Ajax sluit nieuwe contracten af Primeur Maurizio Fondriest Europese primeur Antwerp en Parma Bezem door toernooien Europa Cup Eerste overwinning in etappe-wedstrijd voor profs SPORT 82 I ,msterdam - Ajax heeft de ItaTna de uitschakeling in de Ikwart-finales in de strijd om ReUEFA-cup door Auxerre faiut voor het afsluiten van Ijjeuwe contracten. Verbintenis met Mare Overmars opengebroken Jesper Skibby naar huis Oplossing voor Cordes in zicht Winterspelen Lillehammer vrijwel geheel uitverkocht I üllehammer (sid) - Elf maanden voor de openingsceremonie |wi de Olympische Winterspelen zijn in Lillehammer nog [nauwelijks entreekaarten verkrijgbaar. „Wij zijn zo goed als uitverkocht. Alleen voor een enkel onderdeel als het vrou- l'wnschaatsen zijn nog plaatsen beschikbaar," aldus Rolf Nereng, woordvoerder van het organisatie-comité (LOOC). UEFA wil volgend jaar halve finales in Champions League en fusie toernooien in 1994 SPORTNIEUWS KORT Europese titel tafeltennissters Ben Johnson wil gaan voetballen DONDERDAG 18 MAART 1993 voor Kompleet Wonen Tel. 01170-54801 Noordstraat 15 1531 GATerneuzen |vm onze verslaggever In» tot de zomer van 1995 lopen- Ij, verbintenis met Mare Over- lljjs werd opgebroken en tot 1 996 verlengd. De neo-interna- lonal steeg bovendien een aan- tal salarisschalen. Ook Clarence Seedorf tekende een contract dat loopt tot de zomer van 1996. De 16-jarige jeugdinternational had tot dusverre een zogenaamd 'koelkastcontract'. Op korte termijn gaat Ajax de eerste geprekken aan met kandi daat-spelers. Zoals bekend zoe ken de Amsterdammers op drie plaatsen versterking. Een opvol ger voor Jonk, daarvoor lijkt Vitessenaar Van den Brom de meest aangewezen kandidaat, een snelle verdediger die rechts- benig is en een linksbenige aan valler. Ajax heeft daarvoor een aantal kandidaten op het oog, één van hen is een buitenlander. Amsterdamse spionnen volgden Josip Weber (Cercle Brugge), met 23 treffers topscorer in Bel gië en Philip Cocu van Vitesse. Bovendien zijn de komende tijd twee Ghanezen bij Ajax op proef. Het betreft de 18-jarige doelman Simon Addo en de 19-jarige verdediger Joachim Yaw Acheampong. Beiden waren lid van de Olympische selectie, die in Barcelona brons won. Acheampong als basisspeler, Ad- do als derde keeper. Beiden ko men uit voor Goldfield Accra. Ze zijn onder de hoede van een Ghanees die in de Bijlmer woont naar Nederland gekomen en worden half april terugver wacht, want dan staat de inter land tegen Liberia op het pro gramma. Ajax laat het duo voor lopig bij de tweede selectie mee- trainen. Benedetto del Tronto (anp) - Maurizio Fondriest Keêft een belofte ingelost. De Italiaan veroverde gisteren Ijjjn eerste overwinning in een etappewedstrijd bij de [profs. Onbedreigd zegevierde de voormalige pupil van [peter Post op eigen grondgebied in de Tirreno - Adriati- slotetappe werd een prooi Ivoor zijn landgenoot Massimo Strazzer, vóór de Belg Van- deraerden en de Duitser Raab. I'Jaarten den Bakker was in het Ieindklassement de beste Neder lander. Hij werd 37e op bijna I twee minuten van de winnaar. I in het verleden had de slotdag I van de Tirreno - Adriatico nog lenig aanzien met een individuele tijdrit langs de kuststreek. Van lie traditie is organisator Mealli u stapt. Van die beslissing rijgt de Italiaan wellicht spijt. Fondriest begon de laatste rit Kt negen tellen voorsprong op de Moldaviër Tsjmil. Die marge