RO Investering redt toekomst haven )nderzoek naar plaats voor storten van chemisch afval Jll. POLITIE rapport KORT zeeuws SPORT in het kort :1r°jie merkec LEINE PruzeN (avenschap behoudt met miljoenenuitbreiding Braakmanhaven klandizie van Dow c3- ie winst! Reconstructie Traverse Groede in mei van start Schouwburgcommissie zet investeringen 'Zuidland' voorlopig op een laag pitje Tentoonstelling van beelden in Sas van Gent pak 225 gram -239- 1,99 -m- 1,99 [J ine, 4#9" 1,69 1,69 ^49- 4,99 fsjes, duopak -298- 7,48 449" 0,95 narathon n in actie, want er valt jI wat voordeel te ver- nen! Maar wees er snel want we hebben heel 'I maar op is toch echt op! ZEELAND NEFIT0 Twee jaar voor autodief uit Bergen op Zoom Info-avond WOV in Terneuzen Eerst 'Churchill' vol en dan het Roosevelthotel 193 X Sf (STEM Bambix fruit- 'olkoren-ontbijt, pit, (loning, inpan, doorsnede Ibodem 44#5" 8,95 -269- 3,79 bellen 06 - 0225588. WOENSDAG 3 MAART 1993 „„onze verslaggever [Kneuzen - De provincie is jonnen met een onderzoek !f te bekijken op welke twee pwse stortplaatsen in de ^omst chemisch afval kan orden gestort. Het gaat om 'stortplaats Midden-Zee- j of de stortplaats Koe- gsin Zeeuws-Vlaanderen. ovinciaal medewerker H. Ben schop zei dat gisteravond tijdens de hoorzitting over het nieuwe ontwerp-afvalstoffenplan 1993-1998. Momenteel ontbreekt het beide stortplaatsen aan faci liteiten voor het chemisch afval. Het onderzoek is gestart in sa menwerking met de stortplaats beheerders. Benschop kan nog niet zeggen wanneer duidelijk is welke stortplaats hiervoor in aanmerking komt. „We hopen zo snel mogelijk met een oplossing te komen." In het derde afvalstoffenplan staat preventie en hergebruik centraal. Milieugedeputeerde A. Dek vertelde de aanwezigen dat het om een ambitieus plan gaat dat alleen kan slagen als ieder een er gezamenlijk de schouders onder zet. „Ik hoop dat dit plan meer realiteitswaarde heeft dan de twee voorgaande plannen. We zijn altijd te optimistisch ge weest. Schattingen over de af valstroom bleken altijd te laag te zijn. De grootste afwijking no teerden we in Zeeuws-Vlaande ren. We hadden geschat dat in de periode '87-'92 787.000 ton afval gestort zou worden. De realiteit vertelde ons dat het om 1.189.000 ton afval ging. De ra ming werd dus met vijftig pro cent overschreden." Om het afval ook in de toekomst kwijt te kunnen, denkt de pro vincie aan een uitbreiding van de stortplaats in de Koegorspol- der. De huidige stortplaats is immers naar verwachting in 1997 vol. Vanuit de akkerbouw wordt argwanend tegen deze uit breiding aangekeken. „Wat zijn de gevolgen voor de akkerbouw rondom de stortplaats. Dat blijkt niet uit het rapport", werd van uit de zaal afgevraagd. Dek legde uit dat de akkerbouw altijd hinder kan ondervinden van de uitbreiding van de stort plaats. „De provincie probeert deze hinder in ieder geval zoveel mogelijk te beperken. Als er schade is bestaat er recht op een schadeloosstelling", beloofde hij. Dek wees er wel op dat bij de uitbreiding zeer zorgvuldig te werk wordt gegaan. „Er worden goede materialen gebruikt. Ook voor wat betreft de onderafdich ting. Er wordt meer op gelet dan in het verleden." tot 35% minder gas r ook voor het milieu, rkochte HR-ketel van jnonze verslaggever Frank Deij (meuzen - Het havenschap Terneuzen heeft met een investering van 47 miljoen gulden in de Braakmanha- ten behoeve van haven- en opslagfaciliteiten voor low, het imago van Terneuzen als derde haven van [ederland gered. [as de overeenkomst met Dow, op dit moment in een te joeilijke positie verkeert om jote investeringen te