DE STEM Mario Cipollini op herhaling Vrouw LEIJTEN bv Bergkamp weer voetballer van het jaar uitslagen en standen Peloton neemt rustdag in tweede rit Parijs-Nice Atletiekwereld begint beschadigd aan WK indoor Matige belan Zeeuwse oeft CITROËN de stem dinsdag 9 maart 1993 RBC-spits John Mutsaers beste speler van de eerste divisie Cordes eist tonnen van PDM Nederlandse medaillewinnaars SPORTNIEUWS KORTl Bestjastnik niet tegen Feyenoord Senna achter stuur McLaren Paula Rip trainster BCO/Bali Guus Hiddink verlengt contract Collard en Tijnagel zeggen af Festina-renners: nog geen loon KJ Gelijke spelen sportprijsvragen" tennis voetbal zeilen I REPARATIE SCHADE-AFWIKKELING FINANCIERING I VERKOOP EN LEASING IN NIEUWE A GEBRUIKTE WAGENS SPECIAAL VOOR TAborgieweg 41 Ootlertiout Telefoon: 01620-32710 DEEL Rosmalen (anp) - Enkele maanden voor zijn vertrek naar Inter is Dennis Berg kamp voor de tweede keer op rij gekozen tot beste voetbal ler van Nederland. Zijn colle ga-voetballers, feestelijk bij een in Rosmalen, vonden hem over 1992 beter dan Ajax- en toekomstig Inter-ploeggenoot Wim Jonk en Romario van PSV. Een andere Ajacied, Mare Over- mars, werd tijdens het gala van de WCS, de vakbond van con tractspelers, gekozen tot het grootste talent op de Nederland se velden. Hij maakte in 1992 snel carrière door, na één seizoen Willem n, een contract in Am sterdam te verdienen. Aardig was dat de prijs werd uitgereikt door Bryan Roy, zijn voorganger bij Ajax, die na one nigheid met trainer Van Gaal de wijk nam naar Foggia, Italië. Roy was vier seizoenen geleden talent van het jaar. Overmars debuteerde onlangs in Oranje op de plaats van Roy. „Jij bent momenteel de beste", zei de oude winnaar tegen de nieuwe. Net als vorig jaar werd de 36—ja rige Hans van Breukelen uitver koren tot beste doelman. Van Breukelen nam in 1992, na het EK, afscheid als international, met 73 interlands. De PSV'er werd cryptisch toegesproken door oud-international Jan Jongbloed, hulptrainer van Vi tesse: „Je blijft goed presteren in een elftal dat slecht presteert. Dat doe je al jaren." Van Breukelen steunde de even eens genomineerde Menzo, de Ajacied, die door een blunder in Auxerre zijn plaats in het elftal verloor. Hij noemde het typisch Nederlands dat de sporthelden na een fout worden afgebrand, dat presentatoren van sportpro gramma's Menzo al vergeleken met een volleyballer. De betaalde voetballers vonden John Mutsaers, spits van RBC, de beste speler van de eerste divisie. Hij kreeg de onderschei ding van Willem Il-trainer Jan Reker, die toegaf een inschat tingsfout te hebben gemaakt, toen hij Mutsaers aan de club uit Roosendaal verkocht. MW mag zich tot de volgende verkiezing club van het jaar noe men. Door Susanne Groeneveld Nevers - Vorig jaar won Mario Cipollini in Parijs-Nice de. etappe naar Nevers. Het was de eerste van drie sprintzeges in de 'Koers naar de Zon'. Dit jaar wil de Italiaan nog beter voor de dag komen. Zeker nu de sprintelite in Frankrijk van de partij is, wil hij bewijzen dat hij en niemand anders de rapste is. In Nevers ging hij gisteren in elk geval al op herhaling. Abdoesjaparov, Baffi en Capiot waren kansloos. De massasprint in de Rue Henri Barbusse gaf de 208,5 kilometer lange rit door de Loirestreek nog een beetje kleur. Voor de rest gebeurde er helemaal niets. Geen enkele vluchtpoging, zelfs geen enkele serieuze