slecht Bezuinigingen komen uit PLAATSELIJK nieuws UITSLAGEN Reeuws-Vlaamse wielerfans volgen Ronde van Vlaanderen SPORT in het kort DAG klapper Hontenisse huldigt sportkampioenen DE STEM Neelemans 'Reynaert in onze streken' in Streekmuseum IENHEI !0RGENDE„„ Feest bij opening nieuwe ruimte 't Jagertje Ssr2eeiand: jlulst: 6Er zal iets drastisch gedaan moeten worden' Opnieuw vier jaar geëist tegen 'gevaarlijk sujet' THEKERS- STENTm/V ZEELAND EK MADE Weekenddienst Stem-redactie GRATIS KODAK KOLORKID* BIJ ONTWIKKELEN AFDRUKKEN FOTO VERSCHOORE iculieren 'De Kastanje" IDIJNCENTRUM :SLEIDER/ (OPER Arabtenaren op de fiets Dia-avond Huldiging van voetbalkampioenen Opbrengst van Reumafonds Hulst hoger Raadskelder Sluis expositieruimte EDITIE ZEELAND g DIJNCENTRUM Vraag naar onze spaarkaart voor GRATIS ontwikkelen en afdrukken. FOTO-STUDIO BIERKAAISTRAAT 10 HULST 01140-13084 ZATERDAG 3 APRIL 1993 KAARTINGEN Nieuw-Namen - Uitslag kaar ting Verenigde Kaarters: 1. G. Bogaert-R. Thilleman, 2. F. Blommaert-F. Penneman, 3. A. Thieleman-R. Sturm. Nieuw-Namen - Uitslag kaar ting kaartclub Moed en Ge duld: 1. E. Blommaert-F. Pen neman, 2. A. de Maeyer-E. Ivens, 3. R.Smet-L. Timmer mans. KOERSBAL Hulst - De KBO hield een koersbal. Uitslag: 1. J. Koek/ A. Smet, 2. M. van Vlierber- gen/F. Esseling, 3. G. de Bot. Kapellebrug ROZENKRANSGEBED - Er is vandaag een Rozenkransge bed in de O.L.V. Ter Eecken kapel in Kapellebrug. Aan- 1 vang 14.30 uur. Nieuw-Namen COLLECTE - De collecte voor het Reumafonds bracht in Nieuw-Namen 750,28 op. SINT-CECILIA - Tijdens de algemene vergadering van zangkoor Sint-Cecilia werd mevrouw M. de Deckere- d'Haens als bestuurslid herko zen en werd mevrouw G. Drie- dijk-de Koning gekozen als nieuw bestuurslid in de plaats van M. Pieters. ihriftelijk aan: 58a, 4921 CX Made 01626-85925 Korfbal Terneuzen - Ook de afdelings- ploegen in de korfbalcompeti tie gaan aan de laatste etappe beginnen. Zaamslag was in de promotieklasse na een moeiza me start aardig bijgetrokken. Na drie wedstrijden had het goede uitzichten op een plaats in de poule voor promotie naar de landelijke competitie, maar enkele magere resultaten sloegen die hoop volledig de bodem in. Met vijf punten eindigde Zaamslag op de derde plaats en dat betekende dat de Zeeuws-Vlaamse ploeg nu in de overgangsklasse is 'inge deeld. Samen met DSO uit KlunSert. ELKV uit' Étten- Leur en (opnieuw) Seolto uit Vlissingen moet het gaan strij den voor behoud van zijn po sitie in de hoogste afdelings klasse. Voor BKC uit Breskens ligt het verhaal heel anders. Al een hele tijd onder leiding van Willem de Zeeuw, is er bij deze ploeg een opgaande lijn waar te nemen. Een moeizaam begin van de veldcompetitie, gevolgd door een redelijke af sluiting van het eerste deel van de veldcompetitie, waarin BKC wel op een achterstand van vijf punten van leider Tjo- ba 4 is komen te staan. Een titel is dus zonder gekke din gen vrijwel uitgesloten. In de zaal speelt BKC volgend sei zoen voor het eerst in de hoog ste klasse. Het aardige daarbij is dat het dan tegen Luctor komt te spelen, dat uit de_ landelijke-competitie is gede gradeerd. De Zeeuws-Vlaamse derby ligt dus weer in het verschiet. ZATERDAG BRESKENS - Openbare basisschool, 10 uur bazar. KOEWACHT - De Vlaschaard, 20 uur dans avond 50-plussers met The Wil liams. - Café 't Hoekske, 14.30 uur schieting. TERNEUZEN - Café Du Commerce, 14 uur kaarting De Vogelvrienden. - Zuidlandtheater, van 14 tot 17.30 uur Thé-dansant. EMMAHAVEN -Café Het Verdronken Land, 20 uur prijskaarting. HENGSTDIJK 't Jagershuis, 14 uur prijskaar ting. HULST - Café De Kroon, 14.30 uur ope- ningsschieting. ST.-JANSTEEN -Café' t Centrum, 14 uur vlees- kaarting. -De Warande, 20.30 uur dans avond St.-Jan met Jumbo Trio. - ZUIDDORPE - Café 't Gemeentehuis, 14 uur schieting. ZONDAG ST.