Legertop Suriname ligt dwars Wim Eerste haarscheurtjes in eenheid regeringspartijen Frankrijk IK, GEEN GEVOEL VOOR TRADITIE! Club van] Voordracht van Gorré als nieuwe legerbevelhebber 'onacceptabel' Jeltsin probeert positie te versterken voor top Israëlisch leger vervangt Palestijnse arbeiders Studie: AZT weinig effectief als aids-remmer Onverkoch EG wil meei samenwerki BUITENLAND Achtste ongeval bij Hoechst in zes weken tijd BUITENLAND KORT Forse winstdaling bij Daimler-Benz A jMeubelfabriek Oisterwijk Wie had dat verwacht. Tekam DE STEM ZATERDAG 3 APRIL 1993 Door onze correspondent Wilko Voordouw Parijs - De verkiezing van de voor zitter van de Franse Tweede Kamer, gisteren in Parijs, is aanleiding ge weest voor de eerste serieuze me ningsverschillen tussen de twee partijen die de regering-Balladur steunen, de liberale UDF en de gaullistische RPR. Voordat, volgens verwachting de 49-jarige RPR-voorman Philippe Séguin werd gekozen tot kamervoorzit ter - en dus tot vierde persoon in de hiërarchie van de staat - was duidelijk dat de partijen die samen de Unie voor Frankrijk vormen, elkaar geen enkel cadeau willen doen. Het UDF meende dat het kamervoorzit terschap aan hen toekwam, ondanks het feit dat de RPR de grootste fractie heeft. Maandag jongstleden, toen UDF- leider Giscard d'Estaing zijn steun had gegeven aan het premierschap van Edouard Balladur legde deze tegelijker tijd een claim op het voorzitterschap. De christen-democratische burgemees ter van Toulouse, Dominique Baudis, had zich al kandidaat gesteld. Maar de RPR had, zo was al snel duidelijk, helemaal geen zin in een dergelijke koehandel. Diverse voorlieden van de partij verklaarden dat het redelijk was dat de grootste fractie (de RPR met zijn 245 kamerleden) recht had op de post, die op zich niet zoveel macht geeft, maar waar wel invloed kan worden uitgeoefend op zulke belangrijke zaken als het Commissariaat voor de Media. Het is de voorzitter van de Kamer die drie van de negen leden benoemt. Terwijl in het liberale kamp Dominique Baudis, tot ergernis overigens van som mige liberalen, zijn campagne voerde, stelden zich aan RPR-zijde twee kandi daten op: Pierre Mazeaud en Philippe Séguin. Deze laatste werd beroemd vanwege zijn campagne tegen de ak koorden van Maastricht. Bij de eerste ronde van de stemming bleek hoezeer liberalen en RPR ver deeld waren. Baudis kreeg maar 180 stemmen, terwijl zijn fractie uit 213 leden bestaat. In de wandelgangen van de Assemblée werden de stemmen die Baudis niet kreeg toegeschreven aan irritatie bij sommige UDF-leden over het initiatief dat haarscheurtjes in de eenheid bracht. Daar stond tegenover dat kandidaat Philippe Séguin al bij de eerste ronde 266 stemmen had. En dat was er een minder dan de 267 stemmen, die hem de absolute meerderheid zou den geven. Na het bekend worden van de uitslag besloot Baudis zijn kandida tuur terug te trekken en werd de weg vrijgemaakt voor Séguin om de socialist Henri Emmanuelli op te volgen als bewoner van het prestigieuze Hotel de Lassay, de ambtswoning van de voor zitter. Dat huis, direct naast het kamer gebouw gelegen, staat vooral bekend om zijn uitstekende wijnkelder. De eerste stemronde maakte echter wel pijnlijk duidelijk dat de eenheid van UDF en RPR minder goed is dan veron dersteld. De socialistische minderheid in de Assemblée liet dan ook niet na dit luidruchtig naar voren te brengen. Paramaribo/Den Haag (anp) - De Surinaamse legerlei ding accepteert niet dat Arthy Gorré de nieuwe bevel hebber wordt. Officieren en onderofficieren hebben gisteren het overleg met president Ronald Venetiaan en minister van Defensie Siegfried Gilds afgebroken en zijn boos uit het gebouw van de ministerraad weggelopen. In een verklaring, die mede is ondertekend door waarnemend bevelhebber Iwan Graanoogst, staat dat de voor- Van onze correspondent Frans Wijnands Frankfurt - Bij het chemie concern Hoechst in Frankfurt is gisteren een uur lang ge concentreerde zwavelzuur ontsnapt. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Het ongeluk van giste ren was het achtste op een rij binnen zes weken. De bewoners van enkele grote woonwijken moesten urenlang binnen blijven. Via luidspreker wagens van de politie en lokale radio-zenders werd dringend ge adviseerd deuren en ramen ge sloten te houden. Hoeveel zwa velzuur ontsnapt is, was gistera vond nog niet duidelijk. De Hes- sische minister van Milieu, Jo- schka Fischer (Groenen), over weegt opgelegde' stillegging van bedrijfsonderdelen Hoechst. De bedrijfsbrandweèr en de brandweer van Frankfurt rukten met groot materieel uit. Het duurde ruim een uur voordat het lek in een van de honderden leidingen in de ongelukshal ge vonden was. Met veel water werd het ontsnappende zwavel zuur, aangeduid als oleum, ver dund. Het gevolg daarvan was, dat het mengsel als 'superzure regen naar beneden kwam, gro tendeels in een onbewoond na- tuurbeschermingsgebied in de omgeving van het vliegveld. In de namiddag werd het alarm voor de bevolking ingetrokken. De ontsnapte stof werd gevaar lijk genoemd. Ze kan op de huid pijnlijke en moeilijk te genezen brandwonden veroorzaken. Technische inspecties moeten uitwijzen waarom de bewuste leiding gesprongen is. Voor de directie van Hoechst is de reeks ongelukken een nachtmerrie aan het worden. Hoewel alle onge lukken door diverse en achteraf verklaarbare - doorgaans tech nische - mankementen ontston den, wordt ook over mogelijke sabotage gesproken. dracht onacceptabel is. Het was de bedoeling dat presi dent Venetiaan gisteren de nieu we bevelhebber in de Memre Boekoe-kazerne zou voorstellen aan de officieren, onderofficie ren, manschappen en het burger personeel. Dan moest ook de feitelijke overdracht plaatsheb ben, die donderdag werd aange kondigd. Dit is nog altijd niet gebeurd. Een groep officieren en onderof ficieren brak gisterochtend het door haar gevraagde spoedover leg met de president af. Onder het uiten van allerlei krachtter men verlieten zij de vergaderzaal van de Raad van Ministers. In de verklaring zegt de legertop 'diep geschokt en beledigd' te zijn en niet van plan te zijn Gorré te accepteren. Volgens hen is Gorré een burger die niet voorkomt in de hiërarchie van het leger en geen kwaliteiten heeft een leger te leiden. Bovendien merkte staf-chef Ba- drissein Sital op dat president Venetiaan een ernstige fout heeft gemaakt door over de benoe ming geen overleg te voeren met de legertop. „Ook in een demo cratie hebben militairen het recht hun mening te uiten", al dus Sital. President Venetiaan beraad zich met onder meer Gilds en Gorré, die adviseur is van de minister van defensie, over de situatie. Gorré, die in 1986 het leger Merliefeiuit. teleurstelling over |de| corruptie daarbinnen, heeft zich in het verleden denigrerend uit gelaten over de huidige com mandanten. Tegenover Vrij Nederland ver klaarde hij dat Chas Mijnals een ex-sergeantje-brandblusser is en Sital een telegrafistje. „Die twee zijn helemaal geen militairen, dat zijn politieke jongens. Zo lang zij en plaatsvervangend be velhebber Graanoogst op hun post zitten, kun je alle plannen die op het ministerie