VN staken bemiddeling Angola Vark Italië wil schandalenstroom indammen met amnestie Chaim Herzog heeft speciale herinneringen aan Nederland GELD LENEN /MOHRIZEE Foutje in Guerrillabeweging Unita weigert te vertrekken naar Addis Abeba Zes doden bij overval op gewapende sekte VS Teddyberen voor het altaar van kleuter Jamie FBI: explosie in WTC door vracht dynamiet Bel 053-35.45.25. Door export Ministerie hee zieke varkens BUITENLAND BUITENLAND KORT de STEM DE STEM DINSDAG 2 MAART 1993 Eome - Terwijl de Italiaanse rege ring werkt aan een 'corruptiewet' houdt de schandalenstroom in het land aan. Gisteren is in Milaan een man gearresteerd die door verschil lende ondernemers is aangewezen als de beheerder van een geheime Zwitserse smeergeldrekening van de voormalige communistische par tij PCI. Ook de grootste oppositiepartij, wier blazoen tot nu toe betrekkelijk onbe zoedeld is gebleven, blijkt daardoor volop te hebben meegedaan aan het algemene politieke steekpenningenspel. In het stadje Nusco in de Apennijnen is Michele De Mita gearresteerd, de broer van de voormalige christendemocrati sche partijleider en premier Ciriaco de Mita. Met elf andere ondernemers en politici wordt hij ervan verdacht het kapitaal van een handelsmaatschappij van een kwart miljoen naar 7,5 miljoen gulden te hebben 'opgewaardeerd'. Zo sleepte het gezelschap 24 miljoen gulden aan overheidssubsisie in de wacht uit de fondsen voor de wederopbouw van de streek Irpinië die in 1980 door een aardbeving werd getroffen. De Italiaanse regering werkt sinds gis teren aan een 'politieke oplossing' voor de praktische problemen die de talrijke corruptieschandalen van de afgelopen maanden hebben veroorzaakt. Om te voorkomen dat 's lands hele leidende klasse in de gevangenis te rechtkomt, heeft de nieuwe minister van justitie Giovanni Conso een drietal decreten ontworpen. Die maken het corrupte politici mogelijk om een aan zienlijke strafvermindering of zelfs vrij spraak te krijgen als zij - op korte termijn - een volledige bekentenis af leggen en de illegaal geïncasseerde gel den terugstorten. Tenslotte moet een nieuwe wet op de partijfinanciering een totale openheid van de politieke boekhouding garande ren en daarmee een herhaling voorko men van de illegale miljoenengiften op geheime rekeningen in alle delen van de •wereld. De in januari gearresteerde mafia-baas Salvatore 'Toto' Riina heeft gisteren bij zijn eerste verschijnen voor de recht bank in Palermo alle tegen hem inge brachte beschuldigingen tegengespro ken. Hij ontkende de hoogste baas van de misdaadorganisatie te zijn, en zei valselijk te zijn beschuldigd door ma- fia-kroongetuigen. „Ik ben niet wat de kranten schrijven. Ik ben maar een arbeider. Van de Cosa Nostra heb ik nog nooit gehoord", zei de 62-jarige Riina opgeruimd. De man is volgens de Italiaanse justitie de 'baas der bazen' van de mafia en is aange klaagd wegens moorden op politici in de jaren tachtig. Zijn betrokkenheid bij de moordaansla gen op de mafia-onderzoekers Giovanni Falcone en Paolo Bersellino, vorig jaar, wordt door de Italiaanse justitie onder zocht. De vermeende chef van de mafia was in het grootste geheim per helikopter van de Rebibbia-gevangenis in Rome over gebracht naar de Ucciardone-gevange- nis in Palermo. Het was zijn eerste openbare verschijning sinds zijn aan houding op 15 januari. i Addis Abeba (rtr) - De Verenigde Naties hebben gisteren hun pogingen gestaakt om de strijdende partijen in Angola tot vredesbesprekingen te bewegen. Dat gebeur de na de weigering van de guerillabeweging Unita om zich in Addis Abeba rond de tafel te scharen met de Angolese regering. VN-functionarissen probeerden vier dagen lang vergeefs de strij dende partijen aan het praten te krijgen. „Het is voorbij. We ver trekken vandaag", zei VN- woordvoerder Joao Lins gisteren in de Etiopische hoofdstad. De VN hadden Unita tot maan dagmorgen 09.00 uur de tijd ge geven om zich met een officiële delegatie