Axel-Graauw boeiende klassieker Terneuzen: 200 jeugdleden Uzen Shotoka Florerende jeugdafdeling boekt sportieve prestaties Sterke start Dallinga Zeeland kiest voor herstructurering KNVB ZILVEREN SCHOEll Voorzitter Var topscorers-klassement sport KORT sportnieuws KORTl SPORT ZEELAND Ron Goossen: 'We gaan er wat van maken' Overwinning voor Zeeuwse meisjes 'Middelkamp' naar Dorpenomloop Quaars plaatst vraagtekens bij opzet bestuurs- en financiële structuur Voetbal Voorzitter Schalken; DE STEM ZATERDAG 13 MAART 1993 DE STEM Van onze atletiekmedewerker Cadzand - Met Axel-Graauw staat zaterdag 13 maart al de vijfde loop van de Supercom petitie van SV Aloy op het programma. Een klassieker waar de Zeeuws-Vlamingen altijd naar uitkijken. Zo ook Ron Goossen uit Cadzand, die voor de vierde keer aan de start staat. „Een lekkere wedstrijd met een sterk veld en het gaat er altijd enorm hard aan toe." ATLETIEK Goossen is één van die atleten die uit het voetbal voortkomt. „Tot mijn 31e heb ik bij Cad zand gevoetbald. Toen dacht ik dat ik voor dat spelletje te oud was geworden en ben ik maar wat gaan joggen. Dat is wat uit de hand gelopen." Inmiddels liep hij al drie marathons en de vier de komt er aan, want zaterdag 27 maart staat de Westlandma- rathon op zijn programma. Axel- Graauw past dan ook uitstekend in de voorbereiding op het ge beuren tussen de 'kassen' van het Westland. „Het gaat tot nu toe naar wens. Ik liep een bevredigende cross competitie, waar ik uiteindelijk op een veertiende plaats eindig de. De midwinter halve mara thon van Cadzand-Bad verliep eveneens naar wens. Mijn beste tijd op de marathon staat op 2.54.04, vorig jaar in Rotterdam gelopen. Daar moet nog wat van af kunnen. Ik ga in elk geval straks op 2 uur en 50 minuten weg. We zien wel waar het schip strandt. In Axel-Graauw wil hij zaterdag eveneens zijn persoonlijk beste tijd verbeteren. „Twee jaar gele den liep ik die 22 kilometer net binnen de 1 uur en 20 minuten. Dat moet, als de weersomstan digheden zaterdag meewerken, sneller kunnen. Een nadeel is misschien dat ik volop in training ben voor de marathon. Dat zit toch in de benen, maar we gaan er zeker wat van ma ken. Ik loop nu al een jaar of acht mee en dan weet je onder tussen wel wie de concurrenten zijn." Goossen bewees afgelopen zater dag op de Napoleonhoeve dat de vorm er is, maar dat bewezen ook andere klanten voor een ho ge klassering met onder meer Frank Verschorre en Peter Rem- mé. Of de Zeeuws-Vlamingen in staat zijn de Belgen, die tot nu toe de klassiekers van SV Aloy naar de hand wisten te zetten, te kloppen, valt af te wachten. Het is immers altijd weer een verras sing wie aan de start komt. Feit is wel dat de lange afstanden het qua belangstelling goed blijven doen. Het startschot valt zaterdag om 14.00 uur bij de Axelse sporthal 't Sportuus. Via de Oostzeeuws- vlaamse polderwegen gaat het daarna naar de Graauwse Dorpsstraat, die 22 kilometer verder ligt. In Graauw zelf staan twee afwachtingslopen gepland. Dit met de afstanden vijf en acht kilometer. Ook voor hen klinkt het startschot om 14.00 uur. Voor de lopers die naar Axel moeten worden gebracht worden er bussen ingezet vanaf Graauw. Deze vertrekken om 13.00 uur vanaf het clubgebowu van het organiserende SV Aloy. Van onze sportmedewerker Oostkapelle - De Zeeuw se