snel voor bouwgrond 'Zorg Rechter: 'Rijksweg 61 een van de gevaarlijkste wegen van Europa' Zwin brengt musical Vanden Vos Reinaerde Ondernemersvereniging IJzendijke in brief aan Zeeuwse Staten: 'Medisch Tuchtcollege zie ik niet meer zitten' Twee jongens zonder buit weg na overval 6 Gekrakeel over grond verkoop doet de verhouding met Sluis geen goed' C3 )RT rnieling laanderen hij ven op andbouwgif van Mars Landbereik Zeeuwse PvdA levert nieuwe gedeputeerde ZEELAND C4 Advocaat van vrouw uit Ylissingen: Werkstraf voor poging zwager dood te rijden in Bergen i WEEKENDDIENSTEN Tweetal overvalt pastorie in Breda Wethouder W. van Helden van Aardenburg: J aan een naderende perso- lauto bestuurd door C. L. ISint Jansteen. Bij de aan- ling werden beide voertui- I aanzienlijk beschadigd. geiwaarde - Een inwoner Vogelwaarde deed bij de fispolitie aangifte van een nieling aan zijn auto. De tsonenauto had geparkeerd paan aan de Esdoornlaan te geiwaarde. Met een hard brwerp was op de achterruit blagen. Toen men bij het Igrijden de deur dichtsloeg, II de achterruit er uit. fideren heeft in samenwerking de eerste twee weken van het 60 bedrijven bezocht, hal opgemaakt. De overtredin- :?bben van verboden middelen, pet project zijn bij de klein 'Taamse gemeenten en bij een llogram aan 'verlopen' bestrij- Junnen nog steeds oude en niet bij de KCA-depots van de nspectie Dienst in Eindhoven In wel en niet meer toegestaan Ogint om 20.00 uur. Twee ^navond. Het is echter niet de partij zijn. Alleen bij teren ze stralend naar fraaie en Pollux. Te zien op l van de zestig plaatsen in Ban worden met de immense dere maand terecht voor waar- emingen. Kun je werken met j:hitterende apparatuur. Maar 'at valt dus wel eens in duigen." De romantiek is er overigens wat |an af. Vroeger trokken de Vestbrabantse amateur-astro- lomen bij helder weer naar de fucphense heide. „Alles mee in Ie auto, je moest zelfs je eigen jtroom meenemen. Telescoop llaarop zetten en een nachtje lijken. Was leuk. Inderdaad, nu faan we naar Hoeven en draaien Jre een deur open. Maar dat leeft toch veel voordelen." Cigenlijk zijn ze de hulpjes van Ie beroepsastronomen. „Het Vaarnemen van variabele ster ren doen bijvoorbeeld alleen amateurs. Wordt genoteerd en Boorgegeven. Dat doen we ook hls de maan een ster bedekt. Op lie manier kun je heel goed de paan van de maan berekenen. In dat soort zaken kun je je als hmateur-astronomoon speciali seren." Vanavond en morgenavond wil lenniskens dat met alle plezier loelichten. Van onze verslaggever Middelburg - De Statenfrac tie van de PvdA levert binnen twee weken een opvolger voor de vertrekkende gede puteerde De Vries. Dat zei de PvdA-fractievoorzitter De Nooijer gisteravond na een vergadering waarin de fractie de procedure tot opvolging vaststelde. Een directe kandi daat is uit die vergadering nog niet tevoorschijn geko men. „We hebben afgesproken dat ie dereen goed na gaat denken over zijn eigen wensen en die zullen volgende week tijdens een verga dering worden besproken. Zie het als een soort inventarisatie van de bestuurskracht en de be- stuurswil in de fractie," aldus De Nooijer. Zelf stond hij na de gedeputeer de Bruinooge en De Vries derde op de lijst tijdens de verkiezin gen. „Maar dit wil niet zeggen dat ik de nieuwe gedeputeerde word, ook ik ga nadenken," al dus De Nooijer. In de acht-mans fractie zitten volgens De Nooijer genoeg men sen die het gat van De Vries, die per 1 april burgemeester in Friesland wordt, kunnen opvul len. Als gedoodverfde opvolgers zijn eerder al genoemd: De Nooijer, De Kok, Holtkamp en de voor zitter van de Zeeuwse PvdA Labruyère, die momenteel bur gemeester van Brouwershaven is en gisteravond