demarrage. Met een gemiddelde snelheid van iets meer dan 34 kilometer per uur genoot het peloton van de eerste zonnestralen. Zondag was het in Parijs nog geen zes graden en waren arm- en beenstukken geen overbodige luxe, gisteren daarentegen liep het kwik op tot ruim vijftien graden. Het geduld van de honderden toeschouwers in het historische centrum van Nevers werd zwaar op de proef gesteld. Om kwart voor vier zouden de renners voor de eerste keer de finish passeren, waarna er nog twee plaatselijke ronden van twintig kilometer moesten worden afgelegd. Ruim een uur later kregen zij het com pacte peloton echter pas te zien. In de laatste veertig kilometer werd het tempo trouwens wel opgeschroefd. Ijverig probeer den de ploegen de sprinters in stelling te brengen. Erik Breukink had wel een ver klaring voor de passieve houding van het peloton. „De etappe was lastig", vond hij. „Smalle wegen, linke bochten en veel tegenwind. Vooral in de eerste kilometers voelde ik me niet op mijn gemak. Ik had last van het gedrang en geduw. Gelukkig werd er niet hard gereden. Niemand wilde rijden. Onze ploeg had er belang bij de zaak bij elkaar te houden. Om de positie van Zulle en mij in het klassement te beschermen, maar zeker ook met het oog op een mogelijke dagzege voor Jala- bert." Aanrijding De Franse sprinter, dit seizoen al vier keer als winnaar gehuldigd, kwam er in de laatste meters echter niet aan te pas. Cipollini was de hele meute te snel af. De Italiaan werd een dag voor de Omloop Het Volk tijdens een training door een auto aangere den. De eerste berichten luidden dat hij twee weken niet zou kunnen fietsen, maar hij meldde zich toch in Gent. Zonder bles sures en in staat zich voorin te handhaven. Cippolini verzamelde vorig jaar maar liefst zestien sprintzeges. Hij won drie ritten in Parijs-Ni ce, drie etappes in de Vierdaagse van Duinkerken en vier ritten in de Giro. Alleen in de Tour kon hij zijn reputatie niet waarma ken. Op weg van Brussel naar Valkenburg staakte hij de strijd. Gisteren in Nevers boekte de blonde Italiaan alweer zijn derde seizoenzege, na twee triomfen in de Ronde van de Middellandse Zee. Beslissend Vandaag krijgen de renners in Parijs-Nice een ploegentijdrit over 33 kilometer, met start en finish in Roanne, op hun bord. ONCE, de ploeg van Zülle en Breukink, zou daarin wel eens de beslissende slag kunnen slaan. „Als we morgen de rest met ruim verschil kloppen, hoe ven we het peloton de overige dagen alleen maar bij elkaar zien te houden", keek Breukink optimistisch vooruit. „In de klimtijdrit op de laatste dag kunnen Alex en ik dan samen vechten om de eindzege." Voor de ploeg Raas geldt Parijs- Nice slechts als training. Gele genheids-ploegleider Joop Zoe temelk meldde zich zondag met slechts zeven renners in Fonte- nay-sous-Bois. Voor de zieke Martin Kokkelkoren werd geen vervanger aangewezen. Simpel weg omdat er geen vervanger voorhanden was. Raas start mor gen zelf met acht renners in de Tirreno-Adriatico en daar de ploeg slechts zestien coureurs telt, is ziekte bij een dubbelpro gramma funest. „We zijn hier vooral om kilome ters te maken", aldus Zoetemelk, die verwacht dat zijn ploeg nog meer wordt uitgedund. De Belg Danny Daelman voelt zich alles behalve fit. Tot overmaat van ramp was hij gisteren ook nog betrokken bij een valpartij. Parijs-Nice, tweede etappe, Meung- sur-Loire - Nevers: 