Marina Quaak is oppermachtig I •eskens lur uit Zaamslag doet goede zaken Mike Simon wint broederstrijd Luctor gaat weer onderuit KORT 1 Wiska Spannende finales in strijd om Graeve Jan-trofee Marnix Hillaert sterkste Vermeulen blijft verbazen SPORT ZEELAND B8 lopen md flKC laat het lelijk afweten tegen TOGO Tennistoernooi De Braakman Vrijwel zeker degradatie Terneuzense ploeg MAANDAG 1 MAART 1993 Omstandigheden werden talwedstrijden gespeeld Ji Axel speelden in een pplaat won met 0-1 bij biervliet niet verder dan '.ingsfa.se was voor Axel jelbeeld was het terecht nten van Edwin van der ogelwaarde knap terug. Arno Wauters stond de 'itieve kant van de score, rst was Vogelwaarde de jrong van 4-2 door een ninuut sloeg Axel in een 'an Gremberghe en Joep "t scorebord. matige wedstrijd. In de Jtere ploeg, al kreeg die Irt voor de pauze kregen toegewezen en daaruit een 0-1-voorsprong. Na spel en kreeg ook enkele |ol van de Vijver trad in t gevaar. fezapig en typisch oefen- Ibezit dan de bezoekers, nsen. Toch was het al in Trk Maes de score voor de n reeds de eindstand op zilverde een toegekende hst hetzelfde spelbeeld. belpunten meer. Europese rating-klasse strijden over het afgelo- ld is trouwens op deze le vrouwen staat Jeanine •de. Bij de mannen staat Jan Louisse op een 32e BOe senior. Arjen Hartog f 2e (14e junior) en Frans 1). De ranglijst wordt Assen. Voor deze SPC- behaald in drie kwart 1 in aanmerking. Komend tijden binnen de grenzen, li Hoek. Laatstgenoemde strijd voor het nationaal de Graauwse trimloop- Jen bijeenkomst gehouden leizoen vast te leggen. |oy: „We willen op deze volle kalender brengen. Uiteraard de organisa- fen hun zegje doen." De L"-gebouw van Dow nabij' neuzen. Men begint om. Jletiekvereniging AV'56 is i met andere geselecteer- ïand indoor op zondag 14 irige atlete, die zes weken ■ure, komt uit op de 1500 |Mortier van RKHAV en veneens van de partij op op de 100 en 200 meter, meter. De Nederlandse bedhardt (Zierikzee), Joop pi week eerder, op zondag vijk deelnemen aan het [voor de jeugd. >kens heeft het bestuur lit besluit kwam men Ig. Een bijeenkomst die poemd trio en voorzitter Dosterlee, hebben ih het |iur van de judoclub Bres- Henk Biesiot, Riet de Rita Modde, Dirk-Jan veert en Cees van Dijke bezetting schroefde het al lesuren van judoleraar Schroevers terug van naar twee uur. In deze uur neemt Schoevers de ren onder handen. De d krijgt les van CIOS-stu- e Ingeborg Modde, die bijgestaan zal worden Barry de Wilde, die in- lels eveneens leerling is het CIOS in Goes. De mtatie van het 'visite- tje', het dertiende inter- inale judotoernooi in thai De Veerhoek te Oost- waaraan deelname van 1 andere Duitse, Bel- 3 en Franse judoka's, is lar op 29 mei bepaald. rouwen van de volleybal- id moest CVC aantreden 'h Menno Boehle moesten Bij de mannen was CVC 15-7) - De aangewezen lardoor Wiska-coach Willy Dat hij daarbij tevens ook ■ven gelukkig. CVC kwam er endy van Duyse (ziek) werd l Wiska liep als een trein en was er sprake van een gelijk 15 getuigt daarvan. Het was e. In de laatste set vielen de niet altijd even gelukkig uit oegen moest nemen met een Van onze korfbalmedewerker jemeuzen - BKC heeft het in je thuidswedstrijd tegen het laaggeplaatste TOGO 2 lelijk af laten weten in de