stburg Centrum uitkeringsgerechtigden 'Van licht klassiek tot modern' Wiekslag-jongens winnen handbaltoernooi KORT verbaal PLAATSELIJK nieuws SPORT in het kort Werkgroep in Terneuzen onderzoekt mogelijkheid opzetten van activiteiten: VTERSCHAP T VRIJE N SLUIS School in Koewacht moet zelf schoolplein betalen examens schietingen kaartingen ZEELAND Zeeuws-Vlaamse accordeonclub La Musica zoekt nieuwe leden ■NDMAKING 'Bejaardenhuis niet te redden' 993 .EN loESTEM DINSDAG 23 FEBRUARI 1993 C3 Van onze verslaggever Terneuzen - De werkgroep Uit keringsgerechtigden in Terneu ren (WUT) onderzoekt samen met een aantal organisaties uit die plaats de mogelijkheid tot liet opzetten van een activitei tencentrum in de stad. Dergelijke centra bestaan al een tijdje langer in Middelburg en Vlissingen en functioneren in die plaatsen erg goed. Het activiteitencentrum is bedoeld voor mensen die arbeidsongeschikt zijn, li chamelijk gehandicapt of langdurig werkloos. Het centrum kan een bijdrage leveren aan de onmtwikkeling van de eigen mogelijkheden van deze doel groep door te fungeren als ontmoetings plaats. Ook is het mogelijk educatieve activiteiten (taalcursussen, algemene ontwikkeling, creatieve vorming) vanuit het centrum op te zetten. De werkgroep uitkeringsgerechtigden studeert samen met vertegenwoordigers van de vakbonden FNV en CNV, de kerken, gehandicaptenorganisaties en het Rode Kruis op de mogelijkheid van vestiging van een activiteitencentrum in de Scheldestad. De werkgroep zet de plannen op 1 maart om 19.30 uur nader uiteen tijdens een bijeenkomst in wijkcentrum De Triangel aan de Korte Kerkstraat. Dan gaan de leden ook na of er animo is voor zo'n centrum en of er vrijwilligers te vinden zijn die de verdere plannen uit willen werken en uitvoeren. Ieder een die belangstelling heeft is welkom op de bijeenkomst en kan voor meer informatie contact opnemen met Ter- neuzenaar Wim Nabbe. Van onze medewerker Willy van Leeuwen IJzendijke - De Zeeuws- Vlaamse accordeonvereni ging La Musica is op zoek naar nieuwe leden. De vere niging is in september 1990 opgericht, maar wil er graag weer vers bloed bij. „We spelen van licht klassiek tot moderne muziek", zegt Ani ta de Boever, secretaresse van La Musica. „Bovendien is de onderlinge sfeer uitstekend en is iedereen erg enthousiast bezig. We hopen dat zich nieuwe leden aanmel den. De leeftijd is niet belang rijk. Accordeon spelen is nu eenmaal een leuke hobby om mee bezig te zijn." Oprichtster van de accordeon vereniging is de nu 31-jarige Gonda van Zundert. De Bra bantse vestigde zich enkele ja ren geleden in Terneuzen en kwam tot de ontdekking dat er in Zeeuws-Vlaanderen geen mogelijkheid was om samen ac cordeon te spelen. Ze richtte toen een ensemble op met de naam Vrolijke Noot. Uiteinde lijk voldeed die naam toch niet meer aan de doelstelling van de leden waarna is gekozen voor de naam La Musica. Kermismuziek Accordeon spelen is nu eenmaal bij velen bekend als een soort kermismuziek. Maar niets is minder waar. Natuurlijk wor den er wel eens vrolijke deun tjes gespeeld, maar er is ook veel aandacht voor moderne en klassieke muziek. „We oefenen iedere maandag avond van zeven tot half negen in het Zeldenrustcollege in Ter neuzen. Dat is centraal gelegen, want onze leden wonen ver spreid door de streek. Gonda geeft ons allemaal veel steun en is zeer deskundig. Er zijn veel mensen die al lang niet meer gespeeld hebben en een accor deon thuis hebben staan. Die kunnen gerust eens een