Nieuwe miskleun van PSV Standard Luik haakt af na gelijk spel tegen Lokeren IE IAGEN skort FC Den Bosch bezorgt koploper nieuwe schade: 2-2 SPORT 63 SPORTNIEUWS KORT BUITENLANDS VOETBAL DE STEM MAANDAG 1 MAART 1993 I. Toeschouwers 5000 G»i fcnto, Huiberts (Roda JC) lim; Rijpma, Sinkgraven, Som *M>ma; Keizer, Gösgens en? ik (80, Landvreugd), Djuro,sJ Qerreus; Senden (30. Ihalauwi Wanssen en Trost P1,1 nderbroeck; Jansen, k 0-2 (0-0). 54. Van den Oer. p), 82. Bogarde 0-2. Scheids' liet. Toeschouwers: 6600 fiB Knarren (MW), VandenBsm (Sparta). 9i isven; Linders, Thai, Bennek., anckohr, Delahaye en jJ. |rren|; Visser. Meijer en Hg) pal). hi: Veldman, Pronk, Van de» -■napessy; Sandel. Doomerm 1 >e (49. Bogarde); Dennis d> lol en Peeper. Ö0RDRECHT '90 5-0 (2-0) 0, 45. Van Geel 2-0, 62. Va« Meijs 4-0, 84. Van Geel oo Ier: Blankenstein. Toescho» •e kaart Kraay (Dordrecht) jnsen; Meijs, Verhagen, tj0f jers; Stewart, Van Geel, Fes. jirissa (64. Bouchlal); Abdella- |m. 10: Hiele: Fortuin, Wilsterman ,n; flobbemond, Kraay Siaq' lendse (72. Breetueld); Jerrv ngenbuizen) en Wouden. CC 2-2 (0-2). 5. Hoekstra 01 Sj-2, 47, Eijer 1-2, 60. Roelofse, 1 hechter: Houben. Toeschon i 3ele kaart: Straal (Vitesse) ■nhout(RKC). der Gouw: Straal, Bos, Van de ■uien, Laamers, Van den Bram ïeru, Loeffen (46. Roelofsen] Hutten, Brands, Van Hoog- ardson, Maas, Van Herpen en Peelen); Boogers (33. Strep, ■y en Hoekstra. [PSCORERS JAjax) 18,2. Mei/er (MW) 14 j jTwente/Ajax), Kiprich (Feye- |an den Brom (Vitesse), Roma. I 7. Pettersson (Ajax), Mols (Twente) 10, 9. Kieft (PSV) lla JC) 9, 11. Visser (MW) Van Arum (Vitesse/Willém Irg (Sparta) 8. 'ROGRAMMA Telstar - Emmen; NAC - TOP AZ - Heracles; Veendam - ierenveen - Eindhoven; Excel- j id; Den Haag - Graafschap. IKTERISTIEKEN NEC 1-1 (0-0). 56. Lok 0-1, Jcheidsrechter: Van Dijk. Toe- Gele kaart Kolmschot, a (Heracles). |DEN HAAG 6-1 (0-1). 3. Van Hendriksen 1-1, 72. Van Iitrafschop), 73. Mutsaers 3-1 5n 4-1, 83. Mutsaers 5-1, •1. Scheidsrechter: Janssen, s: 2400. Gele kaart Van der i, Talan (ADO Den Haag). HAP - EXCELSIOR 2-0 (0-0). jndel 1-0, 85. Leeuwerik 2-0 Scheidsrechter: Temmink. Gele kaart Roos, ■Excelsior). PORT - NAC 1-4 (1-2). 1. Van fa, 8. Lammers 0-2, 24. Heijster IHooijdonk 1-r3, 61. Van Hooij- |cheidsrechter; Van Egmond. 2800. Gele kaart Verberne |rt). VOLLE 2-0 (1-0). 30. Van der 6. Kooien 2-0. Scheidsrechter: Beschouwers: 2154. Gele kaart Ie). AR 3-0 (0-0). 62. Driessen 1-0, l 90. Ajah 3-0. Scheidsrechter eschouwers: 3031. Gele kaart <VW), Tevreden, Plug, Ah an- EERENVEEN 2-2 (2-1). 2. Reg- n Oostrum 1-1,8. Van Oostrum top 2-2. Scheidsrechter: Van schouwers: 3275. Gele kaart Veldwijk (Emmen), Verbeek, |enveen). - VEENDAM 0-0. Scheidsrech- ■Toeschouwers: 1250. JPSCORERS if), Van Hooijdonk (NAC) 19, 3. IC) 18,4. Lammers (NAC) 16,5. Eindhoven) 14, 6. Van der Laan ag), Tammer (Heerenveen) 13, leerenveen). Van der Weert fan Oostrum (Emmen), Taihuttu pit) 11. - 15 - 29 - 32 -39. Bal: 26. 1)8 791. Jto: winnende getallen: 4 14 - 22 - 38. Reservege- ll; 1. 