Raas houdt touwtjes in handen Krabbe teleurgesteld ondanks strafvermindering Eerste nederlaag voor België in zeven duels Neo-prof Minali verrast sprinters op tweede dag Driedaagse van De Panne Osinga kan niet naar Cuba SPORT B2 Greg Lemond betrokken bij auto-ongeluk SPORTNIEUWS KORT Kater na Davis Cup-overwinning Spanjaard San Roman positief Vaganjan voegt zich bij Khalifman Russische bokser uit coma Heese opvolger Stepanovic Knol rijdt verkeerd Eerste nederlaag ijshockeyteam SPORT PRIJSVRAGEN l PE STEM DONDERDAG 1 APRIL 1993 (sid/afp) - Katrin Krabbe pikt het niet. pe strafvermindering van Lier tot één jaar, waartoe de Duitse atletiekbond dinsdag [besloot, bevredigt de (jj-jarige wereldkampioene 'geenszins. De schorsing loopt L 13 augustus af, één dag voor het begin van de wereld kampioenschappen in Stutt- Krabbe en haar clubgenote Grit greuer staan daar langs de kant, omdat zij niet kunnen voldoen aan de internationale limieten. Er is blijkbaar alles aan gedaan om te voorkomen dat we in Stuttgart lopen", hief de twee voudige wereldkampioene woensdag in haar woonplaats Neubrandenburg een beschuldi gende vinger. „Het probleem is, dat we de officiële reden van het besluit nog niet zwart op wit hebben." De vijftig journalisten en de zes camerateams, die op de geïm proviseerde persconferentie in de eetzaal van de vroegere kin- der- en jeugd-sportschool Neu brandenburg waren afgekomen, hadden alle moeite Krabbe te verstaan. De zacht sprekende at lete kwam nauwelijks uit boven het geluid van de erwtensoep drinkende scholieren. „We zijn blij, dat de straf commissie ons heeft vrijgesproken van de be schuldiging dope te hebben ge bruikt", meende Krabbe. „Maar met de straf en de lengte daar van, zijn we het absoluut niet eens." Vooral Grit Breuer rea geerde teleurgesteld. „Ik wilde er bij de wereldkampioenschap pen vol tegenaan gaan." De Duitse bond legde één jaar schorsing op wegens misbruik van medicijnen. Daarmee liet de federatie in het midden of clen- buterol, waarvan Krabbe c.s. de laatste maal snoepten, wel of niet tot de anabole steroïden moet worden gerekend. De straf- commissie kon niet anders, om dat de out-of-competition-con- troles, waarbij de atletes werden gepakt, vorig jaar juli nog niet in de reglementen waren opgeno men. Pas in mei zal naar alle waar schijnlijkheid bekend worden of de Internationale Atletiekfede- ratie (IAAF) de strafverminde ring van Katrin Krabbe steunt. De Duitse atletiekbond bracht deze week de schorsing van de voormalige Oostduitse atlete te rug van vier naar één jaar. De Russische atlete Loedmilla Narosjilenko heeft vier jaar ge kregen voor het gebruik van anabole steroïden. De wereld kampioene op de 100 meter hor den werd betrapt bij een contro le tijdens wedstrijden op 13 fe bruari in Lievin. Zowel de A- als de B-staal bleken positief. Het staat nagenoeg vast dat de vijfvoudige wereldkampioen veldloop John Ngugi binnenkort weer aan wedstrijden kan deel nemen. De Kenyase atleet werd onlangs geschorst, omdat hij had geweigerd zich te onderwerpen aan een onaangekondigde do pingcontrole. Volgens de arbi trage-commissie van de Kenyase atletiekbond heeft Ngugi niets gedaan dat „streng verboden" is. Men zal dan ook de Internatio nale Amateur Atletiek Federatie (IAAF) verzoeken de schorsing