Belangrijk punt voor Corn Boys Belgische lopers superieur Hulsterloo nadert koploper Oostburg Verdiende winst Lewedorpse Boys Hoek pakt punt Leider Phibppine laat steek vallen Polderman beste Zeeuws-Vlaming in Graauw-Kieldrecht-Graauw Allard Engels wint Omloop van Baronie SPORT ZEELAND B9 VIERDE KLASSE H Geen doelpunten tegen Walcheren in Sas van Gent Graauw - Het scenario in de trimklassieker Graauw- Kieldrecht-Graauw werd opnieuw geschreven door onze zuiderburen. Met Patrick Rypens uit Boom keeg men een meer dan verdienstelijke winnaar. Na hem volgden in de Graauwse Dorpsstraat nog vijftien Belgen, alvorens Arnold Polderman zich als zestiende en eerste Zeeuws- Vlaming meldde. ATLETIEK Gevlogen AFDELINGSVOETBAL RIA komt er niet aan te pas in de slotfase VIERDE KLASSE H EERSTE KLASSE A In eerste klasse afdelingsvoetbal NODIG? CDA-kamerlid liet wao'er huis opknappen Discussie over sluiting Pechiney Fokker 70 de lucht in Transfer Meijer VfB dichterbij Jeugd negatief over Duitsland IN DEZE KRANT: Merijntje DE STEM MAANDAG 29 MAART 1993 Door onze medewerker Guus Heutinck Sas van Gent - Corn Boys behaalde een belangrijk punt in het inhaalduel tegen Wal cheren. In de strijd tegen de gradatie kon dit duel wel eens van doorslaggevend be lang blijken te zijn. In een duel, waarin beide ploegen vele kansen kregen, wist geen van beide teams te scoren. Na afloop gaven Corn Boys-oe- fenmeester Hans Radt en zijn vakgenoot van Walcheren Hans Hack elkaar een hand, waarbij Radt zich liet ontvallen: „Tot volgend jaar." Bij deze oefen- meester dus geen enkele twijfel over de kansen van zijn ploeg om in de vierde klasse te blijven. Hij is overtuigd van de kracht van zijn manschappen. „Mijn spelers hebben genoeg kwaliteit voor de vierde klasse. Het enige, dat ze missen is de nodige koel bloedigheid, de ervaring. Daar om is dit ook een belangrijk leerjaar. Als we wat mee routine hebben opgedaan zie ik ons vol gend jaar meedraaien in de mid denmoot van de vierde klasse. Met een ervaren speler erbij zijn wij zeker niet minder dan clubs als Walcheren en Koewacht die nu in de middenmoot staan." De wedstrijd van gistermiddag bevestigde in grote lijnen zijn woorden. Wanneer zijn spelers in de tweede helft wat meer koelbloedigheid aan de dag had den gelegd, hadden de oranje- witten heel wat geruster de slot fase van de competitie in kunnen gaan. Nu werden er vele kansen gemist en mocht men achteraf nog blij zijn, dat de mannen van de 'overkant' deze middag het vizier eveneens niet op scherp hadden staan, want anders was men van een koude kermis thuis gekomen. Met name in de eerste helft moest doelman Jan Mutsaars een aantal malen handelend optre den om opgelegde kansen voor de Walcheren-spitsen Van Hove en Kuyper onschadelijk te ma ken. Hij deed dit echter be kwaam al hield hij de toeschou wers wel in spanning bij terugs peelballen door net als Ajax- doelman Van der Sar de tegen stander uit te spelen. In de eerste helft kon Corn Boys daar niet veel. tegenover stellen. Elke agressie ontbrak en het leek wel of er voor de Sassenaren niets meer op het spel stond. Na rust een heel ander spelbeeld. De peptalk van Hans Radt en een verkwikkend kopje thee hadden hun effect niet gemist. Elke aanval ging nu richting Walcheren-doel, waar invaller doelman Daems zijn handen kon warmen aan de diverse kansen van Corn Boys. Diverse malen verschenen Martin Dhaens, Mark Maes en Raymond