DE STEM Orr Turks modderbad in Nieuwegein Koeman jubileert in Utrecht Wibier grijpt kans tegen Wuyts Nie! LEIJTEN bv Blue D Tovaal UITSLAGEN en standen m mm 4Van verdedigen heb ik nooit iets geleerd van Cruijff Dopingcontrole in Ahoy' sportnieuws KORT Terésa va CITROËN Oranje traint met twee aanvalstrio's Maurizio Fondriest slaat toe Tour start in 1994 in Lille Popovics trainer van Eindhoven Butch Reynolds naar WK indoor Spaanse renner dood na botsing met auto Hans Verel tekent bij RKC Kiprich beschikbaar tegen Spartak 'Atleet vier jaar geschorst REPARATIE SCHADE-AFWIKKELING FINANCIERING VERKOOP EN LEASING IN NIEUWE GEBRUIKTE WAGENS zz SPECIAAL VOOR THburgseweg 41 OoUertiovl lis£» Teleloon- 01620-32710 OMC DINSDAG 23 FEBRUAR11993 DEEL B Nieuwegein (anp) - Met ver traging is de nagenoeg fitte selectie van Turkije maandag aangekomen in standplaats Nieuwegein, vlakbij stadion Nieuw Galgenwaard van Utrecht. Bondscoach Sepp Piontek was opgelucht met een vrijwel blessurevrije groep in Nederland te arrive ren, want de Turkse competi tie vond zondag gewoon doorgang. Zelfs spelen op zaterdag, in plaats van zondag, was voor de meeste voorzitters van de clubs te veel gevraagd. Na nederlagen tegen Polen, Engeland en Neder land wordt de kans op kwalifi catie voor de wereldtitelstrijd bijna nihil geacht en weegt het clubbelang nog zwaarder dan normaal. Piontek stoort zich daar aan. De Duitser, bekend vanwege het fri vole spel van de Deense ploeg onder zijn leiding in de jaren tachtig, heeft niet voor niets aangegeven zijn in 1994 aflopen de contract niet te verlengen. Hij is er in Turkije nog niet in geslaagd veel van de grond te krijgen. „Toch ben ik over het spel niet geheel ontevreden. Bij voorbeeld tegen Polen en Enge land, maar zelfs tegen Nederland hebben we kansen gehad. Ik heb het geloof in deze selectie nog niet verloren." Piontek bracht nauwelijks wijzi gingen aan in de groep, die in december op eigen veld nog van Nederland verloor (1-3). „Dat leek me niet zinvol," aldus de bondscoach. „Afgezien van en kele lichte blessures is er niets aan de hand. Iedereen is woens dagavond beschikbaar. Ook in aanvallend opzicht denk ik niet aan veranderingen. De doelpun ten moeten toch een keer val len." Een opsteker voor de bondscoach was dat de drie pure aanvallers in de selectie dit weekeinde scoorden. Geheel normaal verliep de aan komst van de Turken in Neder land niet. De receptioniste van hotel Mercure in Nieuwegein wist niets van de komst van de Turkse voetbalploeg, de KNVB had belangstellenden voor de eerste training naar het verkeer de veld gestuurd en de veilig heidsagenten in burger zorgden voor een geheimzinnige waas rond de spelers. Abnormaal was dat laatste ook weer niet. „De bewaking heeft te maken met mogelijke problemen met leden van de Koerdische gemeenschap," meldden terrein knechten op het veld van de W Vreeswijk, waar de selectie zich een uur na de landing op Schip hol verzamelde. Uit Turkse kring werd dit bericht bevestigd. Wel keken Piontek en co even raar op, toen bleek dat de ge meente Nieuwegein voor de oe fensessie van maandag een veld had aangewezen dat leek op een Turks modderbad. Trainen op het fraaie hoofdveld van VV Vreeswijk