Provinciale titelstrijd dressuur Sluitpost Breskens in bloedvorm Vijfde ronde Zeeuws schaakkampioenschap in Axel 'Jeugd richt zich op meerdere sporten' ZILVEREN SCHOEN Jws KORT p wil duel •spelen Nico Knol: 4Ik sta niet voor niets in het doel' mmmÊÊÊÊ £gen af tslagen ian )0 meter EN STANDEN SKIËN VOETBAL ZAALHOCKEY SPORT ZEELAND B3 Zaterdag in hippisch centrum 'De Grevelingen' Bruinisse PAARDESPORT VOETBAL Constant van Waterschoot, voorzitter van WV Zeeuws-Ylaanderen: BRIDGERUBRIEK Achtste finales TOPSCORERS-KLASSEMENT SPORTNIEUWS' KORT Benny Sport blijft koploper Achterstand Sportcorner vergroot Osmund Ogaly maakt debuut bij Hoek eft er bij de KNVB op ;en NAC te laten over- club had de wedstrijd ;espeeld mogen worden won met 1-0. Istrijd in Breda. Veel sup. ters zouden het stadion rrtijdig hebben verlaten arbij waren volgens het be ur ook supporters van De iafschap. „Zij hebben voor i niet te volgen wedstrijd i behoorlijk bedrag moeten alen," zo schrijft De Graaf- .ap aan de KNVB. club wijst ook nog op een Ier aspect uit de mistige Hstrijd. Speler Mark Koor- van De Graafschap heeft staat in de brief, het veld eten verlaten vanwege een are blessure aan zijn hoofd ider dat hierbij sprake was het spelen van de bal. at laatste feit is vanwege de ;t niet door de scheidsrech- en de grensrechters en ook et door de KNVB-waarne- :r geconstateerd. Wij zijn erdoor onrechtmatig in het 'deel gesteld," aldus het aafschap-bestuur. wedstrijd tegen NAC had gesteld moeten worden tot ndagmiddag. Nu dat niet is peurd, is er volgens de ze- a's geen sprake geweest van a eerlijk wedstrijdverloop, vraagd wordt om inzage in t rapport van de KNVB- larnemer, die op deze misti- avond in het stadion in eda zijn werk moest doen. reitas (Volendam) en Toine |n zich afgemeld voor de Oranje tegen Turkije, die van blessures. Bondscoach ilplatz van FC Twente en |sch aan zijn selectie toege- met onmiddellijke ingang Club en trainer waren het luatie was ontstaan door de nieuwe technisch directeur, nctioneren. Aan een finan- |iys, neemt de selectie onder ve man. ib Eindhoven heeft vrijdag ingang ontslagen. De coach feend seizoen. manager Van Loon een uit Ihet bestuur en Buter. Het te tegen de zin van de trainer gaat begin volgende week in i Amsterdam een kijkopera- i 3.000 meter tijdens het WK btterdamse haalde de limiet es op de 1.500 en 2.000 meter por het toernooi dat 12 maart alun, WK noordse disciplines 'rouwen, 15 km skiloop, vrije stijl: Valbe (Rus) 44.49,1, 2. Kirvesnie- (Fin) 45.39,0, 3. Rolig (Fin) .41,9, 4. Lazoetina (Rus) 46.06,3, Di Centa (Ita) 46.10,4, 6. Belmon- (Ita) 46.13,3, 7. MSatta (Fin) .41,8, 8. Danilova (Rus) 46.46,1, 9. 'oen (Noo) 46.51,5, 10. Dybendahl loo) 46.52,1. oordse combinatie, 15 km skiloop iannen: 1. Trond Einar Elden (Noo) 4.16,2, 2. Savin (WRu) 44.52,9, 3. art Jörgen Elden (Noo) 44.54,7, 5. evandi (Est) 45.15,7, 5. Maka (Tsj) 5.26,5, 6. Apeland (Noo) 45.36,1. indstand combinatie (schanssprin- en en 15 km skiloop): 1. Ogiwara ap), 2. Apeland op 1.34, 3. Trond inar Elden 2.32, 4. Vik (Noo) 2.38, Kono (Jap) 2.41, 6. Abe (Jap) 3.14, Stadelmann (Oos) 3.18, 8. Bart örgen Elden 3.50, 9. Maka 4.11, 10. ohl (Dui) 4.21. staad, wereldbeker freestyle, bal- t rouwen: 1. Petzold (VSt) 24,75 unten, 2. Breen (VSt) 24,70, 3. ohansson (Zwe) 23,00, 6. Witte ^ed) 20,80. lassement: 1. Breen 496 punten, 2. etzold 480, 3. Fechoz (Fra) 464, 6. fitte 388. jerste divisie ZWOLLE-RBC 1-0 (0-0). 