Laat deurwaarder staangeld innen april O uur IMAHA Uitbreiding Braakmanhaven van start POLITIE rapport DUIVEN sport PLAATSELIJK nieuws Nog dit jaar komen er snelheidsremmers in Breskense Dorpsstraat Stichting Welzijn Terneuzen werkt tekort projectmatig weg Alternatief plan voor Vissersplein Philippine [HANDEL Terneuzen vult tekort openluchtzwembad aan Breskens en Eede opnieuw kampioen van het westen pc-kerkdiensten in was nog lakkelijk IERMEN ■N IEUREN DEUREN ZEELAND C3 Gemeente Terneuzen overweegt stappen tegen wanbetalende bewoners woonwagenkamp Sluiskil Gemeente gaat tot een bedrag van 65.000 GE Plastics bereid wao-gat te dichten Etten-Leurenaar verongelukt Willebrorder zit weer vast Dief Granaat Doornik Aardenburg Hoek Sluis ZONMAAIERS M tTING >te men armen len iwering met k beveiliging lend ■vrij Is Iwerking deuren bediening ïemaakt 3 20 mm dig 16 mm met onderbreking sse dakplaten, z.\ tegen izen. m en kunststof i diverse ng op maat DE STEM DONDERDAG 8 APRIL 1993 Breskens - Aan het eind van dit jaar zullen in de Dorps straat van Breskens verkeers remmers aangelegd worden. De bedoeling de veiligheid van overstekende schooljeugd ja een later stadium zal de Dorpsstraat nog verder aange kleed en verfraaid worden. Hoe dat er precies uit gaat zien, is nog niet helemaal bekend. Dat wordt pas bekeken als de riole ring onder de straat is ver nieuwd. Een paar suggesties om de straat aan te pakken, hebben leerlingen van groep zeven en acht van basisschool De Schelphoek al voor ogen. Zij zouden graag wat meer groen zien en ook betere parkeervakken. Verder vinden zij stoplichten bij de oversteek plaatsen ook geen overbodige luxe. „Op die manier wordt de Dorpsstraat veel aantrekkelij ker, ook voor de toerist," vertelt directeur A. Maas. De ideeën werden gisteren naar voren gebracht tijdens het be zoek dat de Oostburgse wethou der A. de Feijter samen met ambtenaar F. Marquinie aan de basisschool bracht. Zij waren uitgenodigd omdat de school na een half jaar nog steeds niks van het gemeentebestuur had ge hoord op een noodkreet van de leerlingen over de gevaarlijke doorgaande straat langs hun school. Er was een tweede brief nodig om het college in bewe ging te krijgen. Tijdens het gesprek met de leer lingen kon wethouder nog niet verder gaan dan de toezegging dat er verkeersremmers komen. Voor de school misschien het einde van hun 'Berlijnse Muur'. „Kleine kinderen van de andere kant van het dorp durfden de weg niet over te steken," verdui delijkt Maas de bijnaam van de straat. De Feijter nam wel de suggestie van de stoplichten bij de oversteekplaatsen zeer se rieus. Vooral toen de kinderen vertelden dat veel auto's niet voor die plaatsen stoppen. Naar zijn mening is een rondweg rond Ghistelkerke om het dorp van het vele vrachtverkeer te ontlasten, geen haalbare kaart. „De kosten daarvan zijn meer dan vijf miljoen gulden en dat is te duur," zei hij. Tenslotte had de school ook nog de wens om een fietspad aan te leggen naar de buurtschappen Sasput en Slijkplaat, waar veel leerlingen vandaan komen. Daar kon de wethouder weinig aan doen be halve de steun van de gemeente toezeggen. De weg is namelijk van de provincie. Daarom zal de school binnenkort in contact tre den met gedeputeerde J. Henne- keij. Van onze verslaggever Terneuzen - Vijftien van de achttien bewoners