Inwoner hekelt inzet raadsleden VOOR. aasST Milde straf voor notoire hardrijder PLAATSELIJK NIEUWS DAG KLAPPER (MING. a I 'Deel Axelse gemeenteraad doet huiswerk niet goed en voert oeverloze discussies' Scholieren houden grote Leerlingen op de bres voor Roemenië schoonmaak in Saeftinghe |Kreatieve Vorming Hulst Parijs op excursie naar Celstraf en tbs voor ontucht met kinderen Zwembad Kloosterzande mag van GS open blijven rticulieren ZEELAND Antennemast Lezing in Koewacht over smokkelaars Extra vieringen in Blaauwe Hoeve Tijdelijk archief in ziekenhuis Hulst SCHIETINGEN KAARTINGEN KAARTINGEN SCHIETINGEN 993 X 6 DE STEM I om te zoenen prikje, jubileum, receptie I verloving, overwinning,' i, Abraham, openbare r door, mag best eens in vel op de pagina oeilijk is dat niet en duur |zijn. Prijs per regel of I 2,40*, één grote regel [2,89 resp. 3,04*. Ifsen van een foto of [en formaat van 35 x 45 1 15,96 resp. 16,76* arieven op aanvraag. Bij Jietaling wordt 4,50 end. Foto's worden niet I 076-236442 of geef uw plaatsing af bij één van ISchriftelijke opgaven |d geaccepteerd indien kend zijn, ook indien uw bijgevoegd is. i het recht voor teksten fn redenen te weigeren. klachten bereiken over kst behoudt de uitgever lor om de naam van de pr bekend te geven. fcn gelden op zaterdag ngingsnieuws kolom op donderdag ÏROUWD Dkgieter en Ka- Ingelsma. Ter- 12 maart 1993. WOENSDAG 3 MAART 1993 C2 Yan onze verslaggever Axel - Het echtpaar Hendriks, trouw bezoeker van de gemeen teraadsvergaderingen in Axel, heeft in een kort briefje aan B en Hf zijn ongenoegen geuit over de inzet en deskundigheid van een gedeelte van de raad. [D een toelichting op de brief zegt mevrouw Hendriks-Tak dat veel verga- deringen ontaarden in oeverloze discus sies die voorkomen kunnen worden wanneer raadsleden hun huiswerk beter jouden doen. Het niveau van de discus sies, die ook nog eens meerdere malen worden overgedaan, is niet zelden van bedenkelijke allure. De Hendriksen er geren zich op de publieke tribune ook vaak aan het gedraai van raadsleden die volgens het echtpaar niet in staat zijn ingenomen standpunten adequaat te verdedigen. Directe aanleiding voor de brief is de raadsvergadering van februari waar mevrouw Hendriks-Tak zich groen en geel had geërgerd aan de inbreng van de raadsleden J. Jongepier (PvdA) en A. Cambier (WD). De laatste sprak in de rondvraag zijn afkeuring uit over het geringe effect van de verkeersdrempel in de Hoofd straat-Noord in Zuiddorpe. Cambier was er zelf een paar keer overgereden en had geconstateerd dat de drempel veel te laag was. Mevrouw Hendriks vindt de opmerking van Cambier een typisch staaltje van slecht voorbereid zijn. Een jaar geleden al was in overleg met de ZWN besloten de drempel niet te hoog te leggen omdat anders het streek vervoer Zuiddorpe uit het dienstrooster zou moeten schrappen. Als Cambier wat beter had opgelet had hij dat volgens mevrouw Hendriks-Tak kunnen weten. Loco-burgemeester A. van Waes wees Cambier tijdens de vergadering op de bestektekeningen die voor de raad ter inzage waren gelegd. Daar had het allemaal ingestaan. De opmerking van Cambier dat hij als raadslid geen tijd en geen