1. Cipollini (Ita) 208,5 km. in 6.02.49 (gem. 34,480 km/u), 2. Abdoesjaparov (Oez), 3. Baffi (Ita), 4. Capiot (Bel), 5. Mon- cassin (Fra), 6. Capelle (Fra), 7. Mario Declercq (Bel), 8. Francois Simon (Fra), 9. Olano (Spa), 10. Vermote (Bel), 11. Hoffman (Ned), 12. Veenstra (Ned), 13. Robin (Fra), 14. Ludwig (Dui), 15. Gouvenou (Fra), 20. Nijdam, 30. Hanegraaf, 32. Zülle (Zwi), 54. Verhoeven, 57. Cor- des, 64. Van Orsouw, 67. Breukink, 68. Alcala (Mex), 120. Delgado Het ging er gisteren rustig aan toe in Parijs-Nice. Dat bood Erik Breukink (links) en Alex Zülle, ploeggenoot en klassementsleider, de gelegenheid een beetje bij te praten onder het voorjaarszonnetje. foto epa (Spa), 132. Voskamp, 140. Talen, 144. Schurer, 155. Nelissen (Bel), 156. Zuijderwijk 1.40, 157. en laat ste Quevedo 4.07. Algemeen klassement: 1. Zülle 6.12.08, 2. Breukink op 0.01, 3. Mo- reau (Fra), 4. Rominger (Zwi) 0.05, 5. Bernard (Fra) 0.08, 6. Brochard (Fra) 0.09, 7. Colotti (Fra), 8. Mauri (Spa), 9. Hodge (Aus) 0.11, 10. Jeker (Zwi), 11. Nijdam 0.12, 12. Jalabert (Fra), 13. Herminio Diaz Zabala (Spa) 0.13, 14. Bezault (Fra), 15. Jarmann (Zwi), 33. Schurer 0.22, 36. Delgado 0.23, 37. Alcala 0.24, 54. Cordes 0.30, 86. Hoffman 0.40, 122. Van Orsouw 0.49, 132. Voskamp 0.54, 1$4. Verhoeven 0.56, 143. Ta len 1.02, 144. Hanegraaf 1.02, 149. Veenstra 1.07, 156. Zuijderwijk 2.28, 157. en laatste Quevedo 5.05. Sorrento, Ronde van Campanië: 1. Delia Santa (Ita) 208 km. in 5.55.44, 2. Sierra (Ven), 3. Tchmil (Mol) 2.29, 4. Skibby (Den), 5. Rebellin (Ita), 6.. Voipe (Ita), 7. Colage (Ita), 8. Casa- grande (Ita), 9. Lietti (Ita) 2.51, 10. Petito (Ita). Den Haag (anp) - De atle tiekwereld begint vrijdag in de Skydome in Toronto zwaar beschadigd aan het vierde toernooi om de we reldtitels indoor. De tweede doping-affaire rond Ben Jo hnson en de dreiging van een boycot door de toppers als de Internationale Amateur Atle tiek Federatie (IAAF) geen prijzengeld uitbetaalt aan de finalisten, hebben de sport in een kwaad daglicht geplaatst. Van onze verslaggeefster Nevers - De Stichting PDMagnetics, waaronder de PDM-wie- lerploeg ressorteerde, heeft tot 12 april de tijd te reageren op een dagvaarding van Tom Cordes en zijn manager André Boskamp. De renner eist een schadevergoeding van enkele tonnen, het verschil van het bedrag waarvoor hij bij PDM op de loonlijst stond en de verdiensten bij zijn huidige werkgever Amaya. „Het is triest dat ik de rechter moet inschakelen", aldus Cordes gisteren bij de start van de tweede etappe van Parijs-Nice in Meung-sur-Loire. „Maar het is de enige manier om het geld te krijgen waarop ik recht heb. Officieel stond ik bij PDM tot eind 1993 onder contract. De leiding heeft mij beloofd een andere werkgever te zoeken. Dat is niet gelukt. Uiteindelijk ben ik zelf bij Amaya terecht gekomen, maar het verschil in verdiensten is zo groot, dat ik een schadevergoeding wil." PDM is bovendien in gebreke gebleven bij de uitbetaling van premies. Ook die hoopt Cordes via de rechter af te dwingen. Volgens de renner uit Wilnis heeft de leiding vorig jaar geprobeerd hem te ontslaan om onder haar financiële verplichtingen van 1993 uit te komen. „De dag na Parijs-Roubaix kreeg ik van Ad Simonis (manager van PDM, red.) een fax, waarin stond dat ik snel beter moest gaan rijden, omdat ik het anders wel kon vergeten. Die man had voor de