korfbal- competitie in de afdeling. De jreskense ploeg verloor met 7.9 en verspeelde daarmee de riante positie die het had op gebouwd. Nu komt het aan 0p de laatste wedstijd tegen „aaste concurrent Seolto 2. jen duel dat BKC moet win- „en om zeker te zijn van een beslissingswedstrijd. KORFBAL eerste klasse B won Zaam- met 9-8 van Blauw Wit 2. Dat betekende meteen het defi nitief veilig stellen van de positie inde eerste klasse. BKC-TOGO 2 7-9 - Vooral het scoren lukte niet. Het spel oogde eveneens niet zo lekker, maar het was vooral het afmaken waar het aan ontbrak. De thuisclub scoorde nog wel in de eerste minuut, maar daarna bleef BKC een kwartier lang stil. Het nerveuze begin kwam het spel niet ten goede, maar ook TOGO kon geen vuist maken, al speelde die ploeg lekker ont spannen. Het werd toen 1-1 en al bleef BKC regelmatig op voor sprong (rust 4-3), echt losmaken kon het zich niet. De ploeg ging toen meer en meer tegen zichzelf lopen korfballen en kwam maar niet over het dode punt heen. Diep in de tweede helft kwam TOGO bij 6-6 weer gelijk en met drie afstandsschoten brak het definitief door het verweer van BKC heen. Doelpunten: Mark Kolijn (3x), Jerry van Haneghem (2x), Martin Roest en Karin Ko lijn. ZAAMSLAG-BLAUW WIT 2 9-8 - Dit duel werd gekenmerkt door degradatieperikelen. Beide teams waren nog niet veilig en dat bracht een stuk spanning met zich mee, waardoor het ni veau niet al te hoog was. On danks het buiten de ploeg laten van Petro van Doorn was Zaam- slag vooral tactisch sterker en dat gaf de doorslag. De eerste tien minuten waren van de thuisclub redelijk. Dat leverde een 3-1-voorsprong op, die Zaamslag steeds vasthield. Re gelmatig kwam Blauw Wit tot op één doelpunt, maar dan had Zaamslag het antwoord klaar. Na 5-4 halverwege werd het steeds rommeliger en pas vier minuten voor het einde stelde Zaamslag de zege veilig door uit een strafworp 9-6 te scoren. Blauw Wit kwam via twee straf- worpen nog wel terug, maar na de laatste werd er niet meer hervat. Doelpunten: Werner de Rooy (2x), Sjaak Westerbeke (2x), Kees Fraanje, Pieter Hame- link, Anja van Doorn, Sandra van de Berge en Connie van der Staal. ATLETIEK Aanval van Zaamslag (zwarte broek) op de korf van Blauw Wit 2. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE uitslagen Promotieklasse: Tjoba 3-TOP 2 12-13, Animo 3-A11 Ready 12-14, Luctor 2-Seolto 16-10. Eerste klasse A: Tjoba 5-ONDO 2 9-17. Eerste klasse B: Tjoba 4-ONDO 3 8-13, Swift 4-TOGO 3 17-7. Tweede klasse A: TOP 3-ONDO 4 5-9, Swift 5-TOGO 4 5-17, Animo 5-Stormvogels 3 4-13. Tweede klasse B: Tjoba 6-Animo 5 11-7, Stormvogels 4-Olympia 5-6, BKC 2-KVK 6-13. Derde klasse A: TOP 4-Tjoba 7 9-9, Swift 6-A11 Ready 2 3-19. Derde klasse B: Luctor 3-Seolto 3 7-5, Zaamslag 2-ONDO 5 5-8. Vierde klasse A: Animo 6-Blauw Wit 4 9-4. Vierde klasse B: SKNWK-TOP 5 9-5, All Ready 3-KVK 2 11-3. Vijfde klasse A: ONDO 6-Seolto 5 9-16, Swift 7-Zuidwesters 4 9-8, Atlas 4-Zaamslag 3 4-4. Vijfde klasse B: Scheldevogels 4-A11 Ready 4 7-3. STANDEN Promotieklasse A: TOGO 12-18, Tjoba 3 11-16, Animo 3 11-15, All Ready 11-16, TOP 2 11-10,-Luctor 2 12-4, Seolto 12-3. Eerste klasse A: BKC 11-16, Seolto 2 11-15, Volharding 10-14, Tjoba 5 11-11, ONDO 12 11-11, TOGO 2 12-7, Atlas 2 10-2. Eerste klasse B: Swift 