niet op de verga dering kon zijn wegens vakantie Maar volgens De Nooijer is de PvdA er zelf nog niet uit en zullen de komende dagen ge' bruikt worden voor verder over leg. DE STEM VRIJDAG 26 FEBRUARI 1993 Van onze verslaggever Oostburg - De kantonrechter in Oostburg heeft gisteren verscheide ne snelheidsovertreders geldboetes en voorwaardelijke rijontzeggingen opgelegd. De hoogste overtreding kwam op naam van een man uit Vught die 51 kilometer te hard had gereden. De man, de 56-jarige A.D., stond be rouwvol voor mr. De Mul. „Ik heb geen excuus. Ik schaam me erg, want ik weet hoe gevaarlijk het is", zei hij. Voor zijn werk moest hij in januari van vorig jaar op enkele plekken in Zeeuws-Vlaande ren zijn om controles te verrichten. Met haastige spoed reed hij over rijksweg 61 nabij IJzendijke en werd daar geflitst. De foto wees uit dat hij met een gemid delde snelheid van 131 kilometer per uur had gereden, terwijl hij maar 80 mocht. „En dat op een van de gevaarlijkste stukjes rijksweg van Europa", zei offi cier van justitie mr. Groen, met de vele ongevallen in het rampjaar 1991 in zijn achterhoofd. Hij eiste dan ook de bij de overtreding passende boete van 600 gulden. De kantonrechter zag geen re den om daarvan af te wijken. Op nagenoeg hetzelfde punt bij IJzen dijke werd G. de W. (50) uit Oostburg gesnapt toen hij in april van vorig jaar 31 kilometer te hard reed. Conform de eis kreeg hij een geldboete van 300 gulden. Precies hetzelfde aantal kilome ters had S.W. (25) uit Breskens in december 1991 te hard gereden nabij Groede. Hem kwam het nog wat duur der te staan, want het was niet zijn eerste overtreding. Overeenkomstig de eis kreeg hij 375 gulden boete en een voorwaardelijke rijontzegging van 4 maanden, met een proeftijd van twee jaar. A. la G. (42) uit Oost-Souburg kreeg een boete van 100 gulden, omdat hij in december van 1991 hard had gereden: 99 kilometer in plaats van de toegestane 80, nabij Oostburg. P. de B. uit IJzen dijke reed 65 binnen de bebouwde kom van Schoondijke en kreeg daarvoor eveneens een boete van 100 gulden. Van onze verslaggever IJzendijke - De ondernemingsvereniging IJzendijke spreekt in een brief aan Provinciale Staten van Zeeland haar teleurstelling uit over de tegenwerking van de provincie bij de uitbreiding van bouwkavels. 'Elke dag dat bouwgrond uit- over de grens gebruiken de IJ- blijft, is een schadepost voor de IJzendijkse gemeenschap', schrijft de vereniging. Eerder deze week benaderden de ondernemers burgemeester en wethouders van de gemeente Oostburg. Nu die hebben aange geven dat het uitblijven van nieuwe bouwgrond te wijten is aan gebrek aan medewerking bij de provincie, klopt de vereniging van IJzendijkse zakenmensen aan bij de Zeeuwse Staten. De ondernemers bereiken be richten dat gezinnen die zich eigenlijk graag in IJzendijke wil len vestigen, noodgedwongen uitwijken naar plaatsen in de omgeving, zoals Biervliet, Hoek en het Belgische Watervliet, waar wel volop bouwgrond be schikbaar is. Met name de verhuizing van ge zinnen uit Zeeuws-Vlaanderen zendijkse ondernemers in de brief aan de provincie. „Door het gemis aan bouwgrond in IJzen dijke worden toch wel erg ge makkelijk gezinnen de provincie uitgestuurd. Geachte Staten, voor welke provincie werkt U?" De vereniging besluit de brief met het dringend verzoek aan de Staten van Zeeland maximale medewerking te verlenen aan de zeer spoedige realisering van bouwrijpe grond in IJzendijke. Ook de politieke partijen CDA en WD spraken deze week hun ergernis uit over de kritiek van het provinciaal ambtelijk appa raat met betrekking tot het nieu we uitbreidingsplan Maurits in IJzendijke. De provincie wil dat de gemeente