(ieen extra verkeersdrempels GEK 1 de ÖVZj POLIS Oppassen voor goedkope maatregelen in verkeer Hulst' {OEN- )RGER mn DE STEM Axel laat plan Buthstraat niet liggen PLAATSELIJK NIEUWS DAG KLAPPER Lintje voor Axels raadslid M. Murre LEGENHEiD kollege Axel berust in onveilige situatie in Zuiddorpe Petrus Hondius repeteert voor grootse musical Hontenisse opent centraal afvaldepot KNAAK KADO! Ook zo geschrokken van uw nieuwe autopremie? articulieren ZEELAND C2 gemeente OOSTBURG ENDMAKING Weekenddienst Stern-redactie Vrouwentennis in Hulst Lezing Herman Pieter de Boer EHBO-diploma's EDITIE ZEELAND Sint-Jansteen Clinge WERK, LIEFDE, RELATIE? Priester-baron Van Oldeneel overleden Bijeenkomst Koempoelan ^lage premie, verantwoorde dekking ^maximaal 20% startkorting* boven uw schadevrije korting Zeker weten! Bel 01100-33399 1993 8a E STEM komt edankje, jubileum, receptie, rte, verloving, overwinning,' men, Abraham, openbare aar door, mag best eens in en wel op de pagina Moeilijk is dat niet en duur t te zijn. Prijs per regel of sp. 2,40*, één grote regel 2,89 resp. 3,04*. laatsen van een foto of t een formaat van 35 x 45 wij 15,96 resp. 16,76* e tarieven op aanvraag. Bij te betaling wordt 4,50 rekend. Foto's worden niet Bel 076-236442 of geef uw óór plaatsing af bij één van en. Schriftelijke opgaven itend geaccepteerd indien bekend zijn, ook indien uw ing bijgevoegd is. ons het recht voor teksten f van redenen te weigeren, ver klachten bereiken over tekst behoudt de uitgever t voor om de naam van de gever bekend te geven. rieven gelden op zaterdag renigingsnieuws op 2 kolom op donderdag ZATERDAG 27 MAART 1993 onze verslaggever „1st - De gemeente mag er bij de aanleg van snel- jdremmende maatregelen jet vanaf maken met goed- constructies die later eggegooid geld blijken te in' - •[thouder G. van de Voorde zei it tijdens de Hulster raadsver gadering, naar aanleiding van kritiek op de hoge kosten voor dergelijke maatregelen in de Mo lenstraat in Clinge. In de Molenstraat zijn drie snel heidsremmers gepland en de kosten van dat project bedragen 165.000 gulden. Dat bedrag wekte de nodige verwondering bij onder andere PvdA-raadslid mevrouw A. van Wees-Hegger. Zij wees er op dat er in de Cloosterstraat in buurgemeente Hontenisse ook drie snelheids remmers komen. Die kosten ech ter nog niet de helft van wat er voor de Molenstraat nodig is. „Wat is nou het verschil tussen het ene en het andere plan", vroeg ze zich af. Ook Fr. de Vries (Groot Hulst) en H. Vercauteren (CDA) zetten vraagtekens bij de hoge kosten. „Als je iets doet moet je het goed doen", antwoordde wethouder G. van de Voorde. „In Zaamslag bijvoorbeeld hebben de daar aangebrachte snelheidsremmers tonnen gekost. Maar ik heb wel de indruk dat het zijn vruchten afwerpt. Dat het hier inderdaad gaat om doeltreffende en ook verkeersveilige voorzieningen." De wethouder gaf toe dat het' natuurlijk allemaal wel goedko per kan. „Dat hebben ze ook on de Cloosterstraat geprobeerd met die betonnen bakken. Hoe dat uitpakte is bekend. Er zijn duizenden guldens letterlijk en figuurlijk in de sloot gegooid." Wat nu het verschil is tussen de nu gedachte Hontenisser snel heidsremmers en die in de Mo lenstraat kon de wethouder niet zeggen. Hij. beloofde echter het plannetje in Hontenisse op te vragen en het eens naast dat voor de Molenstraat te leggen. De plannen voor de Molenstraat, met het bijbehorende verzoek om het benodigde geld beschik baar te stellen, worden binnen kort aan de gemeenteraad voor