'Meer patiënten naar Antonius' GGD blijft toch in huidig pand Ondernemers pleiten voor meer bouwgrond in IJzendijke POLITIE rapport PLAATSELIJK nieuws CDA kritisch over geld Waterland Cultuurland Oude Vaart wint schaaktoernooi scholen Oostburgse wethouder heeft oplossing voor werkdruk ziekenhuis De Honte: ZEELAND C3 Blijspel Steense toneelvereniging Oplegger in sloot Automobilist uit de bocht Auto-inbrekers gearresteerd Met auto in sloot Controle Zaamslag Sas van Gent Terneuzen Rondleiding voor Rangers CDA Aardenburg bezoekt dorpen Burgemeester van Bergen op Zoom mogelijk dijkgraaf Verhuizing naar toekomstig zorgcentrum in Terneuzen niet haalbaar Rommelmarkt De Meerpaal de STEM WOENSDAG 24 FEBRUAR11993 Van onze correspondent Koewacht - De Koe- wachtse toneelliefheb bers kunnen zaterdag ge nieten van het jubileum- blijspel van de Steense toneelvereniging. Zowel in St.-Jansteen als in Hulst en Axel werd er door het publiek al enthousiast gereageerd op de fratsen van Gaston (Henk van de Branden) en zijn vrouw An- gèleken (Anny Coppeters), j als die besloten hebben naar Benidorm op vakantie te gaan. j in Benidorm wacht het echtpaar een paar verras singen. En voordat deze al lemaal zijn opgelost, is er heel wat afgelachen. Voor kaarten voor 'Wij gaan naar Benidorm' in Den Vlaschaard, zaterdag om 20.00 uur, kan men terecht bij mevrouw Elegeert en bij E. van Waes in Koewacht. jVan onze verslaggever IJzendijke - De Ondernemingsvere niging IJzendijke is diep teleurge steld dat de gemeente Oostburg niet snel voor meer bouwgrond zorgt in jic'. plaatsje. Want IJzendijke is een aantrekkelijk 'forensenstadje' voor mensen die in de kanaalzone wer den. Maar omdat er geen grond is om te bouwen wijken die allemaal uit naar nabij gelegen plaatsen als Biervliet, Philippine en Hoek. „Een voortvarend gemeentebestuur had juist in IJzendijke al lang bouwrijpe grond moeten hebben", aldus de onder nemingsvereniging. Die werd opgericht in april 1991 en heeft momenteel 36 leden. Een van de voornaamste doelen die de ondernemers zich stellen is het plaatsje opstoten in de vaart der volke ren door reclame te maken voor IJzen dijke als aantrekkelijk woonoord voor mensen die werken in de kanaalzone. Dat alles onder het motto: 'Met IJzen dijke terug naar de 18.000 inwoners'. Omdat er echter vrijwel geen woningen of bouwgrond te koop zijn in IJzendijke worden die plannen echter volgens de Ondernemingsvereniging gefrustreerd. De ondernemers wijzen erop twee jaar geleden al de wens om meer bouwgrond kenbaar te hebben gemaakt, maar nog steeds is daar geen zicht op. „Door het gemis aan bouwgrond wor den toch wel er gemakkelijk gezinnen naar de gemeente Terneuzen gestuurd, die ze ongetwijfeld met open armen ontvangt. We kunnen het niet genoeg benadrukken. Iedere dag dat bouw grond uitblijft, is een schadepost voor de IJzendijkse gemeenschap. Daarom dringen wij er bij de gemeente Oostburg nogmaals op aan met de grootst moge lijke spoed bouwgrond te realiseren", aldus de ondernemers. Bij afwezigheid van gemeentelijk voor lichter L. Polfliet was gisteren geen commentaar op de hartekreet van de IJzendijkse ondernemers te krijgen op het stadhuis in Oostburg. Axel - Gisterniiddag raakte op de Buthstraat in Axel in een bocht naar rechts de bestuur der van een truck met opleg ger, C. van de D. uit Oostkamp (B.) met zijn voertuig naast de rijweg. Het gevolg was dat het achsterste gedeelte van de op legger in een sloot terecht kwam. De oplegger moest door een takelwagen uit de sloot worden getakeld. De schade viel mee. Clinge - De automobilist W. W. uit Antwerpen raakte maandagavond op de Gra venstraat in Clinge vermoede lijk door het rijden met een te hoge snelheid uit de bocht. Het voertuig kwam tegen een lichtmast tot stilstand. Bij het ongeval werd W. gewond en moest worden overgebracht naar het streekziekenhuis De Honte in Terneuzen. Daar werd hem een bloedproef af genomen. De personenauto werd zwaar beschadigd. Hulst - De rijkspolitie in Hulst heeft gistermorgen rond vier uur twee Belgen op heter daad betrapt