taak had om zich daar in te verdiepen schoot bij haar helemaal in het verkeerde keelgat. „Ik word daar kriegelig van. Als je gekozen wordt, moet je er ook wat voor over hebben. Ze krijgen er een redelijk vergoeding voor. Dan moet je er toch een paar dagdelen per week mee bezig zijn. Als je vindt dat je niet voldoende tijd in je raadslidmaatschap kunt ste ken, moet je je zetel maar afstaan aan iemand anders." In de brief aan het college verwoordt ze het zo: „De heer Cambier zit er om alles te onderzoeken en als het niet klopt vragen te stellen." Ze stoorde zich ook aan het gedraai van J. Jongepier tijdens de discussie over de gemeentelijke herindeling. Jongepier kon daarbij volgens Hendriks-Tak niet eens meer wijs uit zijn eigen woorden. „Op het ene moment vond hij de ge meentelijke herindeling een zaak was van de gemeenten zelf en vervolgens stelt hij voor om het de provincie maar te laten uitzoeken. Hij zei: ik zit hier ook maar als burger, ik kan het alle maal niet beoordelen. Maar hij zit er niet als burger. Hij zit er als gekozen raadslid. Ik-heb het gevoel dat sommige raadsleden niet eens weten waarvoor ze er zitten." Van onze verslaggever Emmahaven - Leerlingen van je basisschool St. Jozef uit Nieuw Namen houden samen met het Zeeuwse Landschap een schoonmaakactie in het Verdronken Land van Seaf- üeze winter is erg veel vuil in jet Verdronken Land binnenge- spoeld. Door stormen en hoge waterstanden ligt er veel afval tegen de dijkvoet en de gasdam. ue scholieren uit Nieuw Namen gaan al dat plastic, glazen fles sen, blikjes en wat dies meer zij woensdag 3 maart opruimen. De St. Jozefschool werkt graag mee aan de actie omdat de docenten het belangrijk vinden dat de kin deren ook daadwerkelijk mee helpen het milieu te verbeteren. De schoonmaakactie is een acti viteit buiten schooltijd en de scholieren doen mee op vrijwilli ge basis. Toch worden er zo'n 35 leerlingen uit de groepen vijf tot en met acht verwacht. Van onze correspondente Hulst - De Kreatieve Vorming uit Hulst gaat regelmatig op excursie naar grote Europese musea. Dit jaar staat het Museum Centre Pompidou op het lijstje. Leze i °P DeVten?ere" v*^no^l„Tiek standpunt eens is. Naar aanleiding van enkele opmerkingen in het kader van de sloop van de Centrale Antennemast in Sas van Gent, het volgende: Op woensdag 26 maart 1975 werd het kabelnet in Sas van Gent officieel in gebruik ge steld. In november 1971 wa ren er de eerste klachten over slechte TV-ontvangst als ge volg van de bouw van de suikersilo bij Suiker Unie BV Sas van Gent. Een onderzoek ta 1973 wees uit dat 85 pro cent van de bevolking een aansluiting op het kabelnet wilde. Er werden 709 huizen aange sloten. Op 57 meter hoogte werden op de nu gesloopte mast aan het Stationsplein de antennes geplaatst. De kosten bedroegen voor de abonnee 8,50 gulden per maand. Dat de Suiker Unie BV 16.000 gulden betaalde voordat men Iron beginnen is belachelijk. Het hele systeem heeft één miljoen gulden gekost en de lening daartoe werd afgeslo ten door de Woningbouwver eniging 'Sas van Gent-Voor uit', die het systeem liet aan leggen en exploiteerde tot de NKM na veel gemarchandeer de zaak overnam. De