Zandstraat boos op B en W Sas Sam SIEMENS Geheugensteuntje? De telefoon als databank! Zorgverlening over een andere boeg PLAATSELIJK nieuws Oostburgse voetbalclubs krijgen ruim 17 mille voor schoonmaak Inspraak over race-circuit vanaf de zijlijn Activiteiten in Sluiskil Eede bere Hoofdvert omkat-bei Bewoners: Gemeente moet maatregelen nemen om verkeersveiligheid te verbeteren Race-circuit van de baan Wegens fusi ZEELAND C3 Gent wordt cruisehaven Wilt u meer weten over alle andere gemakken? ORANJESTRAAT 5 - TELEFON 01155-62710 Bejaardencentrum De Blide Terneuzen werkt met individuele zorgplannen Terneuzen Duur ritje voor Hoekenee Initiatiefnemers nemen opeens voorstel terug Rangers bezoeken kaasboerderij Peuterspeelzaal Doppejan houdt open middag Ontkenningen in I yN-ontmoetingscb 111 Raamsdonksvec DE STEM VRIJDAG 19 MAART 1993 Van onze verslaggever Oostburg - De voetbalvereni gingen in de gemeente Oost burg krijgen iets meer dan 17.000 gulden voor het schoonhouden van hun kleedlokalen en voeren in de toekomst ook het klein on derhoud daaraan uit. Zoals te verwachten besliste de ge meenteraad van Oostburg dat gisteravond met negen stem men voor en acht stemmen tegen. De voorstemmers waren de frac ties van PvdA en Dorpsbelangen en Toerisme, die een alternatief voorstel van die strekking tegen over dat van burgemeester en wethouders (B en W) stelden. Na veel politiek gepraat en overleg met de verenigingen was het college tot de slotsom gekomen dat een kleine 16.000 gulden het maximaal haalbare was. B en W gingen daarmee al verder dan hun oorspronkelijke voorstel aan de verenigingen. Dat hield op bij twaalfduizend gulden. PvdA en Dorpsbelangen en Toe risme vonden in de motivatie van de andere twee gemeente raadsfracties (CDA en WD) en het college echter geen »teekhou- dende argumenten om van het initiatiefvoorstel af te wijken. CDA en WD kozen de zijde van het college waarmee de stellin gen betrokken bleven. Aange zien PvdA en Dorpsbelangen en Toerisme de meerderheid in de Oostburgse gemeenteraad verte genwoordigen, leverde de stem ming over hun initiatiefvoorstel het verwachte resultaat op. C. Bolijn-Hertzberger (Dorpsbe langen en Toerisme) bepleitte in de vergadering het instellen van een referendum over de nood zaak en wenselijkheid van een herindeling van gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen. Aanleiding voor haar pleidooi vormde de reactie van burgemeester en wethouders op het rapport van het onderzoeksbureau SGBO naar de toekomstige bestuurlijke organisatie in de streek. Bolijn- Hertzberger achtte de tijd rijp voor een volksraadpleging. „Zo dat we eindelijk eens aan de weet komen wat de gevoelens van de West-Zeeuws-Vlaamse bevolking over een herindeling zijn." Als een tevreden mens verliet I. Herman van natuurbescher mingsvereniging 't Duumpje na afloop de raadzaal. De gemeen teraad besliste over de aankoop en sloop van de voormalige melkfabriek in IJzendijke. De fabriek gaat echter pas dit na jaar tegen de vlakte, zodat 't Duumpje alle tijd heeft zich te ontfermen over een kolonie huis zwaluwen die sinds jaren de eni ge bewoners van het pand zijn. Precies zoals de natuurbescher mers wilden. Van onze verslaggever Zandstraat - De werkgroep Verkeersveiligheid Zand straat is boos dat de gemeente Sas van Gent de eerstkomende jaren geen geld uittrekt om de verkeers veiligheid in de buurtschap te verbeteren. Burgemeester en wethouders kunnen binnenkort een gepeperde pro testbrief van de werkgroep verwachten. De langgerekte provinciale weg dwars door de 250 zielen tellen de buurtschap Zandstraat nodigt uit tot te hard rijden en veel automobilisten gaan maar al te graag in op die uitnodiging, zo blijkt uit metingen die in het Van onze correspondent Gent - Het havenbedrijf van Gent spant zich in