Veel kinderactiviteiten in Oost-Zeeuws-Vlaanderen DAG KLAPPER even, Bijna kwart ton voor sportclubs Hontenisse Geld voor dorpshuizen EUZEN Zestig kilometer te hard Fietsen te kijk CITROËN Dode bij ongeval in Veere particulieren ZEELAND C2 85!! EP.C.D. 1DAG HIEP, HIEP, HOERAROBBIE WORDT VANDAAG 50 JAAR. PROFICIAT (O)PA EN (O)MA BOOGAARD Streekmuseum zoekt verjonging IIARI 1993 nek om te zoenen I bedankje, jubileum, receptie boorte, verloving, overwinning examen, Abraham, openbare lo maar door, mag best eens in Bnt en wel op de pagina Iten. Moeilijk is dat niet en duur sniet te zijn. Prijs per regel of f resp. 2,40*, één grote reqel Iht a 2,89 resp. 3,04". |t plaatsen van een foto of 1 met een formaat van 35 x 45 Bn wij 15,96 resp. 16,76* brige tarieven op aanvraag. Bij lante betaling wordt 4,50 1 berekend. Foto's worden niet fed. Bel 076-236442 of geef uw In vóór plaatsing af bij één van Itoren. Schriftelijke opgaven ■sluitend geaccepteerd indien Tres bekend zijn, ook indien uw Italing bijgevoegd is. |en ons het recht voor teksten naaf van redenen te weigeren, ïtgever klachten bereiken over l/en tekst behoudt de uitgever Icht voor om de naam van de Ihtgever bekend te geven. pze tarieven gelden op zaterdag Verenigingsnieuws id op 2 kolom op donderdag STEM DINSDAG 23 FEBRUAR11993 Uohn m M Van harte gefeliciteerd met jullie 60-jarig huwe- ijk. Herman en Els, Andri en Daisy, Jean-Pierre ei Franca, Olaf en Brenda en Francois. aan het bepaalde in artikel 26 van het ene bepalingen inzake het wegverkeer" feester en wethouders bekend dat op 8 ptaand verkeersbesluit is genomen. door iedere belanghebbende bij de A/orden ingesteld binnen 30 dagen na froepschrift moet worden ingediend bij lor de Geschillen van Bestuur van de ■te, Postbus 20019 te 2500 EA 'S- |van bord E-6 van bijlage I van het "Re- ersregels en Verkeerstekens-1990" het It westelijke parkeervak aan de noord- I) de Steenstraat, gelegen voor het pand P9; t westelijke parkeervak in de Pierssens- pbieden, behalve indien dit parkeren ge- of ten behoeve van het vervoer van *1993 Ljemeester en wethouders van Hulst, burgemeester, mr. dr. A.A.L.G.M. Kessen lecretaris, mr. H.J. van Geesbergen yan onze verslaggevers Hulst - Het weer blijft grillig houdt wellicht wat carna- valvierders thuis. De echte lolbroeken zijn echter niet stuk te krijgen en daarom ffas het gisteren in Oost Zeeuws-Vlaanderen toch weer druk. Carnavalsmaan dag stond vooral in het teken van veel activiteiten voor de jeugd. De minikroegentocht verliep in Hulst volgens plan. Heel wat jeugdigen trokken met Prins Arjaon en de Raad van Elf door de Hulster binnenstad. Een leuk streven van AHC de Vossen om het carnavalsfeest van de avonduren naar de dag te ver plaatsen. 's Middags waren er tientallen deelnemers voor de idnderoptocht die om 14.00 uur bij het Vossenhol van start ging. De kinderen waren schitterend uitgedost als clowns, sjieke he ren en dames en zelfs als Yogo- bekertjes. De dweilbands kraakten menige noot en zorg den ervoor dat de hagelbuitjes snel vergeten werden. Ook werd er weer stevig ge il op vossen en het was een 'drukte van jewelste tijdens het limonadebal in het Hof van Vlaanderen en het Muttesbal in de Ster. Tijdens het limonade bal werd Lotje van de Berg tot jeugdprinses gekozen en Jordie Verpoorte tot jeugdprins. De rest van de dag was er leut en muziek. De