vlak voor een belang rijke kwalificatie-wedstrijd was op maandag niet mogelijk. Be sloten werd uit te wijken naar de piste van de korfbalvereniging Minerva. Na alle obstakels lieten de Tur ken zich zelfs ook niet meer uit het veld slaan door een sneeuw storm. „In bepaalde delen van ons land vriest het momenteel dertig graden. Dit is niets," zei één van de begeleiders. Door Ted van Leeuwen Noordwijk aan Zee - Utrecht wordt door het Nederlands elftal maar zelden aangedaan. Maar als het Oranje-cir cus de tenten opslaat in Stadion Nieuw Galgenwaard, dan heeft Ronald Koeman iets te vieren. Het nieuwe Utrechtse stadion was nog maar net geopend, toen op 27 april 1983 bondscoach Kees Rijvers het middenveldertje van Ajax (samen met diens broer Erwin en Wim Hofkens) liet de buteren in een oefenwedstrijd tegen Zweden. Die overigens met 3-0 verloren ging. Als hij er woensdag voor het eerst na tien jaar (als international) terug keert, mag hij er meteen weer een mijlpaaltje bijslaan. In mei vorig jaar waren Oranje en sparring-partner Wales in de Domstad te gast, maar toen was Koeman niet van de partij. Woensdag staat hij er wel. Ne- derland-Turkije wordt voor de 29-jarige libero van Barcelona zijn 65ste interland. Met dat aantal rukt de aanvoerder van Oranje op naar de (met Wim Jansen) gedeelde derde plaats op de lijst van recordhouders. Koe man moet alleen Van Breukelen (72 interlands) en Ruud Krol (83 keer in Oranje) voor zich laten gaan. Ronald Koeman is de grootste kanshebber het record van Ruud Krol te breken. „Maar dan moeten we wel Ame rika halen. Een toernooi, veel oefenwedstrijden, dat tikt aan. Om het record van Krol te bre ken, ben ik daarvan wel afhan kelijk. Het zou leuk zijn, maar het houdt me niet dagelijks be zig. Bovendien, staan Rijkaard en Van Basten ook niet in de buurt?" Inderdaad, met respectievelijk 60 en 58 interlands. Opvallend overigens dat Koeman Gullit niet noemt, die hem slechts één interland op de hielen zit. In zijn 65 interlands speelde Ro nald Koeman met een keur aan voorstoppers naast zich. Maar, als stapstenen in een rivier van doorhalingen, zijn er maar twee overgebleven aan wie Ronald Koeman fijne herinneringen be waart: Adri van Tiggelen en Frank Rijkaard. Vooral aan Frank Rijkaard. En de mooie zomer van 1988. Ze begrepen elkaar volkomen. De meester van het ene element, die reageert op de meester van het andere. De zware voet van Koe man, de snelheid van Rijkaard. Maar de laatste heeft met een blessure moeten afhaken. De Boer, Silooy en De Wolf vechten om de twee handlangerposities. „Ja," zegt Koeman bijna non chalant, „Advocaat heeft me er over gebeld. We hebben gespro ken over bepaalde problemen die achterin te verwachten zijn nu Rijkaard er niet bij is." Koeman bevindt zich in het groepje waartoe ook Van Basten, Gullit en Wouters behoren, met wie de bondscoach op de maan dagavond de tactiek doorneemt. „Maar denk nou niet dat Advo caat aan mij vraagt wie hij in plaats van Rijkaard moet selec teren. En wij bepalen op maan dagavond ook echt niet of John de Wolf speelt of iemand anders. Meestal heeft Advocaat de op stelling al op een bord staan. En heeft hij twijfels, dan staan er twee namen bij een bepaalde