I bleek in een normale rit goed te edigen, ondanks het systeem Ivan bonificatiesprints. Fondriest vierde het succes uit- lig. De coureur uit Cles de afgelopen seizoen Peter I post de rug toe, omdat de Am- stelveense manager zijn salaris San Benedetto del Tronto (anp) - Jesper Skibby heeft gisteren het zieken huis in Ancona verlaten. De Italiaanse artsen ga ven permissie voor de tocht per auto naar Ne derland. De Deense kopman uit de ploeg van Cees Priem wordt bij terugkeer in het St. Jo zef-ziekenhuis in Eindho ven nog eens volledig on derzocht. In Eindhoven krijgt de coureur te horen of langer verblijf in het zie kenhuis noodzakelijk is. Skibby kwam zondag zwaar ten val in de finale van de vijfde etappe van de Tirreno - Adriatico. De Deen werd met hoofdletsel naar een ziekenhuis in Ancona over gebracht, waar een scheur tje in de schedel en een bloedprop in de hersenen werd gevonden. niet meer kon ophoesten. Post had de toevallige wereldkampi oen van 1988 (na de beruchte valpartij van de Canadees Bauer en de Belg Criquielion) graag behouden. De aanvallende stijl van de Italiaan, die in 1991 de wereldbeker veroverde, beviel hem wel. Fondriest koos voor het geld in eigen land, niet bij grote ploegen als Gatorade en Carrera, maar bij het veel kleinere Lampre. De terugkeer in zijn wielermaffe land heeft hem goed gedaan. Hij won vroeg in het jaar een rit in de Ruta del Sol en de Siciliaanse Wielerweek en nu de Tirreno - Adriatico, waar zeven jaar gele den de laatste Italiaan zegevier de. „Ik heb van Walter Planckaert vaak het verwijt gekregen op het verkeerde moment sterk te fiet sen. Ik heb veel van hem geleerd. De overwinningen aan het begin van dit seizoen hebben me echter een stuk kalmer gemaakt." In de laatste rit moest de ploeg van Fondriest hard werken om het peloton gesloten te houden. De voorspelbare massasprint werd gewonnen door Massimo Strazzer, zijn tweede overwin ning in drie jaar als prof. UITSLAGEN San Bendetto del Tronto. Tirreno - Adriatico, achtste etappe San Bene detto del Tronto - San Benedetto del Tronto: 1. Strazzer (Ita) 164 km in 4.29.22 (35,862 km/u), 2. Vanderaer den (Bel), 3. Raab (Dui), 4. Fidanza (Ita), 5. Martinello (Ita), 6. Baldato (Ita), 7. Durand (Fra), 8. Sunderland (Aus), 9. Zanatta (Ita), 10. Thiboud (Fra), 11. Van der Poel, 12. Pieters, 14. Dekker, 34. Van den Akker, 55. Fondriest (Ita), 61. Chiappucci (Ita), 68. Bugno (Ita), 80. Den Bakker, 82. De Koning, 89. De Vries, 101. Van Aert, 104. Maassen, 106. Nelissen. Eindklassement: 1. Fondriest 38.29.36, 2. Tsjmil (Mol) 0.09, 3. Delia Santa (Ita) 0 10, 4. Chiurato (Ita) 0.11, 5. Rebellin (Ita) 0.12, 6. Elli (Ita) 0.15, 7. Zabel (Dui) 0.16, 8. Volpi (Ita) 0.17, 9. Bolts (Dui), 10. Sheffer (Kaz), 12. Bugno, 37. Den Bakker 1.51, 52. Maassen 4.43, 54. Chiappucci 4.44, 65. Van der Poel 12.30, 76. De Koning 18.45, 79. Van Aert 20.50, 84. De Vries 25.27, 94. Nelissen 30.25, 102. Dekker 41.47, 103. Van den Akker 42.45, 110. Pieters 52.51. Wanzele (Bel). Prof koers: 1. Peers (Bel) 164 km in 3.52.00, 2. Bouillon (Bel) 0.18, 3. Van Petegem (Bel), 4. Haghedooren (Bel), 5. Omloop (Bel). 