ET I Wieler Trim Bond gereed voor karwei E. Kox onmisbaar voor Corn Boys pigggf/k£ 19 Verlies GSC in beslissingsduel m d 4Na winterstop begon het te draaien' ITROËN concepts Sterk bezet toernooi HVSV in Terneuzen Organisatiecomité WTB Indeling categorieën iSassenaar is al jarenlang actief op vele fronten SPORT ZEELAND B3. INCLUSIEF: tomfort waarvan stelde betaling WIELRENNEN Kritiek Verdienstelijk ZAALHANDBAL j:V mannen 8&gië Patrick Baumgarte scoort veel voor Biervliet VOETBAL Sfeer Doorzetten ZAALHANDBAL Westdorp is sterkste in Zwevezele DONDERDAG 8 APRIL 1993 fvveede Umloop van Zeeuws-Vlaanderen weer spektakel I cnnrtmpHfiwerkfir Ho oorcto v»anH croiorrd ann hot mptppn trrnot. wielprhart. Dank- meewerkende comités. Gei oorbare herinne- JSlEFt 'n beetje de Franse (en fd met Escapade klapte achter- t lage tildrempel. I yan onze sportmedewerker pbilippine - De Stichting Wieier Trim Bond is gereed voor de tweede uitgave van de Omloop van Zeeuws- I Vlaanderen. Ongetwijfeld het topevenement voor deze or ganisatie van dit seizoen. Za terdag 8 mei start deze om- met een proloog-crite- nüm in Overslag. Vervolgens wordt de zondag overgeslagen om de maandag met het grotere werk te begin nen. Dan staat de rit in lijn Terneuzen-Terneuzen op de rol. Dinsdag verhuist de karavaan naar West-Zeeuws-Vlaanderen voor de individuele tijdrit in j Oostburg. Daar wordt wellicht jaar carrosserie garantie. de eerste hand gelegd aan het klassement. Een dag daarop wordt in Graauw de Koningin- nerit verreden. Trouwens ook de finale donderdag (Philippine- Philippine) kan het klassement nog aardig door elkaar schud den. „Onze vijfdaagse staat weer in de steigers," deelde Eddy de Schrijver, voorzitter van de Zeeuws-Vlaamse Wieier Trim Bond, in mosselrestaurant Au Port in Philippine mee. Daar, bij hoofdsponsor Frank Wiskerke, werden tijdens de persconferen tie de sponsorcontracten gete kend en met de organiserende comité's bijgepraat. Ook de Wie- Ier Trim Bond heeft te maken met de recessie in het bedrijfsle ven. De Schrijver: „Er is een aantal sponsors afgevallen. Toch zijn er weer mensen op wie we een beroep kunnen doen. Mensen met een groot wielerhart. Dank zij hen kunnen we de trimmers dit èvenemenet aanbieden. Dit evenement mag er toch zijn, ge zien de positieve reacties van vorig jaar. Men wil ons wel eens vergelijken met de Tour du Flic van jaren terug. Dat is niet ver gelijkbaar. De tijden zijn veran derd. Wij organiseren gewoon de Omloop van Zeeuws-Vlaande- ren. Het algemeen klassement wordt dit jaar gesponsord door Wisker ke. Het puntenklassement neemt Frituur Op den Dam voor zijn rekening, terwijl de Rabo-ban- ken West-Zeeuws-Vlaanderen het tussensprint-klassement adopteerden. Er wordt gereden in drie categorieën: de toerders, recreanten/veteranen en de A- trimmers. Het jurykorps zal be staan uit ex-KNWU-juryleden aangevuld met personen uit de meewerkende comités. George van de Sijpt is present met de fotofinish-apparatuur. Wat be langstelling betreft heeft men niet te klagen. De Schrijver: „Ik verwacht toch weer ruim hon derd renners aan de start. Een aantal dat we ook vorig jaar mochten begroeten." Men kan deelnemen zowel per ploeg (zes renners) als individueel. PROGRAMMA Zaterdag 8 mei: Proloogcriterium in Overslag. 13.00 uur: toerders 35 km, 14.00 uur: recreanten/veteranen 49 km, 15.30 uur: A-trimmers 70 km. Organisatie: Feestcomité Overslag. Maandag 10 mei: Terneuzen-Ter neuzen. 