positie en discussiëren we er over." Inzicht Ronald Koeman speelt als libero zowel bij Barcelona als bij Oran je in een aanvallende ploeg. Hij moet het van zijn inzicht heb ben, want in twaalf jaar top voetbal heeft Ronald Koeman de één-tegen-één situatie nooit le ren beheersen. En hij werkt toch al jaren met Johan Cruijff, de toekomstige baas van Oranje. Koeman: „Geleerd? Van Cruijff? Van Cruijff heb ik in verdedi gend opzicht nog nooit iets ge leerd. Met dat onderdeel van het spel houdt hij zich niet bezig. Alles wat ik daarvan geleerd heb, heb ik uit de praktijk. Ei genlijk gaat Johan van het prin cipe uit dat je geen verdedigers nodig hebt als je in balbezit bent. Hij is bij Barcelona voort durend bezig met het gedeelte balbezit, niet met het deel van de wedstrijd waarin we de bal niet hebben." „Ik ben van nature een midden velder en niemand zal ooit een pure verdediger van me maken. Natuurlijk ben ik niet de snelste, maar dat weten we nou zo lang zamerhand wel. Je kunt ook mijn positieve kanten belichten en mijn negatieve door de ploeg laten opvangen. Uiteraard is het in ons aanvallende systeem lek ker meegenomen wanneer een verdediger snel is." Advies Van Koeman zul je niet te horen krijgen wie er moet spelen, Si looy, De Boer of De Wolf. Hij heeft zijn advies aan de bonds coach al gegeven. „Snelheid is een voordeel, maar wie dat mist, kan met inzicht ook nogal wat oplossen. John de Wolf is na tuurlijk wel een geroutineerde jongen. Bovendien een jongen met uitstraling. Daar staat ie mand." Koeman, die uitstekende koppels vormde met relatief trage spelers als Nielsen en Spelbos, heeft de typische voorstopper vrijwel zien uitsterven. „Die zie je bijna niet meer. En die er nog zijn, De Wolf, Van Tiggelen, zijn op leef tijd. In Spanje zijn er nog genoeg voorstoppers, maar het lijkt wel of er in Nederland meer gekeken wordt naar wat een verdediger opbouwend kan betekenen, dan naar zijn defensieve capacitei ten. Maar elke ploeg heeft be hoefte aan twee specifieke backs." „Al spelen we bij Barcelona soms helemaal zonder backs. Stelt Cruijff gewoon twee mid denvelders als verdediger op. Het is een typisch Nederlands trekje. Als Go Ahead naar Ajax gaat, proberen ze er wat van te maken. De trainer van Sparta laat zijn ploeg tegen Ajax over het hele veld één-tegen-één spe len, zodat het toch een mooie wedstrijd wordt. Om die dingen moeten ze in Spanje heel erg hard lachen. Op drie clubs na speelt iedereen daar met vijf ver dedigers. Bij klasseverschil gaan ze met elf man voor de pot liggen, ook al staan ze met 1-0 achter." Voor de wedstrijd tegen Turkije voorziet Koeman weinig proble men. „Ze hebben geen slechte ploeg, echt niet, maar het mag geen echt probleem voor ons zijn. En Utrecht? Dat vroegen ze me bij Barcelona ook al, waarom Utrecht. Ik heb het proberen uit te leggen, politie-inzet, burge meesters van Rotterdam en Am sterdam, maar dat zijn typisch verhalen uit ons landje. Daar begrijpen ze in Spanje of welk ander land dan ook echt geen snars van. Denk je dat er in Spanje ooit gezeurd wordt over politie-inzet? Als de veiligheid dat vereist, gooien ze er tweedui zend agenten tegenaan wanneer Barcelona tegen Espagnol speelt. En geen mens