Samenwerking musea in de pen .IJK nieuws PLAATSELIJK nieuws POLITIE rapport SPORT in het kort kede bereidt zich voor op feesten bevrijding en grensoverschrijding i in Sluiskil Hoeven een week lang domein van Harley's Hoofdverdachten van omkat-bende praten Organisatie: 'Het zijn niet alleen probleemgevallen' Ifegens fusie volgend jaar geen gemeenteraadsverkiezingen in Aardenburg en Sluis van de baan ZEELAND >r Hoekenees Peuterspeelzaal Doppejan houdt open middag Rangers bezoeken kaasboerderij Ontkenningen in hoger beroep ^-ontmoetingsdag 111 Raamsdonksveer 65.000 Belangstelling genoeg voor homoweekend van COC in Hoevense Bovendonk Breskens Idestem VRIJDAG 19 MAART 1993 C4 werken mee aan verschillend^ programma's voor radio en tv I Ze hebben een eigen program- "1 ma, geschikt voor alle leeftipi den. Er worden zondag 28- maart veel bekende liederen' i| gezongen onder leiding van de I eigen dirigent. De muziek groep van De Kandelaar zorgt J voor begeleiding. Na het zin- gen is er samen koffie drinken .ometer had P. de H. uit Hoek' iberkou gelopen, toen ze in de auto zagen staan. De sleutel act, een invititatie die onmid- nvaard. pitmaal van justitie, zal De H hebben gereageerd. Autodiefstal politierechtbank in Terneuzen i aantal kratten met flessen. Die ■genomen bij een supermarkt in' kwijfel, over de autodiefstal wel. bm te doen geweest de auto te J naar huis. De H. toonde gisteren Jvas de eerste keer geweest en hij Joor anderen. Sinds hij een vaste |et stelen. tidere voorwaarde kunnen opleg- Ét. Zij heeft blijkbaar een goede fan justitie mr. H. Mos. Hij eiste n, waarvan 1500 voorwaardelijk, r. Politierechter mr. H. van Breda lezen, maar joyriding wel. Hij leis van de officier. Van onze correspondente Terneuzen - De TerneuzenS peuterspeelzaal Doppejan, de p J V- hi peutergroep op antroposofisch? basis, houdt zaterdag 20 tnsst tin onze correspondent |f ze - Eede bundelt de krachten met de Ilichting Promotie en VW Aardenburg om in 1,994 en 1995 twee gedenkwaardige data te Irieren' de bevrijding van Zeeuws-Vlaanderen hg oktober 1994) en de 50-jarige grensover- Ischrijding (13 maart 1995). Li college van Aardenburg heeft zich al over de li-ee festiviteiten gebogen en de zaak ook al bij de Lfjchting Promotie Aardenburg aangekaart De twee feesten werden al besproken tijdens het overleg tussen de dorpsraad van Eede en het voltallige college van Aardenburg in het multi functioneel centrum Hof van Eede. Burgemeester E. Jongmans deelde het bestuur mee, dat het gemeentebestuur er zelfs aan denkt om tijdens het 50-jarig bevrijdingsfeest een lid van het koninklijk huis naar Eede te krijgen. "Het jaar1 1995 zal natuurlijk een belangrijk bevrijdingsjaar worden. Maar er is maar 1 Scheveningen en dat is Eede," sprak hij cryptisch. Hij zei verder dat je de hoop op koninklijke aanwezigheid niet al te hoog moest stellen. De aanvraag moest in ieder geval nu al gedaan worden. "Je zult natuurlijk ook eerst een beeld moeten hebben wat je wilt gaan doen en dat met de beperkte financiële middelen die je hebt." Dorpsraadvoorziter Johan Rootsaert opperde nog om bij het 50-jarig grensoverschrijdingsjublieum ook de Belgische buurgemeenten te betrekken. Burgemeester Jongmans wilde dat liever alleen voor Eede