het aantal bouwka vels vermindert en een andere bestemming legt op het terrein van de voormalige melkfabriek. Van onze verslaggever Bergen op Zoom/VIissingen - Advocaat J. Sneep te Bergen op Zoom ziet al geruime tijd het nut van het medisch tuchtcolle ge niet meer in. Sneep heeft landelijke bekendheid-gekregen als letselschade-advocaat en heeft daardoor voortdurend te maken met door artsen gemaakte fouten. Onder meer is hij betrokken bij het juridische gevecht van me vrouw Ina Murre uit Vlissingen tegen de manier waarop ze in Streekziekenhuis Walcheren is behandeld. Aan die strijd be steedt woensdag 3 maart vanaf 21.00 uur op Nederland 3 het tv-programma 'Dossier Weer werk' aandacht. Mevrouw Murre bezocht tussen mei 1987 en juni 1991 om de drie of vier maanden het Vlissingse ziekenhuis voor controle op borstkanker. Steeds ging ze naar huis met de verzekering dat het om een goedaardige aandoening ging. In juni 1991 liet ze zich onderzoeken in het Dijkzigtzie- kenhuis te Rotterdam. Daar werd vanwege een kwaadaardi ge tumor alarm geslagen en en kele dagen later lag mevrouw Murre al op de operatietafel. Daarna volgden chemokuren en bestraling. Mevrouw Murre vond dat al veel eerder in het ziekenhuis te Vlis singen de ernst van haar ziekte onderkend had moeten worden. Ze werd in die overtuiging ge sterkt door een rapport van prof. Van Waes van het academisch ziekenhuis in Utrecht. Diens oordeel was vernietigend voor de behandeling van mevrouw Mur re in Vlissingen. Van onze rechtbankverslaggever Breda - De Bredase recht bank heeft de 23-jarige M. T. uit Bergen op Zoom gisteren voor poging tot doodslag op zijn zwager M. Ad A. veroor deeld tot 180 uur werkstraf en vier maanden voorwaar delijk. Zij achtte bewezen dat T. op 8 juli met zijn auto op de ander is ingereden. Die zat op het terras je voor zijn koffieshop. De man wist tijdig weg te springen. De rechtbank toonde begrip voor de omstandigheden rond deze zaak. T. was door zijn schoonfamilie getergd. Die pro beerde hem te betrekken bij haar hasjactiviteiten. Toen T. niet wilde, werd hij ontvoerd en op Tholen zwaar mishandeld. De familie nam daarna zijn vrouw en hun kind mee. De rechtbank legde een lagere straf op dan de eis van zes maanden voorwaardelijk en 240 uur werken. Een klacht bij het medisch tuchtcollege leverde niets op. Achteraf kwam mevrouw Murre tot de conclusie dat ze daar de verkeerde specialist had aange klaagd. „De chirurg in plaats van de radioloog," aldus Sneep. Na de uitspraak van het medisch tuchtcollege is Sneep pas in actie gekomen. Hij wil niets weten van dit college en ziet veel meer heil in afhandeling van de hele zaak bij de gewone rechter. „De medische tuchtcolleges functioneren niet naar behoren," stelt hij. „Die zijn arts-gericht en niet slachtoffer-gericht. Soms ontbreekt het bovendien bij zo'n college aan voldoende deskun digheid. Ook komt het voor dat bij leden ervan sprake is van verstrengeling van belangen. Dat hebben we onder meer gezien in de zaak van mevrouw Murre. Een lid van het medisch tucht college had banden met de bij deze zaak betrokken verzeke ring." Naar de mening van Sneep kunnen de medische tuchtcolleges beter worden op gedoekt. „Ik baseer me daarbij niet alleen op mijn eigen erva ringen, maar ook op die veel van mijn cliënten." Mr. L. Pessers, secretaris van het medisch tuchtcollege in Eindho ven, is het niet met Sneep eens. „We hebben te maken met de tuchtrechterlijke kant van het medisch handelen. Daarbij gaat het ook om tal van zaken waar geen schadeclaim aan te pas komt. Uit de woorden van Sneep proef ik dat het tuchtcollege art sen in bescherming neemt. Mijn ervaring is dat dit juist niet zo is." Los van