17 32 495. geslaagd gulden uit een actie ermiddag verlichting termijn. Daarnaast d, die nog deze week at daaruit nog 50.000 bedrag van 180.000 tussen de anderhalve eek het faillissement sch-manager Van de iet enige inzage in de Daaruit bleek dat de van 921.000 gulden, en uitgaven van circa .000 gulden, zonder lit bekerwedstrijd(en) Bosch wordt veroor- 10/1991 en 1991/1992: emen end niet als technisch it, zoals gebruikelijk, m. De overeenkomst ig (1 maart) moeten Koster gooit voorals- >r de trainersvakbond ingediend om zijn a JC is niet bereid die C en Koster, weigert stappen. Door Henk Mees Den Bosch - Voor zes voetballers van PSV, van wie de contracten aflopen, is een ontslagprocedure op gang gebracht. Wie het betreft wilde PSV-manager Kees ploegsma gistermiddag nog niet zeggen na een nieuwe miskleun bij FC Den Bosch (2-2). jü De Vliert kwamen vooral pSV's zogeheten vedetten weer in aanmerking voor salarisverla ging of ontslag. Zo belabberd speelde de Eindhovense ploeg, jat de thuisclub niet eens boven ajn krachten hoefde uit te groeien om de koploper een ge lijk spel af te dwingen. De leiding van PSV is het nu wel duidelijk dat drastisch de bezem moet door de spelersgroep, die oa de opleving tegen Ajax in het bekertoernooi onderuit ging bij Heerenveen en gisteren ander maal averij opliep: behalve een verliespunt ook een nieuwe men tale deuk. De voorzorgsmaatre gelen zijn al genomen. „Om de handen vrij te hebben voor maatregelen, is voor een stuk of zes spelers ontslagver gunning aangevraagd, zodat ze eventueel met lagere contracten genoegen zullen moeten nemen," verkondigde Ploegsma. „We hebben voor onszelf een periode uitgetrokken, een termijn ge steld, waarna we conclusies gaan trekken," voegde PSV-coach Hans Westerhof daaraan toe. Rode kaart Tijdens het duel met FC Den Bosch waagde Westerhof zich nog niet aan duidelijke maatre gelen. Een rode kaart voor Hans van Breukelen bood hem ruim een kwartier voor het einde wel de gelegenheid. Gerald Vanen burg was toen al vijf kwartier lang gegadigde voor een wissel. Westerhof, die na een half uur al de jonge Marco de Jong van het veld had geroepen, offerde ook bij zijn tweede ingreep een jon geling. Peter Hoekstra moest wijken, zodat Wim de Ron het doel verder kon bewaken. „Ik snapte eigenlijk niet waar om. Ja, inderdaad, misschien was het wel de weg van de minste weerstand voor de coach," merkte Hoekstra veelbe tekenend op na afloop. De kwie ke linksbuiten van PSV voelt zich wel vaker de dupe, wanneer Westerhof is uitgepuzzled over de opstelling en voor Hoekstra een plaats op de reservebank resteert. In De Vliert was de jonge Drent één van de weinige PSV'ers, die nog wel eens wat presteerde. Veel meer althans dan bijvoor beeld Gerald Vanenburg, wiens langlopende, dure contract steeds meer ballast gaat vormen voor PSV. Zozeer dat de Eindho vense club nadrukkelijk hunkert naar buitenlandse clubs, die be reid zijn mee te werken aan een chique vertrek van Vanenburg bij PSV. Onlangs werd hij al afgezet als aanvoerder. De