eerste keer een klassieker gevolgd. Hij wist bovendien dat ik ziek was en dat ik drie keer lek reed voordat ik afstapte." Dat PDM Nederland ter ziele is, de fabriek in Oosterhout wordt binnenkort gesloten, hoeft volgens Cordes niet negatief voor hem uit te pakken. „Bij de KNWU heeft PDM een bankgarantie gestort. Als de Stichting de financiële verplichtingen is nagekomen, krijgt ze dat geld terug. Maar omdat wij zijn gaan procederen, houdt de bond het geld tot 1 juli vast." Ben Johnson zal nooit meer te rugkeren op een atletiekbaan. De inmiddels 31-jarige Canadees was in maart 1987 in Indianapo lis nog een onbekende, toen hij de indoorwereldtitel op de 60 meter veroverde. Daarna liep de Canadees harder dan zijn benen konden dragen. De prestaties van de op Jamaica geboren sprinter bleken echter door (be)drog tot stand te zijn geko men. Ben Johnson heeft niets geleerd van zijn dopingaffaire bij de Olympische Spelen in Seoul, waar hij op het gebruik van stanozolol werd betrapt. 'Big Ben' werd 'Bad Ben'. Het verlies van zijn wereldrecords op de 60 en 100 meter, de afgenomen we reldtitel (Rome 1987) en het Olympisch kampioenschap, blij ken geen indruk te hebben ge maakt. Met de beslissing van de medische commissie van de IAAF, afgelopen vrijdag in Pa rijs, die de Canadees na een positieve reactie bij dopingcon troles in januari schorste, is het boek Johnson definitief dichtge slagen. Het dreigement van de vereni ging van atletiekmanagers hun topppers niet bij het WK indoor in Toronto en het WK in de open lucht in augustus in Stuttgart te laten starten, wordt door Primo Nebiolo, voorzitter van de inter nationale atletiekfederatie, nau welijks serieus genomen. De ei genzinnige Italaan, van wie zijn Nederlandse voorganger Adriaan Paulen destijds zei, dat hij een 'ramp voor de atletiek' zou worden, heeft zijn organisa tie door lucratieve televisie- en sponsorcontracten tot één van de rijkste internationale sportbon den gemaakt. Nebiolo en zijn medebestuursle den schreven echter in hiin onge breidelde geldzucht ook steeds meer wedstrijden uit. Het pro gramma is overvol geraakt. De beslissing van de IAAF zijn we reldkampioenschappen in de open lucht in de oneven jaren van de Olympische cyclus te houden, heeft het WK indoor gedevalueerd. Vele toppers voe len niets voor twee wereldtitel- toernooien in één jaar. In de weken voor Toronto regen de het afmeldingen. Topatleten zagen af van een start in Cana da, omdat zij de titelstrijd in de open lucht veel belangrijker vin den, zoals wereldrecordhouder Sergei Boebka en de Olympische kampioenen Ellen van Langen, Heike Drechsler, Dieter Bau- mann en Linford Christie. Het geeft aan dat de toppers zich er terdege van bewust zijn, dat het WK indoor geen ideale voorbe reiding vormt op het WK buiten banen en dat een wereldtitel in Stuttgart financieel aantrekke lijker is. Interessant zal in Toronto de confrontatie van de IAAF met Harry 'Butch' Reynolds worden. De Amerikaanse wereldrecord houder op de 400 meter is al ruim twee jaar in een felle strijd gewikkeld met de wereldbond. Hij werd in augustus 1990 in Monaco ten onrechte beschul digd van het gebruik van verbo den middelen. Reynolds, die zijn onschuld kon bewijzen, werd desondanks zonder pardon twee jaar geschorst. Hij miste de Olympische Spelen van Barcelona op enkele dagen. Omdat de Amerikaan zijn zaak voor de rechter