Verzet tegen komst hondentoilet 98,- Basisschool op bezoek bij speel-o-theek Kan iemand me vertellen wat ik dit jaar moet zaaien om collega! PLAATSELIJK nieuws DAG klapper SPORT in het kort MACHINES Omwonenden in Koewacht protesteren tegen aanwijzing locatie door college Lverteren ;lpt u op weg, isleider.55 opening teceren schietingen kaartingen C2 irticulieren Samenwerking van [holen met Bergen ,p Zoom bij ampenbestrijding Landbouwers in Zeeland willen af van verliesgevende produkten zaterdag staan de st aantrekkelijke ures in deze krant. Int Personeel helpt u oorlijk eind op weg. 27 MAART 3 vestiging aan de TE CADZAND uit, de praktijk te komen RE die wij houden tussen 2.00 uur. otherapeuten: i-de Zutter smet volgens afspraak, tot acupunctuur therapie. blijft 01179-1399. FYSIOTHERAPIE es c.s. Minister Andriessen pent nieuwbouw drijf Poortvliet Betonwoningen Zekatel te?»' Clinge 693 X 59 jE STEM ZEELAND DINSDAG 23 MAART 1993 om te zoenen llankje, jubileum, receptie verloving, overwinning,' Bn, Abraham, openbare ar door, mag best eens in i wel op de pagina /loeilijk is dat niet en duur |e zijn. Prijs per regel of p. 2,40*, één grote regel F 2,89 resp. 3,04*. ptsen van een foto of een formaat van 35 x 45 Ij 15,96 resp. 16,76* j tarieven op aanvraag. Bij betaling wordt 4,50 ikend. Foto's worden niet |el 076-236442 of geef uw ór plaatsing af bij één van h. Schriftelijke opgaven Snd geaccepteerd indien bekend zijn, ook indien uw jig bijgevoegd is. pns het recht voor teksten jvan redenen te weigeren. Ter klachten bereiken over tekst behoudt de uitgever voor om de naam van de ^ver bekend te geven. even gelden op zaterdag ènigingsnieuws 2 kolom op donderdag ÓHLER LOCKMACH1NF fjnonze verslaggever joewacht - Omwonenden van het plein 0 de Oude Karnemelkstraat, School mat en Grensstraat in Koewacht pro beren tegen de aanwijzing van het Irasveldje voor, hun deur tot hondenuit- laatterrein. let grasveldje wordt momenteel gebruikt als kin derspeelplaats. Daarnaast vinden zij het niet eer- 1 niet dat zij opgezadeld worden met de proble men van anderen, terwijl ze zelf hun zaakjes goed voor elkaar hebben. Zij uitten hun woede daarover in een brief aan de gemeenteraad. „Wie een hond wil houden, doet een zeer bewste keuze. Enkelen van ons hebben bewust gekozen om zelf geen hond te hebben om niet tot overlast te zijn voor de anderen. Degenen die wel een hond hebben, hebben die dusdanig afgericht dat de behoefte thuis wordt gedaan. Als dank hiervoor wilt u ons opzadelen met de stront van een hele gemeente," aldus de briefschrijvers. Zij wijzen de raad er ook op dat het grasveldje nu een andere functie heeft. „Wat nog het meest frustrerend van de hele zaak is, is het feit dat u een kinderspeelplaats sloopt om plaats te maken voor een hondentoilet. Hier zijn werkelijk geen woorden voor. Mogelijk een aanwijzing dat u niet weet dat hier dagelijks kinderen schommelen, klimmen en voetballen. Wie voor een dergelijk beleid kiest ontneemt deze kinderen alweer een van de weinige nog resterende mogelijkheden om veilig en onge stoord te kunnen spelen." De bewoners menen te weten dat de gemeente met de aanwijzing van het terreintje niet helemaal de correcte weg te hebben bewandeld. Zij wijzen op een bestemmingsplan wijziging die voor dat gebied aan de orde is geweest. Volgens de bewoners zijn er onvoldoende