ET Bestuur wielerclub bijna voltallig Hoek staat voor zware taak Flitsende start van Game'78 Ben/De Ridder en Cocq boeken zege Zeeuwse vrouwen in favorietenrol in NK te Venray UITSLAGEN en standen HW'24 verkast voor bekerwedstrijd naar Kloetinge 3 sportnieuws KORT sport AGENDA Iwift of ibifeumprijs ibileumprijs ;ra: ibileumprijs 1541 EJ Sluiskil igen.Wie anders? IOESTEM SPORT ZEELAND Jaap Pijpelink 'in' voor opvolging penningmeester Van Meurs 82 Kikkers, Morres en YVC winnen volleybaltoernooi Peter Mol wint na korte solo t 18.00 u. t 21.00 u. It 18.00 u. Terneuzen ■15580 'a's waarvoor u nu slechts alen. iu de zomer in uw hoofd iet dak van de Golf alvast Jiste stand? I onze sportmedewerker ■eiuiskil - Jaap Pijpelink uit Lek wordt de nieuwe pen- Lgmeester van de wielerve reniging Zeeuws-Vlaanderen. J® werd deze week voorge- Cid aan de overige be- Istuursleden van de wielerver- Zeeuws-Vlaanderen. VRIJDAG 9 APRIL 1993 Ipijpelink komt niet uit de fwielerwereld en werd op (voorspraak van Ben Zaan |saar voren geschoven. „We Lju daar blij mee, want als (vereniging moet je toch een Ivoltallig bestuur hebben. We (jijn nu nog op zoek naar één Ibestuurslid," aldus Constant |tan Waterschoot, voorzitter van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen. Pijpelink wordt eerst nog door Axelaar Co van Meurs inge werkt. Zoals bekend wil die wat meer tijd voor zichzelf en zijn gezin overhouden. Van Meurs was jarenlang een vaste en be trouwbare kracht voor de wie lervereniging en paste nauwge zet op de centjes van de Zeeuws- Vlaamse wielerclub. In dezelfde vergadering kwam de helmenkwestie van de KNWU en de trimmers nogmaals ter sprake. Van Waterschoot legde uit dat hij met Remijnsen een wel erg lang telefoongesprek had gehad, maar dat deze niet op zijn standpunt terugkwam. Ook trimmers moeten dus pothelmen dragen. „En eigenlijk is dat te gen de afspraken. Samenwerken betekent geven en nemen, maar het lijkt er veel op dat het alleen maar nemen wordt voor de trim- bond," aldus Van Waterschoot. In Graauw werd dat helemaal duidelijk. Overigens had consul Remijnsen zijn troepen al erg vroeg naar Graauw laten komen om deze kwestie door te spreken. De wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen brengt binnenkort een folder uit in verband met het jeugdwielrennen. De scholen in het voortgezet onderwijs krijgen een folder in de bus en op deze manier hoopt de wielervereni ging - en de stichting Wieier Trim Bond die ook lid is van de club - de jeugd warm te maken voor de wielersport. Op de woensdagen wil de vereni ging de jeugd opleiden of weg wijs maken - op een overigens speelse en ongedwongen manier - in de wielersport. Van Waterschoot heeft consul Henk Remijnsen ook een voor stel gedaan om de jeugd bij de wielersport te betrekken. „Als er één organisatie zich leent bij uitstek om wat voor de jeugd te doen is het toch wel de junioren- driedaagse. Laat de scholieren eens met de junioren, bijvoor beeld die uit