Oranje met vijf aanvallers Opn' Stephanie Rottier bij top vijftig Gesloten overweg verstoort vlucht Bovelander tijdelijk terug in Oranje UITSLAGEN EN STANDEN Levien B LEIJTEN bv Larry van Wieren stelt zich bescheiden op Ronald de Boer, Regi Blinker en wellicht Erik Meijer debutanten Grappenmaker misleidt rebellen met superbod Rapide gaat CITROËN IJshockeyteam hoopt 'slechts' op een medaille Grasmat Tennis SPORTNIEUWS KORT Weer hersenbloeding Rob de Wit BASKETBAL GOLF SCHAATSEN SPORTPRlJSVRAGEfT TENNIS VOETBAL TAFELTENNIS HOCKEY Titelstrijd vierdf Terneuzen - Drie van de vier biljarters die de kruisfinales gaan betwisten in het kam pioenschap vierde klasse driebanden van het district Zeeuws-Vlaanderen zijn be kend. De vierde speler komt Ult de ontmoeting van van avond (dinsdag) tussen Row- dey Mahoney en Louis de Winter. biljarten REPARATIE SCHADE-AFWIKKELING FINANCIERING VERKOOP EN LEASING IN NIEUWE GEBRUIKTE WAGENS Tllburgaeweg 41 Oostetttout Ttletoon: 01620-32710 SPECIAAL VOOR DE STEM dinsdag 23 maart 1993 deel b Van onze verslaggever Eindhoven - Met een plaatsje op het podium is bondscoach Larry van Wieren dik tevre den aan het einde van het wereldkampioenschap ijshoc key voor de b-landen dat donderdag in Eindhoven be gint. Die bescheidenheid is dit keer geen deugd maar eerder een ui ting van realiteitszins. Het grote aantal bedankbriefjes dat bij hem binnenrolde, heeft Van Wie ren voorzichtig gemaakt. Het meest gevoelig nog is de afwezigheid van Tonny Collard. Vorig jaar nog was de Utrechter in Klagenfurt de koningsschut- ter van het toernooi. Intussen heeft Collard echter zijn be komst van het vaderlandse ijs hockey. De afgelopen maanden speelde hij ver beneden zijn stand met Utrecht in de promo tie/degradatiecompetitie. Daar bij is de vorm en de motivatie volledig verdwenen, wimpelde Collard de laatste smeekbede van de bondscoach af. Omdat ook 'snelheidsduivel' Ben Tijnagel weigerde en vaste keus Henri Stoer vanwege een blessu re afhaakte, heeft Van Wieren vooral twijfels over de slagvaar digheid van Oranje. „Het enige dat is zeker weet, is dat wij ons best zullen doen en dat we don derdag beginnen tegen China," waagt Van Wieren zich niet aan grootspraak. Waar topspelers die in hun een tje beslissingen kunnen forceren ontbreken, mikt de Nederlandse ploeg nu op de macht van het collectief. „Hard werken, als eenheid opereren en secuur ver dedigen," dat zijn de wapens waarop Van Wieren de operatie- Eindhoven heeft gefundeerd: „Dat moet voor ons de sleutel worden naar het succes. Een be langrijke plaats wordt daarbij ingenomen door onze keepers Kambeitz en Nijland die beiden in vorm zijn." De selectie van Nederland bestaat uit de volgende spelers: keepers: Chad Kambeitz (Rotterdam) en Marcel Nijland (Geleen); verdedi gers: Leo van de Thillart (Geleen), Erwin Jansen (Geleen), Bram Bouckaert (Trappers), Johan de Vries (Heerenveen), Henk Hille (Utrecht), Antoine Geesink (Trap pers) en Rob van Steen (Geleen); aanvallers: Dave Livingston (Trap pers), Frank Janssen (Nijmegen), Frank Versteeg (Utrecht), Tommy Speel (Nijmegen), Henri de Kort (Trappers), Risto Mollen (Geleen), Theo Kruger (Nijmegen), Ron Berté- ling (Rotterdam), Theo van Gerwen (Trappers), Tom Hartogs (Geleen), Chris Eimers (Rotterdam), Marcel Houben (Galeen) en Robert