kunnen jsn, mislukt dan was het ha- (jschap de overslag van zo'n «ee miljoen ton goederen kwijt- t aan Gent. Het kwijtra- [en van de trafiek aan de Belgen a het netto jaarresultaat van iet havenschap, dat voor 1992 id is tussen 1,5 en 2 mil- 'oen gulden, met drie kwart mil ten gulden drukken, faarnemend-directeur K. van loven van het havenschap Ter- letizen schilderde dat scenario psteren tijdens een afrondende lijeenkomst met Dow. Die drei- die op termijn ook verlies lijmeerdere trafieken en werk- elegenheid tot gevolg zou heb- is echter afgewend. De che- jgant legde gisteren zwart tp wit vast de nog te bouwen osplaats en een opslagtank in de Braakmanhaven vijftien jaar van het havenschap te hu nnen bezegelde daarmee in po- itieve zin het lot van het ha- renschap. Concurrentie huurovereenkomst met Dow werd met een eigen bijdrage van [ier miljoen gulden van het ha lenschap aantrekkelijk gemaakt h concurrentie uit het Gentse kt hoofd te bieden. Dow heeft een contract met BASF in Ant werpen voor de levering per jaar van 1,5 tot 2 miljoen ton ethy- dat grotendeels per binnen schip naar Terneuzen wordt ver voerd. De huidige capaciteit van 'e Braakmanhaven is ontoerei- end om die groei te kunnen opvangen. Toen 'Gent' lucht teeg van die overeenkomst tus sen Dow en BASF, kreeg Dow een aantrekkelijk aanbod vanuit haven van Gent (het ha venschap wilde gisteren geen na men noemen). Pijpleiding De ethyleen zou van Antwerpen nar Gent worden vervoerd en vervolgens via een pijpleiding naar Terneuzen. Dow behoefde op die manier niet te investeren in haven- en opslagfaciliteiten. Voor het havenschap zou dat, volgens havenschapvoorlichter F. van den Hemel, een uiterst ongelukkige ontwikkeling zijn geweest. De schepen, geladen met stoffen voor een Terneuzen- se bedrijf zouden via Terneuzen naar Gent gaan, om het spul daar te lossen en vervolgens met een pijpleiding naar Terneuzen te transporteren. Naast het ver lies van trafiek(en) zou Terneu zen daarmee ook ten aanzien van Gent behoorlijk gezichtsver lies hebben geleden. Goede afloop „Vandaar dat we die vier mil joen gulden eenmalig ter be schikking hebben gesteld. We wilden de trafiek in Terneuzen houden", zei Van Hoven terwijl hij samen met J. Bac, manager havenfaciliteiten van Dow Chemcial, in de Boerderij van Dow tooste op de goede afloop. Het project in de Braakmanha ven zorgt de komende tijd voor extra werkgelegenheid in de ka naalzone. Het havenschap schat dat er zo'n 300.000 manuren mee gemoeid zijn. Het brengt ook indirect werkgelegenheid (scheepsagenten) met zich mee. Ook Bac noemde gisteren de deal, waaraan langdurige onder handelingen vast zaten, een goed zaak. „Het voordeel voor ons is dat de financiering door het ha venschap wordt geregeld en voor het havenschap is de zekerheid van een stuk trafiek van be lang", aldus Bac. Afgasinstallatie De uitbreiding omvat drie on derdelen. Dock C aan de huidige Braakmansteiger wordt uitge-f breid met een loscapaciteit voor zee-en binnenvaart. Daar wordt ook een afgasinstallatie ge bouwd die voor een verminde ring van vrijkomende ethyleen- dampen zorgt. Bij de installatie komt tevens een een opslagtank te staan. Woordvoerder Paul Sarneel van werkgroep Traverse-Voor straat vond het in ieder geval na "If lange jaren van strijd een Waus voor gedeputeerde Jaap Hennekeij en de gemeente 'aard. Gisteravond was er in otel De Wulpenhoek een voor- tmgsavond voor 4e bewoners de Traverse over de wijze waarop Milieu en Waterstaat de willen aanpakken. Onge ler dertig mensen namen de oeite om naar de uitleg van de amputeerde te komen luisteren. Wegversmalling