aan staande komst van de Zweed Ingesson is een nieuwe vinger wijzing, dat Vanenburgs positie bij PSV op de tocht staat. Radeloos Westerhof hield de bijna 29-jari- ge spelmaker gisteren nog de hand boven het hoofd. De ver vanging van Hoekstra verklaar de hij met wat tactische praat. „Het was beter voor het even wicht binnen de ploeg om Peter Hans van Breukelen schudt de hand van scheidsrechter Jol, nadat die hem een rode kaart had voorgehouden. foto anp eruit te halen, ook al was hij niet de zwakste," zei Westerhof. Ook in een centrale rol binnen het tiental van PSV kon Vanenburg, radeloos rondrennend, daarna zijn draai niet vinden. Tegen Ajax kon PSV twee weken geleden nog wel met tien man een weg naar de zege forceren. Gisteren miste de titelhouder de moed en het karakter daarvoor. FC Den Bosch raakte alleen voor de rust soms in verlegenheid. De thuisclub overleefde aantrekke lijke kansen voor Romario, Nu- jnan en Vanenburg, een schot van Vanenburg op de dwars- stang en een terugkopbal van Nijhuis tegen de eigen paal. Nijhuis was tevens de grootste plaaggeest voor PSV. Linskens, twee weken geleden PSV's grote man tegen Ajax als doelpunten maker en cipier van Jonk, raakte menig keer het zicht kwijt op de Bossche middenvelder. In de dertiende minuut pegelde Nij huis de bal voor het eerst voorbij Van Breukelen. In de 31ste mi nuut schoot hij opnieuw toe, dit maal na een gesmeerd lopende combinatie met Laisina, Derksen en Van Eek (2-1). Op beide Bossche treffers vond PSV nog een antwoord. De slechts spaarzaam oplevende Ro mario was in de 26ste minuut stukken sneller dan Volkerink, toen hij een duet met de moede loos spelende Kieft voltooide: 1-1. En twee minuten voor de rust kopte Van de Gaag in, waarna Popescu de bal met het hoofd over de lijn drukte: 2-2. Het slotakkoord van een PSV- aanvalsactie, die werd ingeleid door een niet bestrafte overtre ding van Van Tiggelen op de hem ontglipte Derksen. Patstelling Met die score verliep de Bra bantse derby volgens vrijwel hetzelfde scenario, met dezelfde score, als de puntendeling, die Ajax in oktober moest dulden in Den Bosch. Destijds kwam de thuisclub ook twee keer voor, nadat Ajax eerst had moeten toestaan dat Den Bosch met tien spelers voor de tweede keer een voorsprong nam. De rode kaart voor Van Breukelen veranderde gisteren niets meer aan de pat stelling van de tweede helft, waarin alleen Numan en Vanen burg kansen lieten liggen. PSV's doelman ging in de eerste helft al op de bon, nadat Hysem Benkirane bij een doorbraak over hem was gestruikeld. In de 74ste minuut moest Van Breuke len een redding buiten het straf schopgebied, met de handen te gen de doorgebroken Nijhuis, met een bekeuring bekopen. Het was een ruk aan de noodrem, omdat de Bossche doelpunten maker anders een vrije loop naar 3-2 zou hebben gekregen. Hoe wel daarmee aanleiding bestond voor een directe rode kaart, stuurde scheidsrechter Jol de doelman weg met een (tweede) gele, dus automatische rode. kaart. Een nieuwe schorsing daagt daarmee voor PSV, dat gisteren zonder de geschorste Heintze, Faber en Van Aerle al de tol moest betalen voor het overma tige geweld in het duel met Ajax. FC DEN BOSCH - PSV 2-2 (2-2). 