Rabin gaat voortijdig terug tuin. Vanwege sterk toegenomen spanningen in Israël en de bezette gebieden 'laumfih Noordkoreanen in de ban van 'semi-oorlog' Moord op Iraanse oppositieleider in Rome \\eer rellen bij smeergelddebat in Italiaans parlement Algerije: ex-minister dood, minister gewond Bosniërs vechten om Amerikaanse pakketten BUITENLAND A4 Lingerie van wereldklasse BUITENLAND KORT OESTEM WOENSDAG 17 MAART 1993 ize hartspecialisten gerust olies -eten wilt over groen èn alle andere kleuren in uw tuin... Van onze correspondent AartHeering Rome - De Italiaanse Kamer van Afgevaardigden was gisteren weer 't toneel van een nieuwe reeks van Incidenten en folkloristische verto ningen. ..„vijl Amato het kamerdebat over de «lente corruptieschandalen afsloot met «i oproep tot een grondige vernieu- gvan de politieke leiding van Italië, reten zowel de neo-fascistische MSI als i e protestpartij Lega Nord zich van L minst elegante zijde zien. iidens de toespraak van Amato verhie- en de leden van de MSI-fractie, onder !L 00k Mussolini's kleindochter Ales- fsandra, zich om witte handschoenen te tonen, het symbool van 'Schone Han den', zoals het gerechtelijk onderzoek naar politieke corruptie wordt ge noemd. Bovendien zwaaiden zij met roze spon sen, een verwijzing naar de 'colpo di spugna' (het geschrob met de spons), waarmee volgens hen de regering pro beert om haar verantwoordelijkheid voor de corruptie weg te vegen. „Ge achte collega's, verwijder die voorwer pen onmiddellijk", schreeuwde daarop een woedende kamervoorzitter Giorgio Napolitano, maar de enige reactie be stond uit een spreekkoor: „Die-ven! die-ven!" Nadat Napolitano twee neo-fascisten de deur had gewezen was het de beurt aan de fractie van de Lega die Amato op een sonoor applaus onthaalde, toen deze verklaarde dat hij in het volgende par lement niet zal terugkeren. „Het genoegen is wederzijds", repli ceerde de premier, waarna een van de Lega-parlementariërs een strop tevoor schijn toverde om daarmee dreigend in de richting van de regeringsbanken te zwaaien. Tegelijk brulden zijn fractie genoten 'Maffia! Maffia!' en werd bij de MSI-zetels een spandoek ontrold met de tekst 'Weg met de dieven'. Daarop zette een groep afgevaardigden van de regeringspartijen koers naar de Lega-fractie die met valse bankbiljetten begon te strooien en demonstratief het gebaar van geboeide handen maakte. Een hecht kordon van bodes moest tussenbeide komen om te verhinderen, dat het daarbij tot handtastelijkheden kwam. Tenslotte verliet de Lega-fractie uit protest het Kamergebouw, terwijl de neo-fascisten luidkeels 'Verkiezingen! Verkiezingen! 'schreeuwden. Inderdaad is de MSI vooral uit op vervroegde verkiezingen, omdat daardoor het refe rendum van 18 april voor onbepaalde tijd uitgesteld zou worden. Doel van deze volksstemming is een verandering van het kiesstelsel die ten koste zal gaan van kleinere partijen als de MSI, die daarom heftig probeert om het referendum tegen te houden. En omdat Amato vorige week heeft ver klaard dat hij er de brui aan zal geven als zijn kabinet nog langer als 'kwispe door' wordt behandeld, proberen zij dus om hem tot het uiterste toe te tergen. Zonder succes overigens, want aan het einde van het debat kreeg Amato de steun van de nipte meerderheid van de vier regeringspartijen. Intussen hebben de smeergeldschanda len van Tangentopoli (Steekpenningen- stad) weer een luisterrijk slachtoffer geëist. Renato Altissimo is gisteren af getreden als leider van de kleine libera le partij, nadat hij door de rechtbank van Milaan van corruptie was beschul digd. Altissimo, die in een brief aan zijn partijgenoten elke betrokkenheid heeft ontkend, is daarmee na de socialist Bettino Craxi en de republikein Giorgio la Malfa de derde partijleider die door de smeergeldaffaires het veld heeft moetén ruimen. fan onze