Raad akkoord met herindeling 'Zor POLITIE RAPPORT Project-ontwikkelaar toont interesse voor grond voormalige CSM 'Spook te koop' in Philippine Rechter: BenW Terneuzen mogen van meeste fracties positief advies uitbrengen aan GS Opschudding in raad Hulst door niet bezorgde folders Navordering Oostburg wekt verbazing in Sluis Politie Zeeuws-Ylaanderen controleert bedrijven op bezit verboden landbouwgif De poolkappen van Mars liggen binnen handbereik Paasveetentoonstelling in De Hoeve in Hoeven Ondernem 'Medisch zie ik niet ZEELAND C3 D. de Buck (CDA) verlaat raad van Terneuzen Opening van Veste- project Terneuzen Jongeren Tegen Racisme boos op Terneuzen Slibverbrander waarschijnlijk naar Moerdijk Zeeuwse PvdA levert nieuwe gedeputeerde Advocaat van vro Werkstraf voc poging zwage? dood te rijden in Bergen DE STEM VRIJDAG 26 FEBRUARI 1993 Van onze correspondent Sas van Gent - Er is interesse van de kant van een project-ontwikke laar voor de gronden van de voor malige CSM. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan het reinigen van de gronden. Wethouder L. Marquinie maakte dit gisteravond tijdens de raadvergadering bekend. „We hopen dat het reinigen van de grond eind april is geklaard. Mo menteel wordt er getracht om op het terrein ambachtelijke bedrijven te huis vesten, die niet storend zijn voor het milieu of de omgeving. Verder moet er een goede groenafscheiding komen". De gebouwen-situatie, met name de leegstand, baarde enkele raadsleden zorgen zoals R. de Mul (CDA): „Met de sluiting van de Walsemolen per 1 au gustus zitten we weer met een leeg pand". Wethouder Marquinie zei dat de pro blematiek de volle aandacht van het college heeft. „De zorg voor de lege panden en de mensen die in onze ge meente werkeloos worden of geworden zijn hebben onze volledige aandacht. Gelukkig zijn er ook positieve berichten over de CSM-gronden en de jachtwerf. Ook biedt de Axelse Vlakte en de Autri- sche polder perspectief". Burgemeester J. van Rest merkte in dit verband ook op dat niets de komst van het autobekledingsbedrijf EKA naar Sas van Gent meer in de weg staat. Ten aanzien van de terreinen van de Suike runie is er overleg geweest tussen de milieu-inspectie, het ministerie, belang hebbenden en de gemeente Sas van Gent. Volgens wethouder Marquinie wordt er gezocht naar een oplossing voor het jaar 2000. Diefstal motor Hulst - Een inwoner van het Belgische Hove deed bij de rijkspolitie in Hulst aangifte van diefstal van zijn motor fiets, merk Honda CBR 1000. Het voertuig verdween van een parkeerplaats aan het Prince Bolwerk te Hulst. Botsing Hulst - Bij het verlaten van een parkeerplaats aan het Sta tionsplein te Hulst verleende de automobilist Y. L. uit Li moges (Frankrijk) geen voor rang aan een naderende perso. nenauto bestuurd door C. L. uit Sint Jansteen. Bij de aan rijding werden beide voertui gen aanzienlijk beschadigd. Vernieling Vogelwaarde - Een inwoner van Vogelwaarde deed bij de rijkspolitie aangifte van een vernieling aan zijn auto. De personenauto had geparkeerd gestaan aan de Esdoornlaan te Vogelwaarde. Met een hard voorwerp was op de achterruit geslagen. Toen men bij het wegrijden de deur dichtsloeg, viel de achterruit er uit. DE STEM Van onze verslaggever Terneuzen - Het overgrote deel van de Terneuzense gemeenteraad ging gisteravond akkoord met het advies van B en W aan Gedeputeerde Staten om een herinde ling in Zeeuws-Vlaanderen op gang te brengen. Op aandringen van R. Arends (D66) wordt aan de brief wel de zinsnede toegevoegd dat het pro ces afhankelijk is van de even tuele gevolgen. Burgemeester R. Barbé vond het logisch dat eerst