DUDSTE PRIJZEN! iau Verboden Muziek De klant is koning 1ST.. concepts ZEEUWSE BABBELS Mavo 2 'pree van de Sc^ee^&ae Twee geraakt, één gewond Onderuit Spectaculair HÉ JA, DAT KEN I VAN OLAU ZEELAND KANTA NOU ZOOMAOR? RK-KERKDIENSTEN PC-KERKDIENSTEN meer informatie .Woonplaats: igisclie Faculteit Tilburg.- 00 WB Tilburg (geen postzegel nodig)^ ZATERDAG 3 APRIL 1993 eri drie kinderen 206,-voor de dag- Inklusief treinkaartje, en overnachting in 'oorde prijs heelkom- o of reizen verkopende of bel Olau Sheerness®) Waterverbruiker: Verroest, mijn klep zit vast. Kwijtraken is in Terneuzen geen kunst. Slagersvrouw Clinge: Mag het ietsje méér zijn? Vraag: Kun je op natte industrieterreinen bouwen? DE bedrijven in Zeeuws-Vlaan- deren staan bekend als klant vriendelijk. Ze proberen alle maal om de klant koning te laten zijn. Zo ook een vervoers bedrijf dat het liefst 24 op 24 uur klaar staat. In de week levert dit geen pro bleem op, de vriendelijke telefo niste weet in mum van tijd steeds de persoon te vinden waar de klant informatie van ril hebben. Iedereen te woord staan is dus geen probleem tij dens kantooruren, maar in de avonduren en het weekend ligt deze kwestie anders. Een klant die acuut de mede werking van het vervoersbedrijf nodig had, belde op een zater dagnamiddag. De telefoon werd onmiddelijk afgehaakt en het nooit kwaadwordende ant woordapparaat begon te sputte ren. 'Welkom....u spreekt met het automatischemomenteel zijn we niet aanwezig, een ogenblikje U wordt automatisch doorgeschakeld'... Het ant woordapparaat zwijgt en daar na hoort de klant allerlei kraak- geluiden, het overschakelen is bezig. De bel van het andere toestel ging over en bleef onge veer twee minuten rinkelen. De gene die ervoor moest zorgen dat de klant ten alle tijde ko ning is en blijft, was niet thuis. Leuke service. MET achttien jaren onderwijservaring dacht de leraar economie alles al te hebben meegemaakt. Toch krabde hij zich vorige week achter de oren tijdens de les handelskennis aan mavo 2. Een van de leerlingen zat tijdens de uitleg strafwerk te schrijven en dat kon naar zijn mening nooit de bedoeling zijn. „Het is strafwerk voor een ander, meneer. Brengt me 2,50 op. Ik doe er twee in een uur." Natuurlijk kon de leraar dit niet pikken. „Het stoort wanneer ik aan het uitleggen ben, terwijl je strafwerk schrijft. Zou je niet beter op de gang gaan zitten?" vroeg hij aan de leerling, waarop deze antwoordde: „Nee hoor meneer, gaat u rustig verder. Ik heb er echt geen last van." Eindredactie: Rein van der Helm en Eugène Verstraeten. Bijdrage: Jeanette Vergouwen, Theo Giele a gevangenis mie/oren zorg OPENINGSTIJDEN: België 7.00 09.00-17.00 .00 10.00-18.00 211 WEST-ZEEUWSCH- VLAANDEREN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zat. 19 u., zond. 10.30 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. Breskens - H. Barbara, zat. 19 u. zond. 10 u. Eede - H. Maria Hemelvaartzat. 19 u. zond. 10 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. Oostburg - H. Eligius. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 09.15 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemel vaart. zond. 10.30. Sluis - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 10 u. OOST-ZEEUWSCH-VLAANDE- REN Clinge - H. Hendricus. zat. 19 u. zond. 9.30 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Graauw - Maria ten Hemelope- ning. zat. 19 u. St.