Hengstdijk wil snel dorpshuis Onv Hontenisse wil subsidie stichting Slachtofferhulp verdubbelen Arbeidsinspectie wil geld voor scholen PLAATSELIJK nieuws DAG KLAPPER Conuniss Dorpsraad: 'Hontenisse moet met voorziening over de brug komen' Nieuwe welkomstborden bij toegangswegen Hontenisse Geld voor opknapbeurt kerk in Groenendijk Comité: 'Reünie Meulenstraoters nu al succes' Inwoners I Meisjestea kampioen Voorlicht! Openbaar de Triangi Buitengeb mag rolen van de we ZEELAND C2 Hontenisse neemt zeven wegen onder handen Bomen in Hulst worden vervangen I D'N SLUUSWACHTER Wat heet nu Veiligheid? SCHIETINGEN KAARTINGEN Aanpak zwembad Kloosterzand de stem donderdag 25 februari 1993 Kloosterzande - In navolging van andere Zeeuwse gemeenten willen ook burgemeester en wethouders van Hontenisse de noodroep van de in financiële problemen verkerende stichting Slachtofferhulp honore ren. Het college stelt de gemeenteraad voor de subsidie te verdubbelen van 12,5 naar 25 cent per inwoner. Voor de gemeentekas betekent dat een een be drag van 1.940 gulden. De stichting Slachtofferhulp is in geld problemen gekomen, omdat op veel gro tere schaal van de diensten van het bureau gebruik wordt gemaakt dan was voorzien. De behoefte in slachtoffer hulp is in de praktijk duidelijk veel groter dan verwacht. De provincie heeft voor dit jaar een bedrag van 14.100 gulden beschikbaar gesteld, maar heeft al laten weten dat slachtofferhulp een zaak is van de ge meenten. Het is dan ook nog de vraag of de provincie er in de toekomst nog wel geld wil instoppen. B en W van Hontenisse staan op het standpunt dat slachtofferhulp een van de meest noodzakelijke voorzieningen in de maatschappelijke hulpverlening is. Het bewijs daarvoor is volgens het college de frequente verwijzing door de politie na ongevallen en misdrijven. Vand .ar de Hontenisser bereidheid de stichting financieel bij te springen. B en W zijn overigens wel van mening dat een kwartje per inwoner voor de eerstkomende jaren de limiet moet zijn. Ze zullen dit de stichting ook duidelijk zeggen. Van onze verslaggever Hengstdijk - Het dorp Hengstdijk voelt zich het stief kindje van de gemeente Hontenisse. Alle andere dorpen in de gemeente hebben al jaren een eigen dorpshuis, maar Hengstdijk moet het nog steeds zonder zo'n voorziening doen. De plaatselijk dorpsraad gaat nu opnieuw prat.en met burgemees ter en wethouders. „Om hen dui delijk te maken dat Hengstdijk niet langer het stiefkind van de gemeente Hontenisse wil blij ven", aldus de dorpsraad. Onder/dak Jarenlange onderhandelingen zijn tot nu toe op niets uitgelo pen maar nu is het de dorpsraad toch gelukt een tijdelijk onder dak te vinden voor de bewoners van het dorp om hun hobby's en creatieve activiteiten te kunnen uitoefenen. Het kerkbestuur heeft de sacristie van de kerk beschikbaar gesteld als ontmoe tingsruimte voor de dorpelingen. De dorpsraad is daar erg blij mee, maar blijft het wel een noodoplossing vinden. Geldgebrek Bij de gemeente Hontenisse lig gen al meer dan twee jaar de kant en klare plannen voor een eigen dorpshuis in de ijskast. Tot nu verschuilen B en W zich steeds achter het argument van geldgebrek. Zelfs de eerstko mende jaren, zo heeft men laten weten, kan Hengstdijk dat eigen dorpshuis wel vergeten. Maar de dorpsraad legt zich daar dus niet bij neer. Tijdens de jaarvergadering van de dorpsraad op 16 maart zal het bestuur verantwoording afleg gen over de activiteiten van het afgelopen jaar. Tevens zal het