5TBURG :htstraat 8 Tel.01170-2961 iSINGEN traat 88 Tel.01184-16400 Van onze verslaggever fiteda - Er lijkt een oplossing in het verschiet over het financiële geschil tussen PDMagnetics Sportpromotie, daaronder de wielerploeg PDM ressorteerde, en prof Tom f-ordes. Vertrouwensman André Boskamp hoopt in ieder Seval dat deze week het conflict opgelost wordt. De Zaakbehartiger overlegt op dit moment met een delegatie van Philips, eigenaar van het noodlijdende PDM, over een 'inanciële schikking. !om bordes, die dit seizoen onder contract staat bij het Spaanse irnaya, claimt van zijn vorige werkgever een bedrag van enkele nnen als compensatie voor derving van inkomsten. De 26-jari- L^'dhollander had nog een verbintenis van een jaar met dat aan het einde van het vorige seizoen stopte met de. ponsoring van een wielerploeg. Hij wenst dat de sponsor het iscbil in salaris aanvult. ,s ®°8 lopende contract tussen Jean-Paul van Poppel en PDM volgens André Boskamp naar ieders tevredenheid ontbonden. ?x"poppel rijdt inmiddels in dienst van Festina/Lotus, waar "M-ploegleider Jan Gisbers technisch directeur is. De Italiaan Massimo Strazzer wint de slot-etappe van de Tirreno-Adriatico. Links de Belg Vanderaerden (tweede) en in het midden de Duitser Raab (derde). foto epa Jij verwacht qua toeschouwersaantal dicht in de buurt te komen van winterspelen van 1952 in Oslo, die nog altijd bekend staan als de rat bezochte spelen. In totaal zijn in de voorverkoop één miljoen kaarten van de hand gegaan. Een vijfde deel daarvan ging naar het Wenland. 1,8 miljoen huishoudens in Noorwegen reageerden massaal op het «gestuurde bestelformulier. In sommige takken van sport was de ffaag veel groter dan het aanbod. Ruim 200.000 Noren schreven in j'°or de 4x10 km skiloop-estafette van de mannen, waar voor 30.000 ?'10Uwers P^aats is- Voor tienduizend tribuneplaatsen bij de meter hardrijden voor mannen, waren 160.000 aanmeldingen. de honderdduizend kaarten voor de vier alpine-onderdelen in Ij 'fjell zijn uitverkocht. J1 lillehammer zelf worden tijdens de Spelen dagelijks zo'n Jderdduizend bezoekers verwacht. „Het kan aardig druk worden", ;™s Nereng. Naast de betalende bezoekers komen ook nog 42.000 «crediteerde personen als vrijwilligers, officials, journalisten, Visors en VIPs naar midden-Noorwegen. Den Haag (sid, rtr) - FC Antwerp en AC Parma zijn gisteravond doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi om de Europese be ker voor bekerwinnaars. De Belgen schakelden in Boe karest Steaua uit (1-1 na 0-0 thuis), de Italianen wa ren op eigen veld te sterk voor Sparta Praag (2-0, 0-0). FC Antwerp, de oudste club van België, dankte één van zijn grootste successen voor een groot deel aan Czerniatynski. De 32-jarige aanvaller, door zijn opleving van de laatste maanden ook teruggekeerd In de nationaal ploeg, zorgde acht minuten voor tijd met een prachtige kopbal voor 1-1. De voorzet, eveneens zeer fraai, kwam van de buitenkant van de rechtervoet van de Duitse middenvelder Lehnhoff. AC Parma rekende op eigen veld overtuigend af met Sparta Praag. De 2-0 voor de Italianen was ruim voldoende, na de uit wedstrijd twee weken eerder met 0-0 te hebben afgesloten. De 20.000 toeschouwers zagen Parma na tien minuten al een voorschot op plaatsing voor de halve finale nemen. Melli maakte het eerste doelpunt. In de 33e minuut gaf de uitblin kende Asprilla, vorig seizoen overgenomen van het Colombi aanse Atletico Naeional, met het tweede doelpunt Parma ze kerheid. Na ruim een half uur kreeg Sparta, dat eerder bekerhouder Werder Bremen uitschakelde, nog een zware tegenslag te ver werken. Hornak werd uit het veld gestuurd, nadat hij de doorgebroken Asprilla