die het in zijn hoofd haalt vragen te stellen." I Ronald Koeman: „Niemand zal ooit een pure verdediger van me maken. Van onze verslaggever Utrecht - Bondscoach Dick Advocaat heeft maandag, tijdens het oe fenpartijtje van het Ne derlands elftal, twee aan valstrio's laten oefenen. Hij begon met een front lijn van Gullit, Van Vos sen en Viscaal, maar ruil de in het tweede gedeelte de spits van AA Gent in voor Overmars, de enige debutant in de groep van zestien. Het spelpatroon van de aan val in het partijtje van acht tegen acht werd toen ook duidelijk anders. Waar Vis caal en Van Vossen in de eerste helft om beurten de linkerkant en het midden bezetten, werd de Ajacied 'stijf' op links geposteerd en stond Van Vossen centraal. De achttallen die Advocaat in het veld bracht beston den uit: De Goey; Silooy, Koeman, De Wolf en De Boer; Overmars (Viscaal), Winter en Numan, tegen over: Menzo; Wouters, Jonk, Bergkamp en Witschge; Gullit, Van Vossen en Vis caal (Overmars). Het achttal met de waarschijnlijke ver dediging voor doelman De Goey won met 4-2 door doelpunten van De Boer, Winter (2) en Viscaal. Van Vossen en Wouters scoorden voor aanval en middenveld verenigd in het andere team. FOTO ANP Rotterdam (anp) - Fernon Wibier heeft de hem geboden kans in het 20e AMRO ANB World Tennistoernooi met beide handen gegrepen. De uit Dedemsvaart afkomstige Amsterdammer, die donder dag 22 jaar wordt, was maan dagochtend in een nog vrij wel leeg sportpaleis Ahoy' in Rotterdam de eerste speler die de tweede ronde bereikte. De nummer 204 van de wereld ranglijst had slechts 81 minuten nodig om de Belg Bart Wuyts (81e op de ranlijst) met 6-2 6-4 uit te schakelen. In de tweede ronde komt Wibier uit tegen de Rus Volkov, die Michiel Schapers met 6-2 6-4 uitschakelde. De zege leverde Wibier met een bedrag van 9.800 dollar (circa 17.500 gulden) het hoogste prij zengeld op voor één gewonnen duel in zijn loopbaan, die zich tot nu toe voornamelijk afspeel de in de kelder van het tenniscir- cuit, de satelliet- en challenger- toernooien. Sinds hij in 1989 professional werd na het afma ken van zijn atheneumstudie, sloeg Wibier in totaal 32.622 dollar bijeen, waarvan verreweg het grootste deel (25.780) vorig jaar binnenkwam. In 1992 won Wibier slechts één partij in een regulier ATP-toer- nooi. Dat was op het gras van Rosmalen, waar hij eerst van de Duitser Baur won om vervolgens van diens vermaarde landgenoot en latere toernooiwinnaar Stich te verliezen. Daaraan heeft Wibier ook zijn opneming in het spelershandboek van de ATP te danken. Verder bereikte hij eind vorig jaar in Amsterdam de fina le van de nationale Masters, waar overigens alle aanspreken de toppers ontbraken. Sander Groen bleek in die eindstrijd te sterk voor Wibier. Wibier ging er tot vrijdagavond nog van uit dat hij zich eerst voor het hoofdtoernooi moest kwalificeren. „Ik had me inge schreven en dacht niet anders dan dat ik voorronden moest doorwerken. Zoals in mijn geval meestal. Maar 's avonds hoorde ik dat de organisatie mij een wild card had toebedeeld. Daar ben ik toernooidirecteur Wim Buitendijk uiterst dankbaar voor. Vervolgens bleek, dat ik nog een goeie loting had getrof fen ook. Ik wist, dat ik Wuyts