bewaren, maar voor het bevrijdingsfeest was het even een vraagje waard. De dorpsraad wilde ook graag dat de Brieversstraat herstraat zou worden vanwege de vele putten. Wethouder R. van de Wijnckel vertelde dat het college hier een goed plan voor ogen had dat pas in 1994 uitge voerd kon worden. Er zal dan een volledige reconstructie plaatsvinden. Wel zal binnenkort de riool overlast in de Schoolstraat aangepakt wor den. De wateroverlast in de Zwaanstraat zal binnenkort ook verleden tijd zijn. Verder werd er vanuit het dórpsraadbestuur aan gedrongen om alert te zijn op een aansluiting op de nieuwe Expresweg die in België vlak langs Eede gelegd wordt. De burgemeester kon alvast meede len dat die ontwikkeling gunstig verloopt. opeens voorstel terug or een race-circuit in de Anna- cht en het Schelde-Rijnkanaal ft huidige college van b en w van een eventueel toekomstig plan naast zich neerleggen, zo bleek kbezochte raadsvergadering in nul Volgens wethouder Cornelissen was van te voren niet in te I schattten dat de liberalen tegen zouden stemmen. Tijdens eerde re commissievergaderingen had-1 den de WD'ers niet laten weten dat ze tegen zouden stemmen, maar ook geen instemming be tuigd. Al met al zijn de plannen voor een race- en crosscircuit in Zuidwest-Nederland nu van fel geveegd. De initiatiefnemers hadden eerder plannen ing^ |1 diend voor een circuit op Moer;,i dijk en bij Nieuw-Vossemeer. Een kleine vier jaar geleden wil-' t den ze een nieuw 'Zandvoort' in de Anna-Mariapolder bij Bath opzetten. Dat plan haalde de s Reimerswaalse raadsvergadering niet omdat toen in een eerder stadium bleek dat het geen meerderheid zou halen. Een klei-- nere variant van dat plan is nui ook van tafel geveegd. de eierzoektocht. Op dinsdag 13 april is er een kinderfilm in het Meulengat. De ze film begint om 14.30 uur. De film Lancelot en de Draak is geschikt voor kinderen vanaf .5 jaar. Toegangskaarten kostep drie gulden. Van onze verslaggever Terneuzen - De afdeling Zeeuws-Vlaanderen van de Ran gers (de jeugdafdeling van het Wereld Natuur Fonds) bezoekt zaterdag 20 maart kaasboerderij De Ysenagel in Oostburg. De jeugdige natuurliefhebbers krij gen een rondleiding door de stal len en zien hoe kaas wordt ge maakt. Het uitstapje van de Rangers is van 9.30 uur tot 11-30 uur. Aanmelden is mogelijk bij mentor Lilian de Wever Schoondijke. Ifjn onze correspondent liardenburg/Sluis De gemeente Sluis werkt momenteel _j een een ontwerp-plan voor een gezamenlijk mu- Isëumbeleid met de gemeente Aardenburg. Dat gebeurt Let het oog op de fusie van de beide gemeenten in 1995. Ls gevolg van die samensmel- sig zullen de eerstkomende ge- meenteraadsverkiezingen hoogstwaarschijnlijk met een Hein jaar - worden uitgesteld. Dat bleek woensdagavond in de 1 van Eede tijdens een over legbijeenkomst van b en w en de ■dorpsraad.. Dr raad toonde zich 1 bezorgd of het Aardenburgse Jijseum na de fusie wel openge houden kan worden. Wethouder lit van Helden maakte daarop Leiding van het Sluisse concept, lat 'een lange-termijnplanning Ipmuseumgebied mogelijk moet laken'. Burgemeester Jongmans onthul- |de daarop dat het college een lotitie in voorbereiding heeft. |,De zaak is door de op gang le fusie in een stroomver- |«lling terechtgekomen. We