meisjesselectie tot 18 jaar heeft op overtuigen de wijze (0-5) de oefen wedstrijd tegen de vrou wen van Oostkapelle ge wonnen. In de eerste helft domineer de Zeeland nadrukkelijk en nam toen al een beslissende 0-3-voorsprong door een doelpunt van Ilona Hart- hoorn (Apollo) en twee tref fers van Wanda Zegers (Terneuzense Boys). In de tweede helft hetzelfde wed strijdbeeld. Het was in die fase Janita Davidse van de thuisclub die als aanvalster van de Zeeuwse selectie twee keer scoorde en de eindstand op 0-5 bracht. Dinsdag 16 maart speelt Zeeland de belangrijke kwalificatiewedstrijd voor het nationaal kampioen schap in Rotterdam tegen de selectie van die afdeling. Dat duel begint op het sportpark van De Zwervers om 19.00 uur. Goes - De ZRTC Theo Middelkamp neemt van daag met vier ploegen deel aan de Dorpenom loop in Ruchpen. Bij de A-amateurs komen in aktie Franqois Franse, Wilf red Geijs, Peter Heeren, Jan van Schaik, Mario van Vlimmeren en Richard de Vrieze. De B-ploeg bestaat uit Daan Verhulst, Jan Blok en Ronald Wielders. De junio- renploeg wordt gevormd door Franklin Klaasse, Jac- co Luteijn en Eric Joosten, terwijl er twee nieuwelingen van start gaan, namelijk Stefan Dagevos en Erwin de Dreu. Van onze sportmedewerker Sjaak Begijn Terneuzen - Voor de voet balvereniging Terneuzen is 14 maart een positieve mijlpaal in haar geschie denis. Op die datum zal het 200e jeugdlid voor aanvang van de thuiswed strijd van het eerste elftal tegen Hoofdplaat gehul digd worden. Terneuzen heeft daarmee de grootste jeugdafdeling van Zeeuws- Vlaanderen. Op provin ciaal gebied moet het die eer delen met RCS uit Oost-Souburg. De 10-jarige Stefan van Ham is de gelukkige speler. Ruim een half jaar geleden streek hij met zijn ouders neer in Terneuzen, ontdekte dat er naast de scou ting in de ochtenduren ook nog ruimte was om te voetballen en meldde zich aan bij de rood zwarten. In zijn eerste optreden bij de E-pupillen scoorde hij drie keer. De appel valt bij dit alles niet ver van de boom, want zijn vader speelde ruim twintig jaar geleden hetzelfde spel bij W Axel. Jeugdbestuurslid Tonnie Ver mast weet met gepaste trots te vertellen waarom de jeugdafde ling zo sterk groeit. „Zonder te overdrijven kun je stellen dat het beleid goed is. We hebben alle pogingen in het werk gesteld om potentiële leden te bereiken. De basisscholen hebben we brieven gestuurd en via gerichte huis- aan-huis-folders hebben we re clame gemaakt. We hebben het geluk alles te kunnen koppelen aan de sportieve successen. Je verkoopt geen lucht. Terneuzen beschikt over goede trainers, meestal oud-voetballers. Ook oud-leden komen vroeg of laat terug. Dat zegt toch wel iets over de betrokkenheid bij de club. Alle werkzaamheden worden pro deo verricht. Het enige dat wij aanbieden is een kerstpakket, een feestavond aan het einde van het seizoen en de mogelijkheid om op kosten van de vereniging een trainingscursus te volgen. Het totale pakket aan factoren zorgt voor een florererende jeug dafdeling." Prioriteit In zijn nieuwjaarstoespraak gaf Terneuzen-jeugdspeler Stefan van Ham bekijkt samen met jeugdbestuurslid Tonnie Vermast wanneer er weer gevoetbald moet worden. foto wim kooyman voorzitter Antom Hermus al aan de prioriteit bij de jeugd te wil len leggen, boven het aantrekken van spelers van buitenaf. Ter neuzen