dweilbandjes trokken door de stad en menige kroegentocht werd afgewerkt waarbij de warme drank de erg ste kou moest verdringen. De uitslag van de zondag op tocht: Individuelen: 1. Ik scheur deur Ulst, 2. Doe gai oak meer kwallen vangen en 3. De Poet sers. Groepen: 1. De Soeselèrs, 2. De Laweitroapers en 3. De Puttertjes. Wagens: 1. Circus leut is wèr in 't Land (Molen straat Clinge), 2. Het Zeegat ziet ze al 22 jaar vliegen (Clin ge) en 3. Doe gai oak mee. De eerste Hulster wagen (van de Statie) eindigde op de vijfde plaats. In Terhole trok gisteren de op tocht door het dorp. Het valt steeds weer op dat in de kleine dorpsgemeenschap zoveel car navalswagens het levenslicht zien. Na de optocht barstte in het dorpshuis een jeugdbal los. s'Avonds was het hossen gebla zen in café De Kroon. Uitslag optocht: In Graauw gingen de Djerken onverwoestbaar verder met de viering van hun 33-jarig jubi leum. Een schieting, een boe- renmaaltijd en een gemaskerd bal vormden de hoofdmoot van het maandagprogramma. In Nieuw-Namen stroomde De Veehandel vol met jeugd voor het limonadebal. En ook in Hei kant vierde de jeugd carnaval. Daar was gisteren een play- backshow, waarbij ook de Rat ten uit het naburige Sint-Jan steen zich nog even lieten zien. In Sint-Jansteen zelf was er ook al een limonadebal en in de vooravond een lampionnenop- tocht. Ook in Clinge was er een limonadebal. Zaal Scheerders in Vogelwaar de was gistermiddag al goed gevuld tijdens een grote play- back-wedstrijd. 's Avonds was het bijzonder druk tijdens het carnavalsbal met Music Train en zanger Franky Boy. Winnaar van de playback-wedstrijd wer- De Heikantse Pippie Langkous zingt voor een overvol café. den The Tramps door de groep van Adrie Oostdijk. Traditiegetrouw begaf de jeugd van Lamswaarde zich gisteren naar De Luifel voor het kin dersongfestival. 's Avonds was er een gemaskerd bal. In Kloos- terzande tenslotte waren er veel activiteiten in de Cloosterstraat. Ondermeer was er een kelnerra ce. Uiteraard was er het limo nadebal in zaal Van Leuven en de verkleedwedstrijd. Vandaag trekken duizenden carnaval- vierders uit Zeeuws-Vlaanderen traditiegetrouw weer naar Kloosterzande om er naar de grootste optocht van Zeeuws- Vlaanderen te kijken. Heel wat toeschouwers blijven dan han gen om in Kloorianenland het carnavalsfeest te besluiten. Uitslag optocht Terh'ole Grote buitenwagens: 1. Graauwse Vlerken, 2. De Krabbekokers (Kloosterzande), 3. De Statie (Hulst). Kleine buitenwagens: 1. Nijskens (Kloosterzande), 2. de Fierefluiters. Binnenwagens: 1. De Terhoolse Woepers, 2. de Slakken. Loopgroepen Enkelingen: 1. de Boerin, 2. Clown, 3. Prins Carnaval. Duo's: 1. Alpenzusjes, 2. Zwelbast uit de Polder, 3. Mexicaantjes. Groepen: 3 tot 5 personen 1. De Hartenbrekers, 2. Mario en Luigi, 3. De Mexicanen. Grote groepen: 1. Eio, 2. Fabeltjes- land, 3. We doen er nog een schepje bovenop. Uitslag Lamswaarde Songfestival Groep 1: 3-5 jaar Maarten Eys- ackers, 2. Michel, Stefanie en Lau- rien Broekaart, 3. Sabrina Plat- jouw. Groep 2: 6-9 jaar 1. Liesbeth en Christel, 2. Eileen Platjouw, 3. Da nielle Platjouw. Groep 3: 9-11 jaar 1. Liesbeth van Driessche, 2. zusjes De Schepper, 3. Peter van Puyvelde. Beste zelfgeschreven lied: zusjes De Schepper. De presentatie van deze middag was in handen van Frank van Driessche, en hij verraste de deel nemers en hun bezoekers in de pauze met een sketsch en lied on der begeleiding van de Boerenka- pel. FOTO'S WIM KOOYMAN Veel lol op de wagen in Terhole. iOhtfCti 00 •Door de alcohol gaan de deelnemers wiebelend over de wip in Kloosterzande. Aandacht voor het songfestival in Lamswaarde. DINSDAG HULST - De Blaauwe Hoeve, 13.30 uur schieting voor bejaarden. ST.