bij een inbraak in een personenauto van W. de S. uit Hulst. Het voertuig stond geparkeerd aan de Frans van Waesberghstraat in Hulst. Beide verdachten zijn ingesloten. Vogelwaarde - De bestuurster van een Britse personenauto raakte gistermiddag met haar voertuig in een sloot, gelegen langs de Schoolstraat in Vo gelwaarde. Zij en twee in het voertuig zittende kinderen kwamen met de schrik vrij. Het ongeval gebeurde doordat ze tijdens het naar rechts uit wijken voor een naderende te genligger en daarbij naast de rijweg in de berm terecht kwam en de macht over het stuur verloor. De auto werd aanzienlijk beschadigd. Zaamslag - Door de gemeente politie van Terneuzen werd gistermorgen op de Veerstraat in de bebouwde kom van Zaamslag een snelheidscon trole gehouden. Gecontroleerd werden 396 voertuigen. Daar van reden 30 bestuurders har der dan de maximaal toege stane snelheid van 50 kilome ter per uur en werden gever baliseerd. De hoogst gemeten snelheid was 77 kilometer. SOOS - De soos Terneuzen en omstreken houdt zaterdag een dansavond in cultureel cen trum De Speye te Sas van Gent. De muziek wordt weer verzorgd door het Duo Hol lywood. Er wordt bingo ge speeld en een loterij gehouden. Aanvang 20.00 uur. KOERSBAL - Door de Bond voor Ouderen werd in De Ro- selaer een koersbalwedstrijd gehouden waaraan zestien personen deelnamen. Uitslag: 1. J. de Pan/A. de Buck, 2. G. de Martelaere/A. Vale, 3. M. Wegman/mevrouw Vale. BURGERLIJKE STAND - Geboren: Marieke, dv J. Rie- mens en M. de Footer; Naomi, dv S. de Zeeuw en L. Simonse; Jordy, zv A. van Eijk en O. de Zutter; Maxim, zv Jasamonah en K. van Haeren; Pieter, zv W. Dees en J. van Westen. Getrouwd: Rachid Kramessi en Ilse de Visser; Bülent Ak- kaya en Nelleke Keuker. Overleden: Janna van Alten, 75, wed v J. van Drongelen; Jacobus Priester, 82; Jacobus Crince, 73; Ebrina Verlinde, 73, wed v K. Haak; Arij Wee- da, 71; Matteus de Vos, 75; Cornelis Eckhardt, 85. Van onze verslaggever 'Oostburg - De CD A-fractie in de gemeenteraad van Oostburg staat niet te trappelen om drieduizend gulden gemeenschaps geld te geven aan de organisatoren van de manifestatie Waterland Cultuurland in Waterlandkerkje. De CDA'er J. Quist fronste giste rochtend tijdens de vergadering van de commissie welzijn de wenkbrauwen over het voorne men van burgemeester en wet houders die subsidie wel te ge ven. Quist kreeg van welzijnsambte- naar W. van Vliet bevestigd dat de manifestatie vorig jaar zo'n 250 tot 300 bezoekers had ge trokken. Dat betekende volgens de CDA'er dat de gemeente en de provincie Zeeland per kaartje een tientje of acht bijspijkerden. „En dat vind ik nogal fors", aldus Quist. „Ik voel er niet veel voor de manisfetatie nog langer het voordeel van de twijfel te geven." Hij kreeg bijval van Van onze verslaggever IJzendijke - De Rangers, de jeugdleden van het Wereld Na tuur Fonds, in Zeeuws-Vlaande- ren krijgen vanavond een rond leiding in de dierenkliniek van IJzendijkenaar Pol van de Vij ver. Het is de eerste activiteit die de nieuwe mentor van de Zeeuws-Vlaamse Rangers, Lilian de Wever, heeft georganiseerd. De bezichtiging van de dierenk liniek is van 19.00 tot 20.30 uur. Van onze verslaggever Aardenburg - De leden van de CDA-fractie in de gemeenteraad van Aardenburg maken de ko mende weken een rondje door de dorpen om uit te vinden welke wensen of kritiek de bevolking heeft. De eerste bijeenkomst is woens dag 24 februari om 20.00 uur in de Hof van Eede in Eede. De andere bijeenkomsten zijn vrij dag 26 februari (20.00 uur, Dorpshuis in Sint Kruis), vrijdag 5 maart (20.00 uur, De Heksen ketel in Draaibrug) en vrijdag 12 maart ('s Lands Welvaren in Aardenburg). Alle inwoners zijn welkom een steentje bij te dragen aan de discussie over de leefbaarheid in de gemeente Aardenburg. commissielid H. van der Weegen (Dorpsbelangen en Toerisme). Wethouder L. Cuelenaere-Faes en Van Vliet probeerden de twee criticasters op andere gedachten te brengen door er onder andere op te wijzen dat de manifestatie van hoge kwaliteit is en Oost burg extra uitstraling