mogelijkheden tot inspraak van de bevolking geweest. Ook uit Zuiddorpe hebben B en W boze post ontvangen. Een aantal bewoners aan de Hoofdweg Zuid maakt bezwaar tegen een nieuwe vergunning aan bouwbedrijf Albouwtax voor een opslagruimte aan dezelfde weg. De buren klagen over geluids- en stofoverlast en vinden dat het bouwbedrijf er een grote puinhoop van heeft gemaakt. „De opslag van hout en stellingmateriaal is een grote puin hoop. U kunt zich wellicht voorstellen wat een overlast dit betekent als men daar dag in, dag uit, zowel binnen als buiten tegenaan moet kijken." De ingezonden brieven komen donderdag 25 maart aan de orde tijdens een vergadering van de ge meenteraad. Deze begint om 19.00 uur. tHTELAKSCHADE) verkoopprijs 898,- omplete lockmachines die worden :ie aan bedrijven en partikulieren.] indeling vaststikken, afwerken en H Uitkanten van kleding, gordijnen, H /el gewone als rekbare stofsoorten, 1, want het betreft hier slechts een KRKTE PARTIJ EX WAALWIJK B.V. lat 3 Waalwijk (naast brandweer) (579 42965 's maandags gesloten. fcN TEGEN BODEMPRIJZEN |TEGEN MEERPRIJS MOGELIJK. VROOM TECHNISCHE DIENST. (voorwaarden (Ged. K.v.K. Waalwijk 17265). lm onze correspondente Sint Maartensdijk - Inwoners nn Tholen zullen geïnfor- aeerd worden over gevaren, trbonden aan industriële tiviteiten bij Bergen op loom. Jj verzoek van de Thoolse raad jjeft het college van burgemees- sren wethouders in samenwer- fcng met de gemeenten Bergen LZoom en Halsteren besloten pco's en bestrijdingsmaatrege- sain kaart te brengen, iinnenkort zullen ambtenaren mde betrokken gemeenten een ite gesprek voeren over de Hiwerking. Tholenaren zijn id vorig jaar middels een leuwse brochure voorgelicht ptr rampen, maar daarin is sen aandacht besteed aan het bied Schelde-Rijnkanaal. Lr beveiliging bij scheepson- pallen heeft de gemeente opti- ale maatregelen getroffen. Het toolse raadslid P. van Belzen #nde zich gistermiddag ver- eugd met de toekomstige sa- Kiiwerking en wegwerken van el hiaat in rampenvoorlichting, ierder stelde Van Belzen dat lolen net als Reimerswaal als sicogebied beschouwd moet torden van de kerncentrale tal. Volgens Burgemeester H. under Munnik is Tholen inmid- elsook als risicogebied opgeno- en in tekeningen betreffende If/ngen. De Stem. 076-236911 Van onze correspondente Hulst - De speel-o-theek (SOT) Aap, Noot, Mies in Hulst kreeg gisteren de leer lingen van de Willibrordus- basisschool op bezoek. De leerlingen van de groepen 1 en 2 kwamen een kijkje nemen en genoten volop van de vele spelletjes die in de SOT aanwe zig zijn. Voorzitster Patricia Colsen wil de SOT wat meer bekend maken bij de jeugd en de ouders en weet uit ervaring dat als de jeugd eenmaal ge wonnen is voor de SOT, de ouders vanzelf volgen. „Hier kan speelgoed geleend worden en het abonnement biedt vele voordelen. Het voor komt de aanschaf van onnodig speelgoed en als iets heel erg goed bevalt, kan het alsnog ge kocht worden. Vorig jaar heb ben we de leerlingen van de Nobelhorst uitgenodigd en dat bezoek was zo succesvol dat we ons nu tot een andere basis school richten." Maandagochtend maakten vrij willigsters van de SOT hun op wachting bij de groepen 3 en 4 in de klassen. Daar werd ver teld over de speel-o-theek en het verhaal van Ellen Aper over de werking van de speelgoed uitleen werd voorgelezen, 's Middags kwamen de kinde