keer vrijblijvend met ons meedoen. Na enkele avonden hebben die mensen het meestal weer onder de knie", vervolgt Anita de Boe- 'De onderlinge sfeer is uitstekend,aldus de leden van accordeonvereniging La Musica. vere, die zelf ook al vele jaren accordeon speelt. De uit elf leden bestaande vere niging heeft een bestuur dat bestaat uit Gonda van Zundert (voorzitter), Anita de Boevere (secretaresse), Suus Hamelink (penningmeester) en Wim Kuy- pers. Oefenruimte Een grote wens van Anita is de uitbreiding van het aantal op tredens. De afgelopen periode verzorgde La Musica wat optre dens in verschillende bejaar denhuizen, maar dat willen de leden zeker uitbreiden met an dere plaatsen. „Verder zijn we op zoek naar een eigen oefen ruimte en uitbreiding van ons orkest. Het niveau van onze vereniging gaat nog steeds vooruit. Dus miscshien kunnen we later nog wel eens aan con coursen deelnemen", zegt Anita. Voorzitter en dirigente Gonda van Zundert bevestigt dat het niveau de laatste maanden flink gestegen is. „Het gaat goed vooruit. Ze zijn allemaal en thousiast bezig en oefenen thuis ook nog een beetje. Af en toe geef ik ze zogenaamd wat huis werk mee. Het is nu eenmaal erg gezellig om in een club te musiceren. Bovendien is de ac cordeon een echt volksinstru ment. Geslacht, afkomst, leef tijd, dat maakt allemaal niets uit", aldus Gonda, die zelf af studeerde aan het conservato rium op accordeon en piano. Geintje „De vereniging is begonnen als een geintje, het sociaal contact vind ik nog steeds erg belang rijk. Daarom nodig ik iedereen die interesse heeft uit om vrij blijvend eens mee te repeteren. We willen uiteindelijk een or kest hebben en daarom zijn een bassist en drummer zeker wel kom." FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Dat de accordeon aan populari teit wint, is voor Gonda een duidelijke zaak: „Kijk maar naar de popgroepen, die gebrui ken ook weer veel accordeon- muziek. Ik heb er dan ook alle vertrouwen in", beweert Gonda. „Zelfs in mijn vakantie houd ik alles in de gaten over deze mu ziek." Belangstellenden kunnen zich wenden tot Anita de Boe vere, Minnepoortstraat 5 te IJ zendijke of Gonda van Zundert, Roerstraat 7 te Terneuzen. van het waterschap Het Vrije van e artikel 73 van de Waterschaps- ning verontreiniging oppervlakte- ,p Het Vrije van Sluis 1986 is ge- n van de algemene vergadering 1992, goedgekeurd door Gede- an Zeeland bij besluiten van 22 onder nrs. 926663/178 en ning waterschap Het Vrije van gesteld in de algemene vergade- ber 1992, goedgekeurd door Ge- van Zeeland bij besluit van 22 Jnder nr. 926558/172-6. besluiten juncto artikel 74 van de den deze in werking op 1 januari ijbehorende stukken liggen vanaf in termijn van drie maanden voor itooruren ter inzage ter secretarie Brouwerijstraat 18 te Oostburg. len betaling van kosten een pubü' inoemde besluiten verkrijgbaar. iri 1993. Het dagelijks bestuur voornoemd, J ir. C.J. Almekinders, dijkgraaf, drs. A.J. Mouton, secretaris. Van onze verslaggever Koewacht - De basisschool in Koewacht zal zelf moeten opdraaien voor het grootste deel van de kosten voor het herstellen en vernieuwen van het schoolplein. Dat karwei kost zowat 35.000 gulden, maar burgemeester en wethouders van Axel willen niet meer dan 6.500 gulden bijdragen. Het Axelse college beroept zich daarbij op de onderwij s- wetgeving. Een ideetje van het schoolbestuur om van het schoolplein een openbare speelplaats te maken, en zo doende van de gemeente toch meer geld te