aanvocht, werd hij vervolgens door de arrogante IAAF-bonzen nog eens tot eind Nelli Cooman. foto anp Den Haag (anp) - Bij de drie voorgaande toernooien om de wereldtitels indoor veroverde Nederland drie gouden en één bronzen medaille. Bij het eerste WK, in 1987 in Indianapolis, behaalde Nelli Cooman de titel op de 60 meter in 7,08 seconden. Han Kulker werd op de 1500 meter derde in 3.39,51. Twee jaar later in Budapest kon Nederland met Nelli Cooman en Elly van Hulst twee wereldkampioenen begroeten. Cooman prolon geerde haar titel op de 60 meter in 7,05 seconden. Van Hulst won de 3000 meter in de nog steeds geldende wereldrecordtijd van 8.33,82. Bij het derde WK indoor, in Sevilla 1991, kwam de beste Nederland se prestatie op naam van Yvonne van der Kolk, die in de finale van de 1500 meter als vijfde eindigde in 4.06,86. 1992 uitgesloten. Reynolds won zijn zaak voor een Amerikaanse rechter en kreeg een schadever goeding van 50 miljoen gulden toegewezen. De IAAF weigert dat bedrag te betalen. Het stelde Reynolds zelfs tot 23 februari een ultimatum om zijn juridische stappen tegen haar in te trekken onder dreiging van een nieuwe uitsluiting. Dat ultimatum werd verlengd tot na het WK indoor. De Amerikaanse ploeg voor Tor onto mist grote namen als Carl Lewis, Mike Powell en Michael Johnson, maar brengt wel elf medaille-winnaars van Barcelo na aan de start in Toronto. Van vrijdag tot en met zondag staat in Toronto met 93 opnieuw een record aantal landen (800 deelnemers) aan de start. Het zijn er acht meer dan twee jaar geleden in Sevilla. Die uitbrei ding is voornamelijk tot stand gekomen door de politieke ver anderingen van de afgelopen twee jaar. De vroegere Sovjetunie, die in Barcelona eenmalig uitkwam als het Gemenebest van Onafhanke lijke Staten (GOS), is ook in de sportwereld definitief uiteenge vallen. Armenië, Wit-Rusland, Estland, Kazachstan, Kirgizië, Letland, Litouwen, Rusland en de Oekraïne, vroeger behorend tot de Sovjetunie, Kroatië, Slo venië en de Tsjechische Repu bliek zijn twaalf nieuwe landen namen op de startlijsten. Nederland, dat in de voorgaande toernooien om de wereldtitels indoor twee kampioenen leverde, Nelli Cooman (2 Xen Elly van Hulst, is met tien deelnemers naar Toronto gereisd. De Ko ninklijke Nederlandse Atltiek Unie had na de nationale titel strijd in Den Haag elf deelne mers aangewezen: vijf vrouwen en zes mannen. Kogelstoter Erik de Bruin, die in het verleden nooit belangstelling toonde voor internationale indoorkampioen schappen, maar wel naar Toron to wilde, zei alsnog af door een kaakontsteking. ATLETIEK Los Angeles, marathon Mannen: 1. Rocha (Bra) 2.14.29, 2. Santana (Bra) 2.15.00, 3. Olmedo (Mex) 2.15.40. Vrouwen: 1. Klotsjko (Oek) 2.39.49, 2. Rouillard (Can) 2.41.09, 3. Belajeva (Rus) 2.44.26. BILJARTEN Rotterdam, driebandentoernooi Groep A: Burgman (Ned) - Jas pers (Ned) 50-28 (27 beurten), Raymond Ceulemans (Bel) - De Kleine (Ned) 50-37 (36), Ceule mans - Jaspers 50-47 (29). Groep B: Van Bracht (Ned) - Bitalis (Fra) 50-40 (37), Torbjörn Blomdahl (Zwe) - Velthuis (Ned) 50-21 (26), Van Bracht - Velthuis 50-30 (28). GOLF Miami, Doral Ryder Open Eindstand: 1. Norman (Aus) 265 slagen (65 68 62 70), 2. Azinger (VSt) en McCumber (VSt) 269, 4. Frost (ZAf) 270, 5. Lyle (GBr) 272, 6. Faldo (GBr) en Couples (VSt) 273, 8. Kite (VSt) 275, 9. Hoch (VSt) 276, 10. Beek (VSt), Nicklaus (VSt), Elkington (Aus), Janzen (VSt), Adams (VSt) en Humenik (VSt) 277. MOTORSPORT Daytona, Dayton 200 Uitslag: 1. Lawson (VSt) Kawasa ki 1.54.55,75, 2. Russell (VSt) Ya maha 0.51, 3. Duhamel (Can) Ka wasaki, 4. Slight (NZe) Kawasa- ki, 5. Polen (VSt) Ducati. SCHAATSEN Praag, WK kunstrijden, kwalifi catie vrouwen Groep A: 1. Bonaly (Fra), 2. Ker rigan (VSt), 3. Kajas (Fin), 4. Chouinard (Can), 5. Sato (Jap), 6. Van Saher (GBr), 7. Dimitrova (Bul), 8. Czako (Hon), 9. Ervin (VSt), 10. Xin Liu (Chi), 11. An- drade (Spa), 12. Mauri (Ita). Groep B: 1. Chen Lu (Chi), 2. Baioel (Oek), 3. Kielmann (Dui), 4. Preston (Can), 5. Szewczenko (Dui), 6. Zhang Bo (Chi), 7. Leray (Fra), 8. Clayes (Bel), 9. Kulovana (Tsj), 10. Szwed (Pol), 11. Krieg (Zwi), 12. Torp-Lind (Den), 18. Van der Velden (Ned/tevens uit geschakeld). SCHAKEN Delden, zonetoernooi, vrouwen Zesde ronde: Mora (Fra) - Arkell (Eng) 0-1, Limbach (Ned) - Flear (Fra) 1-0, Garcia (Spa) - Gervais (Fra) V2-V2, De Kleuver (Ned) - De Vries (Ned) V2-V2, Van Parreren (Ned) - Hunt (Eng) V2-V2, Foulon (Bel) - Sziva (Nea) 0-1, Jackson (Eng) - Cooper (Wal) 1-0, Milli- gan (Sch) - Carvalho (Por) 1-0. Stand: 1. Arkell 414 punten, 2. Limbach 4, 3. Garcia, Sziva, Flear, Gervais, De Kleuver en Mora 314, 9. Jackson, Van Parre ren, De Vries, Hunt en Milligan 3, 14. Cooper 114, 15. Foulon en Carvalho 1. Linares, grootmeestertoernooi Vijfde ronde: Ljubojevic (Joe) - Salov (Spa) 1-0. Terneuzen - In de landelijke korfbalcompetitie heeft het al degradeerde Tjoba het sei- S in de tweede klasse G positief afgesloten. Tjoba Sydney - Spartak Moskou moet het in de tweede Cup-wedstrijd tegen Feyenoord stellen zonder Vladi®J| Bestjastnik. De aanvaller is door de wereldvoetbalbond (Fffj; geschorst, omdat hij aan het eerste duel van zijn club i Feyenoord de voorkeur gaf boven de wereldtitelstrijd voor I spelers tot twintig jaar in Australië. Bestjastnik is geschorst tot 20 maart, de dag waarop j wereldtitelstrijd in Australië wordt afgesloten. Londen - De voormalige wereldkampioen Ayrton Senna zit b, de opening van het Formule 1-seizoen gewoon achter het stuit I van een McLaren. De renstal maakte maandag bekend, dat de I Braziliaan zondag in Kyalami aan de start verschijnt. Senna en McLaren konden het lange tijd niet eens worden over I een contract voor 1993. De coureur dreigde een jaar te stopper. I als zijn eisen niet zouden worden ingewilligd. Oosterhout - Paula Rip wordt in de badmintonwereld de s vrouwelijke coach van een eredivisieclub. Rip heeft bij de Oosterhoutse vereniging BCO/Bali een aanstelling voor i seizoen gekregen. Rip is de opvolgster van Clemens Wortel, die in verband meteen I nieuwe baan geen tijd meer kon vrijmaken. Rip, voormalij international, speelde afgelopen seizoen in het eerste team van I BCO. Ze krijgt de verantwoordelijkheid over de coaching en j| training. Valencia - Guus Hiddink heeft maandag zijn contract bij l Valencia verlengd tot juni 1994. De Nederlandse trainer trad begin vorig seizoen in dienst van de Spaanse subtopper. Zondag verloor Valencia op eigen veld met 1-2 van Real Madrid. I De ploeg staat momenteel op de vierde plaats, acht punten achter het leidende duo Barcelona en Real. In de strijd om de UEFA-beker werd Valencia in de eerste ronde uitgeschakeld j door Napoli. Veldhoven - Bondscoach Larry van Wieren heeft in de aanloop naar de