ren van zes tot acht jaar op bezoek in de SOT ruimte en konden naar hartelust vragen i De kinderen van de Willibrordusschool kregen uitleg over de werking van de speel-o-theek. afvuren en speelgoed uitprobe ren. Er was limonade voor de dorstige keeltjes en elk kind kreeg een kleurplaat mee over de SOT met een heleboel infor matie voor de ouders. De kleur platen moeten ingezonden wor den en de SOT heeft voor elke groep twee prijsjes klaarliggen: FOTO WIM KOOYMAN gratis vijf-strippenkaarten waarmee speelgoed geleend kan worden. 1(2) it gSggSgs» Personeel juiste liaan binnen int' bereik.! ai) onze verslaggever lanvan de Ven Men - „Kan iemand mij «tellen wat ik dit jaar moet aaien?" Michel van Oorschot ll) stelde de vraag tijdens bijeenkomst van jonge eren uit Zeeland, Brabant Zuid-Holland in Dintel- ord. Elke boer, jong of oud, iad die vraag kunnen stellen, wt iedereen vraagt het zich Produkten leveren de Ktprijs nog niet op. het weer zaaitijd is, zal Mi- l toch wel een antwoord we- op zijn vraag. Hij laat zijn ad immers niet braak liggen, ttel lacht bij de confrontatie H zijn vraag. Over een ant- word hoeft hij niet na te den- „Hetzelfde." Zijn bouwplan ijkt niet af van vorig jaar, want verlossend nieuw produkt is 'S niet uitgevonden. Boeren «pen op prijzen die de kostprijs Wr dan te boven gaan. Schel, die in een maatschap zijn vader, een akkerbouw- Michel van Oorschot bij de pootaardappelen, die dit jaar voor geluk moeten zorgen. FOTO DE STEM I DICK DE BOER a onze verslaggever 'or'vliet - Minister van econo- "sche zaken J. Andriessen her- '®t zaterdag 3 april de geheel ®euwde bedrijf Budelpack packers in Poortvliet, aan- >ng 13.30 uur. Lt ^gelopen twee jaar heeft bedrijf, dat zich heeft gespe- taerd in het verpakken van «artikelen, een aantal nieu- pbouwen laten neerzetten, totale investeringen bedroe- num zestien miljoen gulden. gelegenheid van de herope- 6 wordt vrijdag 2 april een war over 'de communicatie verpakking' gehouden. De rotatie is in handen van As- Uoosten. (ADVERTENTIE) bedrijf van tachtig hectare runt, heeft over het antwoord op zijn vraag nagedacht en er met colle ga's over gesproken. Hij bekleedt niet voor niets bestuursfuncties: voorzitter van het Zeeuws Agra risch Jongerencontact, bestuurs lid van het Nederlands Agra risch Jongerencontact, en nog enkele meer. Jonge boeren zijn actief, delen lief en leed. Zo saamhorigheid er niet al van nature in zit, worden ze gedwongen eikaars lot te de len. Michel: „We zitten in een tang." Van (ambtelijke) voor lichters, van wetenschap, van politiek. De buitenwacht zal wel zeggen wat boeren moeten doen. Deels komen ze daar niet onder uit, maar energieke mannen als Michel willen best zelf uitmaken wat goed voor hen is. Een antwoord op de problemen van vandaag en dé slechte perio de daarvoor heeft hij. „De prij zen kelderen niet alleen in Ne derland. Boeren in de hele EG hebben ermee te maken. Produk ten leveren niets op, omdat alle boeren samen teveel op de markt brengen." Michel voelt veel voor een braakligregeling. Een een ling kan er niet aan beginnen. Vanuit de Brusselse politiek zou het niet bebouwen van een deel van de grond geleid moeten wor den. De politiek kan in de ogen van Michel nog veel meer. „In de toekomst zou aandacht naar het telen van non-food produkten moeten gaan." Naar koolzaad voor het produceren van olie (milieuvriendelijk), karwij om er kiemrem voor aardappelen uit te halen, naar nog tal van andere produkten, die door hun natuur lijke structuur de kwaliteit van de leefwereld niet aantasten. „De politiek is er nog niet rijp voor,, aldus Michel. In een po ging van akkerbouwers om zelf iets aan de problemen te doen gaan er stemmen op om een moderne versie van het gemeng de bedrijf op te zetten. Kippen- fokkers nemen graan af van de akkerbouwer, die van de kippen boer mest koopt. Maïs voor de varkensfokker en mest voor de maïsverbouwer. Michel en zijn vader laten voor bemesting van hun land drijf- mest aanvoeren. „Goedkoper dan kunstmest en beter voor de bodem," verklaart Michel. Tel kens als het te pas komt, laat hij blijken heel milieubewust bezig te zijn. Net als zijn vrienden van de jongerencontacten waar schijnlijk. Jonge boeren willen een naam die zij verdienen: een goede. Zolang de veelbelovende toe komst niet is aangebroken, moet Michel 'hetzelfde' zeggen op de vraag waar hij in het nieuwe seizoen aan begint. Hetzelfde be staat voor tachtig ha: aardappe len, tarwe, graszaad, suikerbie ten, en wat hoekjes uien, selde rij, peen. „Op aardappelen, uien, selderij, graszaad en peen hebben we verloren. Suikerbieten leveren goed op, maar zijn in een quo tum vastgelegd. Aan tarwe heb ben we iets overgehouden." Mi chel snapt daarom niet, dat de dienst landbouwvoorlichting in Dinteloord de boeren aanried niet meer aan tarwe te beginnen, omdat het gewas te weinig zou opleveren. „Wat moeten we dan," is een logische reactie op zo'n voorlich tend praatje. Hoe dan ook, bij de familie Van Oorschot is 1992 een slecht jaar geweest. Ondanks het feit dat haar bedrijf door het ministerie van landbouw tot mo- delbedrijf is uitgeroepen. Vanuit Groningen komen boeren kijken hoe de Van Oorschotten het doen. Michel komt er rond voor uit, dat hij en zijn ouders in 1992 niet de kost hebben verdiend. Ze teren in 1993 in. Net als alle andere landbouwers in Neder land en daarbuiten. Hun vrijheid houdt hen op de been. Tot de zwakkeren zijn afgevallen. Zo hard speelt de politiek het. Wie overblijft mag het beter hebben. Ma.-vr. 07.00-20.00 Za. 08.00-20.00 Zo. 09.00-20.00 tel"'3'10" LUTHER DE BLOCK "tZOUTDIM 2-4, 4S61 HP HULST ">"40-120Se, telefax 01140-10056 Met verbazing en ongeloof heb ik in uw krant van zater dag 13 maart het artikel over de renovatie van de beton- wijk te Axel gelezen, met na me als het gaat om de uit spraken van het raadslid P. Apers uit Koewacht. De heer Apers is blijkbaar vergeten wie de grote boosdoener is achter het feit dat de beton woningen nu gesloopt moeten worden. Dat is hij namelijk zelf. In 1975 was hij verantwoor delijk voor de renovatie van de betonwoningen. Toen is de grote fout gemaakt om de woningen niet te renoveren zoals in Sas van Gent, maar op te lappen op een half slachtige, bouwkundig onver antwoorde manier. De heer Apers is dus blijkbaar verge ten dat het geld wat nu nodig is om de wijk weer fatsoenlijk te maken, hoofdzakelijk door zijn foute beleid, uitgegeven moet worden. De woningbouwvereniging heeft alle mogelijkheden on derzocht om een weg te vin den de woningen eventueel nog te renoveren. Dit is nu niet meer mogelijk. De wo ningen zijn verouderd en niet meer op te knappen. Het is een juiste beslissing om nu te slopen en de wijk zo fraai mogelijk op te zetten. Laten