EID Finish Meerbeke afgegrendeld Guus Hiddink wil Romario bij Valencia 'Basis blijft dopinggeschiedenis DDR' UITSLAGEN EN STANDEN reranda Wouda voldoet met record aan EK-limiet goede >ring houdt ten! \chttien kilometer klimmen in Ronde van Vlaanderen PSV moet op tv-scherm wijken voor AC Milan SPORT B2 jg ik mijn garaqJ [huren?' Il, *.P. Reus Klaassen ijke villagrond fechtstreeks eigenaar m2 of percelen van ot 2600 m2 <houte O.-VI. België t 23,645.08.85. HEKSEN- I BROUWSEL betrapt SPORTNIEUWS KORT if STEM ZATERDAG 3 APRIL 1993 Bij mijn huis hoorteen arage. Ik heb geen auJ 'eer. Kan ik mijn garaqj onder meer verhuren? lijn er nog wettelijke ■eperkingen?" enbergen Lnemende dat het hier I eigen huis (en garage) k, Ir geen enkel bezwaar pge aan iemand anders j huren. U blijft wel vera 'Ordelijk voor het gebp pn. is geen probleem als ,age voor het stallen van t i wordt gebruikt, maar a bijvoorbeeld een winkel! ■reven wordt, als de garaj [opslagplaats e.d. wordt s likt moet het wel passen L lokale gemeentelijke veroj lingen of het bestemming garage is een bedrijfsol] Daarvoor gelden dus nil huurbeschermingsregels z| I voor woningen. U mag ze] prijs en de contractvooj arden bepalen. fKEATIEWONING ■fCHEMENT fotaris egiale samenwerking met ■rdag 8 april 1993 des n. Commerce", Mariastraat 'tens artikel 3:268 BW in he afslag verkopen: Joost de Moorstraat 12 te dergrond en tuin, kadastraq sectie K nummer 502, ere |91 are. één zitting, bij opbod ei feten voor 17 april, koopson toepassing zijn de Algemenl |or Executieveilingen 1993. bij genoemde notaris pde, tel. 01171-1212. ÏENTEL. 01150-94263 te Eindhoven en Breda 'excl. servicekosten excl. servicekosten |?e: - Apeldoorn - Nijmegen - n - Breda - Rotterdam - Nuth Kerkrade l 045-351904 045-465725 igen 9.00-16.00 uur „onze verslaggever tocia - Guus Hiddink ..geert Romario naar Va- ,tia te halen. De Neder- C(jse trainer van de Spaan- voetbalclub vertelde gis- jvond alles in het werk te 5en de Braziliaan te halen, [falencia is voetbalgek, heeft ambities en ik weet zeker dat Romario in deze omgeving prima zal gedijen," aldus Hiddink. Volgens de oud-trainer van PSV is Valencia momenteel aan het onderzoeken of het financieel haalbaar is Romario, die nog een doorlopend contract heeft tot medio '94, vrij te kopen van PSV. Met Branchini, de zaak waarnemer van Romario, heeft Hiddink inmiddels uitvoerig daarover gesproken. Van hem heeft hij vernomen dat Romario wil vertrekken uit Eindhoven. „Romario is toe aan een nieuwe uitdaging. Waarom zou dat niet Valencia kunnen zijn? We heb ben hier een voetbalgekke sfeer. Om de twee weken zitten er rond de veertigduizend mensen in het stadion. Wat wil een voetballer van zijn kaliber nog meer? Ik ben ervan overtuigd het maxi male rendement uit Romario te kunnen halen. Dat lukte me ook in die twee jaar die ik hem onder mijn hoede had." Resteert de vraag of Valencia tussen de vijftien en twintig mil joen gulden kan betalen voor Romario. Hiddink: „Valencia wil zich graag meten met Barcelona, Real en Atletico Madrid, de gro te drie. Daar moet je dan wel de wapens voor hebben. Als Valen cia zijn ambities wil waarmaken, moet dat onderbouwd worden met een goede investering. Rom ario dus." Lr Jean Nelissen tut - De Hallebaan