4 11-21, Atlas 11-19, Tjoba 4 12-9 ONDO 3 11-9, Zaamslag 11-9, Blauw Wit 2 11-6, TOGO 3 11-5. Carnavalsloop Graauw Van onze atletiekmedewerker Graauw - Graauw blijft het trimloopmekka in de provincie. Dat bleek afgelopen zaterdag nog maar eens toen onder bepaald niet ideale weersomstandigheden maar liefst 450 startnummers werden afgehaald voor de Carnavalslopen. cavet en Trees Vermeersch de zege opeisen. Voor veel atleten en atletes was deze loop de laat ste test voor Axel-Graauw, die over een kleine veertien dagen op het programma staat. UITSLAGEN JEUGD Jongens 500 meter: 1. S. Vander- straeten 1.34, 2. S. Verheecke 1.37, 3. B. van de Ven 1.42 (allen België), 4. S. van de Broecke (Axel) 1.46. Meisjes 500 meter: 1. J. Schelfhout 1.52, 2. T. van Eechelpoel 2.06, 3. S. de Vrieze 2.10 (allen België). MANNEN 2 km: 1. J. Obrie (Sas van Gent) 4.43, 2. R. Neijs 4.49, 3. J. Roggen 4.53 (beiden België), 4. R. van Liere (Vogelwaarde) 4.57, 5. T. Drubbel (België) 5.03. 5,6 km: 1. E. Camphens (België) 19.32, 2. M. Warrens (Kloosterzan- de) 19.43, 3. M. Schouten (België) 19.48, 4. J. van Leeuwe (Sluis) 20.12, 5. G. Dobbelaar (Vogelwaarde) 20.20. 8 km: 1. P. Picavet (Hulst) 27.49, 2. E. Kox (Sas van Gent) 28.14, 3. P. van Remortel (Hulst) 28.35, 4. S. Brooymans (Terhole) 28.44, 5. K. Van onze paardesportmedewerker Axel- Het was twee keer raak voor de lachende 30-jari- ge Marina Quaak uit IJzendijke in de finale van de dressuurcompetitie om de Graeve Jan-trofee zaterdag in manege Magrette van de familie Kosters nabij Axel. Hoewel zij voor de finale al aan de leiding in de Z/ZZ-klasse ging, was zij nog niet zeker van de eind overwinning. „Ik sta er wel goed voor, maar er moet nog gereden worden. Dan kan er nog veel gebeuren," zei Marina Quaak voor de wedstrijd. PAARDESP0RT grootste rivale voor de was de 16-jarige kers verse indoordressuurkampioene uit Yerseke en apothekers-assis tente in opleiding Liesbeth van de Velde met Alonso. Zij trok in deze finale alle registers open en dat kwam duidelijk tot uitdruk king in haar score van niet min der dan 193 punten. Zij sleepte de dagprijs binnen, maar met een beter gemiddelde uit de voorwedstrijden van deze com petitie trok Marina Quaak in de Z/ZZ-klasse de fel begeerde tro fee naar zich toe met de daarbij behorende schitterende geschen ken. Alleen Cathalijne van Gorsel met Calypso uit Heinkenszand kon in de M-klasse eveneens Ma nna Quaak, nu met haar paard Eastwind, nog bedreigen. Beiden stonden op drie punten. Van meet af aan reed Quaak een regelmatige proef, pakte meteen de dagprijs en dat was riant genoeg om ook de Graeve Jan trofee in de M-klasse in ont vangst te nemen. Marina Quaak: „Voor dit resultaat heb ik se rieus getraind, maar omdat ik werk is mijn tijd beperkt. Zelfs heb ik niet aan de provinciale indoorkampioenschappen dres suur meegedaan omdat ik mij daarvoor niet voldoende kon voorbereiden." Dolgelukkig met de Graeve Jan trofee in de L-klasse was de 17-jarige vwo-leerlinge en inge schreven studente economie aan de universiteit te Tilburg, Caro- lien Murre met Sebastiaan uit Schoondijke. Zij had al in de voorgaande wedstrijden een eer ste en een derde plaats op zak, had de concurrentie op afstand gereden, zodat de finalerit een bekeken zaak was. Toeslaan