'Slechte kritiek? Dan wordt het een kassucces' O A/j Q, -o m x flr EGENHEIE Jubilarissen bij Transfiguratie POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS DAG KLAPPER Ui Ui Concert leerlingen in Ledeltheater Oostburg i de stem ZEELAND maandag 29 maart 1993 rticulieren SARA Jiversen ig Prijskaarting Lat alfa. nissan. hondil tovoif, imotk. renault 105.- iuhïh«schokdempers OR Vlaamse komiek Urbanus doet even Hulst aan voor promotie nieuwe film ELEKTRONISCH TELT EEN GEWAARSCHUWD MAN VOOR TIEN... rrit Draaginsigne Terneuzenaar SCHIETINGEN KAARTINGEN <3 U/ L0*0^ klm cityhopper Q. <J> fO o> 093 X Rd r» '7 A5 3mt tnkje, jubileum, receptie, 1 verloving, overwinning, ji, Abraham, openbare door, mag best eens in vel op de pagina oeilijk is dat niet en duur Izijn. Prijs per regel of \f 2,40*. één grote regel 1,89 resp. 3,04*. Isen van een foto of pn formaat van 35 x 45 15,96 resp. 16,76* brieven op aanvraag. Bij fetaling wordt f 4,50 end. Foto's worden niet J 076-236442 of geef uw fr plaatsing af bij één van ^Schriftelijke opgaven rid geaccepteerd indien Ikend zijn, ook indien uw bijgevoegd is. i het recht voor teksten bn redenen te weigeren. klachten bereiken over Ikst behoudt de uitgever por om de naam van de er bekend te geven. en gelden op zaterdag Jigingsnieuws f kolom op donderdag Hartelijk gefeliciteerd I Ié de prde Bieden en jokeren, ma 29/3 aanv. 20.00u. Café de Landbouw, Clinge. T^<oo^an^| COPIEERMACHINE tafel model, gewoon papier, tel. 01620-60498. rFulda Y2000 1J9." ioodYearNCT 1||* ,RUM lodYear GT ,ge en excl. service-pakket ««08 4. tel. 01140-_1_4080__ aasemaatschappijen in dus bij ons van harte Heikop Van onze correspondente Hulst - Drie jubilarissen van de Camere van Rhetorica de Transfiguratie uit Hulst wer den zaterdag eens extra in de bloemetjes gezet. De wethou ders Picavet en Weemaes kwamen rond 20.00 uur naar de vaste oefenruimte van de Transfiguratie om F. Heir- man-Eeckhout een passend geschenk aan te bieden. Zij zet zich al veertig jaar in voor de groep, meestal op de achtergrond. Mevrouw Heirman- Eeckhout is een geweldige souf- fleuse en haar aanwezigheid al leen was voor de meeste spelers voldoende om de teksten niet te vergeten. En als de zenuwen toch opspeelden, was Fientje Heirman steeds present om alles in goede banen 'te leiden. Zij kreeg daarom een Reynaert- beeldje van de gemeente Hulst en van de Prince Souverein, Charles Heirman, een speld van het NCA (Nederlandse Vereni ging van Amateurtheater). De ander twee jubilarissen, Julien Janssen (acteur) en Willy van de Walle (decorbouwer), kregen eveneens een speld. Zij zijn beiden al 25 jaar lid van de Transfiguratie. De drie jubilaris sen en hun echtgenoten kregen daarna bloemen en cadeaus van de eigen leden. Oorkonde Tijdens deze jaarlijks feestavond van de Transfiguratie, steeds na de reeks uitvoeringen in maart, was er ook een speciale oorkon de voor Louis Oomens. Hoofd man Fonny Vermandei overhan digde dit belangrijk document aan Oomens omdat.deze erelid wordt van de Camere van Rheto rica. Hem valt deze eer te beurt omdat hij vele verdiensten heeft als acteur en bovendien jaren lang de kas heeft beheerd van de toneelgroep. De stemming zat er na al die felicitaties en huldeblijken goed in. De leden van de Transfigura tie lieten zich het koud buffet goed smaken en namen daarna, zoals dat acteurs en actrices be taamt, het podium in beslag. Er werden werkjes van eigen bodem gepresenteerd en ook waagden de serieuze toneelspelers zich aan een lekker vlot play-back- nummertje. De Transfiguratie is tevreden met de resultaten van het afgelo pen speelseizoen. Het spel 'Een zoen van Miss Urk' viel goed bij het publiek. Er werd gespeeld in Hulst en Axel en zaterdag 3 april wordt deze klucht voor het laatst op de planken gezet in een beslo ten uitvoering