Met de Zeeuwse geslotenheid valt het eigenlijk best mee Proefproject? mMi HE JA, DAT KEN I Evers ^tee tuut de Scdooj eriks B.V Verhuur uw cafetaria bruin café iven veldspuit 13930 Tractor ale prijs Carnaval Europahallen PASTORIEDIENSTEN ZEELAND Motor/scooter l Te huurgevTaaqdk Wieldop voor een fiets AMMEN DA NOU ZO 'S DOEN! ft zijn amets n'n moeluken mens voor mijn eigen, ik zal da nie afstraien. Moeluk in de zin van nie keune kiezen, twee kanten tegelijk op wille raien. Pak nou mee karneval: za'k saoterdasao- ves naor Klooster of naort Sas toegaan en meet'n optocht in Vist: zank op de wal of ieverast op straot gaon staon? ransacties ra jw/Veeteelt Het zaklicht Zich een breuk gelachen Diversen Café Lamsoren Braderie/Markten Zeeuwse babbels ZATERDAG 20 FEBRUARI 1993 Magna V30-V45 va 560o Super Magna '87 10.nnn'" Kawa 454 '86 5500 - Intrude '86 9000,- Virago 1000 '85/9250- Bold'or 4500,- en nog 30 andere motoren olletje', 'Fruttiepetuttie', 'Witte Adonis' of 'Drolleke'. Eén Valentijnadvertentie refe reert aan het eerste thema van deze beschouwing: de zuinig heid. Ene Bob krijgt een dank bare Valentijngroet onder ver melding: 'Omdat het gratis was - Mary'. Zo is de krant een leerschool des levens. Tom Koopman. Men leze er de Valentijn-adver- tenties van de vorige week za terdag maar op na. Mensen spreken elkaar daarin aan met koosnamen als 'Koelkwous', 'Spetter', 'Nietje', 'Poppenoog', 'Pipi', 'Beertje', 'Hommie', 'Erikjebal', 'Poepie', 'Wammes' en 'Zeehondje'. En zichzelf duidt men als zender van de beste Valentijngroeten aan als 'Kleintje', 'Vlammetje', 'Fiepel- de. 'Het kerkbestuur verzoekt de kerkgangers die gewend zijn om een knoop in plaats van een gulden in de collectezak te doen, deze knopen voortaan van huis mee te brengen en ze niet langer van de knielkussens te snijden....!' Natuurlijk is het met die zui nigheid helemaal zo erg niet gesteld. Evenmin als met die geslotenheid van de Zeeuwen. kreeg Joose drankjes aangebo den, die hij dankbaar nuttigde. Toen het sluitingstijd werd riep Joosse luid en merkbaar vrolijk: „Kastelein - mijn naam is nog steeds Joosse. En als Joosse be taalt dan betaalt iedereen! Over zuinigheid gaat ook het verhaal over de pastoor in een Zeeuws dorp, die het volgende in het parochieblad publiceer- gEN verwijt in overig Neder- etablissement en weldra hief ie- land de Zeeuwse mens zijn zui- dereen in dank en vreugde het nigheid en zijn gesloten karak- glas in Joosse's richting. Na een ter. Wat de zuinigheid betreft kwartier plaatste Joosse wéér doet het verhaal de ronde dat zo'n superorder, onder vermel- een Zeeuwse 'stapper' het pres- ding van het adagium dat 'Als teerde om in een vol café uit te Joosse er nog eentje neemt, we roepen: „Kastelein, mijn naam d'r allemaal nog eentje nemen.' is Joosse. En als Joose een con- Opnieuw werden de volle gla- sumptie neemt, dan neemt ie- zen onder uiting van talloze deréén een consumptie!" heilwensen in Joosse's richting Er zaten veertig mensen in het geheven. Van diverse kanten In 1973 maakten Peet Raim (wijlen W.P.A. Colsen) en Sjaorel Noteièr (Jo Ivens) na volgend carnavalslied voor A.H.C. De Vossen. toi la gloire' (Frans voor: U zij de glorie): Vosse, Vossinne Trekt oe boerekiel maor aon Om soame mee de kallesaien Fain