het buitenland, een ochtend optrekken. Op die ma nier leren ze ook dat land wat beter kennen en wordt hen auto matisch wat verteld over hoe die jongens met wielrennen om gaan," aldus Van Waterschoot. Dat voorstel lijkt kans van sla gen, want Ap den Doelder heeft er wel oren naar. De wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen wil graag een ploeg naar de vijfdaagse Omloop van Zeeuws-Vlaanderen afvaardi gen. Herman Mobach en Ben Zaan zijn de mannen die dit coördineren. De ploeg zal be staan uit ex-amateurs van de club of zij die lid zijn, maar nog geen amateurwedstrijden rijden. De wielerclub stelt tevens een materiaalwagen beschikbaar voor de Omloop. Van onze sportmedewerker Axel - Met voor eersteklasser Hoek nog vier duels voor [de boeg begint het spannend te worden. Blijft Hoek in [die klasse of niet. Winnen van Excelsior Maassluis kan [een goede zet in de gewenste richting zijn. HW'24, dat [zich tweedeklasser mag noemen, verkast tweede paas- [dag naar Kloetinge voor een bekerduel. Koewacht reist dag af naar Lewedorpse Boys om daar 50 minuten |aan de bak te komen. opgave. Mare de Kunder, spits bij Hoek en tegenwoordig weer steeds in de basis, weet dat maar al te goed. „We hebben een mee vallertje nodig," zegt deze post bode uit Terneuzen. Over de speelwijze en het vertoonde spel is De Kunder tevreden. Voldaan is hij eveneens over het feit dat Geertjan de Smet weer in vorm lijkt te komen. Zorgen heeft hij over de lichte blessures die Frank Hemelsoet en Jacky Scheele opliepen. Osmund Ogali, tegenwoordig bankzitter, is eveneens niet fit. Trainer Dick Buitelaar heeft dus enige zorgen en maakt de opstel ling niet voor zaterdagmiddag bekend. Hoek, dat spits Mart van de Guchte weer fit weet, zal van de mannen uit Maassluis moeten winnen. Ginds was het 5-0. De Kunder was er toen niet bij. Doelman Verpoorte niet in beste doen. Voldoende om die afgang recht te zetten. KNVB-VOETBAL I Voor Hoek is de maand april een I uiterst spannende maand. Als 1 I mei het laatste competitieduel I tegen Rozenburg gespeeld moet I worden, zou Hoek in veilige ha ken moeten zijn. Momenteel is I Hoek dat samen met ploegen als I Vitesse Delft en Rozenburg, die eveneens 15 punten behaalden, I niet. Er vanuit gaande dat ISerooskerke (11 punten) degra- I deert, moet er normaal gespro- I ken een van die drie teams, met I een kans dat Rijnsburgse Boys ook nog meedoet in deze dans, I eveneens terugkeren naar de tweedeklasse. De nummer drie van onderen, I twaalfde op de ranglijst, speelt i een stek in de eerste klasse I samen met de periodekampioe nen uit de tweede klasse. In I principe kunnen er dus drie eer steklassers degraderen. In theo- ne moet Hoek dus minimaal de elfde plaats behalen om zeker te zijn van het behoud van de hui- i status. Geen gemakkelijke Van onze volleybalmedewerker Oostburg - De sectie Jeugd zaken van de NeVoBo hield in sporthal De Veerhoek in Oostburg een geslaagd mini- volleybaltoernooi. Mede dankzij