correspondente Willy Werkman 'el Aviv - Israëls premier Yitschak Rabin zal zijn ;oek aan de Verenigde Staten onderbreken en al jdaag naar Israël terugkeren. Dit als gevolg van de érk toegenomen spanningen in Israël en in de bezette «bieden. Keren werd in de Gazastrook L 13-jarige Palestijnse jongen jjoor schoten van het Israëlische ;er gedood en raakten onge- ir zeventig anderen gewond in |iet bloedigste incident van de drie maanden. In Tul- itaremop de Westelijke Jordaan- oever schoten joodse kolonisten een Palestijn dood. Het incident in de Gazastrook .ontstond, toen een uitgaansver- in Khan Yunis, dat vorige week door het leger was opge legd na de moord op twee joodse kolonisten in de Gazastrook, gis termorgen werd opgeheven. Na dat Palestijnse jongeren een bom iadden gegooid naar een Israëli- ée legerpatrouille, escaleerde de spanning tussen de soldaten de Palestijnse jongeren in onlusten. [Mitterrand: eerder topberaad Rusland I Moskou - De Franse president, infois Mitterrand, vindt dat de G-7, de groep van de zeven voornaamste industrielan- in de wereld, al tijdens de I Amerikaans-Russische top van 3 |en 4 april in Vancouver bijeen 1 moet komen voor beraad over I Rusland. Bij zei dat op een gezamenlijke I persconferentie in Moskou met I president Boris Jeltsin van Rus- I land. I Japan, dit jaar voorzitter van de 1 G-7, voelt alleen voor een spe- dale bijeenkomst van de zeven ;te landen om Rusland de telpende hand te bieden, als zo'n p tot concrete resultaten leidt. I De jaarlijkse top van de groep wordt in juli in Tokyo gehouden. (ADVERTENTIE) t 'UT ERNATIONAL. Het Israëlische kabinet pleegde gisteren in Jeruzalem spoedover leg over de maatregelen die het leger en de politie zullen nemen om de gespannen situatie onder controle te krijgen. Nadat in middels in de afgelopen dagen troepenversterkingen naar de bezette gebieden zijn gestuurd, wordt nu ook overwogen de Ga zastrook en eventueel ook de Westelijke Jordaanoever tijdelijk af te sluiten. Vice-premier Simon Peres en de minister van politie, Moshe Sha- hal, riepen gisteren de bevolking op om kalm te blijven. Ook pre mier Rabin riep zijn volk vanuit Washington op tot zelfbeheer sing, omdat 'Israëls vijanden en de terreurorganisaties blij zijn, als wij angst tonen'. Toch dreigen de Israëli's intus sen hun traditionele zelfvertrou wen te verliezen als gevolg van de golf van aanslagen door Pa lestijnse radicalen in het land zelf en in de bezette gebieden. Meer dan ooit tevoren tonen ze openlijk hun angst en in sommi ge gevallen zelfs paniek. Zeer velen dragen, op aanraden van de politie, hun pistolen bij zich. Steeds meer wordt de op roep gehoord extreme Pales- tijnen te deporteren en de dood straf op te leggen aan daders van dodelijke aanslagen. Wie tot nu toe de vredesonder handelingen met de Palestijnen steunde, toont nu oprechte twij fels over de mogelijkheid tot een vergelijk te komen over de toe komst van de bezette gebieden. De verwarring is groot omdat de radicalisering in de bezette ge bieden zo sterk is toegenomen, juist nu de regering-Rabin, die een half jaar geleden de rechtse Likoud-regering van premier Yitschak Shamir is opgevolgd, openlijk spreekt over territoriale concessies. Zelfs het Israëlische vredeskamp, dat zich inspant voor een Israëlisch-Palestijnse dialoog, laat in deze dagen niet meer van zich horen. Nu premier Rabin, die tevens minister van defensie is, voortij dig uit de Verenigde Staten naar huis terugkeert, heeft de gespan nen situatie in Israël een extra dramatisch karakter gekregen. Het is te verwachten, dat Rabin zeer krachtige maatregelen zal nemen in de bezette gebieden. eiim """usierie v bek0„Amunicatie °P de televisie ttmk Werd Semaakt, werden I hvoo jZonder'leden gegeven. I kmetSntgfnveaenrdehr ,werd detka" van het ministerie Zuid-Koreaanse tanks steken de