'Meer snelheidsremmers nodig' Ben kocht wat Duitse &keukenfabridqes leeg. m a Ï900r keukencentrum Mandemakers PLAATSELIJK nieuws SPORT IN HET KORT fest-Zeeuws-Vlaamse gemeenten geven twee ton voor kinderopvang Ouderen sluiten opleiding tot cursusleider af PvdA Sluis op de bres voor St. Antonius ■20138; College en raad Aardenburg vrij eensgezind over noodzaak verkeer aan te pakken College Aardenburg spreekt met staatssecretaris over grondverkoop Heerendreef s jaar garantie Prijzen inclusief apparatuur Goedkoper KAN niet De beste kwaliteit 5 jaar garantie Hengstenshow in Nieuwvliet ptie vol met kleuren LNGLER, lak. klanten |eeü Dus rock je f)t half 6, I le Gotte ZEELAND C4 lercari koopt uw huis! II684-3452. |s/06 p Tieners Toneeluitvoering school Cadzand Dure benzine jLQQC U verdient W77)l 5205, Iflftf U verdient Oostburg Breskens Sluis Aardenburg Clubkampioenschap pen THOR Bedrijfsvolleybal Terneuzen Vrouwentennis Ador Mannentennnis Ador Vrouwentennis Cadzand Vossemeer .00-02.00 uur, 22.00 uur. optreden: |pril: ■in Show VRIJDAG 5 MAART 1993 )nroerend Goed kopen zelf. Bel voor een oliivend bod: Lage Zwaluwe de rubriek is/06 ^ntante betaling aan worden opgegeven rplicht). regel excl. BTW kolom excl. BTW. 320.320.36 8 'i- '.324.11 V 28 3 .81 (37,5 cphm) i .5 Het eerste, de beste 50 cphm 06-320.320.10 06-320.320.06 Jonge tieners 18 jr. 100 cpm 06-320.320.07 Tienersex 18 jr. Dating 100 cpm 06-320.330.70 Tiener bordeel 100 cpm 06-320.320.08 ete tieners 18 jr. 100 cpm N elke dag 1-0°0, -350.130.07 1gpm Huize Fantasy jonge schoonheden cnh in pikante lingerie. Brea i aagweg 456, 076-14751 SCORT service "Tilburg oor een dame aan nu's- ak oriyé 013-.T5360A onze verslaggever jDitburg - De drie West-Zeeuws- Vlaamse gemeenten zijn bereid ijjua tweehonderdduizend gulden subsidie te geven aan de stichting jitderopvang Zeeuws-Vlaanderen. je toekenning van dat bedrag is geba- jdop een aantal van 37 kinderplaat- js. Er is rekening gehouden met de realisatie van een tweede kinderdagver- blijfgroep dit jaar. Het dagelijks bestuur van het samen werkingsverband welzijn tussen Oost burg, Aardenburg en Sluis stelt voor het geld te geven. Het besluit is geno men naar aanleiding van de door de stichting Kinderopvang ingediende be groting voor 1993. In die begroting is uitgegaan van de uitbreiding met een tweede groep en een experiment voor buitenschoolse opvang tijdens de schoolvakanties. Het totaal aantal van 37 kindplaatsen is overigens minder dan hetgeen overeen gekomen was met het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur (WVC). Afgesproken was dat er in Zeeuws-Vlaanderen 42,5 kindplaatsen zouden zijn. Vandaar dat er 85.000 gulden van het ontvangen voorschot terugbetaald moet worden aan het mi nisterie. Dat geld is overigens te putten uit de pot Voorziening Kinderopvang, waarin nog zo'n 95.000 gulden zit. De definitieve beslissing over de toe kenning van het subsidie aan de stich ting Kinderopvang ligt in handen van het algemeen bestuur. Voordat het alge meen bestuur beslist, adviseert de wel- zijnscommissie nog over het voorstel. De welzijnscommissie