Renovatie huizen Aardenburg Slecht weer spelbreker in Ossenisse POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK nieuws KORT zeeuws SPORT IN HET KORT DAG KLAPPER Gemeentehuis Aardenburg wordt beveiligd Demonstratie gymnastiekvereniging Clinge prneuzen lub voor •voeding Woningbouwvereniging krijgt geen subsidie voor opknapbeurt Schepenstraat de stem ZEELAND A5 Ifoto camile schelstraeth I Open dagen Zonneschool Kinderkleding en speelgoedbeurs Steelant-Mavo Dirigent De Waal neemt afscheid van Nederlands gemengd koor SCHIETINGEN KAARTINGEN A4 vond MAANDAG 1 MAART 1993 Ipartij is geweest. bra vond in het p rsoon levensgevaarlijkl (t spoed overgebracht! Bers wisten te vertellen pm een man gaat die ii p is geschoten, neuzense politie wordt I |n door het Recherche I Team. De technische Ie wordt ingeschakeld I ■technisch onderzoek te I S*wbsss=K~S3 ynatuurvoeding mensen foto wim kooyman nteresseerde zich altijd Is spierziekte Multiple Itelling in een stroom- leger zo dol op was, plaats voor zaken als het vuil gaat uit je lijf." momenteel een cursus Belgische Kushi-Insti- ispecialiseerd in een ge- manier van leven. Onde- e kooklessen en filosofie het programma, and doet Karin Vos exa- krijgt een internatio- ificaat. Met dit certifi- je bijvoorbeeld in een it gaan werken of the- worden. Ik denk dat ik laatste kies. Om mensen met voeding. Zo kwam gs in gesprek met een |it Sluiskil. Ze had onder at problemen met haar las haar problemen af x gezicht, houding en taal en adviseerde haar dingen te eten. En het at is ook mijn toekomst- lensen helpen met ge- dsproblemen." os wil de 24 belangstel oor natuurvoeding zeker r wil opleggen. „Ik wil een heel relaxte manier woon wat vertellen over aeding en ze bepaalde aten proeven. Dan kun- thuis wat uitproberen, mijn ogen ook het hele van natuurvoeding. Er e eigen manier mee bezig die voor de kookclub of tuurvoeding belangstel ben, kunnen contact op- ret reformzaak In Natu- de Vlooswijkstraat in en. Vanonze verslaggever iardenburg - Het wordt niet #er zo gemakkelijk 'zomaar' waalde ruimten in het Aar- denburgse gemeentehuis bin- n te komen. B en W van Aardenburg willen namelijk het gemeentehuis beveiligen, njt mede omdat het ministè re van binnenlandse zaken thans zeer strenge eisen stelt jan de beveiliging van reis documenten. j, werden voor de beveliging twee offertes opgevraagd, die uitgingen van een totaalpakket aan beveiligingsmaatregelen. Maar door het besluit om samen te gaan met Sluis moest een nieuwe offerte worden aange vraagd, toegespitst op de beveili ging van specifieke ruimten. Want het uitvoeren van een to taal beveiligingsplan zou op ter mijn weggegooid geld blijken te zijn. Het Aardenburgse college heeft nu gekozen voor een bedrijf, dat al veel gemeentehuizen heeft be veiligd. Voor deze beveiliging is een kre diet nodig van 41.591 gulden. Naast dit krediet moet in de begroting 1993 een bedrag wor den opgenomen van bijna vier duizend gulden voor het onder- houdsabonnement beveiliging en alarmering van het gemeente huis. Het college vraagt donderdag aan de leden van het konsulta- tief overleg van raadsleden hier mee in te stemmen. De vergade ring begint om 19.30 uur in het Aardenburgse gemeentehuis. Tijdens de vergadering komt ook het voorstel aan de orde om in de Peurssensstraat in Aarden burg nog twee verkeersremmers aan te leggen. Bij wijze van experiment was