bedrijven in Sas van Gent zorgden voor veel storing, zelfs zo erg dat mensen die in de nabijheid van de voorma lige CSM-fabriek woonden tijdens de bietencampagne nauwelijks naar de Belgische en Franse zenders konden kijken. Het luchtspoor dat de suikerbieten van het kanaal naar de fabriek bracht stoor de geweldig. Dat duurde jaar lijks van eind september tot eind december. Maar geld ge ven voor een drastische op lossing, ho maar! De gemeente Sas van Gent beeft naast het administratie ve gedeelte weinig inbreng gehad. Wel waren de toenma- bge gemeentebestuurders door hun gedrag verantwoor delijk voor deze zaak. Want wie verleent een bouwver gunning aan een bedrijf dat f® enorme betonnen silo bouwt en daarmee de TV- ontvangst voor de binnen stand verspert? Tussen Kerst- "ds en nieuwjaar 1970/1971 's de vergunning verleend. WiUy de Groff, Sas van Gent. De reis is op zaterdag 24 april en de intekening voor deze reis voor cursisten en familieleden of vrienden is maandag 1 maart van start gegaan. Zij die belang stelling hebben, kunnen op dins dag en woensdag tot 12.30 uur contact opnemen met coördina tor José Heirbaut in de eigen ruimte in Den Dullaert in Hulst. Op 24 april vertrekt de bus van af den Dullaert om 06.00 uur, na een kleine pauze onderweg hoopt men om 11.30 uur bij het museum te zijn waar de vaste collectie met een accent op he dendaagse kunst wordt bekeken. Om 14.30 volgt een stadsbezich- tiging en het vertrek is om 19.00 uur. De reis, exclusief het toe gangskaartje voor het museum, kost vier tientjes. De excursie gaat door als er vijftig deelnemers zijn. In de bus krijgt men alle informatie over het museum. De KV Hulst hoopt dat de belangstelling net als voorgaande jaren waarin musea in Amsterdam, Brussel, Hasselt, Gent en Parijs werden bezocht, groot zal zijn. Van onze correspondente Koewacht - Frans de Block uit Wachtebeke verzorgt donderdag 4 maart een lezing voor de leden van de Oudheidkundige Kring de Vier Ambachten en andere belangstellenden. De avond in de Vlaschaard begint om 20.00 uur. De Block vertelt verhalen uit de tijd van de smokkelbendes uit de periode 1935-1950. Omdat hij zelf ooit lid was van een smok kelbende, berusten de verhalen op waarheid en de Block weet het op een sappige wijze te bren gen. Hij vertelt in het dialect van zijn streek. Omdat de oudheid kundige Kring een grote belang stelling verwacht is het nodig dat iedereen op tijd is. De voorraad ingezamelde spullen op de Canisius school groeits snel aan Van onze correspondente Zuiddorpe - De leerlingen van de Cani sius basisschool in Zuiddorpe verzame len enthousiast spulletjes voor hun leef tijdgenoten in Roemenië. Deze spullen worden door Theo van Puyvelde uit Ossenisse in de paasvakantie afgeleverd in dat land. De actie op de kleine basisschool is een groot succes. Van Puyvelde draaide een videofilm, die hij bij zijn vorige bezoek in Roemenië gemaakt had, voor de oudste groepen en de leerlingen waren diep onder de indruk. Zij beseften toen pas goed hoe groot de armoede in Roemenië was. De actie die al gestart was, kwam in een stroomversnelling. Niet alleen de leerkrachten en leerlingen begonnen spul len in