Guur winterweer teistert carnaval Parade van paraplu's bij optochten in Zeeuws-Vlaanderen END BUFFET DEREEN CARNAVAL IN DE REGIO culieren 19.00-22.00 uur min. 15 personen i. Niet op feestdagen M)83, Terneuzen. Marathon op: 5 maart. MAANDAG 22 FEBRUAR11993 I te zoënen^C__ 1, jubileum, receptie, loving, overwinning, traham, openbare fcr, mag best eens in pp de pagina Ik is dat niet en duur I Prijs per regel of 140*, één grote regel I resp. 3,04*. |van een foto of Irmaat van 35 x 45 |,96 resp. 16,76* len op aanvraag. Bij Ing wordt 4,50 I Foto's worden niet 1-236442 of geef uw atsing af bij één van riftelijke opgaven laccepteerd indien 1 zijn, ook indien uw fevoegd is. I recht voor teksten penen te weigeren, phten bereiken over [ehoudt de uitgever fn de naam van de [kend te geven. |elden op zaterdag isnieuws om op donderdag Achter glas en een kopje koffie is de optocht in Vogelwaarde behaaglijk te volgen. FOTO'S WIM KOOYMAN EN CAMILE SCHELSTRAETE Deze toeschouwers in Sas van Gent zijn niet echt blij met het overvloedige hemelwater. praalwagen liep averij op. In Hulst moest de Prinsenwagen aan de kant blijven, Maar dat kwam niet door de wind, maar door een kapotte versnellings bak. De Prins en Raad van Elf liepen daarom de optocht maar te voet mee. In Hulst kon dit jaar ook weer eens het erekruis van verdienste worden- uitge reikt. Dat gebeurde tijdens de traditionele zuurkoolmaaltijd op zaterdag. De gelukkige was hardloper Piet Vonck. In Sas van Gent was gisteren ondanks de buien veel publiek op de been-de traditioneel kwa litatief hoge optocht kon vol gens het draaiboek doorgaan. Een wagen, uit Philippine, had zich afgemeld. Het is niet be kend of dat met het weer te maken had. Opmerkelijk detail was dat er twee jubilarissen in de stoet mee reden, De deur- douwers die dat al 22 jaar doen en Pijke Zot, die er al 33 jaar bij is. Stampvol In Graauw jubileerde de de car navalsvereniging de Djerken eveneens. Zaterdag trok er een optocht door de straten zoals die er nog nooit te zien is ge weest. tijdens het galabal zat het dorpshuis stampvol. In Clinge was zaterdag even paniek in de optocht. De wagen van het Zeegat kwam in aanva ring met een lantaarnpaal en verloor een 'arm'. Pleister op de wond was dat de wagen uitein delijk wel met de hoogste eer ging lopen. In Philippine werd burgemees ter mevrouw J. van Rest vrij dagavond al onderscheiden met de Zilveren Mossel. Zaterdag trok de optocht veel deelne mers. Dat gaf extra glans aan het jubleumjaar. De Mossel- krauwers bestaan namelijk 22 jaar. zonnetje wisselden elkaar voortdurend af. Het weer zorgde voor ongemak, maar alle geplande activiteiten gingen gewoon door. Zelfs het publiek liet het gisteren bij de verschillende optochten niet af weten. Het werd een parade van paraplu's en de koude werd ver drongen door inname van grote hoeveelheden warme chocola demelk en jonge jenever. Overal in Zeeuws-Vlaanderen verliep het carnavalsweekend rustig. Ook in Hulst, waar door de politie toch wel wat herrie werd verwacht. Afgelopen week dreigden bewoners van De Rape namelijk nog de Hulster bin nenstad te komen verbouwen. Volgens een woordvoerder van de politie was het echter 'opval lend rustig'. Van onze verslaggevers Hulst - Het carnavalsfeest in Zeeuws-Vlaanderen is gisteren geteisterd door guur winterweer. liegen-, sneeuw- en hagelbuien, gepaard gaande met forse wind stoten, en af en toe een flauw Averij Door de sterke wind was het voor de carnavalswagens in de optochten gisteren soms moei lijk manoeuvreren. Een enkele RESTAURANT 130 zitplaatsen lokken en lingerie moet <imo- Empire E van Gent. ny Jansen zijn. tel. 01150-13295 Piraten nemen bezit van de Hulster binnenstad. Stunt Aardenburg kende zaterdag weer het begin van canraval met de traditionele stunt. Dit keer moest prins Sjefke I een etalagepop uitkleden, alvorens hij zijn ambtskleding kon aan trekken. Een en ander werd opgeluisterd door de motorclub The Frogs en de blaaskapel de Nachtuuln. De optocht trok in Aardenburg veel bekijks. In Kloosterzande stond zater dag de kinderoptocht centraal. Een leuk gezicht. Minder tevre denheid was er over de prijsuit reiking in De Kastanje. Het eta blissement was te klein om alle jeugdige carnavalvierders te herbergen. Bovendien bleek er geen microfoon aanwezig. Voor de Kloorianen komt het hoogte punt van het carnaval nog. Dat is dinsdag, als de grootste car navalsoptocht van Zeeland door de straten van Kloosterzande trekt. UITSLAGEN CARNAVALSACTIVITEITEN Sas van Gent categorieën: A (jonger dan 16 jaar) B (16 jaar en ouder) Wagens A (grootste categorie bij wa- gens(: 1. 