in deze straat eerder al een remmer geplaatst en de resultaten daarvan zijn zodanig dat B en W er nog eens twee bij willen zetten. In het voorjaar van 1992 is door de afdeling Gemeentewerken een plan ontwikkeld voor de aanleg van drie verkeersremmers in de Peurssensstraat. In de raadsver gadering van mei is afgesproken om eerst een experiment te doen met één verkeersremmer. Het experiment werd afgesloten met een evaluatie. B en W menen daaruit dat deze voorziening pri ma voldoet. Zowel de doortocht van grote vrachtwagens als de stroom personenauto's op zon dagmiddagen levert geen noe menswaardige problemen op. De verkeersremmers moeten er voor zorgen dat de rijsnelheid op de gehele Traverse acceptabel laag blijft. De aanleg van de twee verkeersremmers kost 9.150 gulden. Toeschouwers van de carnavalsoptocht zoeken bescherming tegen de koude in een telefooncel. Van onze correspondent Ossenisse - Zondag trok door Ossenisse de alternatieve carnavalsoptocht, georganiseerd door de carnavalsvereni ging D'Ossekoppen uit Ossenisse. Aan het aantal kijkers op Osse nisse was duidelijk te zien dat de weergoden niet meewerkten. Er waren minder toeschouwers dan in voorgaande jaren. Naast de drie prinsenwagens reden er 18 praalwagens mee in de optocht. De juryleden kwa men tot de volgende uitslag, die door prinses Agnes bekend werd gemaakt in café De Jacht hoorn. Bij de enkelingen: 1. Pianist, 2. Draagmoeder, 3. Dansende clown. Bij de duo's: 1. Engelen bestaan niet, 2. De twee muske tiers, 3. Lekkere scheten. Bij de groepen van 3 tot 5 personen: 1. De hartenbrekers, 2. De Mexi canen, 3. Daar zakt m'n broek van af. Bij de groepen van 6 en meer: 1. Maantje van alles, 2. De Pipo's. En bij de wagens: 1. De toogverkens uit Graauw, 2. Reizende man uit Kloosterzan- de, 3. De klutsers uit Walsoor den. Ondanks alles bleven deze clowns in de optocht in Ossenisse opgewekt. foto's camile schelstraete Van onze correspondente Terneuzen - Bestuur en leer krachten van De Zonneschool aan de Handellaan in Terneuzen houden morgen, woensdag en donderdag open dagen. De orga- j| Disatie biedt aan belangstellen den de mogelijkheid de lessen 'an de kleutergroep en de eerste Klas bij te wonen. Men is welkom tussen 09.30 en I 11-30 uur. Na een kopje koffie kan men bij juf Marianne of ®ester Jos de klas in om het wije-schoolonderwijs een paar our mee te maken. Donderdag is er een afsluitende informatie avond in De Zonneschool, waar Coby van Griethuizen een lezing houdt met als thema 'De kleuter de vrije school'. Coby van Griethuizen heeft zelf jarenlang les gegeven in het vrije schoolonderwijs en is thans werkzaam bij de landelijke schoolbegeleidingsdienst van dit type onderwijs. Van onze verslaggever Terneuzen - In de Steelant-mavo aan de Katspolderlaan in Ter mazen wordt zaterdag 13 maart n0r de tiende keer de kinder- houd 6n sPee^Soe<d'3eurs ge- Öeding en speelgoed kan vrij- 2?ln maart tussen 19.30 en 30 uur worden ingeleverd op sc"Ool. De verkoop is zater- 13 maart tussen 10.30 en U.00 uur. e helft van de opbrengst is voor I hot ei§enaar van de kleding en I „a„,SpeelS°ed. de andere helft naar het op te richten InrJ^ if van het Sophia- «mderziekenhuis. Het paard was een van de onderdelen die werden uitgevoerd tijdens de gymnastiek-demonstratie in St. Jansteen. foto camile schelstraete St. Jansteen - De gymnas tiekvereniging Clinge hield met haar