19.15 uur: A-trimmers en recreanten/veteranen 66 km, 19.17 uur: toerders 66 km. Organisatie: WC Terneuzen, Westerscheldecolle- ge en WTB. Dinsdag 11 mei: Individuele tijdrit Oostburg-Oostburg. 19.15 uur: toer ders, recreanten/veteranen en A- trimmers 9 km. 18.30 uur: tijdrit niet-deelnemers over 9 km. Organi satie: Sport Centrum Oostburg en Van onze sportmedewerker Terneuzen - Het comité van de Stichting Wieier Trimbond, dat garant staat voor de organisatie van de Omloop van Zeeuws- Vlaanderen voor trimmers, bestaat uit: voorzitter-penningmees ter Eddy de Schrijver, secretaris Peter van Acker, samenstelling jurykorps Henk Peters, samenstelling wedstrijdkaravaan Michel den Dunnen, aanspreekpunt organisatie Fred Schirris. De indeling van de verschillende categorieën die deelnemen aan de Omloop van Zeeuws-Vlaanderen ziet er als volgt uit: toerders: mannen en vrouwen die nog nooit een wedstrijd hebben gereden of de laatste vijf jaar geen licentie hebben gehad. Recreanten: worden aangewezen door de organisatie. Veteranen: 40 jaar of ouder. A-trimmers: licentiehouders vanaf 16 jaar. WTB. Woensdag 12 mei: Graauw-Graauw. 19.15 uur: A-trimmers, recreanten/ veteranen 60 km, 19.17 uur: toerders 60 km. Organisatie: WTB, SV Aloy en gemeente Hulst. Donderdag 13 mei: Philippine-Phi lippine. 18.30 uur: toerders 36 km, 19.30 uur: A-trimmers en recrean ten/veteranen 63 km. Organisatie: WTB en WC Philippine. Vrijdag 14 mei: prijsuitreiking en feestavond in hotel Au Port te Phi lippine. te onze sportmedewerker Sas van Gent - Er zijn mensen die zich anoniem -arenlang verdienstelijk maken binnen een vereniging of organisatie. Tot die waardevolle categorie behoort zon- der meer Fonny Kox van het Sasse Corn Boys, die [regionaal meer bekendheid geniet als de man waarop het zaalvoetbalrayon Sas van Gent draait. Hij is voorzitter, secretaris en competiteleider en weet zich ter zijde gestaan door penningmees- I :er Chris de Roover. Daarmee is e gehele bestuursbezetting van st rayon genoemd. Toch gaat die minimale bezetting niet ten e van het functioneren van dit rayon. „Het gaat uitstekend," aldus een I optimistisch klinkende Fonny „Na een mindere periode, toen het aantal ploegen terug- ip, is er nu sprake van een opleving. In de rayoncompetitie draaien we met twaalf ploegen en in de regiocompetitie zijn we I net vijf teams vertegenwoor- i Voor een klein rayon als het onze mag dat goed genoemd worden. We zijn ook attent. Zo- I dra we horen dat er een team dreigt weg te vallen komen we in actie. In de meeste gevallen voorkomen we dat, of benaderen we andere formaties. Zo blijft de I zaak draaiende. is natuurlijk geen goede i zaak dat we als bestuur zo sterk onderbezet zijn. Alles hebben we geprobeerd. Personen benaderd, reigd, tijdens de ledenverga- dering een pauze ingelast. Niets hielp. We gaan voorlopig maar in deze samenstelling verder en hopen bestuurlijk op betere tij den." Het woord kritiek valt. Fonny Kox staat bij velen bekend als een rechtlijnig type. Dat botst wel eens. Weer anderen vinden dat hij de belangen van Corn Boys wat al te nadrukkelijk laat prevaleren. Kritiek is soms zijn deel. Hijzelf zegt dat het alle maal nogal meevalt. „Kritiek, gezonde kritiek, daar heb ik geen moeite mee. Over de gehele lijn valt het mee met die kritiek. Je weet dat je daar als bestuur der toch niet aan ontkomt. Als