Aan alle dames die nog eens precies willen weten hoe het met onze wekelijkse koopjes zit. Jelts Wat zie je er goed uit. C&A zeker. Herzog: Ha Russische pi x I de stem Als u deze week bij C&A komt, zult u zien dat er telkens iets nieuws te beleven valt. Want er gaat geen week voorbij zonder die riante Prijsbewijs aanbiedingen, Voor Schoolkinderen vermoord in Zuid-Afrika Rapporteur voor racisme bij VN DE STEM WOENSDAG 3 MAART 1993 Bloemenjack. 128-176 19.- T-shirt. 128-152 8.- Bermuda. 128-176 12.- Bustiersets, diverse prints. 92-176 2 sets voor 12.- Den Haag (anp) - De fundamer listische beweging Hamas is de Lerijkste bedreiging voor het Hesproces in het Midden-Oosten niet het Israëlisch-Arabische c| 2jCt Dit zei de Israëlische presidj Chaim Herzog gisteren in een tl raak voor leden van de Eerstel Tweede Kamer in Den Haag. ne Israëlische president, die maandag voor een driedaags officl bezoek in Nederland is, wees erop 1 Baby Club. Velours trui. 56-8612. Midblue jeans. 62-86 12.- Bloemenjurkjes in diverse modellen 86-122 29.- Alleen in de lingeriefilialen Bel C&A Service lijn, 033-765131 Vooitaan is C&A zaterdags tot 1800 uur geopend PBM002 Moskou (ap) - President Bor alles doen om zijn hervormin machtsstrijd met het onwillig vaardigden. In een rede voor aan zijn zijde staan, verklal 'extreme maatregelen' niet zal jeitsin gaf niet aan wat hij daar onder verstaat. Een naaste me dewerkster zei dat hij het Con gres desnoods buiten spel zal zetten om over te schakelen op een regeerwijze per decreet. Rusland maakt een van de moeilijkste perioden uit zijn na oorlogse geschiedenis door", hield Jeitsin de leden van de Johannesburg (dpa/anp/rtr) - Zes zwarte schoolkinderen zijn gisteren in Zuid-Afrika bij een overval in de oostelij ke provincie Natal doodge schoten. Zes andere kinderen raakten volgens de staatsradiozender SABC gewond, toen onbekenden met automatische wapens scho ten op de vrachtauto, waarmee de kinderen onderweg waren. Dertien mensen kwamen met de schrik vrij. De botsing deed zich voor in de buurt van Table Mountain, een satellietstad voor zwarten bij de provinciale hoofdstad Pietermaritzburg. „De kinderen werden van zeer dichtbij doodgeschoten", zei een woordvoerder van de Inkatha- Vrijheidspartij van Zulu-leider Buthelezi. Natal en de satellietsteden voor zwarten rondom Johannesburg zijn het toneel van de machts strijd tussen de Inkatha en het Afrikaanse Nationale Congres (ANC). Alleen al in 1992 kwa men bij geweld tussen zwarten onderling meer dan 3.300 men sen om het leven. In Botswana zijn gisteren ge sprekken begonnen tussen de Zuidafrikaanse regering en een van haar meest gevreesde vijan den, het Panafrikaans Congres (PAC). Het zijn de eerste ge sprekken tussen de Zuidafri kaanse regering en het PAC sinds Pretoria elke discussie met het Panafrikaans Congres vorig jaar van de hand wees, als reac tie op de door APLA uitgevoerde moorden op blanken in een res taurant in Johannesburg. Het PAC stelde zich allerminst soepel op door er op te wijzen dat het niet van plan is tegemoet te komen aan de eisen van de Zuidafrikaanse regering. Zij 'wil dat de APLA-strijders, die te vens verantwoordelijk worden geacht voor de moord op zwarte en blanke politiefunctionarissen, „met vakantie gaan", om het klimaat voor onderhandelingen te bevorderen. Ook Inkatha-leider Buthelezi ligt dwars. „De Inkatha Vrij heidspartij weigert te onderhan delen over tussentijdse regelin gen, tenzij er een consensus is bereikt over de toekomstige staatsvorm", aldus de Zulu-lei der. De Zuidafrikaanse regering voorziet een jarenlang over gangsproces dat pas tegen 1997 zal uitmonden in een multiracia- le democratie. Genève (dpa)- De Mensenrech tencommissie van de Verenigde Naties hebben gisteren besloten een speciale rapporteur aan te wijzen die verslag moet doen over huidige vormen van racis me en vreemdelingenhaat, o de discussies die aan het be sluit vooraf gingen, werden Wes terse landen, vooral Duitsland, bekritiseerd voor het geweld dat aldaar plaatsheeft tegen buiten landers. De resolutie, een duide- 'jke compromistekst, noemde echter geen land bij naam. De Europese Gemeenschap kon me de daarom de benoeming van oen bijzondere waarnemer on dersteunen. y

de Stem | 1993 | | pagina 4