lonken dat een beleid op de lage termijn verstandig is." Be- Liurslid J. van Belleghem zei ig' te zijn dat onderdelen van lieeiegen museumcollectie rich- lag Sluis zullen verdwijnen. De Burgemeester kon hem gerust stellen: „Zoiets zal niet gebeu- i bevolking zal te gelegener tijd via het dorpsblad Het Kwa kertje over de fusie ingelicht worden, vertelde Jongmans op verdere vragen van de dorps raad. De desbetreffende editie van het blad zal tevens in Sluis verspreid worden, omdat die plaats geen eigen informatiebul letin heeft. Op een vraag van voorzitter J. Roostsaert met betrekking tot de aanstaande gemeenteraadsver kiezingen, meldde de burge meester dat die in 1994 voor de gemeenten Sluis en Aardenburg niet zullen doorgaan. Gedacht wordt daarvoor aan het begin van 1995. Jongmans zei dan ook zo zijn twijfels te hebben. „Misschien lopen we toch wel iets te hard van stapel met de fusie. Mis schien zou 1996 beter geweest zou zijn." Met betrekking tot fusie bleek de dorpsraad zeer geïnteresseerd in zijn toekomstige functie binnen de nieuwe gemeente. Volgens Jongmans zal dat 'alleen maar een versterkende functie' zijn. „Aardenburg heeft straks zelf waarschijnlijk ook een dorps raad nodig. We moeten nu alvast stekken gaan steken," aldus de eerste burger. 'f-nrno IVan onze rechtbankverslaggever IDen Bosch - Gedurende het veelomvattend politieonderzoek fa ook tijdens de rechtszaak voor de Bredase rechtbank Ibebben de 22-jarige J. van S. uit Bergen op Zoom en de p-jarige P.L. uit .Roosendaal geen stom woord willen zeggen. |Voor het gerechtshof in Den Bosch diende deze week hun lltoger beroep. Beiden legden daar wel een verklaring af. een open middag in h«' twee mannen ontkenden dat aj deel uitgemaakt hebben van hen criminele organisatie die r.ch bezighield met de diefstal, let strippen en het omkatten van 68 gestolen auto's. De dief stallen vonden plaats in West- Brabant, Zeeland en België. Van S. ontkende ook dat hij een Mercedes heeft gestolen. L. ont kende het stelen van wagens of teling daarvan. |0e Bredase rechtbank dacht liaar anders over. Zij veroordeel- I de Van S. als leider van de groep I tot vier jaar (eis vijf) en L. tot 2,5 I tear (eis drie). De politie hield in 1 itaar onderzoek in totaal 22 per- I sonen aan. Zeven van hen zijn Ivoor de rechtbank geleid. Vol- °?ns de politie bedroeg de scha- i een kleine twee miljoen gul- -B. herdachte L. zei tegen het hof hij volkomen onschuldig is. n S. zei dat hij in beroep is I Bekomen omdat hij het niet eens I is met de criminele organisatie I de straf, van vier jaar te hoog Ifflidt. Vervolgens ontkende hij allps dat hem ten laste was ge- I De raadslieden mr. C. Verhagen I mr. H. van Asselt en procu- I^JjSateraal mr. H. Bergkotte II adden in totaal twaalf getuigen I "Pgeroepen. Van hen waren er Is™ verschenen. Hoofdvraag 1ï0® raadslieden was .