-JANSTEEN - Café Den Ouden Arend, 14.00 uur kaarting. -De Warande, 13.30 uur, carnavalsbal. KBO, KLOOSTERZANDE -Café De Reizende Man, 19.30 uur kaarting. SAS VAN GENT - Vlaanderenhal, 13.30 uur, car navalsmiddag KBO. AARDENBURG - Coensdike, 14.00 uur, carna valsbal ouderen. Van onze correspondent Kapelle - De afdeling verkeer van de rijkspolitie in Zeeland heeft in overleg met de officier van justitie in Middelburg een personenauto van het merk Porsche 911 in beslag genomen. De bestuurder, een 41-jarige in België wonende Nederlander, werd betrapt toen hij gisteren over rijksweg A58 nabij Kapelle reed met een snelheid van 180 kilometer per uur, terwijl maximaal 120 is toegestaan. Van onze verslaggever Kloosterzande - Burgemeester en wethouders van Hontenisse vragen de gemeenteraad een kleine 24.000 gulden uit te trekken om tegemoet te komen aan wensen van verschillende sportclubs. Het gaat om verzoeken die al sinds vorig jaar op het gemeen tehuis zijn binnengekomen, maar er was in 1992 geen geld voor. Dit jaar heeft de gemeente wel eenmalig geld opzij gezet om diverse sportcomplexen aan te pakken. Ten behoeve van de W Vogel waarde heeft de gemeente al wat werkzaamheden uitgevoerd, zo dat daar enkel nog de aanschaf van een ballenvanger over blijft. Die kost 2.700 gulden. De W Terhole heeft zelf al heeft wat geld en energie gestoken in de renovatie van het voetbalcom plex. De kroon op het werk is de Van onze verslaggever Axel - Het Axelse streekmuseum Het Land van Axel is op zoek naar jong vrijwilligersbloed. De huidige groep vrijwilligers bestaat grotendeels uit mensen van hoge leeftijd en met het oog op de toekomst in aanvulling met wat jongere mensen ge wenst, zo vindt de museumcom missie. De vrijwilligers houden toezicht in het museum tijdens de ope ningsuren en er wordt van hen verwacht dat ze, indien nodig, bezoekers rondleiden en een toe lichting op wat er allemaal te zien is. De muzeumcommissie zoekt mannen en vrouwen vanaf 18 jaar die dan ook zelf belang stelling hebben voor het mu- seumgebeuren. plaatsing van twee extra licht masten. De club vraagt daarvoor 3.000 gulden subsidie. Ook voetbalclub SDO uit Lamswaarde heeft een heel ver langlijstje. Zaken als bredere ballenvangers, een lantaarnpaal en een trottairband langs de par- keerstrook zijn volgens de ge meente echter niet nodig. Wel stellen B en W de gemeenteraad 2.900 gulden bij te dragen in de aanschaf van een stel verplaats bare doelen. Uiteraard heeft ook de W hon tenisse een wensenlijst bij de gemeente ingediend. B en W hebben daaruit de vervanging van een verwarmingsketel en de uitbreiding van parkeerruimte geschrpat. Wel willen B en W bijdragen aan zes nieuwe zitban ken, drie netten voor ballenvan gers, het omhakken van 78 stuks populieren en het op die plaats installeren van een nieuwe bal lenvanger langs het trainings veld. Ook de vraag om een afras tering aan de westzijde van het hoofdveld en reparatie van de bestaande omheining wordt ge honoreerd. Alles bij elkaar een