voor de bejaarden in de zaal bij R. Nijs in Klooster- zande. Willy van de Walle, Fientje Heirman en Julien Janssen (van links naar rechts), de jubi larissen bij Transfiguratie. foto camile schelstraete Van onze medewerker Jeanette Vergouwen Hulst - De Vlaamse komiek Urbanus was gisteren even in Hulst. Zijn nieuwste film 'De Zevende Hemel' ging in de Koning van Engeland in voorpremière. Reden om de populaire man even naar de Reynaertstad te halen. Hij werd met politie-escorte af geleverd voor de bioscoop, waar Termenieke lustig zat te blazen. Zijn aankomst was oogverblin dend door de vele flitslichten. Als speciaal eerbetoon werden een tiental duiven losgelaten. Urbanus legt meestal bliksembe zoeken af, maar in Hulst bleef hij toch meer dan een uur han gen. Hij kreeg een prachtige kaasbuffet voorgeschoteld en liet alles glimlachend over zich heen gaan. „Het is mijn derde film en tot nu toe mijn moeilijkste, het is geen slapstick, maar eerder een ont roerende film. Ik heb tijdens de opnames moeten leren leven met de talenten en gebruiken van de Franse regisseur, ik mocht abso luut de dorpsidioot niet spelen en dat was ingewikkeld," aldus Urbanus. Na het succes van Hector en Koko Flanel moet de Zevende Hemel het bewijs leveren dat Urbanus ook serieus kan zijn. Van hem werd verwacht dat hij nu eens geen gekke snuiten zou trekken, geen bokkesprongen maakte en zeker geen platvloer se grappen uithaalde. Volgens Belgische critici is het scenario niet origineel en bevat weinig geestige vondsten. Urbanus moet humor bedrijven met de hand rem erop en men vindt dat hij als gewoon filmacteur dus niet over tuigd. De belangrijkste rollen worden gespeeld door Urbanus (Samuel) en Renée Soutendijk (Charlyne). De regie is in handen van de Fransman Jean-Paul Lilienfeld. Het verhaal is eenvoudig. Sa muel is depressief en wil zelf moord plegen. Voordat hij de pillen inslikt hoort hij keiharde muziek bij zijn bovenbuur en hij gaat een kijkje nemen. Hij 'redt' Charlyne die zich net van het leven wilde beroven. Hij maakt haar wijs dat hij haar engelbe waarder is en dat hij haar moet meenemen naar een buitenhuis om haar weer zin in het leven te geven. Samuel wordt al heel snel ver liefd op Charlyne en zit dan met het probleem dat hij haar op de mouw heeft gespeld dat engelen niet kunnen eten en drinken en sexloos zijn. Aan het slot volgt een verrassende wending. De film duurt anderhalf uur. „In de film zijn we voortdurend pessimistisch en ik speel dus niet het Urbanustypetje. De moeilijk heid was om dingen niet te doen, die ik van nature gewoon wel zou doen," vertelt Urbanus. Als hem gezegd wordt dat de critici de film erg slecht vinden, heeft hij zijn antwoord onmiddelijk klaar. „Slechte kritieken, das goe, dan zijn alle ingrediënten voor een kasssucces aanwezig." Tijdens het nuttigen van de gif groene Zevende Hemel-cocktail bekijkt hij de aardbei en mom pelt „die lijkt op de neus van Renée Soutendijk". Hij blijft stoïcijns als hem gevraagd wordt naar het succes van de veertig stripalbums en de tekenfilm. Over zijn podiumaktiviteiten is hij resoluut. „Ik sta al zeven jaar niet meer op het podium. Dat heeft te maken met het kleine taalgebied en als je steeds maar hetzelfde moet vertellen is het geen uitdaging meer. Ik krijg er geen kik meer van en daarom zoek ik het niet meer in het verbale maar in het visuele. Ik ben een man van veranderin gen." Zijn liefste wens verklapt hij grif. „Zelf een film regisseren en de figuur van Urbanus exploite ren. Het script is niet klaar, ik weet slechts dat ikke de hoofdrol speel en dat het een kleurenfilm wordt." (ADVERTENTIES) Erkend Uneto Beveiligings installateur Elektronische beveiliging Oranjestraat 5 Tel. 01155-62710 Van onze verslaggever Terneuzen/Serooskerke - Ge pensioneerd brigade-comman dant van