krijgen, zien B en W niet zitten. In de visie van het schoolbestuur zou het plein dan moeten worden voorzien van een klimklauter- loestel, spelvakken en bank jes. De Koewachtse jeugd zou dan ook na buiten de schoolu ren gebruik van het plein kun nen maken. B en W zeggen het een 'lovenswaardig' initiatief te vinden, maar weigeren er verder medewerking aan te geven. In hun voorstel aan de ge meenteraad wijzen B en W er op dat er op 200 meter afstand el een speelwei is. Compleet met speeltuigen. Verder vindt het college dat de school over genoeg klim- en klautermate- riaal beschikt voor de jongste groepen. Verder zint het B en W niet dat de ondergrond van het plein eigendom blijft van het schoolbestuur en dat het plein onder schooltijd niet toegankelijk is. Volgens de on- derwijswetgeving moeten za ken als speelpleinen sober en doelmatig ingericht zijn. B en W vrezen dat, waneer ze op het Koewachtse idee ingaan, ook andere scholen zullen aankloppen. Tenslotte is er nog het punt van de verkeersveiligheid. Het schoolbestuur heeft zelf meer der malen gewezen op de ver- keersgevaarlijke situatie bij de school. Het college is dan ook van mening dat nou juist die locatie niet de aangewezen plaats is voor de realisering van een openbaarspeelterrein. De zaak komt donderdag aan de orde tijdens de raadsverga dering. Een aanval van het Oude Vaart-team op de Hille. Van onze verslaggever Hiolen - Bejaardentehuis Sint Maartenshof in Sint Maartensdijk is riet te redden. Commissaris der Koningin Van Gelder vindt het ehuis niet van deze tijd. Hij schaart zich met zijn visie bij het ollege van Gedeputeerde Staten, dat het tehuis wil sluiten, en veel beter voorbeeld van bejaardenbeleid vindt hij zorgcentrum en Anker in Tholen. Ten Anker heeft een verpleeggedeelte, een erzorgingsafdeling en aanleunwoningen. In de buurt zijn tevens ejaardenwoningen, waar ouderen zelfstandig leven. Van onze correspondent Terneuzen - In sporthal 't Zwaantje werd gisteren een handbaltoernooi afge werkt voor basisscholen uit Groot-Ter- neuzen. Van de vijftien deelnemende ploegen ging het team van de Wiekslag met de eer strijken. De ploegen waren onderverdeeld in drie poules. Om 9.00 uur gingen de poule wed strijden van start. Na dertig wedstrijden kwamen als poulewinnaars uit de bus de teams van de Wiekslag 1, de Meerpaal en Wiekslag 2. Zij moesten in de kruisfinale uitmaken wie uit eindelijk de finalewedstrijd moest spelen. De ploegen van Wiekslag 1 en 2 moesten het spits afbijten. Wiekslag 1 won met overtui gende cijfers (10-2). De strijd tussen het team van de Wiekslag 2 en de Meerpaal liet nagenoeg een zelfde uitslag zien in het voordeel van de Meerpaal (3-15). De finale FOTO CAMILE SCHELSTRAETE tussen de Wiekslag 1 en de Meerpaal was dan ook spannend daar beide pleogen aan elkaar gewaagd waren. Het team van de Wiekslag nam een voorsprong, liet deze niet meer los en versloeg het team van de Meer paal met 6-3. Vandaag is het de beurt aan de meisjes. Er hebben tien teams ingeschreven. De prijsuit reiking is om 14.15 uur. 1. Wiekslag 1 2. Meerpaal 3. Wiekslag 2 Snelheidscontrole Eede - Door de rijkspolitie in West-Zeeuws-Vlaanderen werd gistermiddag op rijks weg A58 in de bebouwde kom van Eede een snelheidscontro le gehouden. Gecontroleerd werden 487 voertuigen, waar van er niet minder dan 132 te hard reden. De hoogstgemeten snelheid bedroeg 112 kilome ter per uur, terwijl maximaal 50 is toegestaan. Rijbewijs Hulst - De rijkspolitie in Oost-Zeeuws-Vlaanderen