in Addis Abeba te mel den. Unita-vertegenwoordigers in de Etiopische hoofdstad ver klaarden zondag echter dat zij niet aan het overleg zouden deelnemen en uitstel wilden. Volgens de rebellenbeweging kon haar delegatie niet naar Etiopië gaan wegens de voort gaande felle gevechten tussen Unita-strijders en regeringstroe pen rond de stad Huambo, in het centrum van Angola. De speciale vertegenwoordigster van de Verenigde Naties in An gola, Margaret Anstee, had za terdag aangedrongen op het in stellen van een bestand in heel Angola zodat de Unita-delegatïe alsnog uit Huambo kon vertrek ken. Zij bood twee helikopters en een zakenvliegtuigje aan om de delegatie naar Etiopië te brengen maar de guerrillabewe ging wees dit van de hand. De eerste ronde van het vredeso verleg, van 27 tot 29 januari, liep ook al uit op een mislukking omdat beide partijen het niet eens konden worden over een staakt-het-vuren. De gevechten tussen regeringstroepen en Unita namen sindsdien alleen nog maar in hevigheid toe. Bij de jongste strijd, vooral rond het voormalige Unita-bolwerk Hua mbo, zijn sinds medio januari meer dan 20.000 doden gevallen. De burgeroorlog in Angola laai de afgelopen najaar weer op. UNITA-leider Jonas Savimbi weigerde zich neer te leggen bij zijn nederlaag in de verkiezingen en groef de strijdbijl weer op in weerwil van het een jaar eerder bereikte vredesakkoord. Waco (ap) - In Waco in de Amerikaanse staat Texas zijn zondag ten minste vier politiemannen om het leven gekomen in een vuurgevecht dat uitbrak toen de politie de leider van een zwaarbewapende religieuze sekte wilde arresteren. Ook twee sekteleden kwamen om. Zestien agenten raakten ge wond. De politie wilde het gebouw waar de sekte met de naam Branch Davidian was gehuisvest doorzoeken op geweren en ex plosieven en leider Vernon Ho well arresteren. Howell, die ook David Koresh wordt genoemd, beweert dat hij Christus is. Na het vuurgevecht ontstond er een patstelling tussen de sekte en het politielegertje van onge veer 100 agenten. De sekte be gon kinderen in groepjes van twee vrij te laten. Maandagmor gen waren acht kinderen in vrij heid gesteld. Terwijl uit heel Texas politiever- sterking werd aangevoerd - in clusief leden van de Nationale Garde - onderhandelde de poli tie met de sekteleider. Howell zei dat een van de twee omgekomen sekteleden een 2-ja- rige kind was en dat hij zelf zwaar gewond was geraakt. „Ik ga naar huis, terug naar mijn vader", aldus Howell. Het geweld begon zondagoch tend toen agenten van de FBI, die zich in veewagens hadden verborgen, het hoofdkantoor van het complex van de sekte be stormden. „Het leek wel oorlog. Mensen werden geraakt, je kon ze horen schreeuwen van de pijn", zei een verslaggever die getuige was van de bestorming. Volgens de politie openden de sekteleden onmiddellijk het vuur toen de politie later zondag het gebouw bestormde. Howell be weert dat de politie als eerste begon te schieten. De autoritei ten schatten dat zich 75 mensen in het gebouw bevinden. Howell zegt dat het er veel meer zijn. „Ik heb de laatste twee jaar een heleboel kinderen gekregen. Het is waar dat ik een heleboel kin deren en een heleboel vrouwen heb", zei hij. Tot dan toe had Howell altijd ontkend dat hij meer dan een vrouw had. De Branche-Davidian-sekte zegt een afsplitsing te zijn van de zevendedagadventisten, maar die ontkennen iedere relatie met de sekte of Howell. Zaterdag had een plaatselijke krant, The Waco Tribune-He rald, bericht dat de groep een groot wapenarsenaal heeft. Ho well zei zaterdag dat deze wa pens legaal in bezit waren van de sekteleden. De Tribune-He rald haalde politie-onderzoekers aan die hadden gezegd dat de 33-jarige Howell mogelijk kin deren van sekteleden misbruikte. Vader Ralph Bulger (tweede van links) troost zijn vrouw Denise na de begrafenis van hun zoontje Jamie. FOTO EPA Van onze correspondent Bob van Huët London - Met een brok in de keel hebben miljoenen Britten gisteren de