Steven Rooks: 6Ik heb geluk 9 Titel nog even in ijskast F ondriest in de wolken DE STEM K de verschillen Oranje: tien HW'24 slaagt er niet in Znndert te verslaan, 1-1 afmeldingen 6Die ballonnen prikken we kapot9 mm mmm oplossing DERDE KLASSED 'n Questie van Specialisme Van elk automerk en model vervangen wij elk jaar meer uitlaten dan de betreffende dealer, wie is dus de uitlaatspecialist voor uw auto? OP TV Opel Centrum B.V. Oosterhout 1 Met raad en daad voor u paraat. at w 'De bloem, van Rio'. foto ncwI RV is vanavond 'De bloem van er de krottenwijken van Ri0 del Tiierry Michel. In de 'favelas'j zelfgebouwde hutjes, zoeken!) en sluiten jongens zich aan bijl mensen met hoop, in de filn ewonerscomité, een 'religieu Ir aan het woord. In uit 1989 van Tony Warmby Js, Dana Kaminsky en Deborah yker-cyclus. Dit keer brengt de *1 bezoek aan het kantoor van! [ft er zijn jeugdvriendin Punky/i ng Rashid, is gedood door eert kinderen van Allah noemt. ;e speelfilm uit 1990 van Alain ;oy, Roger Hanin en Belinda .ot vertrekt naar Frans Guyana] rumhandel te zoeken. Na enige Imbities zijn echter ondertussen' ;zijn kansen nu in de politiek te ■en de plaatselijke autoriteiten Oplossing cryptogram van zaterdag Horizontaal: 7. Zomeropruiming; 9. mensenkinderen; 10. brillen; 11. dinges; 14. sleutelpersonen; 16. helemaal; 17. zat; 18. dragonder; 19. bombastr 21. dollen. Vertikaal: 1. Modegrillen; 2. neus vleugel; 3. toonregelaar; 4. bruin; 5. windei; 6. pier; 8. gangster; 12. grootmeester; 13. op slagloods; 15. rozen; 20. belt. •pueg 'uaoqaspueij 'Beej>| 'jaxjLU 's!nUJ')' ^aj|ad3| 's))U|| daajBpuaq 's)|U!l >B° Upton jFi'Aj: iSleoen Rooks probeert overeind te krabbelen van het slagveld dat bij de finish in San Remo werd aangericht. foto cor vos Door Jean Nelissen San Remo - Negen seconden nadat Maurizio Fondriest de finish van Milaan - San Remo was gepasseerd, sprintte de groep achtervolgers voor de derde plaats. De renners re den vijf meter na de finish tegen een muur die werd ge vormd door het opgedrongen publiek, dat over de drang hekken was geklommen, een auto en verschillende moto ren. Acht renners reden tegen de auto op en sloegen tegen de grond. Van hen werd de Fransman Jean-Claude Colotti het zwaarst gewond. Colotti werd per ambu lance naar het ziekenhuis in San Remo vervoerd, waar zijn linker knie op twaalf plaatsen moest worden gehecht. Steven Rooks, die naast Colotti op de grond lag, kreeg een gat in zijn linke relleboog. Rooks: „Tweehonderd meter voor de streep maakt de Corso Cavallotti een flauwe bocht. Daar begon de sprint. Wij zagen pas op het laatste moment dat de finish geblokkeerd was. We gin gen vol in de remmen, maar het was te laat. Ik vind het schanda lig dat zoiets gebeurt. Enkele renners duikelden over mij. Ik lag boven op mijn fiets. Ik ben zo snel mogelijk opgestaan en weggelopen, want ik zag een -Metro II - 14, 16.20, 18.40 en 2 u. The last of the Mohicans. -Sinjoor - 14, 16.30, 19 en 21.30» The bodyguard. -Ambassades Club 1 - 14, 16, IJ 20 u. Belle en het beest. -Ambassades Club 2 - 14, 16, 18 20 en 22 u. Belle en het beest. -Ambassades Club 3 - 14, 16, 18 20 en 22 u. Raising cain. -Ambassades Club 4 - 14, 16, 18 20 en 22 u. Sister act. BRUGGE - Complex Zwart Huis 20 u. Vals licht. 20 u. The last of the Mohicans. 