-JANSTEEN -Café 't Centrum, 14 uur vlees- kaarting, WALSOORDEN - Café Rue du Nord, 14.30 uur schieting. De nieuwe ruimte werd onmiddelijk in gebruik genomen. Voor redactionele zaken, mei voor advertenties of be zorgklachten, kunt u dit Wekeinde contact opnemen met Harold de Puysseleijr, te!- 01150-31013. Zondag middag 01150-18924. B.g.g. «16-236911. een plaatsje zoeken bij de verschil lende doorkomstplaatsen. Zondag 4 april gaat in Sint-Niklaas voor de 77e keer de Ronde van Vlaande ren van start. Meer dan 180 renners en tientallen volgauto's trekken dan zeven uur door Oost- en West-Vlaanderen, alsmede door Brabant en Henegouwen. Het peloton verzamelt op de Grote Markt van Sint-Niklaas en rijdt om 9.55 uur naar de plaats van de 'vlie gende start' via de volgende route: Gro te Markt, Parkstraat, O.L.Vrouwplein, Plezantstraat, Kleibeekstraat, Vlijmin- ckshoek en Patershoek. Om 10.00 uur volgt in Sint-Pauwels de officiële start. Dan gaat het in de richting van Hulst. Om 10.06 passeren de renners Kemzeke. Het peloton verlaat de weg St. Niklaas- Hulst aan de tweede verkeerslichten, Van onze verslaggever Kloosterzande - In de kanti ne van de W Vogelwaarde zijn gisteravond de Hontenis- ser sportkampioenen van 1992 gehuldigd. De gebeurtenis werd dit keer omlijst met een tweetal optre dens van Ed Steijns. Hij droeg in dialect twee verhalen uit eigen werk voor. De verzamelde sportlieden wer den namens het gemeentebe stuur toegesproken door voor lichter J. Stolte. Burgemeester Th. Steenkamp reikte de bekers uit aan de individuele sporters. Wethouder L. Mangnus van sportzaken nam die taak ook op zich, maar dan voor de teams. KAMPIOENEN Individueel: Tafeltennisvereni ging SAR'72: Naomi Schelfout, Gabine Fokkens, Marieke Munne, Lindsey Boerdam, Björn Boerdam en Dione Bouchaut. Ruitersport vereniging De Honteruiters: Mi reille Laplante. Schutterij: Theo Arens. Biljartvereniging Ons Ver maak: Johan van Spaandonck. Sportschool Delta: judokampioen Patrick Dobbelaar. Judovereni ging Hontenisse: Mariska de Block, Jeroen van Bunder en Bob Bogaert. Schutterij Clinge: de heer Schaut. Biljartvereniging GBC: Jo d'Hooghe en Angelo Joos. Biljartvereniging WBC: Benny Visser. Motorcrossclub Hontenisse: Peter Moorthamer, Ronny van Hove en Dave van Burgemeester Steenkamp huldigt de 8-jarige Peter Moorthamer die Zeeuws kampioen motor cross werd bij de 60 cc. foto wim kooijman Hoepen. Tafeltennisvereniging Rond de Tafel: Ilse Valke, Karola van Driessche en Kim de Rijk. Teams: Handbalvereniging Hon tenisse: vrouwenteam. Tennisclub Vogelvlucht: eerste mixed-vrou wenteam. Tennisclub Hontenisse: mannenteam, vrouwenteam en jeugdteam. Voetbalvereniging Vo gelwaarde: zaterdagelftal en F- pupillen. Tafeltennisvereniging SAR'72: mannen dubbel, SAR 1 en SAR 4 senioren, SAR 2, SAR 3 en SAR 4 junioren. Voetbalver eniging Terhole: eerste elftal. Van onze correspondente Hulst - Het Streekmuseum 'De Vier Ambachten' in Hulst opent 10 april weer de deuren. Het nieuwe seizoen wordt ingeluid met de grootse tentoonstelling 'Reinaert in onze streken'. De officiële opening vindt plaats om 13.00 uur en het publiek mag binnen tussen 14.00 en 17.00 uur. M. Ryssen, redacteur van Tiecelijn en schrijver van heel wat Reynaertliteratuur houdt een lezing. De expositie bevat vele facetten van het Reynaertverhaal en is tot stand gekomen door de medewerking van de gemeente Hulst die beelden en oorkonden ter beschikking stelde, de Reynaertstichting Hulst, die kleding en koppen van de Reynaertommeganck en -spel leverde, vele affiches en foto's en een belangrijke bijdrage van twee Reynaertkenners: W. Gielen en P. Everaers. Peter Everaers bezit een prachtige collectie jeugdliteratuur en stelt exemplaren waarin Reintje de hoofdfiguur is