van het woonwagenkamp in Sluiskil worden binnenkort wellicht bezocht door een gerechtelijk deurwaarder om de verschul digde standplaatsgelden te innen. Het Terneuzense college van b en w neemt volgende week een beslissing hierover. Wethouder P. Hamelinck maak te gisteravond tijdens de verga dering van de raadscommissie financiën bekend dat deze bewo ners al een tijd hun standplaats geld van 75 gulden per plaats niet betalen. De gemeente komt hierdoor jaarlijks twintigdui zend gulden te kort. Hamelinck vroeg daarom de commissieleden wat aan deze si tuatie gedaan moet worden. „Moet je je hierbij neerleggen of moeten we de deurwaarder in schakelen. In ieder geval gaat van deze situatie een precedent werking uit naar andere woon wagenkampen. Zoals in Hoek, waar de woonwagenbewoners ook niet meer willen betalen als we niets aan de situatie in Sluis kil doen." In orde De meerderheid van de raads commissie was hier duidelijk over. Inschakelen van de deur waarder als het betreffende kamp in orde is. „Woonwagen bewoners hebben dezelfde rech ten en plichten als iedereen", zei A. Risseeuw (PvdA). „Als het kamp in orde is, dan moet be taald worden." Dit kleine voorbehoud werd ge maakt naar aanleiding van een opmerking van A. van Himme die zich acties van woonwagen bewoners herinnerde. Zij wilden geen standplaatsgeld betalen omdat het betreffende kamp niet in'orde was. Rotzooi Wethouder Hamelinck ant woordde dat het niet de gemeen te is die van het woonwagen kamp in Sluiskil een rotzooi heeft gemaakt. „Trouwens, we vragen al minder standplaats geld omdat de bergingen niet in al te beste staat verkeren. Nor maal wordt een tarief van hon derd gulden gehanteerd. Wij vragen 75 gulden. Wij hebben er nogal wat moeite mee dat deze mensen niet willen betalen. Kijk, wij betalen ook niet bijvoorbeeld de gasrekening van een bewoner van een woning die op dat mo ment moeite heeft om te beta len." Van onze verslaggever Terneuzen - De gemeente Terneuzen vult het tekort van openluchtzwembad Het Penantje aan tot 65.000 gulden. Wethouder P. Hamelinck zei dat gisteravond tijdens de vergadering van de raadscommissie financiën. Gedeputeerde Bruinooge en de voorzitter van het havenschap sloegen, of liever gezegd boorden de eerste paal voor de uitbreiding FOTO WIM KOOYMAN van de Braakmanhaven Het zwembad kampte vorig jaar met een tekort van tachtigdui zend gulden. Vooral de onder houdskosten en management- kosten drukten zwaar op de be groting. De exploitatierekening deed de wenkbrauwen fronsen van enke le raadsleden tijdens de vergade ring van de gemeenteraad van vorige maand. Ze vonden het vreemd dat de kosten voor ma nagement en onderhoud zo hoog waren. Reden voor het college om nog eens met de exploitant om de tafel te zitten. Beide par tijen kwamen overeen dat de managementkosten en een deel van de onderhoudskosten van de begroting worden geschrapt. De- fan onze verslaggever Borgen op Zoom - General Elec tric Plastics in Bergen op Zoom bereid via het pensioenfonds een regeling te treffen om het wao-gat te dichten. ze Kosten komen voor rekening van de exploitant. De exploitatierekening in de oude vorm werd overigens niet goedgekeurd door de registerac countant. „Voor die vereiste ver klaring was een diepgaand on derzoek nodig. Gezien de daar mee gepaard gaande hoge kosten willen