Tom de Smit (2x) scoorden voor Ver vaet. Jan de Visser (3x), Nelis de Visser en Gerard Rugtier trapten het winnende vijftal binnen. BLEYENBERGH/VAJO-CAM- BRINUS 8-6 - In dit sportieve treffen was de thuisclub net iets beter op dreef dan de mannen van coach Henk Borgt. De win nende goals kwamen van de voe ten van Evert Verwer (2x), Adrie Meyer (3x) en Ronny de Saeger (3x). Voor Cambrinus scoorden Kevin Th onsen (4x), Danny Op peneer en Wim Sinke. EERSTE KLASSE GROOTE SLOCK-BONTE HERT 3 7-3 - Fred Hoekstra (3x), Peter Koole (2x), André de Regt en Jan de Wolf scoorden voor Groote Slock. Dave Swar- tepoorte (2x) en Hans de Vliegh- er deden dat voor Bonte Hert 3. EINDSTANDEN Hoofdklasse: De Kombuis 24-40, Ben/De Ridder 24-39, Van der Gucht 24-26, Bonte Hert 3 24-33, Terneuzen 24-25, Racing White 23-22, Vervaet 24-22, Bleyenbergh/ Vajo 23-20, Churchill Lions 24-17, Grensvrienden 24-17, Cambrinus 24-15, Sporting'88/De Ruyter 24-15, IZV 24-10. Eerste klasse: Cocq 21-40, Maas 22-35, Philippine/Ploegaert 22-33, Mechielsen 22-30, Bonte Hert 3 22-20, AZWZ 21-18, Dow 22-18, Groote Slock 22-16, HKC 22-16, Terneuzen Bonded Stores 22-15, De Pooter/Triangel 22-11, Corn Boys/ Ranschaert 22-10. (an onze sportmedewerker IVemeldinge - De nieuwe voorzitter van het Zeeuwse KNWU- jistrictsbestuur Rien Westveer is geen doemdenker. Hoewel Je wielersport in Zeeland wel eens betere tijden heeft gekend gaat Westveer met zijn ploeg hard aan de slag om de zaak op te krikken en hij laat weten: „We zitten momenteel nog in een dalletje, maar daar klimmen we wel uit." Zeeuwse districtsbestuur springt dat er goed uit. Daar is leeft voor de komende vier jaar een beleidsplan opgesteld met als thema -'Naar een marktge richte wielersport'. Het streven daarbij is gericht op uitbreiding (jn het aantal criteriums in Zee- 1, een betere spreiding van de wedstrijden en hoog in het vaan del staat de jeugdopleiding. Het aantal licentiehouders bij de ca tegorieën junioren en nieuwelin gen is immers gering. Dat geldt trouwens ook bij de vrouwen. Volgens het districtsbestuur kan dat worden opgevijzeld, in sa menwerking met de wielerclubs ZRTC Theo Middelkamp en WV Zeeuws-Vlaanderen. De 38-jarige Rien Westveer, van beroep hoofd automatisering bij een bedrijf in Kapelle, geniet al geruime tijdbekendheid in de Zeeuwse wielersport. In zijn vo- woonplaats Hansweert te hij zeven jaar deel uit van het plaatselijk wielercomité. Toen Westveer een paar jaar en domicilie koos in We- meldinge werd hij daar al gauw gestrikt om zitting te nemen in het wielercomité en sinds 1991 maakt hij ook deel uit van het Zeeuwse districtsbestuur. Daar- ia nam hij onlangs de taak van voorzitter over van Pierre Eijs- ackers. Nieuwe gezichten in het bestuur zijn voorts de Zeeuws-Vlamin gen Frank de Bruijckere en Den ny Soethaert, als opvolgers van Henk Peters en Jan-Willem Catsman, terwijl na het overlij den van Arjaan de Schipper in middels tot consul was benoemd Henk Remijnsen. Met secretaris Anton Komejan en penning meester Lou Meijer gaat dit zes tal districtsbestuurders er nu de schouders onder zetten en wil een belangrijke bijdrage leveren aan een florissante wielersport in onze provincie. Westveer: !