gelegd. ter van Oostburg maakt inge- van de Wet op de Ruimtelijke nd dat de gemeenteraad in de n 18 maart 1993 heeft beslo- n dat een wijziging van een lan wordt voorbereid voor: van het bestemmingsplan 6e planverandering" (Komeet) gelegen ten noorden van de ns-Sluis. en de op de te verlenen vrij- king hebbende stukken liggen n maandag 29 maart 1993 r ter gemeentesecretarie, afde- adhuisplein 1 te Oostburg, ter maart 1993. ter van Oostburg, en van de sector beheer bestaat rekking van 40 uur per week. Ixel/Zuiddorpe - De be- olking van Zuiddorpe zal weten leren leven met aastige automobilisten je voor geluidsoverlast en aveilige situaties in het orp zorgen. ken W van Axel zijn voorlopig iet van plan het huidige ver- lersplateau in de Hoofdweg- iord, dat geen enkel remmende [eet heeft, te verhogen of ande- verkeersremmende maatrege- te treffen. Er is volgens bur- ieester W. de Graaf geen lid gewassen voor snelheids- ivels die alle verkeersregels hun laars lappen. Hij zei mderdagvond tijdens de raads- igadering ten einde raad te (ju „We weten echt niet meer itwe moeten doen om de snel- lid eruit te halen", zo reageer- hij op een vraag van WD- ladslid A. Cambier. ibier, die eerder al kritiek id op het geringe effect van het ikeersplateau in Zuiddorpe, am donderdag op de zaak omdat de bevolking van iddorpe in de pen geklommen as over de situatie. „Hebben |jie reacties tot nadere stappen het college geleid", zo wilde weten. Wethouder A. van 'aes en de burgemeester moes in hem echter teleurstellen. Je kunnen wel een berg maken :p de weg maar dat zal nog niet nlpen", zei De Graaf. Het heeft ilemaal te maken met de men- aliteit van de weggebruiker. Zo-' ing die niet verandert helpen laatregelen nauwelijks, gaf hij an. )e Graaf voelde er weinig voor het huidige ^plateau, zoals imbier en omwonenden had- Itn gevraagd, te verhogen. „Als te daar aan beginnen dan levert iat weer allerlei andere bezwa- fflop". De Graaf gaat er vanuit iat een verhoogd plateau tot Jtra trillingen en wellicht theuren in aanpalende wonin- [en zal leiden. Daarnaast maakt ie vervoersmaatschappij Zuid- fet-Nederland bezwaar tegen ïn te hoge drempel. De kans estaat dan dat Zuiddorpe van iassen verstoken blijft. Tot slot, gaf De Graaf aan, zijn er iltijd mensen die hard over ver- ieersdrempels zullen blijven rij ten. Cambier was echter niet tevre- gesteld. Als plateaus niet -tpen, en daar had hij in het wieden zelf al voor gewaar- schuwd, is het dan niet verstan- om iets anders te bedenken, 'pperde hij. De Graaf gaf hem winig hoop. Wat echt helpt zijn aelheidseontroles en forse boe te maar de politie heeft niet 'aldoende mankracht om zich iaarmee bezig te houden. De fflige hoop die De Graaf nog leeft is wachten totdat de aan- .'lanting langs de weg volgroeid Dat maakt de weg visueel wat ®aller. 'ordt ileg- nhe- roen nhe- 1 in naar lorna ?nko- het ken- iktijk- elijke fhan- aring ge- een func- nbte- limaal :imaal naand de 22 aan- r de (re gen bij het sectiehoofd de heer ing. P.R. van der Pool, telefoon 01184-13902. Overige informatie: Bij de selectie wordt een vertegenwoordiging van het personeel ingeschakeld. Om het aantal vrouwen en de vertegenwoordigers van etnische minderheden bin nen ons personeelsbestand te verhogen hanteert de ge meente een voorkeursbeleid. Vrouwen en zij die tot een etnische minderheid behoren en die denken aan de functie-eisen te voldoen worden dan ook nadrukk# uitgenodigd om te sollicite ren. Bij gebleken geschiktheio wordt aan hen de voorkeu gegeven. Er bestaat een beperkte mo gelijkheid tot kinderopvang- kunne" Sollicitaties: Belangstellenden hun schriftelijke sollicitati binnen 14 dagen na het ve schijnen van dit blad, richte aan burgemeester en w® houders van Vlissingen, P adres sectie PO I, sta- huisplein 2, Vlissingen. 