bedrag van ruim 15.000. Ook de tennisclub Hontenisse heeft al eerder een verzoek inge diend in verband met de renova tie van twee tennisbanen. In overleg met het bestuur is echter besloten het karwei uit te stellen tot na het komend tennisseizoen. De subsidies aan de verschillen de sportverenigingen komen maandag 1 maart ter sprake in de financiële commissie. Die ver gadert om 20.00 uur in de raad zaal van het gemeentehuis te Kloosterzande. Van onze verslaggever Kloosterzande - Er komt bijna 28.000 gulden beschikbaar om dringende werkzaamheden een aanschaffingen te doen voor de gemeenschapscentra in Lamswaarde en Vogelwaarde. Het gaat om zaken die al geruime tijd spelen en die nu geen verder uitstel dulden. Het wensenlijstje voor de Luifel in Lamswaarde bestaat uit bui tenschilderwerk, podiummate riaal en een nieuwe vloer in de berging. Kosten ruin 15 mille. Volgens het bestuur van de Lui fel is het zeker tien jaar geleden dat er aan de buitenkant nog een kwastje tegenaan is gegaan. De gemeente is het er mee eens dat het schilderwerk dringend moet gebeuren, omdat anders de kans ontstaat op verdergaande verwe ring en houtrot. Ook het zaalpo dium is rijp voor de vuilnisbelt. Het is twintig jaar oud en inmid dels gevaarlijk geworden voor de gebruikers. De Luifel vraagt en- Van onze verslaggever Hulst - De politie Hulst houdt woensdag 3 maart en vrijdag 5 maart kijkdagen voor iedereen wiens fiets in de loop van het vorig jaar spoorloos verdwenen is en daarvan aangifte hebben gedaan. Op het politiebureau staat een aantal fietsen en bromfietsen nog op de rechtmatige eigenaar te wachten. De kijkdagen wor den telekens gehouden tussen 13.00 en 16.00 uur. De politie adviseert wel dat de aangevers een kopie van hun aangifte mee brengen. Na de kijkdagen wor den de fietsen en bromfietsen verkocht aan fietsenhandelaren in de streek. kei het materiaal. Een paar han dige bestuursleden zullenhet dan zelf ineen knutselen tot een bruikbaar podium. Dan is er ook nog de versleten vloerbedekking in de grote zaal, die volgens het bestuur gevaar oplevert bij sportactiviteiten. De gemeente is het er mee eens dat de vloerbedekking zijn beste tijd heeft gehad, maar vindt dat De Luifel er nog maar een paar jaartjes mee moet doen. Het zeil in de berging mag wel worden vervangen. Heel wat buitenschilderwerk ligt ook nog te wachten bij het Dorpscentrum in Vogelwaarde. Het karwei had vorig jaar al uitgevoerd moeten worden, maar toen had de gemeente geen geld. Ook hier zal verder uitstel ver wering van het houtwerk tot gevolg hebben. De kosten van de schilderbeurt worden geraamd op bijna 13.000 gulden. De dorpshuizen komen maandag 1 maart ter sprake in de finan ciële commissie. Die vergadert om 20.00 uur in het gemeente huis. (ADVERTENTIE) Autobedrijf Walther de Block, OudeZoutdijk 2-4, Huls!. Tel. 01140-12058 Onze service is pas goed, als u dat vindt! Van onze correspondent Veere - Omstreeks vier uur gistermorgen trof de bemanning van een patrouillewagen van de rijkspolitie in een sloot langs de Polredijk onder Veere een geheel vernielde auto aan met daarin het stoffelijk overschot van de 33-jarige H. van Esbroek uit Veere. Uit een voorlopig ingesteld onderzoek is gebleken dat de man komende met zijn voertuig vanuit de richting Vrouwenpolder in een bocht naar rechts rechtdoor is gereden.

de Stem | 1993 | | pagina 13