't Zal weer kermis zijn mee carna val (De Deurdouwers) 2. Al 15 jaor een leutige noot in 't Sas (De Ventjes) 3. Zo douwe zongen piepen de jongen (Pijke Zot) Wagens B: 1. Zoals 't klokje thuis tikt, tikt het met carnaval overal Grote drukte bij de optocht in St.-Jansteen. Steens eivrouwtje, 2. Vakantieman, 3. Vampier. Clinge - Optocht: Grote wagens: 1. 't Zeegat ziet ze al 22 jaar vliegen (Zeegat), 2. Circus Leut (Molen straat), 3. Muzikale fruitmadam (Sloebers), wrakken: 1. de Postkoets (de Troubadour), buiten wagens: 1. De Generaal, groepen volwassenen: klei ne groepen: 1. Wij zien ze vliegen, grote groepen: 1. Wij zijn bij den tijd (Bernardklinkers), kinderen: kleine groepen: 1. Bijen (basisschool), grote groepen: 1. Duiverls en duivelinnen, inderen inidividuelen: 1. Olg Popov. Westdorpe - Optocht: wagens: 1. Elf Watt, 2. De Druppels, individuelen basisschool groepen 1 en 2: 1. Pierrot, groepen 3,5 en 5: 1. Klok, groepen 6 en t: 1. Charlie Chaplin, groepen basisschool: 1. Sneeuwwitje en de zeven dwergen, 2. Disney world en Belle en het Beest, groepen volwasse nen en tieners: 1. Turtels met zijspan, 2. familie Hong Sji Wang. Philippine - Optocht: wagens: 1. De Sloebers, 2 en 3: De Zwaantjes en De Kanjers, groepen: 1. De Apen. Graauw - Optocht: grote wagens: 1. Carnaval in Rio (de Toogvarkens), 2. We lopen al 11 jaar mee (jeurgdver. Graauw), 3. 11 jaar van alle markten thuis (Graauwse studenten), kleine wagens: 1: Olielozers, 2. Paard met huif kat, 3. lekker 'op de trkker, indi viduelen: 1. Jut en Jelle, 2. Aladin, 3. de Broeders, groepen: 1. de Bolussen, 2. Braziliaanse dames, 3. Belle en het Beest. Vogelwaarde - Uitslag optocht: bin- nenwagens: 1. Sport in de Wolken (Boerenjongens), 2. Sporters (de Klutsers), 3. We steken onze nek uit voor Europa (Afzakkers), buitenwa gens: 1. De Kastanje, 2. Knosseljers, 3. Klompekappers/Krotekokers, indi viduelen: 1. Snoepje van de Week, 2. Pianist, 3. Clown, duo's: 1. Zwelbast uit Polderland, 2. Nars, 3. Wie wat ben ik, kleine groepen: 1. Hartebre- kers, 2. Chinezen risjka, 3. Engelen bestaan niet, middelgrote groepen: 1. De Blaay, 2. We doen er een schepje bovenop, 3. Bakkers, grote groepen: 1. Hobbeboppers. Nieuw-Namen - Songfestival en play backshow: songfestival buurten: 1. Kauterstraat, duo's: 1. Sigrid Sturm en Kathleen Baecke, solisten: 1. Jan Bosman, trio's: Ankie de Bruyne, Debbie Robbrecht en Ellen Kayser, play backshow: 1. The Championettes met een rock and roll medley. Kloosterzande - Kinderoptocht: en kelingen: 1. Clown, 2. Boerinnetje, 3. Heks, duo's: 1. Heksen, 2. Kabouters van buiten, 3. American Football, groepen: 1. Clown Kiosk, 2. Disney Mickey Mouse, 3. Holbewoners. Sint-Jansteen - Optocht: wagens1. Trouwe in de Gouw (Slippers), 2. Beestenboel (Terhole), 3. De Piraten (de Statie), groepen: 1. Bij Vlitospo beertjes (de Puttertjes), 2. De Lawet- makers (W Steen), 3. De lolbroeken (het Klooster), duo's: 1. De Twee piraten, 2. de twee musketiers, 3. Het lijne is niet gelukt, individuelen: 1. 2. Trouwen in de gouwe 3. De Farwest van de Katte Enkelingen A: 1. Alenig met z'n tweeen 2. Paradijsvogel 3. Soldaat Duo's A: 1. Hoelang en Hoebreed is een Chi nees 2. Ouder echtpaar 3. Zwervers Trio's en kwartetten A: 1. De 4 jaargetijden 2. Het Chinese wagentje 3. Berta 3 Groepen A: 1. Sasse vogelverschrikkers 2. Belle en het beest in Sas Enkelingen B: 1. Ik span de kroon Duo's B: 1. De Bieljaart Geen haar geen leut 2. Wij zijn aan de scharrel 3. We hebben een hijger aan de lijn Trio's en kwartetten B: 1. De Sasse wind overwint Groepen B: 1. Piepbeu je zie wel wat er tevoorschijn komt 2. Sasse Mo- desjoow 3. Een koning met narren Lamswaarde - Uitslag optocht: Grote Wagens: 1. De Stoppeldikers, 2. Café René, 3. Bosse Pielen. Kleine wagens: 1. Clown Kiosk, 2. Belle het Beest, 3. Kenba. Loopgroepen: 1. de Zwelbast uit Wonderland, 2. Schoenpoetsers, 3. de Musketiers. De deelnemers aan de optocht in Clinge zijn behoorlijk bij de tijd.

de Stem | 1993 | | pagina 7