56. IBuimer 1-0. Scheidsrechter: Thee- llen. Toeschouwers: 1980. Gele kaar tten: Stam (FC Zwolle), Uitman (RB- Spanje, derde ronde beker, tweede vedstrijd: Real Madrid - Mallorca 1-0. Eerste wedstrijd 0-2. Real ver ier. Oefenduels ATHLETIC BILBAO - AC MILAN 2-0 (0-0). 86. Garcia 1-0, 89. Mendi- juren 2-0. Toeschouwers: 33.000. AS ROMA - OOSTENRIJK 0-0). >1. Carnevale 1-0 (straf- :chop), 75. Pfeifenberger 1-1. Wenen, Europa Cup landskampi^" len, mannen Groep B: Rot-Weiss Köln (Dui) Dranje Zwart (Ned) 8-1 (4-1). 3erlijn, vrouwen, EC landskampioe nen, eerste wedstrijd: Den Boscn Ned) - Lorenzoni (Ita) 7-1 (3-0). de STEM ZATERDAG 20 FEBRUAR11993 yan onze paardesportmedewerker gerneuzen/Bruinisse - In het hippisch centrum 'De Greve- lingen' wordt zaterdag 20 fe bruari het provinciaal in doorkampioenschap dressuur voor paarden en pony's ge houden. Voor de organisatie tekent de landelijke rijvere- „iging en ponyclub De Schouwseruiters uit Dreischor, die ook reeds in 1989,1990 en 1991 dit karwei naar behoren klaarde. Zo'n zestig combinaties komen zaterdag in de ring. Van de kam pioensrubrieken rijden de beste vier over bij andere juryleden, zodat men via vier cijferlijsten een juiste indruk krijgt van de geleverde prestatie. In elke klas se, bij zowel de paarden als de pony's, kwalificeren de beste hvee combinaties zich voor het nationale indoorkampioenschap dressuur in het Federatiecen trum te Ermelo. Die titelstrijd wordt op vrijdag 12 en zaterdag 13 maart afgewerkt. In de Z-klasse van het provin ciaal kampioenschap paarden komen elf combinaties in de ring. Titelverdedigster Suzan Malcorps met Bonvivant van de ruitersportvereniging De Zwin- ruiters is niet van de partij, omdat Bonvivant verkocht is. Heersend reservekampioene Mi randa Zeeman met Ultra ont breekt eveneens op het appèl. Zij heeft inmiddels de overstap ge maakt naar de Nederlandse Ver eniging van Dressuur Ruiters. Wel van de partij is Kees Steen- dijk van de ruitersportvereni ging Zuid-Beveland met zijn paard Boy. De 'oude' maestro, inmiddels de 70 jaar gepasseerd, heeft nog eerzucht genoeg om voor het hoogste te willen gaan. Hij zegt: „Ik wil best wijken voor de jongeren, maar ze krij gen het zeker niet cadeau." In die Z-klasse is sprake van een sterke bezetting. Van de partij zijn de twee Zwinruiters Theo Perdaen met Leval en Natasja Hertogh met Tuaq. Natasja Her- togh blaakt van vorm en zeker van zelfvertrouwen. Zij schreef onlangs in manege Riemens te Nieuwvliet-Bad de zege in de Z-klasse op haar naam met een score van maar liefst 190 pun ten. Ook geeft de bekende Axel- se amazone Christian de Feyter van Luctor et Emergo acte de présence. Met haar moet terdege rekening worden gehouden. Titelverdedigster in de Z-klasse pony's is Debbie Rijn met Caesar van de vereniging De Vlaandert- seruiters. Ook zij is niet van de partij, omdat haar pony ver kocht is. Reserve-kampioene Sa