bestuur een aantal nieuwe acti viteiten aankondigen en toelich ten. Tijdens deze bijeenkomst kunnen de inwoners die gebruik willen maken van het alternatie ve dorpshuis in de sacristie zich melden. De jaarvergadering wordt ge houden in het Jagershuis en be gint om 19.30 uur. De dorpsraad heeft Ed Steijns bereid gevonden de avond op te luisteren met een aantal streekverhalen in dialect. Van onze verslaggever Kloosterzande - Burgemeester en wethouders van Hontenisse willen een kleine 7.000 gulden uittrekken voor de plaatsing van vijf nieuwe welkomstborden bij de toegangswegen tot de gemeente. Het college stelt de gemeente raad voor de borden te laten vervaardigen door het bedrijf ABC uit Lamswaarde. Aanvankelijk wilde Hontenisse, net. zoals buurgemeente Hulst, de borden uitbesteden aan een Belgisch bedrijf. Dat zou name lijk het enige bedrijf zijn dat diergelijke borden kon leveren, 'in Hulst staan de borden er inmiddels al. In Hontenisse gaf de gemeenteraad het college echter het huiswerk mee om eerst nog eens dichter bij huis te zoeken. Het blijkt nu dat er in het Hontenisser dorp Lamswaar de een bedrijf is dat dergelijke borden ook kan leveren. En nog goedkoper ook. Het bedrijf ABC heeft overigens ook de wel komstborden voor de gemeente Oostburg geleverd. De gemeente heeft inmiddels al mondelinge toestemming van Rijkswaterstaat om de borden langs de wegen te plaatsen. De gemeente is er alles aan gelegen om ze zo snel mogelijk neer te zetten. Immers, in juni word't voor het eerst in Zeeuws-Vlaan- deren het congres gehouden van de Vereniging Nederlandse Ge meenten. „Het is dan toch van groot be lang dat men weet, hier komen we Hontenisse binnen", zegt burgemeester Th. Steenkamp. „En ook met het oog op het toeristenseizoen zouden die bor den er toch in mei zeker moeten staan". Van onze onze verslaggever Kloosterzande - Als de gemeenteraad ermee instemt komt er een gemeentelijke bijdrage van 15.000 gulden beschikbaar voor de opknapbeurt van de kerk in Groenendijk. De totale kosten van dat karwei belopen zowat een half miljoen gulden en het kerkbestuur zit daarmee zwaar in de maag. Het groot onderhoud bestaar onder meer uit de vervanging van de goten en de restauratie van glas- in-lood ramen. Bovendien ver toont de kapconstructie ernstige gebreken en moet het tevens door houtworm aangetaste hout werk worden vervangen. Het kerkbestuur krijgt jaarlijks 5.000 gulden subsidie van het Rijk. Lang niet genoeg om het karwei aan te pakken. Daarom is ook het bedrijfsleven en de paro chianen gevraagd de werkzaam heden, waarvan al een deel is uitgevoerd, financieel te steunen. Maar dan nog is het kerkbestuur er niet. Vandaar dat eveneens een beroep is gedaan op de ge meente. Burgemeester en wethouders van Hontenisse vinden dat het be zoek moet worden ingew/illigd. Hoewel de kerk geen rijksmonu ment is neemt het gebouw vol gens het college wel e<en voor aanstaande plaats in binnen de gemeenschap. Het behoud ervan vinden B en W dan ook van groot belang. Het college is be reid voor het goede doel 15 mille uit het potje voor stads- en dorpsvernieuwing te halen. Van onze verslaggever Kloosterzande - In het kader van extra onderhoud aan de we gen wil de gemeente Hontenisse dit jaar zeven straten op de schop nemen. Het gaat om de Past. Smulders- straat in Kloosterzande, de Bos- sestraat, Julianastraat en Ol menstraat in Vogelwaarde, de Plevierstraat in Hengstdijk, de Weststraat in Ossenisse en een deel van de Past. Willemsstraat in