14. Nijhuis 1-0, 27. Romario 1-1, 31. Niihuis 2-1, 43. Popescu 2-2. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 7.421. Rode kaart: 73. Van Breuke len (PSV, 2 X geel). Gele kaarten: Meulendijk, Verhoeven (FC Den Bosch). FC DEN BOSCH: Vonk; Meulendijk (53. Goossens), Volkerink, Van der Heide en Verhoeven; Nijhuis, Van Eek, Wolffs en Denkirane; Derksen (80. Burg) en Laisina. PSV: Van Breukelen; Klomp, Popes cu, Van Tiggelen en De Jong (32. Van der Gaag); Linskens en Numan; Vanenburg, Romario, Kieft en Hoekstra (73. De Ron). Köln ontslaat trainer Berger Keulen - Het bestuur van 1. FC Köln heeft de consequenties getrokken uit de slechte prestaties en trainer Jörg Berger zondag ontslagen. Zijn taken worden tot het einde van het seizoen overgenomen door Wolfgang Jerat, die tot nu toe de amateurs onder zijn hoede had. De 38-jarige Jerat bracht vorig jaar Wuppertaler SV naar de tweede Bundesliga. Berger is de vijfde trainer die dit seizoen in de Bundesliga wordt ontslagen. Egon Coordes (HSV), Holger Osieck (Bochum), Jür- gen Gelsdorf (Mönchengladbach) en Udo Lattek (Schalke '04) gingen hem voor. Berger kwam in april 1991 in dienst bij Köln. Hij volgde Erich Rutemöller op. Behalve Berger kan ook zijn assistent Hannes Linssen op zoek naar een nieuwe werkgever. Memorial voor Bobby Moore Londen - In de zomer zal op Wembley voor Bobby Moore, de vorige week aan kanker overleden voormalige Engelse voetba linternational, een herdenkingswedstrijd worden gespeeld. Aan het duel zullen oude en huidige internationals deelnemen, alsmede spelers van de beide clubs waarvoor Moore uitkwam, West Ham en Fulham. Moore geldt als één van de grootste namen uit de geschiedenis van het Engelse voetbal. In 1966 was hij aanvoerder van de nationale ploeg, die in eigen land de wereldtitel veroverde. Eerste profgala boksen in China Beijing - Vierentwintig jaar geleden, in 1959, werd boksen in China verboden. Het communistische regime vond de kunst van het vuistvechten even gevaarlijk als burgerlijk. Pas in 1986, twee jaar voor de terugkeer van China in de Olympische beweging, werd boksen officieel toegestaan. Doch uitsluitend op amateurniveau. Zaterdag werd in Beijing het eerste profgala gehouden. Hoogte punt vormde de WBO-titelverdediging van Leeonzer Barber in het halfzwaargewicht tegen uitdager Mike Sedillo. Het gevecht tussen beide Amerikanen duurde de volle twaalf ronden. Barber won op punten. Kuurne-Brussel-Kuurne afgelast Brussel - De wielerwedstrijd Kuurne-Brussel-Kuurne is zondag afgelast. De organisatie besloot tot die maatregel wegens de hevige sneeuwval, die de wegen in België levensgevaarlijk had gemaakt. Joseliani mag Xie Jun uitdagen Monaco - Nana Joseliani mag wereldkampioene Xie Jun uitda gen. De Georgische schaakster was de gelukkige bij de loting, die de beslissing bracht bij de finale van het kandidatentoernooi