Elisa beth voor zijn doel, maar telkens wist hij het gevaar te keren. Met name Martin Dhaene zorgde in zijn eentje voor veel gevaar door op volle snelheid door de Wal- cheren-defensie te soleren, maar telkens weer faalde hij op het beslissende moment of werd hem op het laatste moment de voet dwars gezet. Na een kwartier in de tweede helft gebeurde dat echter op een manier, die niet in overeenstem ming was net de regels en boven dien binnen het penaltygebied, zodat scheidsrechter Asselman besloot de bal op de stip te leggen. Mark Maes bewees nog eens het gebrek aan koelbloedig heid: zijn laag ingeschoten bal hobbelde naast het doel. „We scheppen wel kansen, maar we ronden ze niet af," was het enige commentaar van Hans Radt na afloop. Ook hij wist eigenlijk niet of hij blij moest zijn met het gewonnen punt of teleurgesteld over de gemiste winst na de vele mogelijkheden in de tweede helft. Van onze atletiekmedewerker De trimklassiekers bij SV Aloy blijven het goed doen. Nu ook, want op deze uiterst zonnige laatste zaterdag van maart kwa men maar liefst 295 deelnemers het startnummer afhalen voor de 22 kilometer lange wedstrijd die zich afspeelde in het meest zuid oostelijke puntje van Zeeuws- Vlaanderen. Met Patrick Rypens kreeg men iemand die laat met het lopen is begonnen als win naar. De 32-jarige atleet begon met deze sporttak pas twee jaar geleden. Vorig jaar liep hij in Rotterdam gelijk al zijn eerste marathon. Toen in 2 uur en 43 minuten. Dit jaar is hij weer van de partij in de Maasstad. Nu met een tijd van 2.35 in het achterhoofd. De vorm is er, dat bewees hij zater dag. Hij bewees ook dat het tussen de oren goed zit, want hij kwam pas na veertien kilometer in de schijnwerpers op een mo ment dat bij velen het beste er al af was. Eerst liet Yvan Ghijselen in de straten van Graauw de zaak ontploffen. Door zijn toe doen kreeg men even buiten de dorpskern een kopgroep van ne gen man, waarbij geen enkele Zeeuws-Vlaming. Het werk vooraan werd gedaan door Johnny Steenssens en Ro ger van Goethem. Zij zorgden er voor dat het een ware afvalrace werd. Een systeem dat bij Rypens in de zak viel, want moest er weer iemand de rol lossen, dan pikte hij handig zijn wagonnetje weer aan. Zo ook na 14 kilometer wedstrijd toen een onvermoeibare Roger van Goethem uit het Belgische Begij nendijk nog maar eens het tem po opvoerde. Alleen Steenssens en -jawel - Rypens konden toen nog volgen. Voor laatstgenoemde het moment om voor een eerste en zoals later bleek beslissende keer uit zijn schulp te komen. Terwijl Van Goethem en Steens sens even moesten recupereren van de geleverde inspanningen liet hij de 'overdrive' aanstaan en de vogel was gevlogen. Hij rondde in de resterende zeven kilometer zijn magistrale solo af met een voorsprong van 28 se conden. Dit op de man van de wedstrijd Roger van Goethem. Johnny Steenssens, de man die in Graauw al een keer een trim klassieker had gewonnen, moest moegestreden met een derde plaats genoegen nemen. UITSLAGEN 500 METER Jongens: 1. S. Dilvin 1.48, 2. K. Smet 1.52, 3. W. Neve 1.54, 4. B. Aper 1.58, 5. S. Christiaansen 2.00. Meisjes: 1. S. de Bock 1.44, 2. J. Neve 1.45, 3. E. Picavet 1.46. MANNEN 2 km: 1. John Obrie (Sas van Gent) 9.46, 2. Stefan Picavet (St.-Jansteen) 9.54, 3. Jeroen van de Broeke (Axel) 9.56, 4. Patrick van Goethem 10.18, 5. Jos van Breuroyen (beiden België) 10.27. 