noordkant van de Tra- Je ^a' een 2,5 meter breed M komen te liggen dat Vn„ f' °P ket fietspad van de stn r! aat' f erder zal de recon- °P ongeveer dezelfde p.Le ultgevoerd worden als de shL? Sereconstrueerde Voor- „m.?, betekent een wegver- D, l ln8 met bloembakken en Von,Ttroken aan da zuidkant. wpo 4 Werkzaamheden zal de rJ 'ets wriegd moeten worden. aa, lP4 Lerde Hennekeij blikte even t van 4e avond nog bleek ,?aar vori8 jaar. toen urgent u ^a^nse van het gontieschema was afgehaald. (taöÉSËg. Dock c aan de Braakmansteiger wordt uitgebreid met loscapaciteit voor binnen- en zeevaart en er komt een afgasinstallatie. Van onze correspondent Groede - De lang verlangde en gevraagde reconstructie van de Traverse in Groede komt in zicht. Eind april zal de 500 meter aanbesteed worden en om hopelijk in mei met de werkzaam heden te starten. Eind september, begin oktober zal de zaak geasfalteerd moeten zijn en is de Traverse eindelijk trilling- °a geluidarm. J. Bac (l), manager havenfaciliteiten bij Dow en waarnemend havenschap-directeur K. van Hoven ondertekenen de uitbreidingsovereenkomst, gadegeslagen door Dow-voorlichter H. van Tiel (staand). foto's camile schelstraete „Maar wij hadden een extra in spanningsverplichting tegenover Groede. Daarom hebben we naar externe financiële middelen ge zocht." Hennekeij vond in de eigen provinciekas nog een potje van vier ton. „Gelukkig konden we ook nog een bijdrage van het Rijk krijgen van drie ton en is de gemeente Oostburg misschien bereid om de resterende 80.000 gulden op tafel te leggen." Strijd teneinde Voor de werkgroep is hiermee een jarenlange strijd ten einde van inspreken en zelfs geluids opnames om de commissies van de provincie van de overlast te overtuigen. Tijdens de voorlich tingsavond plaatsten de inwo ners van Groede bij het hele plan slechts hier en daar wat kantte keningen. Dat betrof vooral de eigen uitritten of stoepen die in het geding konden komen. Een suggestie om nog een extra ver keersremmer te plaatsen, vond geen gehoor. Volgens een woord voerder van Milieu en Water staat blijkt uit onderzoeken dat met de visuele wegversmalling in de Voorstraat de gemiddelde snelheid met tien kilometer per uur was gedaald. Van onze verslaggeefster Breda - De rechtbank in Breda heeft de 23-jarige C.S. uit Ber gen op Zoom veroordeeld tot een celstraf van twee jaar voor het plegen van ruim tachtig auto diefstallen en autoinbraken. Zijn mededader A.K. (18) uit Roosendaal is veroordeeld tot twintig maanden, waarvan zes maanden voorwaardelijk. De straf die S. kreeg, is een half jaar minder dan de eis van offi cier van justitie mr. E. Kiepe twee weken geleden. De eis te gen K. is wel overgenomen. De twee mannen hebben in de periode oktober en november 1992 voor bijna 170.000 gulden schade aangericht. Daarom voel de zowel de officier als de recht bank niets voor een werkstraf, zoals de advocaten bepleitten. Terneuzen - Vanavond wordt in het Terneuzens stadhuis een in formatie- en inspraakavond ge houden over het bestemmings plan Westerschelde Oeverver binding. De avond wordt geleid door wet houder J. van Rooijen. Medewer kers van een architectenbureau geven bovendien tekst en uitleg over de diverse stedebouwkundi- ge aspecten van het plan. Van onze correspondent Terneuzen - In afwachting van een nieuw theater in het plan Stenen Beer heeft de schouwburgcommissie de investeringen voor 1994-1997 op een laag pitje gezet. Het Zuidlandtheater is wel dringend aan vervanging toe. Verkondigde burgemeester R. Barbé onlangs zich sterk te ma ken voor de publieke sector en voor de private sector