DE STEM Sport Ajax aan stress ten onder Loterij in modder en ijs w* Wij hebben juist heel goed gespeeld Romario nu echt uitgekeken op PSV UITSLAGEN en standen Tegelhandel BERT MIDDAG Amsterdammers komen tegen Auxerre doelpunt en vernuft tekort zich klaar oonstelling SS Dorjee trainer AA Gent sportnieuws KORT A7 |eds meer ioord Louis van Gaal blijft zichzelf, ook na verdiende uitschakeling 99 Schaatsbestuur: snelle oplossing van conflict Erwin Koeman keert terug Feyenoorders Bosz en Refos niet van de partij tegen Spartak SPARTAK MOSKOU FEYÊNOOR Meer blessures Henk Fraser Vrouw baas bij Birmingham City HANDBAL SCHAATSEN VOETBAL ten Russen de crisis in If te slaan. Alleen al in lit jaar 143 mensen een i Rusland bedroeg de (den over het afgelopen pijn ontslag kan regelen kost de moeder een hdsalaris aan steekpen len. Als de jongen thuis- 1, ligt hij voortdurend hoop met zijn stiefvader noeder meldt zich bij een roloog en vertelt hem van I zelfmoordplannen. „Hier Ije kalmerende middelen" I de dokter. Die nam de Iw allemaal tegelijk in Ir poging, beschreven in de Tisomolskaja Pravda, mis- listici en artsen wijzen op I samenhang tussen zelf- Irden en het stijgend alco- februik. Tijdens de pere- fika, toen Gorbatsjov de ld aanbond tegen het aleo- pisbruik, daalde het aantal allen van zelfdoding met [lijke duizenden per jaar. landerd is ook de manier Irop mensen zich het leven lemen, aldus dr, Diki. Het lemen van pillen en andere Bge stoffen blijft de meest Iruikte methode, maar Ids vaker krijgt zijn zie- Ihuis mensen die zich met |sen of andere scherpe verpen in borst of buik |ben gestoken. Dr. Diki ziet delijk verband met de alge verruwing in de Russi- maatschappij en de haat mensen tegenwoordig Isteren tegen alles en ieder- 1, zichzelf incluis. Isische medici wijzen op een verandering. Voor- ging het in zeventig pro- |t van de gevallen om men- i die aandacht wilden trek- Ji of hun naaste omgeving Ibeerden te chanteren. Het lelopen jaar was dat nog lar vijftig procent. Met an- le woorden, meer mensen Illen echt dood. 1 crisis drijft mensen tot nog Irwelijker wanhoopsdaden. I de laatste vijf jaar werden leeduizend baby's door hun len ouders vermoord. Het lital moorden, dodelijke on- lukken op het werk door de Ichte veiligheidssituatie en kindersterfte zijn de laatste len met sprongen gestegen. It afgelopen jaar is de totale l/olking tan Rüsland met prtigduizend mensen afge- ■nen. Sinds de Tweede We- Idoorlog was dat niet meer fcrgekomen. Bij het huidige Irftecijfer haalt een op de le zestienjarige Russische Igens zijn zestigste verjaar- ;niet. stelling van 1996, die in de pal worden gehouden, een twijfelen daar niet aan - penis. Igsterrein zijn begonnen. We Igen op schema en er is geen irele reden om te veronderstel- dat we achterop zullen ra- tentoonstelling tentoonstel- g betekent voor de stad een grijpende operatie. Tachtig ctare grond, gedeeltelijk aakliggend, gedeeltelijk be- uwd, moet in no-time worden getoverd in respectievelijk Wereldtentoonstelling (36 ntare). Daaraan gekoppeld een rencentrum, inclusief hotels, vendien moet er een nieuwe ug over de Donau gebouwd >rden, het metronet moet wor- n uitgebreid en er moet een ?uwe snelweg komen. De staat de stad Budapest nemen hier- n gezamenlijk de kosten voor n rekening. De Expo zelf >rdt mede gefinancierd door de iversiteit van Budapest, die t terrein en de gebouwen na oop van de tentoonstelling als mpus gaan gebruiken. or het zakencentrum, dat van eigenlijke Expo zal zijn ge leiden door de Donau, worden vate investeerders