bezorgt. De wethouder voegde daaraan toe dat drieduizend gulden ge meentegeld het maximum is dat het college bij wil dragen. Van onze verslaggever Bergen op Zoom - Burge meester P. Zevenbergen van Bergen op Zoom maakt een zeer grote kans om benoemd te worden tot dijkgraaf van het Hoogheemraadschap van Delftland in Zuid-Holland. Dat is gisteren in kringen rondom de burgemeester ver nomen. Zelf wilde hij het be richt niet bevestigen. Zevenbergen staat als eerste op de voordracht voor de functie bij het grootste Hoogheemraad schap van Nederland. Midden volgende maand wordt beslist wie de functie krijgt. Zevenbergen (WD) is sinds 1981 burgemeester in Bergen op Zoom. Daarnaast vervult hij meerdere functies binnen de wa terschapwereld, zo is hij onder meer bestuurslid van waterschap De Agger en het Hoogheemraad schap West-Brabant. Ook is hij voorzitter van het Streekgewest Westelijk-Noord-Brabant. Oud-Bergenaren E. Nijpels, nu burgemeester in Breda en voor zitter van het Stadsgewest Bre da, en P. van der Velden, burge meester van Nieuw-Ginneken en voorzitter van het Regionaal Overleg Zorg voor verstandelijk gehandicapten West Noord-Bra- hant, namen gisteren symbolisch afscheid van Zevenbergen op de Grote Markt in Bergen op Zoom terwijl de vastenavendoptocht langstrok. Beiden hebben nog onder Zevenbergen in de Bergse gemeenteraad gezeten. Van onze verslaggever jtarold de Puysseleijr Oostburg - De werkdruk ,jn het streekziekenhuis De Honte in Terneuzen is op te lossen door meer patiën ten op te nemen in het lAntoniusziekenhuis in Oostburg. (Daar is immers sprake van leeg staande bedden. De directie van de ziekenhuisgroep Zeeüws- flaanderen slaat op die manier Wee vliegen in een klap: er is ten oplossing voor de werkdruk in De Honte te Terneuzen en er toeft geen afdeling te sluiten in jiet Antoniusziekenhuis. Cat standpunt verwoordde wet houder L. Cuelenaere-Faes van de gemeente Oostburg gisteroch- Jend tijdens de rondvraag van de «ergadering van de commissie ,welzijn. De mening van het Oostburgse lollege van burgemeester en wethouders strookte met de ge dachten van het gemeenteraads lid H. van der Weegen (Dorpsbe langen en Toerisme). Hij greep de berichtgeving over de op han den zijnde sluiting van een van de vijf afdelingen in het Oost burgse ziekenhuis aan om op nieuw de verontrusting van zijn (ractie uit te spreken over de ontwikkelingen in het Antonius. „Als ik hoor dat er in Terneuzen wachtlijsten in de verpleging Zijn en er hier leegstand is, dan lijkt het mij de normaalste zaak van de wereld het Antoniuszie kenhuis beter met patiënten te bevolken", aldus Van der Wee- jen. Wethouder Cuelenaere meldde de leden van de commis- lie welzijn overigens dat burge meester en wethouders al veel langer op de hoogte zijrt'van de foorgenomen sluiting van een afdeling in het Antoniuszieken huis. Geen gevaar Pe directie van de ziekenhuis- groep is van mening dat er zon- per pijn een afdeling in Oostburg dicht kan. Het functioneren van het ziekenhuis loopt daarmee geen gevaar. Integendeel, de di rectie verwacht dat door het aantal leegstaande bedden op ten afdeling te concentreren en die vervolgens te sluiten de voor- estane groei van de capaciteits- ezetting met vijftien procent zeerwel haalbaar is. «We zijn constant bezig onze mening kenbaar te maken en Van onze kant te laten weten dat het ziekenhuis in Oostburg in zijn huidige vorm in stand moet blijven. Maar heel eenvoudig is jat niet", aldus wethouder Cue lenaere. Directeur G. Ramaekers van de ziekenhuisgroep respecteerde bet dat het gemeentebestuur van Oostburg mee zoekt naar oplos singen maar reageerde verbaasd op de suggestie van het Oost burgse college. Volgens hem is die ook niet werkbaar: „Als je Oostburgers niet naar het mid den (Terneuzen, red.) mag bren gen, waarom dan wel inwoners uit het oosten en midden van Zeeuws-Vlaanderen naar Oost burg brengen?" Terwijl de eerste steen wordt geslagen, kijkt een bouwkundige nog even of alles wel volgens plan gaat. foto-s wim kooyman Van onze verslaggever Terneuzen - De GGD