begrafenis gevolgd van de Liverpoolse kleuter Jamie Bulger. De BBC zond de rouwplechtigheid rechtstreeks uit. De tweejarige kleuter werd achttien dagen geleden ontvoerd en op brute wijze ver moord door twee jongens van tien. Het drama heeft velen ontroerd en nationale gevoelens van onmacht en frustratie losge maakt. Jamie werd voor de Britten het symbool van vermoorde onschuld in een steeds gewelddadiger samenleving. Pastoor Michael O'Connell probeerde de gebroken ouders te troosten. „Zijn dood is niet voor niets geweest. Iets in kleine James Bulger heeft de hele wereld geraakt en laat mensen nu reageren door goede dingen te doen. De dood van een onschuldig klein kind heeft ons allen aangezet het leven beter te maken. Jamie heeft nog steeds invloed op ons", sprak hij in de Kerk van het Heilige Hart in Kirby, een buitenwijk van Liverpool. Om de betrokkenheid van heel de natie te benadrukken werd de dienst geleid door anglikaanse en katholieke geestelijken. Ook de politie-inspecteur die het onderzoek had geleid sprak de ouders toe. Honderden men sen volgden de mis buiten de kerk via luidsprekers. Moeder Denise Bulger (25) en vader Ralph (26) werden ondersteund door familieleden en vrienden. Voor het altaar was James' roze stoeltje neergezet dat was gemaakt door zijn vader. Daarop lagen zijn knuffeldieren, een witte en een buine teddybeer. Behalve traditionele psalmen en gebeden werd een nummer van Michael Jackson gespeeld, 'Heal the World'. Jamie was verzot op de muziek van Jackson. De popster stuurde de familie een condoléancetelegram. Eric Claptons 'Tears in Heaven', geschreven na de dood van diens eigen zoontje, klonk toen het witte kistje de kerk werd uitgedra gen. Jamie werd begraven op Liverpools Kirkdale kerkhof dat op verzoek van de familie tijde lijk ontoegankelijk was voor media en pu bliek. De politie vroeg fotografen rouw van de familie te respecteren. Rond Jamies graf waren in een zee van bloemen twee teddybe ren van witte anjers te herkennen. In Liverpoolse kranten verschenen de laatste dagen meer dan duizend condoleanceadver tenties van meelevende stadgenoten. Een kleine honderduizend gulden werd in zijn naam gestort op rekeningen van charitatieve instellingen. Op verschillende plaatsen in Groot-Brittan- nië werden kerkdiensten opgedragen aan de kleuter. Geëmotioneerde kerkgangers in Londen verklaarden dat zij het jongetje niet kenden maar dat de opsporingsfoto van de politie hen in het geheugen stond gegrift. Ongeruste moeders in Zuid-Engeland heb ben een pressiegroep opgericht 'Mothers Against Murder and Agression' (Mama). Ze dringen aan op maatregelen voor meer vei ligheid van hun kinderen. „De dood van Jamie was een slachtoffer te veel. We vrezen allemaal voor onze eigen kinderen en durven nauwelijks nog op straat te gaan", aldus mede-oprichtster Karen Jenkins. De jongens die Jamies moord hebben bekend zullen morgen opnieuw worden voorgeleid aan de kinderrechter. Vorige week leidde dat tot rellen in Liverpools voorstad Bootle toen een woedende menigte eigen rechter wilde spelen. Zes mensen werden daarbij gearres teerd. Van onze correspondente Willy Werkman Den Haag/Jeruzalem - De Is raëlische president Chaim Herzog brengt deze week een officieel bezoek aan Neder land. Herzog is gisteren ont vangen door koningin Bea trix en door premier Lubbers. Zijn bezoek aan ons land heeft een bijzonder persoon lijk karakter, omdat hij in 1944 als officier in het Britse leger heeft deelgenomen aan de bevrijding van Zuid-Ne derland. Herzog was in die tijd ingekwar tierd bij de familie Meis in het Zuid-Limburgse dorpje Stein. „We vielen vanuit het zuiden Nederland binnen en we werden bijgestaan in onze Montgomery- doorbraak door Amerikaanse parachutisten, die bij Veghel en Grave landden. We staken de Waal over en vochten mee in de beroemde slag om Arnhem. La ter werd ik ingekwartierd bij de familie Meis in het Zuid-Lim burgse dorpje Stein". Chaim Herzog, in die tijd