had neergelegd. Sparta Praag, met oud PSV'er Chovanec in de ploeg, kreeg daarna geen kans meer. KARAKTERISTIEKEN PARMA (ITA) - SPARTA PRAAG (TSJ) 2-0 (2-0) - 10. Melli 1-0, 33. Asprilla 2-0. Scheidsrechter: Blan- kenstein (Ned). Toeschouwers: 20.000. Rode kaart: 37. Hornak (Sparta Praag). Gele kaart: Apollo- ni (AC Parma). Eerste wedstrijd: 0-0. AC Parma naar halve finales. STEAUA BOEKAREST - FC ANTWERP 1-1 (1-0) - 19. Dumi- trescu 1-0, 82. Czerniatynski 1-1. Scheidsrechter: Mottram (Sch). Toeschouwers: 26.000. Rode kaar ten: 56. Fulga (Steaua), 69. Taey- mans (Antwerp, 2x geel). Gele kaarten: Segers, Van Veirdeghem, Emmerechts (Antwerp). Eerste wedstrijd: 0-0. Antwerp naar halve finales. Juventus Juventus heeft de 54e verjaardag van coach Giovanni Trapattoni op geluisterd met een 3-0 overwin ning op Benfica, in de kwartfinale van de strijd om de UEFA-beker. Na de nederlaag van 1-2 in Lissa bon was dit voldoende voor het bereiken van de halve eindstrijd. Daarmee werd het seizoen voor de club uit Turijn voorlopig gered. Trapattoni staat ter discussie, na zwakke resultaten van de 'Oude Dame' in de Serie A. KARAKTERISTIEK JUVENTUS (ITA) - BENFICA (POR) 3-0 (2-0) - 3. Kohier 1-0, 44. Dino Baggio 2-0, 67. Ravanelli 3-0. Scheidsrechter: Mikkelsen (Den)- Toeschouwers: 52.000. Gele kaar ten: Möller, Carrera, Galia (Juven tus). Eerste wedstrijd: 1-2. Juventus naar halve finales. Door Henk Mees Gothenburg - Het Europa Cup-toernooi voor landskampioenen krijgt volgend jaar vrijwel zeker een extra dimensie met twee halve finales. Woensdag 27 april 1994 is al gereserveerd. De bedoe ling is dat de twee poulewinnaars van de Champions League in de halve fina les het thuisvoordeel krijgen tegen de nummers twee uit de poules. „Het is zeer waarschijnlijk dat we volgend seizoen halve finales inlassen om voor alle acht ploegen langer spanning te kunnen houden in de groepswedstrijden van de Champions League", vertelde Lennart Jo hansson, de Zweedse voorzitter van de Euro pese voetbalunie (UEFA) gisteren in Gothen burg. Het idee wordt vandaag in Genève besproken waar de Europa Cup-commissie van de UEFA zich aan de vooravond van de loting voor de halve finales ondermeer over aanpassingen in de Champions League buigt. Invoering van halve finales op het veld van de twee poulewinnaars is slechts een tussen stap naar ingrijpender veranderingen van het Europa Cup-voetbal. Bij de bijeenkomst met de commissieleden, onder wie Jan Huij- bregts (KNVB), komt Johansson ook op de proppen met zijn fusievoorstel voor de toer nooien van landskampioenen en UEFA Cup. Twee weken geleden lanceerde de Zweed zijn idee vanaf medio 1994 beide toernooien samen te voegen. Topclubs Positieve reacties van topclubs als FC Barce lona, Real Madrid, Olympique Marseille en van de Engelse bondsvoorzitter Bert Mil- lichip hebben Johansson gestimuleerd verder werk te maken van zijn plan. In Duitsland werd bij Bayern München en VfB Stuttgart afwijzend gereageerd. „Als ik het zo hoor, zitten er heel interessante kanten aan. Ik vraag me alleen af welke waarde een lands kampioenschap straks dan nog overhoudt", vraagt PSV-manager Kees Ploegsma zich af. Ploegsma werd gisteren in Gothenburg voor aanvang van de wedstrijd IFK Göteborg- PSV door Johansson al uitgenodigd binnen kort in Zwitserland te komen praten over de op handen zijnde reconstructie. „Ik wil in zo breed mogelijke kring aftasten, horen