de inzet van de team- begeleiders verliep alles pri ma op tijd. eindstanden e-jeugd Poule A: 1. Kikkers 2 B'A punt, 2. Morres 2 6, 3. BOK 2 3'/!, 4. Scheides- port 1 2'/., 5. Gilderakkers 1 VA. Poule B: 1. Kikkers 1 6, 2. YVC 2 5, 3. Philippine 3 5, 4. Scheldesport 3 en Mytilus 1 2 Poule C: 1. Kikkers 4 7, 2. De Sterre 1 I 6/2 3. Morres 4 3]A, 4. Philippine 4 3, 5. Gilderakkers 2 0. Poule D: 1. Morres 1 6lA, 2. Philippine 5 5, 3. Mytilus 2 4, 4. Kikkers 3 3, 5. YVC 3 VA. Poule E: 1. BOK 1 7, 2. Kikkers 5 5, 3. Philippine 1 4, 4. Scheldesport 2 2l/2, 5. YVC41V4. Poule F: 1 YVC 1 7V4, 2. De Sterre 2 3. Morres 3 3V4, 4. Kikkers 6 2, 5. Philippine 2 VA. d-jeugd b Poule G: 1. VVS'92 8 2, Mytilus 3 4, 3. 5 2 3 4' Gilderakkers 3 2,5. Morres Poule H: 1 WS'92 8, 2. Kikkers 7 VA, l WS'92 4 3%, 4. YVC 6 3'A, 5. BOK 3 h. Poule I: l. WS'92 3 7V4, 2. Mytilus 4 3 Philippine 6 3, 4. WS'92 5 2, 5. Scheldesport 4 1 d-jeugd a Poule J: 1. De Sterre 3 7, 2. Kikkers 8 3. Morres 6 3, 4. Morres 8 2'A, 5. Scheldesport 5 'A. Poule K: 1 Morres 11 6Vb, 2. De Sterre «U. Philippine 7 6, 4. Kikkers 9 3, 5. 1VC 8 2Vi, 6. Morres 10 0. Poule L; 1. VVS'92 7 6,2. Morres 7 6, 3. Morres 9 4, 4. YVC 7 3, 5. Scheldesport C-meisjes: 1. Kikkers 10 VA, 2. Morres B0K51MOrreS U 4' B0K 4 5' V-jongens: 1. Morres 15 7, 2. Morres 14 V c,vys'92 8 3Va, 4. Kikkers 11 2, 5. VVS'92 9 V, punt. Gestaakt In de derde klasse zal deze week een uitspraak worden gedaan over het duel WHS-PTT Breda. Met nog een kleine minuut te gaan werd dit treffen met 1-0 op de borden gestaakt. Waarschijn lijk blijft deze score staan. Voor AZW en Terneuzense Boys be tekent dit dat zij onderaan ben gelen en de degradatieplaatsen in handen hebben. De Terneuze- naren zagen vorige week hun duel tegen PTT Breda zes minu ten voor tijd gestaakt bij een 1-1-score. Die tijd zal ingehaald moeten worden. „Mogelijk via het uitstellen van het program ma van volgende week," zei men bij de KNVB. Dit weekeinde wordt dat niet ingehaald, verze kerde men. Tweede paasdag verkast Koe wacht naar Lewedorpse Boys om een 1-0-voorsprong te verdedi gen. Koewacht kan door deze voorsprong vast te houden, Corn Boys vrijwel definitief in de vierde klasse houden. In Sas van Gent zal men zonder meer met belangstelling naar de afloop van deze confrontatie uitzien. Op dezelfde dag komt HW'24 in Kloetinge binnen de lijnen. Een plaats bij de laatste acht in de bekerstrijd van het district Zuid 1 is hier in het geding. „We proberen zover mogelijk te ko men," zei trainer Paul Telussa. Een loffelijk streven. Zeker nu HW'24 van alle zorgen is ver lost. De titel in de derde klasse is binnen. Het seizoen was goed en kan dus alleen nog maar meer glans gegeven worden. De bekerwedstrijd van Luctor'88 in Halsteren tegen de club van die naam is verplaatst van ko mende zaterdag naar donderdag 22 april (aanvang 19.00 uur) in verband met het overlijden van de echtgenote van een van de Luctor-spelers. Van onze sportmedewerker 