4382 L0 Van onze verslaggever Terneuzen - In het kader van het tach tig-jarig bestaan van scholengemeen schap Petrus Hondius in Terneuzen wordt dinsdag 25, donderdag 27 en vrijdag 28 mei een musical opgevoerd. De repetities zijn momenteel in volle gang. De organisatie is in handen van in totaal honderd mensen. Tachtig leerlingen en lera ren spelen in de musical mee. De resterende twintig zijn ouders en oud-leerlingen. De musical gaat over een conflict tussen de rector en een leerling die later tot een compromis komen. „Het is een modern ver haal met moderne muziek", vertelt C. de Bliek, leraar Nederlands en lid van de evene mentencommissie. „Het is een bestaand con cept maar de arrangementen zijn aangepast door Peter de Witte, de zoon van John White." Met de musical wordt ook geprobeerd de aandacht voor muziek wat in ere te herstel len. „We vonden het jammer dat op school zo weinig aan muziek wordt gedaan. Vinden we een vervelende zaak. Vandaar dat we in het kader van het tachtig-jarig bestaan van de school iets bijzonders wilden doen. We proberen oude voetnoten in ere te herstellen door het brengen van muziek, toneel en ballet." Over de interesse om mee te doen had De Bliek niets te klagen. „Vorig jaar mei hield ik een auditie. Er was ruim voldoende aan bod. Dat viel me mee. Des te beter natuur lijk. De deelnemers zijn ook behoorlijk fana tiek. En ze doen het buiten schooltijd. De repetities voor het ballet zijn iedere vrijdag middag en de overige repetities zijn op zaterdagmorgen. Het is wel een behoorlijke organisatie. Maar prachtig om te doen". Inmiddels is een programma gemaakt van 32 bladzijden in een oplage van vijftienhonderd exemplaren. Het programma bevat onder andere de teksten. Dit boekwerk kan vanaf maandag worden besproken bij de admini stratie van de school. Het programma kost 7,50 gulden en is tevens het entreebewijs. De musical wordt in het Zuidlandtheater gehóuden en duurt twee uur. Van 20.00 tot 22.00 uur. Komend weekend kunt u voor redactionele aangele genheden, dus niet voor ad vertenties en bezorgklach ten, contact opnemen met Krank Deij, 01155-61793. Bgg- 01153-1534 of 01150-18924. Hulst - In de tenniscompetitie voor vrouwen in Den Dullaert te Hulst speelden in poule C Ac clivity en De Mol met 4-4 tegen elkaar gelijk. Voor De Mol was Miet d'Hondt goed voor twee overwinningen. Samen met Ellen Wuyte versloeg ze met 8-6 Suur de Pooter/Sabine van Dorsselaer en met Ria Bauwens aan haar zijde werden met 8-4 De Pooter/ Monique van de Caveye be dwongen. Annemarie Ysebaert/ Van de Caveye-Velgersdijk/ Wuyts werd 6-5 em Van Dorsse- laer/Garry de Ooster-Bauwens/ Velgersdijk eindigde bij een 3-0 stand wegens een blessure in een w.o. Uitslagen: Poule A: Deltour-Vogel vlucht 1 6-2, 't Boemeltje-TAH 5-3, Veertigplus-De Lelies 8-0, Eiken- hof-Abbeel 6-2. Poule B: Perdaen- Lappetem 4-4. Poule C: Acclivity- De Mol 4-4. Walsoorden - Inwoners van de gemeente Hontenisse kunnen vanaf 5 april afval dat niet in de rolemmer past gratis dumpen bij een centraal afvaldepot in Walsoorden. Het gaat om zand en grond, snoeihout, sloop- en bouwafval, oude metalen, grof huisvuil, asbest en vlak glas. Het gemeentelijk afvaldepot wordt maandag 5 april om 11.00 uur