óf de in I e' dossier genoemde waarne- I ™ngen steeds door de politie I 'in verricht. Het bleek dat een I eel ervan verteld is door infor- ®anten. I ^de-hoofdverdachte J.J. (25) uit Oud Gastel herhaalde als getuige zijn beschuldigingen richting Van S. Volgens hem hebben ze veel feiten samen ge pleegd. J. is zelf niet in beroep gegaan tegen zijn straf van drie jaar. De zaak werd aangehouden voor het horen van nog enkele getuigen. Onder hen bevindt zich de leider van het opsporing steam. Van onze verslaggever Hoeven - Een week lang is Hoeven en (wijde) omgeving hèt domein van de Harley Davidson. Middelpunt in de eerste week van september is het recreatiepark Bosbad Hoeven waar Harley Da vidson een feestje geeft. Een dubbel feestje. Harley Da vidson is negentig jaar oud ge worden en de Harley Owners Group (HOG) tien jaar oud. Bill Davidson zelf was naar Hoeven gekomen om een en ander aan de man te brengen. De kleinzoon van een van de oprichters van de wereldberoemde fabriek in Mil waukee, deed dat onder meer met een videoband. Precies, een videoband vol schit terende Harleys en liefhebbers. „Deze videoband is in 1988 ge maakt. Bij het 85-jarig bestaan van de fabriek. Toen kwamen er 40.000 Harley-rijders naar Mil waukee. Doen we nu weer, zo'n een bijeenkomst. We verwachten er zeker 65.000", liet Bill weten. Die zullen er in Hoeven bij de grote internationale rally niet zijn. De organisatie rekent op 4000, misschien 5000' deelnemers aan de rally. „Ze komen uit heel Europa", vertelde Ad Keukelaar, de HOG-vertegenwoordiger in de Benelux. bie HOG valt rechtstreeks onder de fabriek. Bill Davidson is de algemeen manager van de club. „We zijn tien jaar geleden be gonnen met 33.000 leden. Voor namelijk Harley-rijders uit de USA. Nu hebben we meer dan 200.000 leden en ze komen over al vandaan. Uit alle windstreken van de wereld." De video spreekt boekdelen. Lange rijen Harley-fanaten op waarlijk schitterende machines. Hele families, inclusief hond, op de Harley. „Het is een manier van leven", zegt een van de deel nemers. Totaal overbodige uit spraak. De beelden zeggen ge noeg. Spierziekte Zoals de laatste jaren gebruike lijk wordt er door Harley Da- Harley rijden is een manier van leven. vidson ook gedacht aan de MDA, een wereldwijde organisatie die zich inzet voor mensen met een spierziekte. „In Europa kennen we de EAMDA", zegt drs. J. Lucker van die EAMDA. „Een organisatie waarin achttien Eu ropese landen zijn onderge bracht. We doen onderzoek naar spierziekte en behartigen de be langen van de mensen die aan de ziekte lijden. Er is nog genoeg te doen want er zijn meer dan 600 verschillende spierziekten." In de USA zijn door Harley Davidson al miljoenen binnenge haald voor de MDA. Het geld wordt uit toegangsprijzen, in schrijfgelden en sponsoring ge haald. „In Hoeven begint het evenement op 2 september. De deelnemers zijn overigens al vanaf 30 augustus welkom. De organisatie zorgt er dan voor dat er een aantal routes uitgestip peld worden om de omgeving wat beter te leren kennen." Een van de hoogtepunten is de rally die zaterdag 4 september gehouden wordt. Bill Davidson en zijn vader - „Ook mijn moe der Nancy en mijn zus Karin zullen er "bij zijn" - voeren dan de Harley-file aan. „Er zullen ook andere historische motoren en historische automobielen meerijden", verklapte Keukelaar gistermiddag trijdens de pers conferentie al. foto de stem/ben steffen De route is veertig kilometer iang en loopt van Hoeven naar Etten-Leur, Breda, terug naar Etten-Leur en Hoeven. „Die za terdag is bedoeld voor de Har ley-rijders en hun aanhang. Ze zullen onder andere kunnen ge nieten van een optreden