in Monaco tegen de Hongaarse Zsuzsa Polgar. Nadat de regiiliere tweekamp met 4-4 was geëindigd, brachten ook de vier partijen met versneld speeltempo geen beslissing. Zaterdag won Polgar de eerste rapid-partij en Joseliani de tweede. Nummer drie en vier, met een kwartier bedenktijd, eindigden in remise. Er zijn twee kandidaten voor de organisatie van de WK-twee- kamp Joseliani - Xie Jun, die in november moet plaatsvinden. Dat zijn San Lorenzo de El Escorial bij Madrid en Monaco. UITSIAGEN EN STANDEN (anp) - Standard Luik lijkt af te haken in de strijd om de Belgische titel. De formatie van trainer Haan speelde zaterdag gelijk bij degradatiekandidaat Loke ren, 0-0. Met een wedstrijd meer bedraagt de achterstand op Anderlecht nu zes punten. BELGIË Anderlecht, dat de wedstrijd te gen Genk moet overspelen, won van Cercle Brugge, 3-1. AA Gent leed gevoelig verlies in de strijd om kwalificatie voor Europees voetbal. Op eigen veld werd ver loren van SK Beveren, 0-3. Club Brugge stelde pas in blessuretijd Bij het laaggeklasseerde Lommei het gelijke spel veilig, 3-3. Cercle, zonder de geschorste top schutter Weber, kwam tegen An derlecht nog wel op voorsprong. Lamaire scoorde al in de ope ningsfase. Met twee treffers draaide Nilis de rollen snel om. Degryse zorgde voor het derde doelpunt van Anderlecht. Alle treffers vielen in de eerste helft, tussen de bedrijven door miste bovendien Nilis nog een straf schop. Standard was op eigen veld voortdurend sterker dan Loke- mn, dat met goed georganiseerd verdedigen echter overeind bleef. De op de één na laatste plaats staande ploeg was zelfs enkele malen gevaarlijk via de Munter, maar wist evenmin te scoren. jn de sneeuwstorm stond Club Brugge - Lommei vol van inci denten. Haagdoren zette de hek- kesluiter op voorsprong, maar kort daarna maakte Verheyen koppend gelijk. Door treffers van Peeters en Vanaken liep bommel vervolgens verrassend jut naar 3-1. Ondanks acht gele kaarten en een rode (Vanaken) meld Lommei lang stand. Door «te doelpunten van Verheyen en van der Heyden (strafschop) jverd het echter alsnog gelijk. Le hoofdrol bij Beveren in de m^?nnen we<istrijd bij AA Gent 10-3) was voor Souden. De aan- m'er, afkomstig van Gent, scoorde drie keer in de eerste tl? rus' zette de huisclub tevergeefs aan voor "0 alies-of-niets-offensief. De e kansen, via de counter, bleven voor Beveren. Souden was enkele keren dicht bij zijn vierde treffer. Uitslagen: AA Gent - SK Beveren 0-3, Anderlecht - Cercle Brugge 3-1, Racing Genk - Waregem 0-1, Stan dard Luik - Lokeren 0-0, Charleroi - FC Antwerp 1-1, Club Brugge - Lommei 3-3; Boom - RWDM 0-1, Ekeren - KV Mechelen afgelast. Stand: Anderlecht 23-40, Standard Luik 24-34, Waregem 24-31, Club Brugge 24-28, RWDM 24-28, AA Gent 24-26, FC Antwerp 24-26, KV Mechelen 23-25, Lierse 24-25, Char leroi 24-25, SK Beveren 24-25, Club Luik 24-22, Racing Genk 23-21, Cercle Brugge 24-19, Ekeren 23-18, Boom 24-13, Lokeren 24-12, Lom- mei 24-10. ITALIË De achterstand van Inter op stadgenoot AC Milan is in de dubbele