Anders was het bij de Z- en ZZ-pony's. Judith Cerpentier met Palmer ygn De Kleppertjes en Linda Heijnsdijk met Gondi van De Paardebloem gingen bei den met drie punten aan de leiding. In de finalerit sloeg Lin da Heijnsdijk hard toe met 182 punten. Cerpentier moest met 166 punten genoegen nenen en Linda Heijnsdijk werd winnares van de Graeve Jan-trofee in de Z- en ZZ-klasse pony's. Hoewel de concurrentie in de Ml- en M2-klasse pony's niet hevig was voor de aan de leiding gaande Haringruiters-amazone Annemarie Lippens met Pepper, kon Jan Willem de Feijter met Gladstone uit Axel nog wel roet in het eten gooien. Zijn scoorden beiden de dagprijs in respectie velijk de Ml- en M2-klasse, zo dat de Graeve Jan-trofee in de Het was de laatste loop uit de winterserie vam vijf, die SV Aloy ieder jaar houdt. Op de 16 kilo meter kwam maar liefst een deelnemersveld van 176 trim mers aan het vertrek. Opnieuw dicteerden onze zuiderburen het geheel. Ivan Mees leidde de bontgekleurde bende door de Graauwse straten. Bij het verla ten van de dorpskom nam latere winnaar Marnix Hillaert de spitspositie over. Hij sloeg direct een gaatje van enkele tientallen meters op een groepje van acht met Jan de Sutter, Dirk van de Veire, Ivan Mees, Jo David, Fons Warrens, Arnold Polderman, Frank Verschorre en Marlon Roels. Bij het opdraaien van de Kruis- poldersedijk gingen Van de Veire en Mees op jacht naar Hillaert. Mees sneuvelde in die jacht, maar Van de Veire zag zijn po ging slagen en kwam bij de een zaam aan het commando lopen de Hillaert. Dat tweetal bleef tot de laatste kilometer bij elkaar. Hillaert, die steeds het kopwerk voor zijn rekening nam, versnel de bij het opdraaien van de Dorpsstraat en Van de Veire, die wegens ziekte twee weken niet had kunnen trainen, was gezien. Marlon Roels pakte na een goede wedstrijdopbouw de derde plaats en was daarmee de eerste Zeeuws-Vlaming. Bij de vrouwen zette Addy de Guchteneire haar indrukwek kende zegereeks voort. Op de acht kilometer kwamen Peter Pi- Weyts (België) 28.54. 16 km: 1. M. Hillaert 54.15, 2. D. van de Veire 54.34 (beiden België), 3. M. Roels (Vlissingen) 55.26, 4. J. de Sutter (België) 55.46, 5. F. Verschor re (Breskens) 55.49, 6. F. Warrens (Kloosterzande) 55.58, 7. I. Mees 56.37, 8. F. Taelman 56.41 (beiden België), 9. A. Poldereman (Axel) 56.49, 10. H. Hiel (Vogelwaarde) 56.51. vrouwen 2 km: 1. R. Schelfhout (België) 5.56, 2. C. David (Koewacht) 6.14, 3. M. van de Velde (Axel) 6.25. 5,6 km: 1. G. de Cap 26.33, 2. M. van Hooye 27.31 (beiden België), 3. S. Bakker (Terneuzen) 27.42. 8 km: 1. T. Vermeersch (Sas van Gent) 31.08, 2. F. van de Broecke (Axel) 32.29, 3. I. Schaeps (België) 33.24. 16 km: 1. A. de Guchteneire (Sas .van Gent) 1.03.52, 2. H. van Aver- maete 1.16.45, 3. M. Vermeulen 1.18.40 (beiden België). Tien Engelse Mijl in Kruiningen Van onze atletiekmedewerker Kruiningen - Sepp Vermeulen blijft de provincviale atletiek- wereld verbazen. Nadat hij de Zeeuwse crosscompetitie kwam domineren gaf hij afgelopen zaterdag in de tien Engelse Mijl (16,1 kilometer) van Den Inkel opnieuw een demonstratie weg. Alleen de weergoden waren op deze laatste zaterdag van februari zijn tegenstanders. zijn die doelstelling te verwezen lijken, al is een marathon altijd net iets verder