3. Jacco Mark de Kunderde goaltjesdief van Hoekweet dat het zaterdag een moeilijfcè zaak wordt tegen Excelsior Maassluis. FOTO WIM KOOYMAN Van onze sportmedewerker Axel - De eerste vier duels in de strijd om de Zeeuwse zaalvoetbalbeker zijn gespeeld. Cocq kwam in de volgen de ronde via een cadeautje. Racing White kwam niet opdagen, althans met te weinig spelers, zodat de mannen uit Aardenburg met 'winst' uit Sas van Gent vertrokken. ZAALVOETBAL Cocq ontmoet in de halve fi nale Schinkel, dat met 4-0 van Bonte Hert 3 won. Ben/De Ridder ging eveneens door. In eigen huis wonnen de Terneu- zenaren met 10-5 van Rosario. Ben/De Ridder ontmoet 14 april om 20.30 uur Parbo uit Goes, dat Ratjetoe met 7-3 uit het bekeravontuur wipte. BEN/DE RIDDER-ROSARIO 10-5 - Lang ging de strijd gelijk op. Ben/De Ridder zette de toon en Rosario counterde. Na 4-3 halverwege liep de thuisclub uit naar een riante 10-5-zege. Voor de zegevieren de inzetten meldden zich Jos van der Maarschalkerweert (2x), Bert Wilting (2x), Arnold van der Plas, Mohamed Anbar (4x) en Benny van Leeuwen. SCHINKEL-BONTE HERT 3 4-0 - De defintieve tik viel in de slotfase. Bij de doelwisse- ling was er nog niet gescoord. Schinkel opende en dat gaf Bonte Hert 3 aanleiding om de doelman voor een veldspeler te wisselen. Schinkel sloeg toen toe. De winnende goals kwamen op naam van Robert Ayal (2x) en Danny Gabriëlse (2x). PARBO-RATJETOE 7-3 - Bud Aschman scoorde 1-0 gevolgd door de gelijkmaker van Mar tin de Rijke, 2-1 via Edwin Zuidweg en 3-1 door Ramond Dahoe. In de tweede helft maakte Robby Dahoe er 4-1 van Martin de Rijke 4-2, Mark Vermaas 5-2, Jaap Klein 5-3, Frank Mohassi 6-3 en Edwin Zuidweg 7-3. Van onze sportmedewerker Terneuzen - De Zeeuwse vrouwen vertrekken maandag 12 spril (tweede paasdag), in de favorietenrollen bij het nationale kampioenschap Run-Bike-Run, dat in het Noordlimburgse Venray wordt afgewerkt. Terése van Lare verdedigt haar titel bij de vrouwen-veteranen. De atlete uit Sluis pakte vorig jaar die titel in het Brabantse Den Dungen en zit op dit moment in de voorlopige selectiegroep van de NTB. Haar clubgenote van het Sport centrum Oostburg Baukje Doe- dee pakte vorig jaar de titel bij de jeugd en start nu als jongste deelneemster bij de vrouwen-ju nioren. Derde Zeeuwse die hoge ogen kan gooien is Irma Heeren. De nationale veldloopkampioene kwam vorig jaar niet aan de start en werd twee jaar geleden vijfde bij de vrouwen-senioren. Haar kansen op de titel zijn bovendien gestegen, omdat Thea Sybesma er niet bij is. De Gro ningse is bezig aan een af- scheidstoernee in Australië. Bij de mannen reist onder meer Peter Picavet naar Venray. De Hulstenaar wist zich in Oister- wijk moeiteloos te kwalificeren. In de jongste veteranencategorie debtueert Jan de Linde, terwijl Frans Daalman eveneens van de partij is. Met name Bressiaander Daalman liet de afgelopen we ken in Zierikzee'en Kattendijke zien dat de vorm er op dit mo ment is. De afstand bij