van Wishbone S en andere bands." Zondag is de publieksdag. „Het publiek kan dan de gehele dag terecht op het recreatiepark waar van alles te doen.zal zijn. Diverse stands, veel muziek en allerlei wedstrijden met moto ren. Dat duurt tot 's avonds 17.00 uur. De volgende dag, maandag dus, gaat iedereen weer huiswaarts." groepslokaaltje aan de Walstra^ I van 0n2e verslaggever 7. Van 14.00 tot 17.00 uur kan ei het kijkje worden genomen klasjer Tevens kan een Pra,a,' worden gemaakt met de jufien Marjolein en Monica. Om 15.30 uur voeren de beid leidsters een poppenspel op.®e, de titel 'het poesje en het meisje' geschikt voor kinderen vanat j^msdonksveer - Familieleden Brabantse militairen die Verenigde Naties in Joe- vie of Cambodja actief zijn ter P Seweest, kunnen morgen tinacri °9 tweede ontmoe- ,jsdag ui het Protestant Mili- Tehuis Keizersveer in 'air jaar. Ook zijn stands te zien me' lonksveer. onder andere boeken, popped kaarten. i i5.ooz;duun van De ontmoe- 11.00 tot 'HO-EVEN' heet in Hoe ven het comité dat zich hevig verzet tegen de herindelingsplannen van Schampers. 'Ho-even' zegt in feite ook de orga nisatie van het eerste ho moweekend voor West- Brabant en Zeeland dat komend weekend in dat zelfde Hoeven gehouden wordt. Het wordt gezegd tegen 24 homoseksuelen die een weekend lang in alle beslotenheid open met elkaar kunnen pra ten. Om eventueel inner lijk wat te herschikken. Van onze verslaggever Romain van Damme DE VRAAG ligt voor de hand. Is een homoweekend in deze tijd nog wel nodig? „Kunnen we kort over zijn", zeggen Marian en Karin in koor. „Ja dus." Marian en Karin zijn van het COC in Bergen op Zoom dat naast West-Brabant ook een groot deel van Zeeland onder zijn hoede heeft. „Voor het eerst dat we een homoweekend in de ze contreien houden. In het noorden van het land gebeurt dat veel vaker. Daar is iedere maand op dit gebied wel iets te doen." Vanuit het landelijk COC kwam de vraag of er een dergelijk weekend ook eens in de omge- Karin van het COC in Bergen op Zoom: 'Er is een grote behoefte aan dergelijke weekends.foto de stem/dick de boer ving van Bergen op Zoom ge houden kon worden. Geen over-, bodige luxe blijkbaar, want het weekend zat vrij snel vol. „We hebben in Bovendonk in Hoeven plaats voor 24 mensen. Die heb ben we nu. Heel opmerkelijk was dat er ook ouderen bij zitten." „Iemand van tegen de vijftig. Die nu eindelijk iets met zijn geaardheid wil doen. Of mis schien beter gezegd, die wil pro beren er iets mee te doen. Overi gens zijn het niet 24 probleemge vallen die straks naar Hoeven komen. Gelukkig niet zeg, want dan zou het wel een heel zwaar weekend worden. Er zijn ook mensen bij die op deze manier hun vriendenkring willen uit breiden." Vrijdagavond komen ze in Hoe ven aan. Uit Zeeland en West- Brabant. „Die avond is het ken nismaken en zaterdag is het je verhaal vertellen. Vaak zorgt dat voor een hele opluchting. We doen dat trouwens niet alleen, dat weekend. Er is deskundige hulp vanuit het landelijk COC. Wel hebben we samen veel ver gaderd om toch een beetje te leren hoe we zoiets moeten aan pakken." Voor alle duidelijkheid, het is geen feestweekend. „Het is se rieus praten over het homo zijn. Hoe je het bijvoorbeeld vertelt tegen je ouders, tegen