gezocht. t is, aldus Gal, geen enkel obleem, de voortdurende scep- in de Hongaarse pers ten jt. „Ik kan nog geen namen emen, maar verschillende be- jven hebben al interesse ge- nd, waaronder enkele grote ïltinationals, die als magneten illen werken voor kleinere ge' digden." idoeling is dat er aan de oever an de Donau een soort Ln efense' (het Parijse zakencen- im met zijn bijzondere archi- ictuur) verrijst, zij het dan met inder hoogbouw, e organisatoren van de Expo rwachten 10 tot 12 mujo bzoekers in 1996. Tegelrestanten v.a. 2.50 p/m Schoolpad 2a Raamsdonksveer Te|. 01621-18025 WOENSDAG 17 MAART 1993 DEEL B van Essen ^sterdam - Ajax-trainer Louis van Gaal bleef na af top van de wedstrijd tegen Auxerre helemaal zichzelf. ()ok de grootste teleurstelling „jt zijn loopbaan als hoofd- irainer tot nu toe bracht hem „et van zijn stuk, getuige de «vallende mening over het spel van zijn ploeg. „Op het eerste kwartier na hebben we juist heel goed gespeeld". Was getekend Louis van 9? De oefenmeester uit Avenhorn was stellig in zijn opvatting, overtuigd als altijd. „Het is ook enorm moeilijk om ons spel te spelen tegen een ploeg die juist volledig is ingesteld op de coun ter." „De hele dag merkte ik al hoe veel spanning er op de ploeg stond. Dat uitte zich in de eerste tien, vijftien minuten. Daar zwijnden we doorheen, maar daarna heeft de ploeg zich juist geweldig hersteld. Vooral ook als je ziet dat we ook nog eens de tegenslagen kregen van het uit vallen van Blind en Vink, met alle omzettingen van dien." Dat Ajax in de eerste minuten al bijna aan de spanning ten onder ging -een recordscore voor Auxerre behoorde door het fou- tenfestival tot de mogelijkheden- kon vooral Edwin van der Sar zich aantrekken. En dat deed hij dan ook. „Ik was inderdaad flink gespannen voor deze wedstrijd. Meer dan wat je normale wed- strijdspanning kan noemen." „Die eerste terugspeelbal was natuurlijk niet goed, maar ik had dat ding gewoon een ram moeten geven, in plaats van er mee te gaan klooien. Dat is dui delijk." Danny Blind beleefde weinig voldoening aan de wedstrijd. Al na zeventien minuten moest hij het veld verlaten ten faveure van de 16-jarige Clarence Seedorf. „Het ging gewoon niet met die hamstring-blessure. Afgelopen dagen had ik geen last meer, maar vanavond bleek al snel dat een wedstrijd spelen toch anders is dan trainen. Op trainingen weet je precies wat er komt, daar kun je rekening mee houden in je bewegingen." Dennis Bergkamp toonde zich niet al te gelukkig met de lei ding. „Die verdedigers mochten wel erg veel bij Stefan Petters- son en mij. Bovendien was het wel lastig dat die gast Frans sprak. Die jongens van Auxerre konden goed met hem praten, wij nauwelijks." Door Ted van Leeuwen Amsterdam - Aan de Europese voetbalroes van Ajax is gisteren een abrupt einde gekomen. Gisteren werd de Amsterdamse UEFA Cup-houder op eigen veld door de Franse provineieploeg Auxerre ontluisterd. Ajax sloot de mooie reeks van anderhalf jaar weliswaar af met een 1-0-overwinning, maar dat was na de 4-2 nederlaag in Frankrijk niet voldoende voor De Grote Ontsnapping. Ajax kwam tegen de Franse middenmoter niet alleen een doelpunt, maar vooral veel ver-r tuit te kort. Alleen in de slotfase van de zinderende wedstrijd leek dt blauwe muur even te wanke len. In de praktijk vertelde de 1-0 niets over de wedstrijd. Het was een wonder dat Ajax na een half «ar niet al knock-out gegaan was. Vooral in de beginfase kreeg Auxerre "yijf open kansen op de openingstreffer. speelde in de haast de zo snel mogelijk te willen