5 km: 1. Bart Vermeire 21.24, 2. Hector Buyle 21.56, 3. Hugo Chal- met (allen België) 22.00, 4. Angelo van Goethem (Terneuzen) 23.23, 5. Christian Deman (België) 23.44. 8 km: 1. Harry Martens (België) 29.05, 2. Stan Brooymans (Terhole) 29.30, 3. Chriet Enis (België) 29.29, 4. Matthieu Warrens (Klooster- zande) 29.45, 5. Patrick van Remor- tel (Hulst) 29.54. Graauw-Kieldrecht-Graauw: 1. Pa trick Rypens 1.07.40, 2. Roger van Goethem 1.08.08, 3. Johnny Steens sens 1.08.36, 4. Rudy de Koninck 1.08.36, 5. Stefaan Belleman 1.09.33, 6. Ivan Ghijselen 1.10.32, 7. Jozef Roelandt 1.11.46. 8. Dirk van de Veire 1.11.48, 9. Roger Baetens 1.12.36, 10. Rino de Graaf (allen België) 1.13.36, 16. Arnold Polder man (Axel) 1.14.01, 23. Jo David (Koewacht) 1.15.59, 26. Alex Lip pens (Axel) 1.16.40, 27. Frank Ver- schorre (Breskens) 1.16.45, 28. Ron- ny van Acker (Nieuw-Namen) 1.16.59, 36. Harvey van Hauten 1.18.30, 37. Rudy Neve (beiden St.- Jansteen) 1.18.34, 44. Henk Vonck I.19.54, 47. Jack de Booy (beiden Hulst) 1.20.22, 50. Mare Maeyens (Terneuzen) 1.20.33. VROUWEN 2 km: 1. Natasja Picavet (Hulst) 10.10, 2. Nicole Verbaenst 11.04, 3. Lieve Ghijselen (beiden België) II.47. 5 km: 1. Agnes de Ridder (Zuid- dorpe) 31.08. 8 km: 1. Domenique Debbaut 33.37, 2. Gina de Cap (beiden België) 38.12. Graauw-Kieldrecht-Graauw: 1. Lie ve van Cauteren (België) 1.22.18, 2. Addy de Guchteneire 1.23.35, 3. Trees Vermeersch (beiden Sas van Gent) 1.25.54, 4. Hilde Cools 1.30.57, 5. Ingrid Schaeps (beiden België) 1.31.06. Opmerkelijk was tevens de 4-0-zege van Sluis op Kwaden- damme en de 0-1-nederiaag van Domburg tegen Noormannen. Schoondijke-SDO eindigde in 2-3 en Groede-Terhole kende de zelfde eindstand. HULSTERLOO-HANSWEERT- WSE BOYS 6-0 - In de eerste helft was Hulsterloo al sterker. Die overmacht werd in twee treffers uitgedrukt. Mario Ver meireen scoorde twee keer. Na de 'hervatting liep de machine geolied. Jurgen de Poorter, Lode van der Heyden, Jack van Dam en Ingmar Hoefnagels scoorden elk een keer waardoor de score tot het halve dozijn opliep. RENESSE-OOSTBURG 2-0 - Het grote verschil zat in het feit dat Renesse wel scoorde waar Oostburg dat vergat. Micha van de Hoek raakte zowel voor als na de thee het doelnet en was de grote man van de wedstrijd. SLUIS-KWADENDAMME 4-0 - Na een doelpuntloze eerste helft, Kopgroep op weg in de omgeving van Nieuw-Namen tijdens de trimklassieker Graauw-Kieldrecht-Graauw. foto camile schelstraete. Van onze sportmedewerker Axel - Hulsterloo is koploper Oostburg tot op een punt genaderd. In eigen huis won Hulsterloo met 6-0 van Hans- weertse Boys, terwijl Oostburg met 2-0 bij Renesse de boot inging. De strijd in deze tweede klasse A van het afdelings voetbal op zondag is daardoor weer uitermate interessant geworden. doorbrak Patrick Buyze de ban. Na zijn openingstreffer volgden Ramond Hubregse (strafschop), Rudy van Wulpen en nogmaals Ramond Hubregsen. SCHOONDIJKE-SDO 2-3 - SDO nam in de eerste termijn een 0-2-voorsprong. Mark Staal en Elmar van Troost waren de prijsschutters. Nadat Ronny Jonkheym voor 0-3 het gete kend, sloeg Schoondijke terug via treffers van Frank Steyaert en Michel Pijke. Het werd nog spannend, gescoord werd echter niet meer. GROEDE-TERHOLE 2-3 - Groede mist te veel kansen en krijgt daardoor erg vaak het deksel op de neus. Nadat Kees van BVaal voor 1-0 had gezorgd, scoorde Heilmia Begic 1-1. Na de thee maakte Bram Vercruysse 2-1, Lucien van de Walle 