wil nu dus gaan oogsten uit hetgeen men door de jaren heen heeft opgezet. De A-junio ren van de zondagvierdeklasser spelen momenteel topklasse, maar gaan volgend seizoen zo goed als zeker interregionaal spelen. Het vlaggeschip van de vereniging op jeugdniveau is na tuurlijk het Bl-elftal, dat in de landelijke competitie uitkomt te gen ploegen als Feyenoord, ADO Den Haag, Sparta, RBC, Excel sior en Dordrecht'90. Zelfs het weekblad VI besteedde aan deze groep onlangs enige aandacht. „Deze groep doet het goed, zal zeker in deze klasse blijven spe len," aldus Vermast, die er aan toevoegt dat een flink aantal spelers uit dit elftal in het ko mende seizoen zal overstappen naar de. A-junioren. Het is dus noodzaak dat ook deze categorie op een zo'n hoog mogelijk ni veau gaat acteren. Spelers van buiten Terneuzen onderkennen de kwaliteiten van de jeugdelftallen en melden zich veelal uit eigen beweging aan bij Terneuzen. „Want hier kunnen ze op een veel hoger niveau acteren dan bij de club uit hun woonplaats." Een grote jeugdafdeling vereist uiteraard de nodige coördinatie. Han van der Hooft neemt die taak voor zijn rekening. Op ge zette tijden voert hij evaluatie gesprekken met de jeugdtrainers en jeugdleiders. „De totale gang van zaken wordt dan besproken. Dat varieert van doorschuiven van jeugdleden tot en met de accommodatie. Ruim driekwart van de genodigden is aanwezig," aldus vice-voorzitter Vermast, die zichzelf 'de voorzitter op het veld' noemt, omdat hij daar al tijd te vinden is. Accommodatie Met de accommodatie is een teer punt aangehaald. Zoals eerder vermeld, wil de gemeente na vele jaren eindelijk actie ondernemen om die accommodatie te ver nieuwen. Het één en ander gaat gepaard met een herindeling van het Zuidersportpark als gevolg van de bouw van een aantal units van de Stichting De Sterre uit Clinge. „Nog dit voorjaar zullen we met de besturen van Terneuzen en Terneuzense Boys om de tafel gaan zitten," vertelde een woordvoerder van de gemeente desgevraagd. „Op dit moment geld uitgeven voor verbetering van de accommmodatie heeft daarom geen zin. Dat is pure vernietiging van kapitaal. In goed overleg gaan we met de verenigingen naar een oplossing zoeken. De sportaccommodatie heeft bij de gemeente de hoogste prioriteit," Jeugdlid Stefan van Ham zal zich dus nog enige tijd moeten omkleden en douchen in een zeer verouderde kleedruimte. De sportieve prestaties hoeven daar echter niet onder te lijden. Dat heeft het verleden duidelijk be wezen. Van onze biljartmedewerker Kloosterzande - Louis Dallinga is het kampioenschap Beker kader van het district Zeeuws-Vlaanderen bijzonder voortva rend gestart. Na twee partijen staat hij in poule A met vier matchpunten en het hoge algemeen gemiddelde van 42,85 genoteerd in café Molenhof te Groenendijk, waar GBC voor de organisatie zorgt. Zelfs in zijn topjaren - Dallinga kwam een aantal jaren niet in actie - presteerde de biljarter uit Sluiskil niet beter. Met die start levert hij het bewijs dat men terdege rekening met hem moet houden in dit kampioenschap kader 38/2 en dat de vrij inten sieve training van de laatste tijd niet tevergeefs is geweest. Zijn eerste partij tegen Marijn Geirland was al knap. In slechts 10 beurten maakte Dallinga de 300 caramboles vol. Dat rugge- steuntje inspireerde hem tot grootste