repareren, super-nerveus. Het was voor het eerst onder de regie van Van Gaal dat de Amster dammers een achterstand van twee doelpunten ongedaan moesten maken. Met het beken de Amsterdamse chauvinisme ging de ganse hoofdstad er van uit dat dat wel even zou lukken. Maar op de dag van de waarheid ging de Cup-houder aan over spannenheid ten onder. Uitgere kend bij het eerste grote examen onder Van Gaal liepen de Am sterdammers regelrecht in het mes van de stress. Bij het ongewoon opgefokt spe lende Ajax ging bijna alles fout. Alleen Frank de Boer wist zich aan de malaise te ontrekken. Hij scoorde, na een uur, de enige treffer. Verder kwam Ajax niet en mocht ook geen enkel recht op meer doen gelden. Ondanks de absentie van Jonk, het uitvallen van de twee andere steunpilaren, Blind en Vink, was het niet meer dan verdiend dat Auxerre, voor het eerst in de geschiedenis van het clubje, de halve finale binnenstapte. De 4-2 van de heenwedstrijd was geen toeval, zoals de Amster damse Van Gaal beweerd had. Ook gisteren hing boven het aanvankelijk zo uitgelaten Olympisch Stadion negentig mi nuten de kamfergeur van de uit schakeling. De meeste spelers waren van mening dat oorzaak van de uit schakeling in het laatste kwar tier in Auxerre, waar de Fransen van 2-2 op 4-2 waren gekomen, gezocht moest worden. Trainer Van Gaal had doelman Menzo als zondebok aangewezen en hem uit de ploeg gegooid. Giste ren bleek dat de amateur-psy choloog daarmee een blunder gemaakt had. De jonge opvolger Van der Sar ging zo gebukt onder de loden last van het foutloos moeten spe- In de slotfase was onder meer Petterson nog dicht bij de bevrijdende tweede treffer. foto anp len, dat hij flaters sloeg die Men zo in zijn wildste dagen niet maakte. Dat hij de nul hield was aan toeval te danken. Met zijn hypernerveuze gedrag stond de onervaren Van der Sar model voor de rest van zijn elf tal. „De spelers waren zo ge brand op de halve finale dat ik ze moest afremmen," zei Van Gaal. Dat was klaarblijkelijk niet gelukt. Tot halverwege de eerste helft bleef het maar kansen regenen voor Auxerre en niet van die kleintjes ook. Ajax had de Fran se keeper Martini nog niet van dichtbij gezien, toen de ongrijp bare vleugelspitsen Cocard (lat en naast) en Vahirua (net naast) in het wit van de ogen van de radeloze Van der Sar hadden kunnen kijken. Danny Blind maakte die ellende niet meer mee. De aanvoerder was na 17 minuten afgehaakt omdat zijn hamstringblessure opspeelde. Met zijn vervanger Seedorf kwam er even wat vuur in het Amsterdamse spel. Het eerste schot werd gelost na 21 minuten, de eerste corner pas in de 44e minuut. Een achterwaar- ste kopbal van Bergkamp daalde op de lat, Pettersson schoot ra kelings naast. Van Gaal slaagde er in de pauze Heerenveen (anp) - Het bestuur van de Konink lijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond zal eerder bijeenkomen dan 30 maart. Voorzitter Charles Luyk wil de controverse rond de be geleidingscommissie kern ploegen (BCK) met spoed Geldschieter Aegon zal voorlopig geen bemiddelen de rol spelen. „Daar is nog niet over gedacht", aldus Henk van Savooyen, de Ae- gon-medewerker die de re laties met de schaatsbond onderhoudt. Ce leden van de begelei dingscommissie hebben zich tijdens een marathon-bij eenkomst verzet tegen de benoeming van Jan Chari- sius als voorzitter van de BCK. Ook de trainers heb ben zich tegen de aanstel ling van de schaatsofficial gekant. Göteborg (anp) - Erwin Koeman zal woensdagavond zijn plaats in het elftal van PSV weer inne men. Hij vervangt Gica Popescu, die