2-2 en Hilmia Begic 2-3. DOMBURG-NOORMANNEN 0-1 - Noormannen was beter, Domburg te mat. Johnny de Wit te scoorde voor de rust de beslis sende treffer. De doelman van RIA voorkomt een treffer van een speler van Lewedorpse Boys (witte shirts). foto jaap wolterbeek Van onze medewerker Rien de Jonge Lewedorp - Het duel tussen de degra datiekandidaten in de vierde klas H, Lewedorpse Boys en RIA, leverde een verdiende maar geflatteerde 5-2-zege op voor de thuisclub. Een verrassende uitslag, omdat RIA in de 65e minuut met 1-2 aan de leiding kwam. Het leek toen in de knip te zitten voor de bezoekers, maar ze gingen toen tac tisch in de fout. Trainer Henny van Regemortel: „Ze dach ten bij ons na de verkregen voorsprong blijkbaar alleen nog maar aan aanvallen. We vergaten de verdedigende taak en dat pakte fataal uit." Zijn collega Ad Vermeu len was wat beter gestemd. „We produ ceerden deze keer vijf treffers. Een onge kende weelde, omdat we de reeks vooraf gaande wedstrijden maar zes keer het net wisten te vinden. We lieten ons deze keer dus behoorlijk zien, maar of dat nog hel pen zal blijft zeer twijfelachtig. Na het gelijke spel dat Corn Boys bereikte tegen Walcheren houden we slechts een piepklei ne kans over op lijfsbehoud." Bij Lewedorpse Boys waren voor deze wedstrijd absent doelman Renato Ars en Erwin van 't Westeinde (beiden geschorst), terwijl ook de geblesseerde Tom Huiskens verstek moest laten gaan. RIA moest het stellen zonder de geblesseerde Ernst-Jan Willemkens. In de eerste helft was er weinig te genieten voor de 150 toeschouwers. Aan weerskan ten kwam men sporadisch tot een goed opgezette aanval. Bij de gastheren liet men trouwens in de defensie nogal wat steken vallen in die eerste periode. RIA was wat dominanter, omdat het wat meer grip had op het middenveld door goed stuwend werk van Jan-Pierre van Dorselaar en Arjan de Meij. Na vijf minuten miste RIA een fraaie kans op de openingstreffer. Gerben Dierickx kwam oog-in-oog te staan met de doelman van thuisclub Urbi van Belzen, maar schoot over. Repliek Lewedorpse Boys diende van repliek met enkele tegenstoten, maar deze sorteerden geen effect. Een goed genomen vrije schop van Uitterhoeve bracht de spitsen van Lewedorpse Boys wel in kansrijke positie, maar zij faalden. Ook een spetter van John de Jager leverde geen succes op, omdat RIA-doelman Danny de Vrieze de bal op de vuisten kreeg. In de 32e minuut sloeg RIA toe. De defensie van de thuisclub werd uitgespeeld en met een fraaie kopbal zorg de Patrick d'Hondt voor de afronding: 0-1. Gezien het vertoonde was dat toen een terechte stand, maar nog voor het verstrij ken van de eerste helft kwam Lewedorpse Boys op gelijke hoogte. Albert Boonman, vijf minuten voor de rust in het veld gekomen voor Wilfried Uitterhoeve, deed in blessuretijd het net trillen: 1-1. Kort na de hervatting kreeg Gerben Dierickx een goede mogelijkheid om RIA opnieuw op voorsprong te zetten, maar hij schoot te zacht in om Van Belzen te passeren. Aan de andere kant belandde een loeier van Edwin Fraanje op de paal en dezelfde speler strandde even later op doelman Danny de Vrieze. Bij beide teams was er inmiddels wat vuur in het spel gekomen. Een fout van Jacco Murk was er de indirecte oorzaak van dat RIA opnieuw de leiding nam. Murk verloor een duel van Ewald Pollet, die daarna Patrick D'Hondt lanceerde, die met een kopbal Van Belzen het nakijken gaf: 1-2. Maar RIA