Han-over als onderdeel van de-grootscheepse militaire oefening met de Amerikanen, waaraan 120.000 soldaten meedoen. Noord-Korea vat het op als een regelrechte oorlogsdreiging. foto ap Door Thieu Vaessen (anp) Den Haag - Uit angst voor een lucht aanval verduisteren de Noordkoreanen 's avonds hun huizen. Een lampje mag nog branden maar de ramen moeten zorgvuldig worden afgedekt. Op het werk oefenen arbeiders voor een snelle algemene mobilisatie om hun commu nistische heilstaat te kunnen verdedi gen. rSiers - Drie aanvallers hebben gisteren in Algiers de l'Vgerijnse ex-minister van hoger onderwijs, Djilali Lyabès, l'Mdgeschotpn. Lyabès werd door drie kogels in het hoofd 1 getroffen toen hij zijn huis in de wijk Kouba verliet. Enige laren later raakte de minister van arbeid, Tahar Hamdi, bij een I andere aanslag licht gewond. ■Ex-minister Lyabès was tot de lering toegetreden na de ver- PUde coup van januari 1992. Hij I j s'nds kort de leider van het Ptepeksinstituut INESG. Eén I de drie mannen die hem I "velen werd later op onge- li5r e,en halve kilometer van de Woord teruggevonden. |J*as doodgebloed nadat een I ki s'a8ader in één van zijn I r, getroffen. Het was Mmdehjk wie het schot had IL want ex-minister Lyabès |W geen lijfwacht. r®au V£>n de president I ter moord op Lyabès in l,WVj„ar'n8 het werk van I dm d'jke krachten' die zou- 1 n voor rekening van hen' buitenlandse belan- l&A aanslag op minister Ivan k't in een communiqué len M ministerie van cultuur De Noordkoreanen maken zich duidelijk op voor het ergste. Sinds Noord-Korea vorige week het verdrag tegen de verspreiding van kernwapens opzegde, is de spanning snel opgelopen op het schiereiland waar ander half miljoen soldaten opeen zijn gepakt. Ten zuiden van de veertig jaar oude be standslijn langs de 38ste breedtegraad, stroopt aartsvijand Zuid-Korea eveneens de mouwen op. Uit Seoul komen echter ook verzoenende geluiden die doen vermoeden dat een hervatting van de veertig jaar gele den opgeschorte gevechten nog niet op han den is. De gespierde taal komt vooral uit de noorde lijke hoofdstad Pyongyang. Noord-Korea •kondigde vorige week een staat van 'semi- oorlog' af in reactie op het begin van de jaarlijkse militaire oefening van de 'oorlogs maniakken' Zuid-Korea en de Verenigde Staten. Gevechten kunnen 'elk moment' uit breken, zo verzekerde de Noordkoreaanse ambassadeur bij de Verenigde Naties. Buitenlandse bezoekers is de toegang tot het land ontzegd en buitenlandse inwoners die het land verlaten, mogen niet meer terugko men. Aan pottekijkers heeft het verarmde en geïsoleerde land geen behoefte. Buitenlan ders wisten nog wel te melden dat het in Noord-Korea gonst van de geruchten over een aanval op 25 maart, de dag dat een ultimatum afloopt van het Atoomagentschap die twee geheime installaties wil inspecte ren. Waarnemers stellen dat de harde taal uit Noord-Korea mogelijk is ingegeven door de economische misère, die volgens Japanse en Zuidkoreaanse kranten al enkele keren zou zijn uitgemond in stakingen, voedselrellen en zelfs een couppoging. De huidige crisis 'kan de aandacht afleiden van economische problemen', zo meent ook B. Walraven, uni versitair docent Koreaanse Studiën in Lei den. Een andere, volgens Walraven 'speculatieve', theorie is dat de zoon en beoogd opvolger van de Noordkoreaanse leider Kim II Sung zijn positie wil veilig stellen. De toestand van semi-oorlog zou hem de kans bieden af te rekenen met vermeend verzet tegen de erfelijk bepaalde troonsbestijging. De 81-jarige 'Grote Leider' heeft een enorme persoonlijkheidscultus opgebouwd rond zichzelf en zijn dertig jaar jongere zoon Kim Jong II, de 'Geliefde Leider' die anderhalf jaar geleden werd benoemd tot opperbevel hebber van het leger. In Zuid-Korea bestaat evenwel de vrees dat de toegenomen animositeit kan resulteren in hervatting