Lamswaarde. Met het karwei is een bedrag van ruim 450.000 gulden gemoeid. Van onze correspondent Hulst - Een aantal esdoorn bomen langs de oprijlaan van de begraafplaats aan de Zoutestraat in Hulst wordt binnenkort vervangen. De bomen zijn al van hun takken verlost en worden gerooid. De bomen zijn aan getast door eer.i rottingspro ces. De esdoorns worden te zijner tijd vervangen door jonge lindebomen. Van onze medewerkster Jeanette Vergouwen Kloosterzande - Het comité dat de reünie voor oud-Mo- lenstraatbewoners in Kloos terzande op poten heeft ge zet, is razend enthousiast. De reünie op 20 maart wordt een succes, melden ze. Nu al zijn er meer dan 200 inschrijvingen en zijn de verwachtingen volledig overtroffen. „Het is werkelijk geweldig. We dachten eerst aan een 60 mis schien 100 mensen die zouden reageren, maar het werden er heel wat meer. Het aanvanke lijke plan om alleen de Meulen straoters, die woonden in het gedeelte tussen de molen en het huis van dokter Hermans, te laten komen, hebben we snel laten varen. We stuurden uit nodigingen naar die Meulenst raoters, maar kregen meteen reacties binnen van mensen die teleurgesteld vertelden dat ze ook wilden komen maar niet in dat gedeelte gewoond hadden. We hebben de reünie toen opengesteld voor alle Molen straatbewoners." Rond de tafel zitten vijf leden van het comité, de lijst met aanmeldingen wordt doorgeno men en ontlokt enthousiaste kreten. „Komt die ook, sjonge dat zal de familie Kindt leuk vinden, hebben die mensen uit Ibiza en Rome nog gereageerd, jammer, maar uit de brief uit Australië blijkt dat ze graag aanwezig zouden zijn, maar dat het aantal kilometers net iets teveel is". De zegsman komt nauwelijks boven het geluid van de anderen uit. Voor de zoveelste maal houdt het comi té alvast een voor-reünietje. Gezien het aantal decibellen dat geproduceerd wordt, be looft het heel wat voor 20 maart. Rie Kints-Kint, Ria Kint-van Kruyssen, Jan Tieleman, Jo Lauret, Willy Bogaert en Lies Mast-van Kruyssen vormen het comité. Lies verwerkt de tien tallen telefoontjes die dagelijks binnenkomen. „Mensen die willen weten wie er komt. Van de 200 die komen zijn de oudsten in de negentig en de jongsten zijn veertigers. We hebben de hele generatie van begin deze eeuw tot en met de Tweede Wereldoorlog bij el kaar. Ik krijg nog steeds aan meldingen binnen, maar zij die willen komen moeten er snel bij zijn, vrijdag 5 maart gaat het aanmeldingsboek definitief dicht. Wij moeten daarna de laatste regelingen kunnen tref fen." Late 'reageerders' kunnen dus nog een dikke week terecht bij Lies Mast-van Kruyssen, Piet Heinstraat 34 in Kloosterzande (tel. 01148-2307). Het programma van de dag is niet veranderd. De reünisten worden rond de klok van 14.00 uur verwacht in Disco Love, het oude café van Fons Kint. Burgemeester Th. Steenkamp vindt het evenement in zijn Het comité Meulenstraoters: vlnr Willy Bogaert, Lies Mast-van Kruyssen, Jan Tieleman, Ria Kint-van Kruyssen, Jo Lauret en Rie Kints-Kint foto wim kooyman gemeente zo leuk dat hij even een praatje komt maken om 14.15 uur. Daarna is er koffie, een consumptie en een echte Zeeuws-Vlaamse 'drol'. Het comité maakt voor elke deelnemer een naamkaartje dat opgespeld moet worden zodat men niet te lang naar 'oud-be kenden' moet zoeken in de mensenmassa. Verder kan er bijgekletst worden. „Ik hoop dat de mensen die oude foto's hebben uit de eerste helft van de 20e eeuw, deze meebrengen. Wij proberen prikborden op te hangen en maken