Toch weer een massasprint Getergde Sij brands stapt op tijdens NK Extra vak Nederlandse supporters UITSLAGEN EN STANDEN Lekke band verijdelt poging Erwin Nijboer Mario Cipollini boekt zevende seizoenzege in Gent-Wevelgem Kleintje ALNO inbouwkeukens. Verrassend Amsterdam kandidaat voor Timman-Karpov de stem SPORT B2 Niels Boogaard naar ploeg van Jos Elen DAMMEN SP0RTPR1JSVRAGEN TENNIS VOETBAL SPORTNIEUWS KORT 393 I te geven aan benzj J mei** doet Nissan, Issanwat betekent d, Ijaarcontributie voot |0 km algemene garaj lorden. Door z'ngeavj DONDERDAG 8 APRIL 1993 Vjtoria (anp) - De ftcht op gn tweede dagprijs werd verijdeld door een lekke tand. Erwin Nijboer poogde U de door Rolf Sörensen ge- ,(0nnen derde etappe zijn weede zege dit seizoen te behalen. je Nederlander in Spaanse j.enst was na 117 van de 206 Den elektronisch mof 'filometer tussen Vera de Bi- Jasoa en Vitoria met Dernies en llalmant op avontuur gegaan. t u graag over ee„7* &»im45 kU°meter Weef het tri° 1 voor uw nieuwe Mie aftrekbare rente! pen met de nieuwe Mi oben een heel bijzom dealer en laat u inf( I actie af en daarna I i mee rijden. Het aanbod I geen gebruik maken van dit nkrekening. lage Adriaansen, Ball laat 25, tel. 01157-21 vooruit. Het bereikte een maxi male voorsprong van een minuut en 37 seconden. Een lekke band van Nijboer maakte evenwel op ruim vijftig kilometer van de aankomst een einde aan de aspiraties van de Nederlander, die bijna een maand geleden een etappe won in de Ronde van Murcia. Nijboer moest zwaar betalen voor zijn inspanningen. Hij arriveerde op ruim vijf minuten van Sörensen. De vlucht was het enige opmer kelijke feit in de derde rit van de Ronde van het Baskenland, waarvoor Fignon niet meer aan de start verscheen. Hij was dins dag al afgestapt. In de finale probeerden LeMond en Chiappucci nog weg te ko men, maar dat mislukte. Twee kilometer voor de eindstreep slaagden Sörensen, Murguialday en Dufaux er wel in een kleine voorsprong te verwerven. Du faux werd opgeslokt door het aanstormende peloton, zijn met gezellen hielden de achtervolgers net voldoende op afstand. De Deen was de rapste en boekte na zijn zege in de zevende etappe van Tirreno-Adriatico zijn twee de winst dit wielerjaar. Ad Wijn- ands finishte op de zesde plaats als beste Nederlander. Rominger behield moeiteloos het gele lei derstricot. Uitslag derde etappe Bera-Vitoria: 1. Sörensen (Den) 206 km in 5.03.45, 2. Murguaialday (Spa), 3. Manzoni (Ita), 4. Baldato (Ita), 5. Anderson (Aus), 6. Wijnands (Ned), 7. Maier (Oos), 8. Saitov (Rus), 9. Zülle (Zwi), 10. Alcala (Mex), i4. Dekker, 22. Cordes, 27. Theunisse, 36. Mulders, 41. Rominger (Zwi), 42. Breukink, 81. Van Orsouw, 111. Van Aert, 117. Bouwmans, 143. Nijboer 5.06, 144, Kokkelkoren. Algemeen klassement: 1. Rominger 13.17,59, 2. Casani (Ita) 0.04, 3. Zülle 0.06, 4. Sörensen, 5. Ampler (Dui) 0.09, 6. Giorgio Furlan (Ita), 7. Runkei (Zwi) 0.13, 8. Richard (Zwi) 0.15, 9. Rebellin (Ita) 0.17, 10. Alca la, 14. Breukink, 37. Bouwmans 0.39, 55. Indurain 