in Meerbeke, waar morgen de 77e van Vlaanderen finisht, is in één grote kooi schapen. Organisator Rob Discart heeft - na de landelijke taferelen bij de aankomst van Milaan-San (tno - geen enkel risico willen nemen. Twee meter hoge unghekken grendelen de finishstraat af voor publiek media. Franco Ballerini, op dit moment in bloedvorm, kan profiteren van de aanwezigheid in zijn ploeg van de Belgische kampioen Jo- han Museeuw op wie aller ogen zijn gericht. Ballerini heeft al sinds september 1991 (de Ronde van Romagna) geen wedstrijd meer gewonnen. Pijnlijk voor een zo prominente klassieker rennen Maar het geeft een verte kend beeld van zijn mogelijkhe den. In Dwars door België fietste hij op 24 maart met opvallend gemak naar de ontsnapte Mu seeuw toe om de Belg daarna op de streep de winst te laten pak ken. Ballerini is een specialist op de Vlaamse kei-hellingen. Mu seeuw verklaarde gisteren dat hij niet echt in topconditie is. „Ik rijd voor de ploeg," ver klaarde Museeuw. Het kan een psychologische zet zijn om de aandacht af te leiden. Frans Maassen: „Die mannen van GB rijden als raketten, ik trap er niet in als Museeuw zegt dat hij uit vorm is. Die hele ploeg vliegt over de weg, gewone renners als Wilfried Peeters en Andrei Tchmile behoren nu zelfs tot de uitblinkers." fcjografen worden, met een 0 op heuphoogte, door de dedienst onder controle ge- Journalisten worden |gr een aparte tribune verwe- 5. En de motor van de televi- die zich volgens het UCI-re- nent ter hoogte van de vierde [gier mag bevinden, krijgt een [adere positie toegewezen. Volg- Llo's worden één kilometer de streep van het parcours ■Ordedienst ISisicovolle toestanden als in San m moeten op deze manier Ittuieden worden. Het anti- i-concept van Rob Discart Inkt vertrouwen. Het legertje l'np'-fotografen dat aan de j in San Remo stond, zal in niet worden toegela- a. De accreditatie-procedure is orgvuldig gedaan, zodat alleen Itaepsfotografen en geen liuwsgierige amateurs zich - zij liet door middel van een touw pangen - in de nabijheid van finishlijn mogen bevinden, echts vier auto's mogen met de Irninaar de streep passeren. Be- palve de rijkswacht zal een eigen ïligheidsdienst van de organ isatie, die ervaring heeft opge- [daan bij grote evenementen, de [tnishstraat bewaken. [Zestien hellingen e Ronde is zwaarder dan ooit. p het recordaantal van zestien en, de laatste is de Bos berg op amper 11 kilometer voor [ie finish, moeten de renners |liefst 18 kilometer en 75 meter en. Twaalf kilometer [wordt over stenen of kasseien «(klommen. Met vier bijzonder [steile hellingen, de Patersberg [(top 20 procent), de Volkegem- [berg (top 16 procent), de Molen berg (top 17 procent) en de Muur Geraardsbergen (maximaal stijgingspercentage 20 procent). I Favorieten De favorieten zijn bekend: Johan Museeuw (tweede in 1991), franco Ballerini, Edwig van Kooydonck (winnaar in 1989 en 1991, derde in 1992), Rolf Sören- w (derde in 1991), Laurent Ja- libert en Maurizio Fondriest 'de in 1992). Outsiders: "Ms Maassen, Johan Capiot, Mario Cipollini, Gianni Bugno, ratcheslav Ekimov, Lance "mstrong en Olaf Ludwig. Van favorieten beschikken Mu- ffflw (GB-MG), Van Hooydon- (WordPerfect) en Jalabert ffiCE) over de sterkste ploegen. Acht