van de bloedige oorlog, die in 1950 begon met een Noordkoreaanse aanval. Noord-Korea wilde toen een aanstaand of fensief van de imperialistische troepen voor zijn, zo heette het in Pyongyang. Zuid-Korea heeft zijn leger van 640.000 man inmiddels in verhoogde staat van paraatheid gebracht. De bevolking voerde afgelopen maandag een driemaandelijkse alarmoefe ning uit met sterk toegenomen toewijding. Het luchtalarm loeide in alle grote steden, het verkeer kwam tot stilstand en vrijwilli gers leidden mensen met gezwinde spoed naar schuilkelders. In Zuid-Korea en daar buiten is echter tegelijkertijd gepleit voor een voorzichtig antwoord aan het adres van Noord-Korea. Harde maatregelen gericht op isolatie zou den paranoïde leiders in Pyongyang tot gevaarlijke uitbarstingen kunnen aanzetten. De Zuidkoreaanse regering zou bovendien willen voorkomen dat Noord-Korea als een pudding ineenzakt. „De Zuidkoreanen zijn enorm geschrokken van de kosten van de Duitse eenwording", zo zegt universitair docent Walraven. „Ze heb ben veel mensen naar Duitsland gestuurd om te voorkomen dat Korea bij hereniging de zelfde fouten maakt." In die visie is het voor Zuid-Korea voordeliger wanneer Noord-Ko rea eerst zelf hervormingen doorvoert waar door de kosten voor de wederopbouw na een hereniging beperkt kunnen blijven. van beroepsonderwijs en afge vaardigde in de 'nationale con sultatieve raad' (een soort over gangsparlement), Hafid Senhad- ri eveneens het slachtoffer van een aanslag. Senhadri ligt nog in coma. Tegen de achtergrond van het dagelijks voortwoekerende ge weld liet het hoofdzakelijk op een Berber-aanhang steunende Front van Socialistische Krach ten (FFS) dinsdag weten dat het de uitnodiging afwijst van de Hoge Staatsraad om deel te ne men aan een nationale dialoog. Ook de - eveneens voornamelijk op Berbers steunende - Groepe ring voor Cultuur en Democratie (RCD) zal waarschijnlijk niet deelnemen. De Hoge Staatsraad had zes par tijen en een 30-tal onganisaties uitgenodigd voor deze dialoog, die zal gaan over plannen om de 'overgangsgperiode' onder het huidige regime te verlengen en de presidents- en parlementsver kiezingen uit te stellen. Rome (rtr/afp) - Twee gewa pende mannen op een scooter hebben gisterochtend in Ro me een opposant van de Iraanse regering bij een aan slag doodgeschoten. Getuigen zeiden dat twee man nen op een scooter in een buiten wijk van Rome het op straat lopende slachtoffer, Mohammed Hussayn Nagdi, naderden en van dichtbij met een semi-automa- tisch geweer enkele schoten af vuurden. Het slachtoffer werd in het gezicht getroffen. De daders ontvluchtten in het drukke spitsuur het toneel van de aanslag. De 42-jarige Nagdi overleed op weg naar het zieken huis. Nagdi was vertegenwoordiger in Rome van de Iraanse Nationale Verzetsraad, waarin de guerril labeweging mujaheddin de grootste organisatie is. Aanhangers van de Iraanse op posant beschuldigden direct het regime in Teheran ervan achter de aanslag te zitten. De vermoorde verzetsfunctiona- ris Nagdi, die tot 1982 de Iraan se ambassadeur in Italië was, had zijn woning in het centrum van Rome in zijn auto met chauffeur verlaten en was op weg naar het kantoor van zijn beweging. De twee daders reden in het drukke verkeer op een scooter of motorfiets tot naast de auto en openden het vuur op hem. De twee aanvallers zagen eruit alsof ze uit het Midden- Oosten afkomstig zijn, verklaar den ooggetuigen. De chauffeur reed snel met het bloedende slachtoffer door naar diens kantoor, waar politieman nen die op wacht stonden eerste hulp verleenden. Daarop ging het naar een ziekenhuis, waar Nagdi overleed voor hij kon worden geopereerd. Een woordvoerder van de Iraan se Nationale Verzetsraad in Ro me, die wordt gedomineerd door de Volksmujaheddin, beschul digde het islamitische bewind in Iran de aanslag te hebben