daden. Kind van de re kening werd zijn aloude rivaal Theo Platjouw uit Axel. Voor Platjouw, toch vooraf ook één van de kanshebbers, verliep de opening bepaald niet naar wens. Hij verloor tegen debutant Ro bert van Stevendaal in 13 beur ten met de cijfers 235-150 (Plat jouw moet 300 caramboles ma ken in deze titelstrijd op handi cap-basis, red.). Door dat resul taat moest hij in de tweede ron de tegen de sterkste winnaar en dat was uitgerekend Louis Dal linga. Platjouw trof een ontketende Dallinga op zijn weg. In de twee de beurt produceerde Dallinga een serie van 242 caramboles en dat was beslissend. In slechts 4 beurten maakte hij de 300 ca ramboles vol en liet Platjouw op 83 achter. Cor Verlinde zette in poule A eveneens een sterke partij neer. In slechts 10 beurten won hij van Piet de Koeyer met 200-60. UITSLAGEN Poule A: Marijn Geirland-Louis Dallinga 33-300 ((10 beurten), Theo Platjouw-Robert van Stevendaal 235-150 (13), Piet Cornelis-Jac de Maat 150-149 (18), De Maat-Van Stevendaal 150-125 (12), Geirland- Cornelis 140-150 (27), Platjouw- Dallinga 83-300 (4). Poule B: Cor Verlinde-Piet de Koeyer 200-60 (10), Dion Bergmans- Koos Zwanink 150-175 (14), Johnny Rottier en Herman Cornelis hadden nog niet gespeeld. FC TWENTE krijgt eind dit jaar een nieuwe voorzitter. De huidi ge praeses Hans van den Berg ruilt in december met Cees An ker (41) van functie. Laatstge noemde is sinds vorig jaar lid van het algemeen bestuur van de eredivisieclub. Van den Berg trad in 1988 aan als voorzitter van FC Twente. Door onze medewerker Rinus Verberkmoes Kapelle - De afdeling Zeeland van de KNVB is door de bocht. De Zeeuwen gaven unaniem hun fiat aan de 'nieuwe' KNVB. Die zal bestaan uit acht distric ten in plaats van twintig afdelingen. Zeeland gaat, als het doorgaat, om streeks 1995 op in het district Zuid- West. Of, zoals men voorstelde, in het district Deltagebied. Voor de in het bestuur amateurvoetbal zit ting hebbende Jan Schaalje en Joop Jansen (penningmeester) was de bijeenkomst in Ka pelle een 'verademing'. Het afdelingsbestuur, bij monde van voorzitter Cees Blomaard en Henk Hoogerland, hield, in tegenstelling tot enkele andere districten, een warm pleidooi voor de voorgestelde wijziging. Zeeland was voor en moest voor stemmen. Een peperduur rapport van de AEF had, volgens de be stuurders, aangetoond dat het roer om moest, wilde de KNVB niet te ver wegzak ken, te duur en te ondoorzichtig worden. Knelpunten zijn onder meer: een te ingewik kelde verenigingsorganisatie, te weinig be trokkenheid bij de leden, lange bestuurlijke lijnen, ondoorzichtig bestuur met twintig afdelingen, een bestuur amateurvoetbal, zes tig afgevaardigden en tweehonderd regio-af gevaardigden, vierhonderd commissies, werkgroepen en belangenorganisaties. Dit alles bleek niet genoeg om de clubs voldoen de ondersteuning te geven. In feite bestaat de KNVB uit twintig afdelin gen, die als eigen koninkrijkjes opereren, en een 21e afdeling, die 'ongrijpbaar' is. Name lijk Zeist. In totaliteit vormen zij samen een bond, die te weinig klantgericht is en eigen lijk alleen uitvoeren als taak heeft. In die bond is, volgens voorzitter Cees Blomaard in zijn openingsrede: „Al jaren een ordinaire strijd om de macht bezig." Blomaard zei verder over deze conflicten: „Het is een schande voor de KNVB. De