Nederlanders werden ooit »or één dag als 'Koning van «aanderen' gekroond. De legen- arische Wim van Est, de 'beul ïaa dot Heike', was in 1953 de daarna volgden Jo de Roo m), Evert Dolman (1971), Bal (1974), Jan Raas (1979 1983), Hennie Kuiper (1981), man Lammerts (1984) en Adrie ™n der Poel (1986). De laatste Werlander die op het podium ff™ was Adrie van der Poel ««de in 1988) Nijdam beste Maassen is met Nijdam, Van Hooydonck en Vanderaerden be schermde renner in de ploeg van Jan Raas. „Jelie Nijdam is op dit moment van onze ploeg de bes te," vertelt Maassen, „maar mijn topfavorieten zijn Fondriest en Ludwig en vlak erna Rolf Sören- sen. Ballerini is ook heel sterk, maar ik vind dat hij tactisch vermogen te kort komt om te winnen." Volgens Maassen zal het weer van grote invloed zijn. „Onze ploeg hoopt op bar slecht weer, kou en als het kan regen. Maar er wordt 17 graden voorspeld en als het zo warm is, vrees ik de Italianen. Hoe warmer het is, hoe harder zij rijden." Schakelen De befaamde Muur in Geraards bergen (twintig procent helling met stenen) op vijftien kilometer voor Meerbeke, zal Frans Maas sen met 41 x 21 beklimmen. Een 'kinderverzetje', dat aangeeft hoezeer het ritme in de Ronde van Vlaanderen wisselt. Van de grote versnelling zestien keer schakelen naar de kleine. Frans Maassen finishte vorig jaar als vijfde, vlak voor Jelle Nijdam. Zijn beste klassering in de Ron de. Maassen: „Er moet dit keer meer in zitten. Maar dan mag de temperatuur niet te hoog op lopen." (ADVERTENTIE) Men neme 6 laurierbladen, verpulvert ze, brengt ze aan de kook in een pannetje. Hoe een heks haar brouwsel maakte, kunt u lezen in het maandblad Para-Astro. En u kunt het zelf maken, Para-Astro is te koop bij uw dagbladhandelaar. Man onze verslaggever Hilversum - PSV moet woensdag op het tv-scherm wijken voor AC Milan. De NOS geeft de voorkeur aan de wedstrijd IFK Göteborg-AC Milan boven de laatste viswedstrijd van PSV in de Champions League tegen fC Porto. De NOS is contractueel verplicht per speelavond een van de vier 'edstrijden in de Champions League rechtstreeks uit te zenden, de voorgaande vier ronden werd steeds het duel van PSV live ''gezonden. Inmiddels is zowel PSV als Porto uitgeschakeld in ule B. Alleen AC Milan en IFK Göteborg maken nog pnspraken op de eerste plaats. De Zweden kunnen woensdag P eigen veld AC Milan alleen van de leiding verdringen door P overwinning met 4-0, 6-1 of hoger. r duel tussen IFK Göteborg en AC Milan wordt vanaf half (gen rechtstreeks uitgezonden. De wedstrijd PSV-Porto wordt rr °P He avond opgenomen in een samenvatting met de twee irS$ n uit Poule A (Olympique Marseille-Glasgow Rangers fbKA Moskou-Club Brugge). Jelle tijdens Nijdam in actie onder barre omstandigheden, die de ploeg van Jan Raas het liefst heeft de 77e Ronde van Vlaanderen. foto de stem/ben steffen m Caniggia Rome - De Argentijnse voor hoedespeler Claudio Paul Ca- niggia (27) blijkt de AS Ro- ma-speler te zijn, die betrapt is op het gebruik van cocaïne bij de dopingcontrole na de wedstrijd tegen Napoli van 21 maart, die in 1-1 eindigde. De uitslag van de contra-ex pertise wordt maandag be kend gemaakt. Is die weer positief, dan hangt Caniggia een schorsing van een jaar boven het hoofd. Caniggia, die