adviseert verder over de definitieve vaststelling van het subsidie over het jaar 1991 aan Kinder opvang. Dit betreft een bedrag van ongeveer 83.000 gulden. De voorlopige vaststelling van de bij drage aan de stichting Toonbeeld komt inclusief de huisvestingskosten neer op een goede 117.000 gulden. De vergade ring van de welzijnscommissie van het samenwerkingsverband is donderdag 11 maart om 19.30 uur in het gemeentehuis van Sluis. Van onze verslaggever jardenburg - Slechts een kleine minderheid in de gemeenteraad van Aardenburg zet vraagtekens bij het plan van burgemeester en wethouders (B en W) nog eens twee verkeersremmers aan te brengen in de Peurssens- straat. Bat bleek tijdens het gistera- gehouden Konsultatief mende maatregel en reed roeke loos door de straat. Overleg van Raadsleden (KOR), Je adviserende bijeenkomst van je gemeenteraad aan het college, jet experiment met één remmer ii de straat is B en W goed bevallen, maar niet voldoende de snelheid er volledig uit te balen. De afgevaardigde van lijst Rammelaere, de naamgever van de lijst zelf, dacht er anders „Wij zijn van mening dat jiie remmers te veel van het goede is. Met twee is al afdoende resultaat te bereiken. Leg die derde remmer maar in Eede om Je snelheid bij het dorpsplein te verminderen", sprak E. Ramme- laere. De WD-er J. Dees was eveneens van mening dat drie ters aan de ruime kant was de Peurssensstraat, 'on danks de goede bedoeling die iter zit'. A. Keymel-Cam- fcr (PvdA) maakte zich vooral in over het vrachtverkeer. Dat trok zich volgens haar wei- aan van de sneiheidsrem- Niet afdoende Wethouder R. van de Wijnckel legde uit dat één verkeersrem mer in de straat beslist niet afdoende was, gelet op de ver- keersontwikkeling. „Nadat be stuurders de eerste remmer ge passeerd zijn, gaat de snelheid al snel weer omhoog. Om die over de gehele lengte van de traverse te beperken, zijn inderdaad meer remmers nodig." Overigens was de wethouder het roerend met het raadslid Rammelaere eens dat ook bij het dorpsplein in Eede een dergelijke maatregel niet zou misstaan. Van de Wijn ckel gaf toe dat het vele sluip- verkeer door Eede richting Mal- degem ook het college zorgen baarde. „We zullen eens kijken of er een mogelijkheid is uit de lopende begroting aan uw wens tegemoet te komen", vertelde hij tegen Rammelaere. Van onze verslaggever lardenburg - Burgemeester en wethouders van Aardenburg sjs zich aan het prepareren op een gesprek met de staatsse cretaris De Graaff-Nauta van binnenlandse zaken over de ■streden gang van zaken bij de verkoop van grond aan de Heerendreef. De afgestudeerde ouderen, die in Oudenbosch de opleiding tot cursusleider volgden. FOTO COR VIVEEN Burgemeester E. Jongmans deel de dat gisteravond mee aan de leden van de gemeenteraad tij- s het Konsultatief Overleg van Raadsleden (KOR). Jong mans zei in de KOR-vergadering lat het college besloten had te gaan praten met de staatssecre taris. Het dagelijks gemeentebe- fuur van Aardenburg wil daar mee de zorg wegnemen die bij de fatssecretaris ontstond nadat Sj kennis had genomen van de gevolgde procedure bij