we de fout die in 1975 ge maakt is niet weer maken. De heer Apers maakt zich zorgen over de kernen Koewacht en Zuiddorpe. Dat daar geen geld meer voor zou zijn om dat al het geld van de ge meente Axel naar de beton- wijk zou gaan. Meneer Apers. Maakt u zich geen zorgen. Sinds de herin deling in 1970 is het voorzie- ningenpeil in Koewacht al leen maar verbeterd. De ge meenteraadsleden uit de kern Axel hebben een bredere blik dan u: ze zorgen voor heel de gemeente en denken niet aan plaatselijke belangetjes. Ook niet als de verkiezingen weer in aantocht zijn. Ook al wor den de wijken in de kern Axel gerenoveerd, Koewacht zal niets te kort komen. Daar hebben ze Apers niet voor nodig. E. van de Bergen, Axel. Verontwaardigd heb ik ken nis genomen via De Stem van de enquête van Zekatel. Na de publikatie van de enquête voel ik me verplicht, schrifte lijk, hierop te reageren. Als regelmatige kijker van RTBF1, TF1 en Antenne 2 moet ik vaststellen dat de kwaliteit hiervan dikwijls veel te wensen over laat. Mijn vermoeden is dat signaalver sterkers voor andere kanalen soms aangewend worden ten koste van de kwaliteit van bedoelde kanalen. Verder vind ik het zeer jammer dat RTBF2, CNN en RTL van de kabel verdween. enllVnen.iek 'zich I I standpunt jent niet uw Wat de enquête betreft heb ik hierover volgende bemerkin gen: Zekatel heeft noch mijn naaste omgeving, noch mij, geënquêteerd over onze me ning. Dus stel ik me de vraag hoe representatief deze en quête is. Ik twijfel zodoende aan de juistheid. Enige jaren geleden kreeg ik van de kabelmaatschappij antwoord op mijn schrijven waarom bij ons het aantal kanalen zo gelimiteerd is in vergelijking met andere stre ken en landen waar soms tot 25-30 kanalen op de kabel zitten. Toen bleek dit een probleem van de verouderde kabel te zijn. Geruime tijd geleden werd de kabel vernieuwd, zodat dit geen oorzaak meer kan zijn. Waarom dan de ene zender in plaats van de andere bren gen? Breid uw aanbod uit. Het argument van de kost prijs kan ook niet meer aan gevoerd worden, daar in de enquête beweerd wordt dat Filmnet wordt gemist. Daar om denk ik dat Zekatel het aanbod moet uitbreiden. Hulst H. de Metsenaere WEDSTRIJD - Op het schiet centrum Statenboom van SV De Schutterij werd een open wedstrijd in de discipline ka nonniers. Hieraan namen der tig personen deel. P. Kreuk, voorzitter van de NKV, reikte de prijzen uit. Winnaars: Bombarde 50 meter: A. van de Landen, Woerden. Kartouw 25 meter: C. Lemaire, België. DINSDAG HULST - De Blaauwe Hoeve, 13.30 uur, schieting voor bejaarden. KLOOSTERZANDE -Café De Reizende Man, 19.30 uur, vleeskaarting. Zaamslag - Zaal Het Wapen van Zeeland, DVV, derde ronde club kampioenschap. Bieden zonder roem: 1. P. van Doorn, 2. F. Smollenaar, 3. C. Kaan. Stand: 1. P. van Doorn 168 punten, 2. F. Smollenaar 151, 3. A. Overdulve 143 punten. Aardenburg - Bridgeclub Aar denburg, tweede competitieronde deel vijf. Groep A: 1. De Smet- Standaert, 2. Costers-Haverland, 3. Van Hanegem-Klompe. Groep B: 1. echtpaar Catsman, 2. echt paar Pleijte, 3. De Rijcke-Onder- donck en echtpaar Commelin. Gemengd: 1. De Smet-Standaert, 2. Verwilst-Verwilst, 3. Van Ha- negem-Klompe. SCHIETINGEN Aardenburg - St.