op te heffen. Van onze verslaggever Jacques Eestermans Oostduinkerke - De WordPerfect-ploeg van Jan Raas heeft op de tweede dag van de Driedaagse van de Panne de leiderstrui van Eric Vanderaerden plus de goede uitgangspositie van Frans Maassen met verve verdedigd. Maar een 'makkie' was het gisteren tussen Herzele en Oostduinkerke, waar de 23-jarige Italiaanse neo-prof 'Nicola Minali zeer verrassend de sprinters aftroefde, zijn landgenoot Mario Cipollini voorop, niet voor de Nederlandse formatie. Sportdirecteur Raas, die z'n as sistent Hilaire Vanderschueren de touwtjes in handen heeft ge geven in de enig overgebleven Belgische rittenkoers, bepaalde vooraf dat de 'De Panne' niet alleen als voorbereiding diende voor de Ronde van Vlaanderen, maar ook een doel op zichzelf was. Voor de renners van de :gewezen klassieker-koning is het dan ook hard werken geblazen deze dagen. In de ploegentijdrit van dinsdag middag sloegen ze de handen ineen, nadat sprinter Vanderaer den in de morgenuren nog was gefopt door de werknemers van de Nederlandse concurrent TVM. Het optreden van het collectief «as sterk en succesvol. Gisteren deden de coureurs van Raas het nog eens over, al had de uitvoe ring bij lange na niet de allure van de eerste dag. „We hebben vandaag onze greep op de wedstrijd nooit verloren, maar de koers ook nooit echt in handen gehad", verduidelijkte .Frans Maassen, vuil en bezweet, ;na aankomst „We hebben het gered, maar er veel voor moeten geven. De hele dag is er echt keihard gekoerst." De Limburger zelf moest corri gerend optreden na de beklim ming van de Kemmelberg, waar hij zich met achttien anderen had afgescheiden van het pelo ton. Maassen werd omringd door niet de minsten uit het metier, want hij bevond zich in het ge zelschap van renners als Sören- sen, Museeuw, Cipollini, Eki- mov, Fondriest, Ballerini en Ludwig, De groep bouwde een maximale voorsprong op van bijna anderhalve minuut, maar werd later toch weer opgeslokt door het peloton. „Dat was voor ons de enige kritieke fase in de wedstrijd", vond Maassen, die op dat mo ment wel 'virtueel' leider was. Gent (anp) - Greg Le- Mond is dinsdagavond in de buurt van Gent be trokken geraakt bij een auto-ongeluk. De Amerikaan heeft volgens een verklaring van de poli tie slechts enkele schram men opgelopen. Hij reed woensdag ook gewoon mee in de tweede etappe van de Driedaagse van Depanne. In de auto zaten behalve LeMond verzorger De Cock en mecanicien De Vriese. Ook zij kwamen met de schrik vrij. De auto liep zware schade op. Om te il lustreren dat hem niets mankeerde nam LeMond deel aan de eerste ontsnap ping. „Het had niet mogen gebeuren, dat ik als enige van de ploeg bij dié vluchtpoging betrokken was. Gelukkig hebben we de zaken naderhand recht kunnen zetten. Wat mezelf betreft heb ik in elk geval mijn best gedaan om niet voorop te blijven." Zijn afwezigheid in de vlucht- groep kwam Vanderaerden na afloop op een uitbrander te staan van Vanderschueren. „Dat was geen beste beurt van me", erkende de Vlaming schuldbe wust. Dat had de routinier on derweg trouwens ook wel in de smiezen gehad, want na de her groepering reed hij uiterst at tent. Door een uitval van Roscio- li in de finale, die uiteindelijk leidde tot een kopgroep van vijf tien renners (met onder anderen