DE STEM Sport 'We kunnen opnieuw beginnen' Q Krajicek laat winst Stuttgart aan Stich Oud-Spartaan Edwin Vurens held van Twente TB-LEASE. [DICHTBIJ UW BEDRIJF. Boskamp: 'Oranje interesseert me niet veel' Atletiekstrijd afgelast wegens glassplinters Sondscoach Advocaat beschouwt afvallen Kieft als 'grote teleurstelling' Broedertwist door aankoop Bergkamp-Jonk A8 OP TV K de verschillen Taument: nog drie jaar Feyenoord Blessure Witschge ernstiger Club in de aanbieding 'n Questie van Service U kunt zo bij ons binnenrijden voor 'n reparatie terwijl u wacht, of 'n gratis controle. Ma/vrijdag tot half 6 en zaterdags tot 1 uur! om de gevoelens en emoties iensen te 'vangen'. NCRV's i 'Sjeekspier in Rotyterdam' rde produktie van Theater ida'. pbouw van de première van ïedie van William Shakespe- Trojaanse geliefden tijdens roducenten kozen hiervoor rete conflictsituaties. Schijn ssie contra rede. s waarin mensen met een kunnen inleven. Meer dan gehandicapte acteurs hun In en ervaringen met de rol pn. De vijftien acteurs, acht [leeftijd van 22 tot 43 jaar bown. anse speelfilm uit 1937 van old, Cary Grant en Frances merikaanse burgeroorlog ziet in katoensmokkel. Daarmee lat hij in het Noorden belegt, met de reder Daniel Drew :eft hij daar weinig geluk. Van Tilburg - Bastionen Groep mLease BV, Ginnekenweg 21, Breda, tel.: 076-237575 MAANDAG 22 FEBRUAR11993 DEEL B U onze verslaggever tveren - Bondscoach Dick dvocaat heeft volgens An- .riecht-trainer Johan (Jan) oskamp zijn aanvaller en .(ernational Peter van Vos- volgens het [FA- reglement opgeëist jor de voorbereiding op de [K-kwalificatie - interland >gen Turkije. oskamp reageerde na de met -1 door Anderlecht gewonnen daden competitiewedstrijd te- j Beveren op de affaire die ,id Van Vossen is ontstaan, jhan Boskamp en Peter van ossen stonden vorig seizoen og onder contract bij Beveren. u Vossen was voor het duel Jessica Harper (BRT 2, 22.05 uur). FOTO ARCHIEF DE STEM 19 en 21.30 u.Sneakers. -Rex-Club - 12, 14 en 16.40 u Sneakers. 20 en 22 u. Honey I blew up the kid. - Odeon 1 - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Tresspass. -Odeon 2 - 15.15, 17.45 en 20.15u Trp?cnacc -Odeon 3 - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Singles. -Odeon 4 - 14, 17.15 en 20.30 u. The best intentions. -Rubens - 14, 16, 18, 20 en 22 u. Under siege. - Quellin I - 14, 17.15 en 20.30 u. Daens. - Quellin U - 14, 16, 18, 20 en 22 u. Tom Jerry. -Quellin ID - 14, 16, 18, 20 en u. Death becomes her. - Metro I - 14 en 16 u. Belle en het beest. 19 en 21.30 u. The bodyguard. -Metro II - 14, 16.20, 18.40 en 21 u. The last of the Mohicans. -Brabo - 14 en 16 u. jeugdfilmfes tival. 19 en 21.20 u. Damage. -Tijl - 14 en 16 u. jeugdfilmfesti val. 18, 20 en 22 u. Consenting adults. -Wapper - 14 en 16 u. jeugdfilm festival. 19 en 21.30 u. Bitter moon. - Sinjoor - 14 en 16.30 u. The bo dyguard. 20 en 22 u. Beauty and the beast - Ambassades Club 1 - 14, 16, 18, 20 en 22 u. Raising cain. - Ambassades Club 2 - 14, 16 en 18 u. Housesitter. 