dan een tien En gelse mijl. ATLETIEK Van links naar rechts: Marina Quaak met Ticardo van De Haringruiters (winnares Graeve Jan-trofee in de klassen M en Z), Linda Heijnsdijk met Gondi van De Paardebloem (winnares Z-klasse pony's), Judith Cerpentier met Palmer van De Kleppertjes, Monique Hellemun met Morena van De Oranjeruiters (tweede plaats in de Zl-klasse paarden) en Caroline Murre met Sebastiaan van De Zwinruiters (winnares Graeve Jan-trofee in de L-klasse paarden). M-klasse pony's terech kwam bij Annemarie Lippens. Behalve in de laatste rubriek werden er in de finalewedstrij den opmerkelijk weinig winst punten gescoord. Karei Oude- sluis uit Oirschot, jurylid van de hoogste klassen: „Het niveau van de dressuur kan een stuk beter. Men rijdt slordig. Dat wil zeggen dat de figuren niet goed worden afgewerkt. Wel is de top, de Z- en ZZ-klasse, van goed gehalte." Federatievertegen woordiger Bram Wattel uit Vrouwenpolder: „Het was een leuke finaledag met goede win naars. Met in de laatste rubriek zeven winstpunten." WINNAARS TROFEE Z-paarden: Marina Quaak met Ti cardo (Haringruiters). M-paarden: Marina Quaak met Eastwind. L-paarden: Carolien Murre met Se bastiaan (Zwinruiters). B-paarden: Joyce Baayens met Alma de Bre Eik (Oranjeruiters). Z-p ony's: Linda Heijnsdijk met Gondi (Paardebloem). M-pony's: Annemarie Lippens met Pepper (Haringruiters). L-pony's: Corina Zoetewey met Look Out's Kim (Zuid-Beveland). B-pony's: Kim de Maat met Daisy (Honteruiters). DAGKLASSEMENT B-pony's: 1. Kim de Maat met Daisy, 2. Colinda Cornelissens met Honny Girl (Hulst), 3. Ilse Deur waarder met Look Out Justien (Luc tor et Emergo). LI-pony's: 1. Monique de Maat met Daisy, 2. Jantien Haak met Carlien (Haringruiters), 3. Hadda Ait Oudkim met Ibn Gaisha (Zuid-Be veland). L2-pony's: 1. Corina Zoetewey met Look Out's Kim, 2. Veerle de Regt met Roxanne, 3. Veerle Schuurhuis met Gandy (beiden Graeve Jan). Ml-pony's: 1. Annemarie Lippens met Pepper. M2-pony's: 1. Jan Willem de Feijter met Gladstone, 2. Marion Tollenaar met Beauty (Kleppertjes). Z-ZZ-pony's: 1. Sabina Nelis met Elvira (Zuid-Beveland), 2. Linda Heijnsdijk met Gondi, 3. Evelien Sturm met Ilonka (Honteruiters). Z-ZZ-paarden: 1. Liesbeth van de Velde met Alonso, 2. Jeannot Bak ker met Blizzard (Zwinruiters), 3. Elles Kole met Bonanza (Zuid-Beve land). Ml-paarden: 1. Marina Quaak met FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. Eastwind, 2. Jolanda Lootens met G1 orga (Luctor et Emergo), 3. Nancy Aarssen met Be Honest (Oranjerui ters). M2-paarden: 1. Marleen de Vriend met Elmira (Oranjeruiters), 2. Vi- vianne Thijs met Venetia (Luctor et Emergo), 3. Adrie Hamelink met Fresco (Hulst). LI-paarden: 1. Els Koster met Char- lette (Oranjeruiters), 2. Jan Noord- hoek met Ferrine (Zwinruiters), 3. Jolanda Lootens met Elstar (Luctor et Emergo). L2 -paarden: 1. Jan Willem de Feij ter met Roxanne (Luctor et Emer go), 2. Patriek de Kind met Fantas- tique (Hulst), 3. Petra de Feijter met Vamp (Oranjeruiters). B-paarden: 1. Silvia Westphaal met Kendell (Zwinruiters), 2. Margot Huisman met Zodulie (Zwinruiters), 3. Eveline de Winne met Querida (Hulst). De hemelsluizen bleven tijdens de wedstrijd dan wel gesloten, maar de wind was fel en koud. Vermeulen moest vorig jaar nog