je een dergelijke functie uitoefent om schouderklopjes te krijgen, begin er dan niet aan. Natuurlijk wordt de link tussen mij en Corn Boys snel gelegd. Daarom waak ik er zoveel mogelijk voor om de teams die onder die vereniging ressorteren te bevoordelen. Al zijn er altijd personen die je toch niet los willen zien van Corn Boys." Zo'n tien jaar terug sloot hij zich aan bij het zaalvoetbal. Daar voor had hij een landurige voet balperiode op het veld afgeslo ten. Menig tegenstander zal hem zich nog herinneren als de fysiek Fonny Kox, de man met een Corn Boys-hart die zich op vele fronten inzet voor zijn vereniging. FOTO WIM KOOYMAN. robuuste verdediger van Corn Boys. „Ik was zes jaar toen ik bij Corn Boys begon te voetballen," zegt de 50-jarige Fonny Kox. „Des tijds was de minimum leeftijd tien jaar, maar ik werd ooglui kend geaccepteerd. Ik ging met mijn vier jaar oudere broer mee en moest steeds opboksen tegen oudere jongens. Daar is de basis gelegd voor mijn voetbalstijl. Technisch was het allemaal niet fraai. Ik moest het puur van inzet hebben, maar daar kun je ook een heel eind mee komen." Met die instelling haalde hij het eerste team van Corn Boys en speelde daarin elf seizoenen als voorstopper of laatste man. Daarna verhuisde hij naar het tweede en toen hij nog een stapje terug moest doen naar het derde team, sloot hij zich aan bij het zaalvoetbal. De activiteiten van Kox bleven niet beperkt tot sportieve ver richtingen. Hij maakte zich ver dienstelijk als bestuurder, jeugd trainer (10 jaar A-junioren) en 'manusje van alles'. Onlangs werd hij gehuldigd voor zijn 40-jarig lidmaatschap van de Sasse club en iets eerder als 25-jarig bestuurslid. Kox vond het jammer dat dit niet in het jaar van het 60-jarig bestaan van Corn Boys gebeurde. Toen reeds had hij die mijlpaal be reikt. Nog steeds is hij bestuurslid van Corn Boys, is tevens coach van regioklasser Corn Boys, steeds present als rayonvertegenwoor diger in de hoofdcommissie zaal voetbal en leidt daarnaast bij absentie van de dienstdoende ar biter wedstrijdjes in 'zijn' rayon. Een veelzijdig iemand, die in het gehele bestaan van Corn Boys één van de zes bestuurders is die op een status van meer dan 25 jaar kan bogen. Die staat van dienst schrijft hij toe aan: „De steun van je gezin en het feit dat je jezelf weg moet kunnen cijfe ren. Je moet als verenigingsman denken in de wij-vorm, niet in de ik-vorm, zoals velen doen. Die laatste categorie is meestal snel vertrokken." ssenblok, Achter de 5, tel. 01620-55850. 88. STEENBERGEN, Van onze handbalmedewerker terneuzen - Het beslissingsduel tussen de mannen van GSC i Delta Sport 2 in de Rotterdamse zaalhandbalcompetitie is een verdiende zege voor Delta Sport 2 geëindigd. De I mannen uit Zierikzee mogen nu in mei de Zeeuwse kampioen van de Belgische competitie bekampen voor een plaats in de óerde divisie volgend seizoen. de Belgische competitie deed WSV het goed door het nog ""geslagen Kosa Aalst te ver ban. Hontenisse won nipt van 'Denderbelle. De mannen van HV Hulst verloren, maar speelden fen verdienstelijke wedstrijd te ll® Don Bosco Gent. De beker- ™strijd tussen de vrouwen van mlÜ* grn8 n'et door HV Hulst onvoldoende i op de been kon bren- DPENtNQSTUOEN: ld België .00 09.00-17.00 .00 I.00 10.00-18.00 *jvsv-kosa aalst 33-17 - J® knap resultaat van HVSV koploper Kosa Aalst zijn eer- e nederlaag toe te brengen, uectief