te zamelen; hele families en kennii- kringen werden aangespoord om mee te doen. De voorraad in de school groeide snel aan en Van Puyvelde kwam al tweemaal zijn busje volladen. Hij gaat met een klein trans port naar Roemenië om de kleren, kinderwa gens, speelgoed en andere leuke zaken zoals knuffelbeesten, af te geven bij particulieren, scholen en kindertehuizen. In Zuiddorpe zijn de zolders leeggehaald en hebben heel wat oma's en moeders sokken, truien en dassen gebreid. De voorjaars schoonmaak begon bij velen wat eerder dit FOTO CAMILE SCHELSTRAETE jaar. De overbodige kleding is al verpakt in zakken, bestemd voor de Roemeense jeugd. De ouders naaiden ook voor elk kind een speciale zak waarin elke leerling wat per soonlijke spulletjes stopte, variërend van een borstel met kam tot een potlood en een gummetje. Ook deze zakken worden per soonlijk door Van Puyvelde afgeleverd en uitgedeeld. De leerkrachten en behulpzame ouders hadden hun handen vol aan de actie. Alle spullen moeten in orde zijn en daarom zijn er nog reparaties en wasbeurten aan te pas gekomen. De week voor Pasen wordt de laatste vracht spullen opgehaald en ze wach ten in Zuiddorpe al met spanning de reacties af. Van onze verslaggeefster Breda - De rechtbank in Bre da heeft de 45-jarige E.S. uit Standdaarbuiten veroordeeld tot een celstraf van een jaar wegens ontucht met drie kin deren. Daarnaast kreeg hij tbs met dwangverpleging op gelegd. Officier van justitie mr. J. Bijvoet eiste twee we ken geleden anderhalf jaar cel en tbs met dwangverple ging. De rechtbank achtte het plegen van ontucht met twee van de kinderen van de man en een nichtje bewezen. S. ontkende twee weken geleden alles. De zaak kwam aan het licht toen de inmiddels volwassen zoon van de man naar de politie stapte. Ook zijn dochter van veertien en een minderjarig nichtje beschuldig den hem van ontucht. Volgens S. heeft zijn zoon echter wraak willen plegen, omdat hij te streng opgevoed is. Het nicht je zou het misbruik van haar eigen vader in zijn schoenen wil len schuiven en zijn dochter zou een belastende verklaring afge legd hebben, om er voor te zor gen dat hij snel weer vrij zou komen. j De rechtbank vindt de verkla ringen echter te gedetailleerd om verzonnen te zijn. Bovendien is S. eerder veroordeeld voor on tucht. De psychiater en de psy choloog, die S. onderzocht heb ben, adviseerden daarom tbs met dwangverpleging. Volgens hen is de kans op herhaling groot. Van onze correspondent Terneuzen - Met een opgeleg de boete van in totaal 1200 plus een voorwaardelijke ontzegging van de rijbe voegdheid voor vier maanden en een proeftijd van twee jaar, kon G.S. uit Koewacht gisteren het Terneuzense kantongerecht verlaten. Daarmee was kantonrechter mr. Melens nog iets milder dan offi cier van justitie mr. Van Ginkel, die behalve de geëiste boete een onvoorwaardelijke rijontzegging van vier maanden had geëist. S. was 3 oktober van het jaar 1991 dan ook twee keer zwaar in de fout gegaan. Op de heenreis van Koewacht naar Clinge reed hij op de Gravenstraat in Clinge in de bebouwde kom met een snelheid van 128 kilometer per uur. Dat was 78 kilometer te hard. Op de terugreis korte tijd later liep hij weer tegen de lamp toen hij door de bebouwde kom van St.