2.48, 79. Dekker 15.36, 81. Theunisse, 82. Cordes, 95. Van Orsouw, 98. LeMond, 106. Van Aert, 135. Nijboer 22.11, 141. Kok kelkoren 29.54, 143. Wijnands 31.24, 144. Mulders 32.19. Ronde van de Sarthe Eerste etappe, Sillé-le-Gui!laume- Sillé-le-Guillaume: 1. Madouas (Fra) 127,2 km in 3.11.26, 2. Bernard (Fra) 0.02, 3. Michaelsen (Noo), 4. Deramé (Fra), 5. Bezault (Fra). is. U kunt dan zelf :ten maken die een an harte welkom. DO uur en zaterdag ezien ons enorme n! -/'I 1 I L, bj. ïrf.St. 076- een we it rea- TIEN J- Een DoorSusanne Groeneveld Wevelgem - George Mat- Ihijs, de bejaarde organi sator van Gent-Wevelgem, wilde dit jaar geen mas sasprint. „Dat is af en toe mooi", vond hij. „Zo eens in de zeven jaar, maar het moet geen gewoonte wor- En dus schotelde hij het peloton gisteren liefst 24 beklimmingen voor. Maar het gewenste effect daarvan bleef uit. Ook de 55e editie van de Westvlaamse klas sieker eindigde in een massas print, met dezelfde winnaar als vorig jaar; Mario Cipollini. De Italiaan boekte in Wevelgem zijn zevende seizoenzege. De ma aier waarop die tot stand kwam, was identiek aan de andere zes. Zijn ploeggenoten van GB-MB hielden het tempo in de slotkilo- meters zo hoog dat niemand neer kon ontsnappen. Met ruime voorsprong op Eric Vanderaer- denenDjamolidine Abdoesjapa rov stormde Cipollini vervolgens als eerste over de meet. Opnieuw een succes dus voor de GB-ploeg, die dit seizoen nau welijks tegenstand duldt. Assis tent-ploegleider Patrick Lefève- te stond dan ook te glimmen in Wevelgem. Net zoals zondag in tenderen, waar Museeuw won en eerder in de Ronde van de Middellandse Zee (twee over winningen), Parijs-Nice (vier rit- zeges), Dwars door België en de E3-prijs van Harelbeke. [.Die ploeg is gewoon niet te len", constateerde Johan I Capiot, die zich tevreden moest I stellen met de zesde plaats. „Zo- I als die mannen in de finale rij- I, daar valt niet tegen te koer- I sen. Ze zijn allemaal in topvorm. I Stuk voor stuk zouden ze kop- I mn in een andere ploeg kunnen worden. Zelfs knechten als Wilf- 1 Peeters en Ludwig Willems Ita het ineens goed." Lefèvere heeft de komst ■van Johan Museeuw voor een unieke sfeer in de ploeg gezorgd. I -Iedereen wil iedereen helpen. Museeuw heeft zich vanaf het positief opgesteld. Hij is Nf een goede sprinter, maar I offerde zich in de Ronde van de I Middellandse Zee meteen op I voor Cipollini. Daarmee was het l'js gebroken. Cipollini wil nu l»k voor Museeuw werken. En bsje eenmaal aan het winnen Ita, blijf je winnen. Dan over- I Wt iedereen zichzelf. luisteren was Ludwig Willems de revelatie van de GB-ploeg. Hij lag aan de basis van de ontsnap ping die de finale inluidde. Sa men met Peter Farazijn, Christi an Henn en Danny Nelissen liet hij een maximale voorsprong van 2.46 minuten klokken. In de afdaling van de Kemmeltop sloeg echter het noodlot toe. Ne lissen kon op de spekgladde kas seien zijn fiets niet in bedwang houden. Hij schoof onderuit en sleurde Farazijn met zich mee. Ook Henn sloeg tegen de