Bontempi, Kelly en Ekimov) liet de klassementsaanvoerder zich niet meer verrassen. Ook die po ging was echter geen lang leven beschoren, waarop de volslagen onbekende Minali in de massas print alle gereputeerde snel heidsduivels te kijk zette. „We mogen het hier nu niet meer uit handen geven", keek Frans Maassen vervolgens vooruit naar vandaag. De driedaagse wordt vanmiddag, nadat de renners een rit in lijn over 114 kilometer afgewerkt hebben, in De Panne afgesloten met een individuele tijdrit over 14 kilometer. „Eén van ons moet winnen. Of ik dat ben? Dat zien we morgen wel. Ik heb er in ieder geval de vorm voor. Die is er zomaar in één keer gekomen, vorige week woensdag in Dwars door België. In de weken daarvoor heb ik zo lopen sukkelen, dat ik echt even in de put heb gezeten. Na de Ruta del Sol was het helemaal niks meer, niet in de Omloop Het Volk, niet in de Tirreno en niet in Milaan-Sanremo. Ik werd er bloednerveus van. Maar op het goede moment is ook de goede vorm gekomen. Bij mij, maar ook bij Nijdam, Vanderaerden en Van Hooydonck. Dat biedt perspectieven voor zondag (de Ronde van Vlaanderen, JE)." UITSLAGEN Tweede etappe, Herzele - Oostduin kerke: 1. Minali (Ita) 231 km 5.27.46, 2. Cipollini (Ita), 3. Nelissen (Bel), 4. Abdoesjaparov (Oez), 5. Museeuw (Bel), 6. Ludwig (Dui), 7. Bartoli (Ita), 8. Martinelli (Ita), 9. Leoni (Ita), 10. Vandenbossche (Bel), 17. Hoffman, 19. Den Bakker, 24. Vink, 25. Veenstra, 35. Van de Vin, 37. Hanegraaf, 52. Maassen, 55. Nelis sen, 77. Pieters, 89. Zuyderwijk, 95. Verhoeven, 101. Nijdam, 126. Van Poppel 3.07, 127. Jakobs, 131. De Koning 10.24, 133. Siemons, 140. Talen, 141. Cornelisse, 147. Schurer 16.10, 152. Van der Poel 19.02. Algemeen klassement: 1. Vanderaer den (Bel) 9.25.24, 2. Moncassin (Fra) op 0.03, 3. Maassen (Ned) 0.06, 4. Van Hooydonck (Bel) 0.07, 5. Ab doesjaparov 0.18, 6. Spruch (Pol) 0.21, 7. Gontsjenkov (Oek) z.t., 8. Fondriest (Ita) z.t., 9. Svorada (Tsj) z.t., 10. Nelissen 0.35, 43, Hoffman 1.20, 44. Den Bakker, 52. Veenstra 1.55, 55. Verhoeven 2.01, 57. Hane graaf 2.06, 63. Van de Vin 2.11, 65. Vink, 76. Pieters 2.22, 98. Nijdam 3.12, 102. Nelissen 3.25, 111. Van Poppel 4.32, 124. Zuyderwijk 9.49, 125. De Koning 10.31, 135. Siemons 13.26, 137. Talen 13.43, 140. Jakobs 14.48, 144. Schurer 17.30, 146. Cor nelisse 19.08. Nicola Minali (links) verslaat zijn medesprinters in Oostduinkerke. FOTO COR VOS Den Haag (anp) - Pernette Osinga is op een even bijzondere als pijnlijke wijze verhinderd deel te nemen aan het World tup-toernooi dat komend weekeinde op Cuba plaats heeft. De Voorburgse degenschermster, die zou worden begeleid door haar jjOetermeerse trainer Kasper Kardolus, zit zonder paspoort en het benodigde visum, terwijl de tickets al klaar liggen op Schiphol, e reisdocumenten waren woensdag per post op weg van het t-ubaanse consulaat in Amsterdam naar het reisbureau in Utrecht de trip organiseert. Osinga en Kardolus, die zich donderdag in woegte op de nationale luchthaven hadden moeten melden, eenden eind vorige week aan alle formaliteiten (formulieren ngevuld, paspoort ingeleverd) te hebben voldaan. Toch weigerde de ubaanse zaakgelastigde hen aanvankelijk een visum, omdat ze ment6 ^°°r ^avana waren uitgenodigd voor het sportevene- Het reisbureau verzuimde