meert s L Qfl Effect bezig aan goede seizoen Osmund Ogali gouden greep Lilian de Kort verrast Margriet Buyze Cees Wissel presteert knap in Hulst Piet Westerweele stopt zegereeks Ignace van Nevel Van de Griendt winnaar voor eigen publiek MEULEN v.o.f. (MIDDAGEN Hoek is een club die aan de weg timmert en blijft verbazen I lik jaren VOOR RULES ïssen 42.50 per uur SPORT ZEELAND Terneuzenaren draaien mee in middenmoot kampioensklasse (soons Hoeslaken >n matrashoes tenhanddoeken George de Bakker weg bij Axel Yoorwedstrijden NK driebanden groot biljart SPORTNIEUWS KORT Frietstal verovert kampioenschap Krokusloop Hulst goed bezet Leonore van Glansbeek succesvol Morres plaatst zich voor finale Nipte zege vrouwen GSC ARI 1993 X aldj i verkopen wij tijdelijk, j Je voorraad Is beperkt. ïasi, 400 gr. - 'II LS# i gemerceriseerde frisse zomerkleuren. f y| f ca. 125 meter, btten a 50 gr. cht zijn, Tiagen wij u hierrooi uw begiip »om, Antwerpsestraat 133. Dl-Markten in Nederland! je NU start dan: e rij-examen OOl 178 - St. Jansteen ulst rganiseert op woensdag 3 l op vrijdag 5 maart 1993 tussen 3.00 uur en 16.30 uur len, die het afgelopen jaar, 1 januan et 1 januari 1993, aangifte hebben irlies en/of diefstal van hun fietsen en/of bromfiets, eert wel, dat de aangevers de kopie lun aangifte meebrengen, worden deze fietsen en bromfietsen s reguliere fietsenhandel in de regie- Istedeweg 52, tel. 01140-1365® ]l/an onze tafeltennismedewerker jlerneuzen - Effect 1 blijft pezig aan een goed seizoen. [De Terneuzense tafeltennis sers draaien goed mee in de middenmoot van de Zeeuwse jampioensklasse en wisten je voorsprong op de degrada- liekandidaten afgelopen ueek verder te vergroten. In eigen huis vesloeg Effect het bezoekende Big Smash 1 met 5-4. TAFELTENNIS Toch zag het er lang naar uit dat je Terneuzense overwinning be duidend ruimer uit zou vallen. In bet grootste gedeelte van de wedstrijd toonde Effect zich de betere ploeg. Afgezien van een .nisstap van Frank Bracke tegen opponent Simonse werden alle partijen in Terneuzens voordeel beslist. Snel liep Effect uit naar een 6-1-voorsprong, maar toen stokte de produktie. Ronnie de Jong verslikte zich in drie games in Koos van Rooyen, waarna Peter Francke tegen Simonse hetzelfde overkwam. Biggeker- kenaar Rob Koole wist de schade voor zijn ploeg nog verder te beperken door Frank Bracke te verslaan. De toekomst voor SAR 2 begint er in de hoogste klasse met de week donkerder uit te zien. Het Kloosterse team lijdt al weken nederlagen en het duel tegen Roskam/MZ 3 vormde daarop geen uitzondering. Jo Bogaert zette SAR nog wel op 1-0 met een overwinning op Peter van Iren, maar daarna kwam SAR er nog slechts sporadisch aan te pas. Na de gelijkmaker ten koste van Bas Kindt miste Joop Maas het geduld om in een lange partij tegen Duininck 2-1 aan te teke nen. In plaats daarvan liep het Middelburgse Roskam/MZ vlot uit naar 1-7 voordat SAR iets terug kon doen. Het werd ten slotte 3-7. Omdat Big Smash een punt meer aan het totaal toe voegde staat SAR nu alleen op de onderste plaats. In het ver volg moet de ploeg het boven dien nog een aantal keren