officier van de Engelse 32e garde-briga de, en nu president van de staat Israël, kan zich zijn Nederlandse tijd nog haarscherp herinneren en heeft er zelfs nog een paar woorden Nederland aan overge houden: „Heel mooi, Nederland, Ook de mensen, heel mooi, ja", zei hij, toen we hem enkele jaren geleden interviewden over zijn aandeel in de bevrijding van Ne derland. Hij was trots op die taak, zei hij toen. Even trots als op het feit, dat hij tot de meer dan een miljoen joden behoorde, die in de geallieerde strijdkrachten hebben meegevochten tegen de nazi's. Herzog werd in 1918 geboren in Belfast in Noord-Ierland, waar zijn vader opperrabbijn was. In 1935, toen zijn vader tot opper rabbijn van het toenmalige Pa- lestijna was benoemd, verhuisde hij met zijn familie naar het Beloofde Land, waar hij aan joodse religieuze opleidingsscho len studeerde. Herzog en de koningin luisteren Later maakte hij zijn rechten studie af aan de universiteit van Cambridge en aan de universi teit van Londen. In de Tweede Wereldoorlog nam hij deel aan de landing in Normandië en trok hij met de geallieerden in noor delijke richting op. Tegen het einde van de oorlog, toen Herzog in Duitsland was gestationeerd, kwam hij bij toeval in Enschede FOTO ANP op paleis Noordeinde naar het Israëlische volkslied. terecht. „Wij sloegen eenvoudig heden op het grote plein in het de verkeerde weg in en beland den in Enschede". „We kwamen daar een paar En gelse verkenningseenheden te gen. Toen we merkten, dat ook de Nederlandse ondergrondse zich op straat vertoonde, wisten we, dat de stad bevrijd was en deden we mee aan de feestelijk- centrum van de stad. Dat was, als ik me goed herinner, op 23 maart 1945." In 1947 keerde Herzog naar Pa lestina terug, waar hij zich aan meldde bij de Haganah, de voor loper van het Israëlische leger. In 1948, na de uitroeping van de staat Israël, werd hij benoemd tot directeur van de inlichtin gendienst. In 1962 verliet hij het leger als generaal-majoor en zet te hij zijn eigen advocatenfirma op. Na zijn post als Israëls ambassa deur bij de Verenigde Naties werd hij in 1983 gekozen tot president van de staat Israël en in 1988 benoemd tot een tweede ambtstermijn. Een fervent voet balenthousiast, een golfspeler en een man die nog iedere dag zijn baantjes trekt in het zwembad, zal de inmiddels 75-jarige Her zog in mei dit jaar de presiden tiële residentie in Jeruzalem weer inruilen voor zijn villa in Herzlya, vlakbij Tel Aviv. Niet voor niets doet hij op zijn laatste presidentiële reis ons land aan. „Ik heb Nederland veel beter leren kennen dan welke toerist ook", zegt hij. „Vooral de mensen in de kleine dorpen heb ik leren waarderen." De brief, die de zoon van opperwacht meester Meis uit het Zuid-Lim burgse Stein hem na zijn verkie zing tot president stuurde, is dan ook een waardevol souvenir, dat hij met trots bewaart. ----- Beperkt aantal pelgrims naar Mekka Dubayy - De regering van Saudi-Arabië zal dit jaar opnieu, proberen het aantal pelgrims naar bedevaart (de hajj) in en Medina beperken. Het Saudische ministerie van religieuze zaken wil niet meet pelgrims dan één op duizend inwoners per deelnemend land. ministerie vraagt aan de islamitische landen zelf een lijst op te stellen met een selectie van de pelgrims. Het quota-stelsel is geïntroduceerd omdat in 1988 ruim vierhon- derd doden vielen bij een botsing tussen Iraanse pelgrims Saudische veiligheidstroepen. Sneeuw teistert noorden Spanje Barcelona - Het mediterrane Barcelona sloeg gisteren volledig op hol toen een koufront centimeters sneeuw in de stad liet vallen. Verkeerschaos, mensen en kinderen die niet meer van werk of school thuis konden komen en glibberige wegen door de politie moesten worden afgezet. De Barcelonezen herinneren zich een dergelijk wit pak niet meer sinds 1972. Slechts het zuiden is vooralsnog gevrijwaard gebleven van dt depressie, maar in de rest van het land is het overal hetzelfde honderden dorpen en tienduizenden