Rijzende ster Demidenko brengt Liszt EXPOSITIES POPPODIA Koffieconcert Sluis door Trio Animato Dubbele portie jazz in Porgy in Terneuzen :n len verhaal CULTURELE AGENDA Nog te zien Vlaams Filharmonisch Orkest in Terneuzen Take Sex bezingt aids Flairck vol Industriële metal-dance Gevarieerde kunst in Lokeren Aimé de Lignière danst hoogtepunten uit Carmen Blijspel in Koewacht Clown Arno Huibers voor de hele familie The Stag in Westdorpe Uitverkochte theaters in Middelburg en Goes IN DE reeks koffieconcerten op zondag morgen in Sluis treedt het Trio Animato op. Het trio bestaat uit Liesbeth Mielen (dwarsfluit), Jerome van Hoecke (klarinet) en Paul Heesbeen (contrabas). TT Het ensem ble is ontstaan vanuit de behoefte om naast het spelen in een harmonie orkest en andere combinaties ook in kleiner verband serieus te musiceren. Op het programma voor de pauze staan onder meer werken van Bach, Quantz en Johan Michael Haydn. Het concert wordt geopend met Paree Domine van Obrecht, gevolgd door Sinfonia uit een madrigaal van H. Schütz. Na de pauze staan er werken van Mozart, Montelli en Van Beet hoven op het programma. Besloten wordt met delen uit het Trio van R. Parfrey. De uitgevoerde werken zijn in de meeste ge vallen gearrangeerd door Heesbeen, omdat er vrijwel niets is gecomponeerd voor de samenstelling van het trio. Het concert vindt plaats in de raadzaal van het stad huis. Het is gratis toegankelijk. Zondag 28 februari; aanvang 11.00 uur. vrijdag 26 februar11993 BIERVLIET - Galerie Arthouse - 'Clowns in alle formaten'. Loes Cozijnsen: pastels eri collages. Ronald Spiessens: acryls en marionetten. Janny Slock: Fimo- poppen. Adriana Kostense: oliever ven. Geop. ma. t/m za. 9-12 u. za. ook 13-16 u. (tot 28 febr.). CLINGE - Galerie Esprit, Gravenstr. - (vanaf 28/2) Paule Nolens: schilderijen. Ge- op. do. t/m zo. 13.30-17.30 u. do. ook 19-21 u. (t/m 28 mrt). MIDDELBURG - Zeeuws Museum - Zeeschilderijen van W. en F. Schütz (tot 16 mrt.). Geop. di. t/m vrij. 10-17 u. za. en zo. 13.30-17 u. ma. gesl. -De Vleeshal - 'De Dag/De Nacht: werk van Christina Kubisch. Geop. dag. 13-17 u. ma. gesl. (tot 8 mrt.). SBK, Kuiperspoort - Werk van Truus van aen Boezem. Geop. di. t/m za. 13-17 u. (tot 21 mrt.). TERNEUZEN - Galerie Trouvaille, Axelsestr. - Mique de Boer, Saskia Strijdonk en Bert Begijn: portretten. Geop. tijd. winkeluren ma. gesl. (tot 1 mft.). - Stadhuis - Oliverven en aquarel len van Antoon Baeten. Geop. tijd. kant. uren (tot 27 febr.). VLISSINGEN -Bellamy 19 - Fotografie van So phie v.d. Heuvel. Geop. ma. t/m vrij. 10-17 u. za. en zo. 13-17 u. (tot 10 mrt.). - Stedelijk Museum - Grafisch werk van Eugène Lücker (t 1943) over Zeeland tussen de twee wereldoor logen. Geop. ma. t/m vrij. 10-17 u. za. en zo. 13-17 u. (tot 19 apr.). WOLPHAARTSDIJK - Galerie De Hoekweide - David van de Kop: houtsneden en aquarel len. Geop. vrij. t/m zo. 13-17 u. (tot 1 mrt.). ASSENEDE - Galerij Pim de Rudder - Glas sculptuur en grafiek van Roger Demyttenaere. Geop. vrij. tot ma. 12-18 u. (tot 1 mrt.). - Galerij Klein Assenede - Werken aan de wand uit de vaste collectie. Geop. tijd. horeca-uren (tot 5 mrt.). ANTWERPEN Museum Vleeshuis - 'Blik in de Bodem', archeologische vondsten. Geop. dag. 10-17 u. ma. gesl. (tot 21 mrt.). -Koninklijk Museum voor Schone Kunsten - 'Van Bruegel tot Rubens' (1550-1650). Geop. di. t/m zo. 10-17 u. (tot 8 mrt.). -Galerie Francis van Hoof, Reyn- dersstr. - Werken van Ron Ekkelen- kamp. Geop. do. t/m zo. 14-18 u. (tot 22 mrt.). GENT - Museum voor Hedendaagse Kunst, Citedelpark - 'In Extenso', aanwins ten uit de periode 1989-1992. Geop. di. t/m zo. 9.30-17.15 u. (tot 28 febr.). -Galerij Resonans, Zuidstationstr. 