de grond- taisactie. Vooral de ongebrui kelijke schriftelijke communica tie tussen de wethouders Van Helden en Van de Wijnckel ener- sjds en de burgemeester ander- rijds zat de staatssecretaris pleidooi de transportkosten voor het ophalen van oud papier te laten vergoeden door de gemeen te. KOR en college lieten het bij het voorstel dat in overleg met de andere Zeeuws-Vlaamse ge meenten geformuleerd was. Dat betekent een slechts tijdelijke (drie maanden) verhoging van het gemeentelijk subsidie tot twaalf cent per ingezamelde kilo oud papier. vertelde de leden van iet KOR gisteravond niet hoe wt college het gesprek met de .staatssecretaris aan zal gaan en Wanneer dat plaatsvindt, e' KOR begroette verder gis- ravond nog een inspreker. Ver tegenwoordiger Vriens van de Plaatselijke fanfare hield een onze verslaggever Wzand-Bad - De leerlingen de openbare basisschool in aftand voeren vandaag om «UO uur het toneelstuk 'De ze- veren van de bonte pape- 81 °p. De toneeluitvoering is de plaatselijke sporthal, arten kosten een rijksdaalder zijn verkrijgbaar aan de zaal. Van onze verslaggever Terneuzcn - Met valse, eer der in Hulst gestolen kente kenplaten op de auto tank ten L.R. uit Heikant en haar vriend G.R. uit Sint Niklaas in februari 1992 bij een Axels benzinestation. Zon der te betalen reden ze weg, maar de politie wist het stel te achterhalen. Gisteren stonden ze voor de politie rechter in Terneuzen. De officier van justitie liet zich niet vermurwen door de onschuldige gezichten van het tweetal. „Ik geloof niet dat het de eerste keer was. Er was goed over nage dacht", zei ze en eiste tegen elk een geldboete van 300 gulden. De politierechter deed er bij L.R. 50 gulden vanaf, omdat hij niet bewezen achtte dat zij ook had meegedaan aan de diefstal van de kenteken platen. Van onze correspondente Oudenbosch - Een vijftiental ouderen uit West-Brabant sloot gisteren in Oudenbosch de opleiding 'cursuslei- der(ster) ouderen en zorg voorzieningen' van de Katho lieke Bond van Ouderen bis dom Breda af. Uit handen van mevrouw H. Re- mijn, viee-voorzitter van de Katholieke Bond van Ouderen Breda en tevens voorzitter van de commissie Gezondheid en Zorg Unie .KBO, ontvingen zij allen een certificaat. De cursus nam in totaal vijf dagen in be slag en startte in januari. De nieuwe cursusleiders worden door de KBO ingezet voor het geven van cursussen inzake ouderen en zorgvoorziening bij de plaatselijke afdeling. Volgens cursusleider drs. Frans Metz ligt daar een heel belang rijke taak. „Het gaat er vooral om, dat oudere mensen meer invloed-krijgen. Zeker nu met het nieuwe zorgstelsel in het plan-Simons een nieuwe trend is ingezet. Vooral het krijgen van meer plaatselijke invloed, maar ook een taak richting overheid om bij voorbeeld voorzieningen gecreëerd te krijgen." In Oudenboseh sloot gisteren de tweede groep van de KBO de cursus af. Reeds eerder gaf de Unie KBO de opleiding in 's- Hertogenbosch. „In het najaar is de bond van plan een soortgelij ke cursus op te zetten in Zee land", aldus mevrouw Remijn. „Het zijn vooral ouderen die enthousiast dit werk