zon der Bogaert stellen, hetgeen de degradatiestrijd er voor SAR niet eenvoudiger op maakt. In de tweede klasse kreeg Effect 2 met de keerzijde van de me daille te maken. Na de uitste kende winst op Westerzicht was Roskam/MZ 5 deze keer een maatje te groot voor de Terneu- zenren. SAR 3 deelt in de malai se van het tweede team van de Kloosterse club. Onvolledig spe lend leed het team een 8-2-ne- derlaag bij koploper Arnemui- den 2. Omdat daarnaast Wester zicht 2 een verrassende zege op 't Zand boekte heeft ook SAR 3 nu de bodem van het klassement bereikt. ONA 1 blijft de koppositie in de derde klasse versterken. De Oostburgers liepen verder uit door Effect 3 in Terneuzen met 2-8 te kloppen. De voorsprong van ONA groeide tot acht pun ten omdat STV 1 tegen Reynaert 1 niet verder kwam dan 6-4. De Sasse nummer twee miste daar bij opnieuw Henk Janssen. Zijn vervanger Frits Bakker kwam tegen de Hulstenaren niet tot scoren. RDT 1 rukte op naar de derde plaats. De formatie uit Lamswaarde was met 8-2 ster ker dan Den Dijk 1, dat de stand tot 2-2 in evenwicht hield. UITSLAGEN Kampioensklasse: Roskam/MZ 2-Zand 3 7-3, Effect 1-Big Smash 1 6-4, SAR 2-Roskam/MZ 3 3-7. Tweede klasse A: Roskam/MZ 5-Ef- fect 2 9-1, Westerzicht 1-Zand 6 6-4, Arnemuiden 2-SAR 3 8-2. Derde klasse C: RDT 1-Den Dijk 1 8-2, Reynaert 1-STV 1 4-6, Effect 3-ONA 1 2-8. Vierde klasse D: STEEN 1-Effect 4 0-10. Vierde klasse E; STV 2-Den Dijk 2 8-2, Reynaert 3-SAR 4 3-7. Vijfde klasse B: RDT 21-Reynaert 4 4-6, Den Dijk 3-HCG 2 4-6, SAR 5-STV 3 4-6. Zesde klasse B: Den Dijk 4-SAR 6 7-3. JUNIOREN Eerste klasse: Reynaert 3-Arnemui den 2 0-10. PUPILLEN/WELPEN Eerste klasse: Big Smash 3-SAR 3 2-8. Van 100% katoen, matrasmaat: 00 cm., kreukherstellend. Keuze se uni-kleuren, die uitstekend te combineren zijn met onze dekbedovertrekken. katoen en sre vezels, om aan- istiek, asmaat: cm. V Afmeting: 50 x 50 cm, er 2 stuks. Door onze medewerker Rinus Verberkmoes Hoek - Zaterdagmorgen half elf. Samen met Osmund Ogali aan het ontbijt in De Instuif. De voorbereiding op het duel met DOVO is ingezet. „Ik heb gebeden voor de zege. We winnen. Ik voel bet," zegt Osmud Ogali. Enkele uren later wint Hoek met 3-2 door drie goals van de Nigeriaan. Osmund Ogali, wie is hij? Een profeet, verlosser, charlatan, een gedreven voetballer of de zoveel ste joker uit den vreemde die rich aanmeldt. Een praatje met jle 23-jarige Nigeriaan levert tiet al teveel op. God is zijn Mes. Althans, alles wat hij doet, Maat daar in het teken van. ftrbindingen leggen tussen het verleden en de toekomst is die zaterdagmorgen moeilijk. Zelfs door hem op handen gedra- in gastheer Leo en echtgenote Betsy van Woerkom kunnen de grauwsluier niet optillen. Osmund Ogali geniet intussen. Van zijn ontbijt en van de con versatie. Zo zelfs dat hij terug blikt naar zijn geboorteland Ni geria. Een land dat hij: „In 1992 verliet op een moment dat de westrijd Nigeria-Ghana op de jol stond." Ogali zou daar, nadat hij eerder al jeugdinternational |ras geweest, bij moeten zijn. Hij vertrok echter naar Griekenland ij(a daar vervolgens een ticket hchting Amsterdam te kopen. Daar