Her- ckenrath (Nijmegen). De deelnemende landen zijn: Polen, Engeland, Denemarken, Bulgarije, Japan, Roemenië, China en Neder land. Programma Nederland: 25/3: Neder land - China (19.30); 26/3: Neder land - Roemenië (19.30); 28/3: Ne derland - Bulgarije (16.30); 30/3: Nederland - Japan (19.30); 31/3: Nederland - Groot-Brittannië (19.30); 2/4: Nederland - Denemar ken (19.30); 4/4: Nederland - Polen (13.30). Door Henk Mees Noordwijk aan Zee - De vrijetijds-voetballers van San Marino worden morgenavond ouderwets bestookt. Het Nederlands voetbalelftal komt met vijf aanvallers aan zetten, alsof in Nieuw Galgenwaard de jaren vijftig herleven. Terugkeert dus ook de middenvoor, die in het moderne jargon als 'diepste spits' wordt aangeduid. Erik Meijer (MW) is na het afhaken van John Bosman de eerste gegadigde voor die positie. Ronald de Boer (Ajax), als rechtsbinnen, en Regi Blinker (Feyenoord), als linksbuiten, mo gen al vast op hun eerste inter-1 land rekenen. Rechtsbuiten Mare Overmars (Ajax) en linksbinnen Eric Viscaal (AA Gent) zullen de vijfmans-voorhoede complete ren. Meijer moest gisteren nog even geduld hebben nadat Bosman tijdens een lichte training van een uur in Noordwijk aan Zee weer te veel last van een zijn enkelblessure had gekregen. „Ik ben scherp, dat zal ik nu zeker blijven. Leuk als ik nu wel mee zou kunnen doen", zei Meijer, die in december hals-over-kop naar Turkije moest overkomen om er als vervanger van de ge blesseerde Van Basten op de bank te zitten. Terwijl de MW'er naar de bus sjokte kreeg Bosman in de kleed kamer van bondscoach Dick Ad vocaat te horen dat hij gistera vond weer naar huis in het Bel gische Grimbergen kon afreizen. „Het zou onverantwoord zijn Jo hnny Bosman te laten spelen. Ik heb bij hem niet de garantie dat dat-ie na twintig minuten weer niet van het veld af zou moeten", verklaarde Advocaat zijn beslis sing na ruggespraak met team arts Frits Kessel. In Keerbergen hield René Eijkelkamp zich toen al op afroep beschikbaar. De 28-jarige aanvaller van KV Me- chelen speelde drie jaar geleden zijn vierde en laatste interland speelde (Sovjet Unie-Nederland 2-1). Het was tevens het nog altijd laatste (22e) Oranje-optre den voor John Bosman. Vermoedelijk zal Eijkelkamp morgenavond bij de aftrap geen eerste keus zijn, Meijer wellicht wel. „John Bosman is er bijge haald als diepste spits, Erik Me ijer als pinchhitter. Of misschien wel meer", sprak Advocaat gis termiddag op een moment dat hij nog op Bosman rekende. Hoewel de spits van Anderlecht zondagmiddag snel zichtbaar ge blesseerd raakte, nodigde assis- tent-bondscoach Rinus Israël hem toch uit zich gisteren bij de Oranje-groep te melden. „Ik had een kleine hoop dat het snel beter zou worden, maar na een half uur merkte ik bij maxi maal aanzetten en draaien dat het niet ging. Jammer, maar be grijpelijk dat de bondscoach me er uitlaat. Zo kan ik hem niet de zekerheid geven negentig minu ten te kunnen spelen", reageerde Van onze verslaggever Noordwijk aan Zee - Pogin gen van bondscoach Dick Advocaat om bij het WK- duel Nederland-San Marino (morgenavond) de slechte grasmat van Nieuw Galgen waard in Utrecht te ontlo pen, zijn mislukt. De KNVB achtte zijn voorstel alsnog voor het Feyenoord-stadion te kiezen niet uitvoerbaar. „Het gras in Utrecht deugt