dan een 'spontane' expositie," meldt een van de leden. De harmonie Sint Cecüia is bereid om de Meulenstraoters om 16.30 uur te begeleiden op de tocht naar de Vlaamse Spel- lenhal van Toine Raes. Zij die nog goed ter been zijn lopen via het Laantje en 't bos van de freules naar die zaal en diege nen die minder vlot ter been zijn worden door een ploeg vrijwilligers per auto vervoerd. Voor men begint aan de ouder wetse boerenmaaltijd zijn er enkele reünisten die iets kwijt willen over leuke voorvallen uit hun rijk verleden. Verhalen uit de oude doos die zich afspeel den in een kapperszaak of een dorpswinkeltje. Het comité heeft ook nog enkele verrassin gen in petto, die ze uiteraard niet wil verklappen, maar dat het een dolle boel wordt, daar zijn de Meulenstraoters van overtuigd. Na de maaltijd mogen al diege nen die er geen genoeg van kunnen krijgen, blijven. Er is gelegenheid voor een dansje op ouderwetse muziek die ver zorgd wordt door de huis-de- jay. „Er zijn al mensen die een kamer besteld hebben voor de nacht, die zijn dus van plan om er een heel weekend van te maken en dat is eigenlijk niet verwonderlijk, de Meulenstrao ters van toen zijn ver uitgevlo gen, de reünisten komen uit Duitsland, Groningen, Eindho ven, Amsterdam, Rotterdam, Wieringen en Limburg en wil len ten volle van deze dag ge nieten." De animo voor de reünie is dus groot, mensen waarvan het co mité het adres niet te pakken kreeg, lazen artikelen in De Stem en belden onmiddellijk op. Volgens de comité-leden kan de dag niet meer kapot. Zij hebben de plaatselijke foto graaf I. de Vilder bereid gevon den om die dag foto's te nemen. Hij komt ze als speciale service voor de Meulenstraoters dezelf de avond afleveren, zodat ie dereen een tastbare herinnering aan deze dag heeft. Van onze verslaggever Breda - De Arbeidsinspectie in Breda overweegt een proefproces om uit te lokken dat het ministerie van onder wijs met geld over de brug komt voor de arbeidsomstan digheden op scholen. Het ministerie van onderwijs is met ingang van dit jaar gestopt met het subsidiëren van de ver beteringen, die vielen onder klei ne stichtingskosten. Scholen hebben nu voor dit soort werk zaamheden een eigen risico dat afhankelijk is van het aantal vierkante meters van het ge bouw. Dat eigen risico kan voor grote scholen oplopen tot enkele tonnen. De Arbeidsinspectie Breda er kent de problemen van de scho len. Volgens geneeskundig in specteur S. Verbeek speelt deze inspectie met de gedachte een proefproces uit te lokken 'om te proberen de portemonnee van de minister van onderwijs verder open te krijgen'. Uit een onderzoek van de Ar beidsinspectie Breda onder 277 scholen in haar verzorgingsge bied, Zeeland en West- en Mid den-Brabant, is gebleken dat op veel plaatsen de Arbo-wet matig tot slecht wordt nageleefd. Veel scholen zijn bijvoorbeeld wel in het bezit van een ontrui mingsplan in geval van brand, maar er is nooit geoefend op het 'georganiseerd verlaten' van de gebouwen. De ventilatie van lo kalen noemt hij 'in een woord bedroevend'. „Op veel scholen zijn wel brandblusapparaten maar heeft de leiding de koppen van de waterkraan laten verwij deren uit angst dat ze ten prooi vallen aan vandalisme. Zo heb je er natuurlijk niets aan", aldus Verbeek. De inspectie trof op veel scholen wel verbanddozen aan, maar vaak was de inhoud daarvan incompleet. Tegen de elementaire regels van veiligheid werd op diverse plaatsen gezon digd. De inspectie trof onder meer gladde