de vrou wen-junioren is 7 kilometer lo pen, 30 kilometer fietsen en 3,5 kilometer lopen. De senioren en veteranen krijgen 14 kilometer lopen, 60 kilometer fietsen en 7 kilometer lopen voorgeschoteld. oes - in het industriegebied 'De Poel II' in Goes is een begin gemaakt met een zomeravondcompetitie voor wielerenners. Er was Unn0''^^ vee' belangstelling. Rond de vijftig renners streden op het korte s^61 P oers' A-amateurs won Peter Mol na een baan Verhulst versloeg zijn medevluchter Wim Oosse bij de B-ama- urs en Franklin klaasse hield vier man achter zich in de eindsprint Aartjwv-"1^' -1' ^eter (Kapelle), 2. Roy Bogaert ('s-Gravenpolder), 3. Vester Souburg)rUlnin^en^' 4' Rommers (Rilland), 5. Ron Naaktgeboren (Oost- Jan'R!nwv/Vet?ranen: L Daan Verhulst (Waarde), 2. Wim Oosse (Middelburg), 3. Juniorpn- Hl' Dic^ Houweling (Vlissingen), 5. Ko Blok Wemeldinge. Patrick kv i Klaasse (Yerseke), 2. Ed Joosten (Wolpha; luteyfi (Kaaeiiei phaartsdijk)' 4 Vincent Villerius (Middelburg ding^'q11^11' ^J,win de Dreu ('s-Gravenpolder), 2. Stefan Dagevos (Wemel- Öennk n"'ai?> K}aasse ('s-Gravenpolder), 4. Jack Schuit (Arnemuiden), 5. (s"Gravenpolder). Gert-Jan 'i.w Harinck ('s-Heer Abtskerke), 2. Huib slabbekoorn (Kapelle), 3. VAn onze tennismedewerker Hulst - In de hoofdklasse van de Zeeuw se districtscompetitie tennis won Ga- me'78 in Vlissingen met maar liefst 6-0 van De Schelde. Zowel in zijn enkel- als dubbelspel had aanvoerder Robert Ver meulen drie sets nodig. Voor het overige wonnen Niek de Koster, Piet van Dam me en Leo van Hoye eenvoudig. TENNIS Hulster Ambacht kwam tijdens de eerste speeldag tegen nieuwkomer Goblin uit 's- Gravenpolder niet verder dan een 3-3-gelijk spel. Voor de Hulstenaren was Stephan Buijsse twee keer succesvol. De wedstrijd van de derde Zeeuws-Vlaamse vertegen woordiger, Smash, werd wegens de slechte gesteldheid van de banen in Kapelle uitge steld. 't Halve Maantje uit Goes wierp zich meteen op als kampioenskandidaat nummer één door in Oost-Souburg met 5-1 van titelverdediger Souburg te winnen. In de vierde klasse won Animo van Bos- kreek. Schoondijke moest genoegen nemen met het kleinst mogelijke verlies tegen Krui- ningen. In de tweede klasse behaalde Philten een forse zege op Ovezande. In de hoofdklas se 35+ haalde Hontenisse met 6-0 stevig uit tegen streekgenoot Game'78. UITSLAGEN HOOFDKLASSE DE SCHELDE-GAME'78 0-6 - Hans van der Linden-Niek de Koster 2-6, 2-6, Bob Kats-Piet van Damme 3-6, 1-6, Harry Mooibroek-Robert Vermeulen 6-2, 2-6, 1-6, Willy Hendrikse-Leo van Hoye 4-6, 1-6, Kats/Mooibroek-De Koster/ Vermeulen 5-7, 6-2, 3-6, Van der Linden/Hen- drikse-Van Damme/Van Hoye 3-6, 3-6. HULSTER AMBACHT-GOBLIN 3-3 - Mark Leenknegt-Tom Andela 2-6, 3-6, Stephan Buijs- se-Paul van der Veer 4-6, 2-6, 6-3, Wim Wuijts- Van Schaik 6-3, 6-4, Bart Bouwens-Van Hoeve 0-6, 1-6, Leenknegt/Buijsse-Andela/Van der Veer 4-6, 6-2, 6-4, Wuijts/Bouwens-Van Schaik/Van Hoeve 2-6, 3-6. SOUBURG-'T HALVE MAANTJE 