Vele vette en magere jaren 4Ik wil het gewoon proberen9 Marina Quaak favoriet voor zege Graeve Jan-trofee Hflieie RKHAV: veertig jaar georganiseerde atletiek in Hulst Provinciale bond actief Andere route voor Wim Hendriks Trofee SPORT SPORTNIEUWS KORT Middelkamp naar Vlaamse Fiji Presentatie ploegen Theo Middelkamp Carnavalssloop in Graauw Pascal de Rijcke maakt overstap naar amateurs Dressuur- en springclinics in Zeeland e Mieë Excellent SC er is geen betere Wegens wegwerkzaamheden in Het Hol Inkelloop in Kruiningen Drie RKHAV-atleten naar NK indoor Zilveren Bierpul-toernooi Biljarttoernooi in Wemeldinge ,1993 de stem woensdag 24 februar11993 Van onze paardesportmedewerker Axel - In manege Magrette nabij Axel wordt zaterdag 27 februari de vierde wedstrijd, tevens finale, gehouden van de dressuurcom- petitie om de Graeve Jan-trofee. Hoewel er in de verschillende klassen al favorieten zijn, kunnen er zaterdag in de finale altijd nog verrassingen gebeuren. In deze competitie van vier wedstrijden tellen de drie beste prestaties mee voor de eindrangschik king, waarbij de finale gereden moet worden. In de hoogste klasse paarden, Z en ZZ in handicap, staat Harirngruiter-amazone Marina Quaak met Ticardo stevig aan de leiding met drie punten. Marina Quaak: „Net als vorig concours staan De Ha- ringruiters niet op het programma, terwijl er toch op tijd is ingeschreven. De opgaven waren kenne lijk zoek. Niettemin hoop ik toch te mogen star ten." Marina Quaak kan nog concurrentie verwachten van de kersverse indoorkampioene Liesbeth van de Velde met Alonso uit Yerseke en Christian de Feyter met Roxanne uit Axel. Marina Quaak gaat met Eastwind ook aan de leiding in de M-klasse, samen met Cathalijne van Gorsel met Calypso uit Heinkenszand. Daerbij komt ook Ingrid Faes met Kadaphi uit Breskens op een ereplaats, die tot nu toe op de derde plaats in de voorlopige eindrang schikking staat. De Schoondijkse amazone Carolien Murre met Sebastiaan gaat met vier punten aan de leiding in de B-klasse paarden. Twee amazones staan gelijk aan de leiding in de Z-klasse pony's, Judith Cerpentier met Palmer van De Kleppertjes en Linda Heynsdijk met Gondi van De Paardebloem. Evelien Sturm met Ilonka van De Honteruiters staat op de derde plaats. PROGRAMMA 09.00 uur B-pony's, 10.50 uur LI- en L2-pony's, 12.30 uur Ml- en M2-pony's, 13.15 uur Z1 en Z2-pony's, 14.00 uur Zl- en Z2-paarden, 15.30 uur Ml- en M2-paarden, 17.30 uur LI- en L2-paarden, 19.00 uur B-paarden, 13.00 uur prijsuitreiking B-, L- en M-pony's, 15.30 uur prijsuitreiking Z-pony's en Z-paarden. B, L en M na het rijden van de B-rubriek. KEUKEN SOFTLINE IVOOR t DUROPAL werkblad. Inbouw- t elektrische oven, geïntegreerde Deze keuken kan worden aan- Zo lang de voorraad strekt. Goes - Een wielerploeg bestaande uit A-amateurs van de ZRTC Theo Middelkamp komt zaterdag 6 maart uit in De Vlaamse Pijl te Harelbeke (Belgie). In deze wegwedstrijd over 155 kilometer loopt het parkoers gedeeltelijk over dat van de befaamde Ronde van Vlaanderen voor profrenners. De beide ploegleiders van Theo Middelkamp Hans Harinck en Tonny Huijzen hebben dit jaar een selectief programma op poten gezet voor de amateurs. Daarin zijn vooral veel Belgische wedstrijden opgenomen. In eigen land zal men de confrontatie met gerenommeerde ploegen eveneens niet uit de weg gaan. Voor de Vlaamse Pijl zijn de volgende renners geselecteerd: Francois Franse, Wilfred Geijs, Peter Heeren, Mario van Vlim- meren, Richard de Vrieze en Michel Rommers. Middelburg - De Zeeuwse Ren- en Toerclub Theo Middelkamp presenteert zijn ploegen in de categorieën vrouwen, B-amateurs, junioren en nieuwelingen vrijdag 5 maart. Deze bijeenkomst wordt gehouden in restaurant Le Caneton van het Delta College Zeeland aan de Merwedestraat 1 in Middelburg, aanvang 20.30 uur. De vrouwen en B-amateurs worden dit seizoen gesponsord door Econ Services uit Zuidland. Dit bedrijf heeft tevens een vestiging in Middelburg. Junioren en nieuwelingen krijgen steun van mosselconservenfabriek Roem van Yerseke (hoofdsponsor) en van het Delta College Zeeland (co-sponsor). Mede door deze co-sponsoring wordt het mogelijk om in de toekomst meer aandacht te besteden aan het wielrennen voor de jeugd. Graauw - In Graauw worden zaterdag 27 februari de carna valslopen gehouden. Lopen die meetellen voor het Runnerscrite rium van het organiserende SV Aloy. Het is tevens de vijfde loop uit de winterserie van SV Aloy. De afstanden zijn 500 meter voor de jeugd, 2, 5,6, 8 en 16 kilometer. De start staat om 14.45 uur gepland. Er kan worden ingeschre ven in het clubgebouw van SV Aloy aan de Dorpsstraat. Kleedaccommodatie is in het gemeenschapshuis nabij de kerk. Van onze wielermedewerker Eddy de Schrijver Sas van Gent - De 22-jarige Pascal de Rijcke heeft het wielrennen niet van vreem den. Vader 'Eddy' was een gekend wielrenner en was een redelijke liefhebber. Broer Barry de Rijcke fietst ook regelmatig mee in de koersen van het Zeeuws- Vlaamse trimmerswereldje. „Wielrennen is er bij ons met de paplepel ingegoten. Mijn vader weet er wel het een en ander van af. Bij hem kan ik wel terecht om raad, maar om eerlijk te zijn wil ik toch proberen om beter uit de verf te komen dan hem. Dat is voor mij de uitdaging," stelt Pascal de Rijcke. In het maat schappelijk leven begint Pascal de Rijcke ook aan een nieuw avontuur. Begin maart begint De Rijcke op Cerestar als proceso perator. „Ik ga in de ploegen. Veel zal afhangen welke diensten ik moet draaien. Als ik die diensten een maal ken, dan kan ik gerichter mijn wielerseizoen uitstippelen," legt De Rijcke uit. De Rijcke begint niet met een onbeschreven blad in de wieler sport. De Sassenaar vertoefde ■vier jaar tussen de wielen van de trimmers. „Ik heb niet veel koer sen gereden. Zo heel gedreven was ik nog niet, maar mijn in stelling is wel wat veranderd. Ik reed regelmatig prijs, maar op zich zegt dat totaal niets. Ik moet opnieuw beginnen. Er zijn maar weinig trimmers die het bij de amateurs maken. Het verschil Pascal de Rijcke: op avontuur bij de amateurs. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE lijkt me groot, maar dat zal ik snel ondervinden. Het blijft een leuke uitdaging. Ik ga er vanuit dat je alles eens geprobeerd moet hebben. We zullen zien hoever ik kan komen. Af en toe eens een prijsje rijden. Daar zou ik het eerste jaar bij de amateurs al zeer tevreden mee zijn. Je moet weten waar je staat. Dat weet ik ongeveer wel, maar ik ben be nieuwd hoe dit nieuwe wielera- vontuur zal aflopen. Kijk, om elke koers naar huis te worden gereden heeft weinig zin. Je moet jezelf niets proberen wijs te maken. Als het echt niet zou' gaan, dan doe ik toch gewoon een stapje terug. Zo bekijk ik dat." Voor Pascal de Rijcke wordt het afwachten geblazen, maar de nodige trainingskilometers moe ten nog komen. „Ik bouw mijn seizoen rustig op. Het seizoen duurt zo lang. Ik train alleen, of met de groep Dallinga of met Danny Schout. Hij fietst ook al een tijdje mee. Hij heeft me al wat wegwijs gemaakt in het