-Sebastiaan, twaalfde puntenschieting, 21 schutters. Eerste hoge vogel: F. van Ecke, tweede hoge vogel: R. de Rooze, eerste zijvogel: R, Pie- laet, tweede zijvogel: W. Scheele, grootste aantal (6): E. Champion. Eindstand 1992-1993: 1. Th. Lampaert 73 punten, 2. G. de Vriend 61, 3. F. van Ecke 54, 4. F. Thilleman 52, 5. J. de Muijnk 50 punten, Bedrijfsvolleybal Hulst - De griep hield deze week flink huis in het Hulster bedrijfsvolleybal. Diverse teams konden zelfs onvol doende spelers op de been brengen en gingen daardoor reglementair met 3-0 de boot in. Eveneens in het schip ging Wemolin tegen Smash 2000. Deze confrontatie in de super liga werd door Smash 2000 met 2-1 gewonnen. Een ver rassing. Eveneens opmerkelijk was de 2-1 zege die Jong Mor- res 2 op Benetton boekte. De eerste nederlaag van de koplo per in de eerste klasse bij de vrouwen. De equipe van coach Rudy de Bruine, met speel sters als Fieke Verschuren, Kim de Booy, Heidi Taelmans, Ineke de Schrijver, Desiree Goovaert en Eefke de Bruine, was er blij mee. UITSLAGEN MANNEN Superliga: Broomchemie-Trefpunt 3-0 (15-7, 15-13, 15-11), Wemolin- Smash 2000 1-2 (8-15, 15-5, 12-15). Eerste klasse: Brandax-Luctor 1-2 (8-15, 10-15, 15-12), De Sterre- Jansenius 0-3 (5-15, 10-15, 12-15). Tweede klasse: Troubadour-ABN/ Amro 2-1 (15-11, 15-14, 12-15), Van Westen-Jansenius 2 0-3 (12-15, 11-15, 11-15), Rijk-Jong Morres 3-0 (15-10, 15-11, 15-5), De Vos/Eggermont-Ambulo 3-0 (15-0, 15-0, 15-0). VROUWEN Eerste klasse: W Heyndrickx- Stuntmarkt 3-0 (15-5, 15-3, 15-5), Benetton-Jong Morres 2 1-2 (15-11, 9-15, 12-15), Benetton-Ly- beert/Verstraeten 3-0 (15-5, 15-3, 15-7), Van Damme-Ferket en De Maat 2-1 (15-12, 4-15, 15-5), Van Waterschoot-Jong Morres 0-3 (0-15, 0-15, 0-15). Tweede klasse: W Heyndrickx 2-Jansenius 2 3-0 (15-4, 15-6, 15-4), VV Heyndrickx 2-CVC 2-1 (15-8, 4-15, 15-8), Ivens-SC Mor res 3 1-2 (15-6, 6-15, 4-15), Went- zler/Pauwels-CVC 2 3-0 (15-1, 15-1, 15-1), Van Wesemael-'t Hoeksen 3-0 (15-12, 15-14, 15-10), Voorwaarts-Broomchemie 2 2-1 (15-4, 15-6, 10-15). STANDEN MANNEN Superliga: Broomchemie 9-28, Trefpunt 9-16, Wemolin 9-11, Smash 2000 9-5. Eerste klasse: Jansenius 16-29, Luctor 17-22, De Sterre 17-19, W Heyndrickx 16-18, CVC/Doolaege 16-18, Brandax 16-16. Tweede klasse: Broomchemie 2 18-45, De Troubadour 18-38, ABN/Amro 18-36, Jong Morres -18-32, De Vos/Eggermont 17-31, Rijk 19-27, Ambulo 18-23, Luctor 2 17-20, Jansenius 2 18-20, 't Jagertje 17-13, Van Westen 18-6. VROUWEN Eerste klasse: Benetton 19-48, Jong Morres 21-47, Van Water schoot 21-39, Jong Morres 2 20-38, Jansenius 20-38, W Heyndrickx 20-35, SC Morres 20-31, Van Damme 20-29, A- Markt 19-24, Ferket en De Maat 20-24, SC Morres 2 20-18, Ly- beert/Verstraeten 20-14, Stunt- markt 20-5. Tweede klasse: W Heyndrickx 2 21-50, Voorwaarts 19-48, Broom chemie 2 19-44, SC Morres 3 20-39, Wentzler/Pauwels 18-36, Van Wesemael 19-35, Jong Morres 3 20-35, CVC 21-30, 't Hoeksken 20-23, Ivens 20-18, De Sterre 17-9, CVC 2 20-9, Jansenius 2 20-5. Vrouwentennis Terneuzen - In de tenniscom- petitie voor vrouwen in het Terneuzense Racketcentrum versloeg Canavagh met 4-0 Everling. Pam Cavanagh en Helen Bright waren in het eerste dubbel met 10-7 te sterk voor Janny Everling en Jeanie van Soest. In het tweede dubbel wonnen Jean Bright en Corine Hayhurst met 14-5 van Ria Smet en Ursula Tamis. UITSLAGEN Poule 1: Van Doeselaar-De Kort 4-0, Baronie-Moerbeke 2-2. Poule 2: Forty Love-Sponselee 2-2, Everling-Canavagh 0-4. Poule 3: De Teye-De