op stap te gaon Laot ons weer eens lekker hosse Wor nie al te teut Onze Adri mee zun Vosse Zain der toch voor de leut Vier lange daoge Dwailen wai de stad Pakt oe nog een slokske Au d'Oe keelke nat. Tel. 01686-2881 01680-27391. HONDA PC, 800, nov '9T* beige, hoes, i.zr.g.st w' pr. 13.500,-01158-3060 KAMER t.h. gevr. in Oost burg door H.T.S. staqiajr voor de per. 1-3-93 tot 1-7-94. Tel. 01140-11167 ECHTPAAR zkt woonruimte in Vogelwaarde of omg. liefst gestoft tel 01147-1417. el' Alleman van Hulst en Nieu- we-Namen Van Graauw, Cling, Steen te- samen Mee z' allen den bèr loslaten En na den carnaval nog lege vate. HET kruispunt Zuidlandstraat- Axelsestraat is een plaats- die voor weggebruikers een kruis te noemen is. Veel auto's, fiet sen en bromfietsen verdringen elkaar om een plaatsje en gele genheid om over te steken of af te slaan in de richting naar keuze. Maandagmiddag was het op nieuw druk. Leerlingen van de scholengemeenschap Petrus Hondius baanden zich een weg naar huis. Op het genoemde kruispunt wilde een groepje fietsers en fietssters rechtdoor, of rechtsaf, dat werd niet geheel duidelijk. Ook een automobilist had der gelijke plannen. Dat verliep niet geheel naar wens, want één van de meisjes die daar stond te wachten keek eerst hogelijk verbaasd en barstte daarna in schaterlachen uit. Toen de naast haar staande auto wegreed liet die wat ach ter. Aan haar fietstas hing een levensgrote wieldop, een echte, maar wel voor een auto en niet voor een fiets. Beroerd voor de automobilist. Voor de fietster een leuke aanwinst voor de slaapkamer, een verkeersaan- denken, of iets om te verbou wen tot een auto-werpster om naar te dicht naderende auto's te werpen? Refrein: 't is ammel gebeurd, 't is am- mel gebeurd maar daarom niet getreurd, want: Mee bier oe masjien deursmè- re, smère, smère. De meskes zain zo zoet as suikerpère, père En allemaal van rè, en alle maal van rè, en allemaal van rè-te-ke-tè-te-ke-tè-re! Wie deze tekst geschreven heeft, is één van de best be waarde geheimen van A.H.C De Vossen. Dinsdas krijde da nog's t'rug en in verevugde maote mag'k wel zeggen; daogen tevoren al zit'k van smerres tot saoves bij mijn eigen t'overleggen: zank op Klooster blijven voor de grootsten optocht uitte streek, ofkrij'k toch spijt omdank in Ulst nie naor de Boerebruiloft keek Voeld't probleem? Ik blijf kwanselen en weette waort op uitdraoi op't lest: ik gaon kik uitendeluk nergest naor toe en da's vaneigen emaol nie best. A d'alleman zo doet raie ze daor voor Jan Klaosen mee ulderen optocht. Ik zijn belangemij nie ketent over mijn eigen en k'èn d'r lank over naorgedocht. Want da laot mij dan toch nie los en ik weet dank nie allenug zo zijn. Meer mensen loop'n meetta probleem, dikkels tot ulder eigen sjagrijn. Kortom, ik en d'r lank over lope prakkezeren en achteraf gezien, ist eigeluk vreed eenvoudug; dank daor nooit nie om gedocht èn voordien: Spreejen, lik as de fakansies, gewoon spreejen, nie lik as nou overal gelijk. Saoterdas De Kling, sondas Ulst, smaondas Derolen, Raopenburg of D'sdijk en zo wijer, al meude die daogen ook omdraoien, da kan mij nie bommen vaneigen, de zaoterdag daorop gaoje gewoon wijjer. Reke't'rop dan alle stoeten dan bekijks zouwe krijgen. In 1978 maakte Juliën Blom- maert