20 en 22 u. Whispers in the dark, -Ambassades Club 3 - 14, 16.20, 18.40 en 21 u. Sister act. -Ambassades Club 4 - 15.10, 17.30 en 19.50 u. Sister act. |3dui8jp 'adea do J3ls dssef 'uaAoqsjipaj 'iuej)| do V-"' 6oij 'duje|j8ui9i|os 'auiep ueA 4 Nog geen interesse andere clubs in Peter van Vossen tegen zijn voormalige club ech ter gepasseerd en ging onder druk van de bondscoach naar het trainingskamp van Oranje. Advocaat vond dat Van Vossen in het weekeinde zeker een wed strijd moest spelen, om voor een basisplaats in het Nederlands elftal in aanmerking te komen. De Anderlecht-trainer had Van Vossen tegen Beveren graag erbij gehad. Hij heeft begrip voor de teleurstelling van Van Vossen, maar Boskamp gaat er van uit dat elke speler in een selectie van 22 wel eens naast het elftal kan vallen. Boskamp: „Ik ben r trainer van Anderlecht. En het Nederlands elftal interesseert mij niet zo veel. Van Vossen hadden we goed tegen Beveren kunnen gebruiken om meer druk uit te kunnen oefenen. Maar Ad vocaat heeft hem opgeëist. Wat bij het Nederlands elftal ge beurt, is een probleem van Ad vocaat. De kritiek van Van Vos sen raakt mij helemaal niet. Ik wil donderdag eerst zelf eens met hem praten. Hem vragen of hij gezegd heeft, dat hij meer vertrouwen heeft in de ene coach (Advocaat) dan in de andere (Boskamp)." Cees van Vossen, manager en broer van de international, heeft de indruk dat de WCS de hele affaire rond Peter van Vossen enigszins heeft opgeblazen. Hij vindt het niet reeël van de WCS om Anderlecht onder druk te zetten met belangstelling van andere clubs, omdat de eerste onderhandelingen over openbre ken van het contract van Peter van Vossen niet tot succes heb ben geleid. „Volgens manager Verschueren van Anderlecht heeft zich nog geen enkele club met een con creet voorstel voor Peter ge meld", zegt Cees van Vossen. „Wij hebben met de club afge sproken dat pas op het einde van het seizoen weer over de toe komst van Peter van Vossen bij Anderlecht wordt gepraat. Ik ga er vanuit dat hij de 2,5 jaar, die hij nog voor de boeg heeft, ge woon afmaakt. Tenzij er een club met een gigantisch aanbod komt, zoals Inter op Bergkamp heeft gedaan. Maar Peter is nog lang geen Dennis Bergkamp." Peter van Vossen: nog geen interesse van andere clubs. FOTO DE STEM/BEN STEFFEN tor Ted van Leeuwen Imsterdam Net als in het vorige kwalificatieduel in tanbul half december, kan bondscoach Dick Advocaat omende woensdag tegen Turkije opnieuw niet beschik- en over zowel Marco van Basten als diens vervanger 'im Kieft. in Basten is inmiddels herstel- ende van een enkeloperatie, zijn iste stand-in Kieft meldde zich «dagavond af bij de keuze- Een buikspierblessure naakt het meespelen in Utrecht «mogelijk. Advocaat heeft in- iddels Eric Viscaal als vervan- i-van-de-vervanger opgeroe- en. lit afvallen van Kieft werd door dvocaat als een flinke streep »r de rekening opgevat, „Het er zo gemakkelijk uit: Kieft de spits, Bergkamp in zijn Gullit rechtsbuiten, Van 'ossen linksbuiten. Kieft be- iouwde ik als alternatief voor in Basten, maar in Viscaal zie geen alternatief voor Kieft. (at de opstelling betreft kunnen i weer opnieuw beginnen, laar dat is het boeiende van het ik." Istanbul stond de voorhoede reaal, Van Vossen, Gullit in 1 veld. Die spelers zijn op- ïuw ter beschikking, „maar die voorhoede ga ik zeker ïtspelen," aldus Advocaat, die th gisteravond verbaasde over geringe aandacht, die Studio port aan het kwalificatieduel steedde. tmoet dus een andere oplos- »g komen. Bergkamp als diep- le spits en Winter in zijn rug, of iet Van Vossen als diepste spits i Overmars (of Viscaal) als nksbuiten. Voor Advocaat, een toter raadsel dan heC'wie-van- e-drie-spel van zijn mandek- Van het trio Silooy, De te en De Wolf kunnen er maar w spelen. „Daar ben ik allang aldus de bondscoach, die He oplossingen tot woensdag jor zich houdt. iieft