niet", oordeelde Advocaat gisteren nog eens. Na de vorige WK-interland, op 24 februari tegen Turkije (3-1) klaagden de spelers steen en been. De voetbalbond is ge bonden aan afspraken in Utrecht, waar van de 14.000 zitplaatsen nog duizend stuks niet verkocht zijn. Bosman, die zijn blessure van afgelopen zondag weet aan ver keerde noppen voor het harde gras in Antwerpen. De 28-jarige spits moest gisteren voor de tweede keer op rij het Oranje-kwartier onvrijwillig verlaten. Drie jaar geleden schrapte Leo Beenhakker hem tijdens de oefenstage in Zeist uit de voorlopige selectie voor het WK. Sindsdien kwam hij als speler van PSV en Anderlecht geen enkele keer meer aan bod bij Rinus Michels en Dick Advo caat. Bij afwezigheid van de ge blesseerden Van Basten, Gullit, Bergkamp en Kieft was hij nu wel aan de beurt. Voor Bosman had Advocaat een plaats als meest vooruitgescho ven aanvaller in gedachten. Peter van Vossen is volgens de bondscoach een ander type-spe ler en bovendien tot Anderlecht reserve gedegradeerd. „Alleen omdat er zoveel geblesseerden zijn en hij als invaller toch nog speelt, heb ik hem er uit nood bijgehouden. Anders had voor hem hetzelfde als voor Menzo gegolden. Niet spelen bij de club, dan ook niet bij Oranje", vertel de Advocaat, die Van Vossen morgen vermoedelijk met Eijkel kamp als reserve achter de hand houdt. Erik Meijer, de 29e Limburger temidden van 600 Oranje-inter nationals sinds 1905, mag in dat geval het takenpakket van Bos man overnemen. „Voorin moet een sterke vent staan, die goed kan koppen. Daaromheen en kort daarachter komen twee an dere aanvaller, die vooral in de kleine ruimte goed uit de voeten moeten kunnen", verklaarde Ad vocaat, die tijdens het trainings partijtje Ronald de Boer en Eric Viscaal met Bosman het midden trio liet vormen. Van de bezet ting van de vleugels met Over mars (op rechts) en Blinker (op links) maakte Advocaat geen ge heim. Volgens de strategie van Advo caat moeten in de middenlinie Winter, Van den Brom en Rob Witschge voor de aanvoer zor gen. Achterin wordt de bewa king van de aanvalskracht van San Marino („Één halve spits", volgens Advocaat) toevertrouwd aan doelman Ed de Goey, Jan Wouters (met aanvoerdersband) als regelaar en Sonny Silooy als 'dekker'. Voor de reservebank resteren naast tweede doelman Snelders nog Frank de Boer, John de Wolf, Peter van Vossen en Eijkelkamp (of Meijer). De blessuregolf treft Oranje op een moment dat de ploeg het kan velen omdat de tegenstander San Marino heet. „Het moet toch minstens 5-0 kunnen worden. Over twee wedstrijden gerekend moeten we ons doelsaldo tegen San Marino met twaalf doelpun ten kunnen verbeteren", taxeer de Advocaat de verhoudingen. Vooruitkijkend naar de volgende WK-klus, op 28 april in Londen tegen Engeland, zag bondsarts Frits Kessel gisteren nog niet veel meer perspectief. Kessel: „Gullit rolt van het ene naar het andere kwaaltje, die speelt maar een op drie. Rijkaard is nog maar net uit het gips. Van Bas ten moet nog helemaal beginnen. Bergkamp en Jonk kwakkelen al een heel tijdje terwijl ze maar half de tijd krijgen om te gene zen. Door de vele wedstrijden krijgen de spelers na blessures te weinig rust, te weinig tijd om weer een goede basisconditie na een blessure te kweken. In deze fase van het seizoen is dat fnui kend en