echter Osinga en Kardolus tijdig in te enten over het gerezen probleem, want woensdag bleek dat het ubaanse consulaat best bereid was de kleine Nederlandse delegatie an een visum te helpen. Op dat moment waren de paspoorten veilig en onbereikbaar in handen van de PTT. Cardiff - Na zes overwinningen heeft België op weg naar de eindronde voor het WK zijn eerste nederlaag geleden. Dat gebeurde in Cardiff tegen Wales, 0-2. De verrassende eindstand was al bij rust bereikt. Na de treffer van Ian Rush in de 39ste minuut konden Belgen in feite niets meer terugdoen. Het was Rush' 24ste doel punt voor Wales, een nationaal record. Na achttien minuten had Giggs de score via een vrije trap geopend. Debutant Giggs, negentien pas, wordt de George Best van de jaren negentig genoemd. Wales overblufte de tegenstander in de eerste helft. Na rust kreeg de ontmoeting een meer evenwichtig karakter. Doelman Southall groeide uit tot de uitblinker bij de thuisploeg door inzetten van Van der Eist, Grun en Czerniatynski te keren. Wales, nu derde in groep 4 met zes punten uit vijf duels, had de uitwedstrijd met dezelfde cijfers verloren. De voorsprong van België (twaalf uit zeven) op Roemenië bedraagt vijf punten. De Roemenen heb ben twee wedstrijden minder gespeeld. Cardiff: Wales - België 2-0 (2-0). 18. Giggs 1-0, 39. Rush 2-0. Scheidsrechter: Schmidhuber (Dui). Toeschouwers: 27.002. Gele kaart: Young, Aizlewood (Wal), Grun (Bel). Wales: Southall; Home, Aizlewood, Young en Ratcliffe; Bodin, Hughes en Speed; Saunders, Rush en Giggs (89. Bowen). België: Preua'homme; Medved, Grun, Albert en Smidts; Staelens, Van der Eist, Scifo en Boffin; Degryse en Czerniatynski. België 7 6 0 1 12 12- 3 Roemenië 5311717- 4 Wales 5 3 0 2 6 10- 7 VTS 4 12 14 7-4 Cyprus 6 1 1 4 3 4-10 Far Oer 5 0 0 5 0 0-22. Eerstvolgende wedstrijd: 14 april: Roemenië - Cyprus. VTS - Verenigd team Tsjechoslowakije. Groep 3 Denemarken heeft tijdens de WK-kwalifi- catiereeks Spanje de eerste nederlaag toe gebracht. In Kopenhagen zegevierde Dene marken via een treffer van Flemming Povl- sen met 1-0. In vier duels had Denemarken niet meer dan één keer gescoord. Povlsen, ex-PSV tegenwoordig uitkomend voor Borussia Dortmund, brak in de twintigste minuut door. Hij zette een verdediger op het verkeerde been en passeerde doelman Zu- bizarreta, die in zes duels nog geen treffer had toegestaan. Europees kampioen Denemarken is nog ongeslagen, Spanje koploper. De achter stand van de Denen bedraagt twee punten, de Scandinaviërs hebben echter twee wed strijden minder gespeeld. Vrijwel de gehele wedstrijd hadden de Denen het initiatief. De omstandigheden, een hard veld bij een temperatuur van boven het vriespunt, wogen waarschijnlijk in het voordeel van de thuisploeg in het duel dat onder leiding stond van de Neder landse scheidsrechter Mario van der Ende. De Ierse Republiek heeft binnen acht mi nuten Noord-Ierland met 3-0 verslagen. Halverwege de eerste helft scoorden Town- send, Quinn en Staunton. Kopenhagen: Denemarken - Spanje 1-0 (1-0). 20. Povlsen 1-0. Scheidsrechter: Van der Ende (Ned). Toeschouwers: 40.272. Gele kaart: Giner, Ferrer, Amor en Parralo (Spa). Denemarken: Schmeichel; Nielsen, Rieper en Olsen; Kjeldberg, Larsen (75. Hansen), Jensen en Vilfort; Povlsen, Elstrup en Brian Laudrup (87. Töfting). Spanje: Zubizarreta; Ferrer, Guardiola (46. Na- dal), Alkorta en Giner; Parralo, Amor, Aldana en Munoz (56. Goicoechea), Salinas en Begui- ristain. Dublin: Ierland - Noord Ierland 3-0 (3-0). 