geor ganiseerd. „De moord is een ter- De vermoorde Mohammed Hussayn Nagdi. foto epa roristische daad waar het regime in Teheran de hand in heeft", zei hij volgens het Italiaanse pers bureau Ansa. De leider van de Verzetsraad, Massoud Rajavi, riep vanuit zijn kantoor in Keulen de Italiaanse autoriteiten op alle middelen in te zetten om de daders aan te houden en te zorgen dat de moordenaars hun gerechte straf krijgen. Nagdi is een nieuw slachtoffer van de 'als een diplo maat vermomde terrorist Raf- sanjani', de Iraanse president, aldus Rajavi. Hij verwees naar de moord op Kazem Radjavi, de vertegen woordiger van de Verzetsraad in Zwitserland, die in april 1990 in Genève werd vermoord. Deze moord was volgens Massoud Ra javi georganiseerd door de Iraanse ambassade. De Italiaanse politie is een grootscheepse klopjacht begon nen naar de daders. Het onder zoek is in handen gegeven van de Italiaanse anti-terreurbriga- de. Woordvoerder Antonio Vec- chioni van de Romeinse politie zei dat de politie zowel Nagdi's woning als kantoor al geruime tijd bewaakte. De daders wisten dit kennelijk en vielen de Iraniër aan toen hij zonder politie-begeleiding on derweg was. Kurd en stellen Turkije bestand voor Brussel - De Turkse Kurdische Arbeiderspartij PKK heeft gisteren verklaard bereid te zijn de gewapende strijd voor een onafhankelijk Kurdistan op te geven. De PKK heeft Turkije voorgesteld een staakt-het-vuren in acht te nemen en onderhan delingen te openen. Een woordvoerder dreigde echter dat de Kurden hun onafhan kelijkheidsstrijd zullen 'hervatten en intensiveren' als Turkije het vredesvoorstel afwijst. Hij wees erop dat de PKK, sinds 1984 vechtend voor onafhankelijkheid, nu een politieke macht is die miljoenen mensen in Kurdistan vertegenwoordigt. In meerdere Europese steden, waaronder Den Haag (foto) demonstreerden gisteren vele duizenden Kurden tegen het beleid van de Turkse regering, die zich tot nu toe onverzoenlijk heeft opgesteld tegenover de PKK. Nog meer slachtoffers noodweer in VS Washington - De 'sneeuwstorm van de eeuw' heeft volgens de jongste cijfers aan 175 mensen in de Verenigde Staten en Canada het leven gekost. Onder de slachtoffers zijn waarschijn lijk ook de 33 opvarenden van een vrachtschip dat maandag voor de kust Nova Scotia (Canada) verging. Aan de Amerikaanse oostkust ging het zoeken naar vermisten verder. Het dagelijks leven in de circa 25 getroffen staten begon zich dinsdag langzamerhand te normaliseren. Maar honderddui zenden huizen zaten nog zonder stroom en veel scholen en universiteiten bleven dicht. Het noodweer heeft naar schatting een schade van honderden miljoenen dollars aangericht. Defensie China duurder ondanks tekort Beijing - Het huishoudboekje van China vertoont steeds grotere gaten. De uitgaven van de Chinese overheid zijn te fors gestegen, zo constateerde minister van financiën Liu Zhongli dinsdag. Maar ondanks deze bestedingsdrift voert de regering het komende begrotingsjaar de militaire uitgaven op met 12 procent tot 42,5 miljard yuan (ruim 13 miljard gulden). Het begrotingstekort liep het afgelopen boekjaar op tot 23,7 "miljard yuan (bijna 8 miljard gulden), drie miljard meer dan gepland. De Chinese overheid wil komend jaar het deficit terugbrengen met 3,2 miljard yuan, een opgave die volgens Westerse economisch specialisten moeilijk zal zijn. India verscherpt veiligheidsmaatregelen New Delhi - India heeft de veiligheidsmaatregelen in de hoofdstad New Delhi verscherpt nadat Washington had gewaar schuwd voor nieuwe bomaanslagen. Dat heeft een hoge functio naris van het Indiase ministerie van binnenlandse zaken in New Delhi dinsdag meegedeeld. Hij voegde eraan toe dat New Delhi nog niet beschikt over nadere bijzonderheden over mogelijke daders, maar die wel spoedig van de Verenigde Staten hoopt te krijgen. Vorige week