dat merken we nu." John Bosman (rechts) nog in training voor Oranje. Later moest hij wegens een enkel-blessure afhaken en werd René Eijkelkamp als vervanger opgeroepen. Verder v.l.n.r. assistent-trainer Bert van Lingen, Peter van Vossen, Jan Wouters en John van den Brom. FOTO ANP Den Haag (anp) - Stephanie Rottier is in tachtig dagen doorgedrongen tot de top vijftig van het vrouwentennis. Eind december nam de 19-jarige Zeeuwse de 121e plaats in op de wereldranglijst, gisteren stond ze nummer 46. Haar achterstand op Brenda Schultz, de nummer een van Nederland, bedraagt nog vijf tien plaatsen. Nationaal kam pioene Rottier dankt haar stij ging met stip aan haar succes volle Amerikaanse toernee, die ze in Key Biscayne beëindig de. Met haar was Miriam Ore mans (20) op stap. De dochter van de slager uit Berlicum steeg eveneens spectaculair. Van 117 naar 62. Beiden zijn eind vorig jaar overgestapt van Jong Oranje naar trainer Hugo Ekker. RANGLIJSTEN TENNIS Mannen: 1. Courier (VSt) 3781 pnt., 2. Sampras (VSt) 3559, 3. Edberg (Zwe) 3054, 4. Becker (Dui) 2680, 5. Korda (Tsj). 2452, 6. Ivanisevic (Kro) 2294, 7. Agassi (VSt) 2176, 8. Lendl (VSt) 1982, 9. Chang (VSt) 1861, 10. Stich (Dui) 1828, 11. Krajicek (Ned) 1813, 12. Costa (Spa) 1624, 13. Washington (VSt) 1590, 14. Ferreira (ZAf) 1564, 15. Muster (Oos) 1538, 16. Bruguera (Spa) 1521, 17. Forget (Fra) 1519,18. Novacek (Tsj) 1460, 19. Volkov (Rus) 1352, 20. Holm (Zwe) 1287. Nederlanders: 49. Siemerink 693, 50. Haarhuis 690, 78. El- tingh 524, 154. Schapers 278, 155. Koevermans 276, 191. Wibier 198, 221. Nijssen 161, 298. Groen 87. Vrouwen: 1. Seles (Joe), 2. Graf (Dui), 3. Navratilova (VSt), 4. Sanchez-Vicario (Spa), 5. Sabatini (Arg), 6. Ma ry Joe Fernandez (VSt), 7. Capriati (VSt), 8. Martinez (Spa), 9. Novotna (Tsj), 10. Maleeva-Fragniere (Zwi), 11. Huber (Dui), 12. Tauziat (Fra), 13. Sukova (Tsj), 14. Pierce (Fra), 15. Katerina Maleeva (Bul), 16. Magdalena Maleeva (Bul), 17. Coetzer (ZAf), 18. Garrison (VSt), 19. Date (Jap), 20. Zvereva (WRu). Nederlan ders: 31. Schultz, 46. Rottier, 62. Oremans, 73. Bollegraf, 112. Boogert, 114. Muns-Ja- german, 128. Kiene, 186. We- gink, 199. Hoogendoorn. Calafell (anp) - Een gesloten overweg heeft een vluchtpoging met perspectief tijdens de eerste dag van de Catalaanse Week verstoord. De achtervolgers, onder wie Gert-Jan Theunisse, profiteerden van het oponthoud voorin. De spurt, na 190 kilometer in Segur de Calafell, leverde een zege op voor de Italiaan Fabio Baldato. De Nederlander werd zesde. Interessant was de ontsnapping van een groep van 24, onder wie een aantal toppers. Ze braken de wedstrijd open tijdens de be klimming van de Musara na 77 kilometer, een berg van eerste categorie. Onder hen Delgado, Ampler, Mauri, Chozas, Hamps- ten, Giovannetti, Gaston en Ne vens. Geen Chioccioli, geen Theunisse. Toen de kopgroep, op 48 kilome ter van de streep, een voor sprong had van 2 minuten en 42 seconden, brak de gesloten over weg de ambities. Nadat de bo men weer open waren, was het peloton onder aanvoering van Theunisse tot op 500 meter ge naderd. Volgens de reglementen van de Spaanse bond is in dat geval sprake van een 'koersinci- dent' en wordt het peloton niet opgehouden. Op 40 kilometer voor het einde was de hergroepering een feit en begon de