doen. Vier jaar geleden hadden we beroeps krachten. Met vrijwilligers is het natuurlijk veel goedkoper, maar het betrekken van de ouderen bij dit werk is heel belangrijk en ze hebben zelf vaak voorbeelden. Dat werkt heel goed", aldus Re- mijn. De KBO bisdom Breda heeft hiermee een belangrijke stap ge zet voor de belangenbehartiging van de ouderen. „De groep oude ren wordt steeds groter. Er wordt nu veel meer van ouderen verwacht. Zij moeten nu zelf achter verschillende zaken heen en veel alerter, worden. Onze taak is voor een groot gedeelte aan de leden te vertellen hoe het was en hoe het nu gaat worden", vertelt cursiste mevrouw W. Boomaars-Augustijn uit Bavel. Ook overleg met andere groepe ringen buiten de KBO is belang rijk. Er moet een zorgvisie ko men waarover men met de pro vincie of op landelijk niveau om de tafel kan. De Unie KBO wil daadwerkelijk iets gaan doen. „Wij denken bijvoorbeeld aan tekorten in de zorgverlening of de veranderingen die er zijn of gaan komen. Het gebeurt bij voorbeeld dat bij ontslag uit het ziekenhuis van een alleenstaan de vrouw, die geneeskundig klaar is, de opvang thuis en zorg een groot probleem is. Wij vin den dat dit voor de thuiskomst geregeld moet zijn en dat de verantwoordelijkheid ligt bij het ziekenhuis. Wij willen dit soort situaties, die in het verleden ge beurd zijn, een halt toeroepen", aldus cursiste mevrouw Th. van Mierlo uit Wouw. Doordat de veranderingen steeds aan de orde zullen zijn, blijft de KBO een vervolgcursus geven, zodat er steeds up-to-date ge werkt wordt. Plaatselijk wil de KBO invloed laten gelden bij, bijvoorbeeld, de gemeente. De gemeente krijgt nu een totaal budget voor de ouderen. De KBO wil kijken of de uitgaven goed terecht komen en wat voor voorzieningen er zijn. Van onze correspondent Sluis - Wil de bevolking en de politiek wat kunnen doen om het St. Antonius- ziekenhuis in Oostburg voor de streek te behouden, dan zal er tijdig informa tie naar buiten moeten komen. De PvdA afdeling Sluis/Retranchement is in ieder geval bereid om baanbrekend werk te verrichten. Tijdens de ledenvergadering van de PvdA gisteravond in het Zoute Vestje te Sluis werd weer de zorg uitgesproken dat een verdere afkalving van de 24-uurs dienst niet meer aanvaardbaar is. „De vrees be staat dan, dat er niet meer een volledig dienstenpakket aan de patiënt geboden kan worden," sprak PvdA-raadslid J. Boo gaard zijn zorg uit. Hij zei dit na uitleg over de huidige situatie in het St. Anto- niusziekenhuis door het ondernemings raadlid Walter Bruggeman. Die is ver pleegkundige op afdeling vier, die de di rectie van de ziekenhuisgroep ook wil sluiten. De directie wil de 24-uurs dienst van de chirurgen tijdens de avonden en het week end overhevelen naar De Honte in Terneu zen. Over de afschaffing van deze dienst verlening is Bruggeman duidelijk. „Als je die 24-uursdienst opheft in Oostburg, dan heeft het ziekenhuis geen nut meer," zei hij. Verder wees hij de belangstellenden tij dens de zeer matig bezochte avond op het feit dat er dit jaar nog eens 20 formatie plaatsen moeten verdwijnen. „In drie jaar tijd