SR I Brandweer wil duidelijkheid 0 VERKOCHT KORT verbaal PLAATSELIJK nieuws DAG KLAPPER nJ ijdjanrt Boekenbeurs brengt redelijk wat geld op Van Braeckeveld/Boelens winnen rollenmeerdaagse van Eede ■GENHEID II 1.50 BFR523 Bouw nieuwe gymzaal bij gemeenschapscentrum 't Heike onzeker Over huisvesting van het korps in Kloosterzande Voorlichtingsavond voor hartpatiënten in Hulst >m te zoenen ticulieren Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. ZEELAND A5 Controle in Aardenburg Inbraak in Ledeltheater Controle in Schoondijke beslag j Pistool in genomen Beroving in Terneuzen Inbraak in Terneuzen Terhole Hulst Lamswaarde Brand verwoest hangar Oostburg Uitvoering Waterlanders afgelast WANNEER U ZELF EVEN PAUZEERT, LET DE ELEKTRONICA OP DE ZAKEN., 55 Pikje, jubileum, receptie, yerloving, overwinning,' Abraham, openbare door, mag best eens in /el op de pagina leilijk is dat niet en duur fijn. Prijs per regel of 2,40", één grote regel 1,89 resp. 3,04*. |en van een foto of formaat van 35 x 45 I 15,96 resp. 16,76* rieven op aanvraag. Bij ïtaling wordt 4,50 |nd. Foto's worden niet 076-236442 of geef uw [plaatsing af bij één van [Schriftelijke opgaven I geaccepteerd indien [;end zijn, ook indien uw bijgevoegd is. het recht voor teksten i redenen te weigeren. I klachten bereiken over jjtst behoudt de uitgever V om de naam van de |r bekend te geven. $n gelden op zaterdag gingsnieuws kolom op donderdag Hartelijk gefeliciteerd Mama Sjoerd Uw huis op dit formaat in de krant kost meestal minder dan een maand hypotheekrente en verkoopt snelier, want: En de makelaar weet van wanten en kranten ze maand TGROOTMOEDERS SAUS Ie sla en aardappelkroketjes Ook voor: EVENEMENTEN KOUDE SCHOTELS DINERS BUITENSHUIS ZAALTJE 30 PERS. .DE STEM MAANDAG 15 MAART 1993 Van onze verslaggever Heikant - Hoewel de Hulster ge meenteraad in principe heeft beslo ten dit jaar geld te stoppen in de boUW van een nieuwe gymzaal bij het gemeenschapscentrum 't Heike is het nog niet zeker of dit project doorgaat. Wethouder G. van de Voorde zei dat tijdens een bezoek van de CDA-ge- meenteraadsfractie aan Heikant. De gemeente wordt geconfronteerd met allerlei bezuinigingen en de voorjaars nota zal meer duidelijkheid brengen over de financiële mogelijkheden om de verbouwing van het Heike mogelijk te maken en zo ja, in welke fasering. De voorjaarsnota komt in april in de ge meenteraad. De aanwezigen kregen verder te horen dat het nog wel tot komende zomer kan duren voordat de gemeente met een reactie komt op de inspraakronde over het nieuwe uitbreidingsplannetje in de hoek Vylainlaan-Schoolstraat. Daarte gen zijn flink wat bezwaren gekomen, met name omdat er ook een woonwa gencentrum is ingetekend. Ook werd duidelijk dat dit jaar nog niet zal worden begonnen aan het al jaren gewenste fietspad Heikant-St.Jansteen. Voor dit jaar heeft Hulst op de begro ting wel een kwart miljoen gulden gere serveerd voor dit project. Van het Rijk krijgt de gemeente de helft subsidie voor plannen die besteksgereed zijn. Dat is echter nog niet het geval. Vanuit de aanwezigen werd het idee geopperd om de kasseienbestrating aan weerszijden van de Julianastraat te ver vangen door een fietspad. Dan zou het. probleem opgelost zijn. De ruimte is er, alleen ligt er de verkeerde bestrating. Wethouder Van de Voorde waarschuw de echter om zo maar wat te gaan doen. Volgens hem moet het hele fietspad in een groot plan aangepakt worden. Van onze verslaggever Kloosterzande - De Hontenisser vrijwillige brandweer wil dat het gemeentebestuur dit jaar eindelijk eens een standpunt inneemt over de huivesting van het korps Kloosterzande. Het gaat daarbij vooral om de realisering van een