en zodoende kunnen concluderen hoe over de plannen wordt gedacht, welke nade len er aan vastzitten, wat we eventueel over het hoofd hebben gezien. Veranderingen moeten niet als een dictaat worden opge legd", verklaart Johansson zijn actie. Maximaal In het voorstel van de UEFA-voorzitter is een Europa Cup-toernooi voorzien van maximaal 128 clubs, die in de eerste twee ronden over vier geografische zones worden verdeeld. Dit seizoen gingen de landskam pioenen met 36 deelnemers van start en telde het UEFA Cup-toernooi aanvankelijk 64 teams. In de nieuwe opzet worden vanaf 1994 per land nog maximaal vier ploegen toegelaten. Kleine landen mogen met alleen de kampioen meedoen. De bedoeling is dat bij de loting de clubs naar sterkte worden geplaatst. Na de schifting in de eerste drie ronden resteren zestien clubs voor voor de Champions League, die over vier poules worden verdeeld. Na zes ronden met groeps wedstrijden komen vervolgens vier halve finalisten uit de bus, die in een enkele halve finale op neutraal terrein om een plaats in de finale strijden. Het schema vereist veertien speeldagen, drie meer dan dit seizoen bij de landskampioenen en twee meer dan het UEFA Cup-toernooi kent. Johansson denkt op de internationale kalender ruimte te vinden door vervroeging Carolijn Brouwer wereldkampioene Takapuna - Carolijn Brouwer is bij de Nieuwzeelandse plaats Takapuna wereldkampioene zeilen in de Laser-klasse geworden. De 19-jarige inwoonster van Voorhout, die vorig jaar in Zweden Europees kampioene werd, was na zes van de zeven races al zeker van de titel. In de slotrace nam ze genoegen met de negende plaats in een veld van 35 boten. Alexandra Verbeek uit Aalsmeer finishte als derde en werd eveneens derde in de eindrangschikking, achter de Amerikaanse Giselle Carnet. Carolijn Brouwer maakt binnenkort de overstap naar de Olym pische 470-klasse. Daarin hoopt de Leidse studente zich met bemanningslid Marja Sleeuwenhoek, eveneens afkomstig uit de Laser-klasse, te kwalificeren voor de Spelen van 1996 in Atlanta. UITSLAGEN Mannen, zevende race: 1. Scheidt (Bra), 2. Johanson (Fin), 3. Piniaris (Gri), 4. Tanscheit (Bra), 5. Gowers (GBr), 6. Davis (Can). Nederlan ders: 15. Zielhuis, 35. Van Kempen, 56. Osinga. Eindstand: 1. Johanson 32 punten, 2. Tanscheit 34,0, 3. Scheidt 44,5, 4. Burfoot (GBr) 44,5, 5. Hestbak (Den) 47,0, 6. Fox (NZe) 56,0, 11. Zielhuis 100,0, 21. Van Kempen 149,00. Vrouwen, zevende race: 1. Tate (NZe), 2. Carnet (VSt), 3. Verbeek (Ned). Nederlanders: 9. Brouwer, 25. Bollweg. Eindstand: 1. Brouwer 12,25 punten, 2. Carnet (VSt) 19,75, 3. Verbeek 25,75, 11. Bollweg 75,00. Ghana en Brazilië in finale Melbourne - Brazilië en Ghana hebben zich geplaatst voor de zaterdag te spelen finale van het toernooi om de wereldtitel voetbal voor spelers tot 20 jaar. De Brazilianen wonnen woensdag in Melbourne in de halve finales met 2-0 van gastheer Australië, publiekslieveling Ghana zegevierde in Sydney met 2-1 over Engeland. UITSLAGEN Melbourne: Australië - Brazilië 0-2 (0-0). 78. Marcelinho 0-1, 88. Cate 0-2. Sydney: Ghana - Engeland 2-1 (2-0). 