tentoon. Ook de unieke, originele illustraties van Bouman zijn te bewonderen. W. Gielen richt een toponymie in (verklaring van de plaatsnamen) met betrekking tot Reynaert de Vos en de literatuur over dit dierenepos. Voor tentoonstelling is ook heel wat beeldmateriaal geleverd door particulieren. (ADVERTENTIE) UUR FOTO SERVICE 's-Gravenhofplein 8 - Hulst - 01140-16162 foto wim kooijman P, jubileum, receptie, ftoving, overwinning,' Draham, openbare -or, mag best eens in op de pagina jk is dat niet en duur Prijs per regel of ,40', één grote regel 3 resp. 3,04*. van een foto of armaat van 35 x 45 1,96 resp. 16,76* yen op aanvraag. Bij ling wordt 4,50 Foto's worden niet 5-236442 of geef uw batsing af bij één van iriftelijke opgaven eaccepteerd indien I'd zijn, ook indien uw Bevoegd is. p recht voor teksten edenen te weigeren, achten bereiken over behoudt de uitgever om de naam van de •ekend te geven. elden op zaterdag gsnieuws lom op donderdag („onze correspondent lilst/St. Niklaas - De Ronde van Vlaanderen is voor wielerliefheb- in Zeeuws-Vlaanderen een kans om eens van nabij ijiuiis te maken met het profwie- -circus. Deze klassieker brengt ook ieder jaar weer veel Vlamingen op de been, die waar het richting Stekene en Drie- schouwen gaat. Vervolgens koersen de renners naar Moerbeke, Wachtebeke en Zelzate, waar ze de brug van het kanaal Gent-Terneuzen passeren. Veel wielerliefhebbers vinden het een sport op zich om de renners van helling naar helling te volgen. Voor hen volgen hier de verwachte doorkomsttijden: Tiegenberg 12.57 uur, Kluisberg 13.23 uur, Cote du Trieu 13.34 uur, Oude Kwaremont 13.44 uur, Patersberg 13.44 uur, Hotonde 14.00 uur, Kruisberg 14.12 uur, Bossenaardberg 14.25 uur, Eikenberg 14.29 uur, Volkegemberg 14.34 uur, Varensberg 14.51 uur, Leberg 14.59 uur, Molenberg 15.07 uur, Beren dries 15.40 uur, Muur van Gerardsber- gen 16.03 uur, Bosberg 16.09 uur. De aankomst in Meerbeke is voorzien om 16.25 uur. Ma, niet gedacht aai slingers voor je 45e VERJAARDAl Wij wel, H.G. lerzande - Tel. 01148-2379 |>ingstijden van 16.00-2.00 uur pn open tot 22.00 uur t/m dinsdag 5eopend Irveren gevenst. lmonze verslaggever list - De door het rijk aangekondigde nieuwe bezuini- ijngsronde dreigt een hoop plannen in de gemeente luist in de war te schoppen. Zoals het er nu naar uitziet, krijgt Hulst met ingang van volgend jaar op- nieuw zo'n 200.000 gulden minder toegestopt. zal iets drastisch gedaan aten worden om die nieuwe oiinigingen op te kunnen van af, zegt wethouder P. Wee- Eies'van financiën. In Hulst kon c3i voor dit jaar een sluitende (piting presenteren. Voor j!t zag het er al een stuk Ier florissant uit, maar toch [iras men daar op het stadhuis net uitgekomen. De nieuwe igingen sturen het Hulster ishoudboekje echter weer da- in de war. t eerste bezuinigingsronde iben we weten op te lossen", Weemaes. „Maar hoe we [hier uit komen weten we nog [riet. Het is ook nog niet duide- wanneer die bezuinigingen ;aan, maar vermoedelijk is per 1 januari 1994. Uit onze [«erjarenraming blijkt dat dit al bijzonder mager jaar zal maar nou komt dit er nog [ós bovenop. Volgende week praten we er over in het college [van B en W." [in Hulst is dit jaar de prioriteit [gegeven aan de bouw van een )EDERHUIS GLORIEUX i Jrieux te Dongen is een fjnnelijke religieuzen. verzorging van onze oude ken wij voorlopig voor tij- phapsverlof van een onzer ll-time lensten te verrichten waar- apwacht. zorging en enige jaren er- torg i en 35 jaar. ^ment voor personeel in ongregaties is van toepas- ngen en sollicitatie kunt u wenden tot broeder C. aan 2, 5101 AE Dongen. filiaal in Breda een /AREN i wij zoeken heeft: i tapijt gordijnen- anche atievermogen net orderplanning rsoon bieden wij: loed salaris yor eigen initiatieven tige werksfeer