-Jansteen - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 9.00 u. Boschkapelle - H. Petrus en Pau- lus. zat. 19.00 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. Hengstdijk - H. Catharina. zond. 9.30 u. Heikant - H. Theresia. zond. 10.30 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 9.30 u. Koewacht - H. H. Philippus en Jacobus, zond. 10.30 u. Lamswaarde - H. Cornelis. zond. 11.00 u. Nieuw-Namen - H. Jozef. zond. 11.00 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zond. 11.00 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zon. 11.00 u. Sluiskil - St. Antonius. dond. 19 u. zond. 09.30 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zond. 9.30 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zat. 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemel vaart. zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemel vaart. zat. 19 u. zond. 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus(Tri- niteitskerk). zat. 19 u. zond. 11 u. Verrezen Christus: Maand. t.m. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11 uur. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 11 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemel vaart. zat. 17 u. zond. 9.45 u. zaterdag 3 april ZEVENDEDAGS ADVENTISTEN Terneuzen (Goede Herderkerk): 10 u. ds. C.v.d. Ploeg. Middelburg (Doopsgez. Kerk): 10 u. ds. M. Perori. Vlissingen ('t Anker): 9.15 u. ds. M. Perori. zondag 4 april HERVORMDE KERKDIENSTEN Aardenburg: (Doopsgez. kerk): 10.30 u. ds. Tj. Postma. Axel: 10 u.. ds. J. Maasland. 17 u. ds. R.v. Elderen en ds. J. Maas land. Biervliet: 9.30 u. ds. W. Meeuwse. Breskens: 9.30 u. ds. J. Leentfaar- v.d. Brug. Groede: 10 u. dienst te Schoondij ke. Hoek: 10 u. ds. C. Hoogendoorn. Hontenisse: 9.30 u. ds. A. de Meij Mecima. Hoofdplaat: dienst te biervliet. Hulst: 11 u. ds. A. de Meij Meci ma. Nieuwvliet: 10 u. ds. M. de Jong. Oostburg: 10 u. dienst te Zuid- zande. Philippine: 9.30 u. ds. J. Kroeze. Retranchement: 11 u. ds. Boers- ma. Sas van Gent: dienst te Philippi ne. Schoondijke: 10 u. ds. A. van Andel (dienst voor de comb.). St. Kruis: 9 u. ds. H. Valk. Sluis: 9.30 u. dhr. Wasterval. Sluiskil: 11 u. ds. J. Kroeze. Terneuzen (Grote Kerk): 10 u.. ds. C. Hooogendoorn. (Goede Her derkerk): 10.30 u. ds. A. Bosch. 19 u. ds. D. Dekker, H.I. Ambacht. (Opstandingskerk): 10.30 u. ds. J.v.d. Schee. (De Honte): 17.45 u. dhr. M. Rouw, Axel. Waterlandkerkje: 10 u. dienst te Schoondijke. IJzendijke: dienst te Biervliet. Zaamslag: 10 u. ds. R. de Jonge. Zuidzande: 10 u. dhr. A. Senf, Zaamslag. GEREFORMEERDE KERK DIENSTEN Axel: 10 u. ds. R.v. Elderen, 17 u. ds. J. Maasland en ds. R.v. Elde ren. Hoek: 10 u. dienst. Terneuzen: (Goede Herderkerk): 10.30 u. ds. A. Bosch. (Opstan dingskerk): 17 u. ds. F. Blokland, Oostende. Zaamslag: 10 en 15 u. ds. A. de Haan. Breskens: 9.30 u. dhr. F.v. Liet, Axel, 17 u. ds. R. Blokland. Oostburg: 9.30 u. dhr. N. Peterse. Schoondijke: 9.30 u. ds. R. Blo kland. 14.30 u. ds. M. Lorier. GEREFORMEERDE KERK DIENSTEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 en 15 u. ds. T. Bosma. Hoek: 10 en 15 u. ds. A. Souman. Terneuzen: 10 en 15 u. ds. P. Storm. Zaamslag: 9.30 en 15 u. ds. L. Leeftink. CHRISTELIJKE GEREFOR MEERDE KERK Zaamslag: 10 en 15 u. ds. J.v. Dijk. EVANGELISCHE GEMEENTE Hulst (Den Dullaert): 10 u. dhr. Goudswaard. Terneuzen (De Kandelaar): 10 u. dhr. Koster. VRIJE EVANGELISCHE GE MEENTE Breskens: 10 u. ds. A. Louwerse (gez. doopdienst). DOOPSGEZINDE GEMEENTE Aardenburg: 10.30 u. dhr. T. Postma (gez. dienst). Middelburg: 11 u.. dhr. W. Krui denier, IJzendijke. Vlissingen: 9.30 u. dhr. W. Krui denier, IJzendijke. LEGER