naar de gevolgen wordt gekeken. „Als uit onderzoek blijkt dat herindeling een financiële ramp zou zijn moeten we het natuur lijk niet doen". Toch verdiende de brief in de ogen van veel raadsleden niet de schoonheidsprijs. Ze vonden dat het advies voor herindeling niet voldoende was besproken in de diverse commissie- en raadsver gaderingen. Er moest eerst een duidelijk raadsstandpunt naar voren komen. Barbé vond juist wel dat de raad al eerder liet blijken voor een herindeling te zijn. „De proble matiek is besproken in de raad van maart en tijdens de behan deling van de begroting in no vember. Toen al liet het college blijken een herindeling nodig en een driedeling het beste te vin den. Behoudens het SGP en Groen Links spraken alle par tijen zich voor herindeling uit. Kijk, we hebben met de Vereni ging van Zeeuwse Gemeenten afgesproken dat we voor 1 maart ons standpunt bij GS kenbaar zouden maken. De brief is niets anders dan het inbrengen van een idee. De provincie heeft de verantwoordelijkheid om de om vang van een herindeling met de argumentatie aan te dragen". Voordat de zinsnede in de brief kwam hadden Groen Links en D66 hun bedenkingen. A. van Himme vond het te vroeg een standpunt in te nemen omdat de gevolgen voor hem te onduide lijk waren. En Arends vroeg zich af of er wel zoveel financiële voordelen te halen zijn en wat de gevolgen zijn voor het ambtelijk apparaat en de dienstverlening naar de burgers. Barbé legde uit dat bijvoorbeeld uit het gemeen tefonds een extra bijdrage van twee miljoen gulden te verwach ten is. „Daarnaast krijg je een eenheid van bestuur en een kwa litatieve verbetering van het ambtelijke apparaat. De huidige ambtenaren moeten op hun te nen lopen vanwege het indus triële complex in Terneuzen. En een herindeling doet zeker geen afbreuk aan de dienstverlening. Het is een kwestie van organise ren". Toen Barbé er geen enkel pro bleem van maakte in de brief op te nemen dat bij herindeling eerst naar de gevolgen gekeken moet worden gingen D66 en Groen Links ook akkoord. Al leen de fractie van het SGP vond het nog te vroeg voor een herin deling. P. Hamelink zei eerst de discussies te willen afwachten over welke overheidstaken naar de gemeenten gaan. Hulst - Verschillende fracties in de Hulster gemeenteraad hebben gisteren nogal wat vraagtekens gezet bij een rampen folder die een paar maanden geleden bij de meeste inwoners in de bus gleed. Bij de meeste inwoners, want niet bij allemaal, zo bleek. Zo beweerde PvdA-raadslid me vrouw A. van Wees geen folder te hebben gekregen. „En velen met mij", wist ze. In het voorstel van B en W om Van onze verslaggever Terneuzen - Het Terneuzense CDA-raadslid D. de Buck heeft vanwege gezondheidsredenen haar raadszetel beschikbaar ge steld. Burgemeester R. Barbé maakte dat gisteravond bekend tijdens de raadsvergadering. Ze wordt opgevolgd door M. Strik-Van de Brande. Zij is tien jaar bestuurslid van het CDA en staat op nummer tien van de lijst. Strik-Van de Brande is on der andere voorzitter van het Katholiek Vrouwengilde Terneu zen. Van onze verslaggever Terneuzen - De Stichting Thuis zorg en de Terneuzense wethou der A. Stahl-Hemelsoet nemen op donderdag 4 maart de offi ciële opening voor hun rekening van het Veste-project. Het gaat hierbij om de eerste fase van een woon-zorgproject in de ouderenflat De Veste. De openingshandeling is om 14.00 achteraf een kleine 10.000 gul den beschikbaar te stellen voor de kosten van de folder, viel niet echt goed bij de fracties. Ook dat alle betrokken instanties 'uiterst positief' waren over de resulta ten, riep vragen op. In de commissie financiën