officieel geopend door wethouder B. Pauwels. Het milieu parkje is alleen bestemd voor particulier afval. Per keer mag niet meer 500 kilo of twee kubieke meter vuil worden aangebo den. Het afval moet wel gesorteerd zijn. Voor het dumpen van asbest gelden speciale regels. Het moet gescheiden zijn van het andere afval en verpakt in plastic. Omdat asbest gevaarlijk is voor de gezondheid moet het materiaal zo weinig mogelijk gebroken of gezaagd aangeboden worden. Inwoners die van het afvaldepot gebruik willen maken kunnen er elke woensdag- en vrijdagmiddag tussen 13.00 en 16.30 uur terecht. Ze moeten zich eerst melden bij de depot-beheerder. In verband 'met de opening van het gemeentelijk afvaldepot worden de huidige containers in Vogelwaarde en Kloosterzande met ingang van 2 april gesloten. Voor afgedankte koelkasten en diepvriezers blijft het depot in Vogelwaarde de aangewezen plaats. Ook chemisch afval mag niet naar het centrale depot, maar moet worden meegegeven met de chemokar. Het nieuwe centrale afvaldepot bevindt zich vlak bij de haven van Walsoorden. Hulst - De schrijver Herman Pieter de Boer houdt donderdag 1 april een lezing in de openbare bibliotheek in Hulst. Tijdens zijn optreden, dat om 19.30 uur begint, zal de schrijver voordragen uit zijn werk en er over vertellen. Herman Pieter de Boer werd in 1928 geboren in Rotterdam. Na 1954 leefde hij alleen van de pen. Hij deed jour nalistiek werk en schreef voor radio, televisie en theater. In 1972 begon hij verhalen te schrijven. Met zijn bundel De vrouw in het Maanlicht kreeg hij meteen erkenning als literator. Er volgden nog vele verhalen bundels, vaak geïllustreerd door Pat Andrea. Recent zijn De Nachtzuster en het verzamelwerk De dikke De Boer. Daarnaast is hij ook nog een succesvol liedjesschrijver. Toegangskaarten voor de avond zijn verkrijgbaar bij de biblio theken in Hulst, Kloosterzande en Vogelwaarde en bij boekhan del Duerinck in Hulst. Kloosterzande - Voor de zesde maal is een groep leerlingen van basisschool 'Ter Duinen' geslaagd voor het diploma jeugd-EHBO- A. Burgemeester Th. Steen kamp en examinator dokter J.W. ter Burg reikten de dipoloma's uit aan: Jeroen van Bunder, Ralph de Frel, Cindy de Waal, Marscha Verhoeven, Charlotte de Booy, Bianca d'Hooghe, Sandra d'Hooghe, Evelijne van Heese, Joey Joos, Joost Jansen-Verplanken en Rem- co de Waal. De cursus werd op school gegeven door ka- der-instructrice M.L. van de Berghen-Durinck en Lotus J. Schelfhout-Bouchaut. Phme ciü» AtiM CZyCy tantoren ^neuzen, Hulst en Goes. .„essen en telefoonnummers Pagina A2. Openingslijden: '■30-12.30/13.30-17.00 uur. ■"=uacue erneuzen: Rein van der Helm flpM. Frank van Cooten, Har i_. Ton Ko°rnen (sport), Harold de Puijsseleijr. Goes: Cees Maas, Provincie redacteur). juist: Eugène Verstraeten editiechef) ta^rtentie-exploitatie Pfcteur Zeeland: b-Menu, Privé tel. 09-3291459940. 1-93 Van onze verslaggever Axel - Axel gaat toch zelf de nieuw te bouwen woonwijk aan de Buthstraat in exploi tatie brengen als projectont wikkelaars daar geen heil in zien. Axel gaat dan wel heel voorzich tig te werk. Dat betekent dat er pas voorzieningen zullen worden aangelegd (straten, riolering en nutsvoorzieningen), en dan mondjesmaat, als er belangstel ling van particulieren komt. Het is zeker niet de bedoeling om het plan, er is plaats voor zo'n hon derd woningen, al helemaal bouwrijp te maken. Op het stad huis wordt op dit moment al druk getekend aan deelplanne- tjes. Wethouder A. van Waes gaf die