DES HEILS Terneuzen (Donze Visserstr.): 10 u. heiligingsdienst. ffn tijd, opsluiten elp messchien nie echt oor, da's messchien wel waor, mor agge meej'n vaort van tegen d'onderd deur Axel rai, om. stoer te doen, zoomaor en ge rai tan n'n mens dood, enen die toevallug zijnen ond nog evekes uitlaot, agge dan emaol niks krijg, deenk'k evegoed da geen mens da goed verstaot. IJ mag 'n tijdsjen niemer raien jao, 'n alf jaorken, ook nie de moeite dus. Wei magtij iets gaon doen dattij gjèrn doet, ij mag kiezen voor d'een of d'ander klus, lik as de blommekes waoter geven int bejaordenuis, wa bomen snoeien in't bos, o/ andere leutuge karwaikes, maor meette straf loop 't alles tesaomen toch nogal los. EEN Belg werd in de nacht van 5 op 6 januari in zijn been geschoten toen hij met een aantal kameraden verhaal kwam halen bij Terneuzenaren van wie ze drugs hadden gekocht. De Belgen, afkomstig uit Gent, waren ontevreden over de geleverde kwaliteit en bedreigden de drie leveranciers met een elektrische wapenstok. Eén van de Terneuzenaren trok een pistool en begon te schieten. De politie meldde de volgende dat de Belg was geraakt. Tijdens de drugs-preventie-dag kregen de eerste- en tweedeklassers van het Zeldenrustcollege in Terneuzen van politieman Van Opdorp als eersten te horen dat er nog iemand bij die schietpartij was geraakt. „Maar hij was niet gewond", zei Van Opdorp, daarmee grote vraagtekens op de gezichten van zijn publiek veroorzakend. „Eén van de Terneuzenaren zei op het bureau iets aan zijn been te hebben gevoeld. En inderdaad, de inslag van een kogel was zichtbaar. Last had de man er niet van. Hij had eeh prothese, zeg maar, een houten poot." DE bioscopen namen jaren ge leden al het voortouw. Om de gang naar de film er in te hou den werden de veelal wat krap pe en zitvlees-onvriendelijke stoelen buiten gesmeten om plaats te maken voor comforta bele cinema-fauteuils. Dat werkte. Een andere organisatie die eeu wenlang al het zitvlees op de proef stelt en wordt geconfron teerd met afnemende bezoeker saantallen volgt nu ook. De kerk. Tenminste, in Hulst dan toch. Daar bestaat nu de moge lijkheid om de kerkdienst lek ker onderuit gezakt bij te wo nen. Voorlopig weliswaar nog voor een beperkt publiek, zo blijkt uit de volgende medede ling uit het parochieblad: „Ge lovigen die omwille van hun rug of anderszins een gemakkelijke stoel nodig hebben, om deel te nemen aan de liturgievieringen in de basiliek, wordt verzocht dit vóór de dienst te laten weten aan de koster". Tuiint ad't toch geen ongeluk was: 't is toch mee stuzie dagge zonen toer uitaol? Of agge lik as in't Westen - in mijn ogen nog e veel groter schandaol - eest gao zitte zuipen, vor de leut mee t'auto over de fietspad rai, e vrouw raok, tog deurrai ook en dan ooguit drie maonden krijg voor eel die zaok! Dan klopt'r iets niemeer, want ier ist ook van't zelde laoken e gak: loopte liever buiten, zitte eigeluk liefst van al nie in d'n bak, awel, gao d'ieverast de blommekes waoter geven of wa vuil op dpe ruimen. 