instructielokaal en het aanpassen van een perslucht ruimte. Brandweercommandant W. Broekhoven zei dat zaterdag in zijn jaarverslag tijdens de jaar lijkse feestavond van de brand weer. Voor wat betreft materi aal, materieel en kennis kunnen wij'ons als vrijwillige brandweer meten met de omliggende Zeeuws-Vlaamse gemeenten", aldus de commandant. „Doch de huisvesting van het korps Kloos terzande is al jarenlang een heet hangijzer. Als naar de omliggen de gemeenten wordt gekeken komt dit korps er zeer slecht vanaf". In het verleden zijn al verschil lende voorstellen over een in structielokaal en aanpassing van de kazerne tot in den treure besproken. In eerste instantie gaat de wens uit om de bestaan de locatie te verbouwen. Als dat geen haalbare zaak is dat kiest de brandweer voor het maken van een persluchtruimte die vol doet aan de huidige eisen. Te vens moet in dat geval de verga derruimte in de gemeentelijke dependance worden omgetoverd tot instructielokaal. Broekhoven wees er op dat voor de ongevallenbestrijding op de Westerschelde van gemeentewe ge de nodige materialen zullem moeten worden gekocht. Nodig om de gemeentelijke brandweer lieden op verantwoorde wijze te kunnen inzetten. Zo is met name het aanschaffen van speciale zwemvesten een vereiste, waar mee aanzienlijk bedragis ge moeid. „Onze mening is en blijft dat deze feitelijk door de regio nale brandweerkring aange schaft moeten worden", aldus Broekhoven. Tijdens de bindingsavond wer den de gebruikelijke onderschei dingen, bevorderingen en diplo ma's uitgereikt door burgemees ter Th. Steenkamp. P. Jonk- heym, postcommandant van het korps Vogelwaarde, werd onder scheiden vanwege zijn 25-jarig dienstverband bij de vrijwillige brandweer. J. de Rijke en O. Verbist werden bevorderd tot hoofdbrandwacht. De boekenbeurs bood ook de gelegenheid tot lezen in het zonnetje. 'Postcommandant Jonkheym van het korps Vogelwaarde wordt door burgemeester Steenkamp onderscheiden vanwege zijn 25-jarig dienstverband bij de vrijwillige brandweer. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze correspondente Hulst - De derde boekenbeurs van de vastenactie Hulst bracht aardig wat geld in het laatje. De werkgroep van de Willibrordusparochie was tevreden met het resultaat. Na aftrek van de kosten bleef er 1600 gulden over. De verkoop van tweedehands boeken en grammofoonplaten achter in de basiliek bracht goed op. De snuffelaars waren al om tien uur aanwezig om de begeerde boeken schat uit te breiden. De boeken waren ge rangschikt naar genre en dat maakte het zoeken heel wat gemakkelijker. Voor hen die zochten naar oude, originele opnamen van grote vocalisten zaten er in de dozen klassie ke en populaire muziek heel wat pareltjes. De basisschoolleerlingen trokken zaterdag de binnenstad in om kaarsen en boompjes te verkopen, ook zij haalden tientallen guldens op. Volgens de organisatie was de opbrengst iets minder dan voorgaande jaren, maar dit wordt gecompenseerd door de twee andere activiteiten die binnen de vastenactie vallen. „De boekenbeurs is in plaats van het Water-' looplein (een soort rommelmarkt die in het centrum van Hulst werd gehouden) gekomen en omdat er geen animo meer was voor de fiets-in hebben we de schoolgaande jeugd gevraagd karweitjes voor een kleine vergoe ding op te knappen. Begin deze week wor den de opbrengsten hiervan aan ons afgege ven en dan is er nog de huis-aan-huis-collec- te die van 5 tot 8 april wordt gehouden. Met deze drie activiteiten hopen we toch onge veer 15.000 gulden op te halen," aldus een bestuurslid. De opbrengsten komen ten goede aan Zaïre. Hier wordt een project gestart dat zich richt op alfabetisering, gezondheidsvoorlichting, landbouw