Corn Boys doet goede zaken Breskens is blij met veroverde puntje Hontenisse en Biervliet spelen gelijk Uitgesproken... TOEGIFT OP MAANDAG Kostbare overwinning Sassenaren op Lewedorpse Boys STEEN en Sluiskil houden elkaar in evenwicht SPORT ZEELAND DERDE KLASSED VIERDE KLASSE H Slapen VIERDE KLASSE H De Bruijn derde in Wijchen Oostburg verovert periodetitel AFDELINGSVOETBAL AFDELINGSVOETBAL Misverstand Sponsors Keepersprobleem 'Van Basten-klass' Arnesen de klos Verdrietig Onderzoek naar risico's WOV Vertrouwen in economie taant René Eijkelkamp vervangt Bosman Crisissfeer in België IKON: Stappen tegen El Salvador Fokker licht personeel in IN DEZE KRANT: Merijntje DE STEM MAANDAG 22 MAART 1993 Door Fred Rabout Breskens - Breskens-Moerse Boys eindigde gisteren zoals het begon. Geen doelpunten dus maar wel een attractieve wedstrijd. Kansen aan beide zijden. Twee aanvallende teams met verschillende belangen in deze slotfase van de competitie. Bres kens heeft nog steeds punten nodig om het derdeklasserschap veilig te stellen en Moerse Boys heeft nog een waterkansje op de titel al geloven de mannen uit Klein-Zundert daar niet meer in. Wel aast men daar op de tweede stek die recht geeft op een plaats in de na-competitie. Breskens moest gisteren het laatste kwar tier met 10 man volmaken. Mi chel de Ruysscher blesseerde zich dusdanig aan de knie dat hij moest uitvallen. Cor van de Velde had een paar minuten voordien zijn wissels al gebruikt toen hij Danny van Leeuwen naar de kant haalde voor Johnny den Besten. Na rust was Adrie van Hanegem, Pedro Seccilia al komen vervangen. „Ongelukkig gewisseld," gaf de Breskens-trainer toe, die zich te vreden toonde met het gebodene en het resultaat. „Ieder punt is er in deze fase van de competitie één. Veiligstellen is onze doel stelling. Dat we nog meedoen in de laatste periode is meegeno men al zullen we versterking moeten zoeken mochten we in extremis promoveren." Dat bleek ook gisteren weer waar Nico Knol en Willie de Jaeger met name in de eerste helft hun ploeg overeind hielden tegen een beter spelend Moerse Boys. De Jaeger krijgt echter van de week de brief in de bus met de mededeling dat hij twee wedstrijden tussen het publiek mag plaatsnemen. Dan zouden er wel eens grote problemen kunnen ontstaan bij de West- Zeeuws-Vlamingen want wat hij gisteren weer retourneerde was niet te tellen. Daarachter stond Nico Knol weer een magistrale partij te keepen. Het knapste staaltje van zijn huidige vorm liet hij zien na 60 minuten wedstrijd toen hij een vrije trap van Reg van Tichelt van dichtbij werd ingekopt door invaller Ronald Rombouts. Als een kat ranselde Knol de bal uit zijn doel. De eerste helft was dus duidelijk voor Moerse Boys, waar de beide Marokkanen Ha- mid Daoudi en Said Haddouch de show stalen. Ondanks dat ze in hun ramadan zitten, leverden ze een knappe, maar weinig ef fectieve partij voetbal af. Hamid Daoudi kwam na de pau ze dan ook niet meer terug. Ro nald Rombouts verving hem. Dit na een eerste helft waarin Bres kens slechts één kans had kun nen scheppen. Een voorzet van Tonny van Vooren werd door Mario Corthals in één tijd over de kooi van doelman Marco van de Ven geknald. Op dat moment was Breskens al door het oog van de naald gekropen. Na vier minuten kopte Said Haddouch op de paal, de terugspringende bal werd door Hamid Daoudi opnieuw ingeschoten maar Dan ny van Leeuwen haalde de bal van de lijn. In de openingsminuut van de tweede helft kwam Adrie van Hanegem een decimeter te kort om de voorzet van Mario Cort hals tegen het net te deponeren. Michel de Ruijsscher bood even later Mario Corthals een tweede mogelijkheid, maar die trapte finaal naast