blijft gehuisvest in het pand aan de Korte Kerkstraat in Terneuzen. Het bleek vooral bouwtech nisch niet mogelijk om een plaats te krijgen in het nieuwe zorgcentrum aan de Steenkamplaan. Directeur H. Damen van de Stichting Beheer Thuiszorg, zei dat gisteren na afloop van de officiële start van de bouw van het zorgcentrum. Gedeputeerde Staten vroegen enige tijd terug te bekijken of het zorgcentrum plaats kon bieden aan de GGD. „Naar aanleiding van die vraag hadden we een gesprek met de directie van de GGD. We kwamen tot de conclusie dat van een verhuizing wordt afgezien". Eerste paal De eerste paal van het zorgcentrum werd gisteren geslagen door wethouder P. Hamelinck van Terneuzen. In dit nieuwe gebouw komen de Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaanderen, de Stichting Algemeen Maatschappelijk Werk, de Stichting Jeugd en Gezin en de Opname-Adviescommissie bejaardenoorden en verpleeghuizen voor Axel, Sas van Gent en Terneuzen onder een dak. Hamelinck blikte terug naar twee jaar geleden toen de gemeente signalen kreeg van de instellingen voor een nieuwe gezamenlijke huisvesting. „Het traject is kort geweest", kenschetste hij de in zijn ogen korte tijd waarin het zorgcentrum tot stand kwam. „Het is niet altijd even gemakkelijk geweest. Als gemeente zijn we soms diep gegaan. Zo zijn we schappelijk omgesprongen met bijvoor beeld de grondprijs". Motor R. van de Wijnckel, vice-voorzitter van de Stichting Beheer Thuiszorg, loofde de rol van de gemeente. Deze stichting is de eigenaar van het gebouw. „Binnen achttien maanden stond het zorgcentrum op papier. Dat kwam met name door de inzet van de gemeente. Met name wethouder Hamelinck is de stuwende motor geweest. Hij is de man die de drie ton van de provincie heeft binnengehaald". Van de Wijnckel refereerde aan eerdere plannen van de toenmali ge Kruisvereniging Zeeuws-Vlaanderen voor verbouw van het pand aan de Van Steenbergenlaan. „Maar toen de fusie met de toenmalige Stichting Gezinshulp eraan kwam waren we genood zaakt te zoeken naar nieuwe huisvesting. Want het is van de gekke om op twee locaties te zitten. En de gemeente had ook wat aardige plannen". Hoofdaannemer Leenhouts was zeer verguld met de bouw van het zorgcentrum. „Voor ons een hele zorg minder. Het zorgt toch voor werkgelegenheid. In een tijd dat die werkgelegenheid terugloopt". Het zorgcentrum moet in november klaar zijn. Van onze correspondent Terneuzen - De openbare basisschool De Meerpaal in Terneuzen bestaat dit jaar 20 jaar. Daarom moet de jaarlijks terug kerende rommelmarkt, op 6 maart, een grootse gebeurtenis worden. Naast de Vlaamse kermis met nieuwe spelletjes, en de buttonshop is er ook weer een koffieshop met warme Oudhollandse wafels, en een snoep- kraam. Nieuw dit jaar is de 'knuffels-kraam' en een 'planten-shop'. Bij het regelmatig draaien de rad van avontuur zijn zoals gewoonlijk mooie prij zen te winnen. De kinderen van De Meerpaal lopen te vens een sponsorloop. De opbrengst daarvan gaat ge deeltelijk naar een goed doel. Dit alles vindt plaats in en rond de De Meerpaal aan de Sloelaan 41 in Ter neuzen, van 10.00 tot 15.00 uur. Na negen scnaaKronaen vol gens het Zwitsers systeem won gistermiddag basisschool Oude Vaart het schaaktoernooi, ge organiseerd door de schoolsportcommissie in sa menwerking met schaakclub Terneuzen. Aan het toernooi werd deelge nomen door 22 teams, bestaan de uit vier spelers. Er werd gespeeld voor een scholen- klasssement en een persoonlijk klassement. Het team van de Oude Vaart wist in de ochtenduren de eindzege al veilig te stellen. De eerste drie van de einduitslag mogen naar de provinciale voorronden op 13 maart in Wilhelminadorp. Dat zijn: Oude Vaart, Stelle 1 en Pr. W. van Oranje. De rest van de uitslag: 4. Reu- zenhoek 1, 5. ex aequo Reuzen- hoek 2 en Meerpaal, 7. Op de Hoogte, 8. Stelle 2, 9. Oude Vaart 2, 10. Stelle4/Op Weg. Het persoonlijk klassement werd gewonnen door Michiel van de Windt en Peter Goudswaard, beiden met 9 punten uit 9 wedstrijden. foto wim kooyman

de Stem | 1993 | | pagina 17