van Defen sie worden gemaakt, wel verge ten. Als zij hun groene pakje uit moeten trekken, blijft er niets van hen over. Dus houden ze alles tegen wat het leger een beetje normaal kan maken", al dus Gorré, november vorig jaar. De Nederlandse regering heeft gisteren verklaard 'verontrust' te zijn over de weigering van de huidige Surinaamse legerleiding om de benoeming van Gorré te accepteren. Volgens Den Haag is het in een parlementaire demo cratie geboden dat de strijd krachten ondergeschikt zijn aan de regering en loyaal besluiten van de regering uitvoeren. Moskou (rtr/dpa) - Een dag voor het begin van zijn ont moeting met de Amerikaanse' president Bill Clinton in het Canadese Vancouver (van daag en morgen) heeft de Russische president Boris Je ltsin geprobeerd zijn positie thuis te versterken. Enkele uren voor zijn vertrek deed Jeltsin een beroep op de groeiende particuliere sector' hem té steunen in zijn machts strijd tegen de conservatieven in het parlement. Jeltsin's belangrijkste economi sche medewerker, vice-premier Boris Fjodorov, zei dat de presi dent zoekt naar 'tastbare' steun voor economische hervormingen' tijdens de top. „We verwachten dat de Verenigde Staten hun rol gullen versterken in de coördina tie van de internationale hulp verlening aan Rusland", zo ci teerde de avondkrant Izvestia Fjodorov. Fjodorov werd op zijn wenken bediend, omdat Clinton Jeltsin kort voor zijn vertrek belde met een algemene indicatie van de omvang van de hulp die Rusland yan de VS kan verwachten. Vol gens een Russische regerings functionaris duurde het gesprek een half uur en was Jeltsin 'be- Een oude Palestijnse man doopt ^door een straat in de stad Khan Yunis in de Gazastrook, terwijl'een Israëlische soldaat patrouilleert. F0T0 AFP - - - is-: 'ilsrheb i n oei lam m o'I ittsl',3 Jeruzalem - Israël heeft besloten 1.500 soldaten als vervangers van Palestijnse arbeiders op het platteland in te zetten om te helpen bij diverse oogsten. Dit heeft opperbevelhebber Ehud Barak gis teren verklaard. „Er is bij ons een lange traditie dat het leger voor nationale taken wordt ingezet die niet strikt militair zijn", zei hij. De troepen moeten het tekort aan Palestijnse arbeiders van de bezette Westelijke Jordaanoever en uit de Gazastrook opvullen. Die kunnen sinds deze week niet naar hun werk omdat de regering-Rabin besloten heeft de bezette gebieden wegens het oplaaien van het ge weld af te sluiten. De minister van landbouw, Yaakov Tsur, heeft tevens 1.000 Palestijnse vrouwen van de Westoever toestemming gegeven te gaan werken bij de bloemenoogst. Dit kan omdat 'zij minder gevaar vormen dan de mannen', zei Tsur. De bloemenindustrie draagt jaar lijks enkele miljoenen dollar bij aan de totale export van Israël. Inmiddels lijkt er een goede kans te zijn dat de vredesbesprekingen tussen Israël en zijn Arabische buurlanden op 20 april worden hervat. De Deense minister van buitenlandse zaken, Niels Helveg Petersen, heeft dat gis teren gezegd in Jeruzalem. Petersen sprak aan het slot van een toernee die de EG-troïka (voorzitter, toekomstig voorzitter en vorig voorzitter van de EG-mi- nisterraad) en EG-commissaris Hans van den Broek de afgelopen dagen hebben on dernomen naar Jordanië, Syrië, Libanon en Israël. Petersen zei dat de EG bij de hervatting van de gesprekken een constructieve rol wil spelen. Van den Broek zei te geloven dat de Arabische staten en de Palestijnen het ge sprek met Israël zullen voortzetten. Hij zei 'een realistische ondertoon' te hebben gehoord in de gesprekken met de Arabische deelnemers. Tot