goed spelend in zowel m«ensie als de aanval was iyanaf het beginsignaal de "re ploeg. Bij rust leidden de i meuzenaren al met 17-7. In de ™Mde helft behield HVSV het Het werd uiteindelijk Je™ eenvoudige zege voor udat in Stefan Fermont had trehers zijn topscorer GPv-r !?ulst-don bosco i; 8 17"33 - In de beginfase nn„ ieen hardwerkend HV Hulst de r g stand- Tot 8-8 kon het Werr^rf bijhouden, maar toen hii B°sco Gent sterker en '«stond het al 10-15. In de team r h'eef het Belgische ve^ht domineren. HV Hulst or dit sportieve duel dan A1| „-hi irn - M ook verdiend. Jean herrel was met acht treffers topscorer voor HV Hulst. denderbelle-hontenis- se 18-19 - Hontenisse speelde slecht en niet gemotiveerd. Vlot stond het met 4-0 achter tegen de nummer voorlaatst en bij rust keek Hontenisse nog steeds te gen een 10-8-achterstand aan. In de tweede termijn speelde Hon tenisse bij vlagen goed en daar mee wist het de basis te leggen voor de kleine zege. Vlak voor tijd werd het 17-19. Denderbelle drong nog wel aan, maar verder dan 18-19 kwamen de Belgen niet meer. Een benauwde zege voor Hontenisse. rotterdam delta sport 2-gsc 23-18 - GSC trad in dit beslissingsduel niet met zijn sterkste formatie aan, want door werk en privé- omstandigheden ontbraken Mar cel Vermeulen, Leo Lambregtse en Wim Verlinde. Toch ging de eerste helft lang gelijk op. Via 6-6 werd het 10-8 bij rust voor een sterker wordend Delta Sport 2. Direct na de hervatting liep Delta Sport uit naar 14-8 en leek de beslissing te zijn gevallen. GSC toonde echter veerkracht en kwam terug tot 15-13. Toch had de Goese formatie teveel moeten geven en in de slotfase sloeg het bekeken spelende Delta Sport 2 alsnog toe. Volgens GSC-trainer Peter Eeman was het een sportief duel met een toch wel terechte winnaar. Van onze medewerker Fred Rabout Biervliet - Rond de jaarwis seling zat Biervliet nog ste vig in de greep van het de gradatiespook. De rood-wit- ten leken na een éénjarig verblijf in de eerste klasse van de afdeling weer met grote spoed terug te keren naar de kelder van het afde lingsvoetbal. Na de winter stop zag men een herboren Biervliet. Met de veel scorende Patrick Baumgarte aan het roer ver baasde men vriend en vijand en na de winst tegen Jong Ambon is men vrijwel zeker van be houd. Met vier van de zes tref fers was Patrick Baumgarte in dat duel de man van de wed strijd, al wimpelt hij die aan dacht voor zijn persoon weg. „Het is de ploeg die het doet. Dat ik ze maak is mooi meege nomen, maar er zijn ook men sen die er voor zorgen dat ik ze kan maken." Toch kan niet ontkend worden dat hij dit sei zoen van grote waarde is voor Biervliet, dat vorig jaar na een incidentrijk seizoenslot via een periodetitel een trapje hoger mocht gaan voetballen. Toen moesten er nog extra veertig minuten tegen Hulsterloo ge speeld worden, omdat de regu liere wedstrijd eerder niet uit gespeeld werd. Juist in die veertig minuten leek Baumgar te voor lange tijd uitgeschakeld te worden. Met een afgescheur de linker knieband werd hij van het veld gedragen. Op 25 mei lag hij op de operatietafel. Normaal staat daar een maand of zes voor, maar Baumgarte stond op 14 september al aan de aftrap toen de eerste compe titiewedstrijd gespeeld werd. Sterker nog, toen had hij er al twee vriendschappelijke duels op zitten. „Dat herstel verliep inderdaad vlekkeloos. Daar stond ieder een van te kijken. Veel steun