-Jansteen reed met een vaartje van 90 kilometer. P.L. uit Hulst kwam 10 augustus van het vorig jaar de bebouwde kom van zijn woonplaats bin nenrijden met een snelheid van 105 kilometer per uur. In een verklaring, afgelegd bij de poli tie, had hij gezegd dat de kilo meterteller van zijn auto kapot was. „U kwam vanuit een pol derweg waar een maximum snel heid was toegegaan van 80 kilo meter, dus reed u daar wellicht ook al te hard," hiëld mr. Van Ginkel hem voor. Verder herin nerde hij L. eraan dat hij niet veel dagen daarvoor ook was geverbaliseerd voor een snel heidsovertreding met 38 kilome ter, waarvoor hij nog een schik king had gekregen. Nu was dat niet het geval. Zijn eis was 700 boete en een onvoorwaardelijke rijontzegging voor de tijd van vier maanden. De kantonrechter was het wel eens met de boete, maar kwam in zijn uitspraak verder tot een voorwaardelijke rijontzegging van vier maanden met een proef tijd van twee jaar. G.V. uit Axel werd 19 april van het vorig jaar geverbaliseerd we gens het rijden in een auto waar voor geen verzekering was afge sloten en geen geldig APK meer was. Het kwam hem op een boete van in totaal ƒ825 te staan. Een geldige vezekering was er evenmin voor de auto van J.L. uit Sas van Gent toen deze op de openbare weg staande werd ge fotografeerd. Dat gebeurde 14 april van het vorig jaar, terwijl de verzekering twee maanden daarvoor afliep. L. verklaarde dat het voertuig normaal op zijn erf stond en er ook niet in had gereden. Daarmee rekening hou dend legde mr. Melens de man een boete op van 400. Mr. Van Ginkel had 600 geëist. M.W. uit Clinge was op een voor hem kwade nacht in augustus van het vorig jaar met zijn per sonenauto op de Frans van Wae- sberghestraat in Hulst tegen een daar geparkeerd staande perso nenauto aangereden. W. was hierdoor zo geschrokken dat hij doorreed, na wel even gekeken te hebben wat de sschade was. Die viel aan zijn voertuig mee. Pas de andere dag meldde hij zich bij de politie in Hulst. W. was wel verzekerd, dus de eigenaar van het aangereden voertuig had geen centje pijn. Wel voor hemzelf, want hij kon 800 neerleggen om de schade aan zijn auto te betalen. W. was dan ook enigszins ontstemd toen hij mr. Van Ginkel een boete hoorde eisen van 600. Volgens W. had de politie gezegd dat hij wel een boete zou krijgen, maar die zou zeker niet in de honder den guldens lopen. Mr. Melens maakte de man wel duidelijk dat de hoogte van een eventuele boete wordt bepaald dorode rechter en het openbaar ministerie. Hij vonniste conform, met de toezegging aan W. dat als hij het er niet mee eens was hij binnen veertien dagen hiertegen beroep kan aantekenen. Met een 'tegen jullie kan ik toch niet op' verliet W. de rechtszaal. Van onze correspondente Hulst - In de kapel van de Blaauwe Hoeve in Hulst wordt donderdag 4 maart om 19.00 uur de eerste van een reeks meditatieve vieringen gehouden. Deze gebedsdiensten, vijf op rij, zijn ter gelegenheid van de veer- tigdagen(vasten)tijd. Het moet een ondersteuning zijn voor de katholieken in Oost-Zeeuws- Vlaanderen in hun bezinning op weg naar