Üie is overigens voor negentig procent gezond. Is écht niet zo zwart als wel eens wordt afgeschilderd. Alleen enkele din- Sen moeten worden bijge schaafd. Welnu, daar gaan we aan werken. Het betekent een uitdaging voor ons, maar we gaan waarmaken wat van ons i wordt verwacht, daar ben ik vast 'an overtuigd. Want we hebben een enthousiast team." is in feite nog een vacature in districtsbestuur. Westveer: .We willen het aantal op zeven dingen. Dat werkt nog gemak kelijker. De taken kunnen dan heter worden verdeeld. Hopelijk slagen wij er binnenkort in om ■wand te vinden die samen met eps aan de slag wil." oet districtsbestuur, dat maan- i delijks bijeen komt, heeft zoals ceeds in de aanhef vermeld, heel wat op zijn lijstje staan om nieu we impulsen te geven aan de «euwse wielersport. Westveer: -Naast het creëren van meer wedstrijden voor nieuwelingen, hwioren en vrouwen willen we °k het aantal koersen opvoeren °or B- en C-amateurs plus dag kaarthouders. Dat geldt dan nl°I voor det seizoen 1994, wedstrijdkalender °r dit jaar reeds is vastgesteld, engens hebben we voor dit boshV0» al v00ruitgang ge- itri j an ^t keer elf wed- 'Joen voor C-amateurs plus ^kaarthouders °P de kalender. r'g seizoen maar twee. Tevi yens komen de B-amateurs keer in actie- We hebben Een -- Wil^ wat 'n zeden- deri!n.?n, kree8 gestalte door ïypru eter wordende samen- Vonr?g met de trïmfederaties. al m Zeeuws-Vlaanderen door de comités al een aantal specifieke trimkoersen vervan gen door wedstrijden voor C- amateurs en dagkaarthouders. Voor dergelijke wedstrijden is nu ook een overkoepelend klas sement van de grond gekomen. Boven de Westerschelde loopt het wat minder soepel met de samenwerking omdat de stich ting Trimbelangen Midden-Zee land liever geheel op eigen wie ken wil blijven doorgaan, maar misschien komt daar in de toe komst nog wel verandering in. Wij blijven in ieder geval als KNWU-bestuur openstaan voor iedereen." Het districtsbestuur, dat al ge ruime tijd beschikt over een goe de sponsor voor de districts-ju- niorenploeg, probeert nu ook een steunfonds van de grond te krij gen voor de jeugdopleiding. Westveer: „Wanneer dat lukt kunnen we via het verstrekken van subsidies aan de wielerclubs en comités deze wellicht stimu leren om een zogenaamde dikke- bandenrace voor de jeugd te or ganiseren, voorafgaande aan een KNWU-wedstrijd. De jeugd weer op de fiets krijgen heeft bij ons hoge prioriteit. De Zeeuwse Sportraad, die sinds korte tijd in nieuwe stijl opereert, denkt op dit punt met ons mee. Van deze en meerdere stimuleringsprojec ten verwachten wij dan ook ef fect." Via de wielerclubs worden op de scholen mini-folders verstrekt aan de leerlingen waarin opge roepen wordt kennis te komen maken met fietsen als wedstrijd sport. Op bijeenkomsten in de namiddag wordt dan heel wat uit de doeken gedaan. Bijvoor beeld op welke manier je veilig met de fiets kunt omgaan en wat er allemaal aan vastzit, wil men zich eventueel gaan concentre ren op het bedrijven van wed strijdsport. Deze kennisma kingsbijeenkomsten worden in Zeeuws-Vlaanderen gehouden in Sluiskil. Voor meer informatie kan men terecht bij trainer Guus Barhorst. Boven de Westerschel de is Goes de centrale plaats. Daar heeft trainer Pierre Ver- meule de touwtjes in handen. Steun Op deze en andere manieren wil het districtebestuur zijn vleugels gaan