de bal. Breskens bleef in deze fase kan sen creëren. Een voorzet van Benny van Leeuwen werd door Michel de Ruijsscher knap inge kopt. Hij klopte wel de goed keepende Marco van de Ven, maar Maurice Vermeire was pre sent om de bal van de lijn te halen. Ook de Brabanders kre gen nog kansen in een op en neer golvende tweede helft. Martin Snepvangers knikte net naast en een inzet van Corné Havermans stierf in de handen van Knol. Van onze sportmedewerker Sas van Gent - Corn Boys heeft een goede zet gedaan om de degradatie te ontlopen in de vierde klasse H. De Sasse formatie won met 3-1 van mede-degradatiekandi daat Lewedorpese Boys en kan nu weer wat opgeluchter ademhalen. De gehele wedstrijd in ogen schouw genomen viel er eigenlijk weinig af te dingen op de winst van de thuisploeg. Vooral in de eerste helft kreeg die formatie verschillende goede doelkansen. Een goed acterende Lewedorpse Boys-doelman Renato Ars en on zorgvuldigheid in de afwerking waren er debet aan dat Corn Boys met een dubbelblanke stand de kleedlokalen op kon zoeken. „Toen hadden we het karwei eigenlijk af moeten ma ken. Scoren we twee keer, dan denk ik dat we over deze ploeg heen lopen. Nu bleef het moeilijk tot het einde toe," zei Corn Boys-trainer Hans Radt na af loop. Corn Boys miste inderdaad nog al wat kansen. Achtereenvolgens Raymond Elisabeth, Remco Ste- ijaert, Tommy Henderieckx, Martin Dhaene, Gerben Steijaert en Wessel Donze bedreigden het doel van Renato Ars, maar zagen die doelman tijdig ingrijpen of- de bal naast de verkeerde kant van het houtwerk verdwijnen. Daar stelde Lewedorpse Boys, dat duidelijk voor een punt kwam, welgeteld één kans tegen over. Dat was overigens wel de beste kans van die gehele eerste helft. Op aangeven van John de Jager verscheen Edwin Fraanje alleen voor Corn Boys-doelman Jan Mutsaars en schoot slechts enkele centimeters naast het doel. Een achterstand van Cprn Boys zou de krachtsverhoudin gen geweld hebben aangedaan, maar het is een bekend gegeven in de voetbalsport dat je meestal het deksel op je neus krijgt als je zelf kansen laat liggen. De tweede helft was van minder gehalte. Zeker van Corn Boys zijde. Die ploeg kon niet meer zo nadrukkelijk domineren als in de eerste helft. Dat was ook de verdienste van Lewedorpse Boys, dat duidelijk meer tegen wicht bood. Het duurde nu ove rigens maar enkele minuten voordat Corn Boys wel de weg naar het net wist te vinden. De ijverige doorgebroken Martin Dhaene passeerde Renato Ars met een lage schuiver. De vreug de was groot aan Corn Boys-zij de, maar slechts van korte duur. Uit een lage corner scoorde Wilf- ried Uitterhoeve tussen een aan tal verdedigers simpel 1-1. „Op dat moment stonden we te slapen. Dan blijkt dat we erva- Aanval van Lewedorpse Boys op zoek naar de gelijkmaker bij een 1-0-achterstand in het duel tegen het Sasse Corn Boys. FOTOWIM KOOYMAN. ring te kort komen. Kwalitatief - al kwam dat er in deze wedstrijd niet zo uit, dat is nooit het geval in een degradatieduel - kunnen we met de meeste ploegen in deze klasse mee. We missen ge woon een routinier die in be paalde situaties orde op zaken stelt. Ik moet mijn spelers overi gens complimenteren dat ze die tegenslag toch goed verwerk ten," aldus Hans Radt. Lewedorpse Boys beet zich vast in die gelijke stand. Toch kreeg de thuisploeg opnieuw de beste kansen. Martin Dhaene kopte over en Pascal van der Vliet zag tot twee keer toe fraaie schoten maar net over het doel verdwij nen. In de 82e minuut veerde iedereen recht. Een overtreding op Martin Dhaene werd door scheidsrechetr Van de Perre uit Breda gehonoreerd met een strafschop. Mark Maes bleef kalm en schoot Corn Boys op 2-1. De