wielrennen. Dat is toch een jon gen die er middenin zit. Aan zijn aanwijzigingen kan ik veel heb ben. Voor mij is het immers allemaal nieuw." Klassiekers rijden is er voor De Rijcke zeker dit seizoen nog niet bij. „Nee, ik begin pas. Het heeft weing zin als je pas komt kijken. Ik mag geen wonderen verwach ten. De criteriums in Zeeuws- Vlaanderen hoop ik wel te rijden en natuurlijk de koersen in Bel gië. Ik ben een slow-starter. Als een snelheidsduivel weggaan, is niks voor mij. Daar heb ik moei te mee. Daarom lijken me de koersen bij onze zuiderburen wel geschikter om te beginnen. Als ik daar mijn draai gevonden heb, dan kan de rest volgen," meent De Rijcke. Voor Pascal de Rijcke is wielren nen niet het alles zaligmakende. „Er zijn nog andere dingen in het leven. Ik ga niet als een monnik leven. Tijdens het carna val heb ik mijn fiets twee dagen niet aangeraakt. Dat moet kun nen vind ik. Het is toch maar een hobby. Ik heb zelf meegeholpen aan het bouwen van een carna valswagen. Dus dat feest is niet aan mijn neus voorbij gegaan. Nu begint voor mij de serieuze periode van hard trainen. Kijken hoe ver ik kan komen, maar niet ten koste van alles," aldus een relativerende amateur Pascal de Rijcke. Hulst - Drie atleten van RKHAV hebben zich geplaatst voor de nationale kampioenschappen senioren indoor, die 27 en 28 februari in de Haagse Houtrusthallen worden gehouden. Het trio bestaat uit Theo Cappendijk op de 60 meter, Michel Geijsels op de 400 meter en Margo Schout op de 400 meter vrouwen. Bij de C-junioren, die eveneens hun nationale titel strijd hebben, komt Erwin Simpelaar van AV'56 in actie op de 60 meter en met de kogel. Van onze paardesportmedewerker Kerkwerve - De provinciale bond voor Zeeland van landelijke rijverenigingen en ponyclubs heeft de handschoen opgenomen om te zorgen dat de ruitersport in Zeeland in de gelegenheid wordt gesteld het peil op een hoger plan te brengen door nationaal en internationaal bekende instructeurs. Anton Hanse, voorzittr van de provinciale bond en hoofdbe- stuuslid van de Koninklijke Ne derlandse Federatie van Lande lijke rijverenigingen en pony clubs (KNF): „Al geruime tijd komt van de ruiters en juryleden de mening dat het gehalte van de paarde- en ponysport, dressuur en springen, in Zeeland niet is wat het zou moeten zijn. Kijk maar waar onze ruiters blijven wanneer zij buiten Zeeland aan concoursen deelnamen of als bij voorbeeld als proviciaal kam pioen aan een nationale strijd deelnemen. Zo zijn we nu in de gelukkige omstandigheid gekomen dat we Rini van der Schaft uit Apeldoorn, een begrip in de Ne derlandse dressuursport die daar een africhtingsstal heeft, bereid hebben gevonden in Zeeland cli nics te verzorgen. Rini van der Schaft was enige jaren geleden een periode-inspecteur op het federatiecentrum in Uddel. Deze clinics zijn niet alleen voor de hogere klassen, maar vanaf de beginners (B) en niet alleen voor leden van de KNF, maar ook voor leden van de NKB NPC, NBVRenWDR." Hoe werkt dat? Elke kring in Zeeland van de KNF zorgt op zijn beurt voor combinaties die voor een bepaalde clinic nodig zijn. Nooit meer dan drie tegelijk in de baan en uiteraard zoveel mogelijk belangstellende dres suurruiters van welke organisa tie dan ook. Plaats van handeling is manege De Eendracht ana de Rijke buurtweg in Serooskerke. De eerste clinic is dinsdag 27 apri. Alle secretariaten van de vereni gingen ontvangen hierover be richt. „Hetzelfde geldt voor de springruiters," zegt Anton Han se. „Hiervoor is via