de discussie over het nut van het medisch tuchtcollege gaat de strijd van mevrouw Mur re tegen Streekziekenhuis Wal cheren door. Volgens directeur C. Kostense van dit ziekenhuis hebben de aangevallen specialis ten zich niet schuldig gemaakt aan wat in de medische juristerij laakbaar of verwijtbaar hande len' heet. Kostense: „In ons vak is er geen sprake van zwart of wit. Het gaat om afwegen. In het geval van mevrouw Murre zou je ach teraf kunnen zeggen dat we mo gelijk eerder in hadden moeten grijpen. Maar achteraf praten is gemakkelijk. De hele gang van zaken rond mevrouw Murre is bij ons uitgebreid geanalyseerd. Ook andere deskundigen hebben we daarbij betrokken. De een zegt dat we de foto's goed heb ben beoordeeld, de andere vindt van niet." Verzekeraar Nationale Neder landen heeft inmiddels wel een schadeclaim erkend. Alleen de hoogte ervan is nog omstreden. In alle vrolijkheid wordt een galg-scène gerepeteerd FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze correspondent Oostburg - Leerlingen en docenten van scholengemeenschap Het Zwin in Oost burg verzorgen vanaf 13 maart een serie voorstellingen van de musical Vanden Vos Reinaerde. Eric Wijffels, al vijftien jaar regisseur van de jaarlijkse uitvoering van Het Zwin, wilde dit stuk al tijden spelen als open luchtspel. Toch komt het nu op de planken als een musical. Het originele toneelstuk Reinaard de Vos is geschreven door J. Lockefeer uit Hulst. Dat de uitvoeringen van Het Zwin altijd goed in de smaak vallen, werd in het verleden al bewezen. Voor de komende voor stellingen zijn echter al weer meer dan 2000 kaarten verkocht, dus werd besloten om een extra voorstelling in te gelasten op woens dag 17 maart. Hele klus Vanden Vos Reinaerde zal opnieuw zeker de moeite waard zijn. De muziek is geschreven met medewerking van Mente Zwaving. Hilde Don en Christiane de Milliano zorgen weer voor het instuderen van de dansen. Een hele klus, want er zitten nogal wat maatwisselin gen in dit stuk. Speciale aandacht wordt er deze keer zeker besteed aan de kostuums. Die zijn weer In handen van Marijke Bukkens, die evenals regisseur Eric Wijffels al weer vijftien jaar haar bijdrage levert. De dierenfiguren in deze musical vervullen de rol van de adel. De acteurs worden allemaal vakkundig ge grimeerd om zodoende de toeschouwers meer duidelijkheid te geven over him daad werkelijke rol. Winnie van Heelsbergen zal de grime voor haar rekening nemen. De 130 medewerkers aan deze musical kij ken allen uit naar de première op 13 maart. Vanden Vos Reinaerde is een middeleeuws dierenverhaal dat door de eeuwen heen zijn aantrekkelijkheid heeft bewaard. Er zijn al veel bewerkingen verschenen, van poppen spel tot film, van toneelspel tot jeugdboek. Het oude epos is bewerkt tot een musical met muziek uit het eveneens middeleeuwse muziekwerk de Carmina Burana. De muzi kale bewerking is van Carl Orff. Het oude verhaal speelt zich hier in onze streken af, zeker het eerste deel. Het voor malige klooster Elmare, gelegen in het ge hucht Goedleven, speelt een centrale rol. Dit klooster was een stichting van de St.-Pieter- sabdij in Gent. De dorpelingen kunnen dus inwoners geweest zijn van IJzendijke of St.-Kruis. Het tweede deel kan worden gesi tueerd rondom Hulst, vanwege de schat in het bos van Hulsterlo. Kritiek De schrijver van dit verhaal geeft kritiek op de standenmaatschappij van de middeleeu wen. Hij gebruike dieren in plaats van de adel om zo te ontsnappen aan hun wraak. „Daarom hebbe wij de dierrn ook voorge steld als middeleeuwse edellieden met die- rentrekken ten aanzien van de grime," zo staat in de uitleg van het stuk te lezen. De voorstellingen, die in het Ledeltheater worden gehouden, zijn 13 maart met de première voor genodigden en van 16 tot en met 19 maart om 19.30 uur. Woensdagmid dag 17 maart om twee uur is er een voorstel ling in samenwerking met Welzijn voor Ouderen. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de school. HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuid- zande - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter P. de Bruijc- kere, Zuidwal 8, Oostburg, tel. 01170-55555. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17.00 u. tot maand. 8 u. dokter E. Klop, Bastionstr. 36, Axel, tel. 01155-1777. Spreekuur spoedge vallen zonder afspraak: zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij ke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter N.v.d. Maas, Beursstr. 6, IJzendijke, tel. 01176-1266. Clinge, Koewacht en St.-Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter B. Schulte, Hoofdstr. 34, St. Jansteen, tel. 01140-12928. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter R. Laterveer, Dr. Broodmanstr. 2, Breskens, tel. 01172-1956. Spreekuur zat. en zond. om 11-11.30 u. en 17-17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranehement en Zuidzande - Dokter M. de Meijer, Badhuisweg 42, Cadzand, tel. 01179-1366. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter J. de Graaf en J. Geldof, Korteweg 23, Driewegen, tel. 01195-5275. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 18 u. tot zat. 19 u. dokter M. Kooi man, Hogendorplaan 6, Goes, tel. 01100-14450. Van zat. 19 u. tot zond. 23 u. dokter Oortman, Le- westr. 62, Kloetinge, tel. 01100-31805. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter M.v. Kalmthout, Groenen dijk 52, Kloosterzande, tel. 01148-1377. Spreekuur spoedge vallen zat. om 11.30 u. Heinkenszand - Dokter C. Mier- mans, Kloetingseweg 3, 'S-Heer Abtskerke, tel. 01103-2089, bgg. tel. 01106-3074. Heinkenszand, 's Heer Arends- kerke, Nieuwdorp en Wolp- haartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarn- outse en v.d. Vlugt wordt waarge nomen door dokter G. Aarnoutse, Havenweg 16, Nieuwdorp, tel. 01196-12327. (boodschappen tus sen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 17 u. tot zond. 24 u. dokter W. Gielen, Grote Markt 11, Hulst, tel. 01140-12969. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak za. en zo. 11 en 17 u. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter F. Puylaert, Oostkade 19, Sas van Gent, tel. 01158-1366. Spreekuur uitsluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranie 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter M. Jongsma, Julianastr. 2, Hoek, tel. 01154-1356. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter M. Maenhout, Van Kinsbergenlaan 2, tel. 01150-13256. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter C. Ephraïm, Mich, de Ruytersingel 1, tel. 01150-94000. Spreekuur spoedge vallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. VERLOSKUNDIGEN Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen - De praktijk van Mevr. H. Haak, Anth. v. Dijckstr. 32, Axel, wordt waargenomen door de dienst doende huisarts. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100-12456. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130-1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140-12191. West-Zeeuwsch-Vlaanderen Tel. 01170-3139. Dag en nacht bereikbaar, (dringende bood schappen inspreken op antwoord apparaat). Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen - Voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01140-12191 (boodschap inspre ken op antwoordapparaat). Kruisver. Kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen - Dag en nacht be reikbaar voor dringende hulpver lening onder tel. 01150-19049. U kunt naam en telefoonnummer inspreken, zodat de dienstdoende wijkverpleegkundige u kan berei ken. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord- Beveland - Dierenarts M. Karei- se, 's H.H. Kinderendijk 118, Goes, tel. 01100-20656. Hengstdijk en Hulst - Dierenarts M. Schaub, Axelsestr. 108, Zaam slag, tel. 01153-1366. Zaterdags preekuur in de Bastionstr. 3, Axel 11-12 u. verder vlgs. afspr./J. Kop, Stationsstr. 10, Axel, tel. 01155-1488. Zaterdagspreekuur in de Bastionstr. 3, Axel, 11-12 u. Verder vlgs. afspr. Hulst - Dierenartsen Aerts- Bosch, Dullaertstr. 43, tel. 01140-14015. Spreekuur za. 10-12 u. en volgens afspraak. Breskens, Aardenburg, Sluis - Dierenarts G. de Bruijckere en E.v. Bruinessen-Kapsenberg. Za. en zo. spreekuur gezelschapsdie ren in Breskens (Dorpsstr. 8) van 11.30-12.00 u. en in Oostburg (Brouwerijstr. 8) van 13.00-13.30 u. verder vlgs. tel. afspr. tel. 01172-2769 of 01177-2398. Axel, Terneuzen, Zaamslag en Hengstdijk - Vanaf zat. 12.00 u. dierenarts M. Schaub, Axelsestr. 108, Zaamslag, tel. 01153-1366 of 01155-1488. Zat. spreekuur in de Axel: 11-12 u. en vlgs. afspraak. Sas van Gent - Dierenarts E. David, Westdam 54, tel. 01158-3800. Spreekuur za. en zo. 11-12 u. en na afspraak. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Polikliniek voor kleine huisdieren 'De Steenberghe', v. Steenbergen laan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur: zat. 12-13 u. Verder na telefonische afspraak. J.P. de Vos en A. Burm, Kliniek van kleine huisdieren en bijzon dere dieren, v. Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. 12.30-14 u. en na telefonisch overleg. Oostburg - Dierenarts J.v.d. Vij ver, Sirius 1, tel. 01170-52103. Spreekuur zat. en zond. na tel. afspr. Bgg. Dierenkliniek IJzen dijke, 01176-1388. St.-Jansteen e.o. - Dierenarts. A. de Bruyn, Tempelier 34, St. Jan steen, tel. 01140-12701, bgg. 01140-10546. Spreekuur za. en zo. 11-12 u. en vlgs. afspraak, huisbezoek ook na afspraak. Praktijk IJzendijke - Dierenarts H.v.d. Vijver, tel. 01176-1388. Spreekuur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de dierenkli niek te IJzendijke, en volgens af spraak. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts R. Apers, Sassenstr. 16, Aardenburg, tel. 01177-1380. Spreekuur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts P.v. Miechem, Jan van Galenstr. 1, Terneuzen, tel. 01150-12685. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Zuid- en Noord-Beveland Tandarts A.v. Dorpel, Paarden markt 14, Yerseke, tel. 01131-2565. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uit sluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Apotheek Goese Polder, de Spinne 1162, tel. 28228. Hulst - Apotheek Hulst. Geop. zat. 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond. 11-11.30 u. en 16.30-17.30 u. Voor spoedgevallen buiten ope ningstijden is de dienstdoende apothekersassistente thuis be reikbaar tel. 01140-14255. Terneuzen - Apotheek Hamann, tel. 01150-12060. Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raad plegen. Hulst - Buitenpolikliniek De Honte, tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniuszieken- huis, tel. 01170-9000. Terneuzen - Streekziekenhuis De Honte tel. 01150-88000. AMBULANCE EN BRAND WEER Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01150-12200. Van onze verslaggever Breda - Twee jongens van ongeveer 17 jaar hebben geprobeerd de pastorie aan het Pastoor Pottersplein in de Bredase wijk Belcrum te overvallen. Ze zijn zonder buit weggevlucht, hoe en waarheen is nog niet be kend. Toen de jongens woensdaga vond rond 22.15 uur aanbel