kon hebben. Hij is een echte baseliner, ik houd meer van ser vice en volley. Mijn agressiviteit gaf de doorslag." Wibier is een echte volhouder. „Ik zat op mijn twaalfde al op het instituut van Henk van Hulst in Valkenswaard. Sindsdien ben ik door dik en dun gesteund door de bond. Ik mocht zelfs zes jaar op het instituut blijven, twee jaar langer dan normaal." Wibier mag zich nog altijd ver heugen in bijstand van de bond in de vorm van begeleiding door de net als Wuyts in het Belgische Leuven wonende Nieuwzeeland- se coach Nick Carr. „Hij trekt al bijna drie jaar met me op. Ik moet hem delen met een paar Engelse spelers, maar hij kan zich tussendoor genoeg met mij bemoeien. Dat is heel prettig. Want ik kan veel op eigen hout je, maar van tijd tot tijd heb ik toch iemand nodig die eventjes bijstuurt. Het zit Wibier al een aantal weken niet echt mee. „Op de Australian Open verloor ik van Wahlgren in de laatste kwalifi catieronde. En op de laatste challengers verloor ik in de eer ste ronde steeds op het nippertje. Dat is pure pech. Je moet dan echt uitkijken dat het niet aan je gaat knagen. Carr benadrukt in de training altijd dat ik positief moet blijven. Dat helpt, want ik geef niet zo gauw op." Wibier, die op 19 oktober van het vorig jaar zijn hoogste klas sering tot nu toe op de wereld ranglijst (168ste) haalde, hoopt Rotterdam (anp) - Voor de eerste keer in de historie van het ABN Amro World Tennistoernooi in Rotterdam wordt er een controle op verboden stimulerende middelen toegepast. Van elke partij wordt de winnaar en de verliezer verzocht een staal urine in te leveren. Bij Michiel Schapers ging maandagavond de persconferentie evenwel voor het plasje. Hij werd tijdens zijn praatje met de pers wel voortdurend in de gaten gehouden door een medische controleur. Na het onderhoud leverde de Nederlander direct zijn urine in. dit jaar bij de top-150 te komen. „Dat is mijn eerste doel. Met een beetje geluk moet ik dat wel halen. Al is tennis een raar en onvoorspelbaar spelletje." Michiel Schapers, met zijn 33 jaar de oudste deelnemer in Rot terdam, was slechts in de tweede set gewaagd aan Alexander Vol kov, de Russische nummer 20 van de wereldranglijst. De speler uit Eemnes, afgezakt naar de grauwe middenmoot van de ten niswereld (160) en evenals Wibier met een wild card toege laten, liet na afloop weten in ieder geval nog dit jaar te blijven spelen. „Wellicht dat ik daarna iets anders ga doen. Nog meer coachen van jonge spelers bij voorbeeld," aldus Schapers, die momenteel de jonge Tsjech Va- cek onder zijn hoede heeft. Schapers zal in maart in ieder geval niet spelen. Zijn vrouw krijgt binnenkort een baby en in de periode daarna wil hij thuis zijn. Over de komst van Ivan Lendl, derde geplaatst, tast de organi satie nog steeds in het duister. Rotterdam, ABN Amro World Tennis toernooi, mannen, 1,1 miljoen gulden Eerste ronde: Wibier (Ned) - Wuyts (Bel) 6-2 6-4, Volkov (Rus/5) - Scha pers (Ned) 6-2 6-4, Olhovsky (Rus) - Pozzi (Ita) 6-3 0-6 7-5, Nargiso (Ita) - Delaitre (Fra) 6-2 6-4, Holm (Zwe/6) - Svensson (Zwe) 6-3 6-2, Novacek (Tsj) - Medvedev (Oek) 6-0 6-4, Volkov (Rus/5) - Schapers (Ned) 6-2 6-4. Dubbelspel: eerste ronde: Jarryd/Holm (Zwe) - Niissen/Suk (Ned/Tsj/1) 6-3 6-1. Programma vandaag op het centre court: ochtendsessie (vanaf 10.00 uur): Camporese (Ita) - Bates (GBr), Carlsen (Den) - Bergström (Zwe), Mansdorf (Isr) - Steven (NZe), Eltingh (Ned) - Nijssen (Ned); avondsessie (vanaf 18.30 uur): Ferreira (ZAf) - Jarryd (Zwe), Kucera (Slw) - Haarhuis (Ned), Oos- ting/Riglewski (Ned/Dui) - Krajicek/ Siemerink (Ned). Gela - Van pechvogel tot winnaar. Zondag viel Maurizio Fondriest hard op het Siciliaanse wegdek, een dag later pakte hij de overwinning in de derde etappe van de Wielerweek op het Italiaanse eiland. In de slotkilometer verraste de vroegere kopman van Peter Post het peloton. Gela, Siciliaanse Wielerweek, derde etappe, Recalmuto - Gela: 1 Fondriest (Ita) 144 km in 3.12.01 (43,589 km/u), 2. Vanderaerden (Bel) 3. Leoni (Ita), 4. Zanini (Ita), 5. Fidanza (Ita), 6. Bartoli (Ita) Rebellin (Ita), 8. Martinello (Ita), 9. Svorada (Tsj), 10. Lom (Tsj). Algemeen klassement: 1. Lom 11.27.34, 2. Bartoli 0.01, 3. Fornaciari (Ita) 0.13, 4. Lietti (Ita) 0.15, 5. Zanini 2.25, 6. Fidanza 2.31, 7. Pierdomenico (Ita), 8. Elli (Ita), 9. Fondriest 2.34,10. Petito (Ita) 2.38. Aix-en-Provence, carnavalscriterium: 1. Marie (Fra) 80 km in 1.58.50 2. Caritoux (Fra), 3. Brochard (Fra), 4. Moreau (pS:a), 5. Trumheller (Dui), 19. LeMond (VSt). Lille - De Tour de France van 1994 begint in Lille. De contracten tussen de Tour-directie en het stadsbestuur zijn gisteren getekend. In en rond Lille blijft het Tour-peloton buiten de kasseien van de klassieker Parijs-Roubaix. Eindhoven - Sandor Popovics is tot het einde van het seizoen aangesteld als trainer van de eerste- divisie-club Eindhoven. Hij wordt de opvolger van de vorige week met onmiddellijke ingang bij de club vertrokken Piet Buter. Diego Maradona verkeert weer eens in problemen. De middenvelder reisde maandag zonder toestemming van zijn club Sevilla naar Buenos Aires om zich te melden voor de vriend schappelijke interland van Argentinië tegen Denemarken. Straffen betaald voetbal: een wedstrijd geschorst: Heesen (ADO Den Haag), Van Burik (Ajax), Laros (Den Bosch), Van der Linden (Eindho ven), Kool (Haarlem), Libregts, Geyselaars en Van Wissen (mvv), Brands (RKC), Plum en Romero (Roda JC), Cremers (VW). Trainer Berger (Dordrecht'90) boete van 250 gulden wegens aanmer kingen op de leiding bij MW-Dordrecht'90. Boston (rtr) - Harry 'Butch' Reynolds heeft zich geplaatst voor de wereldtitelstrijd indoor in Toronto. De wereldrecordhouder op de 400 meter werd zondag in Boston winnaar van de Amerikaanse trial. Voor Reynolds wordt Toronto (12-14 maart) de eerste grote wedstrijd na zijn schorsing van twee jaar. Boston, Amerikaanse trials voor WK indoor Mannen: 200 m: 1. Trapp 20,82, 2. Little 21,01, 3. Tolbert 21,21; 400 m: 1. Reynolds 45,91, 2. Rouser 46,11, 3. Irvin 46,58, 7. Pettigrew 47,44. Eerste twee naar WK indoor. Gerona - De 20-jarige Spaanse amateur José-Antonio Gil Betancourt is maandag in een ziekenhuis van Gerona overleden aan de gevolgen van een ongeluk. De jeugdige wielrenner kwam zondag tijdens een wedstrijd tussen Salt (Spa) en Perpignan (Fra) in botsing met een geparkeerde auto. Hij liep daarbij ernstig hersenletsel op. Betancourt