20 u. Sneakers. - Memling 20 u. Black angel. - Van Eyck 20 u. Under siege. tor Henk Mees taerpen/Zeist - Voor twee netballers van Oranje begint ie aanloop naar de WK-in- terland tegen San Marino pmorgen bij teamarts Frits John Bosman en Erik Meijer melden zich beiden iet blessures in Noordwijk ai Zee. Op advies van Ajax- (lubarts Bon liet Dennis Bergkamp gisteravond zijn aam uit de Oranje-selectie schrappen, nadat hij 's mid- og twee keer voor Ajax lad gescoord. fis vervanger van Bergkamp de- tateert zijn clubgenoot Ronald ie Boer (22) in de Oranje-groep waarin ook Feyenoord-linksbui- Regi Blinker (23) voor het eerst zijn opwachting maakt. De Versnood was door tien afzeg- Pgen al zo hoog, dat bonds- «ach Dick Advocaat gisteren aast de aanvallers Bosman en Meijer ook tweede doelman rs (voor Menzo) en Van fa Brom (voor Jonk) terughaal- cein de selectie. Bosman hoorde gisteren in Ant werpen van assistent-bonds- loach Rinus Israël van zijn mo- terugkeer in Oranje, na- Jet hij met een blessure aan het Mrerenkelgewricht was uitge vallen bij Anderlecht in de uit wedstrijd bij Antwerp (0-2). „Ik J'ist alleen dat Rinus Israël wam kijken. Daarom heb ik het jog zo lang mogelijk vol willen jouden. Die enkelblessure had K al een paar weken eerder Wlopen. Maar ik kreeg er weer zo snel last dat het echt Jiet verder ging," vertelde Bos- die gisteren zijn negende competitietreffer maakte. Op de harde en hobbelige gras- Pollen van de Hel van Deurne oen uienveld,' volgens Ander- Mit-coach Jan Boskamp) haak te Bosman vijf minuten voor de fs' af, nadat hij in de 33ste tunuut een blunder van doelman «ojanovic resoluut had afge- ™aft. „Van de verzwikking heb Been last meer, het is meer ■notatie," sprak Bosman zichzelf "toed in. „Met een spuit erin, jtoet hij woensdag kunnen spe- en. voegde trainer Boskamp .uchtig aan toe. MVB-arts Frits Kessel wees die JJSüestie gisteravond al af. „In ffl enkelgewricht ga je nu toch omaar niet spuiten," reageerde ^e®el, die vandaag ook Berg op en Meijer eerst zal zal /"«zoeken. Tegen het advies an Ajax-clubarts Bon in werd ennis Bergkamp in de Oranje- tectie opgenomen. Erik Meijer fompelde gisteren met een "je aan de enkel het stadion l P hlW uit, waar hij tijdens °el duel met Roda JC door Chri- oph Daum (VfB Stutgart) was jtwolgd. Meijer verbeet de pijn a „Limburgse derby en wil h door die blessure evenmin kans op een debuut in Oranje at® ontnemen. •URVOLG OP SPORT - B 3 Door onze medewerker Sjaak Begijn Hulst - Men was gister middag in Hulst op alles voorbereid om het kam pioensfeest van HW'24 vlekkeloos te kunnen laten verlopen. Er was zelfs een telefoonverbinding gere geld om op de hoogte te blijven van de uitslag Breskens-Moerse Boys, die mede bepalend was voor het kampioenschap. Breskens voldeed aan het scena rio door een punt te pakken, maar HW'24 verzuimde de volle winst te grijpen tegen Zundert. De 1-1-eindstand was niet vol doende om de titel, met nog drie wedstrijden te spelen, nu al bin nen te halen. De thuisploeg had serieus naar het duel toegeleefd. „In tegen stelling tot anders zijn we van morgen samengekomen," was het commentaar vooraf van Paul Telussa. „In het Clingse bos heb ben we ontspannen naar deze wedstrijd toegeleefd. Je voelt toch de spanning bij de spelers, ondanks het feit dat het kam pioenschap ons niet meer kan ontgaan." Het duel begon met medewer king van scheidsrechter Wim Broekhoven uit Middelburg ruim vijf minuten te laat, zodat de uitslag van Breskens bekend zou zijn voor het einde van de wed strijd. HW'24 begon aftastend en gespannen. Er leek aanvanke lijk geen vuiltje aan de lucht. In de dertiende minbuut slalomde Angelo Verbraeken door de Zun- dert-defensie. Zijn schot werd gekeerd door de Zundert-goalie, waarna Carlo Blommaert