in de buurt, of in De Bijl mer ging hij op zoek naar een voetbalclub. „Het was moeilijk voor mij bij een club te geraken. Ik had con tact met vier verenigingen, het werd Blauw Wit," aldus Ogali. Bij deze Amsterdamse eerste klasser meldde hij zich in maart 1992. Hij speelde er zelfs nog in dat lopende seizoen.' Met het door blessures geplaagde Blauw Wit kwam hij uit in de na-com- Axel - Trainer George de Bakker en de voetbalvereni ging Axel hebben de banden tebroken. Oorzaak van de tussentijdse verbreking van het contract is onvrede in de spelersgroep. „Na het duel tegen Sluiskil, vo rige week zaterdag, zijn we met ?ïjn alien rond de tafel gaan zitten. Met name met het oog op het volgende seizoen," aldus Ge- prge de Bakker, die ook dan |kel onder zijn hoede zou heb ben. Tijdens die bijeenkomst pleek dat een zestal spelers wil de stoppen, dan wel naar een andere vereniging wilde gaan. Tevens werd er volgens Willy fan Gremberghe, voorzitter van de W Axel, kritiek op het func tioneren van de trainer geuit. De Bakker trok daaruit zijn conclu sies. „Ik heb een rot jaar achter de rug. Drie punten en nu al gede gradeerd, wil ik niet nog eens meemaken. Volgend seizoen wil 'k dus met een afgeslankt Axel niet weer op mijn bek gaan. Na snig beraad heb ik daarom de knoop doorgehakt," aldus de 57-jarige in Hulst woonachtige osfenmeester. Fenny Verstraeten, selectiespeler hij Axel, zal voor de rest van het seizoen de trainingen verzorgen. petitie. Het kwam de club van trainer Dick Fiene duur te staan. Er werd gewonnen, maar het protest dat Ogali onterecht had meegespeeld, werd na veel touw trekken door de tegenpartij ge wonnen. In het opnieuw vastge stelde duel verloor Blauw Wit en bleef in de eerste klasse. Ogali speelde er tot voor enkele weken. „Een tiental duels," weet hij. Met name als linker flanker bezig om te turnen tot centrum spits. Fiene had zoals deze zegt, en door Ogali bevestigd, een goed contact met de Nigeriaan. Het kwam vreemd bij hem over dat Ogali plotseling overschrij ving vroeg. Fiene: „Hij heeft ons door het akkefietje met het on gerechtigd meespelen 24 mille gekost. Dat hij plotseling ver trok, verbaasde ons. Alleen be grijp ik niet dat hij daar werk gevonden heeft. Zijn er bij jullie nog zoveel mogelijkheden?" Geheim Hoe Ogali hier terecht is geko men, houdt hij strikt geheim. „Gods wil," zegt hij. Zijn geloof is voor hem niet alleen religie, maar tevens een dekmantel. Toch is het de religie die een rol in het geheel lijkt te spelen. In Amsterdam voetbalde hij. Dat was alles. „Geen job, geen geld, soms niet eens om naar de training te gaan en soms niet eens voor eten," licht hij toe. Een journalist van het Leids Dagblad kreeg tijdens een gesprek met- Ogali lucht van de armoe van de Nigeriaan. De Leidenaar kende Hoek, realiseerde zich dat men daar best een spits kon gebrui ken en legde contacten. Ogali kwam dus richting Hoek. Hij verhuisde meer dan 250 kilo meter en er was een arbeidscon tract. De illegaal uit Amsterdam' had dus werk. Zaterdagmorgen realiseerde hij zich dat nog niet, maar het contract is er. „Ik heb het gezien," aldus Dick Fiene, die