trappen, onveüige gereedschappen en slordig opge slagen chemicaliën aan. Verbeek stelde deze week tijdens een studiedag van Ons Middel baar Onderwijs in Tilburg een aantal scholen een proces-ver baal in het vooruitzicht omdat ze na waarschuwingen geen ver betering hadden aangebracht in de arbeidsomstandigheden. Als zij hun verplichtingen niet nako men, zullen zij zich voor de rech ter moeten verantwoorden. Die scholen voldoen niet aan de Ar beidsomstandighedenwet (Arbo) die sinds eind 1991 ook op het onderwijs van toepassing is. Sommige scholen beroepen zich op het feit dat ze geen geld hebben om de benodigde aan passingen in hun gebouw te rea liseren. Dat is volgens Verbeek geen gel dig excuus. „Wij pakken werk gevers aan. Of het nu Philips is, de supermarkt op de hoek of scholen. Ook scholen moeten nu eenmaal aan de wet voldoen. Als er na herhaalde waarschuwing nog niets is verbeterd, dan zal de betreffende school zich moeten verantwoorden voor de rechter,"aldus de geneeskundig inspecteur. „We hebben nog geen concrete zaak op het oog", aldus Verbeek, die ook niet wil zeggen welke scholen in de regio een proces verbaal kunnen verwachten. „We wachten nu eerst de resul taten van de hercontrole af. Een groot aantal scholen heeft de kleine dingen wel aangepakt, maar niet de grote voorzienin gen, die in de tienduizendengul den belonen." Verbeek zegt dat het niet de bedoeling is dat scholen alleen de geconstateerde mankementen verhelpen. ER ZIJN de laatste tijd voortekenen van een zichtbaarheids- cultus bij de bewaarders van de openbare veiligheid in Zeeland: de politie te bespeu ren. Eerst was daar korpschef Smeels, de hoogste baas van de geïntegreerde Zeeuwse po litiemacht, die tijdens een in leiding betoogde dat de Zeeuwse politieman 'lekker in zijn vel moet komen te zitten' zodat de Zeeuwen bij het aanschouwen van zoveel vitaliteit een intuïtief besef van veiligheid krijgen. Dit kost weinig en levert veel op, namelijk het gevoel dat de politie over ons waakt. Korte tijd later werd op het centraal groepsbureau van de rijkspolitie te Oostburg de wedergeboorte van de kod debeier afgekondigd. Deze functionaris zal dorpskernge- wijs door zijn louter geünifor meerde aanwezigheid, het veiligheidsgevoel bij de man- in-de-straat moeten verhogen. Uit Vlissingen, Goes en Ter- neuzen komen geluiden over de instelling van stadswach ten, in navolging van Middel burg. Het voornaamste argu ment: hun verschijning en vooral hun uniform werkt preventief op mogelijke crimi neeltjes en versterkt het vei ligheidsgevoel bij de burger. Feitelijk is de stadswacht ge vaarloos. Behalve als hij met zijn portofoon gaat gooien. In dezelfde gedachtengang stak men in Terneuzen de hondencontroleurs in een zelfbedacht uniform en heeft men in de grote Zeeuwse ste den parkeerwachters rondlo pen, die eruit zien als gene raals uit het leger van Liech tenstein. Dreigend, maar vol strekt ongevaarlijk. Dat hindert niet. Het gaat namelijk om de geruststellen de aanblik van stoere duffelse stof en mannelijk leer en niet om de effectieve gevechts kracht van de uniformdrager. Anders gezegd: het is de illu sie die het hem moet doen en niet de feitelijke potentie van de geüniformeerde. Het zien van uniformen moet ons ster ken in het besef dat het Zee- landgevoel nog altijd een vei ligheidscomponent heeft. De achtergrond van de rede nering dat 'gezien worden' voor de openbare veiligheid een waarde op zichzelf is, wordt gevormd door geldge brek. De bestrijders van