het carnavalslied voor De Kautermollen. W zimmen ammel grjuutge- brocht mee gjernot en mee krekels; we spilden in ut zandgelaog en zwomme in de kwjaa. Oe floere broek hing vol rost zand, dat kost ons nikske geve; dur waoren stammenees gnoeg dus dust emme nie gat. t'Is vriet, t'is vriet we wjunden in de kiet, mar... Refrein: Zied'os hier is zitte de Kauter die is hier! En waat de Kauter dur niet gewist Dan waater gjin plezier gewist Ien, twie, drei, vier de Kauter die is hier! Ze zeggen damme mollen zin en op ne zanduup wuunen, mar pezewevers zimme nie das gortendieje gjin wor! En ljupt gij mar van uur nar er om ieveranst leut te maoken, Dan edde rap a zakke vol ge stot sebiet hier trug, om grjust, om grjust, en van den gruuten dust, want... Refrein: smiddeling De fontaine staon om 't hoogst te sassen; De buitenvest stinkt van de gassen; D'r staon veel blommen in de bakken En d'honden lopen op de stoep te kakken! In, van klein tot groot, n Zuid-Nederland. Refrein: eving Breda. ■fancier. Unieke mogelijk- ler. Ervaring en eigen matie: Managementbureau 076-215858 of 01619-1586. Javabier da kun je nie meer kraigen; De bollebaan ebben z'ook doen zwaige, Maor 'Tivoli' staot al te wuive Omdat de drie-gebroeders in komen 'stuive'. Terovern. aangeb.: goedlopend In grensstreek België. Overn. kosten 35.000,- Inl. 04959-4320. Refrein: De Koekebakkersoek is afge broken; De nieuwe naom nog bespro ken. In Hulst daor zain veel seks- boetiekskes Een eel veul frankskes van die schoon belsiekskes. GROTE paniek bij de tijdwaar- nemer van het Hulster Buut- rednersfestival. Als de spreek tijd van de tonprater de laatste minuut in gaat seint de strenge maar rechtvaardige tijdwaar- nemer met een bescheiden lichtstraal vanachter de coulis sen richting ton, ten teken dat het welletjes is. Zo ook zondagavond, toen tij dens de derde avond van het festival 't Kakkenistje met ver dacht brede grijns richting ton schreed. Toen zijn spreektijd bijna op was stapte de tijd- waarnemer geroutineerd naar de vaste plaats van het 'rem licht'. Maar hij tastte vergeefs in het schemerdonker. In paniek werd de technicus geraadpleegd. Die demonteerde elders snel een schemerlamp en spoedde zich naar de sein- plaats. Driftig knipperde de tijdwaarnemer richting ton. Niemand merkte het, maar wel 't Kakkenistje, die laconiek doende was zijn licht te laten schijnen over de Hulsterse sa menleving. En passant toverde hij ook nog een zaklicht tevoor schijn en straalde ermee in de richting van de tijdwaarnemer. Hij had het zaklicht op weg naar de ton ongemerkt en licht vaardig meegegrist. Het kostte de andere tonpraters een half uur om de tijdklokker tot beda ren te brengen en 't Kakkenist je een rondje. 600 Itr tank, lulisch. Refrein: Dit lied heeft de tijd niet over leefd. Tegenwoordig zingen De Vossen op de wijs van 'A Tel. 01612-25106. ;xtra's. n. Tel. 01612-25106. LJzendijke: Dienst te Biervliet. Zaamslag: 10 u. ds. R. de Jonge. Zuidzande: djgnst teJD.ostburg. GEREFORMEERDE KERKDIEN STEN Axel: 10 en 17 u. ds. J. Huttenga, Zeist. Hoek: 10 u. ds. L. de Ruiter. Terneuzen (Opstandingskerk): 9 en 17 u. ds. D. de Best; (Goede Her derkerk): 10.30 u. ds. A. Poppe. Zaamslag: 10 en 15 u. ds. A. de Haan. Breskens: 9.30 u. ds. J. 