de inhoud van dat papier kent. Een contract dat het mede mogelijk maakte dat Ogali van Blauw Wit naar Hoek over schrijving kreeg. Hij dus in Hoek en echtgenote Cecey in Londen op een verblijfsvergunning. Eu- ropeser kan het nauwelijks. Want dat is het continent waar Ogali zijn geluk wil beproeven. Europa, waar volgens hem het beste voetbal gespeeld wordt. Europa voor een profcarrière. Toekomst met voorlopig Hoek als hemel. „Hoek, een mirakel. Ik doe mijn best. Voor victory, voor Hoek. Met Gods hulp. Hoek zal het maken." Ogali wist het. Uren voor de wedstrijd. Ontspannen, blij en zelfverzekerd. Hij scoorde drie keer. Snoerde alle critici de mond en is volgens ex-voorzitter van Hoek, Tom van Vught die Hoek-DOVO bezocht, een man die in de resterende wedstrijden minstens een doelpunt per duel zal maken. Osmund Ogali dwong het voordeel van de twijfel af. Nu nog de weelde dragen. Osmund Ogali, de man die met drie doelpunten een droomdebuut maakte bij eersteklasser Hoek, wordt na afloop van het duel met DOVO door zijn medespelers van het veld gedragen. foto camile schelstraete Van onze tennismedewerker Hoek - In het zesde open Ador-toernooi in De Braak man te Hoek was op het D 1-schema Lilian de Kort ver antwoordelijk voor de uit schakeling van Margriet Buyze. In een spannende par tij versloeg Lilian de Kort de als tweede geplaatste met 9-8. TENNIS Lilian de Jong had in haar eerste wedstrijd weinig moeite met Sandra Mulder, 11-5. In de C-categroe reserveerde Ria Sterrenberg al een plaats in de finale. Dit had zij te danken aan een 8-6-overwinning op Emmy Blaekman, die in de eerste ronde nog eenvoudig had afgerekend met Cindy van Waes. In de B-categorie bij de mannen bereikte Boas Bierings de laatste vier via een benauwde 6-5-zege tegen Michel Verberkmoes. In de Cl-klasse versloeg Peter van der Sloot Wim Nijsse met 9-6. In het dubbel B behaalden Men- no van den Hout en Stefan Steyaert een gemakkelijke over winning op Peter van der Sloot/ Hans Smolders. In het dubbel C bereikten de combinaties Dhont/Lapidaire en Risseeuw/Seen de laatste vier. In het vrouwendubbel C boekten Loes Eyke en Lilian de Jong een krappe zege op Jannie Dieleman en Elly van Tatenhove. In de mixed C kwamen de ge plaatste koppels zonder zorgen de eerste ronde door. Karin de Bruyckere en Tony Seen won- nem met 10-6 van Lokken/De Mul, terwijl het duo Pia Vos/Er- no Cohen met 13-4 stevig uit haalde tegen Rineke van de He mel en Peter Vercruysse. UITSLAGfeN MANNEN B: kwartfinale: Boas Bierings-Mi- cfrel Verberkmoes 6-5. Cl: eerste ronde: Peter van der Sloot-Wim Nijsse 9-6. D2: eerste ronde: N. Verheul-M. Rijk 10-5, J. de Krijger-R. Vastenhout 16-2, R. Verheggen-J. Rekkers 7-4, A. Verschelling-H. Risseeuw 14-3, B. de Kraker-W. Balzereit 7-6, W. Daneels-J. Steyaert 12-2; tweede ronde: J. Taalman-F. Nijssen 14-2, W. Vinke-J. de Krijger 9-6, A. Ver- schelling-R. Verheggen 12-3, L. Zaal-R. Verstraaten 15-3, M. de Zeeuw-B. de Kraker 8-7; kwartfinale: M. de Zeeuw-L. Zaal 8-7. VROUWEN C: eerste ronde: Emmy Blackman- Cindy van Waes 9-3; halve finale: Ria Sterrenberg-Emmy Blaekman 8-6. Dl: eerste ronde: Lilian