wereldtitelstrijd ijshockey voor B-landen, dat deze maand in Eindhoven wordt gehouden, twee teleurstellingen moeten incasseren. Tony Collard en Ben Tijnagel hebben la weten niet beschikbaar te zijn voor het Nederlands team. Nevers - De vijf Nederlandse coureurs in de ploeg van Gisbers wachten nog op hun salaris van de eerste maanden van 1993. Jean-Paul van Poppel, Jans Koerts, Gert Jakobs, Jos Aert en Steven Rooks hebben nog geen cent gezien van Festina/Lotus. Volgens Piet van de Kruys, de zakenbehartiger van de ploeg, is de uitbetaling echter een kwestie van dagen. „Aan het begin van een seizoen gebeurt wel vaker dat de salarissen wat later worden uitbetaald. Het geld is inmiddels bij de stichting binnen, de renners kunnen de bedragen binnen enkele dagen tegemoet zien", aldus de Helmonder. cneelde met 15-15 gelijk te gen TOP, dat als tweede ein digde en dus promoveert naar de eerste klasse. KORFBAL In de derde klasse O kreeg het ook al gedegradeerde Luctor de zwaarste nederlaag uit zijn be staan te incasseren. Tegen kam den Ventura Sport werd het niet minder dan 33-10. I0P-TJOBA 15-15 - „Toch nog een leuke afsluiting van het sei- zoel van gev liet kar TOl in gen stei thu tea ke ba knr Ko< tee Van onze hockeymedewerker Hulst - Het eerste competitiew stop leverde bij de mannen gelijke spelen op voor Olympia na een ongelukkige wedstrijd v, er voor de vrouwen van Rapide i Achtste ronde: Karpov (Rus) - Kamskv (VSt) 1-0. Negende ronde: Timman (Ned) - Kramnik (Rus) afgebroken, Kasparov (Rus) - Anand (Lid) 1-0, Ljubojevic - Karpov 0-1, Sjirov (Let) - Ivantsjoek (Oek) V2-V2, Barejev (Rus) - Salov 0-1, Joesoepov (Rus) - Beljavski (Oek) V2-V2, Kamsky - Gelfand (WBu) afgebroken. Stand: 1. Kasparov en Karpov 6!^ punten, 3. Anand 6, 4. Sjirov en Salov 5, 6. Beljavski 414, 7. Kam-1 sky, Kramnik en Timman 4 (uit 81 partijen), 10. Ivantsjoek 4, 11 Joesoepov 3V2, 12. Barejev en Lju bojevic 3, 14. Gelfand 2 (uit 8). Lotto 9 Eerste prijs: 2 winnaars, elk bruto f. 1.011.157,30; tweede prijs: 5 winnaars, elk bruto f 14.643,90; derde prijs: 126 winnaars, elk f- 871,60; vierde prijs: 6.087 win naars, elk f. 18,00; vijfde prijs: 78.332 winnaars, elk f. 5,00: Cijferspel 9 Zes cijfers goed: 1 winnaar; cijfers goed: 5 winnaars; vier cij- fers goed: 23 winnaars; drie cij- fers goed: 237 winnaars; twee cijfers goed: 2.417 winnaars. Zaragoza, mannen, 380.000 j den Eerste ronde: Zoecke (Dui) - Schalier (Oos/8) 7-5 7-5, Saceanu (Dui) - Pridham (Can) 7-6 7-5, Altur (Spa) - Paes (Ind) 7-5 0-6 6-4, Svensson (Zwe/4) - Dreek- man (Dui) 6-4 5-7 7-5, Wuyts (Bel/6) - Anda (Spa) 7-6 7-5._ Sydney, WK onder 20 jaar Groep A: Colombia - Cameroun 3-2 (2-2), Australië - Rusland 3-1 (1-1). Stand: 1. Australië 2-4 (5-L„ Colombia 2-2 (4-4), 3. Rusland 2-2 (3-3), 4. Cameroun 2-0 (2-51 Engeland, FA-beker Kwartfinales: Derby County - Sheffield Wednesday 3-3. Replay op 17 maart in Sheffield. Philipsburg, Heineken-regatta Bareboat-klasse: 1. Challis (SMj Makaire Noir, 2. Palmer (smaj Reve, 3. Furie (SMA) Perche Rou- Cruising-klasse: 1. Brattli (No®) I Evita, 2. Byerlev (Ant) High Tide. 3. Shatwell (GBr) Kiwi. Cruising/Racing-klasse: 1. R^*11 (SMa) Tamaya, 2. Berns (AnlJ Huey Too, 3. Sawze (SMA) Outo the Blue, 16. Van Dijk (Ned) Dickels. Bacing-klasse: 1. Green (Bar) Im migrant, 2. Dielemans (SMa) be ach Stuff, 3. Homberg (Mi^ Team Heineken. v 1 Multihulls-klasse: 