meer crui seschepen naar de stad te krijgen en Gent een plaats te geven als aanloophaven voor deze schepen. De inspannin gen kijken hun vruchten af te werpen: begin mei doet het luxe passagiersschip Kareliya de Gentse haven aan. De 550 passagiers van de Kare liya doen Gent aan in het kader van een programma van Europe se steden. Van Tilbury, een voor haven van Londen, gaat het eerst naar het Franse Rouen, van waar de passagiers Parijs bezoe ken. Vervolgens zet het cruise schip koers naar Guernsey en de Scilly-eilanden om daarna aan te meren in Gent. Het havenbedrijf doet er alles aan een plaats te verwerven op de toeristische markt door Gent aan te prijzen als cruisehaven. Zo was Gent vorig jaar al pre sent op de Seatrade Cruise Con ference in het Amerikaanse Miami. Vorige week reisde direc teur-generaal A. de Wilde van het havenbedrijf opnieuw af naar deze gespecialiseerde toe ristische beurs. Daarnaast is Gent voor 55.000 gulden per jaar lid van een vereniging voor crui sehavens. verleden in Zandstraat zijn uit gevoerd. „Er zijn dagen bij dat 68 procent van de automobilis ten te hard door de straat rijdt", aldus secretaresse M. Verstrae- ten van de werkgroep Verkeers veiligheid Zandstraat. De situatie is des te gevaarlijker omdat aan de Zandstraat een basisschool staat. „En overste kende kinderen kunnen de snel heid van de auto's die aan ko men rijden, niet zo goed inschat ten. Daardoor ontstaan levens gevaarlijke situaties." Prioriteit De werkgroep stond raar te kij ken van de brief die het gemeen tebestuur van Sas van Gent stuurde en daarin meedeelde dat maatregelen in de Zandstraat geen hoge prioriteit hebben. Dat is vreemd, aldus secretaresse Verstraeten van de werkgroep, want vorig jaar was de gemeente nog wel bereid mee te helpen om de veiligheid te verbeteren. Dat was toen de provincie het (overi gens al snel mislukte) experi ment met de 'paddestoelen' in de weg nam. „De provincie is trouwens nog wel degelijk bereid iets aan de veiligheid in de straat te doen. Echter alleen als de gemeente ook meehelpt." De werkgroep zou daarom graag zien dat de gemeente Sas het slechtliggende trottoir in Zandstraat zou her straten. „Als dat gebeurt, speelt de provincie er wellicht op in door een wegversmalling aan te brengen in de straat." De bewo ners van Zandstraat leggen zich in elk geval niet neer bij de mededeling van het gemeentebe stuur. „Wij gaan stug door." (ADVERTENTIE) U wilt efficiënt communiceren. Met honderden contactperso nen, leveranciers, afnemers. Dat kan met de 'ultraset memory'-telefoon, gekoppeld aan een Siemens telefoon centrale. De 'ultraset- j memory' is handsfree, heeft een elektronisch telefoonboek, een groot display. En een fabelachtig geheugen voor ca. 800 namen, adressen, nummers, afspraken en notities. Verder met nummerherhaling, elektronisch telefoonslot en vele andere extra's. T. van Mierlo van de Zeeuwse Milieu Federatie was een van de twaalf insprekersdie zich allen tegen de komst van het race-circuit uitspraken. foto jaap wolterbeek Gemeentehuis van Reimerswaal loopt vol belangstellenden Van onze verslaggever Kruiningen - De gemeente raad van Reimerswaal had een uurtje uitgetrokken om inspraak op het race-cir- cuit-voorstel van b en w te geven. Wie commentaar op het voorstel wilde geven, moest zich opgeven en op stoelen tegen de muur van de zaal gaan zitten. Letter lijk vanaf de zijlijn. Gaandeweg bleken de 'inspre kers' ook figuurlijk een rol van af de zijlijn op de besluitvor ming te spelen. De kaarten ble ken al geschud. De politieke beslissing was al 24 uur voor de vergadering gevallen. Het stond al in kranten te lezen: er was geen meerderheid voor het voorstel. Voor de zekerheid waren ze toch gekomen: sprekers van de golfclub Reimerswaal, Zeeuwse Milieu Federatie, Land