onderlinge ver-i deeldheid is groter dan ooit tevoren." Zijn wens, de nieuwe opzet met beide han den aangrijpen, stak hij niet onder stoelen of banken. Zijn pleidooi richtte zich op een professionelere opzet, meer snelheid en kwa liteit, meer betrokkenheid en meer klantge richt werken en minder vergaderen. Zeeland ging, met toevoeging van enkele amandementen, akkoord. Of deze stem, goed voor 55 stemmen op een totaal van 2225, voldoende zal zijn, valt te betwijfelen. Twaalf tot veertien afdelingen zijn namelijk tegen de voorgestelde plannen en willen het oude behouden en terug naar een twaalftal disctricten. Op 27 maart valt in Zeist de beslissing. Vaag Opmerkelijk in dit geheel is het feit dat veel zaken nog ontzettend vaag zijn. Hoe ziet het 'Delta-disctict' eruit. Zeeland, Brabant tot aan Roosendaal en Zuid-Holland tot en met Dordrecht? Het is een optie. Te veel zaken moeten in de toekomst nog vastgelegd wor den. Het stoorde met name Johan Quaars uit Philippine. Met zijn opmerkingen, bijgestaan door Hans Lander van Middelburg, plaatste hij de 'regenten' diverse malen voor het blok en haalde hij de winst binnen. Zo ook rond de rol van de nieuwe voorzitter van het disctrict. Het rapport was vaag in wie hem kiest en wie hem naar huis kan sturen. Quaars vroeg om duidelijkheid. Het werd hem en de vergadering toegezegd. Eveneens onduidelijk was de opzet in de financiën. Wie controleert, wie bepaalt en aan wie legt men verantwoording af, waren vragen die om een antwoord vroegen. Helder werd het niet. De inbreng ging in de boeken en gaat mee in de nadere invulling. Op financieel gebied was Johan Quaars helemaal op dreef. Hij vond onder andere een foutje, dubbel opvoeren, van 850.000 gulden. Hij bleek volgens Jansen de enige te zijn die dat ontdekt had. Verder uitte Quaars felle kritiek op de onduidelijkheid rond de verdeelsleutel van de kosten. „Is dit op basis van ledental of van vermogen. En wat is het tijdstip van de vaststelling van vermogens bij de afdelingen," vroeg hij. Quaars was bang voor potverteren en voor het straffen van die afdelingen, die een goed financieel beheer hadden gevoerd. Zeeland zou bijvoorbeeld veel meer per lid bij moeten betalen dan een afdeling als Leiden. „Wie gespaard heeft, wordt gestraft," opperde hij. Quaars wilde tevens een limiet stellen aan de bijdrage in de reorganisatiekosten. Hij stelde dat op vier miljoen. Jansen zegde dat niet toe. Een andere zorg van Quaars is het reser vepotje van de afdeling Zeeland, waaruit geput kan worden in ruil voor bijvoorbeeld contributieverhoging. Dit bedrag van vijftig mille, bekend als het 'potje van Quaars', uit de periode dat hij nog penningmeester van de afdeling Zeeland was, werd en wordt angstvallig buiten de vaststelling van het eigen vermogen gehouden. Een geruststeller- tje voor de Zeeuwen, die inmiddels drom mels goed weten dat de herstructurering nog ontzettend veel werk vergt en al een fikse duit, het rapport alleen al slokte 750.000 gulden op, heeft gekost. „Alleen daarom al is tegen stemmen een slechte zaak," zei Cees Blomaard. 1. B. van Craenenbroeck (Clinge) met 19 doelpunten. 2. P. Bom (SSV'65) met 17 doelpunten. 3. C. Blommaert (HW'24) met 16 doelpunten. 4. J. Lambert (Koewacht) met 15 doelpunten. 5. H. Rietjens (HW'24) met 14 doelpunten. 