al eens eerder bij een coke-zaak betrokken is ge weest, is de vierde speler in de Italiaanse competitie die op co caïnegebruik is betrapt. In 1991 viel die twijfelachtige eer te beurt aan Maradona en een spe ler van Brescia, Edoardo Barto- lotti. Twee jaar eerder al was de keepster van het nationale da mesteam, Eva Russo, tot een schorsing van een half jaar ver oordeeld, nadat ook haar plas sporen van het witte poeder bleek te hebben bevat. Voor AS Roma, dat dinsdag nog Milan uit wist te schakelen in de strijd om de Italiaanse beker, betekent dit een nieuwe tegen slag. Twee jaar geleden werden de Roma-spelers Peruzzi en Car- nevale voor een jaar geschorst, nadat zij het pepmiddel Fenter- mina hadden gebruikt. Nu dreigt hetzelfde lot voor Caniggia, die nog geen jaar geleden voor ne gentien miljoen gulden werd overgekocht van Atalanta. Tot overmaat van ramp kreeg club voorzitter Giuseppe Ciarrapico, die gevangen zit wegens zijn aandeel in een gigantische poli- tiek-zakelijke zwendelaffaire, te horen dat zijn verzoek om invrij heidstelling is afgewezen. Nashville (anp) - De Nederlandse zwemmer Marcel Wouda heeft zich bij de Amerikaanse lentekampioenschap pen in Nashville (50-meterbaan) al verzekerd van deelneming aan de Eu ropese titelstrijd in Sheffield. Dat deed de ruim twee meter lange Bra bander in eerste instantie niet op zijn favoriete wisselslagnummers, maar op de 200 meter schoolslag en bovendien nog met een Nederlands record. De 21-jarige Wouda, ondanks zijn tegen vallende prestaties in Barcelona zwemmer van het jaar 1992, verbeterde de nationale toptijd van Ron Dekker op deze afstand met bijna een seconde: 2.16,45. Bij de wereldkampioenschappen in Perth (11 ja nuari 1991) tikte Dekker na 2.17,39 aan. Voor het EK had een tijd van 2.18 vol staan. Wouda, die bedrijfskunde studeert aan de Michigan State University en sportief een enorme sprong vooruit heeft gemaakt, ein digde in Nashville op de 200 schoolslag als tweede, achter de Amerikaan Seth van Neerden, die 2.14,82 liet noteren. Eric Wunderlich werd derde in 2.17,01. Wou da's clubgenoot Mike Barrowman, de we reldrecordhouder, ontbrak. Zijn kamerge noot Royce Sharp zegevierde op de 200 meter rugslag in 2.00,80. Onlangs in Indianapolis bij de 'Big Ten' baarde Wouda, afkomstig uit Uden en tegenwoordig lid van PSV in Eindhoven, al opzien met goede tijden op de langere afstanden. Hij legde op de korte baan de 1650 yards (ruim 1500 meter) vrije slag af in 15.06,02, de 500 yards vrij ging in 4.17,99 en de 400 yards wisselslag in 3.44,61. Bij de NCAA-titelstrijd, de stu dentenkampioenschappen, was hij vorige week nog aanmerkelijk sneller: 14.46,16, 4.15,55 en 3.44,32. Nashville. Amerikaanse kampioenschappen, 50-meterbaan, tweede dag. MANNEN 100 vrij: 1. Mazuolis (Lit) 49,80, 2. Steel 50,82, 3. Pace 51,41. 200 school: 1. Van Neerden 2.14,82, 2. Wouda (Ned) 2.16,45, 3. Wunderlich 2.17,01. 200 rug: 1. Sharp 2.00,80, 2. Sikora (Pol) 2.01,80, 3. Rouse 2.02,40. 200 vlinder: 1. Taner (Tur) 2.01,51, 2. Malchow 2.02,57, 3. Barrett 2.03,11. VROUWEN 10 vrij: 1. Thompsen 55,63, 2. Pickering 57,33, 3. Tappin 57,59. 200 school: 1. Nall 2.28,58, 2. Quance 2.29,72, 3. Kleine 2.30,80. 200 rug: 1. Joseph 2.14,05, 2. O'Hanlon 2.15,88, 3. Trimble 2.17,16. 