18. Townsend 1-0, 20. Quinn 2-0, 29. Staunton 3-0. Scheidsrechter: Röthlisberger (Zwi). Toeschou wers: 33.000. Ierland: Bonner; Irwin, Phelan, McGrath en Moran; Keane, Townsend en Houghton; Niall Quinn (84. McGoldrick), Coyne (77. Cascarino) en Staunton. Noord-Ierland: Wright; Donaghy, Worthington, Taggart en McDonald; Morrow, Magilton (50. Jimmy Quinn) en O'Neill (73. Black); Dowie, Gray en Hughes. STAND Spanje 7 3 3 1 9 13- 1 Ierland 5 3 2 0 8 9-0 Denemarken Noord-Ierland Litouwen Letland Albanië 5 2 3 0 7 62 2 2 6 6 13 2 4 7 0 4 3 4 61142 2- 0 7- 7 5-10 3-13 3-11 Groep 5 Griekenland heeft een uitstekende kans de eindronde van het toernooi om het WK voetbal te bereiken. Door de overwinning in Budapest op Hongarije (1-0), hebben de Grieken in groep 5 negen punten uit vijf duels. Alleen Rusland heeft een redelijke uitzicht Griekenland te achterhalen. In deze groep plaatsen twee van de vijf landen zich voor het eindtoernooi. De enige treffer kwam uit een strafschop van Apostolakis. Tsiantakis werd gelanceerd door een pass van invaller Antoniou. Alleen door de bal met de hand te spelen kon verdediger Telek een treffer voorkomen. Budapest: Hongarije - Griekenland 0-1 (0-0). 70. Apostolakis 0-1 (strafschop). Scheidsrechter: Krug (Dui). Toeschouwers: 30.000. Hongarije: Petry; Telek, Csabi, Disztl (36. Nagy) en Pisont (71. Balog); Urban, Detari, Eszenyi en Duro; Kovacs en Kiprieh. Griekenland: Minou; Manolas, Tsalouhides, Tsiantakis en Koiitsidakis; Nioplias, Mahlas (82. Franzescos), Kalitzakis en Apostolakis; Marangos (68. Antoniou) en Mitropoulos. STAND Griekenland 5 4 1 0 9 5-0 Rusland 2 2 0 0 4 3-0 Hongarije 4 1 1 2 3 4-3 IJsland 4 1 0 3 2 2-4 Luxemburg 3 0 0 3 0 0-6 Eerstvolgende wedstrijden: 14 april: Luxemburg - Rusland; 28 april: Rusland - Hongarije. GROEP 1 Bern: Zwitserland - Portugal 1-1 (1-1). 39. Cha- puisat 1-0, 44. Semeda 1-1. Scheidsrechter: Niel sen (Den). Toeschouwers: 31.000. STAND Zwitserland 5320815- 4 Italië 5 3 2 0 8 13- 5 Schotland 4 12 14 4-3 Portugal 4 12 14 3-4 Estland 2 0 111 0-6 Malta 6 0 15 1 2-15 Eerstvolgende wedstrijd: 14 april: Italië - Est land. Mark Degryse (links) van België in duel met Mark Hughes van Wales m 11 i Den Haag - Na het feestje van Vall d'Hebron kwam de kater. Twee van de medewerkenden aan de gedenkwaardige Daviscup- wedstrijd Spanje - Nederland plus de fel meelevende reserve Jan Siemerink werden in een vroeg stadium van de reguliere ATP-toernooien uitgeschakeld. Jacco Eltingh verloor dinsdag in de eerste ronde van het evenement in Estoril met 2-6, 2-6 van Corretja. Siemerink reisde naar Osaka om daar bij aankomst te verliezen van de 19-jarige Canadese newcomer Greg Rusedski (4-6, 1-6). Paul Haarhuis hield het in Estoril een ronde langer vol, maar werd woensdag aan de kant gezet. In de tiebreak van de derde set verloor hij met 6-8 van de Zweed Magnus Larsson (6-1,1-6, 6-7). Die uitslag zal waarschijnlijk de animo verminderen om Zweden in de kwartfinales van de Daviscup op gravel tegemoet te treden. Osaka. Mannen, 900.000 gulden, eerste ronde: Mansdorf (Isr/5) - Woodbridge (Aus) 6-1 6-4, Stark (VSt) - Holm (Zwe/3) 6-1 3-6 6-4, Bates (GBr) - Damm (Tsj) 6-1 7-5, Stolle (Aus) - Kuhnen (Dui) 3-6 7-5 6-3, Chang (VSt/2) - Prinosil (Dui) 6-1 4-6 6-4, Rusedski (Can) - Siemerink (Ned) 6-4 6—1Grabb (VSt) - Petchey (GBr) 6-2 7-6, Raoux (Fra) - Carlsen (Den/8) 7-6 6-2, Courier (VSt/1) - Pescosolido (Ita) 6-2 6-2, Fromberg (Aus) - Hlasek (Zwi/6) 6-3 6-4, Gilbert (VSt/4) - Pridham (Can) 3-6 6-2 6-4. Hilton Head. Vrouwen, 1,4 miljoen gulden, eerste ronde: Langrova (Tsj) - Van Lottum (Ned) 4-6 6-2 7-6, Gigi Fernandez (VSt/13) - Temesvari (Hon) 6-3 6-2, Cecchini (Ita/15) - Kuhlman (VSt) 6-0 6-3, Hack (Dui) - Perfetti (Ita) 6-1 6-1, Neiland (Let) - Minter (Aus) 6-0 6-4, Fulco (Arg) - Martinek (Dui) 6-4 6-2, Vieira (Bra) - Harvey-Wild (VSt) 6-4 3-1 opgave. Tweede ronde: Maleeva (Bul/6) - Helgeson (VSt) 6-3 7-5, Gavaldon (Vst) - Garrison (VSt/8) 3-6 6-0 6-2, Frankl (Dui) - Watanabe (VSt) 6-4 6-1. Uitslagen tennis Estoril. Mannen, 945.000 gulden. Eerste ronde: Mancini (Arg) - Wuyts (Bel) 6-2 6-4, Yunis (Arg) - Olchovski (Rus/7) 7-6 6-3. Tweede ronde: Larsson (Zwe/6) - Haarhuis (Ned) 1-6 6-1 7-6, Novacek (Tsj/4) - Carbonell (Spa) 6-4 6-4. Dubbelspel, achtste finale: Oosting/Riglewski (Ned/Dui) - Visser/War- der (ZAf/Aus/1) 7-6 6-2. Durban (ZAf). Mannen, 540.000 gulden. Eerste ronde: Reichel (VSt) - Woodforde (Aus/3) 7-6 3-1 opg., Mezzadri (Zwi/6) - Black (ZAf) 7-6 2-6 6-3. Tweede ronde: Ferreira (ZAf/1) - Zoecke (Dui) 6-4 7-6, Renzenbrink (Dui) - Marsh (ZAf) 7-6 6-1, Volkov (Rus/2) - Rikl (Tsj) 6-1 6-4. Barcelona - De Spaanse beroepswielrenner Francisco San Roman is in de Ronde van Murcia betrapt op het gebruik van dope. In de urine van de coureur uit de Banesto-ploeg werden sporen van het verboden middel efedrine gevonden. De straf van San Roman, ploeggenoot van Pedro Delgado en Miguel Indu- rain, bestaat uit een voorwaardelijke schorsing van drie maan den en een boete van ruim 3000 gulden. Ter Apel - Vaganjan heeft met de Deen Hansen van plaats gewisseld aan de kop van het zesmanstoernooi van Ter Apel. Met zwart behandelde hij een middenspel zonder dames zo superieur, dat Hansen na het afbreken tot de conclusie kwam, verloren te staan. Vaganjan plaatste zich met deze zege naast Khalifman, die tegen Van Wely niet verder dan remise kwam. De Nederlandse invaller, die in een Grünfeld-Indiër werd geconfronteerd met een nieuwe zet, bleef de taktische problemen meester en haalde op de achttiende zet het halve punt binnen door zetherhaling. Nijboer en Van der Wiel besteedden vele uren aan de nabetrach ting van hun onderling duel; een Siciliaan met een middenspel, dat alle kanten op kon. Óp het bord eindigde het in een viertoreneindspel, waarin een blind paard geen schade meer kon aanrichten. Uitslagen derde ronde: Van Wely (Ned) - Khalifman (Rus) V2-V2, Hansen (Den) - Waganjan (Arm) 0-1, Nijboer (Ned) - Van der Wiel (Ned) '/2-V2. Stand: 1. Khalifman en Waganjan 2 punten, 3. Van Wely IV2 1 afg., 4. Hansen 114, 5. Nijboer1/* 1,6. Van der Wiel 14. Atlantic City - De toestand van de door zwaar hersenletsel getroffen bokser Sergei Artemiev is aanzienlijk verbeterd. De Rus werd woensdag in Atlantic City van de beademingsappara tuur gehaald, reageerde weer op de stem van zijn vrouw en kon zich licht bewegen. Artemiev