de Jong- Sandra Mulder 11-5, Lilian de Kort-Margriet Buyze 9-8. Van onze atletiekmedewerker Hoek - Hans van de Griendt won de zestien kilometer lange Hoekse Rak kersloop met overmacht. Na amper drie kilometer wedstrijd liep hij in zijn eentje door de kille Hoekse polders. Voor eigen publiek dus winst voor de vice-kampioen van de Zeeuwse cross competitie. ATLETIEK Op de kop af honderd deelnemers kwamen zich op deze carnavalszaterdag in buurt huis De Hoekse Rakkers melden. De af standen die op het programma stonden waren naast de 16 kilometer ook een 8, 4 en 2 kilometer voor de jeugd. De 16 kilometer ging van start met de wind in het nadeel en wind was er opnieuw volop. Er kwamen gelijk zeven man in de spits van de wedstrijd met Hans van de Griendt, Patrick Rijpens, Benny Franck, Frank Ver- schorre, Henk van Tatenhove, Arnold Pol derman en Sjaak Boekhout. Bij de passage van de twee kilometer liepen Van de Griendt en Franck al met een kleine voorsprong aan de leiding. Een kilometer verder was het Van de Griendt alleen. Zijn winnende solotocht was be gonnen. Patrick Rijpens ging nog voorbij zijn landgenoot Benny Franck, terwijl van uit de achterhoede Frank Taelman nog oprukte naar een vijfde stek. Christianne de Craene kwam als eerste vrouw terug in Hoek. Op de 8 kilometer klopte Georges Valckx in de slotmeters Anné van Duivendijk. John Obrie nam de 4 kilometer voor zijn rekening. De organisatie was in handen van buurthuisclub De Hoekse Rakkers in samenwerking met SV Aloy, voor welk Runnerscriterium deze lopen meetelde. UITSLAGEN JEUGD 2 km: 1. F. de Bakker (Terneuzen) 10.4. MANNEN 4 km: 1. J. Obrie (Sas van Gent) 15.28, 2. R. van Waes (Hoek) 16.29, 3. P. Schutte (Terneuzen) 16.54, 4. E. den Hamer (Hoek) 19.38, 5. F. de Cocq (België) 21.56. 8 km: 1. G. Valckx (Ossenisse) 27.19, 2. A. van Duivendijk 27.26, 3. D. Kint 28.29, 4. A. Morcus (allen Terneuzen) 29.06, 5. T. Lauret (Zaamslag) 29.15. 16 km: 1. H. van de Griendt (Hoek) 52.00, 2. P. Rijpens 53.10, 3. B. Franck (beiden België) 54.32, 4. F. Verschorre (Breskens) 56.28, 5. F. Taelman (België) 56.46, 6. A. Polderman (Axel) 56.50, 7. S. Boekhout 57.08, 8. H. van Tatenhove (beiden Terneuzen) 57.43, 9. R. Anthonis 58.45, 10. R. Rotty (beiden België) 58.52. VROUWEN 4 km: 1. S. Bakker (Terneuzen) 19.40, 2. G. de Cap (België) 28.02. 8 km: 1. I. Schaeps (België) 33.20, 2. Y. de Grave (Terneuzen) 35.46, 3. K. Maas (Ossendrecht) 37.27. 16 km: 1. Ch. de Craene 1.27.20, 2. P D'Huyvetter (beiden België) 1.27.21. Van onze biljartmedewerker Walst - Cees Wissel van de Biljartvereniging Concordia uit Terneuzen heeft uitste kend gepresteerd tijdens de nationale voorwedstrijden 'Weede klasse driebanden Sroot biljart. In Brasserie De omickel te Hulst, waar de gelijknamige biljartvereni- gffig voor de organisatie zorgde, eindigde Wissel met i matchpunten en een alge meen gemiddelde van 0,622. „Met die score lijkt hij een goede ■kans te maken in aanmerking te L komen voor de nationale titel strijd in deze klasse, die van vrijdag 12 tot en met zondag 14 maart in Nieuw-Niedorp gehou den wordt. De prestatie van Cees Wissel krijgt een