geblesseerd in Eindhoven is gebleven. „Wij wilden geen risico met Po pescu nemen. Met zijn schorsing voor het komende weekeinde heeft hij tien dagen de tijd te herstellen van de blessure aan zijn kuit. Dat is beter voor hem en voor ons", lichtte Westerhof toe. Koeman (31) heeft vier maanden ontbroken, sinds de uitwedstrijd tegen AEK Athene in de tweede ronde van het toernooi van de landskampioenen. Westerhof vertelde dat het elftal, afgezien van de wijziging Popes- cu/Koeman, veel overeenkomst zal vertonen met de ploeg die zaterdag tegen Feyenoord speel de. Hij hield echter de mogelijk heid open opnieuw te kiezen voor een libero in de buurt van zijn mandekkers en slechts drie aanvallers. Vermoedelijke opstelling PSV: Van Breukelen; Van Tiggelen, Koeman en Heintze; Vanenburg, Linskens, Numan en Hoekstra; Romario en Kieft. boor Xavier Moonen Göteborg - Romario de Souza Faria is uitgekeken op PSV. De '■jarige Braziliaan zegt toe te zijn aan iets nieuws. „Ik speel u bijna vijf jaar bij PSV en vind het onderhand tijd of°ït - te Saan' ben toe aan een nieuwe uitdaging; Spanje Italië. Contacten met andere ploegen heb ik nog niet, maar at is zo gebeurd," verklaarde hij gisteren in Göteborg. Nu heeft 'andskair bainers e Romario wel vaker gezegd dat hij weg wil bij de 'ioen. Meestal volgde er dan een hele tirade richting anth en sPelers. Dit keer is dat echter niet het geval. Tijdens zijn a: ,oezemingen blijft hij de rust zelve. Romario; „Ik heb de 8 open jaren alles gegeven voor PSV. Wat ik hier moest doen, heb MaarT""' De verstandhouding met trainers en spelers is prima. Man 'S £ewoon beter dat ik vertrek." de v^w Ploe8sma beseft dat aan alles een einde komt. Dus ook aan bedra tussen B°mario en PSV. „Als een club een bepaald Maarfi g8Ven dat interessant >s' dan gaan we om de tafel zitten, zoah T.0Pari° hoeft niet weg van ons. Ik zou dat ook betreuren. Net Pl0. "et doodzonde vind dat Bergkamp vertrekt bij Ajax," zegt Moskou - Vanochtend om tien uur (acht uur in Neder land) neemt de Franse scheidsrechter Quiniou de beslissing of de wedstrijd tussen Spartak Moskou en Feyenoord in het Europacup Il-toernooi vanavond door gaat of niet. Gistermiddag was de Fransman al even aanwezig in het Lenin- stadion. Voorzichtig betrad de onberispelijk geklede arbiter met zijn glimmende zwarte lakschoenen het terrein, om na één stap al met een vies gezicht zijn schoeisel schielijk terug te trekken. Commentaar wenste hij nog niet te geven. „Morgen (van daag, jh) keur ik het veld pas officieel. Daarom geef ik nu ook nog geen reactie." Het veld van het volledig on overdekte grauwe Lenin-sta- dion van Moskou, waar in 1980 de Olympische Spelen werden gehouden, ligt er in ieder geval schandalig bij. Boven de bevro ren grond is door de dooi en het werk van tweeduizend 'vrijwil lige' militairen nu zeker tien centimeter modder ontstaan, die je schoenen onmiddellijk vastzuigt. Het ingekuilde gras is niet of nauwelijks te beken nen tussen de bruine smurrie, maar wel te ruiken. Alleen die penetrante lucht al maakt het allesbehalve een pretje om op het veld te spelen. Toch gaat Feyenoord, dat gis termiddag evenals Spartak kort trainde in het stadion, ervan uit dat er gespeeld wordt. „De spe lers geloven het niet allemaal, maar wij hebben ze duidelijk gemaakt dat er zeker gevoet bald wordt," aldus trainer Geert Meijer na de training van nog geen half uur. „We wilden de grasmat sparen," meldde hij enigszins cynisch. „Nee, het door Jacques Hendriks had geen zin om hier partijtjes te gaan doen. We weten nu wat ons te