6/7. P. v.d. Hooft (Sluiskil), W. Bisschop (Steen) met 13 doelpunten. 8. R. Bun (SSV'65) met 12 doelpunten. 9. t/m 11. J. Navarro (Steen), R. Zuvdwegt (Kloetinge), A. den Dekker (Kloetinge) met 11 doelpunten. 12. R. Weststrate ('s Heer- Arendskerke) met 10 doelpunten. 13/14. D. Rietjens (HW'24), M.. Astroh (Dauwendaele) met 9 doelpunten. 15. t/m 20. F. Goedegebure (Goes), S. Soulimans fiWi I plaat), K. Westerweele (Res?TI Wouters (Vogelwaarde), Wol degebure ('s Heer-ArendskeS' R. Dagevos (Wemeldinge) 2 doelpunten. I 21. t/m 24. P. Schipper (MirUj I burg), R. Krijger (Goes), M it (RCS) R. Raes (Vogelwaard^ 7 doelpunten. I 25. t/m 35. M. de Ruv (Breskens), A. Karelse ttt I tor'88), R. de Vos (Patrijzen) 'l de Block (Clinge), M. Dh (Corn Boys), R. van R0" (RCS), R. Mobach (Sluiskil '1 v.d. Bosch (Steen), H. v.d. wji I (Kapelle), J. v.d. Klooster I Heer-Arendskerke), M. de Gnv, I (SSV'65) met 6 doelpunten. 1 Clubscore: 1. HW'24 met 54 doelpunten SSV'65 met 47 doelpuntens I Clinge met 45 doelpunten. Aanmoedigingsprijs sporttalent Terneuzen - Tijdens het Sportgala van de Zeeuwse Sportraad I vrijdag 14 mei te Kapelle wordt de jaarlijkse sportprijs uitge reikt. Deze prijs, een bedrag van 5000,-, wordt toegekend aan de meest talentvolle sporter of sportster van Zeeland. De sportgedeputeerde van Zeeland reikt de prijs uit. Een comité van sportdeskundigen zal de aanmeldingen beoorde. len en maximaal drie kandidaten nomineren voor de aanmoedi- gingsprijs. De op het Sportgala aanwezige vertegenwoordigers I van de Zeeuwse sportbonden zullen mede de keuze bepalen wie I de prijs in 1993 in ontvangst kan nemen. De beoordelingsperio- de voor de sportprestaties is van 1 mei 1992 tot 1 april 1993. Aanmeldingen voor de aanmoedigingsprijs jeugdig sporttalent moeten voor 31 maart ingediend zijn bij de Zeeuwse Sportraad te Arnemuiden. Kandidaten voor de aanmoedigingsprijs mogen niet ouder zijn dan 23 jaar, moeten in Zeeland woonachtig zijn en het prestatieniveau minimaal van nationaal kaliber zijn. Meer informatie over dez aanmoedigingsprijs en het Sportgala kan men krijgen bij de Zeeuwse Sportraad. Jacky de Vries kampioen BFTS Terneuzen - Jacky de Vries van de biljartvereniging 't Bierwin-1 keltje is kampioen derde klasse driebanden van de BFTS geworden. In café 't Keldertje, waar de gelijknamige biljartver eniging onder leidng van Ankie de Kraker voor de organisatie zorgde, was De Vries de sterkste in de finale. Jacky de Vries moest overigens tot het uiterste gaan om 2 opponent, Jack Mechielsen van 't Keldertje, te verslaan. Bij de I stand 5-4 in het voordeel van Mechielsen maakte De Vries met twee caramboles deze korte partij uit en pakte de titel. EINDSTAND 1. Jacky de Vries (Bierwinkeltje), algemeen gemiddelde 0,338 en I hoogste serie 3, 2. Jack Mechielsen (Keldertje) 0,289-2, 3. Ad Bakker I (Concordia) 0,328-2, 4. Luciën Bentz (Keldertje) 0,350-4, 5. Rein Harms I (Wilhelmina) 0,310-3, 6. Rowdy Mahoney (Concordia) 0,250-2 (allen I promotie), 7. Machiel de Lijzer (Keldertje) 0,215-2, 8. Trudy Kombrink I (Keldertje) 0,202-2, 9. Walter Pleket (Bierwinkeltje) 0,195-2, 10. Karl Katern (Keldertje) 0,186-1, 11. Frans Koene (Bierwinkeltje) 0,178-2,12 i Rein Bentz (Keldertje) 0,385-2 (promotie), 13. Gerard Kombrink I (Keldertje) 0,180-1, 14. Wim de Koster (Wilhelmina) 0,130-3,15. Alfred Zweiphenning (Wilhelmina) 