bine Nelis treedt wel voor het voetlicht met Elvira. In deze klasse komen zes combinaties in actie met daarbij Judith Cerpen- tier met Palmer van De Klepper- tjes uit Axel. Opvallend is de afwezigheid van de formatie van De Honteruiters uit Kloosterzande in de Z-klasse pony's. Sylvia Hoefnagels, Mi reille Laplante en Evelien Sturm zullen niet van de partij zijn. Sylvia Hoefnagels zegt daarover: „Natuurlijk had ik graag willen starten in dit kampioenschap, maar mijn pony Gina is niet goed op dit moment. Dan houdt alles op." Mireille Laplante met Shirley, die momenteel in groot se vorm verkeert - in Nieuwvliet reed zij fluitend naar de zege met een score van 185 punten - zegt daarover: „Toen we moes ten inschrijven voor dit kam- pioenscvhap liep mijn pony niet zo goed. Daarnaast zijn mijn ouders momenteel op vakantie. Het is jammer, want in Nieuw vliet liep Shirley als een trein. Aan de springkampioenschap- pen neem ik in ieder geval wel deel. Toen we moesten inschrij ven zag ook Evelien Sturm het niet zo zitten en daarom is zij ook niet van de partij." In de M-klasse paarden komen dertien combinaties in actie. Daaronder zes uit Zeeuws- Vlaanderen, Daarbij is Adri Ha melink met Fresco van de ruiter sportvereniging Hulst. Hij rijdt nog niet zo lang in de M2-klasse en zegt daarover: „Ik ben te vroeg naar de M2-klasse overge stapt. Zeker in het begin ging het niet zo best. Vandaar dat ik nog maar twee winstpunten heb." In de M-klasse pony's staat Jan Willem de Feyter uit Axel met Gladstone voor de zware opgave het op te moeten nemen tegen acht sterke combinaties, waar onder Debbie Rijn met Flaming Star, Eva Koedoot met Rocket en Mariska de Kroo met Roxan- ne. De wedstrijden beginnen om 09.00 uur en vanaf 11.30 uur starten de kampioensrubrieken met de M-klasse paarden. Ju ryleden van de kampioensru brieken zijn: G. Duyvenstein, Y. Kwast, P. van de Marei en B. Scholts. De prijsuitreikingen zijn om 16.00 uur voor de M- klasse paarden en Z-klasse po ny's en om 20.00 uur voor de M-klasse pony's en Z-klasse paarden. Van onze medewerker Fred Rabout Philippine - De ribbenkanst van Nico Knol heeft wel eens betere tijden gekend. Toch belet het de doelman van Breskens niet om wekelijks een hoofdrol naar zich toe te trekken. iedereen, Jacky Jacobse uitge zonderd, weer fit. Dat bleek ook wel, want met uitzondering van HW'24, waar we op het laatste moment een punt verspeelden, pakten we toch steeds één of twee punten. Het nadeel is dat de concurrentie dat ook deed. Ons programma ziet er echter goed uit. We hebben de topploe- gen twee keer gehad en krijgen alleen nog een zware kluif als we naar Zundert moeten. Dat wil niet zeggen dat we er al zijn. We moeten gewonnen blijven wer ken. Dat is dit seizoen het wapen waar we het van moeten heb ben," M. „Het is inderdaad nog niet best met de ribbenkast, maar nu heb ik een veertiental dagen rust en dan zal de zaak wel genezen zijn," stelt hij de dag na het duel tegen Alliance waarin hij op nieuw foutloos speelde. De blessure aan zijn ribben liep hij op tegen HW'24. „Hoe het precies gebeurde weet ik niet. Het was in een luchtduel en ik zal van iemand wel een duw gekregen hebben. Een