200 vlinder: 1. Wester-Krieg 2.13,26, 2. Ander son 2.15,64, 3. Hale 2.15,62. VERVOLG VAN VOORPAGINA SPORT „Nog steeds zijn er twee B-proe ven van Grit Breuer en mij van vorig jaar weg, spoorloos uit zijn laboratorium verdwenen. We hebben daar vragen over gesteld, maar krijgen geen antwoord. Britse gewichtheffers, bij wie sporen van clenbuterol zijn aan getroffen, zijn vrijgesproken, omdat dat spul tijdens het ge bruik niet op de lijst stond. Heb ik ook aangekaart bij de DLV, maar dan wordt er doodleuk gezegd dat die Britse gewicht heffers geen onderwerp van ge sprek zijn. Zo'n brutaliteit Waarom de DLV en Manfred Donike zich met een haast niet te temmen fanatisme op Krabbe en co storten, zal wel nooit hele maal duidelijk worden. Krabbés adviseur Torsten Heuser heeft zo zijn vermoedens. „In de zaak- Stellenbosch hebben de DLV en Donike door de vrijspraak van Katrin duidelijk gezichtsverlies geleden," aldus de uit Hamburg afkomstige Heuser. „Dat willen ze kennelijk niet nog een tweede keer meemaken. Ze pinnen zich vast op een bepaalde houding en laten die niet los. Het zou hun ook slecht uitgekomen zijn als Katrin op het WK nummer één zou zijn geworden. Vandaar dat ze haar niet de kans geven zich op zo'n toernooi waar te ma ken." „De basis van het hele gedoe blijft de dopinggeschiedenis van de voormalige DDR. Katrin Krabbe zou zo'n beetje het laat ste nog op topniveau acterende bewijs kunnen zijn dat er nog steeds wordt gesjoemeld. In deze laatste zaak is ze nota bene vrijgesproken van het gebruik van doping. Haar is alleen het gebruik van medicamenten, en dus onsportief gedrag, ten laste gelegd. Geen enkele atlete is het afgelopen jaar zo vaak en zo grondig gecontroleerd als Katrin Krabbe, en dat terwijl op andere plaatsen in de wereld toch ook volop topatleten bezig zijn," Heuser is even niet te stuiten en haalt nog een voorbeeld aan van het volgens hem meten met twee maten. „Vorig jaar op de Spelen kreeg Jacky Joyner-Kersee vol gens een zeer goed ingelichte redacteur van de krant Hambur ger Post van de nationale atle- tiekfederatie toestemming om clenbuterol te gebruiken. Zij kreeg die toestemming ook daadwerkelijk, want het stond kennelijk nog niet op de lijst. Katrin gebruikte ruim voor die tijd, al vanaf maart 1992, Spiro- pent. Ze werd vijf maal gecon troleerd en eerst niet positief bevonden. Pas na de Spelen ge beurde dat wel. Merkwaardig toch? Officials en sportartsen moeten eerst maar eens zorgen voor duidelijke richtlijnen en heldere procedures. Ze moeten niet over de ruggen van atleten en atletes proberen hun ondui delijkheden te verdoezelen." Gelaten Katrin Krabbe luistert gelaten naar het verhaal van haar advi seur, dat zijzelf al honderden malen heeft gehoord en verteld. Ze veert even op als haar wordt gevraagd hoe zij, ondanks alle heibel van het afgelopen jaar, erin is geslaagd niet volledig te zijn afgeknapt. „Nou, ik heb best een moeilijke periode gehad," zegt de sportvrouw, die in Neu- brandenburg samen met haar vriend twee sportzaken runt. „Op een gegeven moment had ik geen zin meer om te trainen, was ik de atletiek spuugzat. En dat terwijl ik het een fantastische manier van leven vond. Ik heb een hoop andere dingen gedaan en mij is inmiddels ook