Henk van Hanegem uit Waterlandkerkje Rob Ehrens uit Nuth bereid ge vonden om voor Zeeland spring clinics te verzorgen. Dezelfde sleutel wordt toegepast als bij de dressuur, alleen de plaats van handeling, alsmede de start, is nog niet bekend. We hopen dit tijdens de provinciale indoor- springkampioenschappen vol gende week in Axel bekend te maken." t)wste afwastechnolc'e' I bef "Turbothermic",ro°y <mbare besteks'ul^a^e' sten van stro,n en waier afwas) en oor ^an9e' daarvan nu profiteren. Piet. Vonck«-j J i Ingrid, Margot en Veerïe cfetSlijs. Hun prestaties maakten van Hulst en omgeving - Heikant mag niet vergeten worden - een atletieknest. Men haalde het na tionaal kampioenschap cross (1980) en de nationale eindstrijd 25 kilometer (1983) naar de Rey- naertstad. Wereldrecord Op het WK cross in Glasgow kwamen er van de twaalf Neder landse atleten vier - Piet Vonck, Jo Schout, Karin en Brigitte de Nijs - van RKHAV. Men verbe terde het wereldrecord 24 uur van Daring Leuven. De tien RK HAV-atleten legden toen in een etmaal 478 kilometer, 636 meter en 85 centimeter af. Een record \,de jubilerende Hulster atletiekvereniging RKHAV. Vonck was een van de atleten die van RKÜAV een begrip maakte. FOTO WIM KOOYMAN dat er nog steeds staat. Nie mand, die daarbij aanwezig was, zal ooit de laatste meters van slotloper Tonny Strijdonk verge ten. Rudy Neefs, de huidige voorzit ter van de voetbalclub HW'24, maakte de gouden tijd van RK HAV mee als secretaris, pen ningmeester en voorzitter. „Ik rolde er op een wel zeer eigen aardige manier in. Ik werkte op de afdeling financiën bij de ge meente toen de voormalige voor zitter Adrie Koster en Lex van Rie met een doodziek RKHAV op het gemeentehuis terecht kwa men om de overlijdensakte van de club te tekenen. Koster was één van de mensen die veel voor RKHAV betekende. Hij had om 'de patiënt' te redden zelf dui zend gulden in de clubkas ge stort. Ik wist toen dat er iets moest gebeuren. We hebben de zaak weer op poten gezet. Bin nen een jaar was de club spring levend en had Koster zijn centen terug. We hadden in die dagen met onze sterk presterende atle ten en atletes een enorme uit straling. Mede dankzij hem werd RKHAV een begip. Receptie De halve marathons op de Wal len konden rekenenen op de aan wezigheid van nationale en Bel gische toppers. We haalden het nationale kampioenschap cross naar Hulst, waarin Klaas Lok onze eigen Piet Vonck van de titel af hield. Het nationale kam pioenschap 25 kilometer'Vólgde. Op de bruiloft van Jo Schout werd tijdens de receptie het idee geboren om een aanval te doen op het wereldrecord 24 uur. Met onze ploeg werden we vijf keer crosskampioen van Nederland. We verdedigden Nederland vijf keer in het wereldkampioen schap. Piet Vonck liep elf keer de cross der Nations. In 1986 ben ik gestopt. Activitei ten vragen om impulsen, die wa ren op bij mij en om in een bestuur te zitten om alleen maar te zitten, is niet mijn instelling. Ik heb uit die periode nog veel spullen. Daaronder een bedank brief van de KNAU voor de goede organisatie van het NK cross. Die zou ik wel willen inlijsten." Na de gouden periode kwam men in een rustiger vaarwater. Toch is RKHAV nog steeds en begrip in den lande. De jeugd is nog steeds present op de natio nale kampioenschappen. Het se niorenkorps is echter smal. Naast atletiek mag trouwens niet vergeten worden dat RK HAV ook een gezonde turnafde- ling in huis heeft. Die kwam er in de jaren zeventig bij. Het jubiluem wordt overigens in alle rust gevierd. Dat is de wens van het huidige bestuur, dat be staat uit: voorzitter Gerard Arens, vice-voorzitter Piet Von ck, secretaresse Agnes Reunis, penningmeester Jack Rodrigo en de bestuursleden Emmanuel Buysrogge en Jet Koemans (af deling turnen). Van onze sportmedewerker St.