PLAATSELIJK nieuws ZAKEN nieuws DAG klapper Stralend zonnetje lokt velen naar langste optocht van Zeeland schietingen kaartingen CARNAVAL IN DE REGIO TTE PIELAAT- )CQUIJT Koewacht Lamswaarde Nieuw-Namen rOINETTE iT-COCQUIJT Terhole Zuiddorpe Heikant St.-Jansteen Open Huis bij Joke Pouwels KAARTINGEN SCHIETINGEN SUCCES VERLENGD I MAART A.S. WOENSDAG 24 FEBRUAR11993 DE STEM lij door het plotselinge rouw 5 echtgenoot Roger, haar b sterkte toe om dit verlip* VIER AMBACHTEN - De oudheidkundige kring De Vier Ambachten houdt donderdag 4 maart een bijeenkomst. Dan komt Frans de Block uit Wachtebeke met verhalen on der de titel 'Smokkelverhalen 1935-1950'. De bijeenkomst in gemeenschapscentrum De Vlaschaard begint om 20.00 uur. KOERSBAL - De Katholieke bond vor ouderen hield een koersbalwedstrijd in De Lieve. Uitslag: 1. M. van Vlierbergen/L. de Bot, 2. J. Deruyck/A. Smet, 3. T. Heirman/L. Kegels. stuur en leden menvereniging V.Z.V. >ofdplaat :uari 1993 KOERSBAL - De Katholieke Bond voor Ouderen hield een koersbalwedstrijd. Uitslag: 1. E. van Waterschoot/P. Roelands, 2. J. Platjouw/A. Lau- wers, 3. L. Sala/E. van Driessche. OPTOCHT - De uitslag van de kinderoptocht van De Mollen is als volgt: Enkelingen: 1. Jelle van Damme 721/2 punt, 2. Kevin de Meyer 72, 3. Daphne van Damme 70)4 punt. Kleine groepen: 1. Debby en Danky van de Branden 75 punten, 2. Sven en Geer Leenknecht 64. Grote groepen: 1. De Vjusgjut- tekes 81 punten. KOERSBAL - De Katholieke Bond voor Ouderen held een koersbalwedstrijd in het dorpshuis. Uitslag: 1. W. Cambeen/A. van Driessche, 2. C. Freijzer-van Hoeij/ M. Freijzer-Sponselee, 3. G. Freij- ser-Hemelaar/A. van Delft-Witte- man. !ar een gewaardeerd mede eleven gaat vooral uit naai en verdere familie. directie en medewerkers Stichting Thuiszorg -Vlaanderen KOERSBAL - Het Gecoördi neerd Ouderenwerk hield een koersbalwedstrijd in 't Kaaike waaraan achttien personen deelnamen. Uitslag: 1. F. de Meij/A. Audenaer- de, 2. R. de Block/H. van Waes, 3. A. Talboom/A. Roeland, poedelprijs: E. Bracke/R. Baert. FILMAVOND - Postduiven vereniging Heikant houdt za terdag 27 februari een duiven- filmavond. De films tonen beelden van Chateauroux NPO-vlucht van de gebroeders Van Houte uit Heikant, de nationale St.-Vincent van A. van Esch uit Eindhoven en internationaal Pau van J. Wal pot en zoon uit St.-Philips- land. De bijeenkomst in het clublokaal aan de Julia- nastraat begint om 19.30 uur. nkbetuiging lijk iedereen persoonlijk te rees er van overtuigd, dat ing bijzonder gewaardeerd ifscheid van onze vader, SLOMMAERT el waardevol te weten, dat ons veel heeft betekend. e kinderen Blommaert tari 1993. KOERSBAL - De Katholieke Bond voor Ouderen hield een koersbalwedstrijd waaraan 35 Bersonen deelnamen. itslag: 1. C. Verwey/E. de Smet, 2. W. de Windt, 3. R. de Smet. Kloosterzande - Het textielhuis Joke Pouwels, Groenendijk 15 in Kloosterzande houdt twee dagen open huis. De winkel is verbouwd en volgens de eigenaresse na enkele noodzakelijke verbeteringen weer optimaal te gebruiken. Het geheel oogt modern en de collectie komt door de uitgekiende opstelling goed uit. Vrijdag kunnen de klanten en belangstellen den de nieuw ingerichte