Pasen. Rode draad in de vijf vieringen is een hongerdoek uit India: een kleurrijk wandkleed waarop di verse bijbelse taferelen staan af gebeeld. Het koor van de Blaauwe Hoeve verleent medewerking en de voorgangers zijn pastoraal me dewerkers uit de streek: Pastor Pollemans, Thönissen, Smits, Eggermont nemen ieder een vie ring voor hun rekening en gaan in de slotviering op 1 april geza menlijk voor. Alle vieringen beginnen om 19.00 uur. Van onze verslaggever Hulst - Tijdelijk mag het ge meentebestuur van Hulst ge bruik maken van een ruimte in het voormalige ziekenhuis als archiefbewaarplaats. Mede ook gelet op het feit dat brandweren de voorzieningen zijn getroffen en ook wateroverlast kan wor den voorkomen. De maatregel was nodig in ver band met de verbouwing van het stadskantoor. Heikant KOERSBAL - De Katholieke Bond voor Ouderen hield een koersbalwedstrijd waaraan 32 personen deelnamen. Uitslag: 1. A. Schout/L. Baaeijens en A. Ferket/P. Ringoot, 2. M. Sturms-van Guijze/M. de Groene-Danckaert, 3. M. Fer- ket-de Beule/J. Rooden. Hengstdijk GAAIBOLLING - Op camping De Vogel werd een gaaibolling gehouden waaraan 29 perso nen deelnamen. Uitslag: hoge vogel: G. van Dorselaer, rech ter zijvogel: W. Claassen, lin ker zijvogel: M. de Roos, grootste aantal (4): M. van Oosterwijk. Kloosterzande KOERSBAL - Aan de koers balwedstrijd in clubgebouw 't Rozenhof namen 23 personen deel. Uitslag: 1. A. de Waal/L. Kint, 2. A. Rombout/R. Hiel, 3. B. Kint/A. Sponselee. Koewacht KOFFIECONCERT - Het Ouderenkoor Koewacht geeft zondag 21 maart een koffie concert in De Vlaschaard. Dit voor alle belangstellenden. Het concert duurt van 13.00 tot 15.00 uur. De toegang en het eerste kopje koffie zijn gratis. Voor de kinderen is er limonade. De teksten van de liederen zijn voor de aanwezi gen beschikbaar en kunnen meegezongen worden. Nieuw-Namen TONEEL - De Camera van Rhetorica St.-Jan ten Steene speelt het jubileumstuk 'Wij gaan naar Benidorm' zaterdag 6 maart in gemeenschapshuis De Kauter. Dit is een Vlaamse comedie. De regie is in handen van Piet Verwer. Aanvang 20.00 uur en de toegang is gratis. Ossenisse KOERSBAL - Door de Bond voor Ouderen werd in reèrea- tiecentrum Hof ter Nesse een koersbalwedstrijd gehouden waaraan acht personen deel namen. Uitslag: 1. mevrouw De Waal-cambeen/R. van Landegem, 2. A. Mannaert-T. van Vooren. WOENSDAG CLINGE -Café De Landbouw, 20 uur, priiskaarting. Malpertuus, ANBO, 13.30 uur, koersbal. HULST -Café Time Out, 14 uur, prijs- kaarting. ST.-JANSTEEN - Café 't Centrum, 13.30 uur, schieting voor bejaarden. WALSOORDEN -Café Rue du Nord, 19.30 uur, motorcrosskaarting. SAS VAN GENT De Engelenroos, Senioren club, 14 uur, kaarting. Eede- Zaal Hof van Eede, 24 personen. Bieden: 1. G. Standaert, 2. P. de Rooze, 3. A. Timmerman. Aardenburg - Bridgeclub Aarden burg, derde wedstrijd tweede competitieronde. Groep A: 1. De Smet-Standaert, 2. Rijk-Vriends, 3. Jansen-Van Eennennaam en Groosman-De Rijcke. Groep B: 1. echtpaar Commelin, 2. echtpaar Pleijte, 3. echtpaar Roelse. Ge mengd: 1. Haverland-Coster, 2. Van Hanegem-Klompe, 3. De Kruijter-Borreij. Nieuw-Namen - De Verenigde Kaarters: 1. Penneman-Thielens, 2. Blommaert-Verhulst, 3. Petin- da-Pieters. Nieuw-Namen - Moed en Geduld: 1. Meersman-De Bruyne, 2. Van Vlierbergen-Van Waterschoot, 3. Sturm-Ivens. Clinge - KBO, bieden: 1. A. van WaeSberghen, St.