deed zaterdag al niet mee 'de oefensessie van een uurtje 'gen Jong Oranje, dat door de ■kern, tenminste wat daarvan techikbaar was, met 1-0 ge- 'onnen werd. Samen met Berg- ®p (die in overleg met Ajax gekregen had) werkte Kieft P de bijvelden een aantal oefe- fegen af. Ik denk niet dat Wim het •alt," dacht bondsarts Frits ®el toen al en de voorspelling ten uit. Zondag viel het doek voor de enige speler van lands kampioen PSV die mocht reke nen op een basisplaats. Advocaat kreeg tot zijn opluch ting wel een geruststellend tele foontje van Jan Wouters. De Bayern-speler meldde dat zijn pas geopereerde knie het in het competitieduel tegen Bayer Uer- dingen had uitgehouden en hij zich vandaag in Noordwijk bij de selectie voegt. Dat doet ook het andere twijfel geval, Wim Jonk. De aanwinst van Inter die zich bij Ajax had laten behandelen aan zijn achil lespeesblessure en kwam zater dagmiddag in het Olympisch Stadion even bij de collega's kijken. „Het gaat elke dag beter, op mij kan gerekend worden voor woensdag," had hij Advo caat laten weten. Een opluchting voor de bonds coach, voor wie het aantal afval lers tot drie beperkt blijft: Van Basten, Kieft en Rijkaard. Zater dagmiddag tegen Jong Oranje waren dat er meer. Door de absentie van Kieft, Bergkamp, Jonk, Wouters en Koeman, wa ren er zaterdag nog maar negen veldspelers over. Voor de gele genheid mocht Jong-Oranjespits Dirk-Jan Derksen van FC Den Bosch bij de grote jongens mee doen. Derksen trof geen doel, Van Vos sen wel, maar uiteraard verbond Advocaat geen consequenties aan het duel. „We misten de hele as. Het was gewoon de afsluiting van de eerste trainings-sessie die slechts tot doel had de spelers uit de sfeer van het clubvoetbal te halen." NEDERLAND - JONG ORANJE 1-0 (1-0) - 24. Van Vossen 1-0. Scheidsrechter: Thomas. Toeschou wers: geen. Bijzonderheid: Dirk Jan Derksen (Den Bosch) werd door Ad vocaat geleend van Jong Oranje om een elftal te kunnen vormen. NEDERLAND: De Goey (31. Men zo); Silooy, De Wolf, De Boer en Witschge; Winter, Overmars en Nu man; Gullit, Derksen en Van Vossen. JONG ORANJE: Griemink; Vier- klau, Van de Looi, Faber en Van As; Beerends, Van Gastel en Deckers (31. Davids); Pahlplatz (31. Mut- saers), Van Hoogdalem en Bont (31. Hoekstra). Overleg tussen bondscoach Advocaat (rechts) en v.l.n.r. Peter van Vossen, Arthur Numan en Ruud Gullit. Van onze correspondent Aart Heering Rome - De komst van Dennis Bergkamp en Wim Jonk ®ar Inter is niet alleen met gejuich ontvangen. h Milaan zelf heeft de aan koop van de beide Nederlan ds geleid tot een broe derstrijd tussen Inter-voorzit- Ernesto Pellegrini en de tetelijk leider van de club, jongere broer Giordano. Deze laatste beschouwt de dertig miljoen gulden die Inter aeeft neergelegd voor de beide Nederlanders als een onaan vaardbare aantasting van het 'amiliekapitaal. De gebroeders Pellegrini be gonnen dertig jaar geleden sa wn een cateringtedrijf, dat inmiddels is uitgegroeid tot [en holding, die ook de voet balclub Inter omvat. Maar de S°ede samenwerking van ytieger is ten einde. Al twee Pp.Jang betwisten de Pelle- F.nis e}kaar de leiding van et bedrijf en bestaken zij el- aar met processen. Hun enige band werd nog gevormd door Inter, waarbij zijzelf in hun jonge jaren gespeeld hebben. Door de transfer van Berg kamp en Jonk is daar nu ook een einde aan gekomen. Er nesto beschouwt de transactie als een investering die zich zal terugbetalen in resultaten