kwamen bij een bomaanslag in Bombay, het financiële centrum van India, zeker 250 mensen om en raakten 1.250 anderen gewond. Leden van de Indiase inlichtingendienst zeiden dat de regering zeer bang is voor mogelijke aanslagen in het politieke centrum van India. Het parlement en alle belangrijke ministeries zetelen in New Delhi. In 1992 49 journalisten gedood Washington - Het afgelopen jaar zijn 49 journalisten, voorna melijk in Europa en in voormalige Sovjet-staten, door geweld om het leven gekomen. Dat meldt een dinsdag verschenen rapport van het Comité ter Bescherming van Journalisten (CPJ) in New York. In 1992 zijn er 1635 aanslagen gepleegd op meer dan 1300 journalisten en mediavestigingen in de hele wereld. Dit is het hoogste cijfer dat de organisatie in haar twaalfjarig bestaan ooit heeft gemeten. De snelle opkomst van nationale en fundamentalistische conflic ten in veel landen is een belangrijke reden van de toename in aanvallen op journalisten, zo meldt het rapport. Vlaams Blok wil Antwerpen besturen Antwerpen - Het extreem-rechtse Vlaams Blok wil na de gemeenteraadsverkiezingen van volgend jaar Antwerpen mee besturen. Daartoe heeft de partij de werkgroep 'Hefboom '94 - een beter bestuur voor Antwerpen' opgericht. Bij de vorige verkiezingen behaalde het Blok meer dan een kwart van de stemmen in Antwerpen en werd daarmee de grootste partij. „In het verleden hebben we ons steeds als zweep- en oppositiépartij opgesteld. Nu willen we mee het beleid in handen nemen," zei Kamerlid Flip Dewinter gisteren. Hij is een van de prominentste leden van de groep. Brussel (afp) - De Amerikaanse voedseldroppings in het oosten van Bosnië leiden tot agressie onder de mensen op de grond. Volgens de directeur van Artsen zonder Grenzen in België vechten zij met elkaar om de pakketten met levensmid delen te bemachtigen. „Alleen de sterksten krijgen ze te pakken. Het gaat om een genadeloze 'struggle for life': het komt tot relletjes en de mensen vechten met elkaar om een doos levensmiddelen", zei Georges Dallemagne na terugkeer uit Srebrenica. Hij schetste een macaber beeld van de toestand in de Moslimen clave in Oost-Bosnië. „Elke nacht overlijden kinderen als ge volg van de kou. De bevolking wordt bewust uitgehondgerd, geterroriseerd en aan haar lot overgelaten. Ongeveer 5.000 mensen, die geen dak meer bo ven hun hoofd hebben, leven op straat ondanks kou en sneeuw. Hun enige voedsel bestaat uit droog fruit dat ze in de bergen sprokkelen". De Amerikaanse voedseldrop pings, die volgens Dallemagne sinds enige dagen heel precies neerkomen (ten hoogste 2 5 3 km van de stad), voorzien slechts in 5 a 10 procent van de behoeften van de bevolking. In ieder geval komen ze niet in de plaats van de hulpkonvooien over land. „Er is dringend behoefte aan met name meel en olie, en die zitten niet in de Amerikaanse pakket ten". In het ziekenhuis van Srebreni ca, met een capaciteit van 96 bedden, liggen ongeveer 150 ge wonden die aangewezen zijn op vijf overwerkte dokter die 's nachts bij het licht van een zak lamp operaties moeten uitvoe ren. Volgens Dallemagne heeft gene raal Philippe Morillon van de VN-vredesmacht uit vrije wil be sloten in Srebrenica te blijven. Toen hij in de enclave aankwam, sloot de bevolking zijn auto in om te verhinderen dat de bom bardementen hervat zouden worden. Daarop besloot Moril lon aan de zijde van de bevol king te blijven, waarmee hij 'deed wat hij moest doen', aldus de Belgische arts. Voorlopig gaat er echter geen hulpkonvooi van de Verenigde Naties naar Srebrenica nu de Serviërs niet goedvinden dat mi litairen van de VN de hulpgoe deren escorteren. Volgens een VN-woordvoerder hebben de Bosnische Serviërs de route slechts vrijgegeven tot aan de door Serviërs beheerste stad Bratunac, op ongeveer 15 kilo meter van Srebrenica.

de Stem | 1993 | | pagina 5