-Gillis Waas/Koewacht - De wieier- en supportersclub Koewacht, organisator van de Wim Hendriks Trofee voor A-amateurs, heeft deze week een fikse streep door de rekening gekregen. De Belgische wieier- en supportersclub Vooruit uit St.-Gillis Waas haakte af als mede-organisator. Niet dat ze de grensover schrijdende vrijage niet meer zien zitten, maar doodeenvoudig omdat er wegwerkzaamheden begin april worden uitgevoerd aan de kasseienstrook die onder de naam 'Het Hol' bekend staat. Die kasseien verdwijnen en daarvoor in de plaats komt een brede betonbaan. :,Wij vinden dit natuurlijk jammer, want we hadden op de start in België gerekend. Daar was ons draaiboek ook op afgestemd. Nu we niet bij onze zuiderburen terecht kunnen, moeten we naar een alternatief uitkijken. Inmiddels hebben we dat wel voorhanden denk ik. Over de ontstane situatie wordt donderdag vergaderd," aldus Piet Apers. Dat is ook wel nodig gezien de korte voorbereidingsperiode die nog rest. De klassieker staat al voor zondag 25 april op de wieleragenda. Tijdens de presentatie van Vooruit in St.-Gillis Waas werd nadrukkelijk gesteld dat de club volgend jaar weer van de partij wil zijn. Voor St.-Gillis Waas betekenen de werkzaamheden meer dan alleen het niet starten van de Wim Hendriks Trofee. „We zitten hier met meerdere koersen, maar hoe dat dan allemaal geregeld moet worden is nog een vraag," aldus een zegsman van Vooruit. De bekende Omloop van het Waasland ondervindt nog geen hinder van de werkzaamheden, maar verliest volgend jaar op het eerste gezicht wel het aantrekkelijk ste gedeelte uit de profwielerwedstrijd. Volgens insiders liggen er nog genoeg andere mogelijkheden in de directe omgeving van St.-Gillis Waas. „Kasseien hebben natuurlijk aantrekkings kracht. Dat hebben we vorig jaar goed gemerkt," aldus Piet Apers van de wieier- en supportersclub Koewacht. De elfde uitgave van de Wim Hendriks Trofee gaat overigens gewoon door op zondag 25 april. Ofschoon er donderdag nog vergaderd wordt over de alternatieve parkoersen heeft Apers al fen andere route in gedachte. „Het is kort dag en daarom denk ik dat we kiezen voor een klassieker die louter en alleen over Axels grondgebied zal gaan. Ook voor het publiek is dat. aantrekkelijker. Het koersverloop kan beter gevolgd worden en een wedstrijd met kleinere ronden kan best wel eens een aantrekkelijker koersverloop laten zien. Ik zie die rondjes rond Koewacht best zitten," aldus Apers. Kruiningen - De Goese atletiekclub AV'56 houdt zaterdag 27 februari de zevende Inkelloop in Kruiningen. Een loop die open staat voor zowel KNAU-licentiehouders als trimmers. De af stand is tien Engelse mijl, 16,1 kilometer. Naast de tien Engelse mijl kan er ook een afstand van 9,1 kilometer gelopen worden. Beide afstanden gaan tegelijk om 14.15 uur bij sporthal Reimerswaal van start en bestaan uit één grote ronde. Er kan vanaf 13.00 uur worden na-ingeschreven in de sporthal, waar tevens was- en kleedaecomodatie aanwezig is. Terneuzen - De zaalvoetbalvereniging Kiss/De Ridder houdt zaterdag 1 mei in sporthal 't Zwaantje in Terneuzen voor de zeventiende keer het Zilveren Bierpul-toernooi. Deze keer wordt de bezetting opnieuw gevormd door twaalf regionale zaalvoetbalteams. In poule A zijn