vlakte. Willems ging alleen door, hield nog lang stand, maar moest in Wervik toezien hoe eerst Nelis sen, Farazijn, Ballerini en Fond- riest bij hem aansloten en hoe daarna het peloton als een golf over hem heen spoelde. Dat Bal lerini achter hem was gaan ja gen, vond Willems logisch. „Hij was kopman vandaag, ik had een helpersrol." Schaafwonden Danny Nelissen stapte in Wevel gem van de fiets met schaafwon den op armen en benen. „Ik had mijn fiets niet meer onder con trole", vertelde hij. „Die afda ling was levensgevaarlijk. Steil en spiegelglad. Ik probeerde mijn fiets het bos in te sturen, toen ik begon te schuiven, maar er was een staalkabel gespannen. Daar heb ik me flink aan be zeerd." Voor Cees Priem was de val van Nelissen de zoveelste tegenslag dit seizoen. Behalve de Limbur ger moest ook Dag-Otto Laurit- zen zich na afloop van de wed strijd bij de dokter melden. Hij liep een snijwond boven zijn oog op, die op zes plaatsen moest worden gehecht. „We houden de moraal er in", sprak Priem zich zelf moed in. „De ploeg rijdt goed, dat moet er toch een keer uitkomen." De wonden van Nelissen en Lau- ritzen baarden de Zeeuw weinig zorgen. „Daar hebben ze zondag weinig last meer van", wist hij. „Waar ik wel mee zit, is de toestand van Harmeling. Hij moet enorm veel medicijnen slikken. De conditie die hij door veel trainen opbouwt, wordt door de medicijnen weer afge broken." Harmeling kampt met een astmatische aandoening, waarvoor hij vorige maand een weeklang in het ziekenhuis ver bleef. „Samen met Skibby had hij onze man moeten worden voor de klassiekers", aldus Priem. „Nu beide renners ont breken, wordt het een stuk moei lijker." De 85-jarige George Matthijs baalde van de ontknoping van zijn wedstrijd. De parcourswijzi- ging die hij doorvoerde, werd 'U plaatsen: resultaten boeken- Lpeldoorn (anp) - Het toernooi om de nationale damtitel moet I «verder stellen zonder oud-wereldkampioen Ton Sijbrands. I^orgde gisteren in de vierde |j v°or grote opschudding ün.a biina drie uur in bet I u's van Apeldoorn zijn par- I ,eta Peter Hoopman te on- I int f omdat het lawaai dat in»' i sPee'za®l doordrong hem dat i°°s irriteerde. Toen bleek Iïpi) aan weinig k°n worden Ionaan' staPte be Voorstenaar I ïitk\maakte bebend dat hij zich In "toernooi terugtrok. raadszaal van het nieuwe Wüoornse gemeentehuis leek lsckiwSte lnstantie een zeer ge- |JKt onderkomen. Tot bleek [k, ,r ;n het gebouw nogal wat Lm/ werkzaamheden moesten porden verricht. It»0 was bet de dag om het |IÜfter te leggen- Siibrands Ivan ln een belangrijke fase losbard du-el toen de herrie lonc HlJ stoorde zich ma- en vroeg de arbiter zijn Iselt! l,e zetten terwijl werd Rif1 6,en einde aan het Toen be assis- I 'tor terug kwam zei hij gisteren in de Belgische kranten fel gekraakt. Abdoesjaparov, de winnaar van 1991, noemde de verandering in een interview, zelfs 'heiligschennis'. „Matthijs heeft zijn eigen wedstrijd ver kracht. Iedere organisator die niet tot het kringetje van we reldbekers behoort, vindt dat hij