Droomdebuut Osmund Ogali Marco Dieleman doet goede zaken UITSLAGEN EN STANDEN Bekerwinst Kloetinge op Breskens Overwinning HW'24 TOEGIFT Of» MAANDAG J9e &injoor Hoop bij Hoek leeft op na overwinning op DOYO Mortier spurt naar zilver SPORT ZEELAND B5 Zeeuws schaakkampioenschap senioren in Axel Zege Jong Ambon Zeeuwse clubs in oefenduels Sluis deelt punten met Schoondijke Dick Buitelaar trainer Hoek Wachten Tuk Verburg/Dynamo pakt een punt VOETBAL Geef eens iets ande geef een dinerbon SPORTNIEUWS KORT Gedeputeerde De Vries wordt burgemeester Bonden oneens loonoffer DAF Nederlanders gedood bij I vliegtuigongeval Fernon Wibier ronde verder IN DEZE KRANT: Merijntje DE STEM MAANDAG 22 FEBRUARI 1993 Van onze schaakmedewerker Axel - Marco Dieleman van de Schaakclub Terneuzen heeft zich eveneens aan de leiding van het klassement gevestigd in groep 1 van het Zeeuws individueel schaak kampioenschap voor senio ren. In cultureel centrum De Halle te Axel, waar de schaakvereniging Landau gastheer was, deed Dieleman een uitstekende zaak door streekgenoot Mark de Waal te verslaan. Omdat het top- duel tussen Rudi de Smit en René Tiggelman onbeslist eindigde, nestelde Marco Dieleman zich naast dat ge noemd tweetal en Peter Mon- té aan de kop van de klasse ring. Marco Dieleman, een tegenval lend kampioenschap achter de rug in de oudste jeugdgroep, kweet zich deze keer uitstekend van zijn taak. Hij sloeg een scherpe aanval van Mark de Waal knap af, kwam daarna iets beter te staan en besliste de ontmoeting via sterk positioneel spel in zijn voordeel. Knap was overigens ook de overwinning van Peter Monté tegen Wout Punt. De strijd tussen Rudi de Smit en René Tiggelman gaf in de tijd noodfase nog voordeel voor De Smit te zien. Dat voordeel kon hij echter niet in winst omzetten. Tiggelman kwam terug in de race en in de slotfase werd dui delijk dat men om een remise niet heen kon. Opvallend was het gelijke spel dat Tonny Rie- mens van SVWZV uit Oostburg in deze groep behaalde tegen Paul van Dijke. Riemens kwam .niet goed uit de opening en keek zelfs tegen een achterstand aan, maar wiep een vesting op waar Van Dijke met geen mogelijk heid doorheen kon breken. Daarmee stelde Riemens netjes een half punt veilig. In groep 2 eindigde het toptref- fen tussen Pim Uytdewilligen en Willy Meulblok onbeslist. Een gezapige remise was het gevolg van dit uitzonderlijk voorzichti ge treffen. Dat bood Fred Diepe- rink, door winst tegen Mark Nuyten, de gelegenheid om langszij te komen aan de kop van de klassering. Ook Quinten Bril en Hans Weiten profiteer den van het 'halve verliespunt' van de koplopers. Bril versloeg Martin de Bock en Weiten was duidelijk te sterk voor Harry Riemens van SVWZV uit Oost burg. Door die nederlaag haakt Harry Riemens voorlopig af in de titelstrijd. Sterk was de zege in deze groep van HWP-speler Robert van Wa terschoot. Materiaalwinst buitte hij uitstekend uit om de winst tegen Wim van Stel naar zich toe te trekken. De thuis spelende Piet Noorlander pakte de eerste winst van de competitie door Jan Verduijn den Boer te verslaan. Uit de laatste twee duels boekte Noorlander l'A punt. UITSLAGEN Groep 1: R. de Smit-R. Tiggelman V2-V2, P. Monté-W. Punt 