nu toe heeft alleen Israël de uitnodiging aangenomen om op 20 april het overleg in Washington voort te zetten. De Palestijnen en de Arabische landen hebben hun beslissing uitgesteld. Jeltsin ap hoorlijk verrast' door Clintons toezeggingen. Naar verwachting zullen de VS Rusland voor een bedrag van 1 miljard dollar aan voedselhulp en technische bij stand toezeggen. Jeltsin neemt een zware ploeg politieke en economische advi seurs mee naar Vancouver. In de delegatie zijn onder meer de westersgezinde minister van bui tenlandse zaken Andrej Kozyrev, Fjodorov en vice-premier Aleks- andr Sjochin opgenomen. Tijdens Jeltsins afwezigheid is vice-president Aleksandr Roets- koj, één van de grote tegenstre vers van de president, zijn plaatsvervanger. Slecht nieuws voor miljoenen met hiv besmette personen Londen (rtr) - Een nieuwe studie naar de effectiviteit van het aids-medicijn AZT (zidovudine) heeft aange toond dat het nauwelijks de eigenschappen bezit die het wordt toegedicht. Tot nu toe werd ervan uitge gaan dat het middel het uitbre ken van de ziekte zou vertragen bij personen die besmet zijn met het aids-virus hiv. Uit een publicatie in het Britse medi sche tijdschrift The Lancet, dat gisteren verscheen, blijkt die werking echter niet of nauwe lijks. De vondst is slecht nieuws voor miljoenen met hiv besmette personen (seropositieven), voor wie AZT tot nu toe een van de weinige middelen is die hen hoop verschafte dat het daad werkelijk uitbreken van de ziekte zou kunnen worden af geremd. Wereldwijd zijn, zo schat de Wereldgezondsheidsorganisatie (WHO), rond de tien miljoen mensen seropositief. In de VS krijgen tussen de 125.000 en 150.000 mensen AZT toege diend. De in The Lancet gepubliceerde studie werd uitgevoerd als een gemeenschappelijk Brits-Frans project. Het werd in 1988 ge start met als doel uit te vinden of het het beste was om patiën ten die hiv-positief waren on middellijk AZT toe te dienen, of dat het beter was om te wachten tot de werkelijke symptomen van aids zich bij hen begonnen te openbaren. Van een groep van 1.749 vrij willigers kreeg de helft dage lijks vier maal 250 milligram Aids-deskundige Danner zet vraagtekens bij de studie. foto anefo AZT, terwijl de rest een nep- medicijn (placebo) kreeg toege diend. De sterftecijfers in beide groepen bleken nauwelijks te verschillen. Acht procent van de groep die AZT had gekregen overleed binnen drie jaar. Bij de groep die placebo's kreeg toegediend was dat zeven pro cent. Er bestond geen belang rijk verschil in de mate waarin de ziekte was voortgeschreden. „Het is teleurstellend dat we geen bewijs hebben gevonden dat het leven door deze midde len kan worden verlengd", zei de aids-expert, professor Ri chard Peto. „We zullen ons pes simistischer moeten opstellen en ons moeten afvragen of een vroegtijdige behandeling met AZT niet meer schaadt dan goed doet." Een woordvoerder van de Brit se Raad voor Medisch Onder zoek (Medical Research Coun cil) zei: „Deze resultaten zijn niet bemoedigend voor het vroegtijdig toedienen van zido vudine aan hiv-besmette perso nen die geen symptomen verto- nen. De woordvoerder voegde eraan toe dat de resultaten de nood zaak onderstrepen van verdere samenwerking bij onderzoeken naar de effectiviteit van thera pieën waarbij een aantal mid delen wordt gecombineerd. Er loopt op het ogenblik een der gelijk onderzoek in Europa, waarbij het effect bestudeerd wordt van het gebruik van AZT in combinatie met medicijnen van de firma's Bristol Myers Squibb Co. en Roche Holding Ltd. De publikatie in The Lancet was intussen