20 - 'Vindsels en Uitvindsels', werk van Gustaaf Prils (tot 14 mrt.). LOKEREN - Galerie De Vuyst, Kerkstr. - Schil derijen, sculpturen, grafiek en teke ningen uit verschillende stijlperio den van impressionisme. Geop. dag. 10-12 en 14-20 u. (tot 19 mrt.). ST. NIKLAAS -Stedelijk Museum (Zwijgershoek- zaal) - Retrospectieve tentoonstel ling van werken van Edmond Ver- straeten. Geop. di. t/m za. 14-17 u. zo. 10-17 u. (tot 1 mrt.). TEMSE - Gemeentemuseum - Jet Vael: pen tekeningen en grafiek. Geop. 26 en 27 febr. en 6 en 7 mrt. van 14-18 u. WAASMUNSTER - Kasteel Blauwendael - Werken van Edmond Verstraeten. Geop. di. t/m za. 14-17 u. zo. 10-17 u. (tot 1 mrt.). de stem HET FILHARMONISCH Or kest van Vlaanderen speelt morgenavond in de Grote Kerk in Terneuzen onder lei ding van Jos van Immerseel. Het programma omvat werken van Haydn, Grieg, Vaughan Williams en Bizet. Antwerpe naar Van Immerseel werkte twee jaar geleden een tijdje met het orkest en bracht toen een Mozartprogramma. Nu combineert hij de klassieke stijlperiode, met de 44ste sym fonie van Haydn (Treursymfo- nie), met meer romantische werken zoals de Lyrische suite van Grieg, waarin een sprook jeswereld wordt opgeroepen, en de eerste symfonie van Bi- zet. Heel bijzonder is de 'Fantasia on a theme by Thomas Tallis', waarin Vaughan Williams een compleet orkestwerk borduurt uit één enkel thema van de Britse renaissancecomponist Tallis. De componist gebruikt BIJ WIJZE van promotieteam heeft de Stichting Aanvullen de Dienstverlening 'Take Sex' in het leven geroepen. De groep beleefde zijn première in het Amsterdamse LIDO en treedt vanavond op in Terneu zen. Dat gebeurt op afwisse lend emotionele, humoris tische, cynische en confronte rende wijze. Het is een geva rieerd liedjesprogramma waarin het leven van homo seksuele mannen in het aids- tijdperk wordt bezongen. Na afloop wordt safe sex materi aal uitgedeeld. De show is te zien in Porgy Bess. De en tree is gratis. Vrijdag 26 februari; aanvang 21.30 uur. DE VOORSTELLING 'De Op tocht' van Flairck op vrijdag 5 maart in het Zuidlandtheater in Terneuzen is uitverkocht. DE GROEP Nerve uit Gronin gen was dé sensatie van het afgelopen Noorderslagfestival. Het was pas hun derde optre den, maar met hun industriële metal-dance zijn ze hard op weg naar internationale roem. Ze hebben inmiddels een pla tencontract aangeboden ge kregen bij een Engels label. Morgenavond spelen ze in 't Beest in Goes. Zaterdag 27 februari; aanvang 22.30 uur. pE CHOREOGRAFE Aimé de Lignière en haar gezelschap komt vrijdag 5 maart weer naar Pen Dullaert in Hulst. Na het geweldige succes van de inter pretatie van de Carmina Burana van Orff, brengt de groep nu een voorstelling met hoogtepunten uit de opera 'Carmen' van Bizet. In 'Carmen' draait alles om de liefde. Een betoverend mooi meisje weet op geraffineerde wijze de mannen te manipuleren. Als arbeidster in een sigaretten- fabriek in Sevilla laat zij zich het hof maken door een sergeant van het Spaanse leger. Na aan