verzekering donderdag aan het GPV-raadslid F. Verduijn. Die vroeg zich af welke kant het college nu met 'De Buthstraat' op wilde gaan. Hij had uit de mond van wethouder J. van Schaik eerst vernomen dat Axel er absoluut haar vingers niet aan wilde branden als projectont wikkelaars er niet mee aan de slag wilden. Projectontwikkelaars zijn com mercieel ingesteld en als die geen kans zien om in het plan Buthstraat woningen te verko pen dan zal het voor Axel ook niet gemakkelijk worden, zo luidde de filosofie van Van Schaik. Die gedachtengang om zo min mogelijk risico te lopen was ingegeven door slechte erva ringen in het verleden. Axel liep in het begin van de jaren tachtig bijna twee miljoen gulden scha de op omdat de gemeente met bouwrijp gemaakte gronden bleef zitten als gevolg van het instorten van de woningmarkt. Maar van wethouder A. van Waes had Verduijn weer gehoord dat Axel ook zonder projectont wikkelaars met het plan zou doorgaan. „Die beweringen staan haaks op elkaar. Wat is nu het standpunt van het college?", vroeg Verduijn. Beide wethouders blijken in de praktijk hetzelfde te hebben be doeld, zo liet Van Waes door schemeren. Taak is om zo min mogelijk risico te lopen. Punt is, zo verdedigde Van Waes die voorzichtigheid, dat het momen teel slecht gesteld is met de eco nomie in Zeeuws-Vlaanderen. Mensen houden hun hand op de knip. Dat betekent dat Axel, waar momenteel nog voldoende bouwgrond voorhanden is, er verstandig aan doet om de kat even uit de boom te kijken. Ove rigens is er volgens Van Waes belangstelling van projectont wikkelaars voor het gebied. De gemeente praat momenteel met drie gegadigden. Of het tot za ken komt is nog niet duidelijk. Maar aspirant-kopers kunnen in Axel zeker iets van hun gading vinden. In plan Noordpolder lig gen nog vijftien kavels en bij de Eerste Verkorting ruim vijftig. SCHIETING - Cafe 't Cen trum: Aantal deelnemers: 20. Uitslag: Hoge vogel: M. de Wilde, Moerbeke. Ie zijvogel: O. de Schrijver, St. Jansteen. 2e zijvogel: E. Hoste, Stekene. m.k.v.(6) A. Bousen, Kapelle- brug. Paasviering KBO - De KBO, afdeling Sint-Jansteen houdt woensdag 31 maart in het ge meenschapcentrum de Waran de een Paasviering. Om half twee wordt er een Eucharis tieviering gehouden met als voorganger pastoor van Leem put. De gezangen worden ver zorgd door het Ouderenkoor o.l.v. de heer G. Pollet en als organist de heer Vreeswijk. Na de Eucharistieviering is er filmvoorstelling en een verlo ting. WANDELEXCURSIE - De natuurbeschermingsvereni ging 'de Steltkluut' organi seert zondag 28 maart een wandeling in de Clingse bos sen. De deelnemers kunnen genieten van het eerste voor jaar. Zo verwacht excursielei der Edie Bogaert een beeld te kunnen krijgen van terugke rende vogels, die elders over winterden en vertrekkende wintergasten, die hun broed gebied elders weer gaan op zoeken. Aan uitpuilende knoppen zal te zien zijn, dat het groeiseizoen op het punt staat uit te barsten. Duur van de wandeling is circa 2 uur. De aanvangstijd is om 9.30 uur aan de parkeerplaats bij Interjute te Kappelebrug. ZATERDAG CLINGE - Feestzaal 't Pleintje, 14 u. vlees- kaarting. HENGSTDIJK -Kantine Camp. de vogel, 14 u. biefstukkaarting. HULST -W. Blommaert, 14.30 u. schie ting. KOEWACHT - Café 't Hoekske, 14.30 u. schie ting. MEERDONK - Astoria, 15 u. schieting. OSSENISSE -Hof ter Nesse, 20.30 u. voor jaarsbal. SLUISKIL - Café Atlanta, 14 u. kaarting. ZUIDDORPE - Café 't Gemeentehuis, 14 u. schieting. SINT JANSTEEN - Café Het Centrum, 14 u. kaar ting AXEL - De Boemerang, 20.00 u. bingo ZONDAG KIELDRECHT - Café 't Sleepbootje, 15 u. schie ting. LAMSWAARDE - Café de Lamsoren, 14.30 u. schieting. ST. JANSTEEN - Café den Ouden Arend, 14 u. vleeskaarting. - Café Het Centrum, 14 u. kaar ting. Van onze verslaggever Axel - Het Axelse CDA-gemeenteraadslid M. Murre is giste ren in restaurant Zomerlust in Axel koninklijk onderscheiden met de eremedaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Een van de repetities van leerlingen van het Petrus Hon dius. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE (ADVERTENTIE) Het maandblad Para-Astro geeft een astrologische voorspelling voor wat komen zal. Para-Astro, het maandblad met bijzondere voorspellingen. Para- Astro, te koop bij uw dagbladver koper. B125195 Oosterhout Gisteren overleed op 79-jarige leeftijd W. baron van Oldeneel tot Oldenzeel, eme ritus-pastoor van het bisdom Breda. In 1937 tot priester gewijd was hij pastoor in IJzendijke, Bergen op Zoom, Breda en Putte. Hij verwierf bekendheid als lande lijk adviseur van een aantal ver enigingen die zich bezig hielden met de bestrijding van drank misbruik, waaronder Sobrietas. Priester-baron Van Oldeneel wordt woensdag in Oosterhout begraven. Sluiskil - De tweede Bijeen komst van de Indische Pensioen- bond Koempelan is in Sluiskil op zaterdag 3 april. Leden van de pensioenbond, familie en vrienden van de koempoelan, worden gevraagd naar het Meu- legat te komen. Wie in Axel de eerste bijeenkomst heeft meege maakt, weet volgens ingewijden dat die een hele happening is geworden. Aanvang 11.30 uur. De zaal is open om 11.00 uur. Murre, die 35 jaar in dienst was bij de Suiker Unie in Sas van Gent, kreeg de bijbehorende ver sierselen opgespeld door burge meester W. de Graaf van Axel temidden van familie, collega's en raadsleden. Murre kreeg de onderscheiding vanwege zijn lange staat van dienst in het bedrijfsleven en de inspanningen die hij verrichtte op het maatschappelijk vlak. Hij zette zijn eerste stappen in de Coöperatieve Suiker Unie in 1958 als assistent-chef bie tenontvangst. Van 1964 tot 1966 werkte hij er als adjunct-chef van de afdeling bieten en vervol gens van 1966 tot 1975 als chef van de buitendienst. Murre was ook nog een jaar plaatsvervan gend Hoofd Personeelszaken. In de periode van 1975 tot 1991 kreeg Murre het bordje Hoofd Algemene- en Agrarische Zakep en plaatsvervangend bedrijfsdi recteur op zijn deur. De laatste jaren was hij hoofd Algemene Zaken en belast met de afbouw van de suikerfabriek in Sas van Gent. Daarnaast was hij op tal van fronten actief. Zo was hij onder meer voorzitter van de Land bouw Jonger Organisatie van de Gemeenschap Axel, vice-voor- zitter van de ZLM, afdeling Axel, voorzitter van de ouder commissie van de openbare M. Murre. FOTO CAMILE SHCELSTRAETE kleuterschool in Sas van Gent en voorzitter van de Ruitersport vereniging Axel. Hij is nu nog steeds bestuurslid van de Rabo bank Axel en Terneuzen, ere voorzitter van de ruitersportver eniging en raadslid voor het CDA. (ADVERTENTIES) U boft maar, als u bij ons uw fotorolletjes koopt. Want op deze films zit nu een sticker waarmee u f2,50 korting krijgt bij het ontwikkelen afdrukken. Een goedkopere manier om aan de mooiste afdrukken op Kodak Royal Papier te komen bestaat niet! Op dus naar onze zaak voor die knaak! UUR FOTO SERVICE FOTO VERSCHOORE DE ZAAK WAAR JE RAAK SCHIET! 's-Gravenhofplein 8, Hulst - 01140-16162 *"»«i i»" bij acceptatie 2 treden. r

de Stem | 1993 | | pagina 19