't Hart, Middelburg, 17 u. ds. M. Lorier, Oostburg. Oostburg: 9.30 u. kand. P. van der Wal, Delfzijl. Schoondijke: 9.30 u. dhr. M. Peter- se, 14.30 u. ds. L. de Ruiter. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 en 15 u. ds. T. Bosma. Hoek: 10 en 15 u. ds. A. Souman. Terneuzen: 10 en 15 u. ds. C. Mewe, Spakenburg. Zaamslag: 9.30 en 15 u. ds. H. Smit, Uithuizermeeden. CHRISTELIJKE GEREFOR MEERDE KERK Zaamslag: 10 en 15 u. ds. J. van Dijk. EVANGELISCHE GEMEENTE Hulst (Den Dullaert): 10 u. dhr. Goudswaard. Terneuzen (De Kandelaar): 10 u. dhr. Ephraïm. VRIJE EVANGELISCHE GE MEENTE Breskens: 9 u. ds. D. Koelman, Terneuzen. Retranchement: 11 u. ds. D. Koel man, Terneuzen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Middelburg: 11 u. dhr. T. Postma. Vlissingen: 9.30 u. dhr. T. Postma. LEGER DES HEILS Terneuzen (Donze Visserstraat): 10 u. Heiligingsdienst. P.C. KERKDIENSTEN Zaterdag 20 februari ZEVENDEDAGS ADVENTISTEN Terneuzen (Goede Herderkerk): 10 u. ds. W. Altink. Middelburg (Doopsgezinde Kerk): 10 u. ds. A. Engler. Vlissingen ('t Anker): 9.15 u. ds. A. Engler. Zondag 21 februari HERVORMDE KERKDIENSTEN Aardenburg: 10.30 u.ds. M. Lorier. Axel: 10 u. kand. F. van Vliet. Biervliet: 9.30 u. ds. J. v.d. Schee. Breskens: 9.30 u. ds. J. Leentfaar- v.d. Brug. Cadzand: geen dienst. Groede: 11 u. de heer N. Peterse. Hoek: 10 u. ds. W. Meeuse, Bier vliet. Hontenisse: 11 u. ds. A. de Meij Mecima. Hoofdplaat: geen dienst. Hulst: 9.30 u. ds. A. de Meij Meci ma. Nieuwvliet: 9.30 u. de heer D. van de Bauwhede. Oostburg: ds. Lecompte, Bras- schaat. Philippine: 11 u. ds. J. Kroeze. Retranchement: 11 u. ds. Houwaart. Sas van Gent: dienst te Philippine. Schoondijke: 9.30 u. de heer N. Peterse. Sint Anna ter Muiden: geen dienst. Sint Kruis: 9 u. ds. M. Lorier. Sluis: 9.30 u. ds. Houwaart. Sluiskil: 9.30 u. ds. J. Kroeze. Terneuzen (Grote Kerk): 10 u. ds. C. Hoogendoorn; (Goede Herder kerk): 9 u. ds. R. Wasterval, 19 u. ds. C. Hoogendoorn; (Opstandings kerk): 10.30 u. ds. W. van Meeu wen. Ziekenhuis 'De Honte': 17.45 u. ds. L. de Ruiter, gem. Terneuzen. Waterlandkerkje: 11 u. de heer D. van de Bauwhede. HEEL WAT Hulstenaren keken teleurgesteld. De nostalgie iri met spanning uit naar het de toespraak van Hulstkenner buutreednen. Die mannen die Regie Buysrogge vond hij sui- zo lekker kunnen zwansen en kerzoet en hij zag zijn jeugd in intussen ook nog eens de straat flarden voorbij trekken. Hij be- aanvegen met Jan, Toine en greep alle grappen die over lo- alleman. caties en personen in Hulst ver- De eerste avond is de belang- teld werden en amuseerde zich rijkste, kaarten kun je er nooit kostelijk, zijn lachsalvo's lever voor krijgen want die houden den hem wel meer buikpijn op. de tonpraters in hun zak voor Na enkele uurtjes kwam hij eigen volk. En Den Dullaert verkwikt en vrolijk thuis. Hij ging met het restje lopen. Een nam er nog een stevige borrel rasechte Hulstenaar had toch op en genoot na. Toen hij een beslag kunnen leggen op een van de beste grappen doorver- van de overschietkaarten en hij telde kwam de buikpijn als een ging vol verwachting naar de dolksteek over. Uit een onder- zaal. Een lichte pijn in de zoek door de huisarts bleek dat buikstreek wilde hij niet voe- onze Hulstenaar zich niet al len. Hij verkneuterde zich bij leen figuurlijk, maar ook letter- voorbaat. Onze man werd niet lijk een breuk had gelachen. te Lamswaarde in het Café de Lamsoren, zondag m.m.v. Disco Picobello. Iedere dag verse friet en snacks. Dinsd. 