1-5 - Dirk Rempt-Chris Versteeg-6-0, 6-7, 1-6, Sake Kats- Marco Jongsma 2-6, 1-6, Alex de Böck-Max de Rave 4-6, 6-0, 3-6, Wim de Waal-Frans Schouw 6-2, 5-7, 1-6, Rempt/Kats-Versteeg/Jongsma 6-4, 2-6, 1-6, De Böck/De Waal-De Rave/Schouw 6-2, 3-6, 6-4. OVERIGE UITSLAGEN Eerste klasse A: Animo-De Schelde 2 4-2, De Boskreek-DOS 4-2, Schoondijke-Kruiningen 2-4, De Klappers-De Bongerd 1-5. Tweede klasse A: SJEF-Kapelle 3 2-4, Philten- Ovezande 5-1, MLTC-De Klappers 2 6-0, Sou burg 3-Schoondijke 2 6-0. Tweede klasse B: Drive-Souburg 4 4-2, Goes- Animo 2 2-4, Smash 2-Hansweert 2-4, Eegedima- Hontenisse 2-4. Derde klasse A: Schoondijke 3-De Boskreek 2 2-4, TEBO-Animo 3 2-4, Hoek-Smash 3 1-5, Goes 2-MLTC 2 1-5. Derde klasse B: MLTC 3-Bathse Kreek 4-2, SJEF 2-Drive 2 3-3, De Schelde 3-Philten 2 4-2, Dauwendaele 2-Hulster Ambacht 2 0-6. Vierde klasse A: Animo 4-De Boskreek 3 4-2, Eikenhof-SJEF 3 4-2, Game'78 2-Tiola 5-1, Smash 4-Hoek 2 5-1. Vijfde klasse A: Game'78 3-De Eikenhof 2 4-2, Con Forza-Sluiskil 5-1, Animo 6-Drive 4 6-0, Axel-Hontenisse 3 3-3. Vijfde klasse B: Sluiskil-Hoek 3 5-1, Animo 5-Smash 5 1-5, Hontenisse 2-Axel 2 4-2, Drive 3-Ludo et Emergo 5-1. Vijfde klasse C: Ador Sport-Con Forza 2 2-4, De Boskreek 4-Souburg 8 3-3, MLTC 5-ASOC 4-2. Hoofdklasse 35+: Hulster Ambacht 1-Hulster Ambacht 2 4-2, MLTC-'t Halve Maantje 4-2, Hontenisse-Game'78 6-0, Kapelle-Noord-Beve- land 2-4. Eerste klasse A 35+: Axel-De Schelde 2-4, Hul ster Ambacht 4-Ludo et Emergo 3-3, Vogelvlucht 2-Kapelle 2 3-3, Game'78 2-Animo 6-0. Eerste klsse B: Hulster Ambacht 3-MLTC 2 5-1, De Stoof-Axel 2 2-4, Philten-Vogelvlucht 1-5. Tweede klasse A: De Bongerd 2-Animo 3 1-5, Souburg-Hulster Ambacht 5 5-1, Sluis 2-Ador Sport 3 6-0. Tweede klasse B: DOS 2-Philten 2 4-2, Ador Sport 2-Sluis 1-5, Zaamslag 2-Animo 4 0-6. Oostburg en Sluis opnieuw het veld in Sluis/Oostburg - De wedstrijd Oostburg-Sluis in de tweede klasse van de afdeling Zeeland moet worden overgespeeld. Tot die conclusie kwam de tuchtcommissie van de voetbalbond. Eerder dit seizoen verloor Oostburg in eigen huis met 0-2, maar men tekende vooraf protest aan omdat Sluis met een aantal ongerechtigde spelers zou voetballen. Bij Sluis zouden zeven in het buitenland wonende spelers actief zijn. Het toegestane aantal volgens de reglementen is twee. Oostburg-voorzitter Jean Burlet: „Van vijf heb ik nu al de zekerheid binnen via het aanvragen van gegevens uit de Belgische bevolkingsregisters. Dus voor ons bestaat er niet meer de minste twijfel." Sluis-voorzitter Giel van Westen heeft een andere mening. „Er spelen bij ons inderdaad enkele Belgen, maar een aantal van hen heeft Sluis als domicilie. Twee mogen er opgesteld worden en daar hebben we ons keurig aan gehouden." De wedstrijd Oostburg-Sluis is nu vastgesteld op paaszaterdag 10 april om 18.00 uur aan de Baljuw Veltersweg. Of het zover komt is nog maar de vraag. Van Westen: „Wij willen dat dit tot de bodem wordt uitgezocht en het is