en recettes. Volgens Giordano is het een onverantwoordelijke geldverspilling, die hij als ar gument zal gebruiken in de rechtszaak tegen zijn broer. Ernesto trekt zich daar trou wens weinig van aan. Hij weet zich sterk doordat hij 51 pro cent van de familieholding Pe- fin bezit. Volgens het sport dagblad Corriere dello Sport zou hij op het punt staan om nog eens 12 miljoen neer te leggen voor Atalanta-speler Rambaudi. De broedertwist is daarmee nog lang niet ten ein de. Stuttgart (anp/sid) - Richard Krajicek gaat niet als win naar van belangrijkste in- doortoernooi in Stuttgart het toernooi van Rotterdam in. De 21-jarige Hagenaar moest gistermiddag in een mara thonpartij de vette hoofdprijs van bijna 650.000 gulden (en 414 ATP-punten) aan de 24-jarige Duitser Michael Stich laten. De setstanden waren 6-4 5-7 6-7 6-3 5-7. Voor Krajicek resteerde een troostprijs van 360.000 gulden en een kleine 300 ATP-punten, waarmee hij van de dertiende naar de elfde plaats op de we reldranglijst steeg. Stich, in de cember winnaar van het toer nooi om de Grand Slam Cup in München, .verdrong de Span jaard Bruguera van de tiende positie. Het einde van de partij, die drie uur en 44 minuten duurde, was onbevredigend voor Krajicek. Met Stich aan service kreeg hij bij 5-5 in de vijfde set tot twee keer toe een breekpunt, vooral te wijten aan drie dubbele fouten van de Duitser. De zich tot het uiterste vermannende Stich red de zich alsnog en kwam op 6-5. Stich kreeg vervolgens zijn eer ste matchpoint toen zijn return op de tweede service van Kraji cek op de voeten van de Neder lander belandde. Krajicek leek dat wedstrijdpunt met een glas- zuivere ace weg te vagen. Hij hoorde echter tot zijn afgrijzen dat de Duitse scheidsrechter Richter de bal uit gaf hoewel de bewuste lijnrechter zijn mond had gehouden. Krajicek wendde zich provocerend applaudise- rend tot de man op de stoel, maar kreeg geen gelijk. In de volgende slagenwisseling maakte Stich voor 8.500 aan hun stoel gekluisterde toeschouwers de partij uit. „Dit is mijn belang rijkste zege na Wimbledon", zei de Duitser in vervoering. Beide spelers waren op geheel verschillende wijze tot de eind strijd doorgedrongen. Stich, .die Richard Krajicek: arbitrale dwaling tegen. eerder in de week twee match points tegen de Zwitser Mare Rosset afweerde, hield zaterdag de lastige Australiër Wally Ma- sur in drie sets van zich af (6-7 6-2 6-2) en moest ook nog een dubbelpartij spelen met zijn Franse partner Guy Forget. Krajicek kwam zonder te spelen in de finale omdat zijn tegen stander Boris Becker 's nachts door maagstoornissen was ge troffen. Om het publiek enigs zins tegemoet te komen wisselde Krajicek, die niet dubbelde om dat Jan Siemerink niet tot het toernooi was toegelaten, voor de vorm wat games uit met de Duitser Patrick Kühnen. Eerder trokken Larsson, Boetsch en Korda zich wegens ziekte terug uit het evenement, dat niettemin het record aantal van 54.457 toeschouwers mocht begroeten. In de loop van de week waren de tegenstellingen tussen Stich en Van onze verslaggever Rotterdam - Edwin Vurens heeft Sparta een miljoen gulden opgeleverd en minstens een punt gekost. Gister middag was de voormalige Spartaan het verschil tussen zijn oude en nieuwe club, FC Twente. Dankzij een doelpunt van Vurens kort voor tijd bleven de Enschedeërs kansrijk voor plaatsing voor Europees voetbal, 2-3. Vurens redde FC Twente in een man-minder-situatie. In de 70e minuut