Vries 1-3, Nouwen-Everts 2-2. Poule 4: Jansen-Jearitoha 43-0, Kuylenburg-Kavelaars 4-0. Poule 5: Vinke-Bommelijn 4-0, Li- dy-Schaart 0-4. Bedrijfstennis Terneuzen - In de bedrijfste- niscompetitie in Terneuzen was Detty met 6-12 te sterk voor Van Wijck. Elly Evertsen en Jeanette d'Hont verloren weliswaar met 4-9 van Carla van Wijck en Maggie Timmerman, maar Bennie d'Hont en Rob Everts brachten via 9-5 tegen Peter van Wijck en Piet Herrebout de balans in evenwicht. Beide mixedpartijen gingen even eens naar Detty. UITSLAGEN Poule 1: Los Amigos-Van Driel 6-2. Poule 2: SJB-Match Point 8-0. Poule 3: HCG 1-Elopak 7-1. Poule 4: Detty-Van Wijck 6-2. Recretief zaalvoetbal Oostburg - In het Westzeeuw- svlaamse recreatieve zaalvoet bal moet Oud Sluis uit de resterende drie wedstrijden nog één punt halen om zich opnieuw kampioen te laten kronen. OBS/De Jonge kon die titelrace eveneens niet onder breken. Is bovenaan de beslissing bijna gevallen, onderaan is de degradatiestrijd in alle hevig heid bezig. Het vierpunten duel tussen Stekelinck en Tem Boys moest zelfs twee minuten voor tijd worden gestaakt om dat Tem Boys het niet eens was met de leiding van scheidsrechter Huib de Loos. In de tweede klasse is La Por te d'Or nog één punt van de titel verwijderd. UITSLAGEN Beker winnaarsronde: Van Looy- Kombuis 1-8. Verliezersronde: Van de Sande-WOD/St.-Pierre 2-3, Chez René-Riemens 1-6. Eerste klasse: OBS/De Jonge-Oud Sluis 2-6, Francke Sport-Vetera- nen 2-3, Stekelinck-Tem Boys 5-3 (gestaakt), Albert Heijn-Rabo 10-5. Tweede klasse: La Porte d'Or-De Block 14-1. Derde klasse: Rode Leeuw-Rie- mens 5-2. STANDEN Eerste klasse: Oud Sluis 15-27, Albert Heijn 15-21, Francke Sport 15-20, Traas 14-18, OBS/De Jonge 15-16, Rabo 14-12, Veteranen 15-10, Omnisport/Boemerang 14-8, Stekelinck 15-8, Tem Boys 14-7. Tweede klasse: La Porte d'Or 15-28, Mijnders 12-16, ABN/Amro 13-16, Attent Boys 14-15, Ge meente Oostburg 12-14, Kombuis 13-12, Deltan 13-11, De Block 14-9, Telepost 14-8, Van Looy 12-3. Derde klasse: Petrus Paulus 14-24, Bon Ami 14-24, Rode Leeuw 14-16, WOD/St.-Pierre 13-14, Riemens 14-14, De Zwart 14-14, Van de Sande 13-12, De Wolf 15-7, Chez René 12-6, Op- trics 13-5. Recreatief volleybal Sas van Gent - Cerestar Bene lux heeft in de eerste klasse vrouwen van de recreative volleybalcompetitie in Sas van Gent gemakkelijk met 3-0 van Kliekske gewonnen. De set standen gaven duidelijk het klasseverschil weer: 15-6 en twee keer 15-3. Bij de mannen was Savok 2 goed op dreef tegen Carioca en zegevierde met 3-0. In de eer ste klasse gemengd had kam pioen Acke, zoals verwacht, weinig moeite met Savok 1 en won met 3-0 (15-7, 15-3, 15-12). UITSLAGEN VROUWEN Eerste klasse: Cerestar Benelux- Kliekske 3-0 (15-6, 15-3, 15-3), Carioca-Gilderakkers 0-3 (6-15, 7-1-5, 4-15), Peters-Savok 2 2-1 (13-15, 15-5, 9-1). Tweede klasse: Savok 3-Doorzet- ters 1-2 (15-7, 4-15, 6-15) Neijt Philippine-Neijt Philippine 2 2H—Vd. (15-10, 15-7, 15-15). Mannen: Houtland Westdorpe- HAS 3-0 (15-7, 15-7, 16-14), Ca- rioca-Savok 2 '0-3 (10-15, 7-15, 7-13). GEMENGD Eerste klasse: Acke-Savok 3-0 (15-7, 15-3, 15-12), Dhuyvetter 1-Dhuyvetter 2 2-1 (15-10, 15-11, 6-12). Tweede klasse: Fabricom-Klieks- ke 0-3 (5-15, 1-15, 4-15), Gil- derakkers-De Sterre 2-1 (15-11, 15-10, 9-15), Super Hoek-Bode 1-2 (2-15,7-15, 15-11).

de Stem | 1993 | | pagina 13