voorbereiding op de sprint. UITSLAG Eerste rit Calafell - Segur de Cala fell: 1, Baldato (Ita) 190 km in 5.08.05 (37,002 km/u), 2. Baffi (Ita), 3. Jalabert (Fra), 4. Olano (Spa), 5. Zanini (Ita), 6. Theunisse (Ned), 7. Anderson (Aus), 8. Mauri (Spa), 9. Fabrizio Bontempi (Ita), 10. Anguita (Spa). Nederlanders: 64. Voskamp, 77. De Vries, allen zelfde tijd, 118. Jakobs 15.02, 119. Adrie van der Poel, 135. Wijnands 25.05, 137. Van Poppel. Opgegeven: Harmeling. Ronde van Normandië (amateurs). Etappe Mondeville - Gravenchon: 1. Lesniewsky (Fra) 151 km in 3.24.03, 2. Van Steen (Ned), 3. Werner (Dui), 8. Knaven (Ned) 0.03, 10. Kil (Ned) 0.10. Klassement: 1. Knaven, 2. Lesniews ky 0.01, 3. Marie (Fra) 0.10. 8. Kil (Ned) 0.20, 9. Van Steen (Ned) 0.22, 16. Den Braber 0.41. DE Joegoslavische Monica Seles heeft zich afgemeld voor het ten nistoernooi in Houston, dat gis teren is begonnen. Eerder trok de nummer 1 van de wereldranglijst zich terug voor het toernooi van Key Biscayne. Volgens een offi ciële verklaring is Seles nog niet hersteld van een virus-infectie. Bunnik (anp) - Floris Jan Bovelander is voor een periode van ruim twee maan den teruggekeerd in de selectie van het Nederlandse mannenhockeyteam. De strafcornerspecialist haakt tijdelijk weer af na het vierlandentoernooi in Dublin van 4 tot en met 6 juni met Ierland, Engeland en Duitsland als an dere deelnemers. In verband met zijn studie biologie is Bove lander niet beschikbaar voor het toernooi om de Champions Trophy, dat van 3 tot en met 11 juli in Kuala Lumpur wordt gehou den. In vergelijking met de teleurstellend verlo pen testserie in Pakistan begin februari zijn Tom van Amerongen, Frank Jan van Wave- ren en Jean Pierre Pierie afgevallen. Behalve Bovelander zijn met Taco van den Honert en Leo Klein Gebbink nog twee ervaren spelers teruggekeerd. Daarnaast heeft coach Roe- lant Oltmans verdediger Erik Steegers (Oranje Zwart) en spits Piet Hein Geeris (Tilburg) van Jong Oranje geselecteerd. Dit duo blijft zich ook richten op de wereldtitel strijd junioren in september in Barcelona. Voor het toernooi om de Champions Trophy zal naast Bovelander een tweede speler moe ten afvallen om aan de definitieve selectie van zestien te komen. Ook Jacques Brinkman, die de afgelopen week bij Kampong wegens kritiek op zijn medespelers op non actief is gesteld, is opnieuw in de selectie opgenomen. „Ik ben natuurlijk heel ongelukkig over die affaire", aldus Oltmans. „Als international moet hij wel in zijn wedstrijdritme blijven. Hopelijk wordt er nog een oplossing gevonden zodat hij wekelijks kan spelen." In mei staan er drie oefeninterlands gepro grammeerd, waarvan de duels tegen Ierland (5 mei in Amstelveen) en Duitsland (19 mei in Hürth) vast staan. Onzeker is nog of een treffen met Pakistan in Nederland op 12 mei geregeld kan worden. In de laatste weken van de aanloop naar de Champions Trophy traint Oltmans om de andere dag met de spelersgroep. De nieuwe selectie ziet er als volgt uit: doel: Bart Looije (HGC) en Richard Lemaire (HDM); veld: Walter Drenth, Taco van den Honert (Amster dam), Floris Jan Bovelander, Erik Jazet, Dave Smolenaars en Remco van Wijk (Bloemendaal), Wouter van Pelt, Koen Pijpers (HDM), Mare Delissen, Stephan Veen (HGC), Jacques Brink man (Kampong), Rochus Westbroek (HCKZ), Erik