zijn dat al 30 formatieplaatsen. Het gevaar bestaat dat verpleegkundigen straks op de werkvloer prioriteiten moe- tens stellen. Dat is geen gezonde zaak." Het draait volgens hem voornamelijk 'om de centen' omdat de directie voor het voldongen staat om vier ton te bezuinigen. Wethouder A. Oosterling van Sluis zag daar nog een opening om misschien té helpen. „Als het alleen een puur financiële kwestie is, moet je daar als bestuurders in West-Zeeuws-Vlaanderen oog voor heb ben." Hij zou het een grote aderlating vinden als deze voorziening voor de streek verloren zou gaan. (ADVERTENTIE) Als Ben Mandemakers naar Duitsland gaat, dan pakt hij de zaken meteen groot aan. Hij bestelt geen 10, geen 20, geen 50 keukens. Welnee! Hij haalt hele fabrieksvoorraden weg. (Na ze netjes betaald te hebben natuurlijk...) Het voordeel van deze manier van zakendoen is dat je dan meteen voor 'Volt wordt aangezien. Het gaat dan echt van 'Bitte HerrMandemacher en 'Gute Feite nach k 1' A|V»1a] Haihte iwd kommen Siejcbneü wieder zuriick Herr MandemacherDie Duitsers zijn VOORDEELKEUKENS niet alleen heel vriendelijk; ze zijn ook stukken billiger als je veel koopt. Want ook in Deutschland kunnen ze rechnen. Nou moet u niet denken dat Ben Mandemakers loo cm topkeuken- kwautettmet memim\iwéknt 6785, LANDHUISSTIJL KEUKEN alleen aan zichzelf denkt. Nee, nee. Want hij moet die fabrieksladingen keukens ook nog verkopen. En dat doet ie dan aan u. Zodat u de meest fantastische keukens voor de meest ongelooflijke prijzen kunt kopen. En om nou eens te bewijzen dat Ben niet overdrijft, dan moet u eens opletten hoeveel Duitsers er naar Kaatsheuvel komen. Vooral in de zomertijd. Vaak staan ze in de file (Stan) om bij Ben aan de beurt te komen. Dat zijn allemaal keuken fabrikanten die ook aan Ben willen leveren. lót dafi nicht Tollt ONBETWISTE PRIJS- KRAKER IN KEUKENS Afyjl 2000,- Rechtvaart 8, Kaatsheuvel, Telefoon; 04167-72677. Vrijdag koopavond. Volg de borden. B0 Keukens bij mekaar. Echt waar! GEBEDSDAG - Vanwege We reldgebedsdag wordt vandaag, om 19.00 uur een samenkomst gehouden in de rk kerk. Tij dens deze oecumenische sa menkomst houdt pastoor R. Schouten een overweging. Na afloop is er gelegenheid om achter in de kerk een kop koffie te drinken. Daar houdt ook de Wereldwinkel een klei ne tentoonstelling met voor werpen uit ontwikkelingslan den. CURSUS - Een cursus zelf verdediging voor vrouwen is afgelopen woensdag van start gegaan. Deze wordt gehouden in de gymzaal en duurt drie maanden. De kosten bedragen 12,50 per persoon per maand en men moet achttien jaar of ouder zijn om deel te kunnen nemen. Er kunnen nog cursis ten worden ingeschreven. OUD PAPIER - Voor de Stichting Sluis helpt Roeme nië wordt zaterdag 6 maart vanaf 08.00 uur weer oud pa pier opgehaald. Het transport vertrekt zeer binnenkort naar Roemenië en men kan nog zeep, tandpasta en andere toi letartikelen gebruiken. Met spoed bezorgen bij bakker Spelier. GESPREKSGROEP - De ge spreksgroep Aardenburg komt woensdag 10 maart om 14.30 uur bijeen in de gemeenteka mer van de doopsgezinde kerk Het Lam. Deze keer is het