we daar van afzien. Daar om zijn we deze regeling met de exploitant overeen gekomen." De meeste commissieleden gin gen akkoord met deze regeling maar A. van Himme (Groen Links) was daar niet echt geluk kig mee. Hij vreest dat andere instellingen en stichtingen die van de gemeente subsidie krijgen wel eens moeilijk zouden kunnen doen. Die instellingen moeten immers ook een jaarrekening in leveren met goedkeuring van de registeraccountant. Hamelinck legde uit dat het hier om een zeer uitzonderlijke zaak gaat. De exploitatie van het zwembad is vorig jaar immers overgenomen door de exploitant die ook Scheldorado onder zijn hoede heeft. Van onze verslaggever Terneuzen - Deze week werd de officiële start gegeven voor de uitbreiding van de bestaande haven- en opslag faciliteiten in en nabij de Braakmanhaven. Gedepu teerde D. Bruinooge en voor zitter van het Havenschap Terneuzen sloeg symbolisch de eerste paal. Met dit Havenschapsproject is een investering van ongeveer 47 miljoen gulden gemoeid. De uitbreidingen zijn nodig om dat Dow Benelux, gebruiker van de Braakmanhaven, in de nabije toekomst behoefte heeft aan meer op- en overslag capaciteit. Dow verwacht namelijk een groei in de overslag in deze ha- Etten-Leur - De 66-jarige Jan Warman uit Etten-Leur is dins dagavond om het leven gekomen toen hij op de Bredasebaan, een parallelweg van rijksweg A58, werd geschept door een auto. Deze werd bestuurd door de 22-jarige J.R. uit Sint-Wille- brord. ven naar 8,3 miljoen ton in 1994. In '91 was de totale overslag nog 6,9 miljoen ton. De voornaamste reden voor deze groei is de overeenkomst die Dow met BASF heeft afgesloten voor afname van produkten van de nieuwe stoomkraker in Ant werpen. In het totale project zitten ruim driehonderdduizend manuren en zal in de tweede helft van vol gend jaar moeten worden opge leverd. De uitbreidingen omvat ten drie onderdelen. De Braak mansteiger wordt uitgebreid met een extra losplaats voor zee- en binnenvaart inclusief het beno digde baggerwerk. Daarnaast wordt ter plekke van deze los plaats een afgas-installatie geïn stalleerd. Het derde onderdeel is de bouw van een nieuwe opslag tank. Het Havenschap Terneuzen is opdrachtgever van de bouw van deze faciliteiten. Na de afron ding van het werk huurt Dow de faciliteiten op basis van een langdurig contract dat 2 maart door beide partijen is onderte kend. Het Havenschap Terneuzen ver zekerde zich op deze manier van het behoud van bestaande en de komst van nieuwe trafieken in de Braakmanhaven. Van onze correspondent Oostburg - De jongens van de opnbare basisschool Breskens en de meisjes van de rk basisschool Eede prolongeerden hun titel tijdens het paasvoetbaltoernooi voor de basisscholen in West-Zeeuws-Vlaanderen. De premie voor die 'verzekering' moet volgens de directie wel door werknemers zelf betaald worden. Pit heeft de directie van het bedrijf aan de vakorganisaties medegedeeld tijdens de eerste besprekingen voor een nieuwe cao. Plastics, een van de grootste Werkgevers in West-Brabant, zal een volgende ronde verder met de vakbonden praten over "et voorstel. Öe GE Plastics-directie had wei- 'S opwekkende berichten voor e vertegenwoordigers van de nemers. De fabriek heeft te aken met stijgende kosten en «minderde inkomsten, zo j.11 .uit een verklaring van de rectie na de