daarbij ontving ik van fysiothe rapeut Luc de Jaeger," aldus de nu 23-jarige aanvallende mid denvelder, die met zijn 88 kilo gram en 1.90 meter lengte door veel verdedigers gevreesd wordt. Een verklaring voor het proces dat de laatste weken bij Bier vliet op gang is, heeft hij niet. „In het begin van de competitie werd er ook niet slecht gevoet bald. Ook de sfeer was goed. Na vijf wedstrijden viel Peter Groenen weg met een zware knieblessure. Die is voor de rest van het seizoen uitgeschakeld. Hij was niet alleen aanvoerder, maar ook de motor van de ploeg. Daar kwam ook nog de blessure van Richard Burky bij. Wij zijn een ploeg die het moet hebben van werkvoetbal. In eens begon het te lopen. Ik heb daar geen verklaring voor. Om te stellen dat het opstappen Patrick Baumgarte, de succesvolle topschutter van Biervliet. FOTO WIM KOOYMAN. van trainer Paul Steyaert daar in een rol heeft gespeeld, is voor mij ver gezocht. Ook met Paul pakten we in zijn laatste vier wedstrijden zeven punten. Hij ging dus op een minder plezierige manier weg. Johan de Paauw nam samen met elf talleider Rob van de Hemel noodgedwongen het roer over. Johan verzorgt de veldtraining. Hij slaapt volgens mij in pyama van rood-wit. Wat die jongen allemaal voor de club doet. Hij is interim-trainer, kantinebe heerder, bestuurslid en zelf nog actief als speler in een lager team. Daarnaast traint hij ook nog het vrouwenteam. Persoonlijk gaat het bijzonder goed met me. We spelen met twee spitsen en die scheppen ruimte voor mij. Daardoor kan ik regelmatig in een gat duiken. Erwin Duysserinck en Jurgen Hooreweeghe bedienen me als de chef-kok zelf. Met name met Duyssericnk is het heerlijk voetballen. Die doorziet het spel op een bijzonder goedé manier. Ik sta daar dan om het af te maken. Dat lukt me rede lijk, want in veertien wedstrij den scoorde ik zestien goals." Zal Biervliet de stunt van vorig jaar, toen men een periodetitel pakte, herhalen? „Dat hoeft niet. Laat deze groep nog maar een jaartje eerste klasse spelen. Qua voetbal is Vlissingen de aangewezen ploeg om te pro moveren. Die mannen tikken je gewoon weg. Bij hen verloren we met 8-2, thuis speelden we in in een hectische wedstrijd met 3-3 gelijk. Het eerste half uur werden we weggetikt en kwamen we niet aan de bal. Bij rust stonden we met 0-2 achter. Het probleem bij die mannen is, dat ze de weelde niet kunnen dragen. Via een alles-of-niets- offensief speelden we nog ge lijk." Ook daar had Baumgarte een aandeel in door een straf schop te verzilveren. et weer wekte de I afgelopen weken JH. -JL. buitengewoon mee. Het ontbreken van re gen is iedere visser welkom. Maar zonneschijn is soms ook verraderlijk. Als je niet stil zit valt het mee, maar het kan aardig verrassen als blijkt dat de vingers toch in marmer veranderen door een straf windje. De volhouders wor den wel beloond. De zeevisserij begint alweer aardig op te leven en men vangt redelijk tot goed bot. Vanaf de sportvisserijschepen wordt ook weer schol gevan gen en dat mag ook wel een keer. De voorgaande jaren waren beslist niet zo best waar het om schol ging. Het is duidelijk dat de Oosterschel- de nog wat kouder is dan in vorige voorjaren, maar niette min staan voor de volgende maand alweer de eerste nach telijke vistrips op paling en tong op het programma. Ook beroepsvissers vangen de vis in het voorjaar vroeg. Paling in april en mei, tong in mei. Bij