uitslaan. Westveer: „Op een zo breed mogelijk terrein dus. Daarbij hebben we uiter aard de steun nodig van de wie lerclubs, de comités of andere organisaties." Vanaf 1994 gaat het districtsbe stuur met een eigen bulletin uit komen. Dat verschijnt vier keer per jaar en wordt verstrekt aan organisatoren van wielerwed strijden, wielerclubs, jury- en andere KNWU-leden en aan de provinciale pers. In dat bulletin wordt informatie opgenomen over KNWU-activiteiten op lan delijk en districtsniveau, de ju- nioren-districtsploeg etcetera. Rien Westveer: „Als nieuwtje kan ik reeds bekend maken dat het kampioenschap veldrijden vanaf dit jaar gehouden wordt in de vorm van een regio-titelstrijd. Zeeland is ingedeeld samen met de districten Limburg, Brabant Zuid-Oost, Midden-Brabant en Brabant Zuid-West. Per toer beurt zal zo'n kampioenschap van Zuid-Nederland worden ge houden in een van de vijf ge noemde districten. De primeur daarvan krijgt in 1993 het dis trict Zeeland." Kien Westveer: „Districtsbestuur KNWU wil vleugels uitslaan. FOTO JAAP WOLTERBEEK. Van onze motorsportmedewerker Walsoorden - MC Hontenisse houdt maandag 12 april, tweede paasdag, de eerste ronde van de strijd om het Zeeuwse super- crosskampioenschap. Na het succes van vorig jaar, toen een massa toeschouwers de wedstrij den bezocht, was de organise rende vereniging inmiddels al flink in de weer geweest om dit succes te kunnen evenaren. Het afgelopen weekeinde brach ten vandalen echter zware ver nielingen aan het wagenpark van de club aan, wat een zware domper op het enthousiasme van de bestuursleden zetten. Toch wordt er weer keihard gewerkt om de eerste supercross van het seizoen tot een succes te maken. Circuitbouwer Eddie Hemelsoet is al dagen bezig om het par koers weer van de nodige specta culaire hindernissen te voorzien. Na Walsoorden volgen er nog supercrosswedstrijden in Vlis- singen, Axel en Aagtekerke. Er wordt gereden in drie klas sen, 80 cc, vrijetijdsklasse en open klasse. In de laatste klasse is het uitkijken naar de presta ties van plaatselijke favorieten als Frank van Kruyssen, Steven Mangnus, Peter de Booy en Dave van Hoepen. De start van de eerste manche, waarvoor burge meester Th. Steenkamp het startschot zal lossen, is om 13.15 uur. De trainingen beginnen om 12.00 uur. Door onze medewerker Fred Rabout Hoofdplaat - Feyenoord heeft zijn supporters in alle wind streken. Ook in Hoofdplaat in de Mgr. Luypenstraat, ver scholen achter de zeewering, huist een man met een groot rood-wit hart. Carl Sijnesael, 47 jaar, volgt zijn clubje al vanaf de schoolbanken en zette als 18-jarige al zijn eer ste schreden in 'De Kuip'. Hij was er ook bij toen onlangs de club werd uitgeschakeld in Moskou door Spartak. „Het was schitterend, alleen de uitslag viel tegen," stelt hij nu veilig en wel terug in 't Durp. Carl was niet aan zijn proefstuk toe wat de verre verplaatsingen betrof. Hij was er ook al bij twintig jaar geleden in Barcelona. Carl geniet er van. Ondanks dat de jongste trip niet bepaald vlekkeloos.ver- liep. In eerste instantie werd het duel immers uitgesteld, omdat er in de blubber van het Spartak- stadion niet gespeeld kon wor den. Gelukkig kreeg de UEFA het voor elkaar dat een dag later Torpedo Moskou de accommo datie beschikbaar stelde. Carl