ook slecht nieuws voor de Britse firma Wellcome Plc, de fabrikant van AZT. De firma verdiende in de zes maanden die voorafgingen aan februari van dit jaar 131 mil joen Britse ponden (ongeveer 360 miljoen gulden) aan de ver koop van het middel. Gisteren maakten de aandelen van Well come op de Londense effecten beurs een val van 71 pence (bijna 2 gulden) tot 6.72 pond. De resultaten van het in The Lancet gepubliceerde onder zoek zijn voor de Nederlandse aidsdeskundige dr. S. Danner van het Academisch Medisch Centrum in elk geval géén aan leiding zijn beleid inzake toe diening van AZT te wijzigen. Volgens Danner kent het on derzoek methodologische pro blemen en zijn de conclusies daarom niet goed te interprete ren. Bovendien liggen er drie andere Ustudies die wereldwijd zijn geaccepteerd en weten schappelijk wél goed zijn on derbouwd. Uit deze studies blijkt AZT wel degelijk effect te hebben. Probleem bij het onderzoek is dat gedurende de jarenlange looptijd ervan mensen uit de controlegroep uiteindelijk om menselijke redenen tóch AZT kregen. Het was de bedoeling dat zij alleen maar een placebo zouden krijgen, om goed te kunnen vergelijken met de AZT-groep. Maar die beleids lijn is tijdens het onderzoek veranderd. Daardoor is ruim dertig procent uit de controle groep weggevallen omdat deze patiënten overstapten op AZT. In hoeverre dit onderzoekspro bleem de resultaten heeft beïn vloed, weet ook Danner niet. Hij heeft wel begrepen dat de Amerikaanse onderzoekers dat nog gaan bekijken en dat lijkt hem terecht. Tot die tijd zal hij zijn patiënten ook (uitsluitend) met AZT blijven behandelen, ook al vanwege de drie Ameri kaanse studies die wél effect hebben aangetoond. Fabrikant Wellcome in Neder land heeft inmiddels ook laten weten om deze redenen niet te verwachten dat de studie in vloed heeft op de huidige be handelingspraktijk. Sterker nog: de uiteindelijke resultaten zullen van 'uiterst beperkt' be lang zijn, verwacht Wellcome. De studie bekeek namelijk het effect van een behandeling met uitsluitend AZT, terwijl de we tenschap het de laatste jaren steeds meer zoekt in behande lingen waarbij meerdere mid delen worden gecombineerd, aldus Wellcome. Haider overweegt politiek te verlaten Wenen - De omstreden leider van de Oostenrijkse FPO, Jörsl Haider, denkt erover de politiek vaarwel te zeggen. De liberale FPO heeft de laatste maanden een reeks tegenslagen moeten incasseren en Haider zal de consequenties trekken wanneer hij het gevoel heeft dat zijn leiderschap de partij nadeel berokkent Interne tegenstellingen in de partij leidden er eerder dit jaar toe I dat een groot deel van de liberale vleugel zich onder leiding van I vice-voorzitter Heide Schmidt afscheidde en het 'Liberale! Forum' oprichtte. Dit gebeurde na een op initiatief van Haider I gehouden volkspetitie waarin werd gevraagd om maatregelen I tegen buitenlanders. Voor de petitie had Haider gezegd erop te rekenen dat zeker 750.000 Oostenrijkers de petitie zouden I ondertekenen. Het werden er slechts 417.278. Zuid-Afrika: onderhandelingen op 19 april I Johannesburg - De echte onderhandelingen over de weg van I Zuid-Afrika naar de democratie beginnen op 19 april. Aan hét slot van de eendaagse Codesa-besprekingen tussen 26 partijen I zijn de vertegenwoordigers hiervan donderdagavond een agenda en procedurele kwesties overeengekomen. Maar omstreden kwesties zoals het politieke geweld en grondwettelijke zaken zijn doorverwezen naar een kleiner forum, waarin vooraan-1 staande onderhandelaars de echte onderhandelingen gaan voe-1 