extra tintje in de we tenschap, dat hij vorig seizoen een klasse lager acteerde. Het geeft de duidelijke progressie aan die Wissel doormaakt. Hij ging uitstekend van start in Hulst. In zijn eerste partij zette hij tevens de kortste partij van deze poule voorwedstrijden neer. Slechts 30 beurten had hij nodig om met de cijfers 25-11 van Dion Bergmans te winnen. In de tweede ronde speelde de Terneu- zenaar niet zo sterk. In 60 beur ten won hij met 25-22 van Frans de Koek uit het Belgische Hoe- vene, die lid is van Bruvano uit Rilland-Bath. In de derde ronde moest hij een remise in 44 beur ten toestaan aan Jan Jacobs uit Rilland-Bath, maar in de vierde ronde was hij uitstekend op dreef in zijn dubbelpartij tegen opnieuw Frans de Koek. In slechts 31 beurten won hij afge tekend met de cijfers 25-11. Ook zijn partijen in de vijfde en zesde ronde waren van een goed gehal te. In de vijfde ronde versloeg hij Dion Bergmans - tegen wie hij eveneens twee keer moest spelen - in 37 beurten (25-19) en in de zesde ronde bond hij Rinus Hoondert uit Ovezande aan de zegekar: 25-19 in 39 beurten. Daarmee beëindigde Cees Wissel ongeslagen deze voorwedstrijden en is zeker niet kansloos voor afvaardiging naar het nationaal kampioenschap. Enige voorzich tigheid blijft echter geboden, omdat nationaal gezien erg veel biljarters in deze klasse deelne men. Dé moyennengrenzene in deze klasse schommelen tussen 0,475 en 0,650. Twee spelers eindigden in de poule Hulst onder die mi nimumgrens, te weten Jan Ja cobs en ion Bergmans. Zeker voor laatstgenoemde was dat een tegenvallende prestatie. Sinds kort heeft hij zich toegelegd op het driebandenspel en krijgt re gelmatig les van een Belgische ex-topbiljarter. In de teamwed strijden op groot biljart kwam dat tot uiting in diverse sterke partijen, maar in deze voorwed strijden stelde Bergmans duide lijk teleur. EINDSTAND 1. Cees Wissel (Terneuzen) 11 matchpunten, algemeen gemiddelde 0,622 en hoogste serie 5, 2. Frans de Koek (Hoevene) 7-0,519-5, 3. Rinus Hoondert (Ovezande) 4-0,513-6, 4. Dion Bergmans (Hulst) 4-0,4667-4, 5. Jan Jacobs (Rilland-Bath) 4-0,4666-5. WOENSDAG 24 FEBRUARI 1993 Oostburg - Frietstal is in extremis kampioen geworden van het eerste deel van de competitie van het Westzeeuwsvlaamse KNVB-zaalvoetbal. Zelf won het op de laatste wedstrijddag van ING, terwijl Erasmus tegen Dikke van Dale het loodje moest leggen. Leenhouts, dat nog een waterkansje had om straks in de eerste klasse te spelen, greep die kans niet, of beter gezegd dat werd belet door Populierenhof. Eveneens werd de laatst halve finale voor de ZAVIO-beker afgewerkt. Vooruit speelde zich te koste van De Ruysscher in de finale. Op 1 maart wordt de nieuwe competitie aangepakt. Nu met twee poules die voortgekomen zijn uit de eerste halve competitie van alle teams. De A-poule bestaat uit Frietstal, Erasmus, Dikke van Dale, Vooruit, Verduin en Zeemeeuw. In de B-poule komen in actie De Ruysscher, Bron, ING, Leenhouts, Maitre Jean en Populierenhof. Beide poules werken een volledige competitie af. UITSLAGEN Halve finale beker: De Ruysscher-Vooruit 4-6. Competitie: Populierenhof-Leenhouts 6-4, Erasmus-Dikke van Dale 4-5, Frietstal-ING 6-2. EINDSTAND Frietstal 11-20, Erasmus 11-18, Dikke van Dale 11-17, Vooruit 11-17, Zeemeeuw 11-12, Verduin 11-11, Leenhouts 11-9, De Ruysscher 11-8, Populierenhof 11-8, Bron 11-5, Maitre Jean 11-4, ING 11-3. Hulst - De bezetting van de Krokusloop, een trimloop van RKHAV, was beter dan die van de clubcrosskampioenschappen. Dan ook alleen bij de jeugd, waar een honderdtal deelnemers was. Hier lieten de senioren het eveneens afweten met slechts twintig voor de drie geplande afstanden. UITSLAGEN Jeugd 600 meter: 1. Christof de Clippeleer 2.29, 2. Sandra de Block (beiden Hulst) 2.30, 3. Katinka van Waesberghe (Axel) 2.37, 4. Jona Wulffraat 2.39, 5. Danny de Wit (beiden Hulst) 2.40. 1200 meter: 1. Robbert-Jan Goossens (Axel) 4.36, 2. Stefan Picavet (St.-Jansteen) 4.37, 3. Laurens de Kort (Hulst) 5.04, 4. Eimert-Jan Goossens (Axel) 5.12, 5. Wouter Verdunnen (Hulst) 5.12. 5 km: 1. Jan Goossens 17.41, 2. Misja van Waesberghe (beiden Axel) 18.55. 7,5 km: 1. Stan Brooymans (Terhole) 25.47, 2. Edwin Franckaert (St.-Jan steen) 30.14. 10 km: 1. Jo David (Koewacht) 32.53, 2. Patrick van Remortel 34.50, 3. Wies Martens (beiden Hulst) 35.30, 4. Caro Dehulsters (Sluiskil) 36.08, 5. Ronald Verschelden (Heikant) 38.58. Vlissingen - De Zeeuwse squashkampioene Leonore van Glans beek heeft haar titel eer aangedaan door het Frapo's Pearl-toer- nooi in Vlissingen op haar naam te brengen. De 17-jarige Terneuzense, die door het wegvallen van het vrouwenteam bij Flying Dutchman de rest van de competitie voor Yellow Dot zal spelen, moest in Vlissingen behoorlijk diep gaan om de winst te pakken. Volgende week komt Leonore van Glansbeek, die duidelijk ambities heeft om verder in haar sport te geraken dan spelen in het Zeeuwse, uit in een toernooi in Enschede. Hierin zal zij het op moeten nemen tegen de nationale top. Capelle aan de IJssel - De B-meisjes van volleybalvereniging Morres uit Hulst hebben zich geplaatst voor de finale van de open clubkampioenschappen. Deze worden 10 april afgewerkt in Westervoort. De Hulster volleybaltalenten speelden een beresterk toernooi en wonnen achtereenvolgens van Leto Print uit Roosendaal met 15-8 en 15-12, Foran To met twee keer 15-4 en WIK/OVM werd met 15-10 en 15-6 geklopt. Tegen Rosstars nam Morres ook een voorsprong, maar verder dan een 15-9-, 15-11-nederlaag kwam het echter niet. Toch was de tweede stek goed voor een finaleplaats. „Ze gaan nog steeds goed vooruit. Er zit progressie in hun spel, ondanks het minder aantal trainingsuren ten opzichte van de concurren tie," aldus trainer-coach Jo Everaert. De volgende speelsters komen uit in de finale: Heidi Taelman, Leontien Kouijzer, Eefje de Bruyne, Carolien Coone, Suzan Smits, Marjolein Durinck, Christine Scheerders, Kim de Booy, Fieke Verschueren en Annemiek Bracke. Terneuzen - In de Rotterdamse handbalcompetitie was er een nipte zege voor de vrouwen van het Goese GSC. ETC werd met kleine cijfers verslagen. De mannen van GSC waren vrij. In de Belgische competitie werd het duel tussen Hontenisse en HVSV uitgesteld. HV Hulst was vrij. ROTTERDAM