dat Bliek, 't Keldertje, Marine Service, Qutility, Terneuzen Bonded Stores en ZW Swinkels. Poule B wordt gevormd door W Dow, De Groote Slock, Maas Afbouw, W Crunchtime, Kiss/De Ridder en Mechielsen. De wedstrijden beginnen om 09.30 uur. Tussen de duels door worden de wedstrijden om de Gerrie Muhren-trofee afgewerkt. Dat is het inmiddels bekende treffen tussen regionale jeugd. Bedoeling is zo vaak mogelijk de bal hoog zien te houden. De finale van de Gerrie Muhren-trofee is om 16.10 uur en om 16.35 uur staat de finale van het Zilveren Bierpul-toernooi gepland. Wemeldinge - Voor de elfde keer wordt dit jaar door de biljartvereniging Scheldezicht uit Wemeldinge het inmiddels traditionele biljarttoernooi met open inschrijving gehouden. Sinds vorig seizoen heet dit het Henk Quakkelaar-toernooi, genoemd naar deze actieve bestuurder die pog steeds voor de organisatie zorgt. Met enige trots begint hij dan ook aan deze elfde editie, die op 8 april in café-bar Micha te Wemeldinge start. Nu al hebben verschillende kandidaat-deelnemers bij de organisatie te kennen gegeven dat dit biljartgebeuren zeer in trek is. Titelverdediger Guust Boonen van Delta uit Colijnsplaat is van de partij en met hem hebben al diverse leden van zijn vereniging zich aangemeld. Met enig optimisme verwacht men dat het aantal deelnemers van vorig jaar (84) overtroffen wordt. Van dat aantal deelnemers blijven er acht over voor de eindstrijd. Die strijden om drie geldprijzen en de gebruikelijk prijzen in natura. Tot en met 10 maart kan men zich opgeven bij Henk Quakkelaar of bij café-bar Micha te Wemeldinge. Het inschrijfgeld bedraagt 15 gulden. 'EN, ROTTERDAM-C, Van onze medewerker Fred Rabout 1 Hulst - Veertig jaar ge organiseerde atletiek in Hulst. RKHAV, of voluit Rooms Katholieke Hul- sterse Atletiek Vereniging, blikt terug in de tijd. Die tijdspanne wordt, zoals bij iedere club van die leef tijd, gekenmerkt door vet te en magere jaren. RKHAV werd geboren uit de schoot van de voetbalclub HW'24. Nog steeds hebben bei de clubs dezelfde kleuren. Blauw en geel zijn bekend tot ver bui ten de landsgrenzen. In dat blauw-geel was het onder de paraplu van HW'24 dat Willy Verpalen en broeder Bernardo de atletiek in 1953 serieus intro duceerden. Er was al eens eerder wat op dat gebied in Hulst ge weest. In 1934 koos men een bijzonder slechte datum uit op de eerste zondag van de vasten om iets van de grond te krijgen. De geestelijkheid was toen be paald niet bij dat gebeuren aan wezig. Terug naar de vijftiger jaren. In 1956 mocht de club met een eigen naam (RKHAV) verder. Problemen waren er al in 1957, toen er stemmen opgingen om ook vrouwen tot de club toe te laten. Voorzitter Verpalen was er tegen, kapelaan Van Gastel, zo vemeldt de geschiedschrijving, „was geen gemakkelijke". Be stuurslid eii mede-oprichter Wim Poppa was van mening dat er gediscrimineerd werd en stap te op. Later werden de vrouwen alsnog toegelaten. RKHAV maakte naam. Trainers met naam zoals Cas Malipaard, Dé Stolte, Jo Everaert, Lex van Rie en heden ten dage Piet Los- sie drukten en drukken hun .stempel op de club. De gouden van de club was in de zeventig, begin jaren tach- Het openbaarde zich al in de jaren, toen Willy Fer- als junior de toen hoog aangeschreven cross 'Le Soir' in België won. In het spoor van Fermont kwamen Piet Vonck, Jo en Arnold Schout, Wies van Hoye, Guust Bours, Hugo van Duyse, Jan van Laarhoven, Wil ly Verbiest en anderen. Ook bij de vrouwen met Brigitte, Karin,

de Stem | 1993 | | pagina 11