ren. Indiase politie vindt explosieven Bombay - De politie van India heeft gisteren bij Bombay 23001 kilo explosieven gevonden, genoeg om 200 krachtige bommen te maken. De explosieven lagen in een kreek ten noorden van de stad en leken qua samenstelling op de bommen die 12 maart I werden gebruikt bij de bloedige aanslagen in Bombay waardoor 300 doden vielen. Enkele dagen geleden ontdekte de politie in een leegstaande II woning in Thane, niet ver van Bombay, 1.500 kilo explosieven. Op grond van deze vondsten vermoedt zij dat de bomaanslagen van de 12e slechts 'een begin en niet een eind' waren. De politie |j zoekt de daders in criminele moslimkringen en denkt dat aanslagen een wraakoefenig waren voor de rellen in december II en januari toen hindu's woningen en winkels van moslems aanvielen. Noodtoestand in Azerbajdzjan Moskou - President Aboelfaz Eltsjibej heeft gisteren de nood toestand afgekondigd in Azerbajdzjan na een grootscheepse I aanval van Armeense troepen in het westen van de Kaukasische republiek. Dit heeft Interfax gemeld. Eerder op de dag had dit persbureau bericht dat Armeense troepen de belangrijke plaats Kelbadzjar waren binnengedrongen. Het ministerie van defensie in Armenië weersprak dat Armeense I troepen betrokken waren bij de gevechten. De aanval werd volgens een ministeriële woordvoerder uitgevoerd door troepen uit Nagorny-Karabach, de voornamelijk door Armeniërs be-1 woonde enclave in Azerbajdzjan. De Armeense troepen bereikten Kelbadzjar na circa 25 dorpen I in het westen van Azerbajdzjan te hebben ingenomen. 20.C van de 60.000 inwoners uit het strijdgebied zijn weggevlucht, aldus Interfax. Amerikanen blijven tot 1994 in Somalië Washington - Een groep van ongeveer 4.000 Amerikaanse soldaten zal tot in 1994 in Somalië blijven om de voedseldistri butie veilig te stellen. Dat heeft de voorzitter van de Amerikaan se generale staf, generaal Colin Powell, gezegd. Op dit moment bevinden zich ongeveer 10.000 Amerikaanse manschappen in Somalia. De 4.000 militairen die achterblijven zullen zonodig worden gesteund door een snel inzetbare eenheid van 1.000 man die voor de kust paraat blijft. Het bevel over de vredestroepen in Somalia zal vanaf 1 mei -stapsgewijs worden overgedragen aan de Verenigde Naties. Egypte arresteert fundamentalisten Cairo - De Egyptische politie heeft de afgelopen weken 700 militante fundamentalisten aangehouden, zo is gisteren verno men uit veiligheidsbronnen. Fundamentalisten worden verant- woordelijk gehouden voor de gewelddaden van de laatste tijd. President Hosni Mubarak wijt de onlusten in zijn land aan Iran I en Sudan. Iran financiert de militanten en Sudan verzorgt j opleidingskampen voor hen, zo zei Mubarak in een interview j met een in Londen gevestigde Arabische krant. Palestijnse leider overleden in gevangenis Jeruzalem - Een leider van de Valken van el-Fatah, een van de extreem-nationalistische groeperingen binnen de Palestijnse j Bevrijdingsorganisatie PLO, is overleden terwijl hij onder vraagd werd in de gevangenis van Askelon, in het zuiden van Israël. Dat is vrijdag van Palestijnse bronnen vernomen. Nadat het nieuws over de dood van Hayman Said Nasser I bekend werd braken gewelddadige demonstraties uit in het Palestijnse vluchtelingenkamp Deir Al-Balah, op de bezette Gaza-strook, waar hij vandaan kwam. Nasser (22) werd op 20 maart met drie leden van de Valken van I el-Fatah gearresteerd tijdens een razzia van het Israëlische leger. Hij werd verdacht van moord op Palestijnse collabora teurs en van het beschieten van stellingen van het leger