arbiter werd voor die daad allesbehalve dankbaar be jegend na afloop door de Lewe dorpse Boys-trainer Vermeulen, die hem partijdigheid onder zijn neus wreef. Lewedorpse Boys begon aan een alles-of-niets-offensief en dook nog enkele malen gevaarlijk voor het domein van Jan Mutsaars op. In de laatste minu ten viel de beslissing. Het derde Corn Boys-doelpunt lag geheel in de lijn van de aanvallende speelwijze die de bezoekers op dat moment hanteerden. Het ri sico van een vlijmscherpe coun ter nam men op de koop toe in de jacht naar de gelijkmaker. Een snel genomen vrije trap van Mark Maes bereikte Martin Dhaene. De helblonde spits van Corn Boys maakte geen fout, omspeelde doelman Ars en liet de veilige 3-1-eindstand noteren. Door onze medewerker Guus Heutinck St.-Jansteen - In een goede wedstrijd hielden STEEN en Sluiskil elkaar in evenwicht. Beide ploegen troffen twee keer doel en daarmee blijven beide formaties in de race voor pro motie naar de derde klasse. Het was duidelijk dat er gister middag twee ploegen op het veld stonden die in de top van de vierde klasse H spelen. Met name voor rust werd er aan beide kanten vaardig gecombi neerd en konden de toeschou wers genieten van een wed strijd die alleszins het aanzien waard was. In de tweede helft werd het spelbeeld wat chaoti scher, maar nu vielen er drie doelpunten, zodat ook deze helft de nodige amusements waarde bezat. Ondanks het goede spel in de eerste helft werd de wedstrijd feitelijk pas opengebroken in de 35e minuut. Tot dat moment had STEEN invaller-doelman Fons de Brouwer nog niet kun nen verontrusten. Aan de ande re kant bestond het enige wa penfeit uit een afgekeurd doel punt van Rolf Mobach, omdat Paul van der Hooft buitenspel zou hebben gestaan. Nu was het Marti de Neijs die goed opkwam over rechts en een voorzet losliet, die door Werner Bisschop onhoudbaar werd in gekopt. Sluiskil was even aangeslgen en STEEN was gevaarlijk met een afstandsschot van Mark Strijdonk en een vrije bal van Eddy van de Bosch, maar doel man De Brouwer wist met STEEN-aanvaller Werner Bisschop (derde van rechts) laat de Sluiskilse verdediging verslagen achter nadat hij 1-0 heeft gescoord. foto wim kooyman. kunst- en vliegwerk zijn doel schoon te houden. In de tweede helft startten de kanaaldorpbewoners agressief en dit leidde onmiddellijk tot resultaat. Arno Zwegers werd in de diepte gelanceerd, om speelde keeper Theo de Bot en werd vervolgens neergehaald door deze sluitpost. Voor De Bot betekende het een gele kaart, voor Sluiskil een straf schop, die door Paul van der Hooft koelbloedig benut werd. De sfeer werd intussen grimmi ger en arbiter Van de Saght uit Dussen moest nu goed op zijn tellen passen zodat de wed strijd niet zou ontsporen. Dit resulteerde in een aantal gele kaarten. Zo kreeg Marco Ottjes een gele kaart na een duel met Paul van Kouteren, met wie hij deze middag vele duels uit vocht. Dinos Frankakos kreeg een kaart voor praten en Wer ner Bisschop voor het neerha len van een tegenstander. Even daarvoor had dezelfde Bisschop zich echter in positie ve zin onderscheiden. Na een prachtige voorzet van Jos van De Walle, die overigens gedu rende de gehele wedstrijd met goede passes strooide, kon hij opnieuw met het hoofd scoren. Het antwoord van Sluiskil liet deze keer niet lang op zich wachten. In de eerste de beste tegenaanval verkreeg het een vrije bal, die loepzuiver op het hoofd van de boven alles en iedereen uitkomende Wilco Braafhart terecht kwam, die steenhard inkopte. Daarmee stond de gelijke eindstand op het scorebord, waarmee beide kemphanen kregen wat ze ver dienden. De beide oefenmeesters waren het daar na afloop niet over eens. „Een