0,070-1. Krappe nederlaag Zeeuwse jeugd Terneuzen - De Zeeuwse jeugdvoetbalselectie jongens tot 15 jaar heeft met 2-1 van de talentvolle B-junioren van Terneuzen verloren. In de eerste helft was de Zeeuwse seletie duidelijk j beter dan de thuisploeg. Geheel in de lijn van het vertoonde spel kwamen de bezoeken I op voorsprong door een doelpunt van Bart Rijnhout, normaal deel uitmakend van de B-junioren van Terneuzen. Tijdens c' pauze voerde Zeeland verschillende wissels door en dat kwaia I het collectief niet ten goede. Terneuzen BI had het beste van het spel in de tweede helft. Twintig minuten voor tijd scoorde Robin Oppeneer met een kopbal de gelijkmaker en in de 85e minuut bezorgde Mark la Grand Terneuzen BI de winst. Maks/Number One speelt gelijk Axel - In het Axelse zaalvoetbal deelde koploper Maks/Number One de punten via een 3-3-gelijk spel met Primus/Pluym, nummer drie in de competitie. Benetton kon daardoor een puntje dichterbij komen. Het deed dit door De Ruyter met 5-4 te kloppen. In deze zelfde eerste klasse zegevierde Ratjetoe met 5-3 over I Gemeente en scoorde Marine Service negen keer in het treffen j met Disco Love/Bastion 2, dat één keer raak schoot. In de tweede klasse won Azalea met 2-1 van Engelhard, klopte rode lantaarndrager Van Alten Dax met 4-1 en won IZV 2 met 11-31 van Disco Love/Bastion 1. STANDEN Eerste klasse: Maks/Number One 18-33, Landgraaf/De Pieper 17-29, Primus/Pluym 19-28, Benetton 18-27, De Ruyter 19-26, Ratjetoe 18-22 Gemeente 18-20, Disco Love/Bastion 2 18-17, Marine Service 17-16. Tweede klasse: Azalea 19-20, IZV 2 18-16, Disco Love/Bastion 111-11' Engelhard 18-11, Dax 19-11, Broomchemie 18-8, Steelant 17-6, Van Alten 18-5. Bonte Hert buigt hoofd voor leider Hulst - Bonte Hert heeft in het duel met Van de Ven/Van de I Hommel, koploper in de tweede divisie E van het landelijke zaalvoetbal, het hoofd moeten buigen. Met 9-3 verloren de Hulstenaren in eigen huis. Het duel met de leider begon grJ Jurgen Verbraeken opende de score en dat betekende 1-0.1 gekraakt schot ging via een speler langs doelman Roger Bogaert en dat hield 1-1 in, waarna het 1-2 werd nadat de bal buiten de lijnen was geweest. Angelo Verbraeken tekende vervolgens voor 2-2. Enkele defen sieve foutjes in het Hulster team werden vakkundig afgestraft en dat hield 4-2 bij de pauze in. Na de doelwisseling waren Angelo Verbraeken en Onno Ribbens dicht bij een treffer. De ba caramboleerde echter steeds richting verkeerde kant van bet doel. De gasten hadden meer geluk. „Bij hen ging die dan net m het doel," wist Henk Maas, coach van Bonte Hert. Deze zag Onno Ribbens nog 3-7 scoren, waarna Bogaert gewisseld werd voor een veldspeler en Angelo Verbraeken vliegende keeper werd. Het loonde niet. De score liep op tot 3-9. „Een geflatteer de uitslag en een verdiende winst voor de mannen uit Brabant, meldde Maas. Apart klassement Juniorendriedaagse Axel - Nu steeds meer kasseien verdwijnen leek het de organisatoren van de Internationale Juniorendriedaagse Groot- Axel zinvol om deze 'monumenten' in het parkoers van De jubileumcommissie van de voetbalu Van onze medewerker Fred Rabout IJzendijke - Maar liefst 75 jaar georganiseerd voetbal in IJzen dijke. Op 26 maart is het zo ver, want op die dag in maart werd in het café van Guust Neijssen de boreling boven de