-Jansteen; 2. H. Berkelmans, 3. J. van de Hende, beiden Hulst. Stand kampioen schap: 1. J. van de Hende, 2. A. Picavet, 3. M. Sturm-d'Hooghe. Hulst - Bridgeclub Hulst, achtste wedstrijd van de competitie. Groep A: 1. Baggen-Mast, 2. Bruyns-Koopmans, 3. De Nijs- Van Leeuwen. Groep B: 1. Beaart- Van Kalmthout, 2. Stallaert-Van Cauteren, 3. Van Dierendonck-De Booy. Groep C: 1. Nijs-Taalman, 2. echtpaar De Cock, 3. Romsom- De Nijs. Groep D: 1. Hofman- Adriaansen, 2. Kint-Praet, 3. Van Opstal-De Waele. Groep E: 1. Van de Wielen-Biesbroeck, 2. Seton- Lauret, 3. echtpaar Kegelaar. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, 28 personen. Bieden: 1. R. Rombout, 2. C. de Deyne, 3. P. van de Bergen. Jokeren: 1. mevrouw Sponselee, 2. mevrouw De Vos, 3. mevrouw Dupont. Hulst - Zaal Time Out, 26 perso nen. Jokeren: 1. mevrouw De Bruyn, 2. mevrouw Haulez, 3. F. Buys. Bieden: 1. L. Blommaert, 2. H. Jansen, 3. mevrowu Buyse. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, 47 personen. Jokeren: 1. H. de Smit, 2. mevrouw Maas, 3. me vrouw Strijb. Bieden: 1. mevrouw Goossen, 2. C. de Smit, 3. R. D'Hert. Hulst - Bond voor Ouderen, Zaal De Blaauwe Hoeve, 62 personen: I. M. Blommert-de Block, 2. E. Dankaert, 3. G. Ferket. Stand kampioenschap: 1. F. Piessens, 2. G. de Bruyn, 3. K. Kayser. Koewacht - Bond voor Ouderen, zaal De Lange Akkers, 25 perso nen: 1. R. Baart, 2. J. Elegeert, 3. A. Bonne. Hulst - Bond voor Ouderen, zaal De Lieve, 32 personen: 1. mevrou- we Heirman, 2. mevrouw Verwije, 34. mevrouw Boonman. Graauw - Bond voor Ouderen, gemeenschapshuis, 35 personen: 1. E. Borm, 2. A. Kouyzer, 3. A. Lauwers. Stoppeldijk - Bond voor Ouderen, zaal 't Gelaag, 45 personen. Bie den: 1. J. Schenkels, 2. mevrouw Reyers, 3. C. de Schepper. Joke ren: 1. mevrouw De Bruyn, 2. mevrouw De Waal, 3. mevrouw Domines. Graauw - Boerenbond, gemeen schapshuis, twintig personen: 1. R. D'Hert, 2. A. van Eerdenbrug, 3. E. Mahu. Hulst - Zaal Time Out, 21 perso nen. Bieden: 1. mevrouw De Bruyn, 2. J. van de Ende, 3. I. de Winkel. Jokeren: 1. mevrouw Haulez, 2. mevrouw Domines, 3. mevrouw Rodrigo. Heikant - Zaal Du Commerce, 24 personen. Bieden: 1. H. Boogaert, 2. E. Pieters, 3. E. de Kint. Joke ren: 1. mevrouw Verborgt, 2. me vrouw Ferket, 3. D. de Koning. St.-Jansteen - Zaal De Sport, 22 personen. Bieden: 1. L. van Goethem, 2. F. Piessens, 3. W. Lensen. Jokeren: 1. J. Schenkels, 2. J. Leenders, 3. W. Otjes. Kloosterzande - Zaal De Reizende Man, twintig personen. Bieden: 1. A. Kegels, 2. R. Verschuren, 3. C. de Kort. Axel - Gregoriuscentrum, 56 per sonen. Bieden: 1. J. Corbel, 2. Th. Asselman, 3. A. Dieleman. Joke ren: 1. M. Verhelst, 2. F. Hame link, 3. F. Antheunissen. Hengstdijk - Camping De Vogel, 83 personen. Bieden: 1. C. de Deyn, 2. F. vam Eerdenburg, 3. A. Ambrosini. Jokeren: 1. mevrouw De Koning, 2. mevrouw Frijd, 3. mevrouw Verbogt. St.-Jansteen - Zaal 't Centrum, 28 personen. Bieden: 1. M. van Leeu wen, 2. R. de Cock, 3. T. de Vet. Jokeren: 1. mevrouw Hamelink, 2. R. Seton, 3. A. de Nijs. Sas van Gent - Zaal St.