pijnlijke geschiedenis dat wel, die alleen met rust kan genezen volgens de dokter. Ik ben toch naar Bres kens gekomen om te keepen en ik sta zeker niet beter te spelen dan de beide vorige seizoenen bij Breskens. Alleen de situatie is nu anders. Het eerste halve seizoen speelden we tegen degradatie in de vierde klasse en ook toen ging het naar mijn gevoel lekker. Vo rig seizoen werden we kampioen en dan is het een normaal gege ven dat er voor een keeper min der werk aan de winkel is. Dan hebben andere spelers meer aan dacht en in dit seizoen ligt dat weer anders. We staan aan de verkeerde kant van de ranglijst, al ben ik er van overtuigd dat Breskens met deze ploeg niet zal degraderen. Na de winterstop was vrijwel Ribbenkast Nico Knol, 29 jaar inmiddels, heeft zijn draai gevonden in Breskens, nadat hij 21 jaar voor HSV Hoek actief was. Het was juist Breskens dat Hoek onlangs uit de beker wipte. Dat was in de fase dat hij zijn ribbenkast rust gunde. „Ik was er niet minder blij om. Ik loop bepaald niet met frustraties rond ten opzichte van Hoek, maar als een derdeklasser een eersteklasser uitschakelt is dat een lekker gevoel. Mijn ver vanger Rino de Windt heeft het toen gewoon goed gedaan. Hij werd voor de leeuwen geworpen en ik weet hoe dat voelt, want ik was ook pas 16 jaar toen ik bij Nico Knol, de keeper die zich uitstekend op zijn plaats voelt onder de lat bij derdeklasser Breskens. Hoek de geschorste Cees Pladdet moest vervangen. Je kunt op dergelijke momenten meer fout dan goed doen." Heeft hij spijt dat hij destijds Hoek verlaten heeft? Vooral om dat die ploeg momenteel toch de vaandeldrager is van het Zeeuws-Vlaamse en zelfs Zeeuwse voetbal. „Spijt heb ik nog geen moment gehad. Ik heb de eerste klasse meegemaakt. Natuurlijk wil je als sportman op een zo hoog mogelijk niveau spelen, maar het bevalt me hier in Breskens uitstekend. Toen ik ruim twee jaar terug kwam klik te het meteen. De Westzeeuws- vlaamse mnentaliteit ligt me wel. Recht voor zijn raap, dat spreekt me aan. Zo zit Knol ook een beetje in elkaar. Als er wat op mijn maag ligt, spui ik dat. In het 'Westen' is Breskens toch ook een toonaangevende club. Ik wil gewoon lekker voetballen en dat vind ik op. dit moment in Breskens. Een gezellige groep, die de mouwen op kan stropen. Ik Hoek ging dat toen niet. Ik foto camile schelstraete kon niet met Kees Kist overweg en dan moet je gewoon zeggen waar het op staat en de conlusies daaruit trekken. Dat is verleden tijd. We zijn nu met zijn allen bezig om Breskens in de derde klasse te houden en dat moet ondanks de versterkte degrada tie - er gaan er drie uit - gewoon lukken." Van onze wielermedewerker Eddy de Schrijver Sluiskil/Oostburg - Voorzitter Constant van Waterschoot van de wielervereni ging Zeeuws-Vlaanderen had een druk weekendje. Vrijdagavond eerst de leden vergadering en zaterdagavond stond de ploegenvoorstelling op het programma. Een bezig baasje, maar hij blijft steeds aimabel. En wat hij doet, wil hij goed doen. Door zijn komst bij de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen is de rust in de tent volledig teruggekeerd. De wielerclub heeft er nieuwe gezichten bij