terechte uitslag," zo meende STEEN-trainer Paul Kouijzer, maar daar was Sluis- killenaar Eddy van der Hooft het niet mee eens. „We hadden meer verdiend. Een arbiter die steeds tegen ons fluit en dan toch goed spelen met bovendien een doelman uit het vierde, ver dient alle lof." Wijchen - De jonge Belg Frederick Caudron heeft met over macht het Europees kampioenschap bandstoten op zijn naam geschreven. Nadat hij in de halve finale Nijmegenaar Jos Bongers kansloos liet, had de 25-jarige Waal in het Wijchense biljartcentrum Verploegen aan twee sets genoeg om in de finale de Duitser Wolfgang Zenkner terug te wijzen: 75-27,75-73. De enige Nederlander op het podium werd verrassend Jean-Paul de Bruijn. De Hulstenaar had zich vanaf woensdag door de voorkwalificaties moeten worstelen en bleek taai genoeg om in de strijd om de derde plaats een beslissende set af te dwingen van de Belg Peter de Backer. Die had achtereenvolgens titelver dediger Fabian Blondeel en Jos Bongers in de verliezersronde verslagen. Bij een 71-42 stand in zijn nadeel kwam hij aan de tafel, scoorde 32 punten op rij, maar verknoeide het matchpunt. Toch kreeg hij loon naar werken. De Backer wist niet meer dan twee punten te scoren, waarna De Bruijn alsnog uitmaakte en met een •vreugdesprong zijn bronzen medaille verwelkomde. Van onze sportmedewerker Axel - Oostburg heeft het top- treffen tegen Hulsterloo, met als inzet de eerste plaats in de twee de klasse A van afdelingsvoetbal op zondag, met 2-1 gewonnen. De Oostburgers hebben daar door een prima uitzicht op de titel behouden en verzekerden zich in dit duel tevens van de eerste periodetitel. OOSTBURG-HULSTERLOO 2-1 - In dit inhaalduel uit de eerste helft van de competitie gaven beide teams elkaar weinig toe. Veel krachtsverschil was er evenmin. Het duel was daardoor best aardig. Grote man in het geheel was Jurgen de Bakker, die zowel in de eerste als in de tweede helft scoorde: 2-0. Pas in blessuretijd deed Hulsterloo iets terug. Guy Feyen benutte feil loos een toegekende strafschop. DOMBURG-SDO 2-0 - In de eerste helft opende Jeffrey Vader de score: 1-0. Na de hervatting bracht routinier Tonny van Ier- sel 2-0 op het scorebord en ver zekerde daarmee tevens Dom burg van de zege. KWADENDAMME-NOOR- MANNEN 0-1 - Het duel was nauwelijks twee minuten oud toen er tumult ontstond. „Een speler van Noormannen bejegen de een speler van ons. De arbiter zag dat niet en kon dat ook niet zien. Het gevolg was een op stootje waardoor twee van onze spelers, Patrick Boudens en Al- win de Punder, werden uitgeslo ten," zei de woordvoerder van de thuisclub. Met negen man hield Kwademdamme stand tot diep in de tweede helft. Toen scoorde Henk Wielemaker 0-1 en werd daarmee matchwinnaar. SLUIS-HANSWEERTSE BOYS 1-1 - In dit als mat bestempelde duel werd er voor de thee niet gescoord. Na de doel wisseling zorgde het Patrick Buyze voor 1-0. Daarna liet Ronald Breyaert die de gelijkmaker noteren. Van onze sportmedewerker Terneuzen - Biervliet trok de opwaartse lijn van de laatste weken door in de eerste klas se afdeling van het zondag voetbal en bedwong het be zoekende Hontenisse via een 2-2-gelijk spel. Daardoor is er eigenlijk geen vuiltje meer aaft de lucht met het oog op degradatie. Nadrukkelijk in de zorgen blijft Ouwerkerk, dat iewat geflat teerd op eigen veld met 2-3 van Zeelandia verloor. Het restant van het duel IJzendijke-Vlissin- gen (destijds ongeveer tien mi nuten voor tijd afgebroken bij de stand 1-4) hoeft volgens de KN- VB-mededelingen niet meer ge speeld te worden. De 1-4-stand geldt als eindstand. BIERVLIET-HONTENISSE 2-2 - In de beginfase was Biervliet iets beter en kwam op voor sprong