-Albert, 63 personen. Bieden: 1. M. Broekho ven, 2. G. van Opdorp, 3. M. Taalman. Jokeren: 1. mevrouw Hamelink, 2. mevrouw Moelker, 3. mevrouw Harms. Hengstdijk - Camping De Vogel, negentien personen. Bieden: 1. K. Zwanink, 2. A. van Gink, 3. A. Bauwens. Jokeren: 1. mevrouw De Ruyter, 2. mevrouw de Poorter, 3. J. de Poorter. Aardenburg - St.-Sebastiaan, tiende puntenschieting, dertig schutters. Eerste hoge vogel: R. de Rooze, tweede hoge en eerste zij- vogel: F. Thilleman, tweede en derde zijvogel: G. de Valcke, vier de zijvogel: E. van Daele, grootste aantal (7): H. van Iwaarden. Stand kampioenschap: Th. Lampaert 66 punten, F. Thilleman 52, G. d e Vriend 50, R. Pielaet en J. de Muijnk 45 punten. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, vijftig schutters. Eerste hoge en derde zij vogel: H. Kint, tweede hoge vogel: Th. Praet, eerste zij vo gel: A. D'Hondt, tweede zijvogel: D. Moens, vierde zij vogel: B. Strobbe, groottse aantal (10): A. de Wit. Graauw - Gemeenschapshuis, 64 schutters. Hoge vogel: E. Borm, eerste zijvogel: P. Steyaert jr, tweede zijvogel: J. Kamoen, groot ste aantal (6): J. Buys. Hulst - Zaal De Kroon, 28 schut ters. Eerste hoge vogel: P. van Kerkhoven, tweede hoge vogel: P. Vernimmen, eerste en derde zijvo gel: A. D'Hont, Tweede zijvogel: A. de Waal, vierde zijvogel: P. van Rijsewijk, grootste aantal (5): M. Aurora. Hulst - Zaal De Blaauwe Hoeve, 23 schutters. Hoge vogel: A. Leen- knegt, eerste zij vogel: O. van Laar, tweede zij vogel: D. de Bak ker, grootste aantal (5): P. van de Branden. Koewacht - Zaal 't Hoekske, der tig schutters. Hoge vogel: C. van Poeke, eerste zijvogel: Th. van Remortel, tweede zijvogel: J. de Waal, grootste aantal (3): W. Rom- oout. Lamswaarde - Bejaadenschieting, zaal De Vier Jaargetijden, 25 schutters. Hoge vogel: P. D'Hondt, beide zijvogels: F. de Meyer. Hulst - Zaal Blommaert, 32 schut ters. Hoge vogel: R. Sterkx, eerste zijvogel: A. de Waal, tweede zijvo gel: G. de Pauw, grotoste aantal (7):_ L van Kerkhoven. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, 24 schutters. Hoge en eerste zijvo gel: R. D'Hondt, tweede zijvogel: M. van Hoeke, grootste aantal (6): Th. Baart. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 26 schutters. Hoge vogel: E. Huls hout, eerste zijvogel: A. D'Hondt, tweede zijvogel: A. van Hoeke, grootste aantal (11): P. Neve. Van onze verslaggever Middelburg - Het zwembad in Kloosterzande mag open blijven. GS van Zeeland hebben het gemeentebestuur ontheffing verleend met betrekking tot twee specifieke eisen die aan zwemoaden worden gesteld. Het gaat daarbij om pomp- overloopcapaciteit. In een brief aan b en w schrijven GS dat tot ontheffing is besloten 'gezien het feit dat de waterkwaliteit de afgelopen jaren goed is geweest en in de toekomst naar verwachting goed zal blijven. Voorwaarden zijn dat per zwemmer minimaal 2000 liter water wordt verpompt en tijdens uren van grote bezoekersaantallen per uur de zuurgraad en het vrij beschikbare chloorgehalte bepaald worden en genoteerd in een logboek. e

de Stem | 1993 | | pagina 15