gesprekken met de vakorganisaties. Ook de VUT-regeling is door GE astics ter sprake gebracht in «rband met de financiële situa- vrm^et ^drijf. De bestaande .J* B-regeling zal de komende L en voor een forse kostenstij- Jawgen, aldus de directie van GE Plastics. Van onze correspondent Terneuzen - De stichting Welzijn Terneuzen gaat in de toekomst projectmatig te werk op basis van een con tract management met de gemeente Terneuzen. Op de ze manier hoopt men het ontstane tekort van 90.000 bij de stichting in vijf jaar weg te werken. De leden van de commissie welzijnszaken konden gistera vond in meerderheid akkoord gaan met het vaststellen van de beleidsuitgangspunten voor de stichting Welzijn Terneuzen. De hoofdlijnen die aan de stichting worden toebedeeld zijn die van ondersteunende welzijnsinstelling die markt en outputgericht tewerk gaat en waarbij de deskundigheid en inzetbaarheid via een pro jectmatige benadering de basis vormen. K. van der Hoofd (WD) wilde geen oude koeien uit de sloot halen en zag de nieuwe werk wijze positief tegemoet. De CDA-fractie vond de stichting bij monde van G. Dijkhuis een bron van aanhoudende zorg „Wij willen vat op de personele inzet en een goede financiële verantwoording. Hiervoor zijn bepaalde kaders in het voorstel opgenomen." E. Kerkhaert vond de bestuurlijke basis in de nieuwe opzet wel erg smal worden. „Straks is het bestuur geintegreerd in de gemeente?" GPV er F.K. Hamelink stoorde zich aan het feit dat de huidige personele omvang van de stichitng nog steeds uitgangs punt is. „De behoefte op basis van de nieuwe opzet moet maatgevend zijn," zo meende hij. Wethouder A. Stahl-Hemelsoet stelde in haar beantwoording dat er nu eigenlijk teruggeke ken wordt naar de basistaken van de stichting. „Vrijwilligers werden door ons doorverwezen naar de stichting. Daarbij vroegen wij ons niet af of er binnen de stichting ruimte was. Daardoor werd de stichting op gescheept met steeds meer ta ken. In de nieuwe opzet kan de raad bij voorstellen beslissen of zij binnen de lijnen passen van de door de raad vastgestelde oriëntatienota." In de vernieuwde subsidierela tie met de gemeente Terneuzen zal er gewerkt worden met of fertes voor uit te voeren activi teiten, waarbij jaarlijks de helft van het aanbod opnieuw bezien wordt. Dit dwingt alle partijen tot een meer beleidsin houdelijke benadering aldus het voorstel. Het budget van de stichting Welzijn is voor 1993 vastgesteld op 648.400 gulden. Beide mogen op 28 april naar het Zeeuwse kampioenschap res pectievelijk in Hulst en West- Kapelle. Het meisjesteam van Eede wist vorig jaar zelfs door te dringen tot de landelijke finale in Zeist. In de regio West-Zeeuws-Vlaan deren kwamen gisteren onder uitstekende weersomstandighe den 21 jongenselftallen en 15 meisjeszeventallen in actie. Dit op het sportcomplex van SV Oostburg in de Veerhoek. Het was volgens Vic de Ruysscher, secretaris van deze regio van het KNVB-schoolvoetbal, voor de 44e keer dat men in Oostburg voetbalde. Zowel bij de jongens als de meisjes kwamen drie pou les in actie, waarvan de poule winnaars tegenover elkaar ston den in de finalewedstrijden. Bij de jongens zette OBS Bres kens eerst OBS Oostburg met 1-0 opzij, om vervolgens met 0-3 uit te halen tegen de RK IJzen- dijke. Eerder hadden OBS Oost burg en RK IJzendijke elkaar