onderwerp van gesprek de di versiteit aan protestantse kerkgenootschappen in Ne derland. Dit gebeurt aan de hand van een boekje van Liza Stilma en ds. H. Noordermeer. ACTIE - De actie voor Joego slavië, onder het motto 'Miza- mir' bracht 325 op plus een baby-uitzet. Eveneens werden bij de doopsgezinde kerk nog kledingpakketten afgeleverd, die inmiddels hun weg rich ting Joegoslavië hebben ge vonden. ZUSTERKRING - De Zuster- kring komt donderdag 18 maart en donderdag 8 april bijeen in de gemeentekamer van de doopsgezinde kerk aan de Weststraaqt. Aanvang 14.00 uur. Sas van Gent - Gymnastiek vereniging THOR uit Sas van Gent houdt zaterdag 6 maart de clubkampioenschappen. Dit kampioenschap staat beter bekend als het Alfons de Vlieghertoernooi. Alle leden van de vereniging nemen het per leeftijdcategorie tegen el kaar op. Voor jongens en meisjes vanaf 14 jaar is bovendien voor het beste puntentotaal van de ge hele westrijd (ongeacht cate gorie), de Alfons de Vliegher- trofee beschikbaar. De wed strijden worden gehouden in de gemeentelijke sporthal te Sas van Gent en duren van 09.15 tot 11.45 uur. Tussen 11.45 en 12.15 uur is de prijs- uitreking. Daarna gaat men verder van 12.30 tot 15.30 uur met daarna eveneens een prijsuitreiking. De dochter van wijlen erelid Alfons de Vliegher, mevrouw De Smet, overhandigt dan de De Vliegh- ertrofee. Terneuzen - Bij de Terneuzen- se bedrijfsvolleybalcompetitie begint men volgende week aan de returnwedstrijden. De eer ste helft van de tweede co- meptitieronde zit er op. De enige nog ongeslagen ploeg zit in de derde klasse A. VC Nota- bene stevent daar rechtstreeks af op het kampioenschap en is veruit de sterkste ploeg. In alle andere klassen is het spannend en staat alles nog volledig open. In de eerste klasse A gaat het tussen Lichtland 1 en Dees 1, dat het verder moet doen zonder de geblesseerde Ko de Ruyter. De andere ploegen kan men ge voeglijk uitschakelen als kanshebber. In alle andere klassen is het verschil tussen de eerste vier teams zo gering dat ze allemaal nog voor het kampioenschap in de race zijn. UITSLAGEN Eerste klasse A: Broodje Ben- Lichtland 1 0-3 (12-15, 0-15, 1-15), Dow 1-Lichtland 2 2-1 (15-13, 15-8, 8-13). Eerste klasse B: Scharmga 1-PSV 1 2-1 (12-15, 15-2, 15-10), V&V- Scharmaga 2 3-0 (15-5, 15-8, 14-6). Tweede klasse A: Beldo-Rabo 3-0 (16-14, 15-13, 6-1), Deltan 1-ING 1-2 (7-15, 15-9, 8-15). Tweede klasse B: Deltan 2-Aster 0-3 (13-15, 9-15, 6-12), Philips- Gemeente 2 1-2 (13-15, 15-10, 7-15). Derde klasse A: VC Schelde-VC Notabene 0-3 (5-15, 6-15, 5-15), Scharmga 3-Lichtland 3 3-0 (15-6, 15-5, 15-11), Havenschap- ABN/Amro 3-1 (15-5, 10-15, 15-13, 12-5). Derde klasse B: Bliek Vos-WM 3-0 (15-7, 15-10, 15-4), B&S-Ge- meente 2 3-0 (15-6, 15-9, 15-7), Voorwaarts-Lichtland 4 1-2 (4-15, 4-15, 15-10). STANDEN Eerste klasse A; Lichtland 1 6-17, Dees 1 6-16, Stuntmarkt 6-11, Broodje Ben 6-8, Dow 1 6-7, Lichtland 2 6-3, De Pooter 6-3. Eerste klasse B: V&V 6-13, PTT/ Post 6-11, Scharmga 1 6-10, Zee vla 6-9, Scharmga 2 6-8, Neele- mans 6-8, PSV 1 6-3. Tweede klasse A; Deltan 1 6-12, Dow 2 6-11, ING 