bouwschap, particulieren, ge organiseerde landbouwers, Heemkundekring Het Zuid kwartier, actiegroep Hek van de Dam, Namiro. Alternatief of passend gekleed in het rijtje tegen de muur van de zaal. Het publiek kon ook niet gelo ven, dat het plan voor een race circuit als een nachtkaars zou uitgaan. Voor de zaal, met zicht op de raadsleden, zaten zo'n dertig belangstellenden. In een hoekje nog eens twintig en op een halve verdieping lager eveneens tientallen. De meesten kregen niets van de zaal te zien, maar via de geluidsinstallatie konden ze toch horen wat er te zeggen viel. Een voor de gemeente onge looflijke massa was van huis gegaan om raadsleden een oor deel over het circuit te horen uitspreken. Om zes uur lag Kruiningen er verlaten bij. Wat late lentegeluiden weerklonken tussen de huizen van de kleine kom. Tegen half zeven kwamen de eerste auto's. Niet uit het dorp zelf. Dat is vanaf de kerk rede lijk te overzien. Om zeven uur stonden de ruime parkeerruim tes van gemeentehuis, aanlig gende bank, restaurant en be jaardentehuis vol auto's. Bij de insprekers was het P. Raadsen uit Rilland die de show stal. Hij had geen vlam mend betoog, maar een casset tebandje. Beginnend met vogel geluiden zei Raadsen 'dit zijn vogels'. 'Als het race-circuit er komt, horen we dit'. Een gie rend motorgeluid vulde de raadzaal. Hek van de Dam was op het zelfde idee gekomen, er is in de afgelopen maanden immers ge noeg gepraat over milieu en de waarde van de polder. De ac tiegroep volstond met: niet twee maal hetzelfde. Tromgeroffel De andere insprekers konden het niet laten. Ze lieten het tromgeroffel horen, zoals het al vele malen te beluisteren viel. Het landschap mag niet worden verstoord. Het milieu zal door vele auto's en motoren gruwe lijk worden verstoord. Een ra cebaan geeft Antwerpen gele genheid naar de polders rond de Zoomweg op te dringen. Over één ding waren de twaalf insprekers, die elk hun bood schap in maximaal drie minu ten moesten verpakken, het roerend eens: het race-circuit mag er niet komen. De raads fracties zouden het voorstel moeten afwijzen. Nadat zij hun zegje hadden gedaan, zorgde burgemeester A. Verbree voor een grote ver rassing, eiegnlijk een anti-cli max. Hij las een faxbericht voor van de initiatiefnemers voor het circuit, de stichting Geluidsproducerende Sporten Reimerswaal. Die lieten weten het voorstel voor een circuit terug te trekken omdat ze te weten waren gekomen dat een raadsmeerderheid het plan zou verwerpen. Via een achterdeurtje probeer den ze toch een mogelijkheid voor een toekomstig circuit open te houden. In de fax stel den ze voor om in de toekomst nog eens over de plannen te praten. Wethouder J. Cornelis- sen trapte dat deurtje echter keihard dicht en liet weten dat het huidige college aan zulke plannen beslist niet zal mee werken. De fax kwam gisteravond om 17.30 uur op het gemeentehuis binnen en de inhoud was voor zowat alle raadsleden, en zeker het publiek, een volslagen ver rassing. Burgemeester Verbree had na het lezen van de fax nog even overwogen om de inhoud direct aan het begin van de vergadering bekend te maken, maar besloot daarvan af te zien om alle insprekers de kans te geven toch hun zegje te doen, zo liet hij desgevraagd weten. AVONDZAND - Het bekende duo Harry en Marijke Govers komt zondag 28 maart naar Terneuzen. Het duo verleent medewerking aan de zondaga vondzang in De Kandelaar aan de Van Canfortstraat, aanvang 19.30 uur. Beiden staan aan de top van de Ne derlandse gospelmuziek. Ze werken mee aan verschillend? programma's voor radio en tv Ze hebben een eigen program. ma, geschikt voor alle leeftii.'