Steegers (Oranje Zwart), Piet Hein Geeris, Gregory van Hout en Leo Klein Gebbink (Til burg). Londen (rtr) - Een onbekende grappenmaker heeft Gari Kasparov en Nigel Short een paar glorieuze momenten bezorgd. Met trots kondigden de rebellen binnen de internationale schaakbond FIDE aan dat een schaaklief hebber ruim tien miljoen gulden overhad voor de organi satie van hun alternatieve wk. Wereldkampioen Kasparov en de beoogde uitdager Short voel den de triomf door hun aderen stromen toen ze gisteren in Londen liefst vijf enveloppen openden met biedingen. Het was hun zege op de FIDE, die de tweekamp tot woede van het duo had toegewezen aan Manchester, met ruim drie miljoen gulden als prijzengeld. Kasparov en Short besloten daarop tot oprich ting van de Professionele Schaak Associatie (PCA) en de organisatie van een eigen kampioenschap. Waarop de FIDE onder leiding van Campomanes dreigde de twee te verstoten en Timman en Karpov om de officiële wereldtitel te laten strijden. In een van de vijf enveloppen zat een prachtig bod. Een mysterieuze gever wilde tien miljoen Marken betalen voor de wedstrijd. De dissidenten glommen van trots, totdat Kasparovs advocaten lieten weten dat de man, afkomstig uit een stad in Noord-Engeland, een grap had gemaakt en dat hij zichzelf erg humoristisch vond. Het bod verdween snel van tafel, waarna de offerte van de London Chess Group met 5,4 miljoen gulden als het financieel gunstigst overbleef. Terwijl dat van de Brain Foundation, een organisatie van mensen met een hoog IQ, het opvallendst is. Short verklaarde dat de interesse voor de alternatieve twee kamp hem en Kasparov streelt en sterkt in de wil aan te sturen op een definitieve breuk. „Het lijkt erop dat we het beter zelf kunnen regelen", zei hij tijdens de persconferentie, die hij met Kasparov belegde. De bijeenkomst van gisteren was tevens bedoeld als lancerings platform voor de PCA, die volgens de rebellen in de toekomst een leidende rol moet spelen in de professionele schaakwereld. Schaaknotabelen met scepsis over de plannen gniffelden na de ontmaskering van de Britse superbieder. De afvallige grootmeesters, die vinden dat de FIDE bij het opstellen van de officiële bieding te weinig rekening heeft gehouden met hun wensen, zeiden dat ze de vier serieuze offertes de komende twee weken zullen bestuderen. Ze bena drukten dat ze het hoogste bod niet automatisch zullen honore ren. Opvallend is dat Kasparov en Short elkaar door de dreigende breuk gevonden hebben. Short, die de wereldkampioen eens als erg onplezierig omschreef, zei: „Zaken zijn zaken. Op dit punt zijn we het totaal eens." Nieuwegein - Oud-international Rob de Wit (29) is opnieuw getroffen door een hersenbloeding, van lichte aard. De voorma lige speler van FC Utrecht en Ajax wordt verpleegd in het Antonius-ziekenhuis in Nieuwegein. Zijn toestand is stabiel. De Wit moest enkele jaren geleden zijn profcarrière beëindigen na een zware hersenbloeding. Feyenoorder Henk Fraser zal waarschijnlijk dit seizoen toch nog in actie kunnen komen. Fraser brak anderhalve week geleden zijn kuitbeen. Onderzoek in het ziekenhuis wees giste ren uit dat een operatie niet noodzakelijk is. het herstel van de Feyenoorder zal nu waarschijnlijk zes weken vergen. De wedstrijd in de eredivisie tussen MW en Ajax, die