gekregen en ook dat moet hem 'aangerekend' worden. »Ach, ik doe het allemaal op mijn manier. Ik geef mensen de kans hun ideeën kenbaar te maken. Daar houd ik dan rekening mee," aldus Constant van Waterschoot. Constant van Waterschoot komt altijd met ideeën. Samenwerken staat hoog in zijn vaandel geschreven. Tijdens de diverse ver gaderingen tussen de KNWU en die van de trimbonden was hij het vooral die hamerde op het behouden van de eigen identiteit van alle bestaande bonden. „Mij maakt het alle maal niet zoveel uit. Óf je nu KNWU-lid tent of trimmer. We staan voor hetzelfde. Dat is mijn uitgangspunt altijd en zal het altijd blijven. Ik erger me wel eens aan die strenge regels die worden opgelegd door de KNWU, maar ik heb er ook mee te maken en probeer daar altijd goed in te handelen." Volgens Van Waterschoot is de financiële huishouding van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen redelijk te noemen. Maar er moeten geen gekke dingen gebeu ren. Co van Meurs was een prima schatbe waarder. Die gaf geen cent te veel uit. „Je moet realistisch zijn en toegeven dat spon sors ontonbeerlijk zijn geworden in alle sporten. Zonder hen kunnen we alles op onze buik schrijven. Je zou daarover eens met alle partijen moeten stoeien en nadenken, want er gaat heel wat sponsorgeld in de Zeeuws- Vlaams e wielersport om. Ik wil niet zeggen dat we dat geld op één hoop moeten gooien, maar er zou eigenlijk meer uit moeten ko men dan er tot nu toe uitgehaald wordt. En dan ook voor de sponsors. Recessie De economische recessie daar weten we alles van. Ook in deze regio. Als grote ploegen al moeite hebben om sponsors te vinden, dan kan het best zijn dat in de toekomst wij als vereniging daar ook moeite mee gaan krij gen. Daarom moet je op tijd handelen en er over nadenken hoe je die zaken aanpakt. In de toekomst moeten er ook nog wielerwed strijden te zien zijn. Iedereen, dus ook orga nisatoren van de grote wielerevenementen, zou daar over moeten nadenken." Maar het zijn juist die wedstrijden die geen nieuwe kapers op de kust dulden. Dan wordt het erg moeilijk. Van Waterschoot en de jeugd. Eigenlijk een synoniem. Het jeugdplan van de wielerver eniging Zeeuws-Vlaanderen heeft vorig sei zoen weinig resultaten opgeleverd. „Dat houdt niet in dat we bij de pakken moeten neerzitten. We moeten met alle partijen rond de tafel om te kijken wat we kunnen doen. Het is niet alleen een wielersportprobleem. Uit een recent onderzoek van de Leuvense Universiteit is gebleken dat de jeugd kiest voor meerdere sporten. De jeugd verwacht veel van begeleiding. Soms te veel. In een grote stad is het gemakkelijk om naar een clubgebouw te stappen. In Zeeuws-Vlaande ren ligt dat moeilijker. We kunnen moeilijk met een busje het land doorkruisen en de jeugd ophalen om aan wielersport te doen. Er moeten andere wegen gevonden worden, maar daarvoor is samenwerking met ieder een nodig. De eerste stappen hebben we al gezet en daar ben ik blij om. Wedstrijdjes of trainingen met iedereen die van de wieler sport houdt moeten gehouden kunnen wor den. Daar maak ik me sterk voor en dit jaar moet dat ook zijn beslag krijgen. Daar ben ik van overtuigd. Voor