vankelijke terughoudendheid, stelt zij zich provocerend op en sluit zich, met de sergeant in haar kielzog, aan bij een rond trekkende zigeunergroep. Als de liefde over zijn hoogtepunt is laat Carmen haar minnaar val len voor de stierenvechter Don Escamillo die haar hart verovert. De jaloezie tussen beide mannen heeft verregaande gevolgen. De compagnie Aimé de Lignière is geliefd om de schitterende, wervelende dansinterpretaties. Prachtige costumes, lichteffecten en de muziek van Bizet maken de voorstelling tot een belevenis, ook voor het publiek dat niet met dans vertrouwd is. De voorstelling begint om 20.15 uur. Toegangskaarten zijn te ver krijgen in het gemeenschapscen trum den Dullaert. HET BLIJSPEL 'Wij gaan naar Benidorm' wordt zaterdag 27 februari gespeeld in het gemeenschapscentrum de Vlaschaard in Koewacht. De Camere van Rhetorica Sint Jan ten Steene zet dit kolderstuk onder leiding van Piet Verwer op de planken. In het stuk brengen Gaston en Angele hun vakantie door in Benidorm. Zij nemen teveel spulletjes mee en zitten meteen in de problemen als in hun appartement de watervoorziening en de het lichtnet niet functione ren. Geluidsoverlast en moeilijkheden om zich in een vreemde taal uit te drukken maken de ellende compleet. Zij krijgen hulp van Theo en Marriët die de Spaanse gewoonten en gebruiken kennen. De behulpzaamheid mondt echter uit in bemoeizucht en dat verteren Gaston en Angèle erg moeilijk. IHet toneelstuk begint om 20.00 uur en de toegangskaarten voor vijf gulden kunnen telefonisch besteld worden bij van Waes 01146-2042 in Koewacht. ieken verzamelen, maar dat I mensen er mee te koor Het is niet iets waar j) mee scoort, hè. Als je ver- je twee weken naar de 's bent geweest, kijk ind vreemd op, maar als je dat je net een boek voor honderd gulden gekoch kijken ze je vaak aan of ikzinnig bent." ossor Piet Buijnsters is boek- Welaar en schrijver van een tische pil voor boekenlief- Iers: 'Het verzamelen van Jen' (uitg. Hes, prijs 49,50). j zoekt hij het vooral in de tiende eeuw. Zijn handige dboek gaat over èlle boeken, de bijbel tot de belastins- '93. gaat Buijnsters niet alleen lie ouderdom; „De zeldzaam- i van een boek is veel belang- ^r. En de bijbel is nou een- il het meest gedrukte en her rie boek dat er bestaat. De >ste bijbels zijn dus niet zo veel waard. Maar het eerste 1 boek dat ik kocht was dok bijbel. Een oude statenbijbel, kocht ik in mijn schooltijd, sreda. Bij Couvreur. Voor een Ben. Ik denk dat ik er nu ntig gulden voor zou krijgen, Ih zou ik 'm nog niet voor een ir honderd gulden verkopen aat die oude bijbel voor mi; een sentimentele waarde |ft." verzamel bijvoorbeeld Sher- Holmes-boeken, in oude Ne- landse vertaling, van 1895 tot geveer 1930", aldus Buijnsters eel van die boeken heb ik voor ftien, twintig gulden gekocht vijl die boekjes zeldzamer dan een Blaeu-atlas. Als ik l cheque uit zou schrijven, zou zó een Blaeu-atlas kunnen ben, maar heel wat Sherlock >lmes-boeken zijn bijna on- Jidbaar." [ooral de wetenschap dat de rijver het boek de eerste keer zó gezien heeft. Dat is een jvoelskwestie. Een eerste druk left ook historische waarde. Er aat vaak informatie in die bi Jlgende drukken verdwenen is, aar een eerste druk is niet |tijd de beste uitgave. Als het i het telefoonboek of de belas- hgalmanak gaat, heb je toch eer aan de laatste