had mevrouw Van Wees al gevraagd wat er dan wel zo positief was en wat die resultaten dan wel wa ren. De wethouder moest topn het antwoord schuldig blijven. Gisteravond kwam er wel ant woord vanachter de collegetafel, maar niet erg overtuigend. „Die zin moet zo worden gelezen dat het vanuit de provincie als een succes is ervaren", betoogde burgemeester A. Kessen. „Hoe ze daar bij komen? Ze zullen neem ik aan een steekproef onder de mensen hebben gehouden." Volgens Kessen zijn er bij de gemeente maar twee telefoontjes binnen gekomen van mensen die geen folder hebben gehad. „Nou ja", veerde WD-raadslid W. Kayser op. „Da's nogal logisch. Hoe kun je nou klagen als je niet weet dat je een folder had moe ten krijgen." De belofte van Kes sen dat hij zou onderzoeken wie er geen folder heeft gehad vond Kayser helemaal een dooddoe ner. „Ik zie niet zitten hoe je dat moet gaan controleren." Kessen hield uiteindelijk dan maar spontaan een onderzoekje onder de aanwezige raadsleden. Dat leverde nog een verrassing op. „Ik kan hier een optimistisch geluid laten horen", reageerde A. van Duijse (Groot Hulst). „Ik heb er zelfs twee in de bus gekregen." Toneelvereniging Esmoreit steekt de draak met het populaire tv-spel Rad van Fortuin FOTO WIM KOOYMAN Van onze verslaggever Philippine - Toneelvereni ging Esmoreit uit Philippine houdt vrijdag 26 en zater dag 27 februari de jaarlijkse toneeluitvoeringen. Deze worden gespeeld in gemeen schapshuis de Kaaie. Beide avonden beginnen om 20.00 uur. De opzet is dit jaar anders dan in andere jaren. Voor de pauze wordt een klucht in één bedrijf gespeeld met de titel Spook te 'koop. Het verhaal speelt zich af in het huis van de gezusters de Groot, waar het onmogelij ke waar schijnt te zijn. Een dol, dwaas stuk met een onver wachte afloop. Na de pauze doen bekende en nieuwe spelers hun intrede in een persiflage op bekende tele visie programma's. De regie van beide stukken is voor reke ning van de spelersgroep onder leiding van speladviseur Sjaak Vane. De zaterdagavond wordt afge sloten met een optreden van de band Friends. Kaarten zijn op de avonden zelf aan de zaal te koop. Het voorverkoop adres is Strand- gaper 9 in Philippine. Van onze correspondent Terneuzen - Vanavond om 21.00 uur houdt de actiegroep Jongeren Tegen Racisme (JTR) een protestbijeenkomst voor het stadhuis in Terneuzen. Zo wil JTR bereiken dat een morgen geplande protest-meeting tegen vreemdelingenhaat alsnog in een zaal van centrum De Triangel mag doorgaan. Volgens de actiegroep verbood de gemeente Terneuzen de bij eenkomst in de Triangel omdat zij vreest dat rechts-radicale skinheads de manifestatie zou den verstoren. De gemeente stel de als alternatief voor om de demonstratie op het Terneuzense Marktplein te houden, omdat de veiligheid van de aanwezigen dan beter gewaarborgd zou kun nen worden. Voor JTR is het alternatief on aanvaardbaar omdat de organi satie haar actieburget dan met 4500 overschrijdt, zo meldt een pamflet. Daarnaast pikt JTR het niet dat de gemeente 'zwicht voor intimidaties van rechts'. Hiermee, zo staat in het JTR- pamfelt te lezen, 'Speelt de ge meente in de kaart van de Cen trumdemocraten en hun fasco- aanhang.' Bij de gemeente Terneuzen was gisteravond niemand meer be reikbaar voor commentaar. Van onze verslaggever Tilburg - De slibverbrandingsin- stallatie voor de provincie Noord-Brabant wordt naar alle waarschijnlijkheid in Moerdijk gebouwd. In een nog geheime nota van de waterschappen zou namelijk duidelijk de voorkeur voor deze locatie worden uitge sproken. Op basis van die nota dienen waterschappen en provincie ko mende