zag zijn trip dus noodgedwongen een dag verlengd worden. Hij had er niet op gerekend en stap te dus met een baard van drie dagen uit het vliegtuig op Schip hol. „Wij hoorden pas de woens dagavond om half zeven dat de wedstrijd, die een uur later zou beginnen, niet doorging. We wis ten dus minder dan de mensen hier in Nederland. Diezelfde avond om kwart over tien hoor den we dat we mochten blijven. Feyenoord en de reisorganisatie betaalden die dag langer. Het kostte ons dus niets. Van de 2000 supporters die aanwezig waren zijn er zo'n 800 gebleven. Het veld van Spartak was inderdaad Carl Sijnesael, de Feyenoord-fan in hart en nieren. FOTO WIM KOOYMAN. onbespeelbaar. De donderdag morgen hebben we daar een kijkje genomen. Het was één grote blubbermassa. Trouwens, ik hoef hier de komende twintig jaar geen sneeuw meer te zien. Er was daar genoeg. Het stadion van Torpedo had dan wel geen weelderige grasmat, maar echt waar het was mooier dan Nou Camp in Barcelona. Dit terwijl er buiten het stadion een grote armoede heerste. Het is er alle maal even grauw, somber en vies. Cafés en friettenten zie je er niet. Ook fietsen, bromfietsen en motoren zijn zeldzaam in het straatbeeld. Alleen maar auto's en dan nog Lada's." Carl stond bij Feyenoord-voor- zitter Jorien van de Herik in het vak. Wist niet dat ook de grote man van Rusland, president Jelt- sin, present was. „We zagen wel allerlei bewaking, maar hoorden pas achteraf dat die grote baas ook present was." Ondanks zijn grote Feyenoord- hart geeft hij ruiterlijk toe dat zijn cluppie terecht werd uitge schakeld. „Spartak was beter. Thuis zijn ze mede door de scheidsrechter het schip in ge gaan. Ze hebben ons in Rusland overigens wel even bang ge maakt. Toen we daar aankwa men werd verteld dat er nog steeds Engelse supporters vast zitten na het duel vorig jaar tegen Manchester United. Dat viel overigens allemaal best mee. Mooi was ook onze thuiskomst toen we hier uit het vliegtuig stapten op Schiphol. Een aantal Ajax-supporters stond ons daar op te wachten. We begonnen in koor te zingen „daar hoorden ze de engelen zingen....Auxerre, Auxerre...." Ze waren vlug ver dwenen. Trouwens we hadden al een uitstekende dag toen we de woensdag vertrokken. De dins dagavond immers was Ajax al uitgeschakeld. Echt, als Ajax verliest geniet ik met proppen." Carl heeft ook diverse souveniers meegebracht. Niet alleen een aantal roebels - 'wat die waard zijn moet je me niet vragen, maar het schijnt niet veel te zijn' - maar ook de traditonele 'bere- muts'. „We kunnen er voorlopig weer tegen, want volgend jaar spelen we weer Europees. Ze worden kampioen, zo gemakke lijk ligt dat." Dan begint Carl, die zijn dagelijks brood verdient als gemeenteambtenaar, weer aan zijn Europese tripjes. Ooit stond hij in het beruchte vak S. Dat is veranderd, maar de liefde voor zijn club niet. 1-2 B. v. Craenenbroeck (Clinge), P. Bom (SSV65) met 21 doelpun ten. 3. C. Blommaert (HW'24) met 17 doelpunten. 4. J. Lambert (Koewacht) met 16 doelpunten. 5 t/m 8 H. Rietjens (HW'24), P. v.d. Hooft (Sluiskil), W. Bisschop (Steen), R. Bun (SSV65) met 15 doelpunten. 9. J. Navarro (Steen) met 13 doel punten. 10. M. Astroh (Dauwendaele) met 12 doelpunten. 