duidelijk geworden wie mijn beste vrien dinnen en vrienden zijn." „Sinds enkele weken heb ik er weer echt zin in. Ik had sowieso nog wel een tijd gewacht met het lopen van wedstrijden. Ik was goed en wil op datzelfde niveau terugkeren. Als de snelste en als de beste. Natuurlijk, ik ben erg teleurgesteld in deze uitspraak van de bond, maar misschien ook wel juist daardoor is mijn motivatie groter dan ooit. Mij is vorig jaar al een gouden medail le door de neus geboord, spon sors hebben afgehaakt. Ik heb te veel geld verspeeld (naar schat ting 4,5 miljoen gulden, red.) en kan in Stuttgart mijn titel niet eens verdedigen. Maar ze zijn nog lang niet van me af, ik kom terug en zal de duistere praktij ken van Donike blijven bestrij den." Hoe is nog ongewis. Een finan ciële schadevergoeding eisen of toch proberen op een of andere manier deelname aan het WK af te dwingen? Katrin Krabbe wil samen met haar advocaten eerst een schriftelijke verklaring van de DLV afwachten, waarin de uitspraak uitgebreid wordt toe gelicht. Cynisch klinkt het uit de mond van de atlete: „Ik heb met alle aantijgingen leren leven, want toen ik Europees en wereldkam pioene werd, zeiden veel mensen ook dat ik wel doping zou heb ben gebruikt. En straks, als ik weer de baan op ga en de beste ben, zuilen er ook wel weer men sen zijn die bepaalde geruchten verspreiden. Binnenkort zijn er nieuwe verkiezingen in het bondsbestuur van de DLV, mis schien dat pas daarna de ver houdingen wat normaliseren. Ik heb de neus vol van deze men sen." Nederland - Zweden op gravel Den Haag - De tenniswedstrijd Nederland - Zweden, 16 t/m 18 juli kwartfinale in het toernooi om de Davis Cup, vindt op gravel plaats. Het dagelijks bestuur van de KNLTB beslist volgende week waar het duel wordt gehouden. De tennisbond beschikt over diverse opties. NeVoBo kandidaat voor WK vrouwen Woerden - De wereldvolleybalfederatie (FIVB) heeft de Neder landse Volleybal Bond (NeVoBo) gevraagd in 1994 het wereld kampioenschap vrouwen te organiseren. Het toernooi was aan Italië toegewezen, maar door organisatorische problemen wordt gezocht naar een alternatief. De NeVoBo reageerde niet onwelwillend op het verzoek van FIVB-president Ruben Acosta die zich donderdag telefonisch in Woerden meldde. „Maar", zegt woordvoerder Mensink van de volleybalbond, „we kunnen niet onmiddellijk ja zeggen. We zijn nu druk doende heel zorgvuldig alle mogelijkheden te onderzoe ken. Eigenlijk kunnen we geen nee zeggen, maar het jawoord is alleen mogelijk als alles ook financieel haalbaar is. We zitten dus met een leuk probleem." Jan Boskamp tekent jaar bij Brussel - Jan Boskamp heeft zijn contract als trainer bij Anderlecht met een jaar verlengd. De Nederlander werd enkele maanden geleden aangesteld als opvolger van de ontslagen Kroaat Peruzovic. Anderlecht haalde hem weg bij Kortrijk. Lewis dit jaar alleen als sprinter Raleigh - Carl Lewis is dit jaar alleen te zien als sprinter. De achtvoudige Olympische kampioen laat het verspringen voor een seizoen achterwege vanwege het gevaar van overbelasting. Marko Klok moet weg uit Napels Napels - Marko Klok dreigt te worden afgedankt door zijn Italiaanse werkgever Com Cavi Napoli, middenmoter in de Italiaanse serie B. De volleyballer, lid