maand een besluit te ne men over de locatie van de toe komstige installatie. Hoewel een officieel besluit over de vestigingsplaats van de slib verbrander nog moet worden ge nomen, is uit betrouwbare bron vernomen dat Moerdijk voor 99 procent als locatie vaststaat. An dere mogelijke kandidaten wa ren Tilburg en Helmond. Vorig jaar werden voor deze drie lokaties de effecten van van een slibverbrander voor het plaatse lijke milieu onderzocht. Alle drie locaties zijn daarbij uit milieu oogpunt geschikt bevonden, zo staat in de genoemde nota. In de nota zou echter tevens staan dat, na weging van alle voors en tegens, Moerdijk de meest ge schikte locatie is. Van onze verslaggever Hoeven - Donderdag 18 maart wordt in manege De Hoeve in Hoeven de jaarlijk se Paasveetentoonstelling gehouden. Deze keuring wordt voor de 33e keer gehouden. Tot twee jaar terug werd de veetentoonstel ling georganiseerd door een commissie van de gemeente Etten-Leur en werd het vee verwelkomd in de Veemarkthal in die ge meente. Die hal is inmiddels gesloopt. Vorig jaar nam het bestuur van de NCB-af- deling de organisatie van de gemeente over en werd de tentoonstelling gehouden in een tent aan de Zundertseweg. Om het evenement wat grootser van opzet te maken, besloot de NCB samen te werken met de afdeling Goes. Dat resulteerde uitein delijk in de 'Westbrabantse en Zeeuwse paasveetentoonstelling'. In manege De Hoe ve is een goede overdekte accommodatie gevonden om de keuringen en shows te houden. Met deze paasveetentoonstelling gokt de organisatie ook op veel 'mensen van buiten het vak'. Zij zullen dan in ieder geval Van onze correspondent Sluis - De Sluisse raadsleden hebben gisteren met verba zing gereageerd op de navor dering die de gemeente Oost burg naar Sluis heeft ge stuurd. Oostburg wil in ver band met de gemeenschappe lijke regeling Welzijnsbeleid West-Zeeuws-Vlaanderen geld zien. Burgemeester M. Everaers deel de op een vraag van J. Boogaard (PvdA) mee, dat er inderdaad een brief was binnengekomen waarin gevraagd werd nog eens 80.000 (Aardenburg en Sluis samen) af te dragen voor deelna me aan de gemeenschappelijke regeling in de afgelopen jaren. „Waar blijft de steun van onze liberalen in de regio," vroeg Boogaard zich af. Everaers antwoordde ook uiterst verrast en verbaasd te zijn maar 'we hebben er met belangstelling kennis van genomen,' deelde hij glimlachend mee. Wethouder J. du Fossé kon niet nalaten te stellen dat de druiven in Oostburg op dit moment wel erg zuur zijn en men bezig is met paniekvoetbal. Komende maan dag worden de voorbereidingen voor de aanstaande fusie met Aardenburg voortgezet. Wel een beetje te snel vonden H. Masclee (D66) en J. Boogaard (PvdA). Beiden waren van me ning dat de bevolking er niet aan te pas komt. Iets wat Everaers erkende, maar de procedure en het tijdsbestek maakt dat vol gens hem onmogelijk. „De signa len zijn overal erg positief en we proberen ons uiterste best te doen het via de media zo duide lijk mogelijk te maken aan onze inwoners. We zullen zo spoedig mogelijk informatie-avonden houden". H. Masclee kwam tijdens de rondvraag ook nog met de brief van de plaatselijk tennisvereni ging op de proppen. Hun accom- i modatie aan de Hoogstraat moet in de komende tijd voor enkele tienduizenden guldens worden aangepakt. „Zijn er binnen het college hierover al afspraken ge maakt," vroeg hij. Het antwoord van de burgervader was duide lijk. „Nog geen afspraken. Eerst zal de club met meer informatie moeten komen en dan gaat de ambtelijke molen draaien. Der gelijke zaken zijn niet van de ene op de andere dag te regelen." De raad ging akkoord