met 1-1 in evenwicht gehouden. Bij de meisjes won RK Eede met 1-0 van OBS Oostburg, om ver volgens aan het 0-0 gelijke spel tegen de combinatie Retranche- ment/Waterlandkerkje genoeg te hebben voor de titel. OBS Oost burg en Retranchement/Water- landkerkje speelden 1-1 gelijk. In Oostburg was er ook 500 te verdelen, beschikbaar gesteld door de Postbank. Vic de Ruys scher toverde de combinatie Ret- ranchement/Zuidzande/W ater- landkerkje als de gelukkige uit de hoed. De Ruysscher nam te vens afscheid van mede-commis sielid Hannes de Vries die we gens verhuizing aftreedt en sprak met tevredenheid over de samenwerking met de plaatselij ke SV Oostburg. Eindstanden jongens: 1. OBS Bres kens, 2. OBS Oostburg, 3. RK IJzen dijke, 4. RK Eede, 5. RK Aarden burg, 6. RK Hoofdplaat. Meisjes: 1. RK Eede, 2. Retranche- ment/Waterlandkerkje, 3. OBS Oostburg, 4. OBS IJzendijke, 5. RK Sluis, 6. RK Breskens. St. Willebrord - De van oplich ting verdachte Willebrorder P. S. (20), die onlangs werd vrijgela ten wegens cellentekort, zit weer vast. Hij werd aangehouden op verdenking van het plegen van een woninginbraak in St. Wille brord. Volgens zijn raadsman wordt S. vandaag meegedeeld dat zijn ge vangenhouding met dertig dagen wordt verlengd. S. zal binnen kort terecht moeten staan voor de oplichting van enkele honder den Nederlanders die een wo ning zochten via zijn nepbureau SGI. Hulst - De politie te Hulst heeft I.K. uit die plaats aange houden op verdenking van een diefstal op 31 maart van dit jaar gepleegde diefstal. Daar bij werd in een school in Hulst onder meer een bankpasje en een rijbwijs ontvreemd. K. had bij een bank in Sint Jan steen getracht met het pasje geld op te nemen. Dit lukte hem niet omdat het personeel onraad rook. Ook werd bij K. het rijbewijs teruggevonden. De foto van de eigenaar had hij eraf gehaald en geprobeerd een foto van zichzelf erop te plekken. Hij werd in verzeke ring gesteld en na verhoor een dag later weer op vrije voeten gesteld. Philippine - Op een stuk bouwland in Philippine werd een granaat gevonden. Het projectie, 38 bij 9 centimeter, wordt door de duik- en de- monteergroep van de marine uit Vlissingen onschadelijk ge maakt. WITTE DONDERDAG HERVORMDE KERKDIENSTEN Aardenburg: (St. Baafskerk): 19.30 u. ds. H. Valk (HA). Groede: 19.30 u. ds. van Dam (HA). Hulst: 19.30 u. ds. A. de Meij Mecima. Oostburg: 19 u. ds. G. Grootjans (HA). Philippine: dienst te Sas van Gent. Sas van Gent: 19.30 u. ds. J. Kroeze. Schoondijke: 19.30 u. dienst te Groede. Sluiskil: dienst te Sas van Gent. Terneuzen (De Honte): 15.30 u. ds. J. Boersma, Terneuzen (HA). Waterlandkerkje: 19.30 u. dienst te Groede. Zuidzande: 19 u. dienst te Oost burg. GEREFORMEERDE KERK DIENSTEN Axel: 19.30 u. ds. R.v. Elderen (HA). Aardenburg: (St. Baafskerk): 19 u. ds. H. Valk (HA)). DOOPSGEZINDE GEMEENTE Goes: 19.30 u. ds. E. Kuin (HA). GOEDE VRIJDAG HERVORMDE KERKDIENSTEN Aardenburg: (Coensdike): 16 u. ds. H. Valk (HA). Axel: 19.30 u. ds. J. Maasland en pastor M. Rouw (HA). Biervliet: dienst te IJzendijke. Breskens: 19 u. ds. J. Leentfaar- vd. Brug (gezam. dienst in Vrij. Evang. Kerk). Cadzand: 19.30 u. ds. Houwaart (HA). Hoek: 19 u. ds. A. v.d. Maas (HA). Hontenisse: 19.30 u. ds. A. de Meij Mecima (HA). Hoofdplaat: dienst te IJzendijke. Nieuwvliet: 19 u. ds. M. de Jong (HA). Philippine: 19.30 u. ds. J. Kroeze. Sas van Gent: dienst te Philippi ne. Schoondijke: 19.30 u. ds. F.v.d. Sar (comb, dienst te Waterland kerkje). St. Kruis: 19 u. ds. H. Valk (HA). Sluiskil.' dienst te Philippine. Terneuzen (Grote Kerk): 10 u. ds. C. Hoogendoorn (HA). (Bachten Dieke): 15 u. ds. C. Hoogendoorn (HA). (Goede Herderkerk): 19.30 u. Vesperdienst. (Opstandings- kerk): 19 u. ds. D. Koelman (HA). (De Honte): 15.30 u. Oecum dienst. Waterlandkerkje: 19.30 u. ds. F.v.d. Sar (dienst van de comb.). IJzendijke: 19.30 u. ds. J.v.d. Schee (HA). Zaamslag: 19.30 u. ds. R. de Jonge (HA). GEREFORMEERDE KERK DIENSTEN Axel: 19.30 u. ds. R.v. Elderen. Terneuzen (Goede Herderkerk):, 19 u. ds. A. Bosch en ds. D. de Best. Breskens: 19 u. ds. Leentfaar (in Vrij Evang. Kerk). Oostburg: 19 u. ds. M. Lorier. Schoondijke: 19 u. ds. R. Blo kland. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 19.30 u. ds. T. Bosma. Hoek: 19.30 u. ds. A. Souman. Terneuzen: 19.30 u. ds. P. Storm. Zaamslag: 19.30 u. ds. L. Leef- tink. CHRISTELIJKE GEREFOR MEERDE KERK Zaamslag: 19.30 u. ds. J.v. Dijk. EVANGELISCHE GEMEENTE Terneuzen (De Kandelaar): 20 u. dhr. Sanches. VRIJE EVANGELISCHE GE MEENTE Breskens: 19 u. ds. J. Leentfaar. Retranchement: 19 u. ds. L. Mietus. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Aardenburg: 19.30 u. dhr. T. Postma (HA). Middelburg: 19.30 u. mevr. C. Rezelman (HA). Vlissingen: 16.30 u. mevr. C. Re zelman (HA). Terneuzen - In het samenspel Hulst/St.-Jansteen vlogen vanuit Quievrain 292 duiven, hoogste snelheid 1308 meter per minuut. 1,3 en 8. E. van Deursen, St.-Jan- steen; 2,5 en 7. W. Boddaert, Hulst; 4. Joh. van Spaandonck, 7. B. Dankaert, 9. J. Verheijden, 10. L. Herwegh, allen St.-Jansteen De Reisduif Philippine, 323 dui ven, 1362,85 mpm: 1,3,4 en 6. O. Haers, 2 en 9. combinatie Roe- giest-Visser, 5,7 en 8. combinatie Rammeloo-Wiskerke, 10. C. de Mul. De Eendracht Terneuzen, 249 duiven, 1349,4 mpm: 1 en 3. com binatie Zeegers-De Volder, 2 en 9. J. Geelhoedt, 4. J. den Hamer, 5,7 en 8. R. de Schoolmeester, 6. combinatie Bos-Westeinde. Eerlijk Vreest Niemand Stoppel dijk, 43 duiven: 1 en 3. B. Burm, 2,4 en 5. H. Jonkheijm. Volharding Westdorpe, 82 duiven, 1365,17 mpm: 1 en 5. P. Baecke, 2,4,6 en 7. Ed de Smet, 3 en 10. A. van Paemel, 8 en 9. René Kwik- kelberghe. Steeds Sneller IJzendijke, 264 duiven, 1334,41 mpm: 1. H. Del- laert, 2,7,8 en 10. A. Noteboom, 3,4,6 en 9. A. Dellaert, 5. F. Dieleman. Concourscombinatie West-Zuid- Beveland, 352 duiven 1236,29 mpm: 1. M. de Jonge, 2. B. Poel man, 3. F. Vermeulen, allen Hein- kenszand; 4. P. Kerkhove, 5. A. van de Dries, 6. Sj. van Eykeren, allen 's-Heerenhoek; 7. D. Rijk, Heinkenszand; 8. G. de Jonge, 's-Heer Arendkskerke; 9. H. Westveer, Wolphaartdijk; 10. A. Hazen, Lewedorp. Concoursbond Zuid-Beveland, 1481 duiven, 1313,02 mpm: 1. Wagenaar-Toonder, Kloetinge; 2,8 en 10. J. Paauwe en zoon, Kruiningen; 3. J. Zegers, Kapelle; 4 en 5. Jeremiasse en zoon, We- meldinge; 6. O. Zegers, Kapelle; 7 en 9. M. de Putter, Hoedekensker- ke. Luchtpost Yerseke, 132 duiven, 1288 mpm: 1,8 en 9. combinatie Oele-Sinke, 2,4 en 6. J. Murre, 3,5 en 7. P. Ridderhof, 10. C. Ver mast. De Postduif Lewedorp, 109 dui- venm, 1236,29 mpm: 1 en 7. M. de Jonge, 2 en 10. G. de Jonge, 3 en 5. A. Hazen, 4 en 6. P. van 't Westeinde, 