1-0, M. Dieleman-M. de Waal 1-0, J. Thole- naar-A. Dubbeldam 1-0, M. Wise- W. Bliek Vi'Vi, J. Dees-R. van Ge- mert 0-1, R. Lauer-M. Dubbeldam 1-0, P. van Dijke-T. Riemens V2-V2, J. Aangeenbrug-E. van Hecke 0-1, P. van der Borgt-R. Kouwijzer V2-V2, M. van Eekhout-F. van Boven 1-0, P. van Rooijen-C. Heijboer 1-0. Groep 2: P. Uytdewilligen-W. Meul blok V2-V2, M. de Bock-Q. Bril 0-1, H. Welten-H. Riemens 1-0, M. Nuy- ten-F. Dieperink 0-1, R. van Water- schoot-W. van Stel 1-0, J. Hoogstra- te-J. Paauwe 0-1, C. Boelhouwer-D. Wolters 1-0, S. Steijn-A. Jonkheer 0-1, B. Koeman-W. Bakker (uitge steld), A. Bloom-P. Schunselaar (uitgesteld), S. Stoel-L. de Jong 1-0, J. Verduijn den Boer-P. Noorlander 0-1. STANDEN AAN KOP Groep 1: R. Tiggelman, R. de Smit, M. Dieleman en P. Monté 4 punten, W. Punt en J. Tholenaar 3V2, M. de Waal, W. Bliek, M. Wise, R. van Gemert en R. Lauer 3. Groep 2: P. Uytdewilligen, W. Meul blok, F. Dieperink, Q. Bril, H. Wei ten 4 punten, R. van Waterschoot en J. Paauwe 3V2, M. de Bock, H. Rie mens en C. Boelhouwer 3 punten. Door onze medewerker Rinus Verberkmoes Hoek - Osmund Ogali was zaterdag de meest gevierde man in Hoek. Werd hij tijdens het duel met DOVO reeds op handen gedragen, na het laatste fluitsignaal van aribter Nefs uit Bergen op Zoom, ging de Nigeriaan op de schouders. Eer voor de man van de match, die met drie doelpunten de punten in Hoek hield. De thuiswedstrijden van Hoek beginnen tegenwoordig gewoon tegetrouw met het onsteken van een fikse hoeveelheid knallers tijdens de veldbetreding van de spelers. Vuurwerk waarmee de aanhang ondubbelzinning toont aanwezig te zijn. Supporters van Hoek die, zoals veel onpartijdige toeschouwers, benieuwd waren naar de verrichtingen van Os mund Ogali, die - hoe vreemd het ook leek in vergelijking met het duel van vorige week tegen Serooskerke, waarin Mark de Kunder twee keer scoorde - de stek van deze postbode uit Ter- neuzen mocht innemen. Samen met Mart van de Guchte, was de Nigeriaan uitverkoren om de spitsposities in te nemen. Dat De Kunder toch speelde, kwam omdat Van der Guchte geblesseerd was en op het laatste moment verstek moest laten gaan. Een ietwat vreemde gang van zaken die vraagtekens op roept. Temeer daar spelers als Adriaan Nieuwenhuyse en Geertjan de Smet voor iedereen zichtbaar niet in beste doen zijn. Dat daar achteraf niet meer over gepraat werd, kwam door de zege die Hoek boekte. Zoals gezegd door drie doelpun ten van Osmund Ogali. Naar hem ging, en waarom ook niet, alle aandacht uit. Voordat het zover was sidderde Hoek. DO VO, dat uit Veenendaal met vijf invallers was vertrokken, kwam namelijk in de zestiende minuut op voorsprong door een doelpunt van Marc Hogendam, die vanaf 25 meter afstand een effectvolle inzet losliet die pardoes buiten bereik van doelman Wim Ver- poorte in de uiterste bovenhoek plofte. Deze tegenslag kwam Hoek een viertal minuten later te boven. Op dat moment stuurde Adriaan Nieuwenhuyse Ogali de diepte in. Vanaf de linkerzijde van het doel knalde deze vervol gens zonder dralen de bal in de verste hoek: 1-1. Hoek lachte en deed dat nauwe lijks een minuut later weer. Deze keer zond De Kunder de 'zwarte parel' de diepte in. Oog-in-oog