23/2 v.a. 17.30 uur geopend. te Lamswaarde Bezoek Belgisch grootste vlooienmarkt 20.000 m2 overdekt-verwarmd-gezellig Delften 23, Westmalle (bn. Turnhout-Antwerpen) Open iedere zondag van 9-18 u. Info standpl. tel. 09-32.3.3116152. enige tijd kwam er een ambu lance. Zoals hij geleerd had op de curcus gaf de EHBO'er de nodi ge gegevens door en vertelde hij niet zonder trots wat hij al gedaan had aan de ambulance- verpleegkundige. Deze zette de EHBO'er weer met beide benen op de grond.,, Je had wel een vinger kwijt kunnen zijn, want de vrouw heeft een epilepsie aanval gehad." Hevig geschrokken keek de EHBO man thuis nog eens in zijn boekje. Ja,theorie is geen praktijk, verzuchtte hij. DRIFTIG had hij gestudeerd op het Oranje boekje van de EHBO. Niet zonder trots had hij zijn EHBO-diploma ge haald. Nog geen twee weken later kon hij zijn opgedane kennis in praktijk brengen. De jonge EHBO'er zag het voor zijn ogen gebeuren. Een vrouw viel van de fiets en bleef bewusteloos liggen. Sta biele zijligging, flitste het door zijn hoofd. Tong vrij maken en een dokter waarschuwen. Na Dat bedrijf vlast op subsidie vakje benutten, rtentie wordt in een groter i de advertentie met het teksten kort en bondig, nummer in de advertentie op. lemakkelijk en snel. Staat er toch één echte woon wagen. Weer een lichtpuntje bij Phi lips. WEST-ZEEUWSCH-VLAANDE- REN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zat. 19 u., zond. 10.30 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. Breskens - H. Barbara, zat. 19 u. zond. 10 u. Eede - H. Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 10 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. Oostburg - H. Eligius. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 09.15 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemelvaart, zond. 10.30. Sluis - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 10 u. OOST-ZEEUWSCH-VLAANDE REN Clinge - H. Hendricus. zat. 19 u. zond. 9.30 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Graauw - Maria ten Hemelope- ning. zat. 19 u. St.-Jansteen - H. Johannes de Do per. zat. 19 u. zond. 9.00 u. Boschkapelle - H. Petrus en Pau- lus. zat. 19.00 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie. zat. 19 u. Hengstdijk - H. Catharina. zond. 9.30 u. Heikant - H. Theresia. zond. 10.30 Mijn broer Dolf Bordenveger staat al jaren in de ton tijdens het Buutreednersfestival in Hulst. Zijn zoons staan hem al jaren bij in zijn act. Mijn neef 't Suikerke is al Buut- reedner sinds de oprichting van het festival. Mijn andere neef Jopie presenteerde de laatste jaren de tonpraters. Daarom ben ik goed op de hoogte van de moeite die deze mensen samen met 't Ollands Meesterke, de Spaanse Bra bander, Sieske de Fliereflui ter, Tiele Koken en 't Kakke- nestje maanden doen om alles goed voor te bereiden en een prachtige avond te verzorgen. En prachtig vinden wij het en niet alleen wij als familie. Liefst 1700 mensen zorgen drie avonden voor een volle zaal, prachtig versierd. Zie je dat nog wel eens in Hulst? Zeker niet bij de