doopvont gehouden die de naam Juliana meekreeg. De archieven geven prijs dat naast Guust Neijssen ook Edemond de Witte en Guust de Witte bij de doop aanwezig I waren. Guust van de Wijnkei, van wie het hart altijd van ritme verandert als de kleu- ren blauw en wit op zijn netvlies ko men, is de boeken ingedoken. „We zijn de oudste club in het westen, de tweede oudste in Zeeuws-Vlaanderen, Axel is ouder en de zesde oudste in Zeeland. Dus wat leeftijd betreft horen we er toch bij dacht ik." I Voordat men georganiseerd ging voet ballen trapte men in 'Iezendieke' al tegen een bal. Vanuit een jeugdclub zo meldt de overlevering,- speelde in 1913 Hercules al partijtjes tegen bevriende de driedaagse op een unieke wijze in het wedstrijdgebeuren betrekken. De organisatie heeft dan ook in samenspreek met de KNWb een totaal nieuw klassement ingesteld, het zogenaamde 'Kasseien-1 klassement'. Al jarenlang is in iedere etappe een strook kasseie opgenomen die vier keer door de renners genomen moet word®- Het betreft de volgende stroken: vrijdag 28 mei: Plattend'! Axel (950 meter); zaterdag 29 mei: Waterhuisstraat Zuiddorp (300 meter); zondag 30 mei: Schoolstraat Overslag (1200 meter'. Aan het eind van iedere strook worden bij elke passage de eers drie renners geklasseerd en wordt er een puntentotaal toeg - kend, te weten 5, 3 en 1 punt. Elke dag wordt het klas-*®11® opgemaakten krijgt de leider de grijze trui uitgereikt, u I eindwinnaar van dit unieke klassement wordt de bezitter een originele (verzilverde) kassei. Uiteraard is hieraan ook e geldprijs verbonden. Het klassement wordt toepasselijk 8esP°, sord door Koninklijke Wegenbouw Stevin BV. Dus naast gele, groene, rose en witte trui nu ook een grijze trui w Internationale J uniorendriedaagse. I Van onze sportmedewerker Hulst - Dit jaar viert de Shotokan Karateclub Hulst het 20-jarig jubileum. Een periode waarin voorzitter Ro bert Schalkens en trainer Ed dy Bosschaert een hecht kop pel vormen. Tevens een tijd perk waarin het sociale ge- 1 zicht van de Hulster vereni- png bewaard bleef. Ze zijn er trots op. he Shotokan Karateclub Hulst begon in 1973 in een lokaaltje in e St.-Willibrordusschool. Vijf jaar vond men er donderdak, öaarna verhuisden de karateka's naar de Brugschool, het huidige onderdak. Twintig jaar karate nder supervisie van Wim de vaj' ^en man van wie trainer Jj7 ®osschaert zijn opleiding zwartebander' in Terneuzen weeg. levens een docent die de eerste oo"2? Saf tot het opzetten van en karateclub in Hulst. „Hij wviseerde in Hulst met een ei- L I036? beginnen. We heb- hki, advies opgevolgd en we to?,er mee aan een behoefte loofr-f°en' 20 man, in de «ati]d van 14 tot 36 jaar, zijn bert Q1ut,^rt SeSaan." weet Ro" er n admns. Een preases die sinck °P ®aat dat zijn vereni- wolt l soc'ale karakter van heeft vastgehouden, ren °P de massa. Preste- vem„ zÜn nooit onze drijf- nen 1 ®ew®est- Het zich uit kun- tiog el®ln de sPort- was en is ent cU/H. ons Uitgangspunt," re kf„4 ,ens uit- Aan de ande- karstoii1 Sjdet tevens zo dat een bezin .ie meer wil dan lekker reitej, 21]n> op alle steun kan zwarte.Ren noodzaak om in pon ,Dander te kunnen worden narea ,ateso°rt die de Huiste ge betitel 06 hezpa?,tS,'e twee Hulstenaren die egeerde band onlangs in NieJ den Stev bijv vijf schd daai gaf,

de Stem | 1993 | | pagina 12