op zoek te zijn naar beleggers en project ontwikkelaars voor het nieuw te bouwen theater, volgens direc teur mevrouw Mergler is ieder een te afstandelijk. „Er moet met het Terneuzense theater iets gebeuren. De toestand van het gebouw is van dien aard dat over drie jaar het dak vernieuwd moet worden. Ook dit vergt gro te investeringen. Momenteel staan we als schouwburgcom missie buitenspel." De leden van de schouwburgcommissie onder schreven de woorden van de di recteur en hielden daar bij het investeringsplan 1994-1997 re kening mee. Liever wachten De commissie nam de investerin gen voor 1994 aan. In totaal vervangt of schaft men voor 49.000 gulden zaken aan zoals foyer- inventaris, spots, reclame panelen en kopieermachine. Voor 1995 staat er 108.000 gul den gepland aan vervanging stoffering. Hiermee wil de com missie liever wachten tot er dui delijkheid is over een nieuw theater. Het accountantsrapport over de jaarrekening 1991 gaf weinig problemen. De accountants dienst adviseerde de commissie een betere budgetbewaking. Di recteur Mergler merkte op dat men in de toekomst de budget ten beter gaat verdelen en bij voorbeeld de post public relation omhoog moet, omdat dit in de begroting te laag is ingeschat en dit zichzelf terug verdiend. Ten aanzien van de overschrijding van het evenementenbudget is men alert en vindt er periodiek overleg plaats. De programmering van het Fes tival van Vlaanderen is rond 12 maart vindt er een pers-presen tatie plaats. De programmering voor het Zuidlandtheater staat op de rails. De informatie-folder zal tijdig verspreid worden. Diefstal Axel - A. van C. te Axel deed gisteren bij de rijkspolitie aangifte van diefstal in zijn woning. Vermist worden een kleurentelevisie en een tasje met eigendomspapieren. Controle Vogelwaarde - Door de rijks politie werd op de provincia- leweg te Vogelwaarde een snelheidscontrole gehouden. Van de 694 gecontroleerde voertuigen reden 25 bestuur ders te hard en kregen een proces verbaal. De hoogstge- meten snelheid bedroeg 126 kilometer per uur, terwijl maximum 80 is toegestaan. Tïür Van onze verslaggever Terneuzen - Sinds het Churchillhotel en het Roose velthotel in Terneuzen als één bedrijf opereren, probeert de directie van Churchill beheer bv zo efficiënt en zo kosten besparend mogelijk te wer ken. De reden dat gasten eerst in het Churchillhotel worden ondergebracht. Pas als dat hotel vol is krijgen ze een kamer in het Roosevelt hotel. „Kijk, als twintig kamers zijn bezet in het Churchill- en nog eens twintig in het Rooseveltho tel is dat natuurlijk niet zo effi ciënt. Je kunt dan beter veertig kamers bezet hebben in het Churchillhotel. Werkt kostenbe sparend. En dat is de doelstel ling hiervan", legde directeur F. van 't Wel gisteren uit. Doorverwezen De directeur ontkende dat het Roosevelthotel tot eind deze maand leeg staat. Een mede werkster van dat hotel legde uit dat een boeking niet mogelijk is. Gasten worden doorverwezen naar het Churchillhotel. Overi gens tegen dezelfde prijs als een kamer in het Roosevelthotel. „Als u vanavond een kamer in het Roosevelthotel wil hebben, krijgt u die kamer", aldus Van 't Wel. „Geen enkel probleem. Maar we willen nu eenmaal eerst het Churchillhotel zo vol moge lijk krijgen." Deze maatregel is ingegeven door de financiële problemen van Churchill Beheer. De econo mische recessie in het bedrijfsle ven en op de consumentenmarkt heeft zijn weerslag op het be drijf. Er werden minder over nachtingen geboekt. Het gevolg is een financieel tekort. Voorlopig opgelost Door het ontslag van negen per soneelsleden per 1 februari