heeft gisternacht het rijbewijs van D. de R. uit Kloosterzande in beslag genomen. De R. reed met zijn personenauto op de Grote Bagijnestraat te Hulst tegen een daar geparkeerd staande personenauto. Hij bleek onder invloed te zijn. Na het afnemen van een ade manalysetest werd proces-ver baal opgemaakt. Auto in slip Hulst - Gistermorgen om streeks zeven uur raakte de automobilist C.F. uit Hulst op de Clacisweg in zijn woon plaats met zijn voertuig in een slip om vervolgens in een tuin tot stilstand te komen. F. bleek onder invloed van alco hol te zijn. Na een ademanaly setest die dat uitwees, werd proces-verbaal opgemaakt. Mishandeld Philippine - De 18-jarige J.W. uit Terneuzen werd zaterdag avond op de Vaartstraat te Philippine tussen 22.00 en 23.00. uur zwaar mishandeld door een onbekende jonge man. Hij moest met diverse verwondingen opgenomen worden in het streekzieken huis De Honte in Terneuzen. Auto in brand Axel - Zondagavond raakte op de Langeweg te Axel de perso nenauto die werd bestuurd door B. de M. uit Axel spon taan in brand. De brandweer van Axel kon niet voorkomen dat het voertuig geheel uit brandde. Glad wegdek Hengstdijk - Zondagavond raakte automobiliste mevrouw S. de B. uit Kloosterzande op de Hengstdijksestraat op het door een hagelbui glad gewor den wegdek in een slip. Ze kwam met haar voertuig in een naast de rijweg gelegen sloot terecht. Daarbij werd de auto zwaar beschadigd. Me vrouw De B. met de schrik vrij. Aanrijding Terhole - Bij een frontale aan rijding op rijksweg N61 tussen Terhole en Vogelwaarde wer den twee personenauto's ge heel vernield. Niemand liep enig letsel op. Het ongeval gebeurde doordat vanwege plotseling optredende glad heid de automobilist J. de P. uit Terneuzen in een slip raak te en frontaal tegen de hem tegemoetkomende personen auto, die werd bestuurd door M.C. uit Sluis, botste. Sas van Gent BOLLING - Bolclub Ons Ge noegen hield een puntenbol- ling waaraam 28 personen deelnamen. Uitslag: 1. H. Dor- tant 40 punten, 2. R. Hemel- soet 39, 3. J. Neve 37, 4. M. van Lent 37, 5. A. Nelen 36 punten. Westdorpe OUD PAPIER - Leden van de voetbalvereniging RIA halen zaterdag vanaf 09.00 uur weer oud papier op. Terneuzen - Westerscheldecollege. Procestechniek 3 diploma en certificaat: M. Baart, Walsoorden; S. Curcic en E. van de Velde, Terneuzen; A. Dieleman, Hoek; F. van Espen, Sluis; S. Grond man, Heikant; R. Verberkmoes, Zaamslag; F. van Waes, Oost burg; H. van 't Westeinde, Biervliet. Bedri j fs volley b al Hulst Hulst - In het Hulster be- drijfsvolleybal zorgde Heynd rickx in de eerste klasse bij de mannen voor een verrassing. De equipe van coach Peter Lauwereijsen, met spelers als Frans Nuyten en Wim van Munster, won namelijk met 2-1 van koploper Jansenius. Na beide een set met 15-9 gewonnen te hebben, slaagde Heyndrickx erin de beslissen de, een uiterst spannende set met 15-13 naar zich toe te trekken. Bij de vrouwen deed Jong Morres het goed. Twee maal kwam het jeugdteam van coach Jo Everaert binnen de lijnen en evenzovele malen werd gewonnen. De hoofdrol in deze eerste klasse bleef in handen van Benetton, dat ook afgelopen week weer met 3-0 zegevierde. UITSLAGEN MANNEN Superliga: Wemolin-Broomchemie 1-2(15-13, 12-15, 7-15). Eerste klasse: Brandax-CVC/ Doolaege 2-1 (15-5, 8-15, 15-1), Jan- senius-W Heyndrickx 1-2 (15-9, 9-15, 13-15). Tweede klasse: Ambulo-ABN/Amro 1-2 (15-10, 9-15, 10-15), De Trouba dour-'t Jagertje 2-1 (9-15, 15-11, 15-9), Rijk-Van Westen 3-0 (15-11, 15-10, 