drong toen teveel aan, waardoor gaten ontstonden in de defensie. De thuisclub profiteerde gretig. Uit een vrije schop van John de Jager kopte Boonman de gelijkmaker in en vijf minuten later bracht dezelfde speler weer met het hoofd Lewedorpse Boys op voorsprong: 3-2. RIA was toen helemaal de kluts kwijt. In de slotfase bepaalden John de Jager en Edwin Fraanje de eindstand op 5-2. Scheidsrech ter Hellemons uit Kruisland deelde gele kaarten uit aan Michel Reijns en Danny de Vrieze, beiden van RIA. Ulvenhout - Bij Allard Engels staat de wereld op zijn kop. De amateur verdween vorig seizoen bij PWZ Emmen volledig naar de achtergrond, voelde zich ongelukkig, haatte zijn fiets. De overstap naar Giant bracht het plezier weer terug. Het succes volgde als vanzelf. En gels zegevierde zondag voor de tweede keer in de top-compe- titie van de KNWU. Na de Woudenomloop, een week ge leden, zegevierde de coureur in Ulvenhout in de Omloop van de Baronie. Engels profiteerde in het wes ten van Brabant van het pret tige weer en de geringe animo in het peloton om een snelle koers te maken. De Omloop van de Baronie staat bekend als zwaar, zeker als slecht weer de kasseienstroken onbe rijdbaar maakt. Zondag scheen de zon en verdween de vechtlust. Zelfs de Belgische 'klinkers' konden het peloton niet ver uiteendrijven. Afscheidingen waren er wel, veel zelfs. Maar steeds konden renners terugkomen, omdat de renners uit de topploegen te veel naar elkaar gluurden. Voor Engels een ideale situa tie, hoewel hij het vorige week in de Woudenomloop niet* op een massale spurt liet aanko men. In Dokkum was hij de slimste van een kleine kop groep, in Ulvenhout de sterk ste in de sprint van een om vangrijke groep. Engels lette goed op in de laatste kilometer. Dwong Jeroen Blijlevens de kopposi tie op en had op de streep voldoende afstand genomen. „Vorige week was de koers een stuk zwaarder, toen durf de ik het niet op een sprint te laten aankomen. De Omloop van de Baronie was minder veeleisend, hoewel ik de hele dag voorin heb gereden," gaf hij zijn toegenomen vertrou wen weer. Uitslag: 1. Allard Engels (Gieten) 3.46.58, 2. Blijlevens (Rijen), 3. Rutgers (Hilversum), 4. Theus (Bergeijk), 5. De Boer (Haarlem), 6. Schmiedel (Dui), 7. Brama (Borneede), 8. Godert de Leeuw (Ermelo), 9, Mark Raseh (Uit geest), 10. Konings (Roosendaal), 11. Kistemaker (Purmerend), 12. Jan de Leeuw (Ermelo), 13. Over- gaag ('s-Gravenzande), 14. Dor- gelo (Nijverdal), 15. Veenstra (Harkema). Delft - Hoek heeft in Delft tegen Vitesse Delft aangetoond op de goede weg te zitten. Onder coaching van trainer Dick Buitelaar toont Hoek lef. Dat dit nog niet altijd tot doelpun ten leidt, maakt dat de mannen uit Hoek moelijk winnen. In Delft hing een punt daardoor lang aan een zijden draadje. Dat het na een 1-0-stand halverwege alsnog 1-1 werd, deed Hoek goed. „Er zat meer in," verzuchtte spits Mark de Kunder achteraf. Hoek speelde in Delft een gede gen partij. Evenals vorige week had Hoek de opdracht het spel op de speelhelft van de tegen stander te leggen. Dit houdt in dat er pressie gevoerd kan en moet worden. Het aloude gezeg de, de aanval is de beste verdedi ging, wordt daarmee gestalte ge geven. Buitelaar had om dat te bereiken Mark de Kunder en Remco van Keeken, die een goe de wedstrijd speelde, in de spits geposteerd. Osmund Ogali zat op de bank en zou later invallen. Dit ten koste van Frank Hemel- soet, die