onderafdeling van St. Jansteen een demonstra tie-ochtend in het gymnas tieklokaal te St. Jansteen. In totaal 26 meisjes verzorgden demonstratiewedstrijden op de onderdelen balk, ongelijke leg ger, paard en lange mat. Deze wedstrijden werden gejureerd door de dames Merckx en alle deelnemende kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 13 jaar behaalden hun diploma. Voorzit ter P. van Huffel kon ongeveer vijftig ouders verwelkomen. De leden van de gymvereniging zijn allemaal meisjes. „Geen toe valligheid", aldus Van Huffel, „de jongens voelen zich toch beter thuis op het voetbalveld." Dit houdt echter niet in dat zij niet welkom zijn op de wekelijk se oefenavond van de gymnas tiekvereniging op maandag van 17.00 tot 19.00 uur. Van onze verslaggever Aardenburg - De Regiona le Zeeuws-Vlaamse Wo ningbouwvereniging uit Axel gaat alle veertig wo ningen aan de Schepen straat in Aardenburg in grijpend renoveren. Per woning wordt 65.000 gul den geïnvesteerd. Een deel van de opknapbeurt vormt de volledige vervanging van de gevels. De woningbouwvereniging krijgt hiervoor geen subsidie. Daarom wordt aan het Aardenburgse ge meentebestuur gevraagd of er wellicht een bijdrage in het vooruitzicht kan worden gesteld. B en W hebben hier wel oren naar en willen duizend gulden per woning reserveren. Als moti vatie wordt in het raadsvoorstel aangegeven dat de bewoners nogal wat hinder van de renova tie hebben en ook kosten zullen moeten maken. De veertigduizend gulden wil het college halen uit het fonds voor de stads- en dorpsvernieu wing. Het bedrag wordt niet klakkeloos uitbetaald, maar op declaratiebasis en uiteraard al leen aan personen die ook voor de renovatie al bewoners waren. Verbetering Het college stelt verder dat ver betering van woningen door ei genaar-bewoners de laatste ja ren wat is achtergebleven. Zo is vorig jaar maar voor 4.400 gul den een beroep op de subsidiepot gedaan. B en W willen particu liere woningverbetering zeker ijven stimuleren, maar het wordt redelijk geacht om wat minder dan de gebruikelijke der tigduizend gulden te ramen. Aardenburg krijgt voor de stads en dorpsvernieuwing dit jaar van het Rijk 145.448 gulden. Het college wil een ton reserveren voor de reconstructie van de splitsing Traverse-Weststraat en dus veertig mille voor de wonin gen aan de Schepenstraat. Dan blijft er voor de particuliere wo ningverbetering 5.448 gulden over. Het college weet niet of dat wel genoeg zal zijn. Er zijn in voor gaande jaren reserveringen ge daan die niet zijn uitbetaald, zodat daar zestienduizend gul den aan kan worden toegevoegd. Dan blijft er toch bijna 22 mille over. Het college vraagt donderdag aan de leden van het konsulta- tief overleg van raadsleden hier mee in te stemmen. Tijdens de vergadering komt ook het voor stel aan de orde om een lap grond van ongeveer tweeduizend vierkante meter te verkopen aan F. Reijniers aan de Stierskreek. Het college heeft daar geen moeite mee. Reijniers wil immers de vegetatie verfraaien en zeker niet vernietigen. Daarnaast wil hij er bovendien een kikkerput in aanbrengen, waarover hij contact heeft opgenomen met de Stichting Het Zeeuwse Land schap. Ook blijft er volgens het college een brede buffer bestaan ten behoeve van de hengelsportver eniging die daar vlakbij visstei- gers heeft. Met Reijniers is een voorlopige grondprijs afgespro ken van tien gulden per vierkan te