de Koninklijke Mare chaussee in Terneuzen J. van der Plas, heeft dit weekend in Serooskerke het draaginsigne gewonden gekregen. Van der Plas ontving de onder scheiding omdat hij in 1948 tij dens zijn dienst in voormalig Nederlands-Indië gewond is ge raakt. De brigade-commandant diende van oktober 1946 tot no vember 1949 bij het achtste Regiment Infanterie. De Koninklijke onderscheiding werd uitgereikt door voorzitter L. A. Provily van het district Zeeland van de International Police Association. Van der Plas maakt deel uit van het districts- bestuur. J. van der Plas. foto camile schelstraete Van onze correspondente Oostburg - De jaarlijkse grote leerlingenuitvoering van de Muziekschool, afdeling West Zeeuws-Vlaanderen wordt mor gen, dinsdag 30 maart, gehouden in het Ledeltheater in Oostburg. In januari en februari werden voorspeelavonden gehouden, waarbij de individuele leerling centraal stond. Dinsdag staat echter het samenspel in de schijnwerper. Vele ensembles en groepen die in Oostburg wekelijks oefenen eisen voor het grootste gedeelte het programma voor zich op. Zo treden op een kopergroep, een accordeonensemble, een dwarsfl- uitgroep en het grote schoolorkest. Zij brengen een keuze uit hun instrumentale repertoire. Een vocale inbreng is er eveneens door het optreden van de tweede klassen AMV uit Aardenburg, Oostburg, Schoondijke en Sluis. Zij laten een aantal volksliedjes horen. Speciale gast is de slagwerkgroep van de Zeeuwse Muziekschool onder leiding van Jan Anthonisse. Deze groep bestaat al meer dan vijftien jaar, uiteraard met wisselende bezetting. Hoogtepunten uit het bestaan van de groep is de medewerking aan een langspeelplaat en diverse radio-opnamen. Deze groep verzorgt jaarlijks ook meerde re schoolconcerten in het reguliere onderwijs. Het laat tijdens de Oostburgse uitvoering de toehoorders kennis maken met de vele mogelijkheden en muziekstijlen, waarin voor slagwerkensembles is gecomponeerd. De leerlingenuitvoering begint om 19.00 uur. De toegangskaarten zijn vanaf 18.30 uur aan de kassa van het theater te verkrijgen. Inbraak Terneuzen - In de nacht van zaterdag op zondag is inge broken in Scheldorado aan de Churchilllaan in Terneuzen. Men was binnengekomen door een raam van een kantoor te forceren. Getracht werd de kluis open te breken, hetgeen niet lukte. Vervolgens werd met straatsteen een tussen- raam vernield om in een ander deel van het pand te komen. Hierin werden een publiekste- lefoon en een kassa vernield. Radio weg Terneuzen - Zaterdagavond is ingebroken in een op het ABC-parkeerterrein in de bin nenstad geparkeerde perso nenauto. Uit het voertuig werd de radio ontvreemd. Men had zich toegang verschaft door het vernielen van een portierruit. Botsing Oostburg - Bij een kop-staart- botsing op de Brouwerijstraat te Oostburg zijn zaterdagmid dag twee personenauto's zwaar beschadigd. De auto mobilist H. S. uit Oostburg bemerkte te laat dat een voor hem rijdende personenauto bestuurd door zijn plaatsge noot M. W. afremde om links af te slaan. Volgens de politie reed S. onder invloed. Een ademanalysestest wees 345 UGL aan. S. kreeg een boete opgelgd van 400 gulden. Diefstal Oostburg - H. H. uit Keulen deed zaterdag bij de politie in West-Zeeuws-Vlaanderen aangifte van diefstal uit haar tas, die ze vermoedelijk op de donderdag daarvoor in de om geving van Nieuwvliet had verloren. Papieren uit de tas waren in een openbare brie venbus teruggevonden. Wel ontbrak een geldbedrag van 1500 gulden. Vernieling Aardenburg - C. B. uit Eede deed zaterdag bij de politie in Oostburg aangifte van vernie ling aan zijn personenauto. Het voertuig stond geparkeerd aan de Hennekeystraat in Aardenburg en werd daar aangereden. Televisie weg Breskens - Bij een inbraak in een vakantiewoning aan de Nieuwersluisweg te Breskens