werd Ten Hag door scheidsrechter Reygwart uit het veld gestuurd, nadat hij op de doellijn hands zou hebben gemaakt. „Ik ben ver bijsterd", sprak de goed spe lende vervanger van de ge schorst Van Halst. „De bal sprong van mijn been 'tegen m'n arm. Ik kon er weinig aan doen. De rode kaart en een strafschop tegen had ik nooit verwacht." Van den Berg benutte de penalty, 2-2. Sparta werkte daarmee een in de eerste helft opgelopen achterstand van twee doelpunten weg. FC Twente, na de bekerinspan ningen eerder in de week te gen Ajax nogal lusteloos, was ondanks zwak spel door Hoogma en Ten Hag uitgelo pen. Kort voor rust had Van den Berg met zijn eerste doel punt de spanning alweer te ruggebracht. Na de veel besproken straf schop was Sparta ondanks de nummerieke meerderheid te vreden met het punt. „Twente is kwalitatief beter, onze spit sen waren onzichtbaar, 2-2 was heel mooi", sprak trainer Jacobs. Maar in de slotfase kreeg FC Twente de beste kansen. Vurens benutte er daarvan één, na een goede actie van spelmaker Arts aan de linkerkant. Het was zijn eerste competi tie-doelpunt voor de Ensche- dese club. Tot jubelende tek sten leidde het bij Vurens nog niet. „Door de wijzigingen in het elftal zijn we nog niet goed ingespeeld. Met name de wis selwerking tussen Arts en Mols loopt nog niet. Door het drukke programma hebben we echter niet de tijd gehad fat soenlijk met elkaar te trainen. Ik weet zeker dat het allemaal nog veel beter kan." „Vurens heeft ons gered", sprak de winnende trainer Baan. „Hij was de enige, die voorin voor dreiging zorgde. De andere spitsen, Mols en Prince Polley, waren uiterst zwak." Een verklaring had Baan wel. „Woensdag tegen Ajax hebben we ons volledig gegeven. Voor de meeste spe lers was de tijd om te herstel len te kort. We hebben van middag geluk gehad." Volgens Baan heeft FC Twente het geïnvesteerde geld na de tussentijds transfer van De Boer naar Ajax alweer voor een deel terugverdiend. Jacobs koestert het miljoen dat hij van de Enschedese club voor Vurens ontving voorlopig op de bank. „We gaan twee spe lers kopen, maar pas voor het volgende seizoen. Ik wil geen tussentijds transfer, dat kost veel te veel geld. Vraag dat maar aan Baan. We doen het de rest van het seizoen met onze huurling Cornelissen van Eindhoven. Dat was niet duur." SPARTA - FC TWENTE 2-3 (1-2) - 26. Hoogma 0-1, 31. Ten Hag 0-2, 40. Van den Berg 1-2, 71. Van den Berg 2-2 (strafschop), 84. Vurens 2-3. Scheidsrechter: Reygwart. Toeschouwers: 2.000. Rode kaart: 70. Ten Hag (FC Twente). Gele kaarten: Cornelis sen (Sparta), Karnebeek, Hoogma (FC Twente). SPARTA: Metgod; Veldman, Pronk en Snoei (42. Ze Rodri- gues); Sandel, Van Mol, Van den Berg en Doomernik; Dennis de Nooijer, Cornelissen en Bogarde. FC TWENTE: De Koning; Zwij- nenberg, Hoogma, Paus en Kar nebeek; Vurens, Ten Hag, Arts en Kool; Prince Polley (87. Peeper) en Mols (59. Pahlplatz). FOTO ANP Becker steeds duidelijker aan het licht gekomen. Stich nam zijn landgenoot openlijk kwalijk dat hij zich momenteel niet be schikbaar stelt voor de Davis Cup-ploeg, Becker beschuldigde Stich van het in gang zetten van een samenzwering tegen hem. Door de ziekte van Becker kwam het niet tot een sportieve afreke ning op de baan. Krajicek had de hele week laten zien beter in vorm te zijn dan tijdens de maand in Australië, die hem louter vroegtijdige uit sluitingen had gebracht. Al had de Nederlander na de gemakke lijke openingszege op