vrienden en kennissen. Dat speelt nog steeds. Als homo moet je die stap toch eens zetten, anders blijf je in een wel erg klein kringetje rondhangen." Jongeren Die stap wordt meestal pas na de middelbare school gezet. „We zijn hier in Bergen op Zoom al heel lang bezig met het opzetten van een jongerengroep. Dat lukt maar niet. Onze soosavonden worden best goed bezocht, maar vaak zijn het dezelfde mensen. Je ziet bijna geen jongeren. Ter wijl we toch sterk de indruk hebben dat er veel jongere ho mo's zijn." Komen we weer uit bij de mid delbare school. „Op die school zeggen ze het niet. Bang voor reacties van medescholieren. Hoe je het ook wendt of keert, je wordt nog altijd in de verdedi ging gedrongen. Er wordt nau welijks over gepraat. Ook door de leraren niet. We hebben eens alle maatschappijleraren aange schreven om bij ons hier in het COC-gebouw te praten over dit onderwerp. Eén reactie kregen we, van een leraar die afzegde." Marian en Karin geven het met een toe, op die middelbare scho len ligt veel terrein braak. „Maar je moet wel medewerking van de 'schoolbesturen hebben. Vorig jaar hebben we bij alle scholen folders en affiches aangeboden. Om het bespreekbaar te maken. Op twee scholen werden die fol ders opgehangen." Vriendin Dus toch nog genoeg taboes. „Jawel, in Zeeland waarschijn lijk nog meer. Daar is het nog beslotener, praat je nog moeilij ker over dit soort onderwerpen. Natuurlijk is het een groeipro ces. Je moet zelf leren er goed mee om te gaan. Ik zei in het begin ook dat ik een vriend had. Nu zeg ik dat ik een vriendin heb." Als het aan Marian en Karin ligt, komen er in West-Brabant en Zeeland meer homoweekends. „We wachten even af, hoe dit uitpakt. Als dit bevalt, komen er zeker meer. We hebben nu al een wachtlijst. Er is duidelijk be hoefte aan dergelijke weekends. Als er door deze bijeenkomsten mensen wat gemakkelijker kun nen omgaan met het homo zijn, hebben we ons doel bereikt." OUD PAPIER - Leden van zwemvereniging Scheldestroom halen zaterdag 20 maart weer oud papier op. Inbraak in schuur Hulst - Een Hulstenaar deed gisteren bij de rijkspolitie in zijn woonplaats aangifte van een inbraak in zijn schuur. Meegenomen werden een elek trisch fornuis en twee boorm achines. Verder werden de muren met verf bespoten en een gasfles opengedraaid. Een poging om ook in de woning in te breken was mislukt. Vernieling van auto Hulst - De aan het Nassaubol- werk te Hulst geparkeerde au to werd het doelwit van ver nieling. Met een scherp voor werp was het voertuig over een zijde geheel bekrast. Diefstal uit caravan Hengstdijk - De eigenaar/be heerder van een camping te Hengstdijk deed aangifte van inbraken in een tiental op de camping geplaatste caravans. De eigenaars daarvan werden gewaarschuwd. Daar nog niet allen zich op de hoogte hebben gesteld kon nog niet worden nagegaan wat allemaal wordt vermist. Auto-inbraken Sas van Gent - In Sas van Gent werd ingebroken in een drietal geparkeerdstaande personenauto's. Daaruit werd de auto radio-casetterecorder meegenomen. Gewond Nieuwvliet - Op de kruising Nieuwvlietseweg-Mette- nijedijk verleende gistermor gen een automobilist uit Nieuwvliet geen voorrang aan een fietser uit Vilnius (Litou wen). Bij de aanrijding die volgde werd