ver wacht de directie dat de proble men voorlopig zijn opgelost. Het Churchill- en Roosevelthotel zijn in één bv ondergebracht om nog nauwer samen te werken. Zo wordt er aan personeelsuitwisse- ling gedaan en worden gasten dus eerst in het Churchillhotel ondergebracht. „We werken multifunctioneel. Want ook het personeel kun je nu veel efficiën ter inzetten", aldus Van 't Wel. Uitwisseling Hogeschool Zeeland en school Brussel Vlissingen - De Hogeschool Zeeland te Vlissingen houdt in het jaar van de ouderen een uitwisseling met Belgische studenten van het Hoger Instituut voor Verpleegkunde in Brussel. Veertig studenten van de Hogeschool Zeeland vertoeven een kleine week bij hun medestudenten in België en volgen daar werk- en hoorcolleges. Twintig studenten en twee docenten van de school uit Brussel volgen eenzelfde programma in Vlissingen en bezoeken in Zeeland een aantal verpleeg- en rusthuizen. De Nederlandse en Belgische hbo-opleidingen zijn al jarenlang wederzijds erkend. De opleidingen zelf zijn echter nogal ver schillend. Vandaar de uitwisseling tussen beide scholen. Stuurgroep om kleine basisscholen te behouden Kats - In de Prinses Margrietschool in Kats is de stuurgroep Project Versterking Plattelandsscholen geïnstalleerd. Het pro ject is een vervolg op het in 1991 afgesloten project voor de ondersteuning van kleine basisscholen dat door de provincie gefinancierd werd. Het vervolgproject is in september vorig jaar van start gegaan. Het doel is samenwerking totstand te brengen tussen kleine en grote scholen in de regio om te bewerkstelligen dat de kleine scholen behouden blijven. De deelnemende scholen aan het project hebben minder dan 75 leerlingen en zijn de enige school in het dorp. Er werken achttien scholen aan mee, waaronder die te Nieuwvliet, Hoofdplaat, Graauw en Zuiddorpe in Zeeuws- Vlaanderen. Vrouwentennis Terneuzen Terneuzen - In de tenniscom- petitie voor vrouwen in het Terneuzense Racketcentrum behaalde in poule 1 Baronie een verrassende 4-0-overwin- ning op Racketjack. Loes Eyke en Lilian de Jong waren met 14-6 te sterk voor Corry Bos en Joke Veraart. Verder versloegen Jette Cle ment en Ria Spuessens met 9-6 Franny Göbels en Lidy de Bruyn. UITSLAGEN Poule 1: Kort-Moerbeke 2-2, Ba ronie-Racket jack 4-0, Boeye-Ke- ijzer 4-0. Poule 2: Everling-Forty Love 4-0. Poule 3: Nouwen-De Vries 0-4, Van Buren-Bakker 3-1, Leeuw- Dooms 4-0. Poule 4: Kavelaars-Jearitoha 2-2. Poule 5: Bommelijn-Schaart 3-1, De Reus-Nagelkerke 2-2. Uitwisseling tennisjeugd Hulst - In sporthal Den Dul- laert te Hulst werd een ten- nisontmoeting gehouden tus sen de tennisschool Hulst en Regio Tennis Nijmegen (RTN). Deze tennisjeugd uit Nijmegen maakte deel uit van de Gel derse bondsploeg. Via een ein duitslag van 33-23 verloor de Hulster jeugd eervol van de Nijmegenaren. UITSLAGEN Jongensenkel: Sander Eshuis-Jo- ris Kobuse 4-5, Joris Ducarmon- Tom Buys 5-10, Laurens de Kort/ Bart van Uden 7-9, Jan Maas-Ro- bert Boekhorst 5-1, Jordy de Schepper-Jan Buys 5-10, Martijn de Bot-Arjen Detmers 2-7, Niels van Kerkhoven-Gij s van der Logt 4-8, Joris de Bakker-Arjan van Uden 2-4, Jaap Breepoel-Gijs van der Logt 2-5, Michiel van de Wetering-Joris Kobussen 2-9, Dennis van Dam-Arew Detmers 4-9, Simon van Bellen-Freek van Zon 7-2, Tom Huis-Robert Boek horst 5-5. Dubbel: De Bakker/Maas-Van Uden/Van der Logt 4-5, Breepoel/ De Kort-Kobussen/Van Zon 4-9, De Bot/Huis-Boekhorst/Detmers 5-6, Van Dam/Eshuis-Buys/Van Uden 5-3, Ducarmon/De Schep- per-Buys/Van Zon 6-2. Meisjesenkel: Athina Nachtegael- Violet Wattenberg 4-1, Wendy Rodrigo-Silvia Wattenberg 2-5, Deborah