een klein WK moet houden." Of Matthijs de renners volgend jaar weer langs de Noordzeekust voert, wilde hij gisteren niet zeg gen. Volgens Cees Priem was de wedstrijd nooit in een massas print geëindigd als het harder had gewaaid. „Maar het was windstil. Dan is het voor een groepje vluchters toch moeilijk weg te blijven. Als het net zo'n weer was geweest als dinsdag, was het peloton verbrokkeld over de meet gekomen. Daarvan ben ik overtuigd." Uitslag: 1. Cipollini (Ita) 210 km in 5.23.10 (38,989 km/u), 2. Vanderaer- den (Bel), 3. Abdoesjaparov (Oez), 4. Moncassin (Fra), 5. Ludwig (Dui), 6. Capiot (Bei), 7. Jalabert (Fra), 8. Nelissen (Bel), 9. Bartoli (Ita), 10. Baffi (Ita), 11. Spruch (Pol), 12. Adrie van der Poel (Ned), 13. Heyn- derickx (Bel), 14. Mario de Clercq (Bel), 15. Van Haecke (Bel), 16. Fi- danza (Ita), 17. Hoffman (Ned), 18. Van Petegem (Bel), 19. Verstrepen (Bel), 20. Museeuw (Bel), 28. Ver hoeven, 32. Maassen, 35. Rooks, 49. Nelissen 3.10, 51. Akkermans 11.40, 52. Dekker, 57. Meijs 15.33. Dongen - Niels Boogaard is het amateurpeloton ontvlucht. De talentvolle wielrenner heeft gisteren een profcontract gete kend bij de kleine forma tie van Dongenaar Jos Elen, Van Griensven Au tomaten. Boogaard stond vorig sei zoen al in de belangstelling van Elen. De amateur won destijds een etappe in de Milkrace in Engeland. Dit seizoen won de coureur de wedstrijd Gent - Stade. De 24-jarige Amsterdam mer heeft in zijn contract een clausule, dat hij bij goe de prestaties tussentijds naar een grotere profploeg mag vertrekken. Mario Cipollini wint met gemak de eindsprint in Wevelgem. Links van hem gaat Eric Vanderaerden als tweede over de streep. foto epa (ADVERTENTIE Met ALNO kiest u voor een zeer uitgebreid keuken programma. Bovendien komt^ ALNO in kleur en vorm werkelijk aan elke wens tegemoet. In een kwaliteit die tóónt. Laat u óók door ALNO's veelzijdigheid verrassen. 3K* Wereldklasse in woonkeukens BERGEN OP ZOOM: Bouwmat. "De Schelde" Vermuidenweg 3 tel. 01640-36910. BREDA: Verlegh Bouwstoffen Ginnekenweg 284 tel. 076-652550. DONGEN: Keukencentrum Dongen St. Josephstraat 161 tel. 01623-22446. ETTEN LEUR: Eleveld Mon Plaisir 19 tel. 01608-13850. OOSTERHOUT: Struyk Handel Koningsdijk 69 tel. 01620-56444. TERNEUZEN: Bouwvoorl. de Hoop Schuttershofweg 32 tel. 01150-80315. 'dat men zachter zou gaan tim meren'. Dat gaf voor de getergde Sij brands doorslag. Hij deed zijn tegenstander het voorstel de par tij gewonnen te geven, maar Hoopman wilde daarvan niets weten. Omdat de andere spelers rustig hun partijen vervolgden, zag Sijbrands nog maar één mo gelijkheid zijn 'protest' kracht bij te zetten. Hij besloot zich uit het toernooi terug te trekken. Na afloop van de ronde zocht een delegatie van de spelers on der leiding van Harm Wiersma hem op. Ook die gesprekken konden Sijbrands niet van me ning veranderen. Uitslagen vierde ronde: Van Berkel - Wiersma 0-2, Boom - Van Aalten 1-1, Clerc - Wesselink 1-1, Jansen - Scholma 2-0, Krajenbrink - Haven 1-1, Meijer - Oudshoorn 1-1, Hoop man - Sijbrands afgebr. Stand: 1. Jansen 6 punten, 2. Oudshoorn, Wesselink, Wiersma 5, 5. Clerc 4 (uit 3), 6. Van Aalten, Krajenbrink, Meijer 4, 9. Hoopman 3 (uit 3), 10. Scholma 3, 11. Boom 2 (uit 3), 12. Raven 2, 13. Van Berkel 1 (uit 3). Sijbrands heeft zich terugge trokken. Londen (anp) - De Engelse politie reserveert op 28 april een extra vak in stadion Wembley voor Oranje-suppor ters die niet via de KNVB aan een kaartje zijn gekomen voor de WK- kwalificatieinterland Engeland-Ne- derland. Daartoe is besloten omdat ruim vijftien honderd Nederlandse supporters via ande re kanalen dan de KNVB in het bezit zijn gekomen van kaartjes voor vakken die alleen maar bestemd zijn voor Engelse supporters. De KNVB heeft vanuit Engeland zesdui zend toegangsbewijzen gekregen voor de interland. Die kaarten zijn via Roever Reizen en OAD-reizen, de reisbureaus waarmee de voetbalbond al jaren zaken doet, op de markt gekomen. Daarnaast heeft een aantal andere reisorganisaties via tussenpersonen in Engeland ook kaart jes aangeschaft. Volgens schattingen van de Engelse en Nederlandse politie gaat het daarbij om minimaal vijftienhonderd toe gangsbewijzen, die recht geven op een plaats in voor Engelse supporters bestem de vakken. „Ook de Engelse politie was daar niet gelukkig mee", zegt Eddy Lassche, hoofd van het Centraal Informatiepunt Voetbal vandalisme (CIV). „Daarom heeft de poli tie besloten die supporters in een vak te stoppen dat oorspronkelijk diende als buf ferzone tussen de Nederlandse en de En gelse aanhang. Daarmee wordt verhinderd dat supporters uit beide kampen in het zelfde vak terecht komen. De Engelse politie heeft afgelopen dagen in nauw overleg met het CIV een aantal maatregelen getroffen om de veiligheid en de openbare orde rond Engeland-Neder- land te waarborgen. Onderdeel daarvan is dat vanuit Engeland bij het Nederlandse ministerie van binnenlandse zaken offici eel wordt verzocht om bijstand van tien Nederlandse politiemensen, die de Oranje- aanhang moeten opvangen en begeleiden. Wraak Maradona Diego Maradona gelooft in de complot-theorie: Italië heeft wraak geno men op Argentinië voor de nederlaag tij dens het WK voetbal, door eerst hem en nu landgenoot Claudio Caniggia te slachtoffe ren in een affaire met cocaïne. Maradona, sinds de afloop van zijn schor sing spelmaker bij Sevilla, schrijft aan de directeur van het Argentijnse weekblad Tribuna Deportiva: „Laat het de Argentij nen duidelijk zijn, dat de Italianen revan che zoeken voor het feit dat wij ze in 1990 hebben uitgeschakeld. Caniggia moet boe ten voor zijn doelpunt, dat Italië plaatsing voor de finale kostte." Maradona bereidde destijds de treffer van Caniggia voor. De halve finale eindigde in 1-1, waarna de Argentijnen de strafschoppen beter namen. Dinsdag werd bekend dat ook het tweede onderzoek bevestigde dat de 26-jarige aan valler Caniggia op 21 maart, voor het duel van zijn club AS Roma tegen Napoli, cocaïne had gebruikt. Hem wacht een schorsing van zes maanden tot