was vastgesteld voor Tweede Paasdag 12 april, is verschoven naar vrijdag 9 april. Aanvang 20.00 uur. Straffen betaald voetbal', een wedstrijd schorsing. Van Werven (GA Eagles), Nijhof (FC Twente), Assorgia (Veendam), Van Amersfoort (Vitesse), Louwen (FC Zwolle). Giuseppe Ciarrapico, de voorzitter van AS Roma, is zondaga vond op het vliegveld van Rome gearresteerd. Hij werd met hartklachten per ambulance overgebracht naar de kazerne van de fiscale politie en later naar de Regina Coeli-gevangenis in Rome. Ciarrapico (58) wordt ervan verdacht met zijn Italfin 80-groep de Italiaanse staat voor zo'n 350 miljoen gulden te hebben opgelicht. De voorzitter kocht twee jaar geleden AS Roma op. Justitie kreeg bewijzen dat bij een van zijn aankopen fraude was gepleegd. Donderdag werd tegen Ciarrapico een aanhoudingsbe vel uitgevaardigd. De voorzitter sloeg op de vlucht. Zijn vice-voorzitter Mauro Leone was minder alert en verdween achter de tralies in het zelfde Regina Coeli. Bondscoach Arrigo Sacchi van Italië stelt woensdag in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Malta twee debutanten op. Het zijn aanvaller Alessandro Melli van Parma en verdediger Sergio Porrini van Atalanta. De voormalige trainer van AC Milan kreeg door blessures veel afzeggingen binnen, onder meer van Juventus-vedette Roberto Baggio. Hij wordt vervangen door de ervaren Mancini van Sampdoria. De opstelling van Italië: Pagliuca; Porrini, Baresi, Vierchowod en Maldini; Fuser, Albertini en Dino Baggio; Melli, Mancini en Signori. Halve finale nationale beker, mannen: EBBC - Noordkop 97-69. Eerste wedstrijd: 71-80. EBBC naar finale. Phoenix. Vrouwen, 1,26 miljoen gulden. Eindstand: 1. Sheehan 275 slagen (70 70 65 70), 2. Tschetter (VSt), Coe-Jones (VSt) 280, 4. Soren stam (Zwe) 281, 5. Green (VSt) 283, 6. Mochrie(VSt) 284. Orlando. Mannen, 1,8 miljoen gulden. Eindstand: 1. Crenshaw (VSt) 280 slagen (71 70 69 70), 2. Singh (Fiji), Mediate (VSt), Davis Love III (VSt) 282, 5. Humenik (VSt) 284, 6. Langer (Dui), McCumber (VSt), O'Meara (VSt) 285, 10. Norman (Aus) 287. Calgary. Recordwedstrijden. Mannen, 1000 ni: 1. Yuki (Jap) 1.14,82, 2. Overland (Can) 1.15,13, 3. Ireland (Can) 1.15,15, 4. Bouchard (Can) 1.15,43, 5. Neal Marshall (Can) 1.15,68, 6. Van Velde (Ned) 1.15,79, 7. Shinpo (Jap) 1.15,92, 8. Brisson (Can) 1.16,37, 9 Kevin Marshall (Can) 1.16,41, 10. Jelonek (Can) 1.16,52. 1500 m: 1. Kelly (Can) 1.55,43, 2. Mills (VSt) J..56,04, 3. Seltsam (VSt) 1.56,40, 4. Smith (VSt) 1.56,91, 5. Loef (Ned) 1.57,15, 6. Pastor (Ned) 1.57,66, 7. Van der Poel (Ned) 1.57,67, 14. Smulders (Ned) 2.00,42. 10.000 m: 1. Hall (Can) 14.24,38, 2. Wang (Chi) 15.41,15, 3. kelly (VSt) 16.01,43. Vrouwen, 1000 m: 1. Aaftink (Ned) 1.21,20, 2. Liepa (Can) 1.21,93, 3. Bailey (VSt) 1.23,33. 1500 m: 1. Morton (Can) 2.07,40, 2. Wohlrab (Dui) 2.08,48, 3. D'Andrea (Can) 2.08,64, 4. Auch (Can) 2.09,30. 3000 m: 1. Doucet (Can) 4.46,80, 2. Hopkins (VSt) 5.06,98. Den Haag. Lotto 11. Eerste prijs (jackpot): 1 winnaar, bruto 1.200.000 gulden; tweede prijs: geen winnaar; derde priJs: 127 winnaars, elk 862 gulden; vierde prijs: 5.061 winnaars, elK 21,60; vijfde prijs: 68.655 win naars, elk 5,00. Cijferspel 11: 79 29 69. Zes cijfers goed: geen winnaar; vijf cijfers: 1 winnaar; vier cijfers: 20 win naars; drie cijfers: 241 winnaars; twee cijfers: 2303 winnaars. Key Biscayne. 