alle partijen is dat een goede zaak." Van Waterschoot heeft oog voor de kleine dingen en zal bijvoorbeeld jubilea nooit vergeten. De wielervereniging bestaat straks 20 jaar. In het najaar zal dat groots worden gevierd. Constant van Waterschoot, de energieke voorzitter van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen. foto camile schelstraete Van onze schaakmedewerker Axel - Bij Landau in Axel wordt vandaag de vijfde ron de van het schaakkampioen schap voor senioren van Zee land afgewerkt. Vanaf 13.00 Wr komen de deelnemers in jjctie in het cultureel centrum DeHalle. fe zowel groep 1 als groep 2 staan er enkele interessante en voor de titelstrijd belangrijke duels op het programma. In groep 1 gaat een drietal schakers van Vlissingen aan de leiding. René Tiggelman, al eerder Zeeuws kampioen, Wout Punt en Rudie de Smit voeren de klasse ring aan met 3t4 punten. Dat drietal wordt op de voet gevolgd door de Zeeuws-Vlamingen Mar co Dieleman en Mark de Waal en Peter Monté met 3 punten. Met die schakers zijn de belangrijk ste titelkandidaten in deze groep genoemd. In de vijfde ronde ko men de kanshebbers elkaar te gen. Het absolute topduel is het treffen tussen De Smit en Tig gelman, maar ook de ontmoetin gen tussen Monté en Punt en Dieleman en De Waal zijn van cruciaal belang voor de titel strijd. In de onderste regionen verkeert Max van Eekhout met een half punt in een moeilijke positie. Als hij in deze ronde weet de scoren, hoeft hij nog niet te wanhopen, want dan is de kans groot dat hij aansluiting krijgt. Van Eekhout ontmoet Frank van Boven, die slechts een half punt boven hem staat. In groep 2 voeren Pim Uytdewil- ligen en Willy Meulblok met 31/2 punten uit vier wedstrijden het klassement aan. Dat tweetal strijdt tijdens de vijfde ronde tegen elkaar. Van die ontmoe ting kunnen mogelijk de achter volgers profiteren. Op een half punt staan Fred Dieperink, Mar tin de Bock, Harry Riemens, Quinten Bril en Hans Weiten, De Bock-Bril en Welten-Riemens zijn duidelijk duels uit de subtop en van groot belang om aan te blijven klampen. Op papier heeft Fred Dieperink het gemakkelijk ste programma. Hij speelt tegen Mark Nuyten, die lager in het klassement staat. STANDEN NA VIER RONDEN Groep 1: R. Tiggelman, W. Punt en R. de Smit 314 punten, M. Dielman, M. de Waal en P. Monté 3, J. Thole- naar, W. Bliek, M. Wise en A. Dub beldam 2>/i, R, van Gemert, R. Lau- er, J. Dees en M. Dubbeldam 2, T, Riemens, E. van Hecke, P. van Dijke en J. Aangeenbrug VA, P. van der Borgt, F. van Boven. P. van Rooijen, C. Heijboer en R. Kouwijzer 1, M. van Eekhout 'A punt. Groep 2: P. Uytdewilligen en W. Meulblok 314 punten, F. Dieperink, M. de Bock, H. Riemens, Q. Bril en H. Weiten 3, J. Paauwe, M. Nuyten, R. van Waterschoot en W, van Stel 214, D. Wolters, C. Boelhouwer en J. Hoogstrate 2, B, Koeman, S. Steijn en A, Jonkheer 114, L. de Jong, A. Bloom, P. Schunselaar en W. Bakker I, S. Stoel, J. Verduijn den Boer en P. Noorlander 14'punt. In de maand februari worden de achtste fina les van het Interpolis- toernooi gespeeld. In hun po ging de kwartfinale te berei ken, volgen we eerst Chris- tien van den Buys en Adrie Zuiderent op de N-Z-plaat- sen, toen zij het moesten op nemen tegen een paar uit de meesterklasse, dat tot de bes te van Nederland kan worden gerekend. 