56-10, Dees 2 6-9, Beldo 6-8, De Hoop 6-8, Rabo 6-7. Tweede klasse B: Gemeente 1 6-12, Philips 6-11, PSV 2 6-120, NHI 6-10, Aster 6-8, Dow 3 6-6, Deltan 2 6-4. Derde klasse A; VC Notabene 6-18, Scharmga 3 6-11, Ha venschap 6-10, Lichtland 3 6-10, VC Schelde 6-9, ABN/Amro 6-6, Dees 3 6-0. Derde klasse B: Bliek Vos 6-13, B&S 6-12, Lichtland 4 6-12, Voorwaarts 6-10, Gemeente 2 6-8, WM 6-8, Deltan 3 6-2. Hoek - In de Adortenniscom- petitie voor vrouwen in De Braakman versloeg op het af- valschema B in een West- Zeeuws-Vlaamse derby Aar denburg met 3-1 Boskreeek. Ineke Vriends en Marie-Anne Grosfeld waren met 11-8 te sterk voor Emmy Blackman en Annelies de Back. Het treffen Addie Carels-Jolanda Wisse werd afgesloten met een 8-8-score. UITSLAGEN Afvalschema A: Louwerse-Les Quatres 4-0, Vijverboom-Ver- planke 3-1, SJEF 1-Nouveau 4-0, Noordzuidkwartet-De Keiizer 4-0. B: Doesburg-Tegonsjatidérs 4-0, Aardenburg-Bosïraekn 3-Ay> ZVH 1-Drive 2-2 (21-13), TS Ador- Verhelst 4-0. C: Wit-Wit-Wit-Boskreek 3 4-0, Volhouders-De Jojo's 2-2 (16-14). Hoek - In de Adortennisco- meptitie voor mannen won op het afvalschema C ETEC met 8-4 van Gezondheid 1. De en kelspelen hielden de balans in evenwicht. Voor ETEC won Adrie Hen- drikse met 5-4 van Mario de Lijser en Frans Riekwel met 8-4 van Wim Carabin. Voor Gezondheid 1 waren Reggie Corijn met 7-6 tegen Mark Patijn en Ben Sanders via een 7-3-score op Hilaire Risseeuw succesvol. UITSLAGEN Afvalschema A: Van Hecke-Right Line 12-0, C 1000-Ron's Fashion 8-4, Van der Sloot-PTT Post Bun- deltouw 8-4, Braakman-ZVH 1 10-2. B: Sporting Breskens-Cruson 11-1, Segers-Con Forza 10-2, Ce- restar-Westerscheldecollege 8-4, Dees-Van Noorden 10-2. C: Oostburg-Positivo's 10-2, Vooruit 1-Gezondheid 2 11-1, ETEC-Gezondheid 1 8-4, De Kra ker-Gezondheid 3 12-0. Cadzand - In de tenniscompe- titie voor vrouwen in Cadzand ging de partij Christine Meert/ Nancy Maertens-Dina van Be- celaere/Laura Standaert keu rig gelijk op. Het werd uitein delijk 7-7. Minder moeite hadden Suus du Fossé en Marijke Brakman met hun tegenstanders. Het treffen tegen Claire Clark en Cobi Pieters eindigde in 14-2. OVERIGE UITSLAGEN Verhagen/De Milliano-Wonder- gem/Verhage 9-120, De Winter/ Hamelink-Heijens/Verduyn 3-10, Van Eenennaam/Glimmerveen- Smith/Pleijte 9-7, Van Dongen/ Dhont-Schouppe/Henry 6-10, Mabelis/De Maillie-Goethals/Ris- seeuw 8-5, Polderman/Smits- Campfens/Van Herk 10-2, Ver- heul/Barteïse-Broijl/Risseeuw 7-10, Louws/Niezing-Minnaert/ Timmerman 3-13, Vermeulen/ Leenhouwers-Jansen van Rosen- daal/Doornebos 7-9. Van onze verslaggever Nieuwvliet - De twee fokdistricten van het KWPN in Zeeland houden op dinsdag 23 maart in Nieuwvliet een hengstenshow. Het is voor de vijftiende keer dat een dergelijke show, zo vlak voor het dekseizoen, wordt gegeven. Vanaf 19.30 uur zijn in manege Riemens aan de Kustweg 1 de hengsten te zien. Een aantal van de paarden en pony's genieten landelijke bekendheid. De show is bedoeld voor eigenaren die willen zien wat er het komende jaar aan hengstenmateriaal voor de fokkerij beschikbaar is.

de Stem | 1993 | | pagina 17