pal voor de thee een breed gespeelde bal niet onder controle kreeg. Harry Kwakker- naat van Vitesse Delft was op dat moment bijzonder bij de pin ken. Pakte dit buitenkansje op en scoorde tegen de verhouding in 1-0. Een doffe dreun op de rand van het verstrijken van de eerste helft. Hoek was echter niet ge slagen en vocht terug. Buitelar greep in en koos voor een 4-3-3-systeem. Osmund Ogali mocht op komen draven. Dit betekende tevens dat er, omdat de verdedigers meer opschoven, achterin meer en meer man te gen man gespeeld werd. Naar mate het duel vorderde vaak alleen met Marino de Bie en Jacky Scheele. Dit leverde coun- termogelijheden voor Delft op. Paul Riemens en Harry Garnaat stuitten in hun sco- ringsdrijft echter op de sterk acterende doelman Wim Ver- poorte. Vitesse Delft, dat vrij speelde en Hoek min of meer provoceerde - het kostte voor Remco van Keeken en Wini Zoetewey (hij werd later gewis seld voor John Alleman) - zo» daarmee te veel hebben gek gen. Temeer daar het Hoek dat de lijnen bepaalde. De stand bleef ondanks dat 1-0 staan. Het leek de eindstand te worden. Zeker daar Hoek te veel kansen onbenut liet. „Als je zoveel kansen mist, duurt het wel honderd duur voordat je scoort," verzuchtte de enorm veel coachende Dick Buitelaar op een gegeven moment." Hi werd er grijzer van. Want plaats van te winnen, zag het naar uit dat Hoek zou verliezen. Simpel omdat Ogali een kans onbenut liet door tegen de lat te schieten en een reuze kans van dichtbij naast het plaatste. Adriaan Nieuwenhuyse onderging hetzelfde lot toen via een lob doelman Schot wilde verschalken. De sluitpost wo» deze confrontatie. Toch zou hij het in de slotfase tegen Nieu wenhuyse afleggen. De lange Kruininger slaagde er namelijk in een door Mark de Kunder teruggespeeld .bal binnen te schieten: 1-1. Axel - Philippine, trots koploper in de eerste klasse van het afdelingsvoetbal, heeft gisteren een steekje laten vallen. Op eigen veld werd met 0-1 van Zeeland Sport verloren. Geluk hierbij hadden de mannen uit het mosseldorp dat de concur rentie eveneens in de fout ging. Robur verloor namelijk mt' 0-2 van Zeelandia en Graauw speelde met 1-1-gelijk in tegen Vlissingen. PHILIPPINE-ZEELAND SPORT 0-1 - In de eerste helft kende het duel een evenwichtig verloop. Zeeland Sport toonde zich naarmate het duel vorderde sterker. Met name in de midden linie. Dit leidde tot een treffer van Rob Hoorman in de 65e minuut. Philippine was intussen al diverse malen goed weggeko men. Dit mede door sterk spelen van doelman Ruud Koopman. De beste kans viel in de slotfase. Een kans op 0-2. Zeeland Sport won dus verdiend. IJZENDIJKE-JONG AMBON 2-1 - De gastheren domineerden in de eerste helft en namen hier in een voorsprong door een tref fer van William Aersens. Niet lang daarna scoorde Steven Schilder 2-0. Na de thee was Jong Ambon beter. Kansen kreeg het nauwelijks. Pal voor tijd werd het alsnog 2-1 door een benutte strafschop van Jim Pen- tury. ROBUR-ZEELANDIA 0-2 - In dit gelijk opgaande duel werden de treffers na de thee gescoord. Adrie van Maaren scoorde na de hervatting 1-0, waarna Ronald Pruyssers het lot over de thuisclub bezegelde door voor 0-2 te tekenen. Robur drong daarna nog fel aan, maar doel punten leverde het niet op. VLISSINGEN-GRAAUW 1-1 Vlissingen oogde optisch sterki Het scoorde niet. Pal voor rust kreeg het een tik te verdu ren toen Graauw 0-1 scoorde.