met een tweede plaats genoegen nemen, toen achter zijn bijna naamgenoot John Vermeule, nu nam hij plaats op de hoogste trede van het podium. Dit met een tijd die er gezien de omstan digheden zijn mocht, want de 50 minuten en 2 seconden waren knap. Vorig jaar was zijn tijd nog 51 minuten en 40 seconden, wat nog maar eens de progressie die hij het afgelopen jaar ge maakt heeft, onderstreept. Dit alles betekent dat de Schel- desport-atleet er staat voor de volgende grote opdrachten. Zon dag het nationaal kampioenscp- hap cross in Harderwijk en over een paar weken de marathon van Londen, waar hij naar toe gaat met een tijd van 2.33 in gedachten. De altijd in zijn uit spraken voorzichtige Vermeulen moet in de huidige vorm in staat Uitslagen tien engelse mijl Vrouwen: 1. Nelly van Horssen (Dy namo) 1.04.57, 2. Hugette Declercq (Atletica) 1.07.24, 3. Carla van de Zande (Spado) 1.11.46, 4. Tina Kats (Atletica) 1.14.39, 5. Jolien Bekkenk (Delta Sport) 1.18.52. Mannen: 1. Sepp Vermeulen (Schel- desport) )50.02, 2. Jan Hoek (Delta Sport) 52.27, 3. René Evers (Achil les) 52.35, 4. Jan de Wilde (AV'56) 53.18, 5. Corné Haast (Spado) 53.25, 6. Rini Bruggeman (AV'56) 54.00, 7. Kees van Koeveringe (Atletica) 54.13, 9. Jack Hopmans (Spado) 54.31, 10. Piet Westerweele (Wielin gen) 54.33, 11. Wilco de Vos (AV'56) 54.35, 12. René Lambregts (THOR) 54.36, 13. Leo de Leeuw 54.38, 14. Jan Louisse (beiden AV'56) 54.45, 15. Mare Willaert (RKHAV) 55.03. Veteranen 1: 1. Hugo van Duysse (AVLO België) 53.28, 2. John Over- weele (Dynamo) 545.35, 3. Jaap Oele (AV'56) 54.43, 4. Pieter van Horssen (Dynamo) 55.07, 5. Peter de Jongh (Diomedon) 56.44. Veteranen 2: 1. Rinus Joosse (AV'56) 59.30, 2. Leo Dam (Veteranen Ne derland 1) 1.00.03, 3. Anton Schoen makers (Dynamo) 1.03.50. TENNIS Van onze tennismedewerker Henk van de Voorde Hoek - „Dit is dertien jaar geleden", lachte Mike Simon Meteen na afloop van de door hem gewonnen B-finale tegen zijn broer Rob. De beoogde finale in de zesde editie van het Open Ador tennistoernooi kreeg zo een verrassende ontkno ping. ge wedstrijden achter de rug. Zo bereikte hij in Goes de finale en was hij onlangs tijdens de Zeeuwse indoorkampioenschap pen in Kapelle eveneens verlie zend finalist. Een zelfverzekerde Mike Simon na afloop in De Braakman: „Ik voel me goed, heel het seizoen al. Voor zo'n finale is er sprake van rivaliteit tussen Rob en mij. We praten voor de wedstrijd ook niet tegen elkaar. Normaal ge sproken is Rob wel iets beter dan ik." De passeerslagen en volleys van Mike Simon waren de meer be houdende Rob Simons gisteren echter te machtig. Rob Simon: „Ik kwam er te laat in en liep zo steeds achter de feiten aan. Mijn service liep niet zo goed en dan krijg je automatisch niet zo veel kansen om naar het net te ko men. Bovendien sloeg Mike de bal goed diep, wat de basis voor de wedstrijd is". In de Cl-categorie toonde Nor- win van Riel zich met ruime cijfers in de finale de meerdere over Peter van der Sloot. Het zelfde kan gezegd worden over Sarie Tazelaar in de vrouwen C-eindstrijd tegen Ria Sterren- berg. Ha één uur spelen kon een eind stand van 6-4 worden genoteerd m het voordeel van de 29-jarige "like Simon. Zijn enkele jaren jongere broer Rob kwam een in de beginfase opgelopen 3-0-ach- Jerstand