BEfuwe gymzaal in Heikant en Ite reconstructie van de Wilhel- Vin onze verslaggever Hulst - Burgemeester A. Kessen vu Hulst gaat het personeel van de gemeente Hulst oproepen om mee te doen aan de 'Juni-ambte- naren-fietsmaand'. h het kader van deze actie «ordt ambtenaren gevraagd de auto eens een maandje thuis te laten en op de fiets naar het werk te komen. Het initiatief voor de actie werd «ing jaar genomen door Jan Midavaine uit Burgh-Haamste- ie. Toen deed onder andere ook de gemeente Oostburg mee. Tot Mtoe hebben zich vijf Zeeuwse gemeenten gemeld die dit jaar willen meedoen. Behalve Hulst njn dat Middelburg, Veere, Zie- nkzee en W^sterschouwen. Hulst - In het zwembad de Drie- te in Hulst wordt zaterdag 24 april een dia-avond gehouden. Deze diaporama wordt verzorgd door Jos Audenaerd. Hij is een bekend internationaal onderwa terfotograaf. De diaporama gaat j"er Ierland en Indonesië. Be langstellenden betalen vijf gul den voor deze avond. De op brengst komt volledig ten goede aan het project 'Duiken voor mensen met een dwarslaesie'. De atond begint om 20.00 uur. minastraat in Sint-Jansteen. Weemaes kan nog niet met ze kerheid zeggen of die projecten nu in het gedrang dreigen te komen. „Het is wel zo dat wan neer we investeringen doen waaraan structurele lasten ver bonden zitten, we ook de zeker heid moeten hebben dat we die lasten ook over een paar jaar nog kunnen betalen." Het karwei in Heikant staat op de rol voor zowat een half mil joen gulden. Daar zitten dan ook nog wat bijkomende werkzaam heden in en om het gemeen schapscentrum 't Heike bij. De investering brengt een structure le kostenpost van 60.000 gulden met zich mee. De gemeente wil het karwei in 1995 afschrijven en tot die tijd de rentelasten voor haar rekening nemen. „Dat er in Heikant iets moet gebeuren is zeker", stelt Wee maes. „En ook dat het dit jaar nog moet gebeuren. Het college gaat er nog steeds van uit dat nieuwbouw voor Heikant de bes te oplossing is. Maar we zullen nog behoorlijk wat werk hebben om het allemaal rond te breien." Hoe B en W het gemeentelijk huishoudboekje op orde denken te krijgen hoort de gemeente raad deze maand. Van onze correspondent Hulst - De voetbalvereniging HW'24 uit Hulst kan zondag kampioen worden. In de thuis wedstrijd tegen Moerse Boys uit Zundert hebben de blauw-gelen uit Hulst aan een punt voldoen de. Om 19.00 uur wordt vanaf het clubgebouw via de Zoutestraat vertrokken richting binnenstad. Burgemeester A. Kessen hoopt omstreeks 19.30 uur de kam pioenen vanaf het bordes van het stadhuis te kunnen toespre ken. Van onze correspondente Hulst - De collectanten van de afdeling Hulst van het Reuma fonds haalden heel wat meer op dan gisteren in de krant gemeld werd. Het Nationaal Reuma fonds had een verkeerd bedrag doorgegeven. De vele collectanten in Hulst hebben de afgelopen weken 3497,75 opgehaald en dat is bijna net zoveel als in het afgelo pen jaar. Ook in Heikant zijn collectanten voor hetzelfde goede doel op pad geweest, daar was de opbrengst ƒ861-. (ADVERTENTIE) Van onze correspondente Hulst - De scouting Hulst vierde giste renavond feest. De nieuwe ontspan ningsruimte werd in gebruik genomen en vanaf 19.30 uur hield de scouting open huis. Dankzij giften van particulieren, sponsors en instanties kon de ontspanningsruimte van het buitencentrum 't Jagertje van de Scouting Hulst, worden uitgebreid. De werkploeg, bestaande uit eigen mensen en vrijwilligers begon aan het breek- en kap- werk in november 1992. Zij deden dit in samenwerking met de aannemer die de plannen belangeloos tekende en met de vrijwilligers verder uitvoerde. De ruimte is nu volledig geschikt en toe gankelijk gemaakt voor minder-validen. 