de grote en kleine criminaliteit mogen namelijk tot hun en mijn spijt niet beschikken over de miljoenen die zij op grond van het kersverse 'kaal- door Tom Koopman plukbeleid' uit de zakken van de zware jongens uit de drugs- en wapenhandel weten te frommelen. Die opbrengsten gaan in de staatskas. De politie blijft roeien met riemen die te kort zijn. Zodoende worden er steeds vaker oplossingen voor veiligheidsproblemen gezocht die eerder uit de wonderdoos van de goochelaar dan uit de koker van de misdaadbestrij ding komen. Waar dat toe leiden kan weet niemand. Als je even nadenkt besef je dat het hek van de dam is als de zichtbaarheids- cultus tot algemeen beleid wordt verheven. Wat is er dan tegen de plaatsing van nep-ca- merakastjes op gevaarlijke kruispunten? Radaorcontro- leposten die geen radarzen- ders bevatten langs de weg? Uit triplex gezaagde verkeers agenten in patrouillewagens van plaatijzer? Als agenten verklede etalagepoppen in winkelcentra? Gefingeerde buurtonderzoeken per tele foon, met behulp van bandre corders die voorgeprogram meerde vragen aan het pu bliek stellen? Als het om besparing van mankracht (dus geld) gaat, is het wellicht ook een idee om op misdaadgevoelige plekken, zoals balies van banken en benzinestations en de garde- roberekken van openbare ge bouwen, politiepetten neer te leggen en lege pistoolholsters aan de kapstokken te hangen. Zo doorredenerend krijgen wij ooit een politie-apparaat dat in zijn geheel nog slechts uit ficties en schijngestalten bestaat. Zover mag het nooit komen, mensen! Wij willen geen vei ligheidsshow, maar echte be veiliging van ons en ander mans leven, have en goed. Dan zitten we even lekker in ons vel als de manschappen van korpschef Smeels. Clinge OUD PAPIER - Leden van de voetbalvereniging Clinge ha len zaterdag 27 februari vanaf 09.00 uur weer oud papier op. Hulst KOERSBAL - De Katholieke Bond voor Ouderen hield een koersbalwedstrijd in De Lieve. Uitslag: 1. mevrouw Van Hoeyland/mevrouw Kegels, 2. mevrouw Van Vlierbergen/A. Smet, 3. g. de Bot/M. van Vlierbergen. Kloosterzande KOERSBAL - Aan de koers balwedstrijd in 't Rozenhof namen 25 personen deel. Uitslag: 1. A. Cornelissen, 2. B. Kint/L. Kint, 3. L. Neve/L. Ivens. de stem Ossenisse KOERSBAL - Door de Bond voor Ouderen werd in zaal Hof ter Nesse een koersbal wedstrijd gehouden waaraan elf personen deelnamen. Uitslag: 1- A. Mannaert/X Schrauwen, 2. A. Rottier/J. de Waal-Hamelink, 3. E. de Maat/M. de Maat-de Waal. Stoppeldijk KOERSBAL - Door de Bond voor Ouderen werd in 't Ge- laag een koersbalwedstrijd ge houden waaraan zestien per sonen deelnamen. Uitslag: 1. mevrouw Van Laar-F. de Smet, 2. mevrouw Dunnck/J. Vaal, 3. mevrouw Vinkenstein/P. van Laar. KAARTINGEN Lamswaarde - Bridgeclub Lamswaarde. Groep A: 1. Van Puyvelde-Kint, 2. Biesbroeck- Goossen, 3. Van Waterschot-De Schrijver. Groep B: Bral-Seton, 3. Vael-Heyndrickx, 3. Eggink-Me- rison. Clinge - Zaal De Landbouw, 27 personen. Bieden: 1. T. Rotthier, Clinge; 2. mevrouw Thilleman, Nieuw-Namen; 3. mevrouw Blommaert, Clinge. Jokeren: 1. S. van de Lee, Hulst; 2. D. de Belie, St.