maakte vorig jaar deel uit van de Spaanse Olympi sche baanploeg in Barcelona. Waalwijk - Hans Verèl heeft gisteren een eenjarig contract getekend als trainer van RKC. Bij de Waalwijkse eredivisieclub vertrekt Leo van Veen aan het einde van het seizoen. RKC bereikte met aanvaller Marco Boogers een principe-ak koord over verlenging van zijn verbintenis met twee seizoenen. Rotterdam - Feyenoord kan in het eerste Europa-Cup-duel tegen Spartak Moskou, op 2 maart, toch beschikken over aanvaller Jozsef Kiprich. De Hongaar heeft besloten in te gaan op de uitnodiging voor een trainingsstage van de nationale ploeg in Japan maar vertrekt pas op 4 maart. De Hongaar keert op 11 maart terug uit Japan. Daardoor mist hij wel de competitiewedstrijd tegen Sparta en het duel voor de kwartfinales van de KNVB-beker tegen FC Zwolle. Ottawa - De Canadese atleet Oral O'Gilvie is vier jaar geschorst. De 24-jarige nationale kampioen hinkstapsprong werd op 26 januari bij een controle na een training betrapt op het gebruik van testosteron. CRICKET Le Moignan (Eng) 17-15 17-15 13-15 15-11. Kaapstad, Klaas Vervelde Eleven, tweedaagse cricketwedstrijd: Ne derland 142 all out, Western Pro- vinc 106 voor 5. TENNIS GOLF La Jolla (VSt), mannen, 1,8 mil joen gulden Eindstand: 1. Mickelson (VSt) 278 (75 69 69 65), 2. Rummells (VSt) 282, 3. Stewart (VSt) 283, 4. Bla ke (VSt), Haas (VSt), Twiggs (VStO 285. SKIËN Falun, WK Noordse nummers, mannen, 10 km klassieke stijl: 1. Sivertsen (Noo) 24.51,6, 2. Smirnov (Kaz) 24.55,5, 3. Ulvang (Noo) 24.58,1, 4. Dahlie (noo) 25.00,3, 5. Behle (Dui) 25.10,6, 6. Fauner (Ita) 25.13,6, 7. Langli (Noo) 25.23,9, 8. Mogren (Zwe) 25.29,1, 9. Albarello (Ita) 25.31,8, 10. Vanzetta (Ita) 25.36,0. SPORTPRIJSVRAGEN Lotto 7: eerste prijs: geen win naar, tweede prijs: 1 winnaar f. *79.137,70, derde prijs: 47 win naars f. 2525,60, vierde prijs: 2922 winnaars f. 40,60, vijfde prijs: 53.391 spelers f. 5,00. Cijferspel: 6 cijfers goed: geen winnaar, 5 cijfers: 1 winnaar, 4 cijfers 27, 3 cijfers 242, 2 cijfers 2427. SQUASH Cardiff, Welsh Classic Mannen: finale: Jansher Khan (Pak/1) - Dittmar (Aus/2) 15-13 15-10 15-9. Vrouwen: finale: Irving (Aus/7) - Linz, vrouwen, 270.000 gulden Eerste ronde: Probst (Dui/6) - Nowak (Pol) 3-6 6-2 6-4. Scottsdale, mannen, 540.000 gul den Eerste ronde: O'Brien (VSt) - Woodbridge (Aus) 7-6 1-0 opga ve, Mattar (Bra) - Santoro (fw 6-3 7-5. Indian Wells, 630.000 gulden Eerste ronde: McQuillan (Aus) - Zivec-Skulj (Dui) 6-3 6-2, Gra ham (VSt) - Field (VSt) 6-0 6-1. Oklahoma, vrouwen, 275.000 gul den Finale: Garrison (VSt/3) - Fen- dick (VSt/7) 6-2 6-2. Dubbelspel: halve finales: Bolle- graf/Adams (Ned/VSt/2) - Allen/ Henricksson (VSt) 6-1 6-1; finale: Garrison/Fendick (VSt/1) - Bplle» graf/Adams 6-3 6-2. Philadelphia, mannen, 1,3 mil* joen gulden Finale: Woodforde (Aus) - Lendl (VSt/4) 5-4 0-15 opgave. Dubbelspel: halve finales: Pearce/ Ondruska (VSt/ZAf) - Haarhuis/ Eltingh (Ned) 7-5 6-4; finale: Grabb/Reneberg (VSAt/1) - Pear- ce/Ondruska 6-7 6-3 6-0. Amadora (Por), Challenger, vrou wen, 18.000 gulden Finale: Niemantsverdriet (Ned) - Trülsen (Dui) 6-4 6-3. Dubbelspel: finale: Koutstaal/ Bitter (Ned) - Neveda/Czurgo (Por) 