5,5 miljoen gulden- Mannen dubbelspel, finale: Sie- merink/Krajicek (Ned) - Stark/ Patrick McEnroe (VSt) 6-7 6-4 7-6- f. i Vrouwen dubbelspel, finale. Savstjenko-Neiland/Novotna (Let/Tsj) - Hetherington/Rinaldi (VSt) 6-2 7-5. Engeland: Middlesbrough - Old ham 2-3. oestem Van onze tafelten nismedewerker rtvrneuzen - Het winnen van en competitiewedstrijd is ts waar het landelijk spe- nde tafeltennisteam van SAR uit Kloosterzande geen veet meer van heeft. Sinds inCl januari, toen Dordrecht pet 7-3 werd verslagen, heeft jg ploeg het genoegen van de winst niet meer mogen sma ken. ,n de daaropvolgende wedstrij den werden voorsprongen ver kwanseld en achterstanden -oedgemaakt, maar het resultaat °vas telkens hetzelfde: een gelijk spet Aan die serie kon SAR zaterdag eveneens geen einde maken. Bij het begin van de returnwedstrij- den was Dordrecht opnieuw de tegenstander, maar de Dordte- Van onze hockeymedewerker Hulst - Bij de mannen hockeycompetitie was er Rapide verrassend onde~ tweede klasse was er verl meer. In de derde klasse bij de vrou wen bevestigde Olympia de stij gende lijn met een overwinning op AMHC. Goes blijft laatste na de nederlaag tegen Leonidas. De vrouwen van Rapide waren in de vierde klasse kansloos tegen koploper Hilvarenbeek. MANNEN TWEEDE KLASSE ZOETERMEER-OLYMPIA 3-1 - In een leuke wedstrijd kwam Zoetermeer voor rust met 2-0 voor zonder dat Olympia daar veel tegenover kon stellen. Na de pauze een wisselend spelbeeld en via Robert van Hemert kwam Olympia terug tot 2-1. Olympia ging massaal op zoek naar de gelijkmaker, maar uit een uitval kon Zoetermeer nogmaals sco ren. DERDE KLASSE LIBERTY-RAPIDE 5-12 - Rapi de speelde een matige wedstrij en bleek de nederlaag tegen Voorne nog niet verwerkt te heb ben. Tegen rode lantaarndrager Liberty kwam het vlug met 1-0 achter. In de jacht op de gelijk maker werd de organisatie ver waarloosd en Liberty profiteerde hier optimaal van. Bij rust stond het zelfs 4-0. Via Joep Fassaert kwam het verder aanvallend zwakke Rapide nog terug tot 4-1, voor Liberty de einduitslag vastlegde. PRINSENBEEK-GOES 1-2 - Topscorer Barry van de Berg nam na vijftien minuten het eer ste doelpunt voor zijn rekening. In deze periode was Goes duide lijk de betere ploeg en schiep zich onder impuls van de ge vaarlijk opkomende rechtsachter Alex Braam nog enkele goede kansen. In een mindere tweede helft wist Prinsenbeek nog gelijk te komen, voor de niet gehele fitte Wouter Gèrris het winnen de doelpunt scoorde. VROUWEN DERDE KLASSE GOES-LEONIDAS 1-4 - Goes blijft na dit verlies tegen de koploper laatste en lijkt op de vierde klasse af te stevenen. In de eerste twintig minuten was er sprake van een gelijk opgaande wedstrijd, maar toen de bezoek sters uit een strafbal 0-1 aante kenden en kort daarna met 2-0 voorkwamen leek de strijd ge streden. Nog voor rust maakte Rolien de Haas er na een mooie aanval over rechts 1-2 van. In de tweede 35 minuten scoorde een Van onze biljartmedewerker Dat is de balans die wedstrijd- eider Willy de Devolder in café Keldertje te Terneuzen op kon ken na de gespeelde poule- wedstrijden. In poule A domi neerde Levien Basting van SBC Sluiskil nadrukkelijk. Hij Pakte ongeslagen de eerste

de Stem | 1993 | | pagina 8