- den. Er worden zondag 28 maart veel bekende liederen gezongen onder leiding van de eigen dirigent. De muziek, groep van De Kandelaar zom voor begeleiding. Na het zjn. gen is er samen koffie drinken S Van onz» verslaggever Terneuzen - Al bijna tien kilometer had P. de H. uit Hoek* met een maat door de decemberkou gelopen, toen ze inde' buurt van Lochristi (B) een auto zagen staan. De sleutel' stak uitnodigend in het contact, een invititatie die onmid dellijk en dankbaar werd aanvaard. Op een tweede uitnodiging, ditmaal van justitie, zal De H. misschien wat minder gretig hebben gereageerd. Autodiefstal' werd hem gisteren voor de politierechtbank in Terneuzen verweten, plus diefstal van een aantal kratten met flessen. Die had hij in december 1991 weggenomen bij een supermarkt in" zijn woonplaats. Over het laatste bestond geen twijfel, over de autodiefstal wel;1 Het was de jongens er niet om te doen geweest de auto te houden, ze wilden er alleen mee naar huis. De H. toonde gisteren' berouw over beide zaken. Het was de eerste keer geweest en hij had zich 'mee laten trekken' door anderen. Sinds hij een vaste relatie heeft, is het afgelopen met stelen. „Jammer dat we niet als bijzondere voorwaarde kunnen opleg- gen dat hij zijn vriendin houdt. Zij heeft blijkbaar een goede invloed op hem", zei officier van justitie mr. H. Mos. Hij eiste een geldboete van 2500 gulden, waarvan 1500 voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. Politierechter mr. H. van Breda achtte autodiefstal niet bewezen, maar joyriding wel. Hij vonniste niettemin conform de eis van de officier. Van onze verslaggever Kruiningen - De plannen voor een race-circuit in de Anna-, Mariepolder tussen Ossendrecht en het Schelde-Rijnkanaal zijn definitief van de baan. Het huidige college van b en w van de gemeente Reimerswaal zal een eventueel toekomstig plan voor zo'n circuit zonder meer naast zich neerleggen, zo bleek gisteravond tijdens een drukbezochte raadsvergadering in Kruiningen. Nadat twaalf insprekers, tegen standers van het circuit, hun zegje hadden gedaan, las burge meester A. Verbree las een fax bericht voor van de initiatiefne mers voor het circuit, de stich ting Geluidsproducerende Spor ten Reimerswaal. Die lieten we ten het voorstel voor een circuit terug te trekken omdat ze te weten waren gekomen dat een raadsmeerderheid het plan zou verwerpen. Het doek voor het circuit viel woensdag al definitief toen de twee man sterke WD-fractie be sloot tegen de plannen vóór het circuit te stemmen. Eerder was al bekend dat zeven van de ze ventien raadsleden, vijf SGP'ers en twee PvdA'ers, het plan zou den verwerpen. Samen met de twee liberalen vormden de te genstanders een raadsmeerder heid. Volgens wethouder Cornelissen was van te voren niet in Is schattten dat de liberalen zouden stemmen. Tijdens eerde re commissievergaderingen den de VVD'ers niet laten weten dat ze tegen zouden stemma maar ook geen instemming be tuigd. Al met al zijn de plannen een race- en crosscircuit i) Zuidwest-Nederland nu van |j fel geveegd. De initiatietnemen hadden eerder plannen ingf, diend voor een circuit op Moei; dijk en bij Nieuw-Vossemeer. Een kleine vier jaar geleden wit' den ze een nieuw 'Zandvoord ii) de Anna-Mariapolder bij B opzetten. Dat plan haalde Reimerswaalse raadsvergadering niet omdat toen in een eerdei stadium bleek dat het meerderheid zou halen. Een kléi nere variant van dat plan is nu ook van tafel geveegd. Van onze verslaggever Terneuzen - Bejaardencentrum De Blide in Terneuzen heeft de zorgverlening sinds kort over een andere boeg gegooid. Er wordt voortaan gewerkt met zoge naamde zorgplannen, toegespitst op een individuele benadering van de bewoner en bewoonster. Het komt erop neer dat de bewoners de zorg krijgen die ze nodig hebben. Hiermee wordt beoogd de bewoner zelfstandig te laten func tioneren en te benaderen. Voor iedere bewo ner is in samenspraak met de familie, de verzorgende en de bewoner een zorgplan