en transport. Van onze correspondent Eede - Het Belgische koppel Jan van Braeckeveld/Patrick Boelens wist na een zinde rende finale de veertiende rollenmeerdaagse van Eede op hun naam te schrijven. In die finale, de koppelkoers, moesten ze het opnemen te gen de duo's Philip en Fran se Lampaert, de winnaars van vorig jaar, en Eric Clae- ys en Danny Brand. Be gebroeders Lampaert ston den voor aanvang van die fina- 'ekoppelkoers nog aan de lei ding, maar moesten uiteindelijk capituleren. Dit met minimaal verschil, wat in tijd uitgedrukt ui9 seconde was. Be snelste sprinttijd over de wee avonden kwam tijdens de openingsavond (vrijdag) al in de j toen Jan van Braecke- velcl de 500 meter in 20.17 se conden wegtrapte. Het record in ede staat trouwens nog steeds P naam van Mario de Vreeze riet 19.47. Het organiserende wielercomité Lede kreeg dus waar voor hun werk. Een goed gevulde Hof van Lede op de zaterdagavond en Panning in het gebeuren tot de aderlaatste seconde. Voor aanvang van het evene ment kregen de organisatoren °g even een tegenvaller te ver werken toen een ploeg zich we gens ziekte moest afmelden. Men kreeg met Frank Staelens n Lhrista Hamerlij nek echter •rij vlug het veld weer op volle erkte van twaalf koppels. Johan Rootsaert, voorzitter van net wielercomité Eede, keek Philip en Frankie Lampaert, Jan van Braeckeveld en Patrick Boelens (van links naar rechts) trappen zich in het zweet. dan ook met tevredenheid terug op het evenement, dat nog het enige in zijn soort is in West- Zeeuws-Vlaanderen. „Volgend jaar komt er zeker nog een vijftiende editie. Zowel bij het publiek als de renners blijft het hier in Eede aanslaan. Onze nieuw uitgedachte formule (pas voor aanvang van de finale wordt die finale ingedeeld) was een enorm succes. Daardoor bleef het tot de laatste pedaal stoten onbeslist." Eindstand: 1. Jan van Braecke veld/Patrick Boelens (België) 94 pnt, 2. Philip Lampaert/Frankie Lampaert (Eede) 93, 3. Eric Claeys/Danny Brand (België) 91, 4. Mark van Overbeeke/ Marnix de Backer (België) 74, 5. Rudy Buzeijn/Frankie Pijcke (Schoondijke) 73, 6. Bart van Braeckeveld/Aniek Gerards (België) 73, 7. Jacky Paridaen/ Rorrny Goethals (België) 60, 8. Ronny Versluys/Adrie Versluys (Zuidzande) 49, 9. Dirk Fore/ FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Luuk Laureijns (Eede) 48, 10. Mark Staelens/Bart van de Wijnckel (Eede) 30, 11. Frank Staelens/Christa Hamerlijnck (Eede) 28, 12. Steven van Was- senhove/Christien van Comper- nolle (België) 18. Aardenburg - Door de rijks politie werd zaterdag op de Draaibrugseweg een snel heidscontrole gehouden. Ge controleerd werden 365 voer tuigen. Daarvan reden 40 be stuurders te hard en werden geverbaliseerd. De hoogstge- meten snelheid bedroeg 125 kilometer per uur terwijl maximum 80 is toegestaan. Oost burg - Namens de ge meente Oostburg werd bij de rijkspolitie aangifte gedaan van een inbraak in het Ledel theater. Men was binnengeko men door het forceren van de voordeur. Er wordt niets ver mist, doch de toegebrachte schade bedraagt circa 200 gul den. Schoondijke - Afgelopen za terdag werd op de Dorpsstraat in Schoondijke een snelheids controle gehouden. 