zaak bekijken. De open dagen zijn vrijdag 26 februari van 9.00 tot 20.00 uur en zaterdag 27 februari van 9.00 tot 16.00 uur. Iedereen is dan van harte welkom om onder het genot van een drankje de winkel en de nieuwe collectie te bekijken. Zo dorstig als een paard in de optocht van het Kloorianenrijk. De grote tvagens banen zich een weg door het publiek. Van onze verslaggever Huist - De laatste dag van het carnaval bleken de weergoden het leutfeest toch nog gunstig gezind. Na drie dagen guur weer gingen de activiteiten gisteren door onder een stralend zonnetje. Carnavalvierders die de afgelopen dagen thuis waren gebleven besloten gisteren om zich alsnog in het feestgedruis te storten. Het absolute hoogtepunt van de laatste carnavalsdag in Oost- Zeeuws-Vlaanderen was zoals gewoonlijk de optocht in Kloosterzan de. Duizenden toeschouwers stroomden het Kloorianenrijk binnen en posteerden zich langs de route. Veel carnavalvierders bleven na afloop hangen in Kloosterzande en in de horeca-bedrijven was het dan ook een drukte van jewelste. Tevreden konden de Kloorianen terugzien op een fantastische afsluiting van het vierdaagse leutfeest. Veel bezoekers De Kloorianen kenden met in totaal 44 wagens weer de langste optocht van Zeeland. Er deden 33 buitenwagens mee, zes binnenwa- gens en'vijf prinsenwagens. Er waren ontzettend veel bezoekers om de stoet te bewonderen. Het was goed te merken dat afgelopen weekend velen thuis waren gebleven vanwege het slechte weer en dat deze nu dankzij het zonnetje naar Kloosterzande waren gekomen om de produkten van de wagenbouwers te bekijken. De uitslag: Enkelingen: 1. Pia Nest, 2. Oleg Popov, 3. Clown. Duo's: 1. Zwelbast, 2. Marionet, 3. Harlekijnen. Groepen van 3 tot 8 personen: 1. Hartebrekers, 2. Groenendijkse Disney, 3. De Riskja Chinezen. Groepen van 9 en meer personen: 1. Spaanse dans, 2. Clownenkiosk, 3. Sneeuwwitje. Buitenwagens: 1. Van alle markten thuis (Graauw), 2. Carnaval in Rio, 3. We gaan al elf jaar mee (Graauw). Binnenwagens: 1. Disco Love, 2. De reizende man, 3. De Klepzeikers. strijd voor de jeugd en èen lampionoptocht. Rond acht uur gistera vond meldden de allersterksten zich voor de allerlaatste kroegen tocht. Om middernacht werd het Hulster carnaval officieel afgeslo ten met vuurwerk, maar het feest ging voor velen toch nog door tot in de vroege uurtjes. SINGERyHUI Sport en spel In Sint-Jansteen had men een aardige activiteit bedacht in de vorm van een sport en spel. Zo was er een kampioenennüddag in het Centrum en spelen in café Sport en in Den Ouden Arend. De echte carnavalvierders schoven aan tijdens de boerenmaaltijti in De Kroon, die werd opgeluisterd door de Rattenband. Even een bodempje leggen om er nog één keer flink tegenaan te gaan. In de Warande vierden ook de ouderen hun carnavalsfeest. Feest was het ook weer in Clinge, bij het carnavalsbal in De Sterre, het bejaardenbal in Malpertuus en een limonadebal in De Land bouw. Oost-Zeeuws-Vlaanderen kan terugkijken op vier geslaagde carnavalsdagen. Het weer werkte niet altijd even mee, maar het plezier was er zeker niet minder om. Clinge - ANBO, 57 personen. Joke ren: 1. P. van Itegem, Clinge; 2. mevrouw Cornelissen-Verbraeken, Hulst; 