druk." alph Steadman maakte de il- Istraties bij een verhaal van Tesnard Stone. Het is een varia- op Quasimodo de beroemde lokkenluider van de Notre Da le. Die rol wordt in dit geval irvuld door Quasi Muis. Ik zou Ie naam liever aaneen schrij ;n, het lijkt dan meer op Quasi- Jodo en roept geen associaties met een mislukte muis of zo, luasi Muis heeft genoeg van het elach om de lelijke bult op zijn ug. Hoog op de toren lokt de rijde verte, het zuiden. Van zijn piend Tandrat krijgt hij een lift i per tandem vertrekt het stel. Bet grootste deel van het ver- iaal bestaat uit de beschrijving an een avontuurlijke tocht. Het veetal maakt kennis met een pook, met de schilder Pisarro en ssendoor zoeven ze heuvel op heuvel af, richting zee. Je kleuren van Steadman zijn harmonieus op elkaar af stemd: groen, roze, oranje en lardtinten. Het natuurlijke andschap en het cartoonachtige 'ietsduo aan de ene kant en het ivontuurlijke verhaal aan de an- lere kant maken er samen een loeiend en vrolijk prentenboek |ran. Je 'Uilskuikentjes' van Martin Vaddell zijn oogstrelend. Het kijn pentekeningen met een hoge Aaibaarheidsfactor, zó donzig lacht zien de uiltjes eruit. Soms pe je ze van dichtbij, dan weer uit de verte, dat wisselend per spectief zorgt voor de variatie van de donkergekleurde nachtte- jkeningen. Die vind ik prachtig, maar de letters van de tekst die in de tekening staat afgedrukt, hadden van mij veel kleiner mo gen zijn, nu verstoren ze de [nachtelijke rust teveel. IT. Veldkamp en P. Hopman; 'Ean bber van niks'. Uitg. Ploegsma, prijs 24,95. ID. Mckee: 'Zebra heeft de hik Qitg. Leopold, prijs 22,90. R. Steadman en B. Stone; 'Quasi Muis'. Uitg. Big Ballon, p"js 17,95. M. Wadded en P. Benson: 'Uils kuikentjes'. Uit. Gottmer, Pais f 23,90. in 'Quasi Muis'. Arno Huibers foto klaas lunshof ■)WI ïooG DE PROGRAMMA'S 'De glim lach en de bom' en 'Otto 39' van de poëtische clown Arno Huibers zijn reeds bekend als juweeltjes van clownerie. Duizenden kinde ren en volwassenen genoten van de clown die niet praat, maar des te meer 'zegt'. Uiteindelijk heeft Huibers besloten om de twee programma's te arrangeren tot één familievoorstelling: 'Clowns hun Comedie'. In deze theatershow zijn be staande en nieuwe elementen van de vele soorten theater- en circusclowns op een wonderlijke manier met elkaar verweven. Voeg daarbij maskers en pop penspel en het theater kan be ginnen. Een oud vrouwtje komt de büh ne opgesloft en wordt toeschou wer van een verrassend spekta kel. Een pierrot komt tot leven en neemt een kind uit het pu bliek in zijn spel mee; een august in de clinch met microfoon, be lichting, attributen en publiek, speelt uiteindelijk zijn muziek van opera tot rock 'n roll op instrumenten als saxofoon, ac cordeon en slagwerk. Poppen De familievoorstelling is op zon dag 28 februari om 15.00 uur te zien in het Zuidlandtheater in Terneuzen. Hij komt in de plaats van de eerder aangekondigde 'Raponsel'. Stuffed Puppet Theatre staat voor de uit Australië afkomstige beeldend theatermaker Neville Tranter die met schitterende voorstellingen in de hele wereld furore maakte. Voor zijn nieuw ste produktie 'The Nightclub' grijpt Tranter terug naar de re- vue-achtige aanpak met veel hu mor die ook zijn eerste voorstel lingen kenmerkte. Met zijn won derschone, intrigerende, vaak manshoge poppen weet Tranter