tong moet men er ernstig rekening mee houden dat de intrekkende tong niet altijd vangbaar is. De tong die de kustwateren binnentrekt om er te paaien (zo veronderstelt men) is niet in voedsel geïnte resseerd. De tong die vanaf de Noordzee binnentrekt (uit- gepaaid) is waarschijnlijk de tong die we in het voorjaar ook vangen. Later in het jaar vangt men ook de uitgepaaide tongen van het eigen gebied. De piek daarvan valt in sep tember. De verwachting dat de Oosterschelde dit jaar een goed zeebaarsseizoen gaat op leveren heeft een kern van waarheid. Ook vorig jaar zijn er veel jonge zeebaarzen in het gebied gevangen. Veel maar klein, zou de op merking kunnen zijn die we bij het witvissen van dit mo ment zouden kunnen plaat sen. De grote voorns zijn er nog niet echt. Zodra de wa tertemperaturen stijgen gaan ze trekken en vinden we ze ondiep tegen de stenen van de grotere wateren. Op onze vas te voornstekken van het Hol lands Diep, Haringvliet e.d zijn we nog geen echte grote concentraties voorns tegenge komen. Daarvoor moet men in de (wisselvallige) havens zijn. De koude nachten heb ben ervoor gezorgd dat de visserij pas laat op de dag van start gaat. In de ochtenduren zijn de meeste vissen trager dan gewoonlijk. Het snoekbaarsseizoen is af gelopen, Niet dat velen er om zuilen treuren, want de vangst v aren op veel plaatsen heel slecht. Dit fenomeen herhaalt zich iedere paar jaar. Wellicht staat dit in verband met de abnormaal warme lentes van de jaren die achter ons liggen. Er wordt dan meer jonge vis geboren dan anders en de snoekbaars zwemt a.h.w. in zijn voedsel rond. Voor de visser weinig kans. Er zit wel een tendens in dat er ook in de winter meer op snoekbaars wordt gevist en ook wordt gevangen. De laatste weken van het seizoen gaven wat betere vangsten te zien. Sportvissers die niet naar de Visma zijn geweest hebben ongelijk gekregen. Een inte ressante beurs waar je veel kunt opsteken. Op bootge- bied was bijna alles aanwezig wat maar de moeite van het zien waard was. Ook de ver keersbureaus deden goede za ken. Het feit dat de belang rijkste importeurs van hengel- materiaal met hun volledige programma op de Visma stonden is een teken dat de zaken er goed voorstaan. Veel nieuwigheidjes? Als je goed zoekt zijn ze er zeker, maar spectaculaire dingen waren er niet bij. Voor de liefhebbers. Beet or ganiseert in samenwerking met het Ierse Verkeersbureau wederom de succesvolle KING of CLUBwedstrijden. De finale van dit jaar vindt deze maand plaats in de pro vincies Cavan en Leitrim te Ierland. Er nemen zo'n 100 sportvissers aan deel. Zij heb ben hun ticket verdiend door aan de voorrondes eerder dit visseizoen mee te doen. Terneuzen - De handbalvereniging HVSV uit Terneuzen houdt een sterk bezet zaalhandbaltoernooi tijdens de paasda gen. Van zaterdag 10 tot en met maandag 12 april staat sporthal 't Zwaantje in Terneuzen bol van tophandbal. Het toernooi, dat een naamsver andering heeft ondergaan en voortaan Jac Valckx-paashand- baltoernooi heet, ter nagedach tenis aan Jac Valckx, een van de stuwende krachten van de hand balvereniging HVSV en die vorig jaar plotseling is overleden, kent een sterke bezetting. Vooral bij de mannen komen er topploegen in actie. Met als uitschieters Jong Oranje en het Nederlands Militair Team. Bij de vrouwen is Jong Oranje de trekpleister. De toernooicommissie, bestaan de uit Arlet de Brouwer, Hakke