8. C. Hermes, 9. P. Pieters. De Uiver 's-Heer Arendskerke, 125 duiven, 1234,92 mpm 1 en 10. B. Poelman, 2,6 en 8. F. Ver meulen, 3 en 5. D. Rijk, 4. H. Westveer, 7. Joh. Poelman, 9. P. Hoondert. Vriendenkring 's-Heerenhoek, 118 duiven 1219,24 mpm: 1 en 7. P. Kerkhove, 2,9 en 10. A. van de Dries, 3 en 4. Sj. van Eyk'eren, 5 en 8. Sj. de Vos, 6. J. Compiet. OVERLEG - Het Konsultatief Overleg voor raadsleden komt donderdag 15 april bijeen om 19.30 uur in het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en er is spreektijd voor het pu bliek. Het KOR wordt gehou den ter voorbereiding van de raadsvergadering donderdag 29 april om 19.30 uur. HONDENCLUB - De Hon denclub Aardenburg houdt op koninginnedag op De Elder- schans een serie demonstra ties. Van 15.30 tot 16.30 uur behendigdheid, van 16.30 tot 17.30 uur gedrag en gehoor zaamheid, van 17.30 tot 18.00 uur fly-ball en apporteren, vanaf 19.00 uur verdedigings- en bewakingshonden met me dewerking van De Vrije Lief hebbers Sint-Barbara uit Mal- degem. OUD PAPIER - Leden van de supporterslclub De Purperen Hei halen zaterdag 10 april vanaf 09.00 uur weer oud pa pier op. OUD PAPIER - De stichting Sluis helpt Roemenië haalt niet zaterdag 10 april, maar zaterdag 17 april oud papier op. Dit alleen in het centrum, St.-Anna ter Muiden, Ret ranchement en Heille. Van onze correspondent Philippine - Ondernemers verenigd in de plangroep Vis serplein hebben het gistera vond een alternatief plan voor de herinrichting van het Visserijplein in Philippine gepresenteerd. Daarin staat het behoud van parkeerplaat sen centraal. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Sas van Gent heeft enige tijd geleden al een herinrichtingsplan aange boden aan de commissie ruimte lijke ordening. Dit plan houdt in dat op het Vissersplein een vijver aangelegd wordt van 35 bij 17 meter en een groenvoorziening. Het plein, dat nu bestaat uit een grasveld en wat oude bomen, wordt al vele jaren gebruikt als parkeerplaats. Met het aanleg gen van de vijver zouden die parkeerplaatsen volledig ver dwijnen. Dit is de omliggende bedrijven en bewoners in het verkeerde keelgat geschoten, te meer daar er verschillende keren niet gereageerd is op brieven van de betrokkenen en het feit dat burgemeester Van Rest had ver kondigd dat er al genoeg blik in Philippine te vinden was. De omwonenden vinden ook dat er te veel nadelen aan een vijver zitten, zoals stankoverlast, me chanische storingen, ongedierte en het waterdicht houden van de vijver. Het plan van de horeca zaken en de andere neringdoen den bestaat uit het scheppen van achttien extra parkeerplaatsen en een mooi aangelegd plein in de vorm van de oude haven, compleet met rustpunten in de vorm van oude schepen en veel bomen. In het midden van het plein zou een paraplu-vormig element komen met verlichting en informatie over de vroegere haven en historie van Philippine. De aanwezige raadsleden kon den de ongerustheid van de plangroep Vissersplein wel be grijpen, maar antwoordden dat het plan van burgemeester en wethouders nog niet in de ge meenteraad aan de orde was geweest. De plangroep had vol gens de raadsleden dus nog alle tijd om hun bezwaren kenbaar te maken. Te beginnen op de hoor zitting van 22 april aanstaande in Dorpshuis De Kaaie te Philip pine.

de Stem | 1993 | | pagina 23