de fietser gewond aan het hoofd en per ambu lance overgebracht naar het Antonius ziekenhuis te Oost burg. Scholierenatletiek Terneuzen - De Zeeuwse Sportraad houdt, in samen werking met de KNAU afde ling Zeeland en vijf Zeeuwse atletiekverenigingen, scholie renatletiekwedstrijden. Er worden vier regionale voor ronden gehouden op verschil lende plaatsen in Zeeland. Aansluitend hier op volgt een provinciale finale in de vorm van een Zeeuws kampioen schap scholierenatletiek. Het is de eerste keer dat er Zeeuwse atletiekkampioen- schappen voor scholieren ge houden worden. De voorron den zijn 27 maart in Middel burg (AV Dynamo'70), 3 april in Zierikzee (AV Delta Sport), 5 mei in Terneuzen (AV Schel- desport) en 5 mei in Oostburg (AV De Wielingen). De finalis ten van deze voorronden mo gen 15 mei naar Goes (AV'56) waar de finale wordt gehou den. Tennisschool Hulst - In het wedstrijdcircuit van de tennisschool Hulst was in poule 2 John Huis goed op dreef. Met het kleinst mogelij ke verschil won hij van Esme ralda Bral. Via een forse zege op Jan- Joost van 't Veer legde Gino Roctus in poule 6 definitief beslag op de eerste plaats. Bij de vrouwen won Ida Bisschop met forse cijfers van Daniella de Kort. Door twee grote over winningen werd in poule 3 Deborah van Eerdenburgh eindwinnares. UITSLAGEN MANNEN Poule 2: John Huis-Esmeralda Bral 8-7 Poule 3: Robin de Witte-Toin Bun 8-4, Eugène de Maagt-Luc Cley- man 8-5. Poule 4: Ronald van Eerden- burgh-Ronnie Giele 9-3, Ronald van Eerdenburgh-George van Hoye 7-3, Ronnie Giele-Leo Ver- bunt 10-2. Poule 5: Jan de Kort-Eugène Ver- straeten 8-4. Poule 6: Gino Roctus-Jan-Joost van 't Veer 12-2, Peter van Laere- Peter van Eek 10-1 Poule 7: George Boogaart-Peter Mortier 14-6, Gustaf de Defcke- re-Levien van Dierendonck 8-5. VROUWEN Poule 1: Vivian Blanckaert-Jac- queline van de Voorde 11-2, Mar jan Verbunt-Sonja Fassaert 8-5, Vivian Blanckaert-Sonja Fassaert 9-3. Poule 2: Ida Bisschop-Daniella de Kort 11-1. Poule 3: Deborah van Eerden- burgh-Astrid de Bruin 9-4, Petra Heyens-Sonja de Witte 9-3, De borah van Eerdenburgh-Denise Boon 11-3. Poule 4: Aniko Simons-Chris Biesbroeck 6-2, Linda van Eck- Chantal de Bakker 9-0. JEUGD Poule 1: Christoph de Clippeleir- Annabelle de Clippeleir 8-2. Poule 2: Liselore van Esch-Jordy de Schepper 8-4. Poule 3: Jacqueline Verhaegén- Bram van Hoof 7-6, Willem Jan van Doeselaare-Ivo van Esch 4-3, Bram van Hoof-Channa Grinsven 8-2, Bianca Morcus-Jacqueline Verhaegen 5-3. Bedrijfstennis Hulst Hulst - In de bedrijf stennis^ competitie te Hulst is in poule C Fermont kampioen gewor den door een 6-2-zege op de gradant Aquavia. Ondanks een 5-3-nederlaag tegen De Sloebers promoveert Radema kers eveneens. Voor Rademakers won Lisette van Gaever met 7-2 van Anja van Campenhout. Peter Tijs- sen speelde met 4-4 gelijk te gen Willy Verstaeten. Verder eindigde Van Campenhout/ Spork-Van Gaever/Van Dam in 8-6 en Verstraeten/Spork- Van Dam/Adriaans in 7-6. UITSLAGEN Poule B: Kindt en Biesbroeck- ERA 2-6, Kojo-Van Tienen 6-2, Krieckaert-Bleyenberg 2-6, De Letter-Delforge 4-4, Loejer-Luc- tor 8-0, Electron-Kredietbank 3-5. Poule C: Sloebers-Rademakers 5-3, Fermont Terneuzen-Aquavia 6-2, CIS-Petrus en Paulus 2-6. Poule D: V en K-Roctus 6-2, Van