met een voorbereidingsbesluuit bestem mingsplan buitengebied, oftewel het gereedmaken van de uitbrei ding van het plaatselijke indus trieterrein aan de St. An- nastraat. Vier bedrijven hebben zich tot nu toe gemeld. Het gaat om een totale oppervlakte van 9.000 vierkante meter. Een kavel is al verkocht aan de heer Schip pers die er een garagebedrijf gaat beginnen, er is een monde linge toezegging, een optie en met de vierde gegadigde wordt op dit moment intensief gespro ken. J. Boogaard (PvdA) vroeg zich af of geld uittrekken voor gegadig den met een optie niet teveel van het goede is. „Het nemen van een voorbereidingsbesluit kost geld en als het straks niet door- Van onze correspondent Oostburg - De politie in Zeeuws-Vlaanderen heeft in samenwerking met de Algemene Inspectie Dienst in de eerste twee weken van hel bestrijdingsmiddelenproject ongeveer 50 bedrijven bezocht. Tegen tien bedrijven werd proces verbaal opgemaakt. De overtredin gen bestonden voornamelijk uit het hebben van verboden middelen. Tijdens de eerste twee weken van het project zijn bij de klein chemisch afvaldepots van de Zeeuws-Vlaamse gemeenten en bij een firma in Terneuzen meer dan 3500 kilogram aan 'verlopen' bestrij dingsmiddelen ingeleverd. Bedrijven kunnen nog steeds oude en niet meer toegelaten bestrijdingsmiddelen bij de KCA-depots van de gemeenten inleveren. De Algemene Inspectie Dienst in Eindhoven geeft voorlichting over welke middelen wel en niet meer toegestaan zij. Van onze verslaggever Etten-Leur - De voorstelling begint om 20.00 uur. Twee avonden lang, vanavond en morgenavond. Het is echter niet zeker of de hoofdrolspelers van de partij zijn. Alleen bij helder weer werken ze mee en luisteren ze stralend naar fraaie namen als Venus, Mars, Castor en Pollux. Te zien op Markenland 17 in Etten-Leur, een van de zestig plaatsen ia Nederland waar kennis gemaakt kan worden met de immense wereld der planeten en sterren. geconfronteerd worden met honderden fok kers, handelaren en kopers van de runderen. De organisatie rekent op veel inschrijvers die samen 150 dieren naar de manege in Hoeven brengen. Om 9.30 uur beginnen de rubriekskeuringen. Via die keuringen dingen de dieren mee naar de algemene kampioens titels. De winnaars nemen deel aan de lande lijke kampioenschappen die 3 april in 's Hertogenbosch gehouden worden. Tijdens deze tentoonstelling vindt ook de verkiezing Miss Cow, Miss Toekomst en Mister Toekomst plaats. In de jury zit naast deskundigen ook een aantal politieke co ryfeeën. gaat zijn we dat geld wellicht kwijt. Kan er geen soort optie- geld ingevoerd worden, dat dan later bij eventuele verkoop met de betrokkene verrekend kan worden." Een mogelijkheid die volgens de raadsvoorzitter zeker het bekijken waard is. Geen problemen had de raad met het krediet van ruim 2.000 voor de verhoging van de maal tijden in het kader van het Ta feltje Dekje Project (warme maaltijden voor de ouderen). De prijs gaat van ƒ7 naar ƒ8,50. Portefeuillehouder A. Oosterling gaf de raad nog mee, dat de werkelijke kosten wellicht nog hoger zijn, zodat men nog niet aan het eind van de verhogingen zit. Carlo Jenniskens is snip verkou den. Nee, niet door het sterren- kijken. Als rasechte Bergenaar houdt de voorzitter van de Ne derlandse Vereniging voor Weer en Sterrenkunde afdeling Breda ook van carnaval. In die dagen bleef de grote spie- geltelescoop met een brandpun tafstand van twee meter onaan geroerd. In de wereld is er ten slotte meer dan astronomie. „Je moet ook niet denken dat ik hier zowat elke nacht door die tele scoop lig te turen. Er moet ten slotte ook gewerkt worden, maar