twee jaar. Maradona, als speler van Napoli zelf schuldig bevonden aan het gebruik van de drug, werd in 1991 voor vijftien maanden uitgesloten. AS Roma blijft intussen niets bespaard. Onlangs zijn voorzitter en vice-voorzitter opgepakt in het kader van de actie Schone Handen. In de herfst van 1990 maakte de club al een geruchtmakend dopinggeval mee, toen Carnevale en Peruzzi werden betrapt op een stimulerend midden en voor een jaar geschorst. De Romeinse clubleiding kocht Caniggia voor dit seizoen voor ongeveer dertien miljoen gulden van Atalanta. Saillant is, dat hij reeds in 1989 in een cocaïne-af faire verwikkeld was. „Daarom hebben wij hem niet gekocht", zei vice-voorzitter Vittorio Cecchi Gori van Fiorentina. Voorverkoop WK'94 De eerste verkoop van kaarten voor het wereldkampioenschap voetbal in de Vere nigde Staten (1994) is boven verwachting verlopen. Binnen twee maanden werden op een beperkte, nationale afzetmarkt 600.000 in plaats van de bedoelde 450.000 plaats bewijzen afgezet. Het eerste contingent, voor wedstrijden in de eerste ronde in alle negen speelplaatsen, was spoedig uitverkocht. De organisatie sprak daarop reserves aan die waren be doeld voor de officiële, openbare verkoop in juni. „We wisten niet, wat ons over kwam", zei voorzitter Alan Rothenberg van het organisatie-comité als reactie op de positieve cijfers. De Verenigde Staten hebben vrijwel geen traditie op voetbalge- bied. In totaal zijn 1,7 miljoen plaatsbewijzen beschikbaar voor de nationale markt. Het organisatie-comité heeft 3,6 miljoen tic kets in de aanbieding. Amsterdam (anp) - Het gemeentebestuur van Amsterdam gaat zich inspannen de strijd om de wereldtitel schaken tussen Anatoli Karpov en Jan Timman in de hoofdstad te laten houden. De gemeente reageert hiermee positief op de wens van Timman om twaalf van de wedstrijden in Amsterdam te spelen. De overige partijen vinden waarschijnlijk plaats in Athene. Wethouder L. Genet van sportzaken maakte gistermiddag tijdens de raadsvergadering bekend dat over het binnenhalen van de match al sinds 16 maart contacten zijn met de betrokken partijen. In de komende vijf weken moet blijken of er voldoende sponsors voor het evenement te vinden zijn. Amsterdam verleent een startsubsidie van 2500 gulden aan de stichting die de match moet organiseren. De plaats van handeling is nog niet bekend, maar de kans is groot dat de raadzaal in de Stopera het strijdtoneel wordt. Timman en Karpov mogen van de wereldbond FIDE om de wereldtitel spelen, omdat de oorspronkelijke finalisten Kaspa rov en Short ontevreden waren met het FIDE-aanbod. Ze houden een tweekamp in eigen beheer. Leeuwarden. NK vrouwen Eerste ronde: De Vos - Nicolai 0-2, Van Lith - Verhoef 2-0, De Boer - Van Kuijk 1-1, Schouten - Graas 2-0, Wanders - Rijndertse 2-0. Lotto 13: eerste prijs: twee win naars, bruto 500.000 gulden; tweede prijs: zes winnaars, bruto 11.702,70; derde prijs: 144 win naars, 731,40; vierde prijs: 6176 winnaars, 17,00; vijfde prijs: 77.570 winnaars, 5,00. Cijferspel (vaste prijzen): eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: twee winnaars, derde prijs: 25 winnaars; vierde prijs: 242 win naars, vijfde prijs: 2286 winnaars. Duitse lotto Trekking A: 13 - 19 - 20 - 25 - 35 - 39. Reservegetal: 31. Trekking B: 2 - 11 - 25 - 29 - 33 - 49. Reservegetal: 37. Spel 77: 8 7 5 5 4 0 2. Tokyo, 2,2 miljoen gulden. Mannen, tweede ronde: Sieme- rink (Ned/11) - Kaneko (Jap) 6-2 6-3, Stark (VSt) - Tsjerkasov (Rus/16) 6-4 6-1, Holm (Zwe/5) - O'Brien (VSt) 6-2 4-6 6-3, Bergström (Zwe/13) - Patrick McEnroe (VSt) 6-4 6-1, Mansdorf (Isr/8) - Van Rensburg (ZAf) 6-1 5-7 7-5, Raoux (Fra/15) - Simian (Fra) 6-1 6-1, Wheaton (VSt) - Weiss (VSt) 6-1 5-7 7-6, Wood- bridge (Aus) - Chang (VSt/3) 6-3 3-6 7-6, Courier (VSt/1) - Damm (Tsj) 7-6 6-4, Masur (Aus/6) - Cunha-Silva (Por) 6-4 6-2, Vol- kov (Rus/4) - Stoltenberg (VSt) 6-2 6-4, Flach (VSt) - Steven (NZe/9) 6-3 6-2, Vacek (Tsj) - Carlsen (Den/12) 7-6 7-5, Bor- wick (Aus) - Jones (VSt) 6-1 6-4. Vrouwen, tweede ronde: Rottier (Ned/8) - Miyauchi (Jap) 7-6 6-2, Oremans (Ned) - Nagatsuka (Jap) 6-7 6-0 7-5, Date (Jap/1) - Li Fang (Chi) 6-0 6-0, Shriver (VSt/3) - Henricksson (VSt) 6-1, opgave, Fendick (VSt) - Basuki (Indo) 6-1 6-2, Provis (Aus/6) - Sugiyama (Jap) 6-4 6-0, Jaggard (Aus) - Appelmans (Bel/4) 6-2 6-2, Endo (Jap) - Sawamatsu (Jap/2) 6-3 6-7 6-4.. Amelia Island. Vrouwen. 675.000 gulden Eerste ronde: Helgeson (VSt) - Cacic (VSt) 6-2 4-6 6-4. Tweede ronde: Sabatini (Arg/2) - Kruger (ZAf) 6-1 6-2, Sanchez (Spa/1) - Perfetti (Ita) 6-1 6-2, Davenport (VSt) - Kuhlman (VSt) 1-6 6-2 6-3, Stafford (VSt) - Bobkova (Tsj) 6-2 6-4, Coetzer (ZAf/5) - Ercegovic (Kro) 7-5 6-3, Maleeva-Fragniere (Zwi/4) Fusai (Bra) 6-2 6-2, Svereva (WRu) - Fulco-Vilella (Arg) 6-2 6-4, Tarabini (Arg) - Watanabe (VSt) 6-0 6-2, Rinaldi (VSt) - Singer (Dui) 6-2 6-2, Gorrochate- gui (Arg) - Labat (Arg) 7-6 2-6 6-1, Capriati (VSt/3) - Ignatijeva (Rus) 6-1 6-0, Gavaldon (Mex) - Helgeson (VSt) 1-6 6-3 6-4, Langrova (Tsj) - Martinek (Dui) 7-6 6-1. Derde ronde: Stafford (VSt) - McNeil (VSt/7) 7-6 4-6 6-3. Barcelona. Mannen, 1,5 miljoen gulden Tweede ronde: Lendl (VSt/2) - Nawie (Dui) 6-3 6-3, Gilbert (Fra) - Göllner (Dui) 6-4 1-6 7-5, Furlan (Ita) - Emilio Sanchez (Spa/12) 7-5 7-5, Javier Sanchez (Spa/16) - Altur (Spa) 6-3 6-2, Gustafsson (Zwe) - Delaitre (Fra) 6-0 6-3, Arrese (Spa/13) - Carre- tero (Spa) 2-6 6-1 6-3, Medvedev (Oek/9) - Wuyts (Bel) 6-3 6-3, Kafelnikov (Rus) - Clavet (Spa/14) 7-5 7-6, Bruguera (Spa/7) - Burillo (Spa) 7-6 6-2, Dewulf (Bel) - Gorriz (Spa) 6-4 6-2, Agassi (VSt/1) - Corretja (Spa) 6-2 6-3, Novacek (Tsj/8) - Svensson (Zwe) 6-4 5-7 6-2, Stich (Dui) - Markus (AWrg) 7-6 3-6 7-6 . Oostenrijk, play-offs: Austria Wien - Admira Wacker 1-3, Salz burg - Vorwarts Steyr 2-0, Wie ner SC - Rapid Wien 0-2, Wacker Innsbruck - St. Pölten 0-0. Stand: Salzburg 5-24, Austria Wien 5-20, Rapid Wien 5-20, Wacker I. 5-19, Admira Wacker 5-19, St. Pölten 5-16, Wiener SC 5-16, Vorwarts Steyr 5-11. Engelse Premier