een unieke atmosfeer te creëren. Volgende week woensdag staat hij in het Zuidland. De Leeuw 'In navolging van Jesus Christ Superstar, Evita, Fien' en andere musicals neemt Paul de Leeuw zijn publiek volgende week mee voor een muzikale wandeling door het leven van Marilyn Mon roe. Dat lijk een taaifoutje, maar waarschijnlijk is het een soort Grapje van de Leeuw. Leuk voor wie al kaarten heeft. En de an deren kunnen lekker thuisblij ven, want 'Wie plukt mij' op 4 maart in het Zuidland is uitver kocht. De voorstellingen beginnen om 20.00 uur, tenzij anders vermeld. DE RUSSISCHE pianist Mi chael Demidenko wordt in de muziekpers omschreven als een uiterst getalenteerd musicus door zijn zeggingskracht, in tensiteit en technische perfec tie. Hij wordt algemeen be schouwd als de rijzende ster in de muziekwereld en werd uit geroepen tot de nieuwe Horo witz. Demidenko opent dinsdag 2 maart de pianoreeks in de Sin gel in Antwerpen met een vol ledig Liszt-recital. Liszt was niet alleen een briljant piano virtuoos, hij was tevens een groot componist die met har monische vernieuwingen de mogelijkheden van de piano uitbreidde. Demidenko heeft zijn programma zo samenge- stelt dat zowel het virtuoos pia- nistieke als het lyrische van de compositie worden belicht. Hij speelt Légendes 1 en 2 (St. Franpois), Scherzo und marsch en de Sonate in b. In dezelfde zaal vertolkt cellist Roel Dieltiens maandag 1 maart en donderdag 4 maart de zes cellosuites van Bach. Won derbare kamermuziek. Bach geeft in de suites aan de cello een extra dimensie. Zij bewij zen niet enkel zijn kennis van het typische idioom en de tech nische mogelijkheden van het instrument, maar ook zijn kunst om voor een eenstemmig instrument polyfoon te schrij ven. Zonder de begeleidende baspartij schept bach een meerstemmig weefsel, waarvan de cellist door een aangepaste dynamiek en frasering de ver schillende stemmen moet sug- De jonge Russische pianist de Singel in Antwerpen. gereren. In de Singel vindt vrijdag 5 maart het laureatenconcert plaats met de winnaars van de Nikolai Demidenko treedt op in foto clive barda. wedstrijd. Zij stellen zich kan didaat voor de het Elisabeth- concours viool dit jaar. Het kon. Filharmonisch Orkest speelt o.l.v. Georges Octors de Ouverture 'Ruslan und Ludmil- la' van Glinka en daarna ver tolken de violisten Daniel Ru binstein en Yuki Hori ieder een vioolconcerto; nr. 4 van Mozart en het concerto in d van Sibe lius. Kamermuziek In het Rubenshuis verzorgt het Ensemble camerata Trajectina in de reeks 'Oude Muziek, zon dag 28 februari om 16.00 uur een afwisselend programma van Souterliedekens: geeste lijke en wereldlijke muziek uit het zestiende eeuwse Antwer pen. Elisabethzaal In de Elisabethzaal zijn er deze week drie speciale optredens Het Glenn Miller Orchestra met leider Wil Salden brengt de authentieke sound van Miller terug op zaterdag 27 februari. Aan de hand van originele ar rangementen em met topmuzi- kanten worden de onstervelijke melodieën zoals Moonlight Se renade, In the Mood e.a. ten gehore gebracht. Dinsdag 2 maart staan de Kings Singers, de niet te evena ren close harmony zangers op het podium in Antwerpen. Viervoudig Grammy Award Winner, zanger/entertainer Lou Rawls, treedt op woensdag 3 maart op. De concerten in de Elisabeth zaal beginnen om 20.30 uur. De andere concerten om 