nog maar de vraag of wij gaan spelen. We gaan ons daar met z'n allen nog eens nader over beraden." Handbaltoernooi GSC in Goes Goes - De handbalvereniging GSC uit Goes houdt maandag 12 april, tweede paasdag, weer het traditionele zaalhandbaltoer- nooi voor mannen en vrouwen. Dit evenement wordt voor de 22e keer afgewerkt. Bij de vrouwen zijn Heerle, VELO, Treffers, HVS en het organiserende GSC van de partij. De deelnemende ploegen bij de mannen zijn: VELO, Heerle, Achilles, GSC en het Belgische Alken. De ploegen spelen in elke categorie een halve competitie. De wedstrijdduur is vastgesteld op twee keer twintig minuten en alle duels worden in de twee hallen van Sportpunt Zeeland afgewerkt. Het toernooi begint om 09.15 uur en omstreeks 17.30 uur vindt de prijsuitreiking plaats in de kantine van Sportpunt Zeeland. Naomi Schelfhout succesvol Terneuzen - Tafeltennisster Naomi Schelfhout heeft zich ge kwalificeerd voor de finale van de nationale Jeugdmeerkampen. In Berkel in Zuid-Holland, eindigde de speelster van SAR uit Kloosterzande in de halve finale op een knappe tweede plaats achter Evelien Hengstman, een speelster die uitkomt in de eredivisie. Door die prestatie mag Schelfhout zich rekenen tot de beste acht aspiranten van Nederland. Na er al eerder dichtbij te zijn geweest is het voor SAR de eerste keer dat een speelster van die club de eindstrijd bereikt. Eveneens tot de finale reikten Mariska Goormachtig bij de meisjes-junioren en Kalun Yu bij de jongste welpen. Beiden komen uit voor 't Zand uit Middelburg. Marieke Munne (SAR) en Edgar Ultee van STV overleefden in hun leeftijdscategorie de halve finale niet. Philippine op tweede plaats Sas van Gent - De reguliere zaalvoetbalcompetitie van het rayon Sas van Gent is afgelopen. Tijdens de laatste wedstrijddag stond er maar weinig meer op het spel. Het enige van belang zijnde was de tweede plaats in de klassering na kampioen Benny Sport. De gegadigden daarvoor waren Philippine 2 en 't Brouwershuis je. Dat onderlinge treffen werd gemakkelijk door Philippine 2 met 6-0 gewonnen. Een duidelijk niet meer gemotiveerd Benny Sport leed de tweede nederlaag van de competitie. Tegen W 't Polderken moest de kampioen met 5-2 bakzeil halen. IZV 3 verloor met 3-4 van De Rijnvaart. EINDSTAND Benny Sport 22-39, Philippine 2 22-33, 't Brouwershuisje 22-31, W 't Polderken 22-30, ADEG 22-26, De Spetters 22-20, De Tukker 22-20, De Rijnvaart 22-20, IZV 3 22-12, Marinet 22-12, Oudt Sas 22-11, Cerestar 22-10. Zeeuws kampioenschap snelschaken Vlissingen - De schaakvereniging Vlissingen staat zaterdag 10 april garant voor de organisatie van het elfde open kampioen schap van Zeeland snelschaken. Plaats van handeling is die dag het clublokaal van die vereniging, de Willem 3-kazerne aan de Oranjestraat, waar de organisatie om 11.00 uur de wedstrijden laat beginnen. De partijlengte is bepaalde op vijf minuten per persoon. Nederlaag voor Zeeuwse meisjes Krabbendijke - De Zeeuwse