-Pauwels; 3. mevrouw Van Ha ver, Kieldrecht. Clinge - Zaal De Landbouw, 42 personen. Jokeren: 1. R. de Vos, Clinge; 2. mevrouw d'Hooghe, Hulst; 3. mevrouw Ferket, Hei kant. Bieden: 1. A. van Eerden- burgh, Graauw; 2. R. Verschuren, Kloosterzande; 3. R. van de Bran den, Clinge. Axel - Bredabar, Ons Genoegen, tiende ronde. Bieden: 1. M. Klaas- sen, 2. F. Jansen, 3. M. Kaijser. Jokeren: 1. Ch. de Koning, 2. F. Strijb, 3. J. Riemens. Stand bie den: 1. M. Kaijser 412 punten, 2, L. de Kraker 379, 3. Th. van Altf 378. Jokeren: 1. W. van Smaal* 192, 2. Ch. de Koning 184, 3 Theunissen en E. de Koning 182 punten. DONDERDAG HULST -Café Time Out, 20 uur prijs- kaarting. VOGELWAARDE - 't Gelaag, 14 uur, KBO, kaar ting. GRAAUW Gemeenschapshuis, KBO, 13.45 uur, kaarting. I CLINGE Malpertuus, ANBO, 19 uur, dansavond. I SAS VAN GENT De Regenboog, ANBO uur, bingo en verloting. I LAMSWAARDE Café De Vier Jaargetijde 13.30 uur, schieting voor b jaarden. Van onze verslaggever Kloosterzande - De douche- en toiletgelegeheid bij het zwembad Honte in Kloosterzande wordt nog voor het komend badseizl verbeterd. De kosten van dat karwei worden geraamd om 29.500 gulden en B W van Hontenisse stellen de gemeenteraad voor daarvoor een gr< uit het speciale spaarpotje te doen. In dat potje blijft dan t 115.000 gulden over voor andere aanpassingen aan het zwembad. Van onze verslaggever Oostburg - Als de gemee burg van tevoren beter op was geweest van de voc rond de aanleg van een w: park in de gemeente, was zover gegaan in principe c willen meewerken. Dat bl Van onze verslaggever Oostburg - De inwoneJ helemaal tevreden ove: provinciale weg ter hood Namens de inwoners wees Fremouw in een brief aan commissie Openbare Wer van de gemeente Oostburg enkele gevaarlijke situaties als gevolg van de reconstru| bij Nieuwvliet dreigen te staan. De commissie onderschreef dens de gisterochtend gehou vergadering de opmerkingen Fremouw in de brief maakte. De Nieuwvlietenaren zijn b dat de Cadzandseweg, die n; reconstructie als toegangs tot het dorp fungeert, een r; baan wordt. Immers, steller inwoners, het is een kaarsrei weg van vijfhonderd meter grote snelheden in de werkt. Gelukkig Ze zijn verder niet erg gelulI met de aanleg van een paral weg ten noorden van de pro ciale weg, tussen de Mettf ijedijk en de op de Sint Bavo aan te leggen rotonde. Le bouwverkeer komt daardoo: contact met fietsverkeer en| is niet verkeersveilig, stelde mouw namens de inwoners. Van onze correspondent Terneuzen - Het meisjestl Golfslag uit Terneuzen is handbaïtoernooi voor m| Terneuzen. Aan het toernooi werd deelgl men door tien basisscholen Groot-Terneuzen. Deze w onderverdeeld in twee poule poule A won het team va Kompas, gevolgd door de me van de Zuidlandschool. In p B won de Golfslag alle vie wedstrijden en werd zodol poule-winnaar. Op de tw plaats in de poule eindigde team van de Meerpaal. In de kruisfinale speelden team van de Zuidlandschot de Meerpaal om de derdJ Van onze correspondent Terneuzen - Peter Buys Vereniging Openbaar O maart naar Terneuzen 01 zaken. De avond word' Kerkstraat 26 in Terneuzi Volgens de heer L. de B voorzittter van de Gen schappelijke medezeggenscl raad in Terneuzen is er behoefte aan voorlichting in neuzen. Tijdens de vooi tingsavond zal men diept gaan op het FBS- systeem, ook andere zaken en t; waarbij ook de ouders s meer bij de scholen worden trokken, komen aan de orde Van onze verslaggever Oostburg - De commissie Oostburg is tevreden ovi buitengebied wonen en halve kilometer lang i: rolemmer aan de openbai Vertegenwoordigers van CD VVD spraken gisteren lof die beslissing van burgemt en wethouders. De christe mocraat Lippens noemde ht Prima oplossing. WD-er voost sprak van een uitstel manier van besturen, spreekt enig gevoel voo Praktijk uit". Commissielid O&T L. Baarends vond vij

de Stem | 1993 | | pagina 16