League: Notting ham Forest - Blackburn Rovers 1-3, Oldham Athletic - Sheffield Wednesday 1-1. Stand aan kop: Aston Villa 36-67, Manchester United 36-66, Nor wich City 37-65, Blackburn Rovers 35-56, Sheffield Wednes day 34-51. Van Gennip in de horeca Bussum - Drievoudig Olympisch schaatskampioene Yvonne van Gennip begint een zaak in de horeca. Samen met oud-schaats- vriendin Greet van der Smissen-Tijmes opent de Haarlemse op 17 april in Bussum een croissanterie. Voor Van Gennip wordt daarmee een jeugddroom verwezenlijkt. De Haarlemse heeft haar baan bij een verzekeringsbedrijf opgezegd en ook haar opleiding tot hypotheekdeskundige afgebroken. Martinovic vertrekt bij Dynamo Apeldoorn - Trainer Ivo Martinovic van volleybalclub Dynamo is met onmiddellijke ingang opgestapt. Zijn taken bij de Apeldoornse titelkandidaat worden in de resterende wedstrijden in de eredivisie overgenomen door Paul van Sliedrecht en diens rechterhand Henk Wever. Zaterdag speelt Dynamo de topper tegen ZVH uit Zevenhuizen. Martinovic maakte met Dynamo een sterk seizoen door. De Kroaat veroverde met de ploeg de nationale beker en zijn formatie is een van kandidaten voor de nationale titel. Een week geleden ging het echter mis tegen het onderaan de ranglijst verblijvende Martinus. De spelers waren de avond voor het duel veel te lang doorge zakt, met een blamerende nederlaag als gevolg. Martinovic trof geen maatregelen tegen het gebrek aan discipline in zijn spelersgroep. Het bestuur van de overkoepelende stichting besloot daarop het tot 30 april lopende contract met Martinovic niet te verlengen. Voor de trainer reden zijn werkzaamheden direct te staken. Gewichtheffers onder curatele Londen - De Britse sportraad heeft de nationale gewichthef- bond een waarschuwing gegeven naar aanleiding van de Olym pische dopingaffaire. Het bestuur moet een strenger beleid voeren. Gebeurt dat niet, dan gaat de jaarlijkse subsidie van bijna een half miljoen gulden verloren. Het ultimatum volgde na de beslissing van de gewichthefbond geen actie te ondernemen tegen de leden Andrew Davies en Andrew Saxton, die tijdens de Olympische Spelen van Barcelo na naar huis werden gestuurd nadat ze positief waren bevonden op het gebruik van het verboden middel clenbuterol. De sportraad besloot nog geen straf uit te spreken over de bond, maar beval meer controles, ook tijdens de training. De raad wil tevens dat de bond een werknemer aanstelt met de verantwoor delijkheid de sport 'schoon' te houden; iemand die een controle commissie opzet en de atleten bewust maakt van het risico verboden middelen te nemen. Maradona twee duels geschorst Madrid - De tuchtcommissie van de Spaanse voetbalbond heeft Diego Maradona een schorsing van twee wedstrijden opgelegd wegens onsportief gedrag. De Argentijn was in het duel Sevilla - Cadiz betrokken bij een opstootje. Een speler van Cadiz had zijn drugsproblemen uit het verleden opgerakeld, waarna een hand gemeen volgde. Dat gedrag werd niet geaccepteerd.

de Stem | 1993 | | pagina 11