15-14), Jong Morres-Luctor 2 1-2 (8-15, 15-11, 11-15). VROUWEN Eerste klasse: Jong Morres-SC Mor res 2 2-1 (14-15, 15-7, 15-11), Jong Morres-Lybeert/Verstraeten 3-0 (15-5, 15-9, 15-12), Benetton-W Heyndrickx 3-0 (15-0, 15-6, 15-11), Ferket en De Maat-Jansenius 1-2 (13-15, 12-15, 15-10), SC Morres-A- Markt 3-0 (15-0, 15-0, 15-0), Van Waterschoot-Jong Morres 2 0-3 (6-15, 9-15,4-15). Tweede klasse: Ivens-Broomchemie 2 0-3 (6-15, 8-15, 1-15), Wentzler/ Pauwels-Voorwaarts 0-3 (2-15, 8-15, 7-15), W Heyndrickx 2-Jong Morres 3 2-1 (15-8, 15-10, 8-15), CVC-CVC 2 3-0 (15-4, 15-11, 15-9), 't Hoeksken-De Sterre 2-1 (10-15, 15-13, 15-10). STANDEN MANNEN Superliga: Broomchemie 7-22, Tref punt 6-12, Wemolin 7-10, Smash 2000 6-1. Eerste klasse: Jansenius 14-23, De Sterre 15-19, W Heyndrickx 14-17, Luctor 14-16, CVC/Doolaege 14-14, Brandax 13-12. Tweede klasse: Broomchemie 2 15-39, ABN/Amro 16-34, De Trou badour 15-30, Jong Morres 15-28, De Vos/Eggermont 14-23, Ambulo 16-23, Rijk 16-21, Luctor 2 15-19, Jansenius 2 15-17, 't Jagertje 15-9, Van Westen 16-6. VROUWEN Eerste klasse: Benetton 17-44, Jong Morres 19-42, Jansenius 18-37, Jong Morres 2 19-36, Van Waterschoot 18-35, W Heyndrickx 18-32, SC Morres 17-25, Van Damme 17-24, Ferket en De Maat 18-20, A-Markt 17-19, SC Morres 2 19-16, Lybeert/ Verstraeten 18-14, Stuntmarkt 17-4. Tweede klasse: Voorwaarts 18-46, W Heyndrickx 2 18-42, Broomche mie 2 17-41, SC Morres 3 17-35, Wentzler/Pauwels 16-33, Jong Mor res 3 19-32, Van Wesemael 17-31, CVC 18-23, 't Hoeksken 17-20, Ivens 17-13, De Sterre 16-9, CVC 2 18-9, Jansenius 2 18-5. Vrouwentennis Cadzand Cadzand - In de tenniscompe- titie voor vrouwen in Cadzand wonnen Diane Gijsel en Kris- tien Uutenhove ternauwer nood met 9-8 van Lilian He- ijens en Maddy Verduijn. Eveneens ging het er span nend aan toe in de partij Jose phine ten Braak/Gusta de Waard-Elsie Polderman/Vera Smits: 8-7. UITSLAGEN Smith/Pleijte-Wondergem/V erhage 8-6, Van Dongen/Dhont-Verleye/De Craemer 6-11, Petersen/Neuhaus- De Winter/Hamelink 12-6, Schoup- pe/Henry-Dekker/Pieters 9-7, Meert/Maertens-Lietaer/Zoeteweij 11-5, Louws/Niezing-Provoost/ Catsburg 1-10, Kools/Dees-Broijl/ Risseeuw 3-12, Vermeulen/Leen- houwers-Minnaert/Timmerman 3-17, Vinke/Janssen-Goethals/Ris- seeuw 6-11. Clubcrosskampioens chappen RKHAV Hulst - Mare Willaert werd zaterdag tijdens matig bezette clubcrosskampioenschappen van RKHAV in Hulst kam pioen bij de senioren. Hij hield op de 10 kilometer op de Li- niedijk Jo van Waesberghe en Henk Vonck ruim achter zich., Bij de jeugd werd er eveneens gecrosst voor de titel, maar ook hier was de belangstelling matig. WINNAARS Jongens-pupillen C: Davy van Lae- re. Jongens-pupillen B: Marino Rodri- g°. Jongens-pupillen A eerstejaars: Wouter Verdurmen. Tweedejaars: Stefan Picavet. D-jongens: Misja Picavet. C-jongens: Misja van Waesberghe. Senioren: Mare Willaert. Meisjes-pupillen A eerstejaars: Liesbeth de Theye. Tweedejaars: Liesbeth Breepoel. D-meisjes; Katinaka van Waesber ghe. KAARTINGEN SCHIETINGEN Zaamslag - Zaal Het Wapen van Zeeland, DW, tweede ronde. Bie den: 1. F. Smollenaars, 2. J. de Koeijer, 3. O. Smollenaars. Stand: 1. J. van Doorn 108 punten, 2. P. van Doorn 108, 3. J. de Koeijer 104 punten. Sluiskil - Winnetou, vijftien schut- Z2 j vogel: Winnetou; grootste aantal (4): P. van Puyvelde. Wip 2: Topvogel: M. de Schepper, linker zijvogel: L. van Hulle, beiden Lochristi; rechter zij- vogel: A. van Puyvelde, Sluiskil.

de Stem | 1993 | | pagina 15