285 voer tuigen passeerden de radar controlepost van de politie. Dat leidde tot 26 processen- verbaal. De hoogst gemeten snelheid was 95 kilometer per uur terwijl maximaal 50 is toegestaan. Terneuzen - De gemeentepoli tie van Terneuzen heeft zater dagmiddag bij een inval in een woning aan de Kastanjelaan een pistoool met bijbehorende munitie in beslag genomen. Tegen de bewoner, M. C. (31) werd proces verbaal opge maakt. Terneuzen - De Belg F. M. uil Destelberghe werd zaterdag middag op klaarlichte dag be roofd. De man werd een brandgang aan de Nieuwed- iepstraat ingetrokken. Een mes werd hem op de keel gezet en zijn portefeuille met een inhoud van 2500 Belgische frank afhandig gemaakt. Terneuzen - In het afgelopen weekeinde werd ingebroken bij een bedrijf aan de Haar- manweg in Terneuzen. Ver mist worden drie boormachi nes. Men was binnengekomen door het vernielen van een ruit. KOERSBAL - De Bond vooi Ouderen hield een koersbal- wedstrijd. Uitslag: 1. C Freyzer-Van Hooye, 2. W. Cambeen, 3. J. Bink. KOERSBAL - De Katholieke Bond voor Ouderen hield een koersbalwedstrijd in zaal De Lieve. Uitslag: 1. A. Emeleer/ C. Baeyens, 2. M. Baeyens/L. Kegels, 3. M. van Vlierbergen- L. de Bot. KOERSBAL - De Katholieke Bond voor Ouderen hield een koersbalwedstrijd. Uitslag: 1. J. van Geertruij/L. Sala, 2. A. van Driessche/L. Platjouw- van Poelle, 3. J. Platjouw/E. van Driessehe. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE MAANDAG CLINGE - Malpertuui 3.30 uur, koersbal. -De Landbouw, 20 uur, prijs- kaarting. SAS VAN GENT - De Roselaer, 14 uur, kaarting KB O. ST.-JANSTEEN - Café 't Centrum, 14 uur, vlees- kaarting. -De Warande, 13.30 uur, bingo KB O. TERHOLE -Café de Kroon, 14 uur, vlees- kaarting. GROEDE Slijkstraat 7, 19.30-21 uur, schrijfavond Amnesty Internatio nal. Van onze correspondent Hulst - De (ex-)hartpatiëntenvereniging Naar Ieders Kunnen houdt wekelijks sport- en spelavonden voor (ex-)hartpatiën- ten en partners. Dinsdag 30 maart zet deze vereniging zijn deuren open. Iedereen die belangstelling heeft kan nu eens een kijkje komen nemen in de gymzaal Het Ravelijn te Hulst van 19.00 tot 20.30 uur. Het programma van de voorlich tingsavond beoogt goede infor matie te verstrekken over aange past sporten voor (ex-)hartpa- tiënten tijdens het wekelijkse sportuurtje. Na ontvangst wil de vereniging laten zien wat er mo gelijk is aan de hand van een demonstratie door de sportgroep onder leiding van de sportleraar. Dan volgt een toelichting op de demonstratieles met uitleg over de sportmogelijkheden voor (ex- )hartpatiënten. Aansluitend is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Van onze verslaggever Oostburg - Een brand bij een landbouwbedrijf aan de Oude Haven in Oostburg heeft gistera vond een hangar volledig ver woest. Bij de brand gingen enkele land bouwwerktuigen en een hoeveel heid hooi verloren. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De Oostburgse brandweer was snel ter plaatse, maar kon de loods niet meer redden. De oor zaak was gisteravond nog niet bekend, maar brandstichting wordt niet uitgesloten. Het sportuur is dusdanig inge richt dat iedereen op eigen ni veau mee kan doen. Belangrijk is dat er op een ontspannen manier aan lichaamsbeweging kan wor den gedaan. Iedereen die belang stelling heeft voor de voorlich tingsavond in Hulst, kan zich aanmelden bij het secetariaat van Naar Ieders Kunnen bij W. Asselman. Van onze correspondent Waterlandkerkje - De toneel voorstellingen van toneelclub De Waterlanders uit Waterland kerkje die gepland waren voor 26 en 27 maart, zijn afgelast door ziekte van de hoofdrol speelster. „Onverwacht heeft zich bij onze hoofdrolspeelster een gezond heidsprobleem voorgedaan," al dus de woordvoerder van De Waterlanders. „Wegens zwan gerschap van een andere speel ster was uitstel tot een latere datum dit voorjaar niet moge lijk. Het bestuur en de spelers van de club betreuren het uitstel ten zeerste. Voor zover nu be kend zullen de voorstellingen waarschijnlijk in het najaar zijn." (ADVERTENTIE) Ertend Uneto Beveiligings installateur Elektronische beveiliging Oranjestraat 5 Tel. 1155-2710

de Stem | 1993 | | pagina 7