in de rebound naast schoot. Het was slechts uitstel van executie, want amper twee minuten later wist Blommaert het net wel te vin den. Uit de draai deponeerde hij de bal in de kruising: 1-0. Wie verwacht had dat HW'24 er daarna een schepje bovenop zou doen kwam bedrogen uit. De geelhemden misten gistermiddag felheid en veel persoonlijke duels werden verloren. In de dertigste minuut kregen de Hulstenaren het deksel op de neus. Eduard van Elsakker pro fiteerde van onoplettendheid en concentratieverlies in de HW'24-verdediging en gaf met een droge schuiver doelman Car lo de Deckere geen schijn van kans: 1-1. Trainer Telussa begon zich inmiddels te roeren en Van onze sportmedewerker Hulst - Op alles had men gerekend. De champagne stond koud en de bloemen lagen klaar. Guust Voet was naar Breskens afge reisd met de bedoeling de HW'24-be- stuursleden via zijn autotelefoon op de hoogte te houden van de gang van zaken daar. Spelersvrouwen hadden zich in de clubshirts gestoken, bestuursleden waren getooid met geel- blauwe petten. Burgemeester Kessen was aan wezig om hulde te brengen. Ballonnen versier den de kantine. Een compleet draaiboek voorzag in een rit met een open wagen door Hulst en huldiging op het bordes van het stadhuis. De plaatselijke uitbaters waren voorbereid op een kroegentocht. Het bleek achteraf allemaal werk voor niets. Na het gelijke spel van kampioenskandidaat HW'24 kon alles voor twee weken opgeborgen worden. „Die ballonnen prikken we wel kapot," verzuchtte voorzitter Rudy Neefs. „Op vier april doen we het nog eens dunnetjes over," troostte een ander zich. „Het is alleen jammer voor het talrijke opgekomen publiek. De belofte om van daag kampioen te worden hebben we niet waar kunnen maken." ,;Over twee weken zijn we er weer," troostte een supporter hem, om vervol gens zingend de kantine op te zoeken. drong bij zijn spelers aan op organisatie en snelheid. Zijn op merkingen waren bestemd voor dovemansoren, want de verant woordelijkheid werd veelal ver legd. Geen enkele keer werd er op snelheid de achterlijn ge haald. Voor de rust was de thuis ploeg nog eenmaal gevaarlijk toen een kopbal van Jurjen Swiers via de paal naast ging. In de wetenschap dat Breskens gelijk stond werd de tweede helft furieus aangevangen. Zun dert werd op eigen helft terugge drongen. Uit een doelworsteling kreeg HW'24 diverse kansen, maar de Hulster formatie kwam steeds net iets te kort. Schoten op doel gingen of hoog over, of groot peloton aankomen. Geluk kig hebben ze die jongens tijdig kunnen waarschuwen. Mijn elle boog is dik, maar ik ben er nog goed afgekomen. Ik heb geluk gehad. Voor hetzelfde geld lag ik nu met Colotti in'het ziekenhuis. Levensgevaarlijk zulke situaties. Straks vallen nog doden," De Italiaan Maximillian Scandri krabbelde naast Rooks overeind en hij viel de wedstrijdleider aan die in het open dak van zijn auto stond. Sciandri trok de man naar buiten en gaf hem een vuistslag. Een andere Italiaan, Mario Ci- pollini, die ook gevallen was, gooide uit woede zijn fiets dwars door de achterruit van de auto (ADVERTENTIE) BREDA CENTRUM - OUDE VEST 27. TEL. 143173 BREDATILBURGSEWEG 139. TEL 877510 OOSTERHOUT - ABDIS V THORNSTR. 