wachten staat. Dat is voldoende." „Het enige criterium dat bij het keuren van het veld hoort, is de veiligheid van de spelers," merkte manager Fred Blanke- meijer op. „En die komt op zo'n moddermat niet echt in ge vaar." „Bovendien, wat heeft die scheidsrechter er aan om het duel tot donderdag uit te stel-, len. Dan is het helemaal een grote blubberzooi," voegde Geert Meijer daar aan toe. Bang dat de spelers door de omstandigheden minder gemo tiveerd zullen zijn, was Meijers collega Willem van Hanegem niet, gezien zijn droge opmer- Rotterdam (anp) - Henk Fraser heeft meer blessures opgelopen in het bekerduel tegen FC Zwolle. De verde diger van Feyenoord brak niet alleen het rechter kuit been maar scheurde boven dien zijn enkelbanden. Dat werd dinsdag in het Sint Franciscus Gasthuis in Rotterdam geconstateerd. De mogelijkheid bestaat dat Fraser woensdag geope reerd zal worden. De speler is voor de rest van het sei zoen uitgeschakeld. king dat „Blinker zei dat ze het gras op zullen vreten..." En Geert Meijer: „Ik heb ze gezegd dat het geen Nou Camp (het stadion van Barcelona, JH) is, en dat ze er na afloop uit zullen zien als zwijnen. Maar dit zijn nu eenmaal de omstan digheden voor beide partijen, en daarin moeten proberen on danks de 0-1-achterstand de IVa de korte training deelt Regi Blinker handtekeningen uit aan twee Russische voetbalfans. foto epa volgende ronde te halen. Voor onze creatieve spelers zal het niet meevallen om op dit veld een aardige actie te maken en hun mannetje te passeren. l5aarom zullen de stilstaande situaties, vrije trappen en cor ners, van groot belang zijn. Het wordt een loterij." Aan het duel, dat begint om 17.30 uur Nederlandse tijd, zul len de Feyenoorders Peter Bosz en Errol Refos niet meedoen. Beiden zijn nog te geblesseerd aan respectievelijk kuitspier en hamstring. Van Loen (niet speelgerechtigd) en Fraser (heenbreuk) waren al in Neder land achtergebleven. Van Gob- bel, evenals Kiprich vrijwel hersteld van een lichte ver koudheid, en De Wolf zullen in de mandekking spelen, terwijl Dean Gorré, zaterdag tegen PSV nog de held vanwege zijn late gelijkmaker, centraal op het middenveld komt te staan. De Russische gastheer Spartak verwacht een volle bak (103.000 toeschouwers), gezien de populariteit van 'de club van het volk'. Toch is dat nog even de vraag. In de voorverkoop, die maandag pas begon, werd namelijk duizend roebel ge vraagd voor een kaartje. Dat is omgerekend in Nederlands geld slechts een rijksdaalder, maar In het arme 'Moedertje Rus land' wel een half gemiddeld maandsalaris, en bijvoorbeeld goed voor zestig broden of tweehonderd kaartjes voor de metro. Kortom, voor de Russi sche gewone man een rib uit zijn lijf. Vermoedelijke opstellingen: Spartak Moskou: Tsjerchesov; Chlestov, Onopko, Bondarji, Ivan- ov; Karpin, Ledjakov, Popov, Pisa- rev; Pjatnitski en Radtsjenko. Feyenoord: De Goeij; Van Gobbel, Metgod, De Wolf; Scholten, Gorré, Witschge, Heus; Taument, Kiprich en Blinker. Gent (anp) - Hans Dorjee heeft een nieuwe club gevonden. De Nederlandse trainer is dinsdag door het Belgische AA Gent gecontracteerd. Dorjee (52) tekende een verbintenis tot het einde van het seizoen. „Ik ben blij met de geboden kans", liet de Delftenaar dinsdag weten. „Ik heb een jaar thuis gezeten, maar dat is niks voor mij." Dorjee was het laatst werkzaam voor Feyenoord. Hij werd in maart 1992 na het tweede Europa-cup-duel Tottenham - Feyenoord door de Rotterdamse titelkandidaat op non-actief gesteld omdat hij met enkele negatieve uitspraken zijn werkge ver in