voetbalselectie meisjes tot 15 jaar heeft nipt en iewat onverdiend van de leeftijdsgenoten van de afdeling Dordrecht verloren. Op het terrein van de voetbalver eniging Krabbendijke werd het 0-1. In de eerste helft was er sprake van matig voetbal en in die periode was Dordrecht iets gevaarlijker. Dat resulteerde ook in het enige doelpunt van de wedstrijd. In de tweede helft was Zeeland duidelijk sterker en vrijwel constant op de helft van' Dordrecht te vinden. Pech, een schot tegen de lat van Mirella Steenbakker van Nieuwdorp, en een gebrekkige afronding stonden de verdiende gelijkmaker in de weg. Uitblinkster aan Zeeland-zijde was Suzanne de Knijff van Oostkapelle, terwijl de 13-jarige Marieke de Doelder van Dauwendaele verdienstelijk debuteerde. BASKETBAL Vrijdag 9 april: BV Oostburg 1-Souburg 1 (eerste klasse vrou wen), sporthal Noorddijk Cad- zand, aanvang 20.00 uur. TENNIS Zaterdag 10 april. Districtscom- petitie mannen Hoofdklasse: Ga me'7 8-Souburg, 't Halve Maan tje-De Schelde, Smash-Hulster Ambacht, Goblin-Kapelle. Eerste klasse A: DOS-Animo, De Schel de 2-De Boskreek, De Bongerd- Schoondijke, Kruiningen-De Klappers. A-JUNIOREN Interregionaal: Halsteren Al-Zie- rikzee Al 7-0, Dauwendaele Al- Baronie Al 2-1, Moerse Boys Al- Middelburg Al 0-4, Kloetinge Al-Kapelle Al 0-0, JEKA Al- NAC A2 3-6, Alliance Al-Inter nos Al 0-6. Promotieklasse: Terneuzense Boys Al-RCS Al 0-4, SSV'65 Al- Breskens Al 6-0, Terneuzen Al- Serooskerke Al 7-2. Groep A4: SKNWK Al-DFS Al 3-3, Middelbrug Al-Oostkapelle Al 1-3. Groep A5: GPC Al-Yerseke Al 3-4, Zierikzee Al-Rillandia Al 3-2. Groep A6: Wolphaartsdijk Al- RCS A2 1-2, Noormannen Al-'s- Heer Arendskerke Al 1-1. Groep A7: Lewedorpse Boys Al- Dauwendaele A2 7-4, Veere Al- GPC A2 3-1, RCS Al-Wissenker- ke Al 3-5. Groep A8: Zaamslag Al-Kapelle A2 3-2, Hontenisse Al-Krabben- dijke Al 3-1. Groep A9: Philippine Al-Terneu zen A2 Terneuzen A2 niet opge komen, HVV'24 Al-Hoofdplaat Al 2-5, AZW Al-STEEN Al 3-2. Groep AIO: Axel Al-IJzendijke Al 7-1, Hoek Al-Aardenburg Al B-JUNIOREN Interregionaal: INternos Bl-Alli- ance BI 2-5, DOSKO BI-JEKA BI 5-0, Kapelle Bl-HVV'24 BI 10-1, RKTW Bl-TSC BI 2-2, Baronie BI-Dauwendaele Bl 4-2. Promotieklasse: Goes Bl-Terneu zen B2 6-0, Middelburg B2-Kloe- tinge Bl 4-4, RCS Bl-Walcheren Bl 0-2. Groep B3: Vlissingen Bl-Luc tor'88 Bl 2-1, Oostkapelle Bl-Ro- bur Bl 3-5. Groep B4: Duiveland Bl-Nieuw - land Bl 7-0, Dauwendaele B2- Walcheren B2 4-2. Groep B5: DFS Bl-Zierikzee B2 3-3, RCS B2-Kwadendamme Bl 1-5. Groep B6: Bruse Boys Bl-Meeu wen Bl 5-4. Groep B7: Waarde Bl-SKNWK Bl 1-3. Groep B8: Zeelandia Bl-Brou wershaven Bl 12-7, SSV'65 Bl- Serooskerke Bl 6-2. Groep B9: Aardenburg Bl-Philip pine Bl 3-1, Terneuzense Boys Bl-Hontenisse Bl 4-2. Groep Bil: Koewacht Bl-Bier vliet Bl 1-0. Groep B12: Terneuzense Boys B2- Graauw Bl 1-2, Vogelwaarde Bl- Cadzand Bl 2-2. C-JUNIOREN Topklasse: Middelburg CI STEEN Cl 4-0, RCS Cl-HVV'24 Cl 5-2.

de Stem | 1993 | | pagina 9