0 gever AB5 allen kw. B4 AB974 H 6 2 4 942 r A H 10 632 3 B73 N W O Z 8 1086 V V98 10862 94 HV3 4 72 HV5 A V 108 5 door Ruud van den Bergh harten-vrouw gedeblokkeerd hebben. Het echtpaar Van der Schee uit Oosterhout gaat naar de kwartfinale. Als je tegen dat tweetal speelt, moet je voort durend klaar wakker blijven. Daar dachten zijn Ooster- houtse tegenstanders even niet aan: Het bieden ging als volgt: Nu had Christien een bied- probleem. Als Zuid had ge opend met 1 SA, hetgeen de ze hand zonder de hartendek king in de moderne opvattin gen ook waard is, had zij hun puntenkracht in dit spel bijna exact geweten en 5 Rui gebo den. Passen op 3 Rui kwam niet in aanmerking, omdat zij immers wist dat zij samen sterk genoeg waren voor een manchebod. In de hoop har tenvrouw derde of daarom trent bij Zuid aan te treffen, bood zij 3 SA, hetgeen het eindbod werd. Oost kwam uit met harten-8, West speelde na een lange denkpauze har- ten-10 en Christien kon ver volgens alle dertien slagen op rapen. Waarom nam die meesterklasse-speler op de West-plaats die eerste slag niet, om dan met zes harten- slagen het contract down te spelen? Hij redeneerde als volgt: van een driekaart met een honneur start mijn part ner met de laagste, maar als hij een doubleton heeft, geeft hij door hoog - laag laag te spelen een even aantal aan. Uit wat hij kon zien, miste hij een harten die lager dan die 8 is: de 4. Nu dacht hij dat Noord voor haar 3 SA-bod harten-vrouw derde zou heb ben en dook in de hoop dat partner later nog eens harten zou kunnen brengen. Als Zuid 1 SA had geopend en 3- SA had moeten spelen, had West de eerste zes slagen ge maakt, want Oost zou zeker Ngever 4 A10876 NZ kw. V A - AHVB764 4 V 3 r 9632 V 10 8 5 853 N W O z 4 H 9 5 4 H B 105 AB97 109 4 B42 4 V874 H 6432 2 Zij waren Noord (Rie)-Zuid (Piet) en onder voortdurend passen van O-W ging hun bie den als volgt: Noord Zuid 2* 24 3 34 34 3 sa 44 54 64 2 KI was mancheforcing en 2 Rui hield de bieding open; 3 KI was echt en omdat er im mers niet gepast mocht wor den en Zuid de klaveren niet kon steunen, gaf hij zijn vijf- kaart aan met 5 Rui. Noord meldde dat zij ook iets in schoppen had, waarna Zuid voorstelde dan maar 3 SA te spelen. Noord vertelde nu met 4 Sch dat zijn schoppen een vijfkaart was die Zuid met zijn driekaart wel kon steunen; dus 5 Sch. Toen wil de Noord 6 Sch proberen. Oost kwam uit met klave- ren-10 en met een ingetroefde klaveren kon Zuid bereikt worden. Schoppen-boer werd gespeeld en toen West even sliep en de vrouw niet legde, mocht Oost de heer maken en dat was de enige slag voor O-W. Als West de vrouw wel zou hebben doorgelegd, dan had Oost met H9 achter de 10 twee slagen gekregen. Agenda: 27 februari BC Up and Down Made Crocusdrive. 1 t/m 3. C. Blommaert (HW'24), B. v. Craenenbroeck (Clinge), P. Bom (SSV'65) met 15 doelpunten. 4/5. J. Lambert (Koewacht), W. Bisschop (Steen) met 13 doelpun ten. 6 H. Rietjens (HW'24) met 12 doelpunten. 