3. mevrouw Ras-Danckaert, Cligne. Stand kampioenschap: 1. P. van Itegem, 2. A. de Bruijn, 3. G. Rottier-Driessen. Nieuw-Namen - De Verenigde Kaarters: 1. L. Timmermans-R. Sturm, 2. L. van Roeyen-J. Gillis, 3. F. de Bleyser-G. Geleyn. Nieuw-Namen - Moed en Geduld: 1. A. Boeckling-J. Vermeersen, 2. H. Rooman-G. Beletter, 3. A. Thiele- man-A. Verhulst. Terhole - Zaal De Kroon, 34 perso nen. Bieden: 1. J. de Vos, 2. me vrouw Lucasse, 3. J. Tieleman. Jo keren: 1. mevrouw De Bruyn, 2. F. Pieters, 3. mevrouw Bogt. Kloosterzande - Zaal De Reizende Man, 44 personen. Bieden: 1. A. de Bruyn, 2. E. de Kort, 3. J. Schalje. Jokeren: 1. A. de Waal, 2. mevrouw Giezen, 3. mevrouw De Bruyn. Hulst - Bond voor Ouderen, zaal De Lieve, 52 personen: 1. mevrouw Sturm, 2. P. van Ietegem, 3. C. Boone. Axel - Kantine W Axel, 61 perso nen. Jokeren: 1. A. de Beer, 2. J. Verbogt, 3. Ch. de Koning. Bieden: 1. R. Verhelst, 2. F. Lensen, 3. Th. Bos. Sas van Gent - Zaal De Engelen roos, veertig personen. Bieden: 1. T. Bleyenberg, 2. mevrouw Hoeks, 3. mevrouw Samijn. Jokeren: 1. me vrouw De Pan, 2. A. Smit, 3. R. Balriso. Koewacht - Bond voor Ouderen, zaal De Lange Akkers, twintig per sonen: 1. E. Sturm, 2. mevrouw Sturm, 3. A. Bonne. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, 27 personen. Bieden: 1. mevrouw Goos- sen, 2. mevrouw Van Laar, 3. me vrouw Lucasse. Jokeren: 1. me vrouw De Bruyn, 2. mevrouw Tiele man, 3. mevrouw De Kort. Hulst - Zaal Time Out, twintig personen. Jokeren: 1. mevrouw Do- mines, 2. mevrouw Van de Lee, 3. mevrouw De Bruyn. Bieden: 1. me vrouw Tilleman, 2. F. Piessens, 3. A. de Bruyn. Westdorpe - Zaal Concordia, 25 personen. Bieden: 1. R. D'Haene, 2. A. de Caluwé, 3. R. Dumez. Graauw - Bond voor Ouderen, ge meenschapshuis, 35 personen. Bied- ne: 1. A. de Bruyn, 2. mevrouw De Bruyn, 3. C. van Hooye. Hulst - Zaal De Kroon, 48 personen. Jokeren: 1. E. Bogaert, 2. mevrouw Frusch, 3. N. van Delft. Bieden: 1. L. Jaarsveld, 2. J. Rombout, 3. R. Ver meersen. Kloosterzande - Zaal De Kombuis, 25 personen. Bieden: 1. C. de Kort, 2. L. van Goethem, 3. R. Verschuren. Jokeren: 1. mevrouw Pauwels, 2. mevrouw De Waal, 3. P. de Waal. Hulst - Zaal Blommaert, twintig personen. Jokeren: 1. mevrouw Ro- drigo, 2. mevrouw De Bruyn, 3. mevrouw Haulez. St.-Jansteen - Zaal De Sport, 27 personen. Bieden: 1. L. Jaarsveld, 2. 1. de Winkel, 3. mevrouw Elegeert. Jokeren: 1. F. Segers, 2. mevrouw De Nijs. Axel - Zaal Boemerang, 54 perso nen. Bieden: 1. F. de Beer, 2. J. de Fuyter, 3. L. Riemens. Jokeren: 1. mevrouw Lippens, 2. mevrouw Ing- hels, 3. mevrouw Dieleman. Sluiskil - Zaal Atlanta, 72 personen. Bieden: 1. J. van de Sande, 2. E. Buyse, 3. J. Picavet. Jokeren: 1. mevrouw Dubbeldam, 2. mevrouw Meyer, 3. mevrouw Dieleman. Hengstdijk - Camping De Vogel, 71 personen. Bieden: 1. J. van Oosten de, 2. D. van de Berge, 3. J. Lau were. Jokeren: 1. mevrouw Pauwels, 2. mevrouw Van de Vijver, 3. me vrouw De Waal-Tieleman. Axel - Showband Axel, clubge bouw, 66 personen. Bieden: 1. R. Dieleman, 2. J. de Neve, 3. M. Jan sen. Jokeren: 1. mevrouw De Ruyter, 2. mevrouw Lippens, 3. mevrouw De Feyter. Vuurwerk In Vossenstad Hulst trok de traditionele