met doelman Johan de Bruin gekomen bleef de Nigeraiaan ij zig kalm en scoorde beheerst 2-1. Eveneens een goede sco- ringsmogelijkheid was er voor Adriaan Nieuwenhuyse nadat hij pal voor de thee door De Kunder de vrije ruimte in was gezonden. De tweede termijn begon zo doende met 2-1 op de borden. Een tweede helft waarin DOVO Van onze sportmedewerker Terneuzen - In Middelburg stonden gisteren de beide laagstgeklasseerde clubs in de eerste klasse van het afde lingsvoetbal op zondag te genóver elkaar. Jong Ambon en Ouwerkerk ontmoetten el kaar in een rechtstreeks duel. Jong Ambon won met 3-1 en droeg daarmee de rode lan taarn over aan Ouwerkerk. JONG AMBON-OUWERKERK 3-1 - Een slechte wedstrijd ge speeld onder ongunstige weers omstandigheden. Vooral de har de wind speelde beide teams parten. Alle doelpunten vielen in de eerste helft. Jong Ambon kwam na een kwartier op voor sprong door een doelpunt van Marshal Ririhena, die met een kopbal de Ouwerkerk-goalie het nakijken gaf. Halverwege scoor de uit een hoekschop Eldridge eveneens met een kopbal 2-0. Jong Ambon kwam op rozen te zitten toen Jean Pierre van Lies hout 3-0 liet aantekenen. Vlak voor rust scoorde Eric Bleiji voor de gasten een tegengoal. nog meer dan voor de thee de toon zette met opbouwend voet bal. De gelijkmaker leek slechts een kwestie van tijd. In de 72e minuut, nadat Hoek bij enkele hachtelijke momenten al goed was weggekomen, was het zover. John Alleman controleerde bij het uitverdedigen de bal ver keerd. Deze stuitte van zijn borst precies voor de voeten van Dra- gan Ristic, die keihard uithaalde en dat betekende 2-2. De angst sloop daarmee in de harten van alles wat Hoek was. Tot twee minuten later John Al leman een dieptepass losliet die een prooi voor de afweer van DOVO leek te worden. Een lichte aarzeling tussen een verdediger en de doelman was echter net voldoende voor de toegesnelde Ogali om zijn sterke linker voet je tegen de bal te krijgen. De lob die van zijn 'gouden schoen' ver trok, eindigde onder groot ge juich in de touwen: 3-2. De winst was binnen, de vreugde groot en Osmund Ogali de onbe twiste smaakmaker en middel punt van de feestvreugde. Hoek-speler Mare de Kunder speelt in de wedstrijd tegen DOVO een tegenstander uit. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze sportmedewerker Kloetinge - Zonder moeite heeft Kloetinge de vierde bekerronde overleefd door Breskens met 2-0 te kloppen. Een terechte overwinning omdat de thuisclub over alle linies de betere ploeg was en in beide speelhelften een grote veldmeerderheid etaleerde. BEKERVOETBAL Aan werklust ontbrak het niet bij Breskens. De withemden kwamen echter sporadisch tot goede combinaties en schoten vooral aanvallend te kort. De mannen van Cor van de Velde moesten overigens met een zwaar gehavende ploeg aan het karwei beginnen. Paul de Putter, Bennie van Leeuwen en Tonny van Vooren waren geschorst, Willy de Jaeger ont brak door ziekte, terwijl Mi chel de Ruijsscher en Nico Knol wegens blessures aan de kant moesten blijven. Onder de lat was Knol vervangen door de 17-jarige Rino de Windt, die een goede indruk maakte. Kloetinge miste de geblesseer de Arjo den Dekker, Hans de Bruine en Sjoerd