70. TEL 57590 gsflSafflaHggSa van de wedstrijdleider. De ruit ging aan diggelen. Ook Luca Gelfi, tweede, liet zich niet on betuigd, hij kwakte zijn racekar tegen de deuren van het voer tuig. De politie moest de wed strijdleider tegen de woedende renners in bescherming nemen. Organisator Castellano stond wanhopig toe të zien hoe de zaken hem in de totale chaos uit de hand liepen. „Toen door de luidsprekers werd omgeroepen dat Maurizio Fondriest eraan kwam, hebben veel mensen hun hoofd verloren. Ze stormden de straat op, er was voor de politie en ordediensten geen houden HVV'24-topscorer Carlo Blommaert schiet tussen drie Zundert-verdedigers de bal in het Zundert-doel en dat betekende 1-0. FOTO WIM KOOYMAN. ver naast. Het tweede bevrijden de doelpunt wilde maar niet val len. De champagne mag daar door nog twee weken in de koel kast, want dan speelt HW'24 thuis tegen directe concurrent Moerse Boys. „Het kampioenschap moeten we nu uitstellen," verzuchtte Telus sa na afloop. „We hadden het vandaag voor rust af moeten maken. De spelers durfden, met uitzondering van Angelo Ver braeken, geen initiatief te ne men. Problemen werden verlegd. Spanning zal daar wel mee te maken gehad hebben. Veel jon gens zaten niet goed in de wed strijd. In de tweede helft hebben we geen echte kansen gehad." San Remo (anp) - Als een schicht verdween hij na de officiële plichtplegingen. Zoals hij op zes kilometer van de finish op de Poggio di San Remo was gedemarreerd. Met in zijn handen de bloe- menruiker, die hij op de Corso Cavalotti als 84e winnaar van Milaan-San Remo had ont vangen, ging Maurizio Fond riest spoorslags op weg naar zijn vrouw Ornella, die in de nacht van vrijdag op zaterdag was bevallen van hun eerste kind. Een dochter, Maria Vit- toria (victorie). De 28-jarige Italiaan ontsnap te aan de gebruikelijke chaos, zoals hij ook ontkomen was aan de massale valpartij, ver oorzaakt door volgauto's en motoren die enkele meters achter de eindstreep de door gang versperden voor het aan stormende peloton. Het ge kraak en gevloek was in de totale verwarring niet van de lucht. Het gebeurde achter de rug van de voormalige renner uit de ploeg van Post. Het deerde hem niet. Zaterdag 20 maart 1993 zal de toevallige wereld kampioen van 1988 nooit meer vergeten. De dag brak aan met de geboorte van Vittoria en eindigde 's middags met de victorie in de Primavera. Een zege die Fondriest eindelijk de erkenning geeft waar hij al jaren naar snakte. „Ik heb de hele dag gezweefd, met mijn hoofd in de wolken gereden. Ik had een gelukzalig gevoel. Mijn dag kon sinds de geboorte van mijn dochter in het ochtendgloren niet meer stuk. Deze dag vergeet ik niet meer", jubelde de dolgelukki ge renner uit Cles. Het was al zijn zesde triomf dit seizoen, dat nog geen twee maanden oud is. Drie dagen eerder schreef Fondriest, die na twee jaar Panasonic dit jaar overstapte naar Lampre, de Tirreno-Adriatico op zijn naam. Het was zijn eerste zege in een belangrijke rittenkoers. Na Roger de Vlaeminck in 1973 is Fondriest pas de twee de renner die de 'dubbel', Tir- reno-Milaan-SanRemo, ver wezenlijkte. Fondriest, vooraf door de Ita liaanse pers de hemel ingepre- zen en als favoriet nummer één bestempeld, sloeg toe op zes kilometer van de aan komst. Op het moment dat Gaston Inaki op de Poggio vergeefs spartelde om uit de greep van de achtervolgers te blijven. Op de splijtende uit val had niemand een gepast antwoord. Fondriest volgde het advies van technisch di recteur Beppe Saronni op. De ex-renner won in 1983 op de zelfde manier als Fondriest zaterdag. „Hij had me de tip gegeven op die plaats te demarreren. Ik voelde me sterk, maar Saronni adviseerde me het risico van een massasprint te vermijden. Vooral met een beresterke Ci- pollini in de buurt," vertelde Fondriest. Fondriest verwierf een voor sprong van twaalf seconden