VROUWEN ETC-GSC 4-5 - GSC trad door ziekte en werk zonder wissels aan. Via een rustige opbouw kreeg GSC met name in de eerste helft behoorlijk greep op het duel. Geconcentreerd spelend liep GSC uit naar een 1-5-voorsprong bij rust. In de tweede termijn speelde GSC aanvallend zwak. Er waren wel kansen, maar er werd slordig mee opgesprongen. ETC kwam dichterbij en na tien minuten in de tweede helft werd het 3-5. GSC wankelde, maar wist zich verdedigend op de been te houden omdat ETC aanvallend ook zwak acteerde. Pas in de laatste minuut scoorde ETC 4-5. GSC hield stand en won dit matige duel met kleine cijfers. Van onze atletiekmedewerker Cadzand-Bad - Piet Westerweele riep de indrukwekkende zegereeks van Ignace van Nevel een halt toe. Dit tijdens de acht kilometer lange Natuurloop in Cadzand-Bad onder barbaarse weersomstandigheden. Windkracht zeven maakte er een ware woestijnstorm van. ATLETIEK In al dat natuurgeweld sloegen Piet Westerweele, Ignace van Nevel en Patrick van Quekel- berghe al vrij vlug een kloof met de rest van het deelnemersveld. Bij de tweede van de vier passa ges moest Van Quekelberghe (hij had aan een derde plaats ruim voldoende om het klassement te winnen) de rol lossen. Wester weele, gebrand om Van Nevel te verslaan, testte bij het ingaan van de laatste ronde zijn com- paan een eerste keer. De Belg knokte terug en nam zelf het initiatief, maar moest toch pas sen toen Westerweele op het laatste klimmetje een honderdtal meter voor de finish vol gas gaf. Bij de vrouwen trotseerde Terése van Lare de natuurelementen. Met een veertiende plaats in to taliteit hield ze aardig wat man nen achter zich. Op de kortste afstand ging het tussen Bert de Ruysscher en Georges Valckx. Een duel dat De Ruysscher in zijn voordeel besliste. Catrien de Pooter was de snelste vrouw. Bij de jeugd sloten Stefan Krijnen en Sandra de Block deze laatste Natuurloop winnend af. Een se rie die voor het tweede jaar door AV De Wielingen werd gehou den. Het zag zestig deelnemers het startnummer bij Jannis van de Voorde afhalen. UITSLAGEN 1500 METER Meisjes: 1. Sandra de Block (Hulst) 6.14, 2. Cindy Provoost (Schoondij- ke) 6.48, 3. Athy Theijen (Oostburg) 6.52. Jongens: 1. Stefan Krijnen (Oost- biu-g) 5.39, 2. Nico de Hullu (Nieuw - vliet) 6.06, 3. Robert-Jan Goossens (Axel) 6.07. MANNEN 4000 meter: 1. Bert de Ruysscher (St.-Kruis) 15.15, 2. Georges Valckx (Ossenisse) 15.25, 3. Luc de Jaeger (Bélgië) 15.36, 4. Johan van Leeuwe (Sluis) 16.05, 5. Valentino van Over- meeren (Sluiskil) 16.11. 8000 meter: 1. Piet Westerweele (Aardenburg) 29.38, 2. Ignace van Nevel (België) 29.41, 3. Patrick van Quekelberghe (Aardenburg) 30.24, 4. Gilbert Pieters (België) 31.34, 5. Ron Goossen (Cadzand) 39.21, 6. Eric van Nevel (België) 32.33, 7. Cor Koekkoek (Axel) 32.46, 8. Patrick de Boevere (Terneuzen) 33.41, 9. Jan van de Linde (Oostburg) 35.34, 10. Frank Verschorre (Breskens) 36.07. VROUWEN 4000 meter: 1. Catrien de Pooter' (Axel) 20.32, 2. Sandra de Reu (Breskens) 23.09, 3. Marlies van de Voorde (Oostburg) 23.23. 8000 meter: 1. Terése van Lare (Sluis) 36.59.

de Stem | 1993 | | pagina 11