Bangma. De groenhemden verzuimden in de eerste helft ruim afstand te nemen van Breskens. Cen trumspits Gerard Visser liet toen twee unieke mogelijkhe den onbenut, terwijl ook Ro bin Moreauw een goede kans liet liggen. In de 26e minuut was het echter raak. Gerard Visser gaf met een loeier De Windt het nakijken: 1-0. Bres kens verscheen in die eerste periode sporadisch voor het doel van Peter Noordijke, die weinig moeite had met een zacht schot van Pietro Sicilia. Na de hervatting kwam Bres kens in de eerste tien minuten in het offensief. Dit sorteerde echter geen effect, omdat de defensie van Kloetinge pal stond. Al gauw nam de thuisclub het heft weer volle dig in handen. Nadat Ronald Zuijdwegt eerst naast had ge schoten en een inzet gestopt zag door De Windt, bracht toch dezelfde Zuijdwegt in de 65e minuut- Kloetinge in veili ge haven: 2-0. ïn de slotfase kwam Kloetinge nog dicht bij 3-0, maar de kopbal van Visser trof de paal. In het sportieve duel deelde scheidsrechter Jan van de Vel de uit Vlissingen een gele prent uit aan Jaap van der Lijke van Breskens. Van onze sportmedewerker Terneuzen - Door het schaarse competitieprogramma in verband met carnaval werden er verschillende vriendschappe lijke voetbalwedstrijden gespeeld. HW'24 won met 1-2 bij Bevelanders, Aardenburg hield Hoofdplaat in bedwang (3-3) en Terneuzen was te sterk voor een zich moedig verdedigend IJzendijke: 0-4. Sluiskil won met 2-1 van Axel. VOETBAL Van onze atletiekmedewerker Den Haag - Erwin Mortier van het Hulsterse RKHAV spurtte tijdens de nationale indoorkampioenschappen voor A/B-ju nioren in de Haagse Houtrusthal naar de zilveren plak op de 60 meter. BEVELANDERS-HW'24 1-2 - Vooral in de eerste helft was HW'24 heer en meester. Beve landers moest zich hoofdzakelijk beperken tot verdedigen, maar kon door die speelwijze toch niet voorkomen dat HW'24 scoorde. Na een klein half uur opende Carlo Blommaert na een snelle combinatie de score. Kort daar na stond er 0-2 op het bord. Harm Rietjens strafte slecht uit verdedigen beheerst af. In de tweede helft, toen HW'24 Ange- lo Verbraeken, Jurjen Swiers en doelman Jean-Pierre de Keyzer had gewisseld, kreeg Bevelan ders wat meer vat op het spel. Het duurde echter tot in de slot seconden voordat de tegentreffer werd gescoord door Jerrye Stra- ting. SLUISKIL-AXEL 2-1 - Beide ploegen kwamen incompleet in actie. Ziekte, blessures en va kantie waren er debet aan dat beide teams een flink aantal vas te krachten moesten missen. In de eerste helft van deze over het algemeen matige wedstrijd had Sluiskil het beste van het spel. Het was dan ook verdiend dat de thuisploeg via Paul van der Hooft op 1-0 kwam. Na rust een meer evenwichtige strijd. Vrij snel scoorde Henk Koekkoek 1-1, maar nauwelijks vijf minu ten later zorgde Ko Neels voor de 2-1-eindstand. AARDENBURG-HOOFD- PLAAT 3-3 - Een goede wed strijd. Hoofdplaat was duidelijk meer in balbezit, maar de snel en goed uitgevoerde counters van de thuisploeg leverden zeker zo veel gevaar op. Aardenburg ver zilverde slechts één van die sco- ringsmogelijkheden via Ronny Nobus. Nog voor de pauze stond Hoofdplaat aan de positieve kant van de score door doelpun ten van Mark Boekhout en Rudie