meter. Van onze verslaggever Terneuzen - De parochie van de H. Willibrordus in Terneuzen neemt zondag 7 maart afscheid van F. de Waal, dirigent/orga nist van het Nederlands ge mengd koor. De eucharistie-viering bij gele genheid van dit afscheid begint om 11.00 uur in de Triniteitskerk in Terneuzen. De Waal is meer dan 25 jaar dirigent geweest. Het kerkbe stuur hoopt dat velen aanwezig zullen zijn om uitdrukking te geven aan de waardering en dankbaarheid van de parochie gemeenschap. C. van Nieuwen- huizen volgt De Waal op. Oplichting Oostburg - De rijkspolitie in West-Zeeuws-Vlaanderen heeft de 38-jarige P. van B. uit Antwerpen en zijn 29-jarige vriendin C.D. aangehouden wegens oplichting. Het twee tal had onder een valse naam vanaf november 1992 in ver schillende hotels gelogeerd zonder te betalen. De perso nenauto waarmee ze zich ver plaatsten, werd in beslag ge nomen nadat aan het licht was gekomen dat deze was gesto len. Snelheidscontrole Draaibrug - De rijkspolitie in W est-Zeeuws-Vlaanderen hield zaterdag tussen 17.00 en 18.00 uur op de Draaibrugse- weg een snelheidscontrole ge houden. In totaal passeerden 265 voertuigen de radarpost. Daarvan reden er negen te hard en werden geverbali seerd. De hoogstgemeten snel heid bedroeg 177 kilometer per uur, terwijl maximum 80 kilometer is toegestaan. Banden lek Hoek - In de nacht van vrijdag op zaterdag werden in de Jas mijnstraat te Hoek van zes geparkeerd staande personen auto's een of meerdere banm- den lekgestoken. De gedupeer den deden daarvan aangifte bij de gemeentepolitie in Ter- Te hard Oostburg - De 35-jarige A R. uit het Belgische Brugge werd door de politie betrapt toen hij over de rijksweg tussen Oost burg en Draaibrug reed met een snelheid van 127 kilome ter per uur. Dat waren er 47 te hard. Na betaling van een boete van 375 gulden kon hij zijn weg weer vervolgen. IJzendijke FNV - De afdeling IJzendijke van de Vrouwenbond FNV houdt woensdag de jaarverga dering in de r.-k. basisschool Molenbolwerk, aanvang 20.00 uur. Na het financieel verslag en de bestuursverkiezing wordt nog een spel gespeeld. Sas van Gent VERKOOP - De handwerk sters van de Katholieke Bond voor Ouderen houden zater dag een verkoopmiddag van handwerken in De Roselaer aan de Noordstraat. Aanvang 14.00 uur. Er is koffie met een wafel te koop. Aardenburg SCHENKING - Het gemeen telijk archeologisch museum werd verrijkt met de-schen king van een stenen vuistbijl uit het mesoliticum (midden- steentijd). EXPOSITIE - In het museum aan de Markstraat wordt van medio april tot en met 30 september een tentoonstelling gehouden met als onderwerp: West-Zeeuws-Vlaanderen en de Eerste Wereldoorlog. Het gaat om een initiatief van de plaatselijke museumcommis sie. Koersbaltoernooi Kapelle - In sporthal Groene- woud in Kapelle wordt zater dag een koersbaltoernooi ge houden voor ouderen uit Ka pelle en omgeving. Aanvang 14.30 uur. Er wordt deelgeno men door ervaren speelsters en spelers die zullen strijden om leuke prijzen. Degenen die het koersbal niet beheersen, zijn eveneens van harte wel kom om een kijkje te komen nemen. Tevens kunnen zij een balletje gooien op de zoge naamde probeermat. De acti viteiten duren tot 17.30 uur. KAARTINGEN IJzendijke - Bridgeclub IJzendijke, zesde wedstrijd wintercom petitie. Groep A: 1. echtpaar Koek, 2. Mijnsbergen-Buize, 3. Colsen-Van Looy. Groep B: 1. Van Poelje-Van de