7 t/m 11. P. v.d. Hooft (Sluiskil), J. Navarro (Steen), R. Zuydwegt (Kloetinge), A. den Dekker (Kloe- tinge), R. Bun (SSV'65) met 11 doelpunten. 12/13. R. Westrate ('s Heer Arendskerk), M. Astroh (Dau- wendaele) met 9 doelpunten. 14 t/m 19. F. Goedegebure (Goes), D. Rietjens (HW'24), A. Wouters (Vogelwaarde), S. Soulimans (Hoofdplaat), K. Westerweele (RCS), R. Dagevos (Wemeldinge) met 8 doelpunten. 20 t/m 23. P. Schipper (Middel burg), R. Krijger (Goes), M. Janse (RCS), R. Raes (Vogelwaarde) met 7 doelpunten. 24 t/m 32. R. de Vos (Patrijzen), R. de Block (Clinge), M. Dhaene (Corn.Boys), R. v. Rosevelt (RCS), R. Mobach (Sluiskil), E. v.d. Bosch (Steen), H. de Waard (Ka- pelle), W. Goedegebure ('s Heer Arendskerke), J. v.d. Klooster ('s Heer Arendskerke) met 6 doel punten. Clubscore: 1. HW'24 met 49 doelpunten. 2/3. Steen, SSV'65 met 42 doel punten. Sas van Gent - Als de naaste concurrentie punten laat liggen, kan koploper Benny Sport al in de eerstvolgende competitieron de kampioen van het zaalvoetbalrayon Sas van Gent worden. Dit tekent de suprematie van die ploeg in deze competitie. De koploper won afgelopen week vrij gemakkelijk met 6-2 van Marinet. Philippine 2, dat strijdt voor de tweede plaats, versloeg met forse 10-2-cijfers De Tukker en Rijnvaart presteerde knap tegen ADEG, 4-3. W 't Polderken dient zich eveneens aan als een kandidaat voor de tweede plaats na de 2-7-winst tegen IZV 3. Het duel in de onderste regionen, tussen Oudt Sas en Cerestar, eindigde in 3-3. Stand: Benny Sport 17-33, Philippine 2 18-26, 't Brouwershuisje 17-25, W 't Polderken 16-23, ADEG 18-20, De Spetters 18-17, De Tukker 19-16, De Rijnvaart 17-14, IZV 3 18-12, Marinet 19-12, Oudt Sas 17-9, Cerestar 18-5. Terneuzen - Sportcorner kan de titelkansen vrijwel vergeten in de tweede klasse van het zaalvoetbalrayon Terneuzen. Na de verassende 3-5-nederlaag tegen ABN is de achterstand op koploper Witte/Boussen/De Bruin opgelopen tot vijf punten. In deze klasse was ook de ruime winst van W Dow 3 tegen Smit (8-2) opvallend. Smit wordt door die nederlaag vaster in de onderste regionen gedrukt, terwijl W Dow 3 die zone enigszins ontvlucht. Ron's Fashion herstelt zich knap van een matige competitiestart en boekte tegen W Dow 2 de vijfde zege op rij; 2-4. In de derde klasse blijft NK Balkan koploper Qutility op de voet volgen. Nu won NK Balkan met forse 2-11-cijfers van Planten- markt. M&B versloeg De Feyter met 6-4. STANDEN Tweede klasse: Witte/Boussen/De Bniin 13-21, Gemeente 12-20, Sportcor ner 13-16, W Crunchtime 13-16, W Dow 2 14-15, Ron's Fashion 13-13, W Dow 3 14-11, ABN 14-11, Beldo'79 13-10, Smit 14-8, Atoom Boys 13-5. Derde klasse: Qutility 11-21, NK Balkan 12-20, M&B 13-18, Goalgetters 12-16, Instuif 1 13-14, W Dow 4 13-13, Ben/De Ridder 4 13-13, W Terneuzen 2 13-8, Plantenmarkt 13-7, De Feyter 12-6, Instuif 2 13-0. Hoek - Osmund Ogaly maakt vandaag zijn debuut in het eerste team van Hoek tijdens de inhaalwedstrijd tegen DOVO in de eerste klasse van het landelijk amateurvoetbal op zaterdag. De overschrijving is rond en daardoor kan de Nigeriaanse aanvaller zijn kwaliteiten aanwenden om Hoek mogelijk uit de allesbehal ve benijdenswaardige degradatiezone te loodsen.

de Stem | 1993 | | pagina 11