van Gasselt, Carina Roelofs, Jen ny Verkerke en Jan Verkerke, is dan ook terecht trots op het deelnemersveld. Woordvoerder en voorzitter Jan Verkerke: „Het heeft weer de nodige moeite ge kost om zo'n sterk deelnemers veld bijeen te krijgen. Elk jaar wordt het moeilijker. We zijn deze uitgave teruggevallen naar vier ploegen, meer zit er niet in. Toch zijn we tevreden, want de ploegen die komen brengen top handbal. Bij zowel de mannen als vrou wen is Jong Oranje de trekpleis ter en is dan ook favoriet voor de eindzege. Gevaarlijke outsider bij de mannen is het Nederlands Militair Team dat dit toernooi afwerkt als laatste voorbereiding op het wereldkampioenschap. Loreal uit Venlo, uitkomend in de eerste divisie, is eveneens kanshebber, zodat er bij de man nen volop spanning zal zijn. HVSV maakt het deelnemersveld bij de mannen rond. Dit team wordt versterkt met spelers als René Neijts, Johan Roelfos, Jan Harte en Patrick Verburg. Bij de vrouwen is Jong Oranje torenhoog favoriet. EMM en Ze phyr, respectievelijk afkomstig uit Middelburg en Schijndel en allebei uitkomend in de tweede divisie, zullen alles geven om in het spoor van Jong Oranje te blijven. De vierde ploeg, HAVAS uit Almere, kan een gevaarlijke outsider zijn. Dit team is ambiti eus en is koploper in de derde divisie en wil duidelijk hogerop. Hier mag eveneens volop span ning en goed handbal worden verwacht. Zaterdag werken we een een daags toernooi af. Deelnemers bij de vrouwen zijn dan Helius uit Hellevoetsluis, HVSV en Nasser Gent en bij de mannen HVSV, Helius en Petrus Gent. Tijdens dit toernooi spelen de ploegen een volledige competi tie. Deze dag begint om 10.00 uur en de prijsuitreiking is om streeks 18.00 uur. Het grote spektakel begint zondag, eerste paasdag, om 11.00 uur en maan dag tweede paasdag beginnen de westrijden om 10.00 uur. Om streeks 17.00 uur eindgt het tweedaagse toernooi. Er wordt door de deelnemende ploegen een halve competitie af gewerkt. De wedstrijden duren twee keer 25 minuten. Door een grote inspanning van veel men sen kunnen alle deelnemende ploegen overnachten en is er weer een groot koud buffet op de zondagavond. We zijn er klaar voor en hopen op een grote pu blieke belangstelling. De vereni ging HVSV hoopt op deze wijze ook de handbalsport te promo ten." Van onze motorsportmedewerker Zwevezele - Na wat tegenslag in de voorgaande wedstrijden kon Jack Westdorp zich in de BLB/ MCB-motorcross te Zwevele weer rehabiliteren met een fraaie overwinning. Op het glib berige weidecircuit kreeg West dorp opnieuw met Filip Lam- mertijn en Peter Dhauwe als voornaamste concurrenten te maken. In de eerste manche was hij dit duo te snel af. In de tweede manche bleek Lammertijn de snelste, maar met een tweede plaats stelde Westdorp toch de eindoverwinning veilig. In de B- klasse internationalen reikte Pa trick Piessens uit St.-Jansteen naar een derde plaats in de eind stand. UITSLAGEN 80 cc: 3. Erwin van Tatenhove (Terr neuzen), 5. Bart van Hove (Vogel waarde), 10. Bas Gijsel (Heikant). Nieuwelingen 125 cc: 6. Ronny van Hove (Vogelwaarde), 7. Erik van Tatenhove (Terneuzen). Junioren 250/500 cc: 13. Erik Dek ker (Breda), 14. Hennie Gijsel (Hei kant). Internationalen 125 cc: 8. Ad win Cortvriendt (Axel). B-klasse: 3. Patrick Piessens (St.- Jansteen), 5. Marien Jansen (Sluis kil). A-klasse: 1, Jack Westdorp (Water vliet).

de Stem | 1993 | | pagina 13