door Erwin Duysserinck. Daarna werd Hontenisse duide lijk beter en zette de achterstand om in een 1-2-voorsprong door doelpunten van Job Zwegers en Davy de Booy. Na rust een gelijk opgaande wedstrijd met wisse lende kansen. In die fase onder streepte Patrick Baumgarte nog maar eens zijn status als doel puntenmaker door de gelijkma ker voor zijn rekening te nemen. OUWERKERK-ZEELANDIA 2-3 - „Een gelijk spel had de verhoudingen het beste weerge geven," aldus een Ouwerkerk- woordvoerder. Hij doelde vooral op de winnende treffer die Zee landia, volgens alles wat Ouwer kerk heette, in buitenspelpositie scoorde. Een gelijk opgaande eerste helft werd met 2-2 afge sloten. Michael van Dijk opende de score voor de bezoekers, Peter Bezemer liet 1-1 aantekenen, waarna André Poortvliet uit een strafschop de stand op 1-2 bracht. Jacky Kenters tekende voor 2-2. Ook de tweede helft was van gelijk opgaande aard. Tien minuten voor tijd scoorde Ronald Pruijssers het fel omstre den doelpunt. Scheidsrechter Wezenpoel negeerde de protes ten en het vlaggen van de Ou- werkerk-grensrechter en daar door pakten de bezoekers de winst. DE SPELERS van het tweede team van de volleybalvereni ging Morres uit Hulst moesten zaterdag aantreden tegen kop loper Mytilus in Goes. Normaal worden de thuiswedstrijden van de Goese vereniging in het Sportcentrum, nu 'Sportpunt Zeeland' geheten, gespeeld. In die veronderstelling verkeer den de Hulsternaren en zij reis den dan ook naar die accom modatie. Daar aangekomen be gon men zich voor te bereiden op de wedstrijd. Op dat mo ment was een korfbalwedstrijd bezig. Toen die afgelopen was begon een ander korfbalduel. Bij Morres kreeg men in de gaten dat er een kbrfbaltoer- nooi bezig was en dat men in een andere accommodatie, sportzaal De Poel, moest spe len. Hals over kop vertrok het gezelschap richting De Poel, waar men nog net op tijd bin nen kwam. Het mocht niet ba ten, de wedstrijd werd met 3-0 verloren. SPONSORS, DAT is bij vele verenigingen natuurlijk het to verwoord om activiteiten te kunnen blijven voortzetten. Zo ook bij de volleybalvereniging Mytilus uit Goes. Het eerste mannenteam staat momenteel riant aan de leiding in de pro motieklasse en wordt waar schijnlijk kampioen. Of ze dan promoveren naar de derde divi sie van de landelijke volleybal- competitie is nog niet zeker. Voor trainer-coach Hans Diele- man wel, maar of het bestuur wil is nog de vraag. „Ik vind dat het bestuur maar sponsors moet zoeken en geld moet los zien te peuteren. Sportief ge zien vind ik dat we moeten promoveren als we kampioen worden. Gaan we niet over, dan ben ik volgend seizoen geen trainer-coach meer van My tilus," zei Hans Dieleman fel. Hopelijk vindt het bestuur van de Goese vereniging op tijd geldschieters. Nu het Mytilus sportief voor de wind gaat moet er financieel toch ook wel iets binnen te halen zijn. KEEPERS VORMEN een pro bleem in de vierde klasse. Haalde Koewacht vorige week de krant doordat het een half uur speelde in de wedstrijd te gen STEEN met een veldspeler in het doel omdat vaste doel man Rob Wieland verlaat was, gistermiddag was er opnieuw een keepersprobleem, op het veld van STEEN. Sluiskil trad in de inhaalwed strijd tegen STEEN namelijk ook aan met een invaller in het doel. Dit was echter niet de doelman van het tweede of het derde, maar de doelman van het vierde. Nadat eerder dit seizoen Frans van der Veen en Patrick Wauters nog geduel leerd hadden om een plaats in de hoofdmacht en Sluiskil te kampen bleek te hebben met een luxe probleem van teveel goede keepers, kwam gister middag de nood aan de man. Door ziekte en blessures waren drie mensen niet beschikbaar. Een man die er waarschijnlijk niet rouwig om is geweest: Fons de Brouwer. Hij kon zijn de buut maken in het eerste en buiten een foutje vlak voor rust kan hij terugzien op een goede wedstrijd. VOETBALLERS BLIJKEN tel kens weer uiterst gevoelig voor rapportcijfertjes, waarmee sommige kranten of weekbla den hun prestaties beoordelen. In Nederland worden de waar deringen tot uitdrukking ge bracht in simpele schoolse cij fertjes. Ware uitblinkers in Zweden krijgen een toetje. 