in de weekends kan het bij hel der weer wel eens erg laat wor den." Misschien vanavond ook weer. Want dan is iedereen die eens wat meer wil zien dan die ronde bollen en stipjes aan de hemel welkom bij Carlo Jenniskens. „Sinds een jaar of zeventien houden de volkssterrewachten en bezitters van telescopen open dagen. Vroeger deed ik dat in Bergen op Zoom, sinds zes jaar in Etten-Leur. Vanavond en morgenavond komt er een aantal amateur-astronomen met tele scopen en kan iedereen die wil, kennis maken met de astrono mie. Dat kan ook in Breda waar leden van onze vereniging open huis in gemeenschapshuis Over- akker houden." Anders dan bijvoorbeeld bij buurman Simon Stevin, volks- sterrewacht in Hoeven. „In Hoe ven is het vrijwel altijd druk. Dan kun je even door een welis waar prachtige telescoop kijken, maar dat was het dan. Bij ons kun je wat gemakkelijker zeg gen, zet hem daar eens. Of, wat is dat daar?" Tenminste, bij helder weer. En daar ontbreekt het in Nederland nog wel eens aan. „Als het be wolkt is, houden we toch open dag. Dan laten we zelf gemaakte foto's zien, we hebben ook vi deo-opnamen en we kunnen de werking van een telescoop uit leggen. Maar natuurlijk is het veel leuker als er werkelijk naar de sterren en planeten gekeken kan worden." Carlo Jenniskens was vijftien jaar oud toen een aardrijkskun deleraar hem onbewust warm maakte voor de sterrenkunde. „We waren net naar de rand van Bergen op Zoom verhuisd. Die leraar vertelde het een en ander over het heelal, ik ging er wat meer over lezen, kocht een eerste telescoop en ben er vervolgens nooit meer van afgeraakt." Als voorzitter van de afdeling Breda houdt hij zich nu ook bezig met onder andere de orga nisatie van lezingen en excursies voor de ongeveer honderd leden. „Laatst zijn we nog naar Dwin- gelo geweest. Daar hebben we een hele nacht door een radiote lescoop gekeken. Een prachtige ervaring." Vaak blijven ze dichter bij huis, al zijn er leden die af en toe naar Zuid-Frankrijk reizen omdat er daar vaker wolkenloze hemels zijn. Niet onbelangrijk voor een amateur-astronoom die in Ne derland tegen menig wolkje aan loopt. „Helaas wel. We hebben een prima contact met Simon Stevin. Onze leden kunnen daar iedere maand terecht voor waar nemingen. Kun je werken mei schitterende apparatuur. Maar dat valt dus wel eens in duigen." De romantiek is er overigens wat van af. Vroeger trokken de Westbrabantse amateur-astro nomen bij helder weer naar de Rucphense heide. „Alles mee in de auto, je moest zelfs je eigen, stroom meenemen. Telescoop daarop zetten en een nachtje kijken. Was leuk. Inderdaad, nu gaan we naar Hoeven en draaien we een deur open. Maar dat geeft toch veel voordelen." Eigenlijk zijn ze de hulpjes van de beroepsastronomen. „Het waarnemen van variabele ster ren doen bijvoorbeeld alleen amateurs. Wordt genoteerd en doorgegeven. Dat doen we ook als de maan een ster bedekt. Op die manier kun je heel goed de baan van de maan berekenen. In al dat soort zaken kun je je als amateur-astronomoon speciali seren." Vanavond en morgenavond wil Jenniskens dat met alle plezier toelichten. Van onze verslaggever Middelburg - De Statenfrac tie van de PvdA levert binnen twee weken een opvolger voor de vertrekkende gede puteerde De Vries. Dat zei de PvdA-fractievoorzitter De Nooijer gisteravond na een vergadering waarin de fractie de procedure tot opvolging vaststelde. Een directe kandi daat is uit die vergadering nog niet tevoorschijn geko men. „We hebben afgesproken dat ie dereen goed na gaat denken over zijn eigen wensen en die zullen volgende week tijdens een verga dering worden besproken. Zie