op de top van de Poggio. In de afdaling spookte constant het beeld van Argentin vorig jaar door het hoofd. De Italiaan durfde een jaar geleden geen risico's te nemen in de afzink, waardoor Kelly won. „Ik heb na iedere bocht een kleine sprint ingezet om afstand van mijn belagers te behouden. Het is me eindelijk gelukt. Al jarenlang joeg ik op een klas sieke zege." Fondriest veront schuldigde zich en stapte op. Op weg naar vrouw en doch ter. Vijf jaar geleden diende Fond riest aan Fignon in Milaan- San Remo voorrang te verle nen. In dat jaar werd hij ech ter wereldkampioen in Ronse. Maar die triomf werd nooit serieus genomen, omdat hij de regenboogtrui in de schoot kreeg geworpen dankzij de be ruchte valpartij van de Cana dees Bauer en de Belg Cri- quielion. Hij verliet eind vorig seizoen Post, omdat de Am- stelvener zijn salaris niet kon betalen. „Ik heb veel te danken aan Post en Planckaert. Ik was graag gebleven, maar Lampre kon mij meer betalen. Het zou echter voor Italiaanse renners goed zijn als ze hun blik een aantal jarep verruimden. Ik ben er beter op geworden. Ik heb veel geleerd in die twee jaar. Bovendien was ik van daag op mijn gemak, de eind zege in de Tirreno had me een stuk kalmer gemaakt. Het sei-' zoen kan niet meer stuk." Mario Chiesa kwam in de 84e editie van de Primavera als eerste in beeld, de ploegmak- ker van Claudio Chiappucci ontsnapte na tachtig kilome ter. Na 170 kilometer kreeg hij, die een maximale voor sprong van elf minuten ver wierf, gezelschap van de Zwit ser Jarmann en de Italiaan Cenghialta, beiden van Arios- tea. Chiesa raakte het contact kwijt. Tachtig kilometer voor de finish hadden de ploeg- makkers Jarmann en Ceng hialta nog bijna zeven minu ten voorsprong. Veertig kilo meter later kwam ook een ein de aan hun poging. ONCE van Jalabert, Zülle en Breukink, Gatorade, met Bugno persoonlijk als initia tiefnemer, waagden uitvalpo- gingen. Ze liepen op niets uit. De aanval van Inaki Gaston •duldde Fondriest nog. Onge veer twee kilometer voor de top versnelde Fondriest. De concurrentie was gezien en Vittoria wachtte. Na de chaos en plichtplegingen. San Remo. Milaan-San Remo, eerste wedstrijd om wereldbeker: 1. Fondriest (Ita) 297 km in 7.25.37 (39,989 km/u), 2. Gelfi (Ita) 0.04, 3. Sciandri (Ita) 0.09, 4. Jalabert (Fra), 5. Sörensen (Den), 6. Giorgio Furlan (Ita), 7. Balleri- ni (Ita), 8. Colotti (Fra), 9. Cassani (Ita), 10. Cipollini (Ita), 11. Baffi (Ita), 12. Verhoeven (Ned), 13. Sunderland (Aus), 14. Sergeant (Bel), 15. Rooks (Ned), 16. Leda- nois (Fra), 17. Pensee (Fra), 18. Richard (Zwi), 19. Rominger (Zwi), 20. Roosen (Bel), 21. Nu- lens (Bel), 22. Armstrong (VSt), 23. Alcala (Mex), 24. Mauri (Spa), 25. Bartoli (Ita), 28, Zülle (Zwi) 0.09, 30. Bugno (Ita), 32. Mu seeuw (Bel) 0.13, 39. Kelly (Ier) 1.24, 42. Theunisse, 52. Veenstra, 53. Cordes, 90. Van den Akker 6.03, 98. Ludwig (Dui), 91. Van der Poel, 92. Nijdam, 103. de Vries, 105. De Koning, 117. Den Bakker, 123. Indurain (Spa), 128. Nelissen, 133. Maassen, 139. Breukink, 166. en laatste Belli (Ita) 16.51. Stand wereldbeker: 1. Fondriest 50 punten, 2. Gelfi 35, 3. Sciandri 25, 4. Jalabert 20, 5. Sörensen 18, 6. Furlan 16, 7. Ballerini 14, 8. Colotti 12, 9. Cassani 10, 10. Ci pollini 8, 11. Baffi 6, 12. Verhoe ven 5. Stand wereldbeker ploegen: 1. Ariostea 12 punten, 2. Histor-La- ser 9, 3. GB-MG 8, 4. Mercatone Uno 7, 5. Eldor 6, 6. ONCE 5, Lampre 4, 8. TVM 3, 9. Clas 2, 10. Castorama 1. sport MIA AMDJ MAANDAG 22 MAART 1993 DEEL B

de Stem | 1993 | | pagina 9