den, waren er acht mensen in de pastorie aanwezig. Eén van de bezoekers liep naar de hal om open te doen. Eén overval ler met een donkere bivak muts op zijn hoofd rende naar binnen en schreeuwde dat hij geld wilde hebben. Hij was volgens de Bredase politie ge wapend met een groot model keukenmes en liep door naar de woonkamer, terwijl de tweede overvaller in de hal bleef wachten. Deze laatste had vermoedelijk een zwart vuurwapen bij zich, waarmee hij de bezoeker die de deur had opgedaan, bedreigde. Het tweetal ging er zonder buit weer snel vandoor. IV. van Helden... lastige kinderen... FOTO ARCHIEF DE STEM Van onze verslaggever Aardenburg - Het bestuurlij ke gekrakeel over de verkoop van grond aan de Heeren- dreef in Aardenburg doet de toekomstige samenwerking met de gemeente Sluis geen goed. Dat zegt wethouder W. van Helden namens zijn frac tie Gemeentebelangen. Aanleiding voor de uitspraak is de bezorgde reactie van de staatsecretaris van Binnenlandse Zaken en de conclusie van ge meenteraadslid W. Westphaal (D66) daaruit dat wethouder R. van de Wijnckel maar vrijwillig moet opstappen. „Slecht is deze kwestie weer voor de goede contacten die we met de geméente Sluis hebben en willen uitbouwen. Die moeten nu ook wel denken: 'Houdt het daar nu nooit op?!"', aldus Van Helden. Volgens Gemeentebe langen steekt de commotie rond de verkoop op een uiterst onge lukkig moment weer de kop op. Immers, pas onlangs onderte kenden de gemeenten -Jfarden- burg en Sluis de intentieverkla ring om in de loop van 1995 te fuseren tot één gemeente Sluis- Aardenburg. De kwestie sleept al aan sinds de zomer van vorig jaar. Toen rees binnen het college een conflict over de verkoop van een terrein van vier hectare aan de Heeren- dreef, een lap grond die de ge meente Aardenburg al vele jaren aan de man probeert te brengen. De wethouders Van Helden en Van de Wijnckel wilden de grond zonder meer aan een pro jectontwikkelaar verkopen en kregen de steun van hun achter ban. Burgemeester E. Jongmans was het daar niet mee eens en hechtte aan het volgen van de correcte procedure. Ongebruikelijk Het verschil van mening kreeg met de schriftelijke communica tie over de kwestie tussen de wethouders enerzijds en de bur gemeester anderzijds een onge bruikelijk vervolg. De corres pondentie lag buiten de open baarheid om vertrouwelijk ter inzage voor de raadsleden. De oppositie in de gemeenteraad (D66, PvdA, WD en Lijst Ram- melaere) maakte zich druk over de gang van zaken, hetgeen uit eindelijk resulteerde in een brief van D66 aan het ministerie van Binnenlandse Zaken. Het hoofd van de afdeling Bestuur en Wet geving van dat ministerie liet in augustus '92 weten dat het colle ge niet verkeerd had gehandeld. De staatssecretaris van datzelfde ministerie laat zich nu echter bezorgd uit over de bestuurlijke verhoudingen in Aardenburg en spreekt zijn afkeuring uit over de handelwijze in Aardenburg. Kinderen Wethouder Van Hélden stoort zich er enorm aan dat het con flict opnieuw wordt opgerakeld. Het zou beter zijn als alle neuzen in de gemeenteraad dezelfde kant opstonden, zodat de grond- transactie voortvarend geregeld kan worden, vinden de wethou der en Gemeentebelangen. Dat dit niet lukt, ligt volgens Van Helden niet aan hem en zijn collega Van de Wijnckel. De 'las tige kinderen in de klas', zoals Van Helden ze noemt, zijn niet de wethouders, maar de opposi tieraadsleden W. Westphaal (D66), A. Keymel-Cambier 'en soms ook wel de burgemeester'. Van Helden en Gemeentebelan gen komen daarom op voor de positie van wethouder Van_ de Wijnckel. „Die mag wat ons 'be treft blijven. Het is iemand die vaart achter de zaak zet." 1

de Stem | 1993 | | pagina 17