® de thee was het Peter Steenbak ker die de gelijkmaker binnea tikte. Vlissingen raakte daarna nog de paal en lat, tot score» komen deed het niet meer. OUWERKERK-BIERVLIET M - Biervliet zette de toon en verdiend. In de eerste tern# was het Patrick Baumgarten voor zowel 1-0 als 2-0 teken® Nadat Edwin van der Maas de doelwisseling een strafscM had verzilverd, scoorde Willi* Faas 1-3. Mark de Pauw bei de uiteindelijk de eindstand of 1-4. „Geflatteerd," zei men Ouwerkerk. AARDENBURG-HONTENlSSf 2-2 - In deze aardige wedsW ging het scoren evenwichtig Tevens serisationeel. Want na Davy van Overmeeren voor i;- had gezorgd, was het AngelJ Sinak die de ruststand op bepaalde, waarna pal voor tij11 de 89e minuut, Edward Tij» man zich voor 1-2 meldde. minuut in blessuretijd maaW Marcel van Rie alsnog ge>>l" „Een goed duel onder goede ding van arbiter Ko Witte," s"' de men in Aardenburg. pat probleem loet u het beste op met een ..Kleintje In de St«m. Immers met minstens vter van de ytien Stemlezers en lezeressen die speciaal belangstelling hebben voor onze Kletnt|es"-rubriek personeel gevraagd" ligt hat voor de hand. dat ar snel en veel reacties komen. Morzine - CDA-kamerlid René van der Linden heeft zijn vakantieboerderij in de Franse Alpen mede laten opknappen door een ar beidsongeschikte inwoner uit het Zuidlimburgse Eys. Tegen de 48-jarige wao'er loopt sinds vorige week een strafrechtelijk onderzoek. De man wordt ervan ver dacht sinds 1986 zwart te hebben gewerkt in binnen- en buitenland. Verdachte J.M. ontving zodoende ten onrechte honderdduizend gulden aan uitkeringen. De opsporingsdienst van het Sociaal Fonds Bouwnijver heid volgde de wao'er en kwam daarbij uit bij Van der Linden. In een eerste reactie zegt het CDA-kamerlid dat de ver dachte M. een 'oude voet- balmaat' is. „Dat de man arbeidsongeschikt was, wist ik niet," aldus Van der Lin den. „Hij is bij mij op va kantie geweest en heeft ook werk verricht. Maar ik heb hem nooit betaald." Middelburg - De sluiting van d< aluminimumfabriek Pechiney ii Vlissingen brengt flink wat te weeg. Zo laait de discussie ronc de noodzaak van de kerncentrah weer op. Het energiebedrijf Del tan verliest met de grote klan maar liefst vijftig procent van d omzet in elektriciteit en dat kaï grote consequenties hebben voo het personeel van Deltan. Oo; kunnen de energietarieven voo alle Zeeuwen stijgen. ZIE ZEELAND - C1 Hoogerheide - Een prototyp van de Fokker 70 maakt dez week een testvlucht van Woens drecht naar Amsterdam. Dez ingekorte versie van de Fokke 100 is gemaakt in Woensdrech bij Fokker Aircraft Services. ZIE ECONOMIE - A6 Breda - De transfer van MW spits en Oranje-internationa Erik Meijer naar VfB Stuttgar is een stukje dichterbij gekomen Na een bezoek aan de Duits Bundesliga-club liet de Limbur ger weten, dat er geen onoverko melijke bezwaren meer bestaai voor een overgang. De beid clubs moeten nog wel rond d tafel gaan zitten. Den Haag - Meer dan de heli van de Nederlandse jeugd (5 procent) denkt erg negatief ove Duitsland. De jongeren associé ren het buurland vooral met ras senrellen en de Tweede Wereld oorlog, blijkt uit een onderzoe van het Instituut voor Interna tionale Betrekkingen Clingen dael. ZIE BINNENLAND-A3 VANDAAG 2 KATERNEN Achtergrond Binnenland Buitenland Economie Beurs Sport Zeeland Gids RTV-programma's A2 A3 A4 A5/A6 A5 deel B deel C deel D D2 Wao-reparatie opz'n CDA's

de Stem | 1993 | | pagina 20