van de Nederlandse ploeg die bij de Olympische Spelen in Barcelona zilver haalde, voldoet niet aan de verwachtingen. „Ik heb gehoord dat de club op zoek is naar versterking", aldus Klok die in Napels voor nog één seizoen onder contract staat. „We zullen dus wel zien." Volgens de clubleiding is een andere buitenlandse speler noodzaak om tot betere prestaties te komen. De tweede Nederlander in Napolitaanse dienst, Olof van der Meulen, krijgt wel positieve kritieken. Martin van Steen tweede Soumagne - Martin van Steen is tweede geworden in de eerste etappe van de Hel van het Mergelland, een etappewedstrijd die open staat voor profs en amateurs. De Dongenaar werd in de sprint verslagen door de Belg Sleekx. Ook de Zeeuw Van de Ameele (achtste) eindigde in het voorste gelid. Hel van het Mergelland (profs en amateurs), eerste etappe Eijsden - Soumagne (Bel): 1. Sleekx (Bel) 141 km in 3.31,37, 2. Van Steen (Dongen), 3. Theys (Bel), 4. Moerman (Bel), 5. Ruylot (Bel), 6. Kristensen (Pen), 7. Goffin (Bel), 8. Van de Ameele (Terneuzen), 9. Vaessen (Meers), 10. Knaven (Zevenaar), allen zelfde tijd. La-Roche-sur-Yon. Driedaagse van de Vendée, derde etappe, J'Herberge- ment - Beauvoir-sur-mer: 1. Valvik (Noo) 95 km in 2.57.00, 2. Varï* de Vijver (Bel), 3. Koljaseva (Rus), 4. Knol (Ned), 5. Longo (Fra). Algemeen klassement: 1. Kibardina (Rus) 8.05.54, 2. Longo 0.49, 3.- Valvik 0.59, 4. Fatkoellina (Rus) 1.10, 5. Marsal (Fra) 1.12. Onderzoek ongeregeldheden in Turkije Zurich - De wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijdag een onder zoek gelast naar de ongeregeldheden tijdens de wedstrijd Turkije - Engeland, die meetelt voor de WK-kwalificatie. Êrigelse spelers, officials en aanhangers werden door een regen van door het publiek gegooide voorwerpen belaagd. Een Engelse begeleider werd in het gezicht geraakt door een munt, andere Britten door koffie en water. Drie spelers zouden zijn getroffen toen ze van het veld afliepen. Engeland won het duel in het Ataturk-stadion van Izmir met 0-2. In dezelfde kwalificatiegroep is ook Nederland ingedeeld. Beroep Djurovski tegen zware straf Zeist - Milko Djurovski is door de tuchtcommissie van de KNVB voor zes duels geschorst. De Macedoniër, tijdens de winterstop door Cambuur Leeuwarden overgenomen van FC Groningen, bespuwde zaterdag na afloop van de met 2-3 verloren uitwed strijd tegen FC Den Bosch scheidsrechter Hugo Luyten. Djurovski is tegen de straf in beroep gegaan, zodat hij zaterdag kan spelen in de thuiswedstrijd tegen MW. Voor de Friezen is dat belangrijk, omdat ook aanvaller De Gier is geschorst. Luyten werd in de spelerstunnel van stadion De Vliert twee keer vol in het gezicht geraakt, volgens de lezing van de scheidsrech ter. Djurovski's clubgenoot Ben Spork moet drie wedstrijden toekij ken. De verdediger beledigde de scheidsrechter en kreeg kort voor tijd de rode kaart. Spork had nog een wedstrijd voorwaar delijk op zijn strafblad staan. Die werd omgezet in een onvoorwaardelijke schorsing met twee duels extra. BASKETBAL Mannen. Play-offs, eerste ronde: BS Weert - EBBC 73-72, Canadians - Noordkop 87-84, Red Giants - Akri- des 71-65. Weert en Red Giants naar tweede ronde. BILJARTEN leper (Bel). EK 71/2, achtste finales: Caudron (Bel) - Ottenhof (Ned) 2-0, Horvath (Oos) - Guenet (Fra) 2-0, Calemein (Bel) - Edelein (Fra) 2-0, Adrichem (Ned) - Grethen (Lux) 2-0, Horn (Dui) - Tuil (Ned) 2-0, Garcia (Spa) - Djoubri (Fra) 2-0. SCHAKEN Ter Apel. Kloosterschaaktoernooi. Inhaalduel eerste ronde: Nijboer (Ned) - Van Wely (Ned) 1-0. Stand na vier ronden: 1. Hansen (Den), Khalifman (Rus) en Vaganjan (Arm) 2Va 4. Nijboer, Van der Wiel en Van Wely 1 Vs. TENNIS Estoril. Mannen, 900.000 gulden. Kwartfinales: Novacek (Tsj/4) - Larsson (Zwe) 7-6 4-6 7-6, Emilio Sanchez (Spa/7) - Furlan (Ita) 6-1 6-1, Gustafsson (Zwe) - Svensson (Zwe) 2-6 6-2 7-5, Medvedev (Oek/5) - Bruguera (Spa/3) 3-6 6-1 6-2. Hilton Head. Vrouwen, 1,6 miljoen gulden. Achtste finales: Graf (Dui/1) - Fran- kl (Dui) 6-1 6-3, Sabatini (Arg/3) - Gorrochategui (Arg) 6-1 6-4, Kate- rina Maleeva (Bul/6) - Hy (Can/12) 5-7 4-0 opgave, Hack (Dui) - Gigi Fernandez (VSt/13) 6-1 6-4, Rubin (VSt) - Gavaldon (Mex) 6-1 2-6 6-1. Kwartfinale: Graf - Rubin (VSt) 6-1 6-2, Capriati (VSt) - Coetzer (ZAf) 6-4 6-0; kwartfinales: Sabatini (Arg/3) - Katerina Malejeva (Bul/6) 6-4 6-2. Johannesburg. Mannen, 555.000 gulden. Kwartfinales: Volkov (Rus/2) - Jo- hnsson (Zwe) 6-1 6-2, Krickstein (VSt/5) - Reichel (VSt) 6-4 6-0, Stafford (ZAf) - Weiss (VSt) 7-5 7-6, Ferreira (ZAf/1) - Renzenbrink (Dui) 3-6 6-1 6-3. Osaka. Mannen, 900.000 gulden. Derde ronde: Chang (VSt/2) - Ru- sedski (Can) 6-2 4-6 7-6, Simian (Fra) - Matsuoka (Jap) 6-1 6-2, Mansdorf (Isr/5) - Grabb (VSt) 3-0 opgave. Dubbelspel, halve finale: Keil/Van Rensburg (VSt/ZAf) - Flach/Leach (VSt/2) 6-2 7-6. VOETBAL Eerste divisie ZWOLLE - EINDHOVEN 3-1 (0-1). 18. Van Helmond 0-1, 48. Duim 1-1, 58. Frederiks 2-1, 59. Reynders 3-1. Scheidsrechter: Kloeg. Toeschou wers: 2100. Gele kaart: Duim (Zwolle). Bundesliga: Wattenscheid-B ayern München 2-0, Saarbrücken-Ein- tracht Frankfurt 0-0, Èorussia Mön- chengladbach - Dynamo Dresden 5-1. Stand aan kop: Bayern München 24-34, Werder Bremen 23-32, Ein- tracht Frankfurt 24-31, Borussia Dortmund 23-29, Bayer Leverkusen 23-27. Franse competitie: Caen - Lens 0-1, Lille - Le Havre 2-1, Metz - Lyon 2-0, Montpellier - Nantes 1-0, Paris St. Germain - Toulon 2-0, Sochaux - Bordeaux 0-1, St. Etienne - Mar seille 0-2, Strasbourg - Monaco 3-0, Toulouse - Auxerre 2-1, Valencien nes - Nimes 1-1. Stand: Marseille 30-42, Monaco 30-40, Bordeaux 30-39, Paris SG 30-38, Nantes 30-35, Strasbourg 30-34, St Etienne 30-33, Auxerre 30-31, Lyon 30-30, Metz 30-30, Montpellier 30-30, Sochaux 30-29, Caen 30-28, Lens 30-28, Toulouse 30-27, Valenciennes 30-25, Lille 30-24, Le Havre 30-21, Nimes 30-18, Toulon 30-18. IJSHOCKEY Eindhoven. WK B-landen, negende dag. NEDERLAND - DENEMARKEN 6-4 (2-0 3-1 1-3). 4. Speel 1-0, 6. Herckenrath 2-0, 22. Nielsen 2-1, 23. Speel 3-1, 34. Berteling 4-1, 36. Geesink 5-1, 43. True 5-2, 57. Niel sen 5-3, 57. Aalborg 5-4, 58. Har- togs 6-4. Scheidsrechter: Hansen (Noo). Toeschouwers: 1200. Strafmi- nuten: Nederland 28, Denemarken 38. Andere uitslag: Polen - Japan 7-1 (1-0 1-1 5-0). Stand: Groot-Brittannië 5-10 (26-9), Polen 6-10 (64-11), Neder land 6-10 (46-13), Japan 6-6 (31-11), Denemarken 6-6 (29-21), Roemenië 5-2 (11-32), Bulgarije 5-0 (4-49), China 5-0 (8-62).

de Stem | 1993 | | pagina 11