samengesteld. Volgens directrice zuster Caritas wil De Blide hiermee af van het imago dat bejaar dencentra geen bestaansrecht meer hebben, dat er overbodige zorg wordt geboden en dat de bewoners geen privacy hebben. „Het is een nieuwe methode van werken in het bejaardencentrum. De Blide heeft hiermee een voortrekkersrol in Zeeland." Ook het werken in De Blide is veranderd. Een contactverzorgende heeft voortaan de verantwoordelijkheid over een vast groepje van tien a vijftien bewoners. „Voor de bewo ners is het prettig met dezelfde verzorgende te maken te hebben. Er ontstaat een bepaal de band", aldus E. van de Vliet, Hoofd Verzorging. „Je kunt nu ook veel efficiënter werken. En het werkt motiverend. Het per soneel is immers nu veel meer bewoners-ge richt bezig. De tijd kan hierdoor veel beter worden besteed." „Ook de kwaliteit van de zorg is verbeterd", voegde zuster Caritas daaraan toe. „Want het gaat erom een goed woon- en leefklimaat voor de bewoners te scheppen." In het kader van de nieuwe zorgvisie passen ook de keuze-menu's in De Blide en de keuze van de bewoner en bewoonster om te eten op de kamer of in het restaurant. Verder wordt dinsdag 23 maart een winkeltje in De Blide geopend waar de bewoners zelf hun bood schappen kunnen doen. De bewonerscommissie is zeer te spreken over de nieuwe manier van werken. „Als bewonerscommissie worden we overal bij betrokken", vertelde woordvoerder Verlinde. „De inspraak is ontzettend leuk. Daarnaast wordt heel veel ongevraagd voor ons gedaan. Gezien de vele activiteiten voel ik me soms meer in een theater dan in een rusthuis." Hij ziet niet veel heil in de thuiszorgprojec ten, bedoeld om mensen zo lang mogelijk zelfstandig te laten wonen. „Daar komt niets van terecht. Het gaat niet alleen om stof afnemen of een kopje thee zetten. Mensen moeten ook verzorgd worden. Kijk, ouderen moeten zelf de keuze kunnen maken tussen thuis blijven wonen of wonen in een bejaar dencentrum. Dat moet niet van boven wor den opgelegd." Van onze verslaggever Sluiskil - Het Sociaal Kultu- reel Initiatief (SKI) en de Bonte Avond Club (BAC) Sluiskil hebben in maart en april weer diverse activitei ten in Sluiskil op het pro gramma staan. Op zondag 28 maart wordt tij dens de kinderdisco van 14.00 tot 17.00 uur een speciale play- backshow gehouden. Aan deze show mogen alle kinderen van 3 tot 13 jaar deelnemen. Er zijn bekers te winnen en alle deelne mers krijgen een aandenken. Alle zang-, dans- of acteernum- mers zijn mogelijk en er is pro fessionele begeleiding aanwezig. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij J. Maas, Strood- orpe 52 in Sluiskil of bij R. van der Linden, Drostlaan 48 in Sluiskil. Deelname kost 1,75 gul den. Folklore festival Op woensdag 7 april is er een gastouderbijeenkomst van het Internationaal Folklore Festival Zeeland. Op deze informatie avond wordt uitleg gegeven over het komende festival, over de regels van gastouders en over de deelnemende groepen. Dit jaar wil het SKI en de BAC de Indo nesische en Italiaanse dansgroe pen huisvesten in en rond Sluis kil. Het thema dit jaar is Water. Paaseieren Op paasmaandag, 12 april, is het om 10.30 uur paaseieren zoeken ergens in Sluiskil. Vertrek bij de soos van het Meulengat. Bij slecht weer is er een alternatieve zoektocht in of rond het gebouw. Tevens is die middag van 14.00 tot 17.00 uur een speciale paas- disco voor kinderen van 3 tot 13 Jaar. Tijdens deze middag wor gden ook de prijzen uitgereikt van de eierzoektocht. Op dinsdag 13 april is er een kinderfilm in het Meulengat. De ze film begint om 14.30 uur. De film Lancelot en de Draak is geschikt voor kinderen vanaf jaar. Toegangskaarten kosten drie gulden. Van onze verslaggever Terneuzen - De afdeling Zeeuws-Vlaanderen van de Ran gers (de jeugdafdeling van