't Stao toch in gene verqoudinq eeh en d'n burger blijfta taor'm tie pruimen. Maor wa kantij doen d'n duts: 'n stiksken naor de krant stieren messchien? Of bij zijn eigen deenken: ze zoek'nt maor uit, mij ook niemeer gezien. Ik o uw mijn wezen wel, 't aol toch geen kloten uit wa d'of n'n mens ook zeg. Maor vergeten doetij 't nie, op de wa langeren duur ziettij toch viel n'n uitweg. Want bots steekt'm weer in zo'n kotjen, achter zo'n groot en dicht gerdijn. Mee zijn rood potloodsjen zaltij dan ook 's ne keer d'n baos zijn: 'Oft'r enen n'n mens mee stuzie doodrai, 'm alfdood laot liggen last te wegt; 1 raokt ulder nie, mee twee, drie maonden trekte da d'echteluk tie recht!" i Mee zijn potloodsjen, in d'n dimsteren, waor geen mens um ziet: 1 «Geefde gulder niemer om mijn, ik geef om ulder nog minder as I niet! In mijn art voel'k: wat'k doen is fout, k'aol zelf d'n duvel in uis, t'is waor, naor twee, drie maonden, kanta nou zoomaor? Daorom stem'k 'er op d'n dezen maor!" het parochieblad is het aantal parochianen in Hulst pectaculair gestegen. Vroeger was er sprake van 'ruim' 8.000 veh ï1811, Nu z^n ^at er een 'kleine' 9-000. Dat lijkt op het zet h Van twee mannen aan de '3ar- »Miln glas is al half leeg", vr rt 6ne mistro°stig- „Dat van mij is nog half vol", zegt de ander Hst is maar net van welke kant je het bekijkt. Hé ja, dat ken ik! Aflevering 297 Een bekende verschijning in de Hulster maandagmarkt was de scharenslijper 'Grandsard' uit Clinge. Hij stond altijd op de hoek van de Steenstraat tegenoer de 'leugenhoek'. Daar is ooit een lied op gemaakt en dat is ons toegezonden door Jo de Bakker uit Clinge. Hij kent de melodie. DE SCHARESLIEP Toen ik was jong van jaren Liep ik met mijn slijpersteen In mijn vak zeer goed ervaren Trok ik door alle oorden heen. 'k Liep overal in het rond Of ik niets te slijpen vond. Al van den vroegen morgen Tot in de laten avondstond. 'k werd overal geprezen Maar 't meest bij 't vrouwgeslacht. Moest een paar geslepen wezen Dadelijk werd aan mij gedacht. Ik riep: Hier is de man Die de scharen slijpen kan. En ik zette zonder schromen Mijnen voet al op het span. Daar kwam mij een meisje tegen 't Kind wou naar haar winkel gaan. Maar 't scheen zij was verlegen Zoodra zij mij daar al zag staan. 't Eerste wat zij zei: Kom slijp die schaar voor mij. 'k Liet 't mij geen tweemaal zeggen Want ik deed het vlug en blij. 'k Heb door mijn scharen slijpen Ook al menigeen tot vriend. En gelijk gij kunt begrijpen Ook al aardig geld verdiend. 'k Was altijd zeer kontent Gelijk een knappe vent. Zoowel bij rijk als arm Overal was mijn vak bekend. Toen ik ouder werd van jaren 'k Liet het slijpen in de brand. En ik zette mijnen wagen En mijnen stenen aan de kant. En als ik hem nog had, Hij werd weer opgevat. En ik ging opnieuw aan 't slijpen Zowel in dorp als in de stad. Scharen, scharen sliep Had ik je gekomen?? Dat ik u riep?? (Direct zou 'k zijn gekomen Als u mij ook eventjes maar riep)?? En schare schare schare schare Schare schare sliep. Dat vijfde en zesde couplet, van dat meisken, daar hadden we wel eens wat meer van willen horen, want heel even leek het of er iets moois ging opbloeien. Pegam. aeologfie DAAR kun je als scholier alleen maar van dromen. Lekker de school achter je laten, op de fiets en wegwezen. En niet meer hoeven terugkomenWant het bord is duidelijk: Verboden toegang. foto camile schelstraete RIJDEND door de Zeeuwsvlaamse dreven wordt men regelmatig geconfronteerd met de handelsgeest van de agrariërs. Worden er geen aardappels of uien te koop aangeboden, dan is tegen schappelijke prijs wel een voorraadje eieren of zelfgemaakte kaas te bemachtigen. Door de inzakkende markten ban de klassieke landbouwprodukten zijn veel landbouwers ook gedwongen nieuwe teelten te ontwikkelen en andere wegen in te slaan om het bedrijf te laten voortbestaan. Eén van hen is kennelijk muziekinstrumenten gaan maken. In de hoop dat er wat aan de strijkstok blijft hangen. foto camile schelstraete.

de Stem | 1993 | | pagina 21