Boerenbruiloft weer door de binnenstad. Maar er was nog veel meer te doen. zoals een ballonwed- 's-Heerenhoek - Verenigde sociëtei ten, 31 schutters. Eerste hoge vogel: E. Nutzman, Ellewoutsdijk; tweede hoge vogel: M. Wisse, Terneuzen; eerste zijvogel: A. Boonman, tweede zijvogel: M. Verdonk, derde zijvogel: H. van de Dries, allen 's-Heeren hoek; grootste aantal (8): L. de Jon ge, Kwadendamme; eerste klep: H. Boonman, 's-Heerenhoek; tweede klep: C. Jeremiasse, Ellewoutsdijk; derde klep: R. Ossewaarde, Wolp- haartsdijk; vliegende vogels: A. Boonman en M. Wisse. Medailles: E. Nutzman, L. de Jonge en H. Boon man. Yerseke - Diana, doelen van St.-Se- bastiaan, 88 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: J. Harinck, Kloetinge; tweede hoge vogel: W. Smid, Yerse ke; eerste zijvogel: A. van Es, Ro- soendaal; tweede zijvogel: L. Rent meester, derde zijvogel: J. Boelens, beiden Oezande; vierae zijvogel: O. Meeuwse, Kloetinge. Wip 2: Eerste hoge vogel: H. Boonman, 's-Heeren hoek; tweede hoge vogel: J. de Bruin, Wemeldinge; eerste zijvogel: H. Rentmeester, Ovezande; tweede en derde zijvogel: A. Hoogstrate, Kloetinge; vierde zijvogel: M. Kriek- aard, Yerseke; vliegende vogels: A. Hoondert, Ovezande en L. de Jonge, Heinkenszand. Koewacht - Zaal 't Hoekske, 48 schutters. Hoge vogel: Th. Geerts, eerste zijvogel: R. D'Hondt, tweede zijvogel: J. Verstraten, grootste aan tal (4): P. van Petegem. Walsoorden - Bejaardenschieting, zaal Rue du Nord, zestien schutters. Hoge vogel: F. de Meyer, eerste zijvogel: C. Rottier, tweede zijvogel; A. Cocqheyt, grootste aantal (5): A. Verhoeven. Hulst - Zaal De Kroon, achttien schutters. Eerste hoge vogel: L. van Kerkhoven, tweede hoge vogel: W. van Delft, eerste en derde zijvogel: L. Auwerse, tweede zijvogel: P. van Rijsewijk, vierde zijvogel: mevrouw De Waal, grootste aantal (11): E. Staelens. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 26 schutters. Hoge vogel: F. de Meyer, eerste zij vogel: R. D'Hondt, tweede zijvogel: J. van Heese, groot ste aantal (7): D. de Bakker. Hulst - Zaal Blommaert, 32 schut ters. Hoge en eerste zijvogel: E. Staelens, tweede zijvogel: A. de Waal, grootste aantal (7): R. Sterkx. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, 42 schutters. Hoge vogel: A. D'Hert, beide zijvogels: H. de Smet, grootste aantal (6): M. D'Hondt. Koewacht - Zaal 't Hoekske, 48 schutters. Hoge vogel: D. Meersdam, eerste zijvogel: F. Martens, tweede zijvogel: L. van Barselaere, grootste aantal (4): D. van Audenaerde. De Euro-rups trekt aan de Kloorianen voorbij. Kloosterzande gooit Hontenisse in de aanbieding. financiering door Fiat maar I te betalen. En dat kan u zo'n Bovendien krijgr n vnnr UW f meer terug dan gebruikelijk, t tevens voor de Fiat Fiorino, el bij ons langs en informeer fAGENS. aama WOENSDAG CLINGE - Café De Gouden Kroon, 20 uur prijskaarting. -Malpertuus, ANBO, 13.30 uur, koersbal. HULST - Café De Landbouw, 20 uur prijs kaarting. AXEL - Gregoriuscentrum, 14 uur, koers bal voor ouderen. De rolstoel-polonaise tijdens het bal van De Sterre in Clinge. Inhaken en meezingen in Clinge. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE

de Stem | 1993 | | pagina 15