Bruguera nog heel wat te stellen met de Zwitser Hlasek en het superta lent Medvedev uit de Oekraïne. Nadat Krajicek, in zes eerdere ontmoetingen met Stich slechts twee keer succesvol, in de eerste de beste game door de service van zijn tegenstander was gebro ken moest hij zelf in de vierde game een doorbraak toestaan. Krajicek, die vaak zijn door gaans matige backhand voluit durfde te slaan, brak onmiddel lijk weer door om de eerste set met 6-4 te winnen. Daarna ging Stich steeds beter spelen. Hij had in de tweede set aan een doorbraak in de twaalfde game voldoende en sloeg in de derde set toe in de tiebreak. Krajicek, die een nerveuze in druk maakte, gaf zich echter nog lang niet gewonnen. Zijn service ging beter lopen en hij forceerde een break met een knappe lob in de achtste game. In de beslissen de set ging de strijd gelijk op tot 5-5, waarna Krajicek twee breekpunten onbenut liet. De grootste afknapper voor de Nederlander kwam na drie uur en veertig minuten. Dat was het voor hem fatale moment, dat de scheidsrechter op matchpoint de ace van de eerste service meende uit te moeten geven. UITSLAGEN Stuttgart. Mannen, 4 miljoen gul den. Halve finales: Krajicek (Ned/5) - Becker (Dui/1) w.o. wegens ziekte Becker, Stich (Dui/6) - Masur (Aus) 6-7 6-2 6-2; finale: Stich - Krajicek 4-6 7-5 7-6 3-6 7-5. Van onze verslaggever Den Haag - De tweede dag van de nationale indoorkampioen schappen atletiek voor junioren is zondag in Den Haag afgelast. In de nacht van zaterdag op zondag speelde de hevige storm met de glasplaten op het dak van sporthal Houtrust. Een glasplaat stortte naar bene den. Bij hun entree, zondagmor gen, bemerkten de organisatoren dat de glassplinters in de baan Van onze verslaggever Rotterdam - Gaston Taument blijft bij Feyenoord. De 23-jari- ge aanvaller heeft zijn contract met drie jaar verlengd. De lo pende overeenkomst van Tau ment eindigt op 30 juni. stonden. Omdat de storm aan hield en andere glasplaten een verdacht zwakke indruk maak ten, besloot de organisatie geen risico te nemen en de tweede wedstrijddag uit te stellen tot 28 maart. Barcelona (anp) - Richard Witschge zal waarschijnlijk een maand niet kunnen spe len voor Barcelona. De bles sure aan het dijbeen, die hij afgelopen woensdag in het bekerduel met Atletico Ma drid opliep, blijkt ernstiger dan verwacht. Na onderzoek in het ziekenhuis is de voormalige Ajacied, de laatste weken goed op dreef, voorlopig rust voorgeschreven. Het gaat om een blessure aan het rechter been. Londen (rtr) - Bij Barnet, favoriet voor de titel in de Engelse derde divisie, zijn alle spelers op de transfer- lijst gezet. Dit is gedaan in een uiterste poging aan geld te komen voor de betaling van de salarissen en lopende schulden. Barnet, pas in 1990 toegela ten tot de Football League, kreeg in december een boete van 135.000 gulden wegens financiële onregelmatighe den. Manager Barry Fry, die eerst was ontslagen maar later weer werd aangesteld, kreeg van clubvoorzitter Stan Flashman opdracht de namen van alle spelers op de transferlijst te zetten. „Maar ik moedig geen bie dingen aan. Ik zou het vre selijk vinden de kansen op het kampioenschap of de promotie weg te geven", al dus Fry. Barnet ging zater dag gewoon door met win nen. Het werd 2-0 tegen Doncaster. (ADVERTENTIE) BREDA CENTRUM OUDE VEST 27. TEL 143173 BREDA- TILBURGSEWEG 139. TEL 877510 OOSTERHOUT - ABDIS V. THORNSTR. 70. TEL 57590 Él

de Stem | 1993 | | pagina 11