'Van Basten-klass', is het pre dikaat dat het dagblad Göte- borgs-Posten aan het rapport cijfer zes heeft gehecht. Tijdens het Europa Cup-duel tussen IFK Göteborg en PSV evenaar- de volgens de plaatselijke krant van Gothenburg niemand de klasse van Van Basten. Even- min kreeg een van de spt het rapportcijfer vijf Voor varldsklass (wereldklasse) toe- gekend. Johnny Ekström Joachim Björklund verdienden wel een vier omdat ze utmarltt (uitstekend) hadden gespeeld De meeste andere Zweden kre gen een drie voor bra (goed) twee IFK'ers (Johansson en Eriksson) moesten zich met twee voor godkand (voldoende) tevreden stellen, De meeste PSV-spelers moch ten al blij zijn met een tweetje. Alleen Peter Hoekstra kreeg een drie (goed). Het slechtste cijfer was voor Adri van Tigge- len en Edward Linskens. Bei den boekten in de Göteborgs- Posten 'n een, een onvoldoende. Ofwel: underhand. HET PASPOORT van Frank Arnesen is officieel nog geldig tot 1997. De Deense assistent- coach van PSV moet met de Eindhovense club zo vaak op reis dat de rugzijde nu al geheel los is gescheurd. Geen enkele douanier maakt daar aanmer kingen op, behalve een enkel Pietje Precies op het vliegveld van Eindhoven. Afgelopen donderdag was Ar nesen weer eens de klos. Terug van de Europa Cup-wedstrijd uit Gothenburg mocht iedereen van het PSV-gezelschap onge hinderd doorlopen. Uitgezon derd Arnesen. „Uw paspoort wil ik zien", riep de douanebe ambte na toen Arnesen hem al haastig voorbij was gelopen, Eén blik op het paspoort was voldoende. „Komt u maar even mee", kreeg Arnesen te horen, „Het is altijd hetzelfde vent die me er uitpikt. Overal kom ik de douane door. Het laatste half jaar ben ik met dit paspoort naar Griekenland geweest, naar Italië, Denemarken. Noem maar op. Ook op Schiphol ma ken ze er geen probleem van, alleen deze ene", klaagde Arne sen toen hij terugkeerde van een streng onderhoud met de douanier. „Hij wilde mijn pas poort innemen. Dan had ik naar Denemarken op en neer gemoeten. Na lang praten en bellen met de vreemdelingen politie in Valkenswaard heb ik nu gedaan gekregen dat ik mijn paspoort mocht houden, maar ik moet er nu wel iets aan doen", vertelde Arnesen. De betrokken douane-ambte naar had toen alweer alweer positie gekozen. Met een cha grijnig gezicht, als een PSV- supporter die zich ergert aan het gestuntel van zijn club. De volgende keer moet Arnesen dus maar zorgen dat PSV mei een overwinning terugkeert uit het buitenland. DE ENGELSE voetbalclub Tottenham Hotspur heeft zich kritiek van de kerk op de hals gehaald met haar voornemen om op Goede Vrijdag om twaalf uur 's middags een wedstrijd te spelen tegen Norwich City. „Terwijl het hele land zijn mo rele waarden probeert te her ontdekken, sterkt deze beslis sing de kerken niet bij hu» werk", aldus de lokale angli caanse en rooms-katholieke bisschoppen, Brian Masters Vincent Nichols, in een ge: menlijke brief. De wedstrijd zal volgens hen enorme overlast veroorzaken voor de kerken in de buurt Kerkgangers zullen door drukte moeilijk het kerl bouw kunnen bereiken en „het lawaai van binnen en buiten het stadion zal het moeilijk maken om op vredige en eer biedige wijze stil te staan bij de dood van