raakte op 21 maart in het gevecht tegen de Amerikaan Carl Griffith zwaar gewond. Kort voor het einde van de tiende ronde ging de 23-jarige Rus onderuit, na diverse stoten op het hoofd. Hij stond nog wel op, maar het duel werd afgebroken. Artemiev werd voor onderzoek naar een ziekenhuis in Atlantic City overgebracht, waar een bloedprop in de hersenen werd geconstateerd. De artsen achtten het noodzakelijk de bokser in comateuse toestand te brengen, omdat elke beweging hem fataal had kunnen zijn. De operatie om de bloedprop te verwijderen, duurde bijna vijf uur. Woensdag ontwaakte Artemiev weer. Frankfurt - Horst Heese is bij Eintracht Frankfurt benoemd als opvolger van de dinsdag opgestapte Dragoslav Stepanovic. Heese (49) kreeg een contract tot het einde van het seizoen. Eintracht Frankfurt had zich voor de komende voetbaljaargang al verzekerd van de komst van Klaus Toppmöller, die momen teel nog werkzaam is bij Waldhof Manheim. Stepanovic stapte dinsdagavond direct op na de bekernederlaag van zijn club tegen zijn toekomstige werkgever Leverkusen (0-3). Zijn opvolger Heese was eerder werkzaam als bondscoach van Malta en speelde in het verleden voor Eintracht La Roche sur Yon - De proloog van de Tour de Vendee was slechts 3,4 km lang. Toch zagen de organisatoren kans Monique Knol 500 meter voor het einde de verkeerde kant op te sturen. Rechtsaf inplaats van rechtdoor. De Nederlandse wielrenster was op dat moment de snelste. Maar na het omkeren natuurlijk niet meer. De Noorse Monica Valvik werd nu de leidster in het klassement. Met een 26ste plaats op acht seconden van de winnares was Monique Knol nog wel de beste Nederlandse. Driedaagse van de Vendée, vrouwen: Eerste etappe, Saint-Michel-en- l'Herm - Jard-sur-Mer: 1. Kibardina (Rus) 101,5 km 2.41.54, 2. Clignet (Fra) op 1.06, 3. Knol (Ned), 4. Valvik (Noo), 5. Teutenberg (Dui). Algemeen klassement: 1. Kibardina 2.45.54, 2. Valvik 0.59, 3. Longo (Fra) z.t., 4. Clignet 1.02, 5. Orn (Noo) 1.03. Eindhoven - Nederland heeft woensdagavond bij het WK ijshockey voor B-landen in Eindhoven de eerste nederlaag geleden. In de enerverende topper tegen het eveneens nog ongeslagen Groot-Brittannië ging Oranje met 2-3 onderuit, na een voorsprong van 2-0. De titelkansen voor Nederland lijken daarmee verkeken. Nederland - Groot-Brittannië 2-3 (1-0 1-1 0-2). 20. Kruger 1-0, 21. Van Gerwen 2-0, 40. Hand 2-1, 52. Fera 2-2, 58. Cranston 2-3, Scheidsrechter: Johansson (Zwe). Toeschouwers: 2100. Strafminuten: Nederland 32, Groot-Brittannië 30. Polen - Bulgarije 13-2 (2-2 5-0 6-0). 2. Klisiak 1-0, 4. Terziev 1-1, 7. Bangueev 1-2, 16. Puzio 2-2, 22. Tkacz 3-2, 29. Cholewa 4-2, 30. Tkacz 5-2, 31. Pulawski 6-2, 38. Copija 7-2, 41. Zdunek 8-2, 42. Klisiak 9-2, 43. Matczak 10-2, 47. Truty 11-2, 54. Klisiak 12-2, 58. Tomasik 13-2. Scheidsrechter: Hansen (Den). Toeschouwers: 175. Strafminuten: Po len: 12, Bulgarije 14. Stand: Groot-Brittannië 5 5 0 0 10 26-9, Polen 5 4 0 1 8 57-9, Nederland 5 4 0 1 8 40-8, Japan 4 2 0 2 4 22-12, Denemarken 4 2 0 2 4 21-12, Roemenië 4 1 0 3 2 8-25, China 4 0 0 4 0 5-54, Bulgarije 5 0 0 5 0 4-52. Duitse midweeklotto. Trekking A: 1-22-31-38-44-48. Reservegetal: 49. Trekking B: 8-12-23-34-37-49. Reservegetal: 13. Spel 77: 0631730. V

de Stem | 1993 | | pagina 9