11 t/m 14 A. Wouters (Vogel waarde), R. Zuydwegt (Kloe- tinge), A. den Dekker (Kloetinge), R. Dagevos (Wemeldinge) met 11 doelpunten. 15-16 S. Soulimans (Hoofdplaat), R. Weststrate ('s Heer Arends- kerk) met 10 doelpunten. 17-18 F. Goedegebure (Goes), D. Rietjens (HW'24) met 9 doelpun ten. 19 t/m 23 M. Dhaene (Corn Boys), M. Broekhorst (Hoofd plaat), K. Westerweele (RCS), W. Goedegebure ('s Heer Arendsker-t ke),.M. de Groote (SSV65) met doelpunten. 24 t/m 35 P. Schipper (Middel burg), R. Krijger (Goes), M. de Ruysscher (Breskens), A. Karelx (Luctor '88), R. Blommaert (Luc- tor '88), R. de Block (Clinge), M. Janse (RCS), R. v. Rosevelt (RCS), R. Raes (Vogelwaarde), G. Visser (Kloetinge), J. v.d. Klooster ('s Heer Arendskerke), P. Jansen (Zaamslag) met 7 doelpunten. Clubscore: 1. HW'24 met 59 doelpunten. 2. SSV65 met 56 doelpunten. 3. Clinge, Steen met 47 doelpun ten. Zaalhandbaltoernooi Hontenisse Kloosterzande - De handbalvereniging Hontenisse houdt maan dag 12 april, tweede paasdag, een zaalhandbaltoernooi voor vrouwen. De toemooicommissie, onder leiding van Tilly Maes, is er niet in geslaagd om voor de mannen voldoende deeln^ners te vinden. Bij de vrouwen is er ook maar een kleine deelname. „Het wordt elk jaar moeilijker om aan het eind van de competitie een toernooi te organiseren. Voor de vrouwen is het gelukt, maar met hangen en wurgen. Voor de mannen kwamen er geen inschrijvingen binnen. We proberen nu voor onze mannen een bekerduel te regelen met als tegenstander waarschijnlijk Wal cheren." De vrouwenploegen van Helius uit Rotterdam, Quadra Femina uit het Belgische Lembeke en het eigen standaardteam werken vanaf 09.30 uur een hele competitie af. De wedstrijdduur is dertig minuten. Omstreeks 13.00 uur is de prijsuitreiking in de kantine van sporthal 't Sportuus te Axel. Daar worden alle wedstrijden gespeeld. Jac Valckx-paaszaalhandbaltoernooi Terneuzen - het Jac Valckx-paaszaalhandbaltoernooi van de Terneuzense handbalvereniging HVSV kent dit jaar weer een sterke bezetting. Trekpleisters zijn ongetwijfeld de ploegen van Jong Oranje. Vooral de vrouwenploeg grijpt dit weekeinde aan om de zaken, naast de gezeligheid, serieus aan te pakken. Gisteravond werd al een training afgewerkt. Vandaag, zaterdag, moeten de vrouwen twee keer trainen. Van 09.00 tot 11.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur in sporthal Oude Vaart in Terneuzen. Zondag 11 april doen de vrouwen van Jong Oranje mee aan het tweedagse toernooi van HVSV. Een unieke gelegenheid voor de ware handballief hebbers om de toekosmtige top van het Nederlandse vrouwen handbal in actie te zien. Voorwedstrijd trimmers Oostburg - Sportcentrum Oostburg houdt dinsdag 11 mei een individuele tijdrit over 9 kilometer. Het betreft een voorwed strijd van de derde rit van de Omloop van Zeeuws-Vlaanderen voor trimmers. In actie komen drie categorieën, te weten mannen-senioren onder de 40 jaar, veteranen 40 jaar en ouder en vrouwen. Het parkoers, met start en finish op het industrieterrein in Oostburg, gaat over Scherpbier. De eerste start is om 18.3'0 uur. Er moet worden voor-ingeschreven bij Bram van Lare. Die voorinschrij ving sluit 1 mei. Zwemloop in Middelburg Middelburg - Sporting Walcheren houdt zaterdag 10 april ern zwemloop in Middelburg. Het openingsonderdeel, het zwemmen, wordt afgewerkt in zwembad