niet meer te boven. Pas oij 3-5 wist Rob Simon door de service van Mike te breken, maar op 5-4 brak Mike Simon direct 'erug, om vervolgens bij 6-4 en deuce op eigen service het tijd sein met genoegen tegemoet te zien. Het was dan ook meer dan een decennium geleden dat Mike Si- Mon de laatste overwinning be haalde op zijn broer Rob. Deze laatste was in 1992 nog A-speler, Maar wilde bewust terug naar de o-hjst. In mei 1992 speelde Rob Nmon nog competitie in de hoofdklasse voor Frisselstein uit Veghel. Hkde door een blessure speelde hi] hierna geen wedstrijden Moer. Dit gemis aan wed- tnjdritme speelde hem in de nnale tegen Mike Simon duide- 'Jk parten. De in een blakende orm stekende Mike Simon heeft e kaatste maanden wel de nodi- Alle finalisten van het Open Ador tennistoernooi. Tweede van rechts op de onderste rij zit Mike Simons. UITSLAGEN MANNEN B: halve finale: Rob Simon- Bernd van Quskelberghe 8-1, Mike Simon-Boas Bierings 10-5; finale: Mike Simon-Rob Simon 6-4. C: halve finale: Norwin van Riel- Tony Seen 15-4, Peter van der Sloot- David Everix 6-5; finale: Van Riel-Van der Sloot 10-4. C2: halve finale: Cor de Jonge- George Dhont 12-4, Jacky de Paepe-Peter Vercruysse 7-3; fi nale: De Jonge-Vercruysse 9-4. Dl: halve finale: Marck Bergen Henegouwen-Piet Labyt 10-4, Willy Lippens- Davy Pielaet 6-4; finale: Lippens-Bergen Hene gouwen 10-4. D2: halve finale: Wim Daneels- Nico Verheul 7-4, Mark de Zeeuw-Wim Vinke 9-7; finale: Daneels-De Zeeuw 7-5. E: halve finale: Boudewijn Co- rijn-Paul d'Hooghe 10-5, Vin cent Koole-Harry Berendsen 11-4; finale: Koole-Corijn 7-6. DUBBEL B: finale: Langeraert/M. Simon- Van den Hout/Steyaert 8-3. C: finale: De Jong/De Jonge- Dhont/Lapidaire 10-7. Dl: finale: Clark/De Zeeuw- Kort/Proost 8-6. E/D2: finale: De Rijk/Roctus- Noë/Steyaert 10-5. VROUWEN C: halve finale: Sarie Tazelaar- Simone Tijssen 8-5, Ria Sterren- berg-Emmy Blackman 8-6; fina le: Tazelaar-Sterrenberg 10-4. Dl: halve finale: Marga Ver- cruysse-Carla Teerds 12-9, Li lian de Kort- Lilian de Jong 11-5; finale: De Kort-Vercruysse 7-6. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE D2: 1. Matty Harms, 2. Marijke van Hoof. E: finale: Carla Ysebaert-Jenny Berendsen 10-3. DUBBEL C: finale: Sterrenberg/Tazelaar- Vos/Körner 9-6. Dl: finale: Van den Hemel/Ver- cruysse-Harms/Steenbakker 9-8. D2: finale: Minnaert/Van Waes- Van den Akker/Biesheuvel 10-9. E: 1. De Bok/Van Vooren, 2. De Milliano/De Putter. MIXED C: finale: De Bruyckere/Seen- Cohen/Vos 11-8. Dl: finale: Spuesens/Beun-A. en J. Carels 7-4. D2: finale: I. en A. Vantricht- Van den Akker/Van de Linde 15-3. E: finale: G. en H. van de Peyl- Ysebaert/Tommel 13-5. Van onze korfbalmedewerker Terneuzen - Luctor heeft het niet kunnen maken in de thuiswedstrijd tegen Blauw Wit. Het verloor met 10-17 en dat betekent vrij wel zeker degradatie uit het district. In de laatste uit wedstrijd tegen kampioen Ventura Sport moet het winnen om nog een beslis singswedstrijd af te kunnen dwingen. KORFBAL Voor Tjoba was in de tweede klasse G het doek vorige week al gevallen. De Bevelandse ploeg verloor met 12-17 van Sagitta. Daardoor bedraagt het gat met de onderste twee en de ploeg die de dans ontspringt nu 9 punten. LUCTOR-BLAUW WIT 10-17 - Dit duel was voor de thuisclub