1. Stoutenbee (SMa) Zee Puss, 2. Cox (VM Triad, 3. Zowe-Clark (GBr) Ban- daloop. nC Beach Cats-klasse: 1 Bern^s (Fra) Bernas P19, 2. Holmberg (MEi) Magic Bus, 3. Casaubom (Fra) Casaubom PI9. T Fun-klasse: 1. Du Preez (VSt) 1 Cru, 2. McMillan (VSt) Lady «o- se, 3. Kuniss (Gua) Majorque, 1 De Haas (Ned) Second Floor. HOCKEY In de derde klasse blijven Olym pia, na een gelijk spel en Goes, na verlies, op de onderste plaat sen. mannen TWEEDE KLASSE BERKEL-ENSCHOT-OLYMPIA 1-1 - Olympia kende een goede start en scoorde via Maarten de Heus al na enkele minuten. In de 25e minut maakte Berkel-En- schot met een mooi doelpunt gelijk. De tweede helft gaf een open strijd te zien met een licht veldoverwicht voor Berkel-En- schot. Toch kreeg Olympia nog enkele goede kansen, maar kon niet meer soren. DERDE KLASSE OMMOORD-GOES 3-2 - Goes kan niet met plezier omzien naar de wedstrijd tegen Ommoord. Na een moeizame reis was de con centratie zoek, wat een romme lig begin opleverde. Na tien mi nuten keek het al tegen een 2-0-achterstand aan. Via Mare Rijk en een strafbal van Gijs Simons kwam Goes goed terug. In de tweede helft was Goes de betere ploeg, maar faalde in het afronden. Door een strafbal in de laatste minuut haalde Om moord alsnog de volle buit bin nen. RAPIDE-SPIJKENISSE 1-1 - In deze wedstrijd, waarbij de num mer twee tegen de nummer drie van de derde klasse uitkwam, was Rapide duidelijk het sterk ste team. Het ging furieus van start, waar Spijkenisse slechts enkele uitvallen tegenover kon zetten. Een strafcorner in de vijftiende minuut betekende echter een 0-1-stand voor het bezoekende team. In de 25e mi nuut werd het goede spel van Rapide beloond door een schitte rende tip-in van Joep Fassaert na een voorzet van Peter Bou- man. De tweede helft begon rommelig met de beste kansen voor Rapide, maar de aanvallers kenden een zwakke middag en wisten ook met de vele strafcor- ners geen raad. VROUWEN DERDE KLASSE OLYMPIA-DDHC 0-0 - Tegen middenmoter DDHC speelden de vrouwen van Olympia een goede wedstrijd. Het spel speelde zich voornamelijk af op het midden- Van onze sportmedewerker Breskens - Een matige belangstel tijdens het eerste deel van de bas tijdens het afgelopen weekeinde Breskens werd afgewerkt. Slecht afgesproken plaats present. Fra aanwezig. Verplichtingen in het oorzaak. vel 01; ha do< Dr Na ka lev gei la; eei G( da dr tei w« lor we dal ru ka me ni| elk le< m Pe pv VI m re vr w ve na ui st sc H d< de Pi u Mi Tv 2- lil te 3 ge O dr be VI D O g s M T 1 B P Hij werd vervangen door één van zijn assistenten, Willy Coort, keeperstrainer van FC Den Bosch. De wegblijvers hadden volgens Hoofdplaat-trainer Henk Ottens ongelijk. „Ik heb hier veel geleerd. Ik denk dat iedere trainer die deze mogelijk heid krijgt daar gebruik van moet maken. Met name het mee- voetballen dat de keepers met de huidige nieuwe spelregels moe ten beheersen kwam hier goed ut de verf." Heze basiscursus die een vervolg krijgt in het weekeinde van 19 ei} 20 maart, is opgezet door de atdeling Zeeland van de KNVB. Ruud Koopman, bekend als keeper en trainer van keepers in Qe regio, was eveneens van de Partij. Hij loopt op dit moment stage in het instituut van Frans Woek. „Wij willen volgend jaar °nze activiteiten ook in België opstarten. De onderhandelingen -. de Belgische voetbalbond jn al in een vergevorderd sta-

de Stem | 1993 | | pagina 8