het als een soort inventarisatie van de bestuurskracht en de be- stuurswil in de fractie," aldus De Nooijer. Zelf stond hij na de gedeputeer de Bruinooge en De Vries derde op de lijst tijdens de verkiezin gen. „Maar dit wil niet zegge» dat ik de nieuwe gedeputeerde word, ook ik ga nadenken," al dus De Nooijer. In de acht-mans fractie zitte» volgens De Nooijer genoeg men sen die het gat van De Vries, die per 1 april burgemeester i» Friesland wordt, kunnen opvul len. Als gedoodverfde opvolgers zij» eerder al genoemd: De Nooije» De Kok, Holtkamp en de voor zitter van de Zeeuwse PvdA Labruyère, die momenteel bur gemeester van Brouwershaven'! en gisteravond niet op de verga dering kon zijn wegens vakanti» Maar volgens De Nooijer is d' PvdA er zelf nog niet uit 01 zullen de komende dagen g» bruikt worden voor verder over leg. Van onze verslaggever Oostburg - De kantonre Oostburg heeft gisteren vei ne snelheidsovertreders ge en voorwaardelijke rijontzi opgelegd. De hoogste ov< kwam op naam van een Vught die 51 kilometer te 1 gereden. Van onze verslaggever IJzendijke - De onde: spreekt in een brief aan haar teleurstelling uit provincie bij de uitbreidi 'Elke dag dat bouwgrond u blijft, is een schadepost voor IJzendijkse gemeenscha schrijft de vereniging. Eerder deze week benaderden ondernemers burgemeester wethouders van de gemeei Oostburg. Nu die hebben aanj geven dat het uitblijven nieuwe bouwgrond te wijten aan gebrek aan medewerking de provincie, klopt de verenig van IJzendijkse zakenmens aan bij de Zeeuwse Staten. De ondernemers bereiken 1 richten dat gezinnen die z: eigenlijk graag in IJzendijke v len vestigen, noodgedwon uitwijken naar plaatsen in omgeving, zoals Biervliet, H en het Belgische Waterv waar wel volop bouwgrond schikbaar is. Met name de verhuizing van zinnen uit Zeeuws-Vlaande Van onze verslaggever Bergen op Zoom/Vlissing Zoom ziet al geruime tijd ge niet meer in. Sneep h als letselschade-advocaat maken met door artsen ge Onder meer is hij betrokke het juridische gevecht van vrouw Ina Murre uit Vliss tegen de manier waarop Streekziekenhuis Walchere behandeld. Aan die strijd steedt woensdag 3 maart v 21.00 uur op Nederland 3 tv-programma 'Dossier W werk' aandacht. Mevrouw Murre bezocht tu mei 1987 en juni 1991 om de of vier maanden het Vlissi ziekenhuis voor controle borstkanker. Steeds ging ze huis met de verzekering da om een goedaardige aandoe ging. In juni 1991 liet ze onderzoeken in het Dijkzi kenhuis te Rotterdam, werd vanwege een kwaada ge tumor alarm geslagen e kele dagen later lag mevr Murre al op de operatiet Daarna volgden chemokure: bestraling. Mevrouw Murre vond dat al eerder in het ziekenhuis te 1 singen de ernst van haar zi| onderkend had moeten wof Ze werd in die overtuiging sterkt door een rapport van Van Waes van het academl ziekenhuis in Utrecht. D oordeel was vernietigend voc behandeling van mevrouw 1 re in Vlissingen. Van onze rechtbankverslagg Breda - De Bredase r bank heeft de 23-jarige uit Bergen op Zoom gist voor poging tot doodsla zijn zwager M. Ad A. vei deeld tot 180 uur werk^ en vier maanden voorw delijk. Zij achtte bewezen dat T. juli met zijn auto op de an. ingereden. Die zat op het te: je voor zijn koffieshop. De wist tijdig weg te springen. De rechtbank toonde b| voor de omstandigheden deze zaak. T. was door schoonfamilie getergd. Die beerde hem te betrekken bij hasjactiviteiten. Toen T. niet wilde, were ontvoerd en op Tholen z mishandeld. De familie daarna zijn vrouw en hun mee. De rechtbank legde I lagere straf op dan de eis va I maanden voorwaardelijk er uur werken.

de Stem | 1993 | | pagina 16