de laatste strohalm. Luctor had opnieuw met pech te kampen. Yvonne Wisse was op de training geblesseerd ge raakt en Erica Bosschitsch was niet beschikbaar. Opnieuw een gehavende ploeg dus, die voor al in de eerste helft veel kansen kreeg maar er eveneens veel miste. Dat was een kolfje naar de hand van Blauw Wit, dat uitliep naar 5-10 bij rust. In de tweede helft speelde Luctor wat zwakker en daarin ging Blauw Wit mee. Als kijkspel was het toen minder. Luctor kwam wel iets terug, maar nooit verder dan tot op drie doelpunten. De echte aanslui ting bleef uit en naarmate het duel vorderde zakte Luctor weg. Daardoor kon Blauw Wit de score verhogen en verder uitlopen. Na afloop besefte Luctor gelaten dat de positie in het district als verloren moet worden beschouwd. Doelpun ten: Ad Verschuure (2x), Kees Proost (2x), Peter Durinck (2x), Lianne Hamelink, Art van der Staal, Afke Dijkhuizen en Koos Janse. TJOBA-SAGITTA 12-17 - Een geflatteeerde overwinning. Tjoba kon het tot 10 minuten voor het einde goed bijbenen (12-12), maar bij 12-13 nam de ploeg risico's en kreeg het dek sel op de neus. Sagitta, dat fysiek sterker was en meer lengte had, profiteerde daar van met een aantal doorloop- ballen. Daardoor leek het ver schil groter dan het was. Beide teams begonnen goed en in een hoog tenpo. Tjoba nam daarbij het voortouw, maar kon zich niet losmaken. Wel kwam die ploeg steeds op voorsprong. Kort voor rust sloeg Sagitta toe. Die formatie boog een 9-8-stand in korte tijd om tot 9-11 en dat betekende een mentale klap voor Tjoba. In de tweede helft kwam Tjoba toch nog terug tot 12-12, maar moest daarna Sagitta laten gaan. Doelpunten: Mark de Schipper (4x)j Pim Sandee (3x), Arnold Glasèr (2x), Dian de Groot, Jolanda Koole en Wilco Fokke. UITSLAGEN Overgangsklasse D: SDO-Animo 9-13, Swift-PSV 22-19. Tweede klasse G: ADO-Merwede 14-17, Vriendenschaar-GKV 13-10, KOAG-TOP 12-13. Derde klasse M: DES-Zuidwesters 15-11, De Dijkvogels-ONDO 8-9. Derde klasse O: Bolnes-ACKC 11-9, Oranje Nassau-Ventura Sport 8-8, Spirit-Stormvogels 24-19. Reserve eerste klasse G: KOAG 2-Animo 2 10-7, Swift 2-Oranje Wit 2 16-10. Reserve tweede klasse O: Vitesse 2-Zuidwesters 2 6-7, Tjoba 2-Sa- gitta 2 17-16. Junioren H: TOGO-Vitesse 8-10. STANDEN Overgangsklasse D: Die Haghe 13-23, Swift 13-22, Futura 13-12, Het Zuiden 13-12, SDO 13-11, Vlaardingen 13-8, PSV 13-8, Ani mo 13-8. Tweede klasse G: KOAG 13-19, TOP 13-18, Sagitta 13-17, ADO 13-15, Merwede 13-15, Vrienden schaar 13-13, Tjoba 13-4, GKV 13-3. Derde klasse M: Olympia 13-24, Maassluis 13-17, DES 13-17, ON DO 13-14, Valto 13-9, Good Luck 13-9, Dijkvogels 13-7, Zuidwesters 13-7. Derde klasse O: Ventura Sport 13-21, Bolnes 13-18, Oranje Nas sau 13-16, Blauw Wit 13-16, Spirit 13-15, ACKC 13-7, Stormvogels 13-6, Luctor 13-5. Reserve eerste klasse G: Swift 2 13-24, KOAG 2 13-23, Kinderdijk 2 13-13, Albatros 2 13-11, Oranje Wit 2 13-11, HKV/Ons Eibernest 13-9, ODO 3 13-8, Animo 2 13-5. Reserve tweede klasse O: Merwede 2 13-24, HKC 3 13-15, Albatros 3 12-13, Tjoba 2 13-13, Sagitta 2 13-12, Zuidwesters 2 13-11, Vites se 2 12-8, Swift 3 13-6. Junioren H: PKC 13-25, IJsselvo- gels 13-22, Meervogels 13-15, GKV 12-13, Snel 13-11, Vjtesse 12-10, Maassluis 13-5, TOGO 13-1.

de Stem | 1993 | | pagina 17