mensen zijn geïsoleerd geraakt in de meest onherbergzame streken, in grote steden wagen zich steeds minder mensen op straat, treinen staan stil, vliegtuigen stijgen niet op en in de meeste provincies moeten de sneeuwkettingen onder de auto. Duits afval terug uit Roemenië Bonn - Een speciale Duitse goederentrein vertrekt vandaag naar Roemenië om er in de buurt van Sibiu 420 ton illegaal geëxporteerd giftig afval op te halen en terug te brengen naardt Bondsrepubliek. De kosten van de omvangrijke opruim-actie die twee maanden gaat duren, bedragen ruim drie miljoen D-mark. Het gif, voornamelijk planteziektenbestrijdingsmiddelen, maar ook verfresten en andere chemicaliën, is begin vorig jaar Zwickau de Tsjechische grens over gegaan. Greenpeace ontdek te dit zoveelste illegale Duitse afval transport en trok aan de bel. Belgische zwervers voortaan 'vogelvrij' Brussel - 'Zwervers, ronddolenden en daklozen' in België lopen nog slechts geringe kans opgepakt en opgesloten te worden in gevangenis. Met de afschaffing van de Wet op de landloperij 1 maart zullen de komende weken en maanden honderden geïnterneerde daklozen op vrije voeten komen. Voor een groot aantal van hen bestaat nauwelijks opvang. België was het laatste land in de EG waar zwervers dooi onaangepast gedrag en zonder middelen van bestaan konden worden aangehouden en opgesloten in strafinrichtingen en zogeheten rijksweldadigheidskolonies. Marokkaan verkracht honderden vrouwen Rabat - De chef van de Marokkaanse geheime dienst, Mustapha Tabit, zou ten minste 518 en naar eigen zeggen ruim l.f vrouwen hebben verkracht. Tegen Tabit loopt in de rechtbank van Casablanca een proces. Tabit hanteerde een keur aan dwangmaatregelen om de vrou wen tot de geslachtsdaad te dwingen. Hij legde alle verkrachtin gen met behulp van video en microfoon op beeld vast verhandelde de opnames op de markt. De commissaris is tot nu toe niet veroordeeld voor deze delicten; hij werd slechts binnen de organisatie overgeplaatst. GOS-militairen: NAVO als voorbeeld Moskou - Hoge ihilitairen van zes voormalige Sovjet-republie ken hebben gisteren voorgesteld om voor de leden van het Gemenebest tfffiPGSSiMftkelijke Staten (GOS) een NAVO-achf tige defensiestructuur op te zetten. Dat heeft een hoge functio naris bekendgemaakt. De zes republieken zullen de vier andere GOS-staten aanmoedi gen ook deel te nemen aan de gezamenlijke Veiligheidsraad, aldus GOS-opperbevelhebber Jevgeny Sjaposjnikov. De zou aanvankelijk moeten bestaan uit de presidenten en de premiers van de zes staten en twee GOS-vertegenwoordigers. Autobranche wil gelijke tarieven in EG Brussel - De Europese autoproducenten hebben de EG-Commis- sie verzocht om gelijkschakeling van de belastingen voor motorrijtuigen in de lidstaten van de Europese Gemeenschap. Zo moet er een einde komen aan de veelal enorme prijsverschil len tussen diverse landen. Hoewel de btw-belastingen binnen de EG gedeeltelijk hetzelfde zijn bestaan er tussen de EG-lidstaten aanzienlijke verschillen in andere verkoop- en registratieheffingen. Daardoor kan het voorkomen dat voor een auto in Duitsland een heffing van 15 procent geldt, terwijl voor hetzelfde voertuig in Denemarken 213 procent aan heffingen als kenteken- en aankoopbelastingen, moet worden betaald. New York (rtr) - Een lading van maximaal 680 kg dynamiet die met een vrachtwagen of bestelbus de ondergrondse garage is ingereden, zou de oorzaak kunnen zijn van de ontploffing, vrijdag, in het World Trade Centre in New York. Dit verklaarde een hoge FBI- New York. Maar de komende functionaris gisteren tegenover de New York Times. De bom bestond kennelijk uit honderden kilo's gewone dyna miet van het type dat op veel bouwplaatsen wordt gebruikt, zei James Fox, hoofd van de FBI in New York. Vijf mensen kwamen om het le ven en meer dan duizend liepen verwondingen op nadat de ex plosie een ondergrondse garage verwoestte en brand en rook door het enorme kantorencom plex