tó Wereld Natuur Fonds) bezoekt zaterdag 20 maart kaasboerderij De Ysenagel in Oostburg. De jeugdige natuurliefhebbers kri gen een rondleiding door de stal len en zien hoe kaas wordt ge maakt. Het uitstapje van dj- Rangers is van 9.30 uur tot lU" uur. Aanmelden is mogelijk bi] mentor Lilian de Wever Schoondijke. Van onze correspondente Terneuzen - De Terneuzen: peuterspeelzaal Doppejan, J peutergroep op antroposofis® basis, houdt zaterdag 20 een open middag in groepslokaaltje aan de Walstra? Van 14.00 tot 17.00 uur kane» kijkje worden genomen in klasje! Tevens kan een praal worden gemaakt met de Marjolein en Monica. Om 15.30 uur voeren de bei leidsters een poppenspel op de titel 'het poesje en het meisjf, geschikt voor kinderen van®' jaar. Ook zijn stands te zien n onder andere boeken, popp® kaarten. f Van onze correspondent j' - Eede bundelt de Lhting Promotie en VW ,094 en 1995 twee geden tieren: de bevrijding van Z no oktober 1994) en de 5 ihrijding (13 maart 1995). M college van Aardenburg wee festiviteiten gebogen en Stichting Promotie Aardenb yan onze correspondent Aardenburg/Sluis - De aan een een ontwerp-p seumbeleid met de gem met het oog op de fusie v Als gevolg van die samens" ting zullen de eerstkomende meenteraadsverkiezingen -hoogstwaarschijnlijk met klein jaar - worden uitgesteld, pat bleek woensdagavond in Hof van Eede tijdens een ov legbijeenkomst van b en w en dorpsraad. Dr raad toonde z bezorgd of het Aardenbur museum na de fusie wel open houden kan worden. Wethou W. van Helden maakte daa melding van het Sluisse conce dat 'een lange-termijnplanni op museumgebied mogelijk m maken'. Burgemeester Jongmans onth de daarop dat het college notitie in voorbereiding hee „De zaak is door de op ga zijnde fusie in een stroomvi snelling terechtgekomen. denken dat een beleid op lange termijn verstandig is." stuurslid J. van Belleghem 'bang' te zijn dat onderdelen r (jf eiegen museumcollectie rit ting Sluis zullen verdwijnen, burgemeester kon hem geru stellen: „Zoiets zal niet gebe ren." De bevolking zal te geleger tijd via het dorpsblad Het Kw Van onze rechtbankverslaggevt Den Bosch - Gedurende he en ook tijdens de rechtsz hebben de 22-jarige J. va 25-jarige P.L. uit.Roosenda Voor het gerechtshof in D hoger beroep. Beiden legder De twee mannen ontkenden zij deel uitgemaakt hebben een criminele organisatie zich bezighield met de diefs het strippen en het omkat van 68 gestolen auto's. De d stallen vonden plaats in Wi Brabant, Zeeland en België. S. ontkende ook dat hij Mercedes heeft gestolen. L. c kende het stelen van wagens heling daarvan. De Bredase rechtbank da daar anders over. Zij veroordi de Van S. als leider van de gr tot vier jaar (eis vijf) en L. tot jaar (eis drie). De politie hiek haar onderzoek in totaal 22 sonen aan. Zeven van hen voor de rechtbank geleid, gens de politie bedroeg de de een kleine twee miljoen den. Verdachte L. zei tegen het dat hij volkomen onschuldig Van S. zei dat hij in beroep gekomen omdat hij het niet e is met de criminele organis; en de straf van vier jaar te h vindt. Vervolgens ontkende alles dat'hem ten laste was legd. De raadslieden mr. C. Verhaj en mr. H. van Asselt en pro reur-generaal mr. H. Bergkc hadden in totaal twaalf getui; opgeroepen. Van hen waren acht verschenen. Hoofdvr; voor de raadslieden was het dossier genoemde mmgen steeds door de zijn verricht. Het bleek aat heel ervan verteld is door ini manten. Mede-hoofdverdachte lp V sc g h( óf d( waar pol dat J.J. Van onze verslaggever Kaamsdonksveer - Famüiele ,®n Brabantse militairen voor de Verenigde Naties in J goslavie of Cambodja actief geweest, kunnen mor tirmj °P de tweede ontn lain het Protestant N Hiq tehuis Keizers veer tint^f eer. De ontn H on g duurt van 1100 A^.U0 uur.

de Stem | 1993 | | pagina 14