cijfers gekomen. Het verschil tussen de twee rivalen bedraagt na de 21ste speelronde tien punten. De nieuwe club van Bergkamp en Jonk bleef bij het laag geklas seerde Fiorentina steken op 2-2. AC Milan rekende op eigen veld voor 80.000 toeschouwers simpel af met de oud-kampioen Samp- doria: 4-0. Gullit speelde niet. Hij kreeg rust voor de Europese wedstrijd van woensdag tegen FC Porto. Rijkaard maakte zijn rentree na een enkelblessure, die hem aan de kant hield bij het duel tussen Nederland en Tur kije. Met een flinke voetblessure viel Rijkaard na de rust uit. Het 'Amsterdamse' duel tussen Van 't Schip (Genoa) en Winter (Lazio Roma) eindigde in een overwinning voor laatstgenoem de: 2-3. Bryan Roy verloor met Foggia van Udinese: 2-3. De ex- Ajacied werd in de tweede helft vervangen. De Nederlandse spe lers in de Serie A kwamen zon dag niet tot scoren. De negen wedstrijden leverden 29 treffers op. De ongeslagen record-reeks van AC Müan, dat nu 56 competitie wedstrijden zonder nederlaag is, kwam in het duel met Sampdo- ria geen moment in gevaar. De doelpunten waren over beide helften verdeeld. Papin, de laat ste wedstrijden goed in vorm, scoorde zowel voor als na de rust. De Franse sterspeler bracht zijn seizoentotaal op elf. Massa- ro opende de score met een af standschot via de rug van Lenti- ni, die zelf na de pauze ook doel trof. Inter had het puntverlies bij Fio rentina aan zichzelf te wijten. In de laatste minuut voorkwam Carnasciali voor de thuisploeg een nederlaag. Sosa scoorde twee keer voor Inter. Juventus leed een smadelijke ne derlaag bij AS Roma: 2-1. Gian- nini en Hassler werkten na de rust het doelpunt van Baggio weg. Labbadia van Bayern wordt aan zijn shirt naar de grasmat getrokken door Eriksson van Kaiserslautem. Lazio Roma won in een turbu lent duel moeizaam van Genoa, maar verloor Paul Gascoigne. De Engelse international werd na een grove overtreding in de ze ventigste minuut van het veld gestuurd. De stand was op dat moment 2-2, na een voorsprong van 2-0 voor Genoa, met Van 't Schip in het basisteam. Riedle stelde vijf minuten voor tijd met zijn tweede doelpunt de zege veilig voor Lazio. Het duel moest daarna enkele minuten worden gestaakt. Ontevreden fans van het in degradatienood verkeren de Genoa bestormden het veld. Lazio verkleinde met de negende competitiezege de achterstand op Inter tot twee punten. Uit een strafschop maakte Signori zijn negentiende competitietreffer. De Lazio-aanvaller is met dat aantal topscorer van de Serie A. Sergio Cragnotti, de voorzitter van Lazio, had in het weekeinde weinig reden tot juichen. De in dustrieel is in staat van beschul diging gesteld inzake een cor ruptie-zaak. Uitslagen: Brescia - Parma 0-1, Cagliari - Atalanta 2-1, Fiorentina - Inter 2-2, Genoa - Lazio Roma 2-3, AC Milan - Sampdoria 4-0, Napoli - Ancona 0-0, Roma - Juventus 2-1, Torino - Pescara 3-1, Udinese - Foggia 3-2. Stand: AC Milan 21-37, Inter Milan 21-27, Lazio Roma 21-25, Torino 21-24, Atalanta 21-24, Juventus 21-23, Sampdoria 21-23, Cagliari 