Christus." Bijdragen: Willy van Leeuwen, Guus Heutinck en Henk Mees. Eindredactie: Ton Koomèn. Feyenoord-trainer Wim van Hanegem in VI: „De belangrijkste taak van een trainer is het voetbal zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Dat er ook nog resultaten behaald moeten worden, is soms best wel eens vervelend.'1 Voetbalcoach Hans Dorjee in Algemeen Dagblad: „Als je werkt, heb je vrije tijd. Als je niet werkt, is alles vrije tijd. Dan heb je geen hobby's meer." Schaatser Johann-Olav Koss in Het Parool: „Schaatsen allee» stompt af. Ik heb mij volledig op de studie geworpen en alle tijd die ik nog over had, in de topsport geïnvesteerd. Zowel bij de studie als in de topsport had ik het idee steeds achter mijzei' aan te lopen. Je moet twee topprestaties tegelijk leveren. Twee keer het uiterste van jezelf vergen en vooral: je op twee totaal verschillende items voor de volle honderd procent concentreren. Ik ga het dan ook anders doen." PSV-doelman Hans van Breukelen in NRC Handelsblad: „Onze problemen hebben alles te maken met spelers, leiding, manage ment en bestuur. Zij zitten bij PSV op een of andere manier niet op een lijn. In de absolute top is dat fataal. Je maakt het verhaaltje zelf maar af en je kleurt de plaatjes in." Middelburg - De provincie weet begin april al welke financiële risico's verbonden zijn aan de bouw van de Westerschelde Oeververbinding (WOV). Dan zijn de eerste resultaten van een onderzoek bekend. Maar pas in de zomer is duidelijk of Zeeland zich een buil kan vallen aan de gigantische klus. (ZIE ZEELAND-Cl Heerlen - De Nederlandse con sument krijgt steeds minder ver trouwen in de economie. Uit cij fers van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt dat de stemming onder de bevolking wat dat betreft de laatste tien jaar niet zo somber is geweest. De gemiddelde Nederlander heeft meer vertrouwen in de fi nanciële situatie van het eigen huishouden. Noordwijk - John Bosman is verdwenen uit de selectie van het Nederlands elftal voor de kwalificatie-interland voor hetj WK tegen San Marino, woens dag in Utrecht. De speler van Anderlecht heeft te veel last van een blessure aan de linker enkel. Bondscoach Advocaat riep René Eijkelkamp op als vervanger. Eijkelkamp speelt bij KV Me- chelen in België. ZIE SPORT-Bi Brussel - Het Belgische kabinet van premier Dehaene doet ver woede pogingen om ruim 6 mil jard gulden te vinden om het begrotingstekort terug te drin gen. De coalitie-partners in het Belgische kabinet zijn het echter grondig met elkaar oneens over de vraag waarop bezuinigd moet worden. Politieke waarnemers sloten gisteravond een regerings crisis niet uit. ZIE BUITENLAND-A4 Den Bosch - De IKON bekijkt of het mogelijk is stappen te onder nemen tegen de regering van El Salvador. Het parlement heeft afgelopen weekeinde een amnes tiewet aangenomen voor misda den die tijdens de burgeroorlog zijn gepleegd. Daardoor gaan degenen die verantwoordelijk zijn voor de moord op de vier IKON-journalisten in 1982 vrijuit. De omroep overlegt hier over met de nabestaanden. Bui tenlandse Zaken is voorlopig niet van plan iets te onderne men. Woensdrecht - De medewerker: van Fokker worden donderdag ingelicht over het aantal ontsla gen in het hele concern en per dochteronderneming. Bij Fok ker-dochter Elmo in Woensd recht wordt rekening gehouder met 200 ontslagen, hoewel d( bedrijfsleiding die gëruchter naar het rijk der fabelen wijst. ZIE ECONOMIE-A6 VANDAAG 2 KATERNEN Achtergrond A2 Binnenland A3 Buitenland A4 Economie A5/A6 Beurs A5 Sport deel B Zeeland deel C Gids deel D RTV-programma's D2 Extra bijlage Voorjaarsmode deel E SGP prinsheerlijk bezig

de Stem | 1993 | | pagina 18