20.00 uur, tenzij anders vermeld. JASPER VAN 't Hof is een gedreven en spectaculair pia nist, die door zijn vele werk in het buitenland internationale bekendheid heeft verworven. Via groepen als Association PC, Pork Pie (met onder anderen Philippe Catherine) en Eyeball bouwde hij een loopbaan uit die hem aan de top van de internationale jazzscene bracht. Zijn samenwerking met musici als Archie Shepp, Bob Malach en Aldo Romano maakte hem wellicht tot de bekendste Ne derlandse artiest in het buiten land. Naast werk met Pili-Pili, Just Friends en Charlie Maria no, heeft Van 't Hof zijn eigen kwartet, met Dick de Graaf (sax), Eric van der Westen (bas) en Dries Bijlsma (drums). Het Jasper van 't Hof Quartet treedt zondagmiddag op in Porgy Bess in Terneuzen. In het voorprogramma spelen de Middelburgse Feen Brothers. Het Jasper van 't Hof Quartet foto archief de stem Het nog jeugdige viertal maak- spontaan optreden in Porgy. 15.00 uur (Feen Brothers), 16.30 te eerder grote indruk met een Zondag 28 februari; Aanvang uur (JasPer van 't Hof Quartet). IN HET Westdorpse café De Gravin treedt morgenavond de rockfor matie The Stag op. Deze vijfmansband uit de provincie Utrecht timmert nu al een jaar of vier hard aan de weg en heeft in de tussentijd twee cassettes opgenomen: The Last Season en Winds of Pain. De muziek van The Stag, die het beste te omschrijven is als onvervalste rock, gaat van fluisterzacht tot spijkerhard, variërend van mooie vloeiende ballads tot agressieve hoekige rockers. Podiu mervaring heeft de band de afgelopen jaren voldoende opgedaan, onder andere tijdens het Mandelafestival in Utrecht, het groot Utrechts Popfestival in 1990 en een live concert voor radio Flevo land. Op de nationale zenders is The Stag eveneens geen onbekende. Het AVRO-programma Troubleshooter besteedde aandacht aan de band en ook drong de groep door tot de halve van finale van NCRV's Popslag. Zaterdag 27 februari; aanvang 22.00 uur. Entree gratis. Het Koninklijk Filharmonisch Orkest van Vlaanderen. foto archief de stem alleen de strijkers, maar splitst ze op in drie kleine orkestjes die op enige afstand van elkaar worden geplaatst zodat er een ruimtelijk effect ontstaat. Zaterdag 27 februari; aanvang 20.15 uur. GALERIE DE Vuyst in de Kerkstraat in Lokeren geniet een internationale bekendheid. De galerie heeft in de loop der jaren een enorme kunstcollectie opgebouwd en houdt minimaal vier maal per jaar een veiline. In maart vindt cle 77e veiling plaats en deze keer komen schilderijen, sculpturen, gouaches, aquarellen, tekeningen en grafiek onder de hamer. De kunstrichting impressionisme is sterk vertegenwoordigd, maar er zijn ook werken die geklasseerd worden onder oude kunst en ook zijn er heel wat hedendaagse kunstobjecten bij. De werken kunnen in de galerie tijdens de tentoonstelling bekeken worden. De galerie beschikt over enkele kleinere zalen op de eerste verdieping en grote ruimten beneden en in de kelder. De weerbesten- dige sculpturen krijgen een plaatsje in de speciaal ingerichte tuin. Deze exposities zijn interessant omdat ze een overzicht geven van verschillende stijlen. Zo zijn er schilderijen te vinden van grootmees ters van het Vlaams Expressionisme en schitterende beelden van George Minne, Panamerenko, Zadkine e.a. Enkele opvallende namen uit de tentoonstelling: Albert Saverys, Edgard Wiethase, Leon Spilliaert, Paul Delvaux, James Ensor, Karei Appel, Corneille, G. en L. de Smet, Dubuffet, Gentils, F. en O. Jespers, Lucebert, Permeke en Servaes. De werken kunnen bekeken worden dagelijks van 10.00 tot 12.00 en 14.00 tot 20.00 uur. De veilingen zijn op zaterdag 20 maart om 14.30 en 20.00 uur. Twee Vissersvrouwen van Leon Spilliaert. foto archief de stem - Buffy Sainte-Marie, 26 februari in Rotterdam (Doelen) - The Bootleg Beatles. 