Water, 2. Ranschaert-Houtepen, 3. Haut-De Man. Volleybal Sas van Gent Sas van Gent - In de recrea tieve volleybalcompetitie in Sas van Gent deed HAS goede zaken door Wisse met 3-0 te kloppen. In de eerste klasse vrouwen was Cerestar Benelux 2 in de eerste twee sets iets te sterk voor Swagemakers en won met 8-15 en 11-15. In de derde set kwam Swagemakers sterk terug door een 13-2-voor- sprong te nemen. Cerestar gaf zich nog niet gewonnen en knokte zich tot 13-13 terug. Uiteindelijk won toch Swage makers de set met 14-13. UITSLAGEN VROUWEN Eerste klasse: Swagemakers- Cerestar Benelux 1-2 (8-15, 11-15, 14-13), Savok 2-Klieks- ke 2-1 (4-15, 15-10, 13-9). Tweede klasse: Savok 3-Zaam- slag 1-2 (6-15, 5-15, 15-8), Neijt Philippine-Place du Marche 3-0 (reglementair). Mannen: HAS-Wisse 3-0 (15-4, 15-12, 15-8). GEMENGD Eerste klasse: Dhuyvetter 1-Dhuyvetter 2 2-1 (15-4, 15-6, 14-16). Tweede klasse: Gilderakkers- Spuit Elf 2-1 (15-13, 15-13, 9-11), Cromheecke-Kliekske 0-3 (1-15, 4-15,2-15). BedrijfsvoUeybal in Hulst Hulst - Door de carnavalsvie ring werd in het Hulster be- drijfsvolleybal een kort pro gramma afgewerkt. Hierin won Luctor in de eerste klasse bij de mannen met 2-1 van Heyndrickx en kwam daarmee op gelijke hoogte met deze tegenstander. Zij het dat hier diep voor in de beugel getast moest worden door de mannen van aanvoer der Ruud de Bruine, die samen met oud-gedienden als Peter Jonkheim, Jo Jansen en de benja min van de ploeg, Raoul Rammeloo, de winst letterlijk binnen moesten slepen. Dit nadat de eerste set met 15-6 was gewonnen. De tweede werd met 15-14 verloren en de derde weer gewonnen met 15-12. Bij de vrouwen was in de eerste klasse de winst van A-Markt op Van Damme op merkelijk. UITSLAGEN MANNEN Eerste klasse: Luctor-W Heyndrickx 2-1 (15-6, 14-15, 15-12). Tweede klasse: De Troubadour- Jansenius 2 3-0 (15-10, 15-9, 15-11), Jong Morres-Broomche- mie 2 2-1 (14-15, 15-12,15-10). VROUWEN Eerste klasse: Jong Morres-Jan- senius 2-1 (12-15, 15-13, 15-5), SC Morres-Stuntmarkt 3-0 (15-4, 15-5, 15-12), Van Dam- me-A-Markt 1-2 (15-13, 5-15, 12-15), Van Waterschoot-Ly- beert/Verstraeten 3-0 (15-3, 15-8, 15-2). Tweede klasse: 't Hoeksken-SC Morres 3 1-2 (15-14, 7-15, 4-15), CVC-Jansenius 2 3-0 (15-13, 15-3, 15-6). STANDEN MANNEN Eerste klasse: Jansenius 14-23, De Sterre 15-19, Luctor 15-18, VV Heyndrickx 15-18, CVC/ Doolaege 14-14, Brandax 13-12. Tweede klasse: Broomchemie 2 16-40, ABN/Amro 16-34, De Troubadour 16-33, Jong Morres 16-30, De Vos/Eggermont 14-23, Ambulo 16-23, Rijk 16-21, Luctor 2 15-19, Janse nius 2 16-17, 't Jagertje 15-9, Van Westen 16-6. VROUWEN Eerste klasse: Benetton 17-44, Jong Morres 20-44, Van Water schoot 19-38, Jansenius 19-38, Jong Morres 2 19-36, VV Heyndrickx 18-32, SC Morres 18-28, Van Damme 18-25, A- Markt 18-21, Ferket en De Maat 18-20, SC Morres 2 19-16, Lybeert/Verstraeten 19-14, Stuntmarkt 18-4. Tweede klasse: Voorwaarts 18-46, VV Heyndrickx 2 18-42, Broomchemie 2 17-41, SC Mor res 3 18-37, Wentzler/Pauwels 16-33, Jong Morres 3 19-32, Van Wesemael 17-31, CVC 19-26, 't Hoeksken 18-21, Ivens 17-13, De Sterre 16-9, CVC 2 18-9, Jansenius 2 19-5. MAANDAG CLINGE -Café De Landbouw, 20.00 uur prijskaarting. HULST - Café De Kroon, 14.30 uur Sa- raschieting. ST.-JANSTEEN - Cafe 't Centrum, 14.00 uur vleeskaarting. TERHOLE - Café De Kroon, 14.00 uur vlees kaarting.

de Stem | 1993 | | pagina 5