21-23, Roma 21-21, Parma 21-21, Udinese 21-19, Napoli 21-19, Fio rentina 21-18, Foggia 21-18, Brescia 21-16, Genoa 21-16, Ancona 21-13, Pescara 21-11. DUITSLAND Bayern München heeft zich in de uitwedstrijd bij Kaiserslautem bewezen als koploper. Op de Betzenberg won de club van on der meer Jan Wouters met 3-1. Eintracht Frankfurt blijft de lij staanvoerder volgen op een punt na de zege van 2-1 op Köln. De subtoppers verloren terrein. Werder Bremen door gelijk te spelen tegen Leverkusen (2—2), Borussia Dortmund door de 42ste derby tegen Schalke op 0-0 te laten uitdraaien. In het uitverkochte Fritz Walter- stadion, waar Ajax enkele maan den geleden in Europees verband zegevierde, was Bayem Mün chen geroutineerder dan Kai serslautem. Het leidde tot doel punten van Wohlfahrt, ex-Kai- serslautern-speler Schupp en de Braziliaan Jorginho. De weer herstelde Kuntz was voor de thuisclub produktief. Hij maakte daarmee het vijfhonderdste com petitie-doelpunt van dit seizoen. Bayem München, dat deze com petitie nog geen uitwedstrijd verloor, won voor de eerste keer sinds 2 november 1985 in Kai serslautem. De zege kwam al leen in de slotfase in gevaar, nadat Wohlfahrt wegens her haaldelijk grof spel in de 75ste minuut op 1-2 de rode kaart had gekregen. Bayern wankelde, maar Jorginho zorgde, na be kwame voorbereiding van Mat- thaus, voor zekerheid. Uitslagen: Schalke - Borussia Dort mund 0-0, Nürnberg - VfB Stuttgart 3-2, Karlsruher SC - Saarbrücken 2-2, Uerdingen - Wattenscheid 1-1, Kaiserslautem - Bayem München 1-3, Eintracht Frankfurt - Köln 2-1, Leverkusen - Werder Bremen 2-2, Bochum - Borussia Mönchenglad bach 2-1, Hamburger SV - Dynamo Dresden 1-1. Stand: Bayem München 19-29, Ein tracht Frankfurt 19-28, Werder Bre men 19-26, Borussia Dortmund 19-24, Karlsruher SC 19-22, Lever kusen 19-21, Kaiserslautem 19-20, VfB Stuttgart 19-20, Nürnberg 19-19, Schalke 19-18, Saarbrücken 19-17, Hamburger SV 19-17, Dyna mo Dresden 19-17, Borussia Mön chengladbach 19-15, Wattenscheid 19-14, Köln 19-13, Uerdingen 19-12, VfL Bochum 19-10. ENGELAND Uitslagen: Aston Villa - Wimbledon 1-0, Crystal Palace - Coventry 0-0, E verton - Oldham 2-2, Leeds - Ipswich 1-0, Manchester United - Middlesbrough 3-0, Nottingham - Manchester City 0-2, Sheffield Wednesday - Liverpool 1-1, Sout hampton - Sheffield United 3-2, Tottenham - Queens Park Rangers 3-2, Norwich - Blackburn 0-0. Stand: Aston Villa 31-59, Manches ter United 30-57, Norwich 29-52, Sheffield Wednesday 29-46, Black burn 29-45, Queens Park Rangers 30-44, Ipswich 30-44, Tottenham 30-44, Manchester City 30-43, Coventry 30-43, Arsenal 28-39, Southampton 31-39, Leeds 31-39, Chelsea *30-37, Liverpool 29-36, Wimbledon 30-36, Crystal Palace 30-34, Everton 30-33, Nottingham 29-31, Sheffield United 30-31, Mid- dlesbrough 30-30, Oldham 30-28. SCHOTLAND Uitslagen: Dundee United - Dundee 1-0, Falkirk - Celtic 0-3, Hibernian - Aidrieonians 3-1, Motherwell - St. Johnstone 1-1, Glasgow Rangers - Hearts 2-1. Stand: Glasgow Rangers 31-54, Ab erdeen 30-43, Celtic 