't Jagertje streeft er al enkele jaren naar om het hele complex invaliden-vriendelijk te maken en heeft reeds nationale erkenning gekregen. Met de laatste werkzaamheden is het mo gelijk het buitencentrum aan meerdere groepen en invaliden te verhuren voor weekends en een langer verblijf in de sfeer van kamperen. In de ontspanningsruimte is alles drempelvrij gemaakt, de deurin gang verbreed en het gedeelte bij de bar verlaagd. De openhuisavond had geen echt officieel tintje. Belangstellenden kwamen een kijkje nemen en de leden van de scouting vierden onderling dat de bouw nu eindelijk verwe zenlijkt is. Voor verkrachting en mishandeling meisje Van onze correspondente Middelburg - Tijdens een eerdere behandeling van de zaak tegen de 29-jarige Domburger H.V. (in november van het vorig jaar) sprak officier van justitie mr. de Jong van de 'beestachtige manier' waarop de man op 15 augustus tijdens een toevallige ontmoeting een 15-jarig meisje had mishandeld en verkracht. De officier kondigde bij die gele genheid aan vier jaar te eisen en eventueel tbs, wanneer de dader zou blijven bij zijn weigering zich in het Pieter Baan Centrum te laten onderzoeken, waarna justitie op basis van de uitkomst van dit onderzoek tot een juister oordeel zou kunnen komen. V. koos ten slotte eieren voor zijn geld, stemde toe in het on derzoek en zo verscheen hij vrij dag opnieuw voor zijn rechters. Duidelijk was in ieder geval de conclusie dat de man die nacht - na discobezoek - had gehandeld onder invloed van drank en drugs, toen hij het toevallig pas serende meisje te grazen had genomen. Duidelijk werd ook dat drank en drugs al jaren voor V. een pro bleem vormen, maar even duide lijk was dat de man heel goed wist wat hij deed, al was er wel sprake van een 'iets verminderde toerekenbaarheid op het mo ment van de daad'. In het advies van de psychiaters was ter beschikking stelling niet opgenomen, wel werd een klini sche behandeling van met name de alcohol- en drugproblematiek noodzakelijk geacht om herha ling te voorkomen. Voor de officier van justitie was dit geen reden af te wijken van zijn oorspronkelijke eis. Nog steeds noemde hij de feiten 'bui tengewoon ernstig en walgelijk' en de Domburger een 'gevaarlijk en gewelddadig sujet'. 'De behandeling van V. kan wat mij betreft al plaatsvinden tij dens zijn detentie, maar zitten moet hij wel', zo vond.mr. De Jong, waarna hij nogmaals vier jaar eiste. De rechtbank doet uitspraak aop 15 april. Sluis - Burgemeester en wethou ders van Sluis willen de raads kelder van het stadhuis in ge bruik geven aan een stichting iii oprichting die daar kwali teitstentoonstellingen op het ge bied van de beeldende kunst gaat inrichten. Met dit voornemen geven B en W van Sluis verder gestalte aan het cultuurbeleid. De raadskelder van het Belfort wordt al regel matig verhuurd voor het houden van tentoonstellingen. Maar ei sen voor de kwaliteit van die exposities waren er niet. Daar is echter verandering in gekomen nu een werkgroep daar over ad viseert. Sluis heeft besloten de stichting in oprichting een startsubsidie van 500 gulden te geven. Voor zitter van de stichting is wethou der A. Oosterling. De commissie maatschappelijke zorg brengt maandag 5 april advies uit. De vergadering is om 20.00 uur in de commissiekamer van het stadskantoor aan de Groote Markt. nllicitatie, voorzien van 10 april, richten aan: fentoren rerneuzen, Hulsten Goes. on nSSen 6n tele'°°nnummers "P Pagina A2. «ningstijden: ®-12.30/13.30-17.00 uur. teoUZhni^in van der Helm Franiï'n ^JFrank van booten, Hamiri h'''J00 Koomen (sport), d de Puijsseleijr. knr CeeS MaaS' (Provincie redacteur). feentie"exploitatie tel. 09-3291459940. ,-93 ipsius, Markendaalse- 811 KC Breda. i.s. een gediplomeerde GROOTSE FOTO'S IN 1 UUR van het team gaat de voor- uderejaars, maar ook rt examen doen kunnen rea-

de Stem | 1993 | | pagina 17