nationale oudejaars tv-conferencier Seth Gaaikema die in Den Dullaert 100 toeschouwers had. Na afloop van het Buut reednersfestival alleen maar tevreden gezichten van men sen die zich prima hadden vermaakt. Iedere avond krijgt een vereniging uit Hulst een IKANT HET BEDRAG AFLEZEN dat ng van brieven onder nummer dient contante betaling kunt u een girobetaalkaart (dus géén giro- of ij niet-contante betaling ontvangt o ties voor de rubrieken Te huur tn uitsluitend tegen contante Fusie Sluis en Aardenburg is meer een LAT-relatie. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 9.30 u. Koewacht - H. H. Philippus en Jacobus, zond. 10.30 u. Lamswaarde - H. Cornells, zond. 11.00 u. Nieuw-Namen - H. Jozef. zond. 11.00 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zond. 11.00 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zon. 11.00 u. Sluiskil - St. Antonius. dond. 19 u. zond. 09.30 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zond. 9.30 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zat. 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart, zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus(Tri- niteitskerk). zat. 19 u. zond. 11 u. Verrezen Christus: Maand. t.m. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11 uur. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 11 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.45 u. Fietsers en voetgangers moeten een veer laten. De vis wordt duur betaald voor die inwoner uit Sint Jansteen. 129,4800 MB Breda. Afdeling iren op onze kantoren. Uw opdracht n ons bezit te zijn. Er loopt wel meer terug in Den Dullaert. donatie uit de opbrengst van de kaartverkoop. Daarom doet dat negatieve verslag van Frank Dey in de Stem van 15-2-'93 ons allemaal veel pijn. Hij heeft alleen maar oog voor negatieve din gen en dikt die overdreven veel aan. Dit is 'n goedkope manier om iets moois kapot te maken. Het lijkt op de 'Nachtwacht' met heel veel moeite en zorg gemaakt, veel mensen genieten ervan tot ie mand verschijnt met verkeer de bedoelingen en een mes. Wij hopen dat de heer Dey deze laatste regel óók snapt. Vogelwaarde F.v.d.Veeken-Buysrogge Gemeente Terneuzen matst projectontwikkelaar. Nieuwe hit Crash Boogie: 'Ru zie mee mu wuuf' Eindredactie: Rein van der Helm en Eugène Verstraeten. HET gaat niet best met de bomen in ons land. Da's algemeen bekend. Zure regen pn andere narigheid. Ook de industrie in de Kanaalzone draagt zijn steentje bij in de vorm van een fikse dosis luchtverontreiniging. Aan de Reuzenhoekse dijk nabij Terneuzen wil men het niet zover laten komen dat alle groen verdwijnt. Daar is men blijkbaar alvast begonnen met een proefproject met de aanplant van kunstkerstbomen. Maar of dat nou echt een alternatief is? Bijdragen: Tom Koopman, Jeanette Vergouwen, Jan van Wijck Voor geestelijke bijstand in het weekeinde is onderstaande pasto rie te bereiken. Past. A. Ruijloft, Graauw, tel. 01143-5272. KANAALZONE Terneuzen, Philippine, Axel, West dorpe, Sas van Gent, Zuiddorpe - Van zond. 12 u. tot dinsd. 12 u. Past. C. Dochy, tel. 01159-1346. OOST-ZEEUWSCH-VLAANDE- REN Hulst, Hontenisse en Koewacht - Van zond. 12 u. tot maand. 24 u. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE

de Stem | 1993 | | pagina 21