12. Ahinful 1-0, 24. Gargo 2-0, 49. Pollock 2-1 (strafschop). Jan Beker verlengt contract Tilburg - Jan Reker heeft zijn contract met Willem II tot medio 1994 verlengd. De Brabander is sinds oktober 1991 als technisch directeur in dienst van de Tilburgse eredivisieclub. Hij volgde toen Piet de Visser op. Het bestuur van Willem II gaat zich de komende week ook beraden over de opvolging van assistent Bram Braam, die volgend seizoen in Oss bij TOP gaat werken. Belangrijkste kandidaat is Adri Koster, die een maand geleden bij Roda JC als hoofdtrainer op non-actief werd gesteld. De ex-international was onder De Visser ook al geruime tijd werkzaam als tweede man. Koster staat eveneens in de belangstelling bij Helmond Sport. IOC stelt bloedproeven uit Atlanta - Het Internationaal Olympisch Comité heeft gisteren in Atlanta zeer verrassend besloten het nemen van bloedmonsters bij de dopingbestrijding uit te stellen tot na de Olympische Winterspelen in Lillehammer '94. Een reeks van onderzoeken heeft de medische commissie van het IOC onvoldoende over tuigd van het nut. „Het enige dat door bloedmonsters kon worden aangetoond, was het gebruik van andermans bloed", vertelde voorzitter Alexan der de Merode. „Bloeddoping met eigen bloed en de kunstmatige bloeddoping met het middel Erythropoietine (EPO) kon in de duizend tests niet voldoende worden bewezen." Staking Spaanse arbiters afgeblazen Madrid - De Spaanse scheidsrechters zijn gisteren teruggeko men van hun plan het komend weekeinde in staking te gaan. De actie werd afgelast, na intensief overleg met de voetbalbond. Eerder hadden de arbiters gedreigd het werk in de twee hoogste afdelingen van het Spaanse voetbal neer te leggen. Ze waren de wekelijkse zware kritiek meer dan beu. De scheidsrechters wilden protesteren tegen beschuldigingen van met name spelers en trainers, dat ze corrupt en imcompetent zouden zijn. Strafvermindering Krabbe verwacht Bonn - Katrin Krabbe zal in het beroep tegen haar schorsing van vier jaar vrijwel zeker gelijk krijgen, en misschien al wel dit jaar weer aan atletiekwedstrijden mee mogen doen. De straf van de wereldkampioene op de 100 en 200 meter, die in september met haar trainingsgenotes Grit Breuer en Manuela Derr werd uitgesloten wegens het gebruik van clenbuterol. zal naar verwacht wordt op korte termijn met tenminste twee jaar worden teruggebracht. Twee bronnen uit de Duitse atletiek, die zich met de zaak Krabbe bezig houden, hebben onafhankelijk van elkaar ver klaard dat twee jaar de maximum straf is die de atlete kan krijgen voor haar (eerste) vergrijp. Andere juridische problemen, betreffende de regels van de Duitse atletiekbond (DLV) en de status van clenbuterol als luchtwegverwijdend dan wel spierver- sterkend middel, kunnen de straf nog verder bekorten, waar schijnlijk zelfs tot een jaar. „Als ik Krabbe was, zou ik heel snel beginnen serieus te trainen", zei een ingewijde die onbekend wilde blijven. Verviers (anp) - Een knuffel kon er niet vanaf bij Bettine Vriesekoop en Mirjam Hoom- van de eerste ronde naar augustus, inkrim ping van de nationale competities tot zestien clubs en vermindering van het aantal kwali ficatie-interlands voor EK of WK. Johansson: „Het Europa Cup-voetbal is aan verandering toe doordat steeds meer kleine landen toetreden tot de UEFA. Joegoslavië is uiteengevallen, Tsjechoslowakije en uit de vroegere Sovjetunie melden zich steeds meer republieken, ook al behoren ze geografisch gezien tot Azië. Voorop staat dat het Europa Cup-voetbal een afspiegeling moet blijven van de internationale krachtsverhoudingen. Daarom moet er wat veranderen. De kleine landen zullen straks eerst voorronden voor EK of WK moeten gaan spelen zodat