en Israëlische colonnes op de Gaza-strook. (ADVERTENTIE) parijs (krf/anp) - De Club rijS> waarin Westerse cred landen zich informeel hebbe uigd, hebben met Rusland ec eenk'omst gesloten over hert rering van een deel van de landse schulden van het ld nieuwe aflossingsregeling Rusland dit jaar vijftien yan onze verslaggever Amsterdam - De kosten vi vliegtuigpark op Woensdn vrijwel weggevaagd. De onverkochte nieuwe, ter stellen kostten f 125 miljot Fokker heeft door die rentelas ten in het moeilijke jaar 199) nog maar net quitte kunnen spe len. Op een omzet van f 4 mil jard verdiende de vliegtuigbou wer uiteindelijk een magere f 2i miljoen. 1 Het vliegtuigpark is het gevoi? van de ineengestorte markt. Oj de vliegbasis Woensdrecht staa: 14 vliegtuigen zonder klant, 1<( uit het faillissement van Air Eu1 rope, 4 terugverkregen F 50's r 13 ingeruilde toestellen, „li hebben de duur van de recessi onderschat", zei de voorzitte van de Raad van Bestuur EJ Nederkoorn gisteren bij de pre sentatie van de jaarcijfers va Fokker. De hoge kosten nopen Fokke tot andere produktiemethodei Het bedrijf wil voortaan allee op order produceren en nii meer op voorraad. Per saldo vei kocht Fokker afgelopen jaar nil een F 100: tegenover de verkd pen van 19 toestellen stonde evenveel toestellen die terug kwamen van de Ierse leasemaat schappij GPA en van het failliel Taiwan Aircraft. 1 De vliegtuigproducent deed hl qua bedrijfsresultaat heel bf hoorlijk. Dit resultaat kwam ojr Stuttgart (dpa/anp) - Het Duiti conglomeraat Daimler-Benz (ot der andere Mercedes, AEG, Fol ker-moeder DASA en Debi: heeft zijn winst vorig jaar met 1 procent zien dalen van 1,94 td 1,45 miljard mark. Daimleij Eenz AG, het moederconcer behaalde een nettowinst va 5,19 miljard mark. In 1991 b( haalde de AG een nettoresulta| van 703 miljoen mark. De sterke winststijging val Daimler-Benz AG vloeide vooi uit een buitengewone bate va 4,49 miljard mark in verban met een wijziging van de waal deringsgrondslagen van de ve| schillende dochterondernen gen. Die verandering was nooc] zakelijk om beursnotering kunnen verkrijgen op de effel tenbeurs van New York. Inmic dels heeft de onderneming daaj over een akkoord bereikt met i SEC, de Amerikaanse beurscon missie. Als gevolg van deze boekhoud kundige aanpassing is het eig^ vermogen van Daimler-Benz gestegen tot 13,2 miljard mal eind 1992. Daimler-Benz keef een onveranderd dividend van 13 mark per aandeel. Tokyo (ap) - De Europese C economische samenwerking investeringen aanmoedigen. Europese Commissie, de Di na afloop van een bezoek aa Bangemann zei dat Europa z economische aanwezigheid Japan moet versterken en sam moet gaan werken in sleuteli dustrieën als HDTV en teleco municatie. Goed, ik hou er soms van om even uit de band te springen, maar eigenlijk hecht ik erg aan traditie. Een voorbeeld? De Paasshow in Oisterwijk. Daar vind je traditie in allerlei stijlen en smaken, van de ambachtelijke Oisterwyck-collectie tot de markante lijnen van Manor House en het sfeervolle design van Provence. Allemaal puur vakwerk. Nou, als dat geen gevoel voor traditie is... De mooiste Paasshow, te vinden in Oisterwijk. Oisterwijk, Heusdensebaan 65, 04242-19012 (ADVERTENTIE) Voor een aantal van onz cliënten, beleggers, zoeke wii COMMERCIEEL ON ROEREND GOED ter ovet name in de regio Noord Brabant. Tevens B.V.'S en BEDRk VEN gevraagd ongeacht financiële positie. Ook BEMIDDELING bij fai üssement en nieuwe kredit ten etc. Int.nat. bem.bureau Breda-Antwerpen Postbus 3195 4800 DD Breda tel. 076-425978

de Stem | 1993 | | pagina 4