Seumeren-Bleyko 2-6, Wabeko- De Schrijver 4-4. STANDEN Poule B: Loejer 69 punten, Del- forge 65, Kojo 57, Kredietbank 44, Krieckaert en Kindt en Bies broeck 38, Electron 36, De Letter 35, ERA 32, Bleyenberg 26, Van Tienen 21, Luctor 19. Poule C: Fermont Terneuzen 65 (kampiooen), Rademakers 57 (promoveert), Sloebers 54, Petrus en Paulus 52, Ine Fassaert 47, Stuntmarkt 44, CIS 40, ING 37, ONB 33, d'Aubioul 31, Aquavia 26 (degradeert), Fassaert 18 pun ten (degradeert). Toernooien Breskens - De omnisportver- eniging De Kombuis uit Bres kens houdt in de maanden maart en april twee toer nooien voor recreatiespelers. Zaterdag 27 maart wordt een tafeltennistoernooi gehouden in de gymzaal aan de Van Dalestraat. De start is om 18.00 uur. Liefhebbers kunnen zich tot 20 maart aanmelden bij Adrie de Lobel of Erwin Cornells. Zaterdag 10 april wordt in de gymzaal een gemengd dubbel badmintontoernooi gehouden. Dat begint ook om 18.00 uur. Bedrijfsvolleybal Terneuzen - „Stuntmarkt gaat vanavond stunten," sprak Eric de Gucht, spelverdeler van het Hulster team net voor de wed strijd tegen koploper Licht land 1 in de eerste klasse A van de Terneuzense bedrijfs- volleybalcompetitie. Na afloop vroegen zijn teamgenoten hem hun lotto-formmulier in te vullen want Stuntmarkt be zorgde Lichtland de eerste ne derlaag met 2-1 (15-10, 15-13, 6-15). De eerste twee sets gingen gelijk op. Stuntmarkt stond steeds één of twee punten voor. In de eerste set nam het bij 10-10 een voorsprong en stormde direct door naar 15-10. In de tweede set drukte Stuntmarkt. door bij een 13-13-stand naar 15-13. Op de keeper beschouwd had het 3-0 moeten worden want Licht land verloor halverwege de tweede set Henk Duerink die met een zweepslag moest uit vallen. De nieuwe leider in deze klasse is nu Dees 1. UITSLAGEN Eerste klasse A: Dees 1-Broodje Ben 3-0 (15-0, 15-10, 15-5). Eerste klasse B: Scharmga I-PTT/Post 2-1 (13-15, 1-5-1, 8-6), Zeevla-PSV 1 2-1 (15-5, 15-3, II-15). Tweede klasse A: ING-Dow 2 2-1 (4-15, 15-12, 7-2), Beido-Dees 2 1-1 (8-15, 15-12), Rabo-Deltan 1 1-2 (5-15, 9-15, 15-13). Tweede klasse B: Aster-PSV 2 1-2 (101-5, 15-7, Ï2-14), Dow 3-NHI 3-0 (i5-10, 15-0, 15-0), Gemeente 1-Deltan 2 0-3 (10-15, 10-15, 11-15). Derde klasse A: ABN/Amro- Scharmga 3 0-3 (12-15, 15-17, 3-11), Havenschap-VC Schelde 2-1 (15-9, 15-3, 14-16), Lichtland 3-UBS 3-0 (15-2, 15-34, 15-10). Derde klasse B: Gemeente 2-Lichtland 4 0-3 (4-15, 10-15, .6-15), Deltan 3-Bliek Vos 0-3 (4-15, 13-15, 3-15), B&S-WM 1-2 (15-9,6-15,6-15. STANDEN Eerste klasse A: Dees 1 8-22, Lichtland 1 7-18, Stuntmarkt 8-14, Broodje Ben 8-9, Dow 1 7-7, Lichtland 2 7-6, De Pooter 7-3. Eerste klasse B: Scharmga 1 8-15, V&V 7-14, PTT/Post 8-14, Zeevla 8-11, Scharmga 2 7-10, Neele- mans 7-9, PSV 1 7-4. Tweede klasse A: Deltan 1 8-16, ING 8-14, Beldo 8-12, Dow 2 8-12, Dees 2 8-11, De Hoop 7-9, Rabo 7-8. Tweede klasse: PSV 2 8-14, Ge meente 1 7-12, Philips 7-12, Aster 8-11, NHI 8-11, Deltan 2 8-10, Dow 3 8-9. Derde klasst A: VC Notaberie 7-21, Havensachap 8-15, Scharm ga 3 8-14, Lichtland 3 7-13, VC Schelde 7-10, ABN/Amro 7-6, URS 2-0. Derde klasse B: Lichtland 4 8-18, Bliek Vos 7-16, B&S 7-13, Voorwaarts 7-12, Gemeente 2 7-8,' WM 8-7, Deltan 3 8-3.

de Stem | 1993 | | pagina 15