32-41, Hearts 32-37, Dundee United 32-34, Hiber nian 32-29, St. Johnstone 32-27, Dundee 32-26, Partick 31-25, Motherwell 32-24, Airdrieonians 32-20, Falkirk 32-20. SPANJE Real Madrid is teruggekeerd aan de kop van de Spaanse ranglijst. De 'Koninklijke' won de top wedstrijd tegen Deportivo la Coruna met 2-1. Beide ploegen staan gelijk. Barcelona volgt na de ruime overwinning van 7-2 op Gijon. Cruijff en co hebben weliswaar twee punten minder, maar nog een wedstrijd tegoed. Barcelona had geen tegenstand van Gijon, de club van trainer Jacobs. Bij rust was het al 3-0, het werd uiteindelijk 7-2. De doelpunten van Barcelona kwa men op naam van Laudrup (2), Stoitsjkov (2), Salinas (2) en Beguiristain. Bij de formatie van Cruijff ontbraken de Nederlan ders Koeman (geschorst) en Witschge (geblesseerd). Uitslagen: Real Madrid - Deportivo La Coruna 2-1, Vallecano - Espanol 1-1, Celta - Zaragoza 0-1, Sevilla - Athletic Bilbao 3-1, Osasuna - Lo- grones 1-2, Sociedad - Valencia 1-0, Barcelona - Gijon 7-2, Tenerife - Albacete 2-2, Oviedo - Cadiz afge last, Burgos - Atletico Madrid afge last. Stand: Real Madrid 24-36, Deporti vo 24-36, Barcelona 23-34, Valencia 24-30, Tenerife 24-29, Sevilla 24-28, Atletico Madrid 23-27, Bil bao 24-25, Zaragoza 24-25, Espanol 24-24, Rayo Vallecano 24-23, Osas una 24-22, Celta Vigo 24-22, Gijon 24-20, Sociedad 24-20, Oviedo 22-17, Albacete 24-16, Logrones 24-16, Cadiz 23-14, Burgos 23-10. PORTUGAL Uitslagen: Tirsense - Chaves 2-1, Salgueiros - FC Porto 0-3, Espinho - Sporting Lissabon 3-1, Famalicao - Boavista 1-1, Belenenses - Beira Mar 0-0, Pacos Ferreira - Guima- raes 1-0, Estoril - Maritimo 1-0, Farense - Gil Vicente 3-1, Sporting Braga - Benfica 0-2. Stand: FC Porto 22-37, Benfica 22-33, Sporting Braga 22-29, Boavi sta 22-25, Farense 22-24, Belenen ses 22-24, Maritimo 22-21, Gil Vi cente 22-21, Famalicao 22-21, Beira Mar 22-21, Espinho 22-20, Salguei ros 22-20, Estoril 22-19, Braga 22-19, Pacos Ferreira 22-18, Gui- maraes 22-17, Tirsense 22-17, Cha ves 22-9. Voetbal TOTTENHAM HOTSPUR laat het niet aankomen op een con flict met de voetbalbond (FA) en geeft aanvaller Nick Barmby vrij voor het WK junioren in Austra lië. Manager Venables wilde het 19-jarige talent aanvankelijk thuishouden met het oog op de kwartfinale van de strijd om de FA-Cup tegen Manchester City op 7 maart. IJshockey BIJ DE Olympische Winterspe len volgend jaar in Lillehammer zullen geen ijshockeyers uit de Noordamerikaanse profliga (NHL) te bewonderen zijn. IOC- en ijshockey-officials konden het op korte termijn niet eens wor den over alle voorwaarden. NHL-vertegenwoordiger Bett- man zei wel dat beide partijen er naar zullen streven in 1998 wel profhockeyers op het Olympische ijs te brengen. Boksen DE ZUIDKOREAANSE prof bokser Sung-kil Moon is wereld kampioen (WBC) in het zwaar- vlieggewicht gebleven. De titel verdediger besliste het gevecht met Hilario Zapata al in de eer ste ronde. De Panamese uitdager ging onder Moons slagenregen twee keer neer.

de Stem | 1993 | | pagina 11