Morcus-Connie Mölders 8-pl, Bianca Morcus-Leonie Bus- semakers 32-3, Beatrix Verhae- gen-Charron Baumwart 7-1, Jac queline Verhaegen-Vera Mölders 3-7, Geerte van der Meer-Neeltje Willems 6-4. Dubbel: Nachtegael/Rodrigo- Baumwart/Wattenberg 5-5, Mor- cus/Van de Meer-Mölders/Wil- lems 7-5, Morcus/Verhaegen- Mölders/Bussemakers 6-4. Vrouwentennis Hulst Hulst - In de tenniscompetitie voor vrouwen in den Dullaert te Hulst versloeg in poule A TAH met 6-2 De Lelies. Els Jongelie en Victoire van Putte konden beiden bogen op twee overwinningen. Zelfd won de combinatie Jon- gelie/Van Putte met 5-3 van Mirjam Schelfaut en Wil Sie- we. Verder eindigde Jongelie/ Greet Ingels-Diana Steel/Ger- rie Leeramkers in 10-4 en werd Van Putte/Ria Hoefna- gels-Steel/Schelfaut 7-1. Voor De Lelies redden Siewe en Leermakers de eer door een 5-4-zege op Ingels/Hoef nagels. UITSLAGEN Poule A: De Lelies-TAH 2-6, Hontenisse 1-Veertigplus 7-1. Poule B: Axel United-De Pooter 6-2. Poule C: Lamir-Doetterniettoe 2-6, Acclivity-De Kornuiten 0-8, Club'86-De Mol 2-6. Bedrijf stennis Hulst Hulst - In de bedrijfstennis- competitie te Hulst werkte in poule B De Letter zich uit de gevarenzone via een 5-3-zege op Luctor. Met nog twee speeldagen te gaan heeft Luc tor, samen met Van Tienen, de rode lantaarn in handen. Voor De Letter behaalde Sas- kia Koemans een 6-2-zege op Michelle Deltour, terwijl Hans de Letter en Han van de Klooster met 6-6 gelijk speel den. In de mixedpartij zege vierden Koemans en Franky van Goethem met minimale 6-5-cijfers over Deltour en Henk van de berg. Voor de enige winstpunten voor Luc tor zorgden Van de Klooster en Van de Berg via 8-6 op De Letter/Van Goethem. UITSLAGEN Poule B: ERA-Loejer 0-8, Delfor- ge-Van Tienen 8-0, Electron-Kojo 2-6, Kredietbank-Krieckaert 5-3, Luctor-De Letter 3-5, Kindt en Biesbroeck-Bleyenbergh 6-2. Poule BI: Messagie Goudgeel-Be- netton Hulst 2-6. Poule C: Inge Fassaert-Sloebers 6-2, Rademakers-Fassaert 6-2, d'Aubioul-Aquavia 6-2. Poule D: HAS-Wabeko 4-4, Stuntmarkt 2-Saman 8-0, Blom- maert-Roctus 4-4, De Schrijver-V en K 4-4, Dagmarkt-Van Seume- ren 4-4. STANDEN Poule B: Delforge en Loejer 61 punten, Kojo 51, Kredietbak 39, Kindt en Biesbroeck en Krieckae- rt 36, Electron 33, De Letter 31, ERA 26, Bleyenberg 20, Luctor en Van Tienen 19. Poule BI: Barco 42, Rentex/ Scheldelin 38, Benetton Hulst 34, Messagie Goudgeel 30. Credit Lyonnais 27, Van Buren/Van Swaay 21 Poule C: Fermont Terneuzen 53, Rademakers 50, Ine Fassaert 45, Sloebers en Petrus en Paulus 421, Stuntmarkt 1 41, CIS 34, ING en ONB 31, d'Aubioul 26, Aquavia 20, Fassaert 17. Poule D: Blommaert 58, Stunt markt 2 53, Rabo Hulst 51, Dag- markt 45, HAS 42, V en K en Bleyko 40, De Schrijver 35, Van Seumeren 34, Saman en Roctus 30, Wabeko 22 punten. Van onze verslaggever Sas van Gent - In de burgerzaal van het stadhuis van Sas van Gent is het komend weekeinde een expositie te zien van moderne en klassieke beelden. Ze zijn vervaardigd door C. van Gremberghe uit Terneuzen. Van Gremberge heeft zich geduren de 15 jaar beziggehouden als amateur-pottenbakker. Momenteel houdt hij zich voornamelijk bezig met beeldhouwen. Hij volgde daartoe zes jaar lessen aan de Academie voor Schone Kunsten in Eeklo. Van Gremberghe werkt onder meer in klei, marmer, albast en arduin. De expositie wordt zaterdag 6 maart geopend door wethouder L. Marquinie van Sas van Gent. De openingstijden zijn zaterdag van 10.30 tot 12.00 en van 13.30 tot 17.00 uur, zondag van 13.30 tot 17.00 uur, maandag van 19.00 tot 21.00 uur en dinsdag van 13.30 tot 17.00 uur.

de Stem | 1993 | | pagina 17