27 februari in Tilburg (Noorderligt) - Paul K the Weather Men/Annie Golden Frank Carillo, 27 februari in Den Bosch (Willem 2; Calvin Russell geannuleerd!) - Van Morrison, 4 maart in Utrecht (Vredenburg), 5 maart in Amster dam (Paradiso), 6 maart Maastricht (Mecc), 7 maart in Tilburg (Noor derligt), 8 maart in Rotterdam (Doe len) - vvk 13 febr. - Katie Webster, 6 maart in Essen (Rex) - Little Richard, 9 maart in Rotter dam (Ahoy') -Vaya Con Dios, 11 maart in Rot terdam (Ahoy') -Sting, 16 en 17 maart in Rotter dam (Ahoy') - Dee Dee Ramone the Cines Dragons, 17 maart in Utrecht (Tivo- li) - Paul K The Weathermen, 19 maart in Goes (Podium 't Beest) - Kassav', 23 maart in Utrecht (Vre denburg) - Deacon Blue, 23 maart in Utrecht (Tivoli) - Jeff Healey Band, 24 maart in Den Bosch (Maaspoort) - Mike Oldfield, 29 maart in Brussel (Vorst Nationaal) en 1 april in Den Haag (Statenhal) -Willy DeVille, om. 31 maart in Utrecht (Vredenburg) en 5 april in Nijmegen (Vereeniging) - Bon Jovi, 9 en 23 april in Rotter dam (Ahoy') en 22 april in Brussel (Vorst) - Van Halen, 13 april in Rotterdam (Ahoy'; uitverkocht), 14 april in Gent (Flandria Expo) - Paolo Conté, 14 april in Eindhoven (MC Frits Philips), 15 april in Utrecht (Vredenburg) Sting foto archief de stem - Lynyrd Skynyrd Red Devils, 16 april in Arnhem (Rijnhal, vvk 13 febr). - Candy Duif er, 20 april in Hulst (Den Dullaert) - Sade, 26 april in Rotterdam (Ahoy'), vvk 13 febr - Joan Baez, 2 mei in Brussel (Audi torium 44) -U2, 9, 10 en 11 mei in Rotterdam (Feyenoord-stadion) -Elton John, 18 mei in Gent (Flan ders Expo) - Susan Vega, 23 mei in Rotterdam (Doelen), wk 20 febr. - Guns n' Roses, 5 en 6 juni in Nijmegen (De Goffert), wk. 6 fe bruari DE SCHOUWBURGEN in Mid delburg en Goes doen deze week goede zaken. Het optreden van Robert Paul, morgenavond in de Prins van Oranje, is uitverkocht, evenals de Midzomernachts- droom door het Noord-Neder lands Toneel op 3 maart in Mid delburg. Hetzelfde geldt voor de voorstelling van het Folkloris tisch Danstheater op 4 maart in Middelburg. Voor die op 5 maart in de Prins van Oranje zijn nog wel kaarten beschikbaar. Het Vestzaktheater in Vlissingen deelt in de succes sen, want de voorstelling van Doriné van der Klei en Daniël Leeuwenberg op 4 maart is ook al uitverkocht. Wat overbljft zijn twee cabaret voorstellingen en een komedie. De eerste is morgenavond in de schouwburg in Middelburg. Daar brengt The Shooting Party de show 'V.S.O.P.', een program ma dat zich beweegt tussen pop en cabaret. Tegelijkertijd, om 40.30 uur begint in het Vest zaktheater de voorstelling 'Indi- Robert Paul. foto archief de stem anenverhalen' van de Twentse cabaretier André Manuel. Carol van Herwijnen en Ingeborg Elze vier spelen op woensdag 3 maart 'Een doos vol kruimels' van Neil Simon in de Prins van Oranje in Goes. Aanvang 20.00 uur.

de Stem | 1993 | | pagina 21