diskrediet zou hebben gebracht. De volledig van zijn hartproblemen herstelde Dorjee was dinsdagmiddag aanwezig bij de training van de huidige nummer zes van de Belgische eersteklasser. Hij maakt komend weekein de zijn debuut in de uitwedstrijd tegen Racing Genk. Nederlan der is bij AA Gent de opvolger van twee weken geleden ontslagen René Vandereycken. niet in de gejaagde sfeer uit zijn ploeg te krijgen. Ajax was al weer twee keer door het oog van de naald gekropen, toen Berg kamp Alflen vond, die via Marti ni de paal raakte. Met Hansen als vervanger voor de geblesseer de Vink kwam er wat meer even wicht in het spel. Door de komst van de Deen, die in bijna twee jaar Ajax 73 minuten gespeeld heeft in het eerste, kwam er met Frank de Boer als linksback meer dreiging. Het was geen toeval dat de uit blinker, uit een vrije trap van Alflen Ajax een half uur voor tijd met een kopstoot weer hoop gaf. Die treffer had het effect van een regendruppel in een stil meer. Even zette Ajax aan, maar werd al weer snel tureluurs van de blauwe muur, die onder lei ding van de Nederlander Verlaat als een handbaldefensie te werk ging- Terwijl Ajax breed tikte, tikte de tijd weg. Alleen in de slotfase kregen Pettersson en Bergkamp nog twee kansen, maar Martini in het Franse doel bepaalde het verschil. AJAX - AUXERRE 1-0 (0-0) - 61. Frank de Boer 1-0. Scheidsrechter: Róthlisberger (Zwi). Toeschouwers: 43.000 (uitverkocht). Gele kaart: Si- looy (Ajax), Guerreiro (Auxerre). AJAX: Van der Sar; Silooy, Frank de Boer en Kreek; Vink (57. Han sen). Bergkamp, Blind (17. Seedorf) en Alflen; Overmars, Pettersson en Davids. AUXERRE: Martini; Coma, Verlaat, Prunier en Rabarivony; Dutuel, Guerreiro en Martins; Cocard, Bati- cle (87. Chieschelski) en Vahirua. Eerste wedstrijd: 2-4. Auxerre naar halve finale. Birmingham (dpa) - Birmingham City heeft gebroken met de tra dities. De club uit de Engelse eerste divisie had 118 jaar een man aan het hoofd. Die werd vervangen door Karren Brady, zie foto een 25-jarige blondine. Brady werd daarmee de eerste vrouw in het Engelse voetbal, die een betaald voetbalclub runt. Brady werd aangesteld als tech nisch- en zakelijk manager. Ge voetbald heeft ze zelf nooit. Ze was altijd een fervent aanhanger van Arsenal en attendeerde haar baas Sullivan, uitgever van Sport Newspaper en veelvuldig miljonair op het te koop staande Birmingham City. Zaterdag zat ze voor de eerste keer op de tribune van haar nieuwe club. Ze deelde die dag duizend handtekeningen uit. Haar eerste maatregel was de introductie van een korting voor vrouwen op de toegangskaartjes. Europacup op tv 17.25-19.30 RTL 4 EC-2-voetbaI: Spartak Moskou-Feyenoord 18.00-20.00 BRT 2 Sportavond/EC-2, kwartfinale Steaua Buka- rest-Antwerp 20.20-22.25 Nederland 2: IFK Göteborg-PSV (Champions Lea gue) 20.30-23.00 BRT 2 Champions League: Glasgow Rangers-Club Brugge, live en samenvattingen overige drie wedstrijden 22.45-23.15 RTL Anpfiff extra - Highlights Champions League 23.55-00.52 Nederland 2: Studio Sport, restant Champions League Etappe voor Deen Sörensen Elpidio - De Deen Rolf Sörensen heeft dinsdag de zevende etappe van de Tirreno - Adriatico gewonnen. Sörensen bleef in de rit over 167 kilometer van Pietrangeli naar Elpidio het peloton net voor. De Italiaan Maurizio Fondriest behoudt de leiding in het algemeen klassement. San Elpidio. Zevende etappe Tirreno - Adriatico, San Pietrangeli - San Elipdio: 1. Sörensen (Den) 167 km in 4.19.47 (36,954 km/u), 2. Baldato (Ita) 0.02, 3. Fondriest (Ita), 4. Tchmil (Mol), 5. Pierdomenico (Ita), 6. Rooks (Ned), 7. Elli (Ita), 8. Molinari (Ita), 9. Gusmeroli (Ita), 10. Chiurato (Ita). Algemeen klassement: 1. Fondriest 34.00.14, 2. Tchmil 0.09, 3. Delia Santa (Ita) 0.10, 4. Chiurato 0.11, 5. Rebellin (Ita) 0.12, 6. Elli 0.15, 7. Zabel (Dui) 0.17, 8. Volpi (Ita), 9. Bolts (Dui), 10. Sheffer (Kaz) 12. Bugno, 37. Den Bakker 1.51, 50. Theunisse 4.04, 53. Maassen 4.43, 59. Rooks 5.56, 68. Van der Poel 12.30, 80. De Koning 18.45, 83. Van Aert 20.50, 88. De Vries 25.27, 98. Nelissen 30.25, 106. Dekker 41.47, 108. Van den Akker 42.45, 115. Pieters 52.51. Novotna stopt Rottier Key Biscayne - In de winderige loterij van Key Biscayne moest Stephanie Rottier dinsdag afhaken. Jana Novotna, de aanval lend ingestelde nummer negen van de wereld, kon in de vierde ronde de wegdraaiende bal beter haar wil opleggen dan de negentienjarige Zeeuwse. De Tsjechische won met 6-2 6-4 en treft in de kwartfinales waarschijnlijk Gabriela Sabatini. Speelsters van die klasse zijn vooralsnog een maatje te groot voor Rottier, die de afgelopen weken wel twee keer won van Tracey Austin en in Key Biscayne achtereenvolgens Julie Halard en Larissa Neiland-Savtsjenko uitschakelde. Vrouwen, vierde ronde: Novotna (Tsj/6) - Rottier (Ned) 6-2 6-4, Graf (Dui) - Fendick (VSt) 6-1 6-4. Mannen: derde ronde: Raoux (Fra) - Muster (Oos/12) 6-3 6-2, Patrick McEnroe (VSt) - Shelton (VSt) 6-3 6-2, Krajicek (Ned/10) - Steeb (Dui) 6-3 6-3. Casablanca, 350.000 gulden, mannen, eerste ronde: Goellner (Dui) - Arrese (Spa/1) 3-6 6-3 7-6, Baur (Dui) - Agenor (Haiti) 6-3 6-7 6-4, tweede ronde: Skoff (Oos) - Koevermans (Nea) 6-2 7-5. Juridische stappen tegen stadion Ouder-Amstel - De gemeente Ouder-Amstel spant een civiele procedure aan tegen de gemeente Amsterdam om de komst van het nieuwe stadion - bijna op de grens van de beide gemeenten - tegen te houden. Het college van b en w van Ouder-Amstel heeft dat dinsdag besloten. Ouder-Amstel meent dat Amsterdam met haar stadionbesluit in strijd handelt met de afspraken die ongeveer acht jaar geleden zijn vastgelegd in een convenant. Amsterdam en Ouder-Amstel verplichtten zich onder meer tot het afzien van grootschalige kantoorontwikkelingen en het geven van een recreatieve bestemming aan het zuidwestelijke gebied. Zweden. WK mannen. Groep A: Tsjechië/Slowakije - Zwitserland 24-23, Frankrijk - Spanje 23-21, Roemenië - Egyptë 27-26. Stand: 1. Frankrijk 4-6, 2. Spanje 4-5, 3. Zwitserland 4-4, 4. Roemenië 4-4, 5. Tsjechië/Slowa kije 4-3, 6. Egypte 4-2. Groep B. Denemarken - Honga rije 22-21, Rusland - IJsland 27-19 Stand: 1. Rusland 4-7, 2. Zweden 3-6, 3. Duitsland 3-4, 4. Denemarken 4-3, 5. IJsland 4-2, 6. Hongarije 4-0. Heerenveen. IJsgala. Vrouwen, 500 m: 1. Ye (Chi) 40,18, 2. Blair (VSt) 40,57, 3. Aaftink (Ned) 40,84, 4. Hunyady (Oos) 41,03, 5. Ravilova (Rus) 41,71, 6. Völker (Dui) 42,18. Mannen, 500 m: 1. Jansen (VSt) 36,67, 2. Yasunori Miyabe (Jap) 36,71, 3. Zjelezovski (WRu) 37;i8, 4. Klevsjenja (Rus) 37,33, 5. Van Velde (Ned) 37,45, 6. Jankowski (Dui) 37,71. Mijl (1609 m): 1. Koss (Noo) 2.02,00, 2. Schreuder (Ned) 2.02,86, 3. Ritsma (Ned) 2.03,83, 4. Adeberg (Dui) 2.04,32, 5. Straathof (Ned) 2.04,42, 6. Sön- dral (Noo) 2.05,20. Rotterdam. Oefenwedstrijd: Sparta - Trelleborgs FF (Zwe) 2-2 (2-0). Reserve divisie A: Sparta - AZ 2-0, RBC - ADO Den Haag 3-7, Haarlem - Excelsior 4-3, Telstar -FC Utrecht 0-0. Reserve divisie C: MW - Eindho ven 1-0, VW - Helmond Sport 2-0, PSV - Willem H 3-0, Roda JC - RKC 5-0, TOP - Den Bosch 2-1, Fortuna S. - NAC 0-0.

de Stem | 1993 | | pagina 9