Poelendaele. De afstanden zijn 500 meter zwemmen en 5 kilometer lopen en voor de jeugd 250 meter zwemmen en 2,5 kilometer lopen. De eerste zwemserie gaat om 13.30 uur van start. Olympische trimloopdag Graauw Graauw - SV Aloy houdt zaterdag 10 april in het eigen Graauw de Olympische trimloopdag, met als hoofdmenu de marathon van Graauw, die zowel individueel als per ploeg (maximaal vier personen) gelopen kan worden. Naast de marathon staan er nog een halve marathon, 10, 5 en 2 kilometer op het programma. De jeugd krijgt een eigen loop over 500 meter. Om 13.30 uur wordt de halve marathon op gang geschoten, terwijl de 10, 5 en 2 kilometer om 13.40 uur van start gaan. De jeugdloop start eveneens om 13.40 uur. Start en finish zijn in de Dorpsstraat in Graauw. Men kan inschrijven vanaf 11.00 uur in het clubge bouw van SV Aloy. Start Run-Bike-Runcompetitie Terneuzen/Bassevelde - De eerste wedstrijd van de Zeeuws- Vlaamse Run-Bike-Run-competitie wordt zondag 11 april, eer ste paasdag, afgewerkt. Een wedstrijd die evenals vorig jaar grensoverschrijdend is. Nu is de openingswedstrijd in het Belgische Bassevelde. De afstanden zijn 6 kilometer lopen, 30 kilometer fietsen en 6 kilometer lopen. De start is om 14.30 uur. Er kan worden ingeschreven in de kantine van de voetbalclub SC Modern, waar tevens kleedgelegenheid aanwezig is. Van onze atletiekmedewerker Koudekerke - Tijdens de officiële voorstelling van de atletiek- ploeg van Sporting Walcheren in hotel Walcheren te Koude kerke kon voorzitter Hans van Tongeren twee nieuwe aan winsten voorstellen. Het betreft het Angolese broederpaar Edson en Joao Neto, een tweeling van zeventien jaar. Beiden verblijven in een Middel burgs asielzoekerscentrum en kunnen volgens de berichten een aardig stukje lopen. Joao heeft persoonlijke records staan van 1.48,00 op de 800 en 47,00 op de 400 meter. Edson is goed vor 1.52,00 op de 800 meter. „Dat moeten op nationaal vlak abso lute toppers zijn," aldus Hans van Tongeren. Beiden ontvlucht ten hun land voor een daar woe dende burgeroorlog. Met hun lidmaatschap kwam Sporting Walcheren op 101 leden. De club bestaat overigens niet louter uit atleten, maar omvat eveneens nog sporten als tria thlon, zwemmen en judo, terwijl ook tennissers zich al hebben gemeld. Niek Knol, trainer, be geleider en fysiotherapeut van de club: „Het belangrijkste is dat we mensen aan het bewegen krijgen. Dat we een aantal top pers in diverse sporttakken in onze gelederen hebben is mooi, maar nooit mijn uitgangspunt geweest. Ik wil een brok ver nieuwing in het Zeeuwse sport gebeuren en dat lukt zo blijkt uit de belangstelling niet onaardig." Voorafgaande aan de voorstel ling van de selectieploeg intro duceerde Sjaak Sinke de wed strijdcommissie triathlon van deze club. Naast Sinke bestaat die uit Rinus van de Scheldeij Frans Wassink en Daan van He se. De selectieploeg van Sporting Walcheren bestaat voor het ko mende seizoen uit de triatleten Floris-Jan Koole, Niels Koolej Rob Magnee, Peter van Lit en Adriaan Janisse, de atleten Chery Abuijs, Karin Basian, Da nielle van Cadsand, Lia Melis, Tanja Tienpond, Irma Heeren, Sebastién Schletterer, Miquel van Tongeren en Peter Ram- steyn, zwemster Melanie Bos en judoka Liesbeth Willeboordse.

de Stem | 1993 | | pagina 13