6-0 3-6 6-2. VOETBAL Palo Alto (VSt). Oefeninterland: Verenigde Staten - Rusland o-o. Toeschouwers: 25.879. Palo Alto, vriendschappelijk: Verenigde Staten - Rusland 0-0. Toeschouwers: 25.879. pE STEM yan onze korfbalmedewerk Terneuzen - In de Ie competitiewedstrijd TOGO nog eens een f uitslag geboekt in het balduel in de afdeling land. Tegen Luctor 2 bet een 13-5-overwin JOGO moet nu afwa> 'ffat de concurrentie •Tjoba 3 heeft nog twee strijden te gaan en de kansen. Het kan ook noj draaien op beslissing! strijden voor de titel, danks dat lijkt het eroj ;TOGO wel promoveert de landelijke competitie. 2" KORFBAL In de eerste klasse B was 2 slag niet opgewassen tege der Swift 4. In Terneuzen bet een 7-17-nederlaag. 2 Van onze sportmedewerker Kapelle - Niels Koole izwemloop van het pr< plaatselijke man Jan openingsonderdeel, de sende tik uit. De Midc -38 seconden uit het men, terwijl Louisse d nodig had. Tijdens de daaropvolgend kilometer lopen hield Koo voorsprong meer dan vas wist zelfs nog dertien sec uit te lopen. Dit ondanl Koole na afloop verklaarc ,jn dubio gestaan te hebb ,af te zien van deelname verkoudheid lag aan de van zijn 'bijna niet' deelr Jan Louisse bleef uiterst over de nederlaag. De Ke naar loopt al een aantal :mee en weet dat de vorm nog niet moet zijn. Louisse moest zelfs nog gen nemen met een derde want tijdens het lopen w( voorbij gestoken door Joh; de Brande uit Steenberge op Koole zelfs tijdens dit s derdeel anderhalve minuu iwist te maken. Theo van H ide beste veteraan en zo zaken er nu voorstaan wo I straks in het Zeeuwse .Prestige weer de te kloppe in zijn categorie. Terése van Lare moest het zwemmen geheel v haar traditie wat inleveren (concurrentie. De Belgiscl trien Beek zwom naar e( van 13.49 tegen Van Lare maar op het loopwerk ma; Sluisse dat ruimschoots Beek eindigde als vierde op ruim twee minuten. Tin werd tweede op 46 second belangstelling voor deze (loop was met veel deelnai .buiten de provincie erg gr: UITSLAGEN 250 METER ZWEMMEN/2 LOPEN .Meisjes: 1. Mieke van Hove C 'dijke) 18.48, 2. Mirjam Di (Vlissingen) 19.46, 3. Debl Gent (Dordrecht) 20.48. Jongens: 1. Rudy van Klevei 2. Martin Lensen (beiden Oo Van onze rugbymedewerk Terneuzen - De derby i titie tussen Blue Dian ppgeleverd. Met 10-10, bereikt, deelden de Zeei 7 RUGBY Het treffen in Terneuzen met gemengde gevoelen; moet gezien. Minder v uitspraken van Jean-Loi grand, ex-trainer van de 1 zense ploeg en nu coach vaal, maakten dat Blu monds uiterst gemotivee de start kwam. In de oorlog voorafgaand aan •trap liepen oud-gedienc Roger Vermeire en Lev Groote als 'schrikbeeld' o lerrein. „Als die meedo kunnen we beter een bo strijd houden," sneerde L Het Terneuzense opzetj< daardoor zijn uitwerking bi het duel zelf gm •mdanks de heersende redelijk sportief aan Ruitende arbiter T Houwelingen uit slechts Hans M~ vaal wegens een .optreden in een bal. Het vaak leidsman ging „„au, gepaard met uitleg. ®egen mede daardoor van de striemende tegen, hagel en werkte door in de terwijl er voor vochten moest woi tovaal kwam in ging ri toe. Wille: Breda Markusse minder p gevecht ingrijpen daarnaast De v koud< sneern spieri elke me worden, die si

de Stem | 1993 | | pagina 8