drongen. Rechercheurs analyseren nu 55 telefoontjes van mensen die na mens talloze organisaties of in dividuen de verantwoordelijk heid voor de aanslag hebben opgeëist. Maandagochtend gingen de eer ste werknemers weer aan het werk in het World Trade Centre, het grootste kantorencomplex in dagen zullen slechts een duizend werknemers hun kanto ren kunnen gebruiken, van de 55.000 mensen die gewoonlijk de zeven gebouwen werken. De twee opvallende, 110 verdiepin gen tellende torens - die de sky line van Manhattan domineren blijven zeker een week gesloten. Meer dan 500 bouwvakarbeiders werkten de afgelopen continu om de massieve onder grondse fundamenten te stabili seren. Grote ontwrichting van de fi nanciële markten kon worden voorkomen door een besluit de gemeente New York om bouw vier weer open te stellen, waarin de vijf goederen-termij11' markten zijn gevestigd. FBI'er Fox zei zondag tegenover CNN dat de omvang van de explosie het onaannemelijk maakt dat sprake is van een enkele dader. Lopende leningen geen bezwaar, tot 77 jaar. Voor iedereen voor ieder doel. Ook 's avonds en op zaterdag telefonisch bereikbaar. Boddenkampsingel 86. 7614 AR Enschede. Lid Ned, Ver. Financieringsadviseurs. Van onze verslaggever Roermond - In de belasting diskette van Elseviers is een foutje geslopen. Maar dit heeft geen consequen ties voor de berekening van het inkomen over 1992 en de daar over te betalen of terug te ontvangen belasting. De fout is geslopen in de schatting voor het inkomen over 1993 en de te betalen belasting. In het te betalen bedrag aan Van onze redactie landbouw Chaam - De varkensprijs is afgelopen vrijdag aan het algeheel exportverbod van 1 werd afgekondigd. De biggenprijs, die vorige week tussen de acht en de negen tien tjes schommelde, is in twee da gen tijd met een tientje gedaald. De slachtprijs, vorige week nog 2,55 per kilo, is twee dubbeltjes lager. Erger „En dat wordt alleen nog maar erger", zegt varkenshandelaar A. Leijten uit Chaam. Volgens Leij- ten worden er iedere week 40.000 varkens en 40.000 biggen levend geëxporteerd: „En dat valt nu allemaal weg. Van enige concurrentie is geen sprake meer. De Nederlandse slachter ijen kunnen nu voor een varken geven wat ze willen. De biggen- houders, die wekelijks 200 big gen leveren, kunnen binnen een week geen kanten meer uit. Die beestjes leveren niks meer op bij een extra aanbod van 40.000 stuks. Maar ze moeten wel weg, want zeugen blijven gewoon werpen natuurlijk. Ik ben bang dat de varkensprijs gruwelijk VERVOLG VAN VOORPAGINA Van drie van de vier besmette varkens heeft Landbouw inmid dels de herkomst achterhaald. Het gaat om twee bedrijven in Gelderland en één in Limburg. De herkomst van het vierde be smette varken dat vorige week is aangetroffen is nog onduidelijk. Een woordvoerder van Bukman: „Brussel heeft de nummers van de besmette varkens niet gekre gen, dus we hebben niet eens de mogelijkheid om hier in Neder land maatregelen te nemen". Kamerlid Ria Beckers - De Bruijn (Groen Links) wil van Bukman weten of de oorzaken van de blaasjesziekte nu inci denteel of structureel is. Na een afwezigheid van 17 jaar is nu twee maal binnen een half jaar blaasjesziekte geconstateerd. Groen Links vraagt ook of de bewindsman kan aangeven of en op welke wijze de schade voor de boeren vergoed kan worden door Den Haag en/of Brussel. Beckers vindt eigenlijk dat het transport van levende varkens tot een mi nimum beperkt moet worden. Het zou veel beter zijn het grens overschrijdend transport van dieren drastisch terug te bren gen. Dat is diervriendelijker en de ziektebestrijding kan dan bij (ADVERT Hot news voor eigentijdse or Columbus^ plus. Een lichtgewich Met een handig, alfanumen uiterst compact. Leverbaar met treffelijk te gebruiken als autotele Te koop in onze Business Cf bestellen via ons gratis telefoonni 1 Telecom Business Centers: Arnhem, Vlamoven 2c. Barendrec eindhoven (Son), Ekkersrijt 5057.

de Stem | 1993 | | pagina 4