de kwalificatiegroepen nog uit maximaal vijf landen kunnen bestaat, een geen zeven zoals nu voor het WK van volgend jaar." Momenteel zijn bij de UEFA 47 voetbalbon den aangesloten. Johansson verwacht Bekerwinnaars Na de eerste besprekingen vandaag en mor gen in Genève zal het bestuur van de UEFA op 21 april zich verder over de hervormingen buigen. Johansson: „Een probleem dat moet worden opgelost is ondermeer het toernooi voor de bekerwinaars, dat aantrekkings kracht kwijtraakt wat ook weer gevolgen heeft voor de nationale bekertoernooien. Bovendien moet op de een of andere manier de landskampioenen toch extra voordelen behouden. Dat zijn zaken die door de UEFA opgelost moeten kunnen worden. Het zal ook zaak worden dat de nationale competities worden verkleind tot zestien, zoals we laatst al hebben gevraagd aan de bonden." Met het oog daarop wordt in het nieuwe beleidsplan van de KNVB al uitgegaan van geleidelijke inkrimping van de eredivisie tot zestien en heeft Engeland al besloten dat de Premier League binnen enkele jaren van 22 tot 18 clubs wordt teruggebracht. Rome (rtr) - Bij Ben Jo hnson zijn alle stoppen doorgeslagen. De voor de tweede keer op doping betrapte atleet ziet moge lijkheden om zijn sport- loopbaan voort te zetten in Italië. Als profvoetbal ler. „Waarom niet", vroeg hij zich af in een vraaggesprek met een televisiezender van media-tycoon Silvio Berlus coni, tevens eigenaar van de Italiaanse kampioen AC Mi lan. „Ik heb een goed schot en goede controle over de bal. Ik wil graag voor een Italiaans team uitkomen", klonk het zonder ook maar één spier te vertrekken. Nog geen week geleden ver klaarde de voor het leven geschorste atleet zich te richten op een loopbaan in het American Football. De Tiger Cats in Hamilton zou den volgens de dopingzon- daar al vijf jaar in hem geïnteresseerd zijn. „Het lijkt me leuk in een team met tien anderen te sporten. Atletiek is een eenzame sport en mentaal zeer zwaar", aldus de 31-jarige sprinter. an. Een spontane omhelzing ook niet. Een 'high five' nog net. Er was de laatste week te veel onverkwikkelijks ge beurd om de grootste triomf in het nationale tafeltennis uitbundig te vieren. Nederland werd gisteravond in Verviers kampioen van de Euro pese Superliga. Vriesekoop en Hooman stonden twee keer in de halve finales van het WK, vorig jaar in Stuttgart in de finale van het EK, maar hoofdprijzen be haalden de twee samen nooit. In de Hall Omnisports Athenee Verviers kwam daar een einde aan. Nederland versloeg België in de return van de finale met 4-1. Acht dagen eerder was het eerste duel in 4-2 voor Oranje geëindigd. Na een roerig weekje hadden Vriesekoop, Hooman en coach Vlieg de zoveelste vrede gete kend. Acht dagen lang vlogen de verwijten in felle en prikkelende bewoordingen over tafel. In Ver viers vloog alleen het celluloid, zij het voor de Nederlandsen het eerste uur vaker over dan op de tafel. De ploeg stond onder hoogspanning. De stroomstoten van Vlieg en Vriesekoop richting Hooman hadden 380 volt op het team gezet. UITSLAGEN Verviers. Finale, Super Liga vrou- wen, return: België - Nederland 1-4 - Bogaerts - Keen 21-17 18-21 21-19, Ozer - Vriesekoop 24-22 9-21 13-21, Billen - Hooman 18-21 13-21, Bogaerts/ Ozer - Vriesekoop/Noor 15-21 21-15 17-21, Bogaerts - Vriesekoop 17-21 18-21. Toeschouwers: 300. Eerste wedstrijd: 2-4. Nederland kampioen. k

de Stem | 1993 | | pagina 19