werden verschillende goede ren, waaronder een kleurente levisie ontvreemd. Eigenaar P. R. uit Mönchen Gladbach (D) deed daarvan aangifte bij de politie in West-Zeeuws- Vlaanderen. Uit het door de politie ingestelde onderzoek kwam aan het licht dat in vijf in de omgeving staande cara vans eveneens was ingebro ken. De eigenaars daarvan zullen deze week aangifte doen. Vals geld Sluis - Een winkelier uit Sluis deed bij de politie melding van het in omloop zijn van vals geld. In zijn zaak had hij een vals bankbiljet ontdekt van 250 gulden, waarmee ie mand gekochte goederen had betaald. Onderzoek Zuidzande - De politie in West-Zeeuws-Vlaanderen heeft na een ingesteld onder zoek P. V. uit Oostburg ge hoord, verdacht van het ver oorzaken van een ongeval. Hij zou op 12 maart van dit jaar als bestuurder van een perso nenauto op de Mariastraat in Zuidzande tijdens het inhalen in de linkerberm zijn geko men. Daarbij moesten enkele betonpaaltjes en een verkeers bord het ontgelden. Ook de auto van V. werd daarbij zwaar beschadigd. Proces ver baal is opgemaakt. Aan enkele bezoekers van zijn nieuwste film geeft Urbanus na afloop een handtekening. foto-s camile schelstraete Kloosterzande HARTSTICHTING - De Ne derlandse Hartstichting afde ling Kloosterzande heeft twee groepen Reanimatie opgeleid. Alle cursisten slaagden voor hun diploma. De cursus werd gegeven door dokter J.W. ter Burg, H. Menu en M. van de Bergen-Durinck. GESLAAGDEN Jeugd: Anja Huisman, Bianca Neve, Judith Morcus, Lucie de Bruin, Claudia de Waal en Bertina Roels. Tweede groep: P. de Kort, K. Lafort, N. Pauwels, M. Bouchaut, R. van Bellen, L. de Rijk, S. de Bakker, C. Vink, D. v.d. Bosch, C. de Waal, J. van Puyvelde, C. Burm, I. Kerck- haert, B. Neve, D. Bracke-Neve en C. Bracke. Schoondijke PHILADELPHIA - In Laus Deo te Schoondijke wordt maandag 5 april om 19.30 urn- een informatiebijeenkomst ge houden door Philadelphia, de protestants christelijke vere niging van oduers, familie en vrienden van mensen met een verstandelijke handicap. Er wordt een korte videofilm ver toond van een aangepaste ge- zinsdienst. Terneuzen HENGELEN - De Terneuzen- se visvereniging ONI heeft za terdag het visseizoen met een wedstrijd op de Westerschelde geopend. Van de 42 deelne mers sloegen 17 man een visje aan de haak. Winnaar werd Lucien Vleeshouwer met 88 cm vis, 2. Jan de Ruyter 62 cm, 3. Jan van de Velde 60 cm, 4. Rinus Ysebaert 50 cm, 5. Izak de Back 35 cm. De tweede wedstrijd op de Westerschelde tussen Terneuzen en Othene staat voor 24 april op de rol. KAARTINGEN IJzendijke - Bridgeclub IJzendijke, tiende wedstrijd. Groep A: 1. Mijns- bergh-Buyze, 2. echtpaar Koek, 3. Bak-Arnoldi. Groep B: 1. Van de Water-Keeman, 2 Hout-De Man, 3. Ranschaert-Houtepen. Oostburg - Oostburgse Bridgeclub, zaal Du Commerce, ladderwed strijd, zestien paren. Groep A: 1. Brugge-Pielaet, 2. Langedijk-Chris- tiaansen, 3. Spierenburg-Wagenaar. Groep B: 1. Hermans-De Nooijer, 2. Echtpaar Verduyn, 3. Gemaert-La- ko. Zaamslag - Café Het Wapen van Zeeland, bieden zonder roem. 20 personen. 1. G. de Nijs, Stoppeldijk- veer, 2. K. Katern, Terneuzen, 3. D. Tolsma, Oostburg. CLINGE - Café de Landbouw, 20 u. prijs kaarting. MEERDONK - Astoria, 15 u. schieting. LAMSWAARDE - Café de Lamsoren, 14 u. vlees- kaarting. SINT JANSTEEN - Café Het Centrum, 14 u. kaarting Met ingang van 28 maart verlaagt KLM Cityhopper haar tarieven van Rotterdam naar Londen. Een jaar retour (zonder restricties!) is zelfs in prijs verlaagd van f 830,- naar f626,-.Vraag de voorwaarden of meer infor matie bij uw reisagent, het KLM Passagekantoor of KLM Reserveringen (020) 6 747 747 (24 uur per dag). i" NIEUWE TARIEVEN PER 28 MAART 1993 Enkel Retour Jaarretour (zonder restricties) 313 626 Eurobudget - 517 Superpex - 381 -cv

de Stem | 1993 | | pagina 7