Thomaes. In die fase stopte Aar- denburg-doelman Edwin Ver- schaeve een strafschop. Kort na rust werd het 1-3 door Mark Boekhout en daarmee leek de strijd beslist. Een veerkrachtig Aardenburg kwam in de slotfase nog langszij door doelpunten van Paul Hubregsen en Mark Buzeijn. IJZENDIJKE-TERNEUZEN 0-4 - In de eerste helft kon IJzendij ke het goed bijbenen en kreeg zelfs enkele goede scoringskan sen. De eerste vijfenveertig mi nuten werden afgesloten met 0-1 door een treffer van Jean Doorns. In de tweede helft liep een drukkend Terneuzen uit naar een ruime overwinning. Werner Corijn (2x) en Pascal de Ridder zorgden voor de produk- tie. Van onze sportmedewerker Sluis - In het inhaalduel in de tweede klasse A van het afdelingsvoetbal op zondag heeft Sluis in eigen huis met 1-1 gelijk gespeeld tegen Schoondijke. Het treffen kenmerkte zich door werk- voetbal met wisselende kan sen. Schoondijke benutte pal voor de thee een van die mogelijkheden. Niek de Rij ke was de succesvolle schut ter. Na de hervatting duur de het tot pal voor het eind signaal voordat er weer ge scoord werd. Deze keer was het Ramond Hubregtse en die speelde voor Sluis. „De punten werden daardoor eerlijk verdeeld," zei men in Sluis. Mortier startte overigens matig tijdens dit NK. Hij kwam pas met de 9e totaaltijd uit zijn serie (7.47) om vervolgens ook in de halve finale (7.35) maar de 7e tijd te realiseren. In de finale knalde hij naar een tweede plaats met een tijd van 7.17, een nieuw clubrecord. Van RKHAV kwam ook nog Bi- anca Segers in actie. De A-junio- re werd 9e in haar categorie met de kogel, die na 10.58 meter landde. Voor het tweede Zeeuw se eremetaal zorgde Karin Basti- an van Sporting Walcheren op de 1500 meter bij de A-junioren. Haar tijd was 4.46.73. Anjolie Wisse plaatste zich met de 8e tijd voor de finale 800 meter meisjes B. Op de 1500 meter voor A-junioren liep Edwin de Leeuw (AV'56) naar een 6e en Pascal Meerman (Atletika) naar een 8e plaats. Erwin Simplaar kwam met de kogel bij de B-junioren tot 13.70 meter. t Hoek - Dick Buitelaar uit Rijen volgt Rinus Zegers op als trainer bij eersteklasser Hoek. Vandaag start hij met de kennismaking met de spelersgroep en maakt hij zijn debuut als trainer van Hoek. Dinsdag zit hij op de bank als Hoek op eigen veld een oefenduel speelt tegen Kemzeke (aanvang 20.00 uur). Dat de keus uiteindelijk op Dick Buitelaar is gevallen, komt volgens Eddy Dobbeleir, voorzitter van Hoek, „omdat we voor ervaring gekozen hebben." Erwin Vandendaele viel af, omdat hij geen enkel diploma op voetbalgebied heeft en Patrick Verhoossel, vond men te weinig ervaring hebben. Dick Buitelaar trainde eerder bij clubs als SW, NAC, Helmond Sport, Baronie en was samen met Jan Zwartkruis' lange tijd trainer van het nationale militaire team. Momenteel traint Buitelaar bij Rood Wit in St.-Willebrord, koploper in de eerste klasse E. Dick Buitelaar maakt dit seizoen af bij Hoek en ging tevens een overeenkomst voor het volgend jaar aan. CHURCHILL LIONS en André Vermeire horen bij elkaar als een Siamese tweeling. Geen duel van deze regionale hoofd klasser slaat de Philippinenaar over. In Axel keek men dan ook vreemd op dat deze oud-ge- diende er niet bij was. Het had gevolgen. Geen tenue en geen spelers- kaarten. André had die en die stond bij aanvang van het duel tegen Grensvrienden nog braaf in Philippine te wachten. Dat er toch begonnen kon worden, lag aan de goedheid van de arbiter en aan de ZVA, die voor vervangende kleding zorgde. Teamleider Hans Lauret repte zich inmiddels naar Philippine, werd zowel op heen- als terug reis met een wachttijd voor de brug in Sluiskil getracteerd, maar arriveerde alsnog op tijd voor de tweede helft met zijn maatje. Tot beider genoegen won hun team, waardoor bleek dat alle moeite toch loonde. IN HET zaalvoetbalduel tussen Paradijs en Meerpaal, een duel in het rayon Hulst, werd met nog een minuut te gaan een speler voor eerstgenoemde par- tij voor twee minuten naar de bank gestuurd. Arbiter Assel- man werd nog maar nauwelijks een halve minuut later door Meerpaal op de hoogte ge- bracht dat de gestrafte speler weer binnen de lijnen was ge komen. „De twee minuten zijn om," reageerde de teruggekeerde voetballer. De arbiter twijfelde, ging naar de tijdwaarnemer om informatie en die zei: „Ik heb even niet opgelet." Voor hem ging de tijd waarschijnlijk ook sneller dan verwacht. Meerpaal won en kon achteraf meelachen om het feit dat men het arbitra le duo tuk had genomen. Bijdragen: Rinus Verberkmoes. Van onze volleybalmedewerker IJzendijke - In de landelijke vol leybalcompetitie werden slechts enkele duels afgewerkt. In de derde divisie F mannen kwam van de Zeeuwse vertegenwoordi gers op landelijk niveau alleen Verburg/Dynamo uit Middel burg in actie tegen Ekspalvo 2. De mannen van coach Jim Walsary, de laatste weken toch redelijk op dreef, konden de thuisploeg goed bijbenen. Verburg/Dynamo nam zelfs in enkele sets een ruime voor sprong, maar kon deze niet altijd vasthouden. In de vijfde set kwamen de bezoekers eveneens met 8-4 voor en leek een zege nog altijd mogelijk. Ekspalvo kwam echter sterk terug en dat was voldoende voor de 3-2-over- winning voor de thuisploeg. „Ons spel zit duidelijk in de lift. We hebben dit seizoen best wel wat tegenslagen gekend door blessures van diverse spelers," aldus Bert van Leiden van Ver burg/Dynamo zaterdagavond. „We hebben nu weer een punt, dus we hebben nqg altijd hoop dat we erin kunnen blijven." STAND Derde divisie mannen: Ever Ready 15-37, Morres 15-36, Leto Print 2 15-31, Ekspalvo 2 15-28, Van Tartwijk 15-26, Hands Üp 14-23, Sarto 15-19, Moonen Papier 15-18, WS'92 15-17, Quos Ego 15-13, Verburg/Dynamo 16-12, Voko 15-10. ZATERDAGVOETBAL RESERVEKLASSEN UITSLAGEN Reserve tweede klasse: Serooskerke 2-Yerseke 2 0-1, AZW 2-WHS 2 1-1, Nivo Sparta 2-Arnemuiden 2 afg., Roda Boys 2-Terneuzense Boys 2 1-0, Reserve derde klasse A: Dinteloord 2-Tholense Boys 2 1-0, WHS 3-Be- velanders 2 0-7, Yerseke 3-Arne- muiiden 3 0-3, Klundert 2-Oostka- pelle 2 0-0. STANDEN Reserve tweede klasse: Serooskerke 2 18-24, Kloetinge 2 18-23, Arne- muiden 2 17-20, Roda Boys 2 17-19, Yerseke 2 18-19, Tricht 2 17-17, Temeuzense Boys 18-17, AZW 2 17-17, Nivo Sparta 2 16-16, Kapelle 2 18-16, WHS 2 17-16, FSV 2 17-5. Reserve derde klasse A: Hoek 2 16-29, Zwaluwe 2 18-28, SSC 3 18-24, WHS 3 17-20, Ooskapelle 2 18-17, Bevelanders 2 16-15, Klun dert 2 17-14, Arnemuiden 3 18-24, De Meeuwen 2 15-13, Dinteloord 2 16-12, Tholense Boys 2 17-10, Yer seke 3 18-8. Reserve derde klasse B: Wilhelmina 2 18-27, Good Luck 2 18-26, PTT Breda 2 18-20, BVC'54 2 18-19, Heukelum 2 18-17, Seolto 2 18-17, BLC 2 18-17, Almkerk 2 18-16, SSC 2 18-16, Zwaluwe 3 18-15, Woudri- chem 2 19-14, SDC 2 18-12. ZATERDAGVOETBAL AFDELING ZEELAND Res. Ie klasse: 's H. Arendskerke 2-GPC 2 2-2, Serooskerke 3-Bruse Bovs2 2-1. 3e klas A: Cadzand 2-Spui 3 3-0. 3e klas D: Kruiningen 4-'s H. Arendskerke 4 5-1. 4e klas C: Heinkenszand 4-Kruinin- gen 6 0-2, Kapelle 6-Yerseke 7 2-0. 4e klas E: Oostkapelle 4-Seroosker- ke 5 1-0, VCK 4-Meeuwen 7 0-3, Meeuwen 6-DFS 4 1-2, Ritthem 2-Ritthem 3 7-0. 4e klas F: Zaamslag 4-Tern. Boys 7 7-2, Hoek 6-AZW 5 3-2, Spui-Koe- wacht 1 1-6. ZATERDAGBEKER Brouwerhaven 2-Duiveland 2 4-1, Serooskerke 4-DFS 2 2-2, DFS wns, Wolf.dijk 2-Mevo 2 mevo wns, Hoe- dekenskerke 2-Robur 1 4-1, Wolf.dijk 3-Heinkenszand 2 0-7, Veere 4-Kloetinge 4 1-4, Apollo 2-SSV '65 3 5-1, Rillandia 3-Krab- bendijke 2 1-3, Ritthem 1-Vlissinge- n 1 3-2, Bevelanders 3-GPC 3 0-6, Dauwendaele 3-Veere 3 0-1, Hoofd plaat 1-Meeuwen 3 0-9, SSV '65 4-Arnemuiden 4 1-1, Arn. wns, Heinkenszand 3-SSV '65 2 4-5, Ar nemuiden 5-Nieuwdorp 2 2-2, Nd. wns, Kapelle 4-'s H. Arendskerke 3 3-2, Hontenisse 1-Wemeldinge 2 2-3, Aardenburg 1-Tem. Boys 4 2-0, Hoek 4-AZW 3 0-2, Apollo 3-Krui- ningen 2 1-11, Zaamslag 3-Spui 2 0-0, Zslg. wns, Zaamslag 2-Krab- bendijke 1 2-2 Zsl. wns. ZONDAGVOETBAL AFDELING ZEELAND 2e klas C: Breskens 3-Terneuzen 3 5-1. 3e klas A: Zld. Sport 3-Vlissingen 4 1-1, Liberty 1-Renesse 2 2-1. 3e klas D: Terneuzen 4-Terneuzen 6 3-2. 4e klas A: Ouwerkerk 2-Ouwerkerk 3 5-1. Restaurant al vanaf 15.- Nieuwe Ginnekenstraat 3, BRE AZW boekt gelijk spel Temeuzen - In de derde klasse A van het landelijk amateurvoet bal op zaterdag hield AZW aan de inhaalwedstrijd tegen Oostkapelle een kostbaar puntje over via 0-0. Veere veroverde de tweede periodetitel door 4-3-winst op 's-Heer Arendskerke. Kapelle versloeg het bezoekende WHS met 4-0. OOSTKAPELLE-AZW 0-0 - Een wedstrijd in degradatiesfeer gespeeld onder moeilijke omstandigheden door de harde wind. Een duel ook met weinig kansen voor beide aanvalslinies. De beste kansen kwamen pas in de slotfase en die waren voor Oostkapelle. Het bleef echter 0-0. KAPELLE-WHS 4-0 - Rust 1-0, Johnny Kivits 1-0, John Hesselman 2-0, Johnny Kivits 3-0, John Hesselman 4-0. 'S-HEER ARENDSKERKE-VEERE 3-4 - Rust 1-2, Onno Mon- deel 0-1, eigen doelpunt 1-1, Pascal Caumartin 1-2, Johan Tuin 1-3, Martin Harte 2-3, René Schreurder 2-4, Wim Goedegebure 3-4. Kostbare zege voor GPC Terneuzen - In de eerste klasse van het afdelingsvoetbal op zaterdag naderde het Vlissingse GPC koploper Middelburg tot op één punt. GPC won zaterdag de een week eerder wegens de mist kort voor het verstrijken van de eerste helft gestaakte wedstrijd tegen Meeuwen met 4-0. VCK zegevierde met 2-0 over MEVO. GPC-MEEUWEN - Restant van 50 minuten met de stand 2-0. Dennis Goossen 3-0, Martin Swennen 4-0. VCK-MEVO 2-0 - Rust- en eindstand. Karei de Waard 1-0, Danny Siwabessy 2-0. Serooskerke weer onderuit Terneuzen - In de eerste klasse A van het landelijk amateurvoet bal verloor hekkesluiter Serooskerke het vierpuntenduel van ARC met 0-1. SEROOSKERKE-ARC 0-1 - Een wedstrijd met weinig krachts verschil en ook weinig uitgespeelde kansen. Lange tijd leek het erop dat het duel in 0-0 zou eindigen. Dat zou ook de juiste I uitslag geweest zijn. Vijf minuten voor tijd scoorde ARC echter het winnende doelpunt, waardoor de gelukkigste ploeg twee belangrijke punten rijker werd. Cadzand en Spui delen buit Terneuzen - De in de tweede klasse van het afdelingsvoetbal op de zaterdag ingelaste wedstrijd tussen Cadzand en Spui eindig de onbeslist in 1-1. CADZAND-SPUI 1-1 - Een wedstrijd waarbij in het laatste kwartier alles gebeurde dat niets met voetbal te maken had. Daarover waren beide woordvoerders van Cadzand en Spui het volledig eens. Dat het zover kon komen moet ook verweten I worden aan een te lankmoedig optreden van scheidsrechter Van Belzen, die zoals men ons meldde geen gele of rode kaart bij zich droeg. Vandaar mogelijk dat beide teams tot het laatste fluitsignaal met elf man binnen de lijnen konden blijven. Ook van buiten die lijnen klonken af en toe kreten aan het adres van een bepaalde speler - die wegens zijn herkomst geen blanke huidskleur bezit - die niet door de beugel konden. „Een aanfluiting voor het voetbal," stelde Spui-leider Piet Schuitvlot, die overigens niet alle schuld bij Cadzand wilde leggen. Johan de Lijser van Cadsand toonde zich na afloop eveneens allerminst gelukkig en wilde alles maar zo vlug mogelijk vergeten. Over de wedstrijd zelf: Spui kwam kort voor rust op voorsprong door een strafschop, benut door Piet Ruitenburg. Na een half uur in de tweede helft kwam de gelijkmaker gescoord door Ruud Lijsenaar. Middelburg - Gedeputeerde G de Vries-Hommes (48) van Zee land wordt burgemeester van de gemeente Nijefurd in Friesland I Met de aanvaarding van haai I benoeming, die op 1 april ingaat sluit 48-jarige De Vries-Hom mes, afkomstig uit Friesland, eer meer dan tien jaar durende car- I rière in de Zeeuwse politiek af. ZIE ZEELAND - C1 Eindhoven - De vakbonden zijl het onderling volstreekt oneen met het loonoffer, dat DAF-di recteur Baan van de niet ontsla gen werknemers vraagt. Baai wil dat die werknemers twe jaar lang tien procent van hui brutoloon in een fonds storten waaruit het sociaal plan voor d ontslagen collega's wordt gefi I nancierd. ZIE COMMENTAAR OP - A3 ZIE ECONOMIE-A6 San Jose - Bij een vliegtuigonge luk in Costa Rica zijn alle vie: inzittenden, onder wie drie Ne derlanders, - om het leven geko men. De namen van de slachtof fers zijn nog niet bekend. He toestel stortte neer kort nada het van het vliegveld van Sai Jose was opgestegen. Het raakt hoogspanningskabels, vloog i: brand en boorde zich in ee: magazijn van een ziekenhuis. Rotterdam